AARDG ASLEIDING KOMT TOCH DOOR DUINGEBIED m 1 Thierry La Fronde in Amsterdam m m i morris N S U HET WEER „Pierplan in Zandvoort is te koop" a: Minister De Block verklaart Er bestaat gevaar voor schade bij combinatie met andere leidingen Cangsterpakje New Yorkse ratten krijgen hormonen Man steekt zijn vriendin dood Concurrentie van de NS niet eerlijk" BRP ^SbI Weer vissers in Engeland veroordeeld Romney: „China toelaten in VN" Boerderijbrand in Haarlemmermeer Abbenesser mag een jaar niet autorijden Kleuter verdronken in Heemskerk Grote schade door brand bij N.D.S.M. U voelt zich thuis bij CHRISTIAANSE P R I N Z 52e JAARGANG NUMMER 246 ZATERDAG 19 AUGUSTUS 1967 Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Geopend van 9-12.30 en 2-5 u. Zat. 9-11 u. Tel. adm. 15437, chef bezorging tot 7 u. 10519. Tel. red. 15389, na kantooruren 02560-6484. Uitgave: Grafische Bedrijven Damiate N.V. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Adj. Hoofdredacteur: E. Koning Verschijnt dagelijks, beh. zon- en feestdagen. Abonnement bij vooruitbetaling, 12,35 per kwartaal, 13,85 franco per post, 95 cent per week. Losse nummers 25 cent. Giro rekening IJmuider Courant no. 129288. Directeur: Mr. H. C. van der Mije Opklaringen Aan het strand Havenwerken in verslag: In Amsterdam Binnenvaartschippers: Het woord is aan MÉ llr IliSil5! VANDAAG IN ERBIJ: Het medisch tuchtrecht in de praktijk Pacifisme en de oorlog in Israel Mager Festspiel-jaar van Salzburg Duitse kleuren-t.v. van start Voor de winter: elektrisch verwarmde kleding TOYOTA DEALER Fa. Gebr. JAK SUEDE - NAPPA JASJES Barteljorisstraat Haarlem - Tel. 15252 leidsestraat (bij Koningsplein) Tetetoon (020) 2255 94 - Amsterdam N.V. CARROSSERIEFABRIEK ZWIER COIFFURES DE VRIES dealer GARAGE KOSTER 15 JAAR N.S.U.-SERVICE IJmuider Courant WAARIN OPGENOMEN DE KENNEMER COURANT EN HET DAGBLAD VOOR IJMUIDEN De 20-jarige Australische studente Cathy dwingt, vermomd als „gang ster", het verkeer in Melbourne te stoppen. Maar Cathy is minder ge vaarlijk dan zij er tracht uit te zien: ze kwam net uit een mode show, waar zij haar misdadigsters pakje toonde. (Telefoto). IV eerrapporten 2 Uit het binnenland2 Agenda van Haarlem en IJ mond 2 Knipselkrant J Buitenlands nieuws 3 Losplank 4 Uit stad en omgeving4,5,6 Feuilleton6 Beldevrhalen 6 Aangestipt 6 Kunst 7 Radio en tv 7 Economisch nieuws 8 Scheepsberichten 8 Beurs8 Sport 9 Ferdinand10 Erbij 11-19 In de Vishal en op zee16 Kerkdiensten 16 Luidsprekers 16 Dit nummer bestaat uit twintig pagina's waarin opgenomen „Erbij" Verwachting van het K.N.M.I., geldig van zaterdagavond tot zondagavond, opgemaakt Opklaringen, maar vanavond en vannacht nog plaateslijk regen. Zwakke tot matige wind uit noor delijke richtingen. Deelfde tempe- delijke richtingen. Dezelfde tempe- raur als vandaag of iets lagere. Volledige weerrapporten op pagina twee. Een regenjront wordt door een hoge- drukgebied bij Schotland naar het zui den weggedrukt. Daardoor morgen droog met flinke opklaringen en een zwakke tot matige wind die naar noordelijke richting draait. Tempera tuur: 18 tot 20 graden. Zeewater 19 graden. Vooruitzichten: Versterkte hoge- drukinvloed waardoor een verdere ver betering. De hoofdaardgastransportleiding van de Gasunie tussen Driehuis en Voorschoten zal door de duinen worden aangelegd, om dat de kosten dan 25 miljoen gulden min der zullen bedragen dan bij aanleg buiten de duinen, maar vooral ook omdat een veilige ligging van dit soort leidingen, waardoor uitzonderlijke grote hoeveelheden energie worden getransporteerd, een eer ste vereiste is. Dit heeft minister De Block van Econo mische Zaken geantwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Baeten (K.V.P.). Bij de beslissing over de aanleg van de leiding door de duinen is nadrukkelijk be paald, dat de aanleg alsmede het herstel len van de schade aan het landschap, dat in de oorspronkelijke toestand terugge bracht moet worden, onder toezicht zal staan van Staatsbosbeheer, aldus de mi nister. De zeewerende functie van het duinge bied zal niet worden aangetast. Het toe risme zal weinig hinder ondervinden van de aanleg omdat deze in de wintermaan den zal geschieden. Er behoeft geen vrees te bestaan dat het drinkwatergebied zal worden verontreinigd. De hoofdaardgasleiding zal niet worden gecombineerd met andere leidingen zoals voor water, olie enzovoorts omdat een vei lige ligging van deze leiding een eerste vereiste is. Bij een combinatie van de hoofdtransportleiding met andere leidin gen in één leidingzone bestaat het gevaar dat tijdens werkzaamheden aan bijvoor beeld water- of (Mobiloil-) olieleidingen, waarop de Gasunie geen controle heeft, beschadigngen aan de gasleiding kunnen ontstaan, aldus minister De Block. NEW YORK (Reuter) Gouverneur Nelson Rockefeller van de Amerikaanse staat New York heeft plannen bekendge maakt voor „geboortenbeperking" onder de ratten om de rattenplaag in de steden af te doen nemen. Met een hoeveelheid van een synthetisch hormoon (mestzakol) voor een bedrag van 1750 gulden zouden naar schatting een miljoen ratten on vruchtbaar worden gemaakt, zei hij. Deze sterilisatiemethode zou een grote doorbraak kunnen betekenen in de ratten bestrijding. De stad New York telt alleen al naar schatting acht miljoen ratten, on geveer evenveel als het aantal inwoners. Het is zo goed als zeker dat als straks de vergunning voor de bouw van de Zandvoortse pier afkomt het dochterbedrijf van Havenwerken niet aan het project kan beginnen wegens het ontbreken van de benodigde fi nanciële middelen. Havenwerken zelf zit ook krap bij kas. Het bestuur on derhandelt met belangstellenden. Een en ander staat in het vandaag ver schenen jaarverslag. Het is mogelijk dat Havenwerken de dochter verkoopt en alleen als bouwer optreedt. Het bestuur voelt namelijk niet voor eigen exploitatie. Het kan ook dat Havenwerken in het geheel niet de bouw verzorgt en alleen het dochterbedrijf te gen een aantrekkelijke prijs van de hand doet. Zie verder ook de pagina financiën en economie. In de afgelopen nacht omstreeks half- twee heeft een 30-jarige uit Suriname af komstige lasser zijn 32-jarige vriendin op de Nieuwendijk in het centrum van Amsterdam met een mes een aantal do delijke steken toegebracht. De vrouw werd ijlings naar het nabij gelegen Bin nengasthuis overgebracht, waar de dood werd geconstateerd- Woedende voorbijgangers keerden zich tegen de dader. Hij sloeg op de vlucht en rende naar het politiebureau in de War moesstraat. Daar is hij opgesloten. Het tweetal dat een aantal cafés had bezocht, kreeg op straat hevige ruzie- Toen de vrouw met een paraplu haar vriend op het hoofd sloeg, werd deze zo kwaad, dat hij een mes te voorschijn haalde en zijn vriendin een aantal ste ken in de borst toebracht. „Het gaat ons slecht, maar een eerlijke concurrentie met gelijke kansen en open tarieven kunnen meehelpen de bedrijven van de NS en van de Nedêrlandse binnen vaart rendabel te maken". Dit staat is een telegram dat de binnenvaartschip pers hebben gezonden aan de regering naar aanleiding van de steun van 315 miljoen die de NS van de regering krijgt. Een woordvoerder van de schippers zei ons ter toelichting dat de NS ook naar zogenoemde droge plaatsen hogere tarie ven in rekening brengen dan naar natte plaatsen. Hij sprak in dat verband van dumping en overcapaciteit van goederen wagons. De NS wijst er op dat zij de kosten van de eigen infrastructuur zelf moet dragen, terwijl de binnenvaart wei nig of niets voor hun weg moeten betalen. De binnenvaart, aldus de NS wordt uit de algemene middelen gesubsidieerd. Austin OM alley: Wie altijd precies datgene zegt wat hij denkt, krijgt tenslotte precies datgene wat hij verdient. isSs B - In de havenplaats North Shields in Noordoost-Engeland, zijn vrijdag de ka piteins van twee Nederlandse treilers de „Elly" en de „Sakina Martine" tot een boete van 200 poiid (ongeveer 2000 gulden) en verbeurdverklaring van hun vistuig en vangst veroordeeld, omdat zij binnen de 12-mijlszone zouden hebben gevist. De twee gezagvoerders hadden verklaard onschuldig te zijn. Volgens de tenlastelegging hadden de twee schepen niet willen stoppen, toen het Britse vis serij beschermingsschip „Wasperton" daar toe opdracht gaf Pas toen dit schip dreig de te schieten, lieten de twee treilers zich opbrengen. ANN HARBOR (AP). George Rom ney, gouveneur van Michigan en een van de grote kanshebbers op de repu blikeinse nominatie voor de presidents verkiezingen in 1968, heeft in Ann Har bor gezegd: „Ik ben van mening dat wij alles moeten doen wat in ons ver mogen ligt om de Chinezen te helpen zover te komen dat zij lid van de Ver enigde Naties willen en kunnen worden. De Amerikaanse regering moet ernaar streven China's isolement op te heffen". Thierry la Fronde of wel de Slinge raar, de beroemde doder der Engel sen uit de Honderdjarige oorlog en nu idool van onze t.v.-jeugd liep gisteren in Amsterdam in de hinder laag van een Nederlandse fotograaf, die uiteraard direct een plaatje van hem „schoot". Thierry was als zo- velen in de zomertijd gisteren als toerist in de hoofdstad. Morgen avond zal hij zich ongetwijfeld niet zo gemakkelijk laten pakken. Dan verschijnt hij nu alweer voor de der tigste maal op het Nederlandse scherm. Bij een brand in een boerderij aan de Aalsmeerdijk in Haarlemmermeer zijn gistermiddag eer grote vlasberg, een veestal en een aan het woonhuis gebouwde schuur, in de as gelegd. Het vee kon tijdig worden gered. De oor zaak is nog onbekend. De schade wordt in eerste instantie geschat op 20.000. Een 24-jarige .tractorchauffeur uit Ab- benes is door de Amsterdamse rechtbank veroordeeld tot een maand gevangenis straf, een jaar ontzegging uit de rijbe voegdheid en 100 boete. Hij had op 17 april onder invloed autogereden op de rijksweg 1 te Naarden. Toen hij door een tweetal marechaussees werd aangehou den, had hij zich tegen hen verzet. Boven dien was hij niet in het bezit van een rij bewijs en bevond zijn auto zich in een ge brekkige staat, van onderhoud. De offi cier van justitie had een zelfde vrij heidstraf. twee jaar ontzegging en 125 boete geëist. In de Neksloot in Heemskerk is vrij dagmiddag de drie-jarige Richard El- zinga, woonachtig in de Verdistraat al daar door verdrinking om het leven ge komen. Omstreeks het middaguur kwam het jongetje thuis met een step, welke niet van hem was. Zijn moeder gebood hem daarop de step weer terug te brengen naar de plaats, vanwaar hij deze had meegenomen. Een uur later was de kleuter nog niet thuis, waarna de ge zinsleden op onderzoek uit gingen. Een zusje van het jongetje trof hem in de Neksloot aan. Het kind was toen reeds om het leven gekomen. Dikke rookwolken stegen op uit de fel brandende loods van de N.D.S.M. in Amsterdam-Noord. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Eene felle brand heeft gistermiddag grote schade aangericht in een van de loodsen van de werf van de Nederlandse Dok- en Scheepsbouwmaat schappij in Amsterdam-Noord. Een 125 bij 25 meter grote zolder, waar houten mal len vervaardigd werden, brandde geheel uit. De er onder gelegen werkplaats van de interne technische dienst liep ernstige schade op. De brand ontstond om ongeveer vijf uur. kort nadat het personeel de zolder en de loods had verlaten. De brandweer rukte met veel materieel uit. Ook de be manning van een boot van de havendienst wierp zich met drie waterkanonnen in de strijd tegen het vuur. Om ongeveer half zes ven was men de brand meester. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend. ADVERTENTIES ^Kennjaan 38. Tel. 19015 CT" IJMUfi Santpoort - Tel. 8345 Lange Herenstr. 36- 38 - Haarlem Telefoon 14371 voor alle auto- en caravanschaden Bloemstraat 34 official dealer IJmuiden - Tel. 14208 Lange Nieuwstraat 497 - Tel. 1 03 02 Adviezen omtrent haar- en huidbehandeling WUSTELAAN 99 - SANTPOORT Telefoon 02560-8025

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 1