REGEN VERSTOORDE TWEEDAAGSE INTERLAND Schoonheim en Rikse redden draw Nederlandse cricketers weer gewaagd aan Free Foresters Wanordelijkheden begeleidden start van Engelse competitie VVB moest finale van strijd om Zilveren Bokaal afbreken ABC versloeg Storks met 4-2 Kennemerland in tweede klas dichter bij kampioenschap Balk dé troef van Jan Derksen voor Amsterdam Tegenstander WSV trok zich terug Tennismarathon Van der Werff is jeugdrecord kwijt Pedro Rodriquez ontsnapte aan de dood op Sicilië VS V-veteranen te zwak voor oud- Stormvogels (1-6) ■MB a IAANDAG 21 AUGUSTUS 1967 13 Openingen Hf - Revanche VSV-aspiranten eerste in Van Gemerdentoernooi Pim Moerkerk nam ronde voorsprong (Van een cricketmedewerker) Ook de tweedaagse ontmoeting tus sen het Nederlands elftal en het En gelse touringteam de Free Foresters is onbeslist geëindigd. Op de eerste speeldag eiste de overvloedige regen bijna twee uur voor zich op, maar de beide captains wisten door sportieve declaraties de wedstrijd volkomen open te houden. Toen Van Arkel eeh ter na de tweede innings van zijn team de gasten voor de taak stelde om in ongeveer twee uur 176 rupp te scoren, bleek al vrij spoedig dat deze opgave te zwaar was. Toch heeft het talrijke publiek van goed en attractief cricket kunnen genieten. Door regen drie kwartier verlaat, trok ken onze landgenoten na een gewonnen toss naar de wickets waar N. Spits voor 4 in de slips gevangen werd op het bowlen van Brodie. Dezelfde bowler had met de volgende bal opnieuw succes: Bakker werd bij eerste bal bowled. Het score bord wees 7 voor 2. Rikse en Schoonheim staken echter in glanzende vorm. In een tempo van ongeveer een run per minuut voerden zij het totaal naar 153 voor waarop Van Arkel de innings sloot. Rik se, die vooral uitstekende hooks liets zien, bleef met 76 not out. Zijn innigs bevatte 5 vieren en 2 zessen. Schoonheim 67 not (7 x 4) deed niet veel voor hem onder, Brodie was dus de enige bowler die suc ces had 2-67. Er restte de gasten toen nog ongeveer anderhalf uur speeltijd, waarin Wood house en Silcock zonder wicketverlies 81 runs produceerden op een weergaloze wijze. Uitstekend getimede en goed ge plaatste slagen vonden telkens weer de openingen in het Nederlandse veld. In de ze periode was het alleen Wijkhuizen die voortreffelijk bowlde en respect wist af te dwingen. De volgende dag stak de Nederlandse aanval in een heel wat betere vorm. Vriens wist het wicket van Silcock 25 te nemen die slechts één run aan zijn score van de vorige dag had weten toe te voe gen, maar Woodhouse 83 (5x41x6) en vooral aanvoerder Ainsworth 42 (4 6 en 2 x 4) scoorden razendsnel en zo kon het gebeuren dat de eerste 45 minu ten de gasten 60 runs opleverden. Wijk huizen viel de eer te beurt Woodhouse in te rekenen, terwijl Frans Spits, dank zij een goede vang van Schoonheim, Wil- lard voor nul aan de kant kreeg en v.d. Bosch via een vang van Bouwman het wicket van de bekwame Sproule (4) voor zich opeiste. Nadat even voor twaalf het Nederlandse totaal was gepasseerd, liet de Baancoach Jan Derksen heeft zijn ploeg voor de wereldkampioenschappen wiel rennen, die woensdag in het Olympisch Stadion beginnen, vrijwel rond. Bij de formatie heeft de achttienjarige Klaas Balk uit Badhoevedorp de sleutelpositie Ingenomen. Balk namelijk zal alleen niet deelnemen aan het tandemnummer, om dat Derksen hem geen al te overladen programma wil laten afwerken. Maar het liefst zou Derksen Balk ook op de „dubbe le fiets" hebben gezien. Balk rijdt nu als enige Nederlander de tijdrit over 1000 meter, waarvoor de Franse titelhouder Pierre Trentin weer favoriet is. Trentin, al enkele dagen in Amsterdam aan het trainen, is van me ning dat de tijd van de winnaar tussen de 68 en 69 seconden zal liggen en ziet een mogelijkheid voor de elke dag snel ler wordende Balk, om bij de eerste drie te komen. Balk start voorts samen met Lijn Loe- vesijn en Charles Ruikers in de indivi duele sprint en zal ook deel uitmaken van de openingsformatie voor de ploe- genachtervolging. Daarin zal Derksen op de eerste dag Gerd *Bongers, Harrie van Piere, Frans van de Ruit en Klaas Balk inzetten. „Na de eerste dag mag ik altijd nog wisselen en kan dan eventueel Albert van Midden (een typische mooi weer- rijder) en Marcel Pennings laten fietsen", aldus Derksen. In het tandemnummer zal ons land nu worden vertegenwoordigd door het kop pel Loevesijn-Charles Ruikers, dat de laatste weken enkele aardige succesjes heeft geboekt. Het zou echter een mee valler zijn wanneer dit dus bij de laatste vier komt, een plaats, die de geschorste Wim Koopman en Jan Jansen haast ze ker bereikt zouden hebben. In de per soonlijke achtervolging zullen de Neder landse kampioen Gerd Bongers en Marcel Pennings uitkomen. De tweede plaats was hier oorspronkelijk voor Fedor den Her tog, die echter door het fatale ongeval in België voor de regenboogstrijd is uitge schakeld. De Nederlandse Engelsman Bakker aan bat voor de Free Foresters. De wicketkeeper is Schoonheim, die ook verdedigend een beste partij ten beste gaf. De strijd in de Engelse league is op de eerste competitiedag in volle hevig heid ontbrand, zowel op de velden als op de tribunes. Landskampioen Manchester United verloor de eerste wedstrijd tegen Everton met 1-3. Tijdens deze ontmoe ring in Liverpool moest de politie er aan te pas komen toen toeschouwers over de hekken klommen en zich persoonlijk met de strijd op de grasmat gingen bemoei en. Na enkele charges werd een tiental lierrieschoppende supporters van Man chester-United buiten de hekken van het stadion gezet. De moeilijkheden ontston den, toen Alan Bail en Alex Voung bin nen een minuut twee treffers scoorden waardoor Everton met 3-0 de leiding kreeg. Bobby Charlton redde voor de lands kampioenen de eer: 1-3. Een groep van veertig politieagenten moest er aan te pas komen om de ge moederen bij de wedstrijd tussen Man Chester City en Liverpool die in een doel puntloos gelijkspel eindigde, tot bedaren te brengen. De uitslagen zijn: ArsenalStoke 2-0 BurnleyCoventry City 2-1; Everton Manchester United 3-1; FulhamWolver- hamptpon Wanderers 1-2; Leeds United Sunderland 1-1, Leicester CityTotten ham Hotspur 2-3; Manchester CityLi verpool 0-0; Newcastle United-Southamp ton 3-0; Sheffield United-Nottingham Fo rest 1-3; West Bromwich AlbionChelsea 0-1; West Ham UnitedSheffield Wednes day 2-3. In Duitsland moest kampioen Ein- tracht Braunschweig de eerste de bes te wedstrijd al een nederlaag incasseren. Deze prestatie kwam op naam van Mün- chen 1860. De houder van de Europese be ker voor bekerwinnaars, Bayern Mün- chen, liet er tegen debutant Allemannia Aachen geen twijfel over bestaan wie de sterkste was: 4-0. Ook de andere debu tant Borussia Neunkirchen, kreeg een ne derlaag te slikken. Stuttgart bracht nu ai de titelaspiraties van Elek Schwartz Eintracht Frankfurt aan het wankelen Een onzekere doelman Tilkowski moest in zijn nieuwe omgeving vier maal de trieste gang naar het net maken. De uitslagen zijn: München 1860Ein- Hollandse Free Forester Cees Bakker, die met 10 not out bleef, nog een formida bele zes van zijn bat komen. Met 17 runs voorsprong sloot Ainsworth kort daarna de innings 170-5. V.d. Bosch, die voor v.d Vegt was ingevallen, kwam met de beste bowlingcijfers uit de bus 2-24. Frans Spits 1-25, Vriens 1-34 en Wijkhuizen 1-39 namen de overige wickets. Het fielden was bijde Nederlanders goed verzorgd, al misten de gebroeders Spits ieder een vang. Nico Spits revan cheerde zich echter fraai door Ainsworth hoog boven het hoofd te vangen. Hij kwam daarbij echter even buiten het veld en dus werd het een zes voor de Engelse captain. De tweede innings was van beide zijden aanzienlijk minder spectaculair Snel scoren was geboden, maar op bow Iers als Henderson en Willard was dit geen eenvoudige zaak Rikse kwam dit maal tot 14 runs, maar Bakker en Van Arkel waren goed op dreef. Juist toen Bakker (30) de bowlery scheen te over meesteren en twee enorme zessen had ge slagen, runde hij zichzelf jammerlijk uit. Nadat Van Arkel voor een knappe 42 van het toneel was verdwenen, bevestigde Schoonheim 46 andermaal zijn ^ede vorm. De kwaliteiten van Nico Spits 23 kwamen echter niet geheel tot hun recht en Bouwman 20 sneuvelde in een po ging om het gezakte tempo weer wat op te voeren. Op 192 voor 9 sloot Van Arkel omstreeks theetijd. Willard was met 3 voor 22 in tien overs de grote man in de Engelse aanval. Brodie 2-55 Henderson -74 en Woodhouse 2-30 namen de overige wickets. De taak om in 117 minuten 176 runs te scoren, bleek voor de gasten te zwaar, wat pleit voor de aanval van onze land genoten waarin Dérogée ontbrak die in de eerste innings bij het bowlen gebles seerd was geraakt. Het begin was voor de Nederlanders hoopvol. Een schitteren de slipcatch van v.d. Bosch betekende het einde van Woodhouse. Silcock 29 en Wil lard 30 deden wat zij konden, maar kwa men toch geleidelijk achter op de klok. Nadat Sproule 32 not out nog een poging had gewaagd het getij te doen keren en Ainsworth een fortuinlijke 24 had ge scoord hij werd tweemaal gemist was een draw onvermijdelijk en ging de deur dicht. Prachtige ingooien van inval ler Van Schouwenburg bezorgde Bakker echter nog de run out dood, terwijl Schoonheim die een uitstekende wed strijd speelde Henderson wist te stum- pen. Sproute, die dit alles had overleefd, trakteerde de toeschouwers tenslotte nog op 10 runs op de laatste twee ballen, maar daarna was de strijd gestreden. Bowlingcijfers: N. Spits 2-38, Vriens 2-44 en Rikse 1-18. (Van een medewerker) In het Jan van Germerdentoernooi van de HVB is het aspiranten-elftal van VSV winnaar geworden. De jeugdige VSV-ers zegevierden in hun poule vóór HBC en THB en kwamen in de eind strijd met de beide andere poulewin naars NAS en Onze Gezellen. In de eindstrijd waren de uitslagen: VSV - Onze Gezellen 2-0, Onze Gezellen - NAS 0-1, VSV - NAS 2-1. VSV werd na NAS, derde Onze Gezellen. In de ver liezersfinale ging de eerste prijs naar Beverwijk dat zijn poule won voor Vel- sen en van Nispen. DSS en Telefonia waren de beide andere winnaars. De laatste uitslagen hier waren: Beverwijk - DSS 1-1, DSS - Telefonia 1-1, Bever wijk - Telefonia 5-0. Tweede werd dus DSS, derde Telefonia. Ook voor de amateurs is de compe titie aanstaande. De oefenprogramma's worden verspeeld in toernooien en vrien schappelijke wedstrijden. D.E.M. speelde in het nederlagen-toer no.oi van Alkmaarse Boys en werd doos de organiserende vereniging naar een ver diende nederlaag gespeeld (3-»2). ,Niesten en van Rijn zorgden voor de D.E.M. doel punten. V.V.B. nam deel aan het Zilveren Bo kaal-toernooi van Beverwijk. De eerste wedstrijd werd met 2-0 van Beverwijk gewonnen. V.V.B. speelde duidelijk beter en Luitjes liet voor zijn club twee doel punten aantekenen. In de finale speelde V.V.B. tegen YV.S.V., maar bij een 1-1 stand (doelpunt van Luitjes) werd de wedstrijd na een kwartier gestaakt. De W.S.V.-doelman leek zich ernstig gebles seerd te hebben en derhalve trok de W.S.V.-ploeg zich terug. Stormvogels was tegenstander van het Krommeniese K.V.V. De wedstrijd ein digde in een 1-1 gelijkspel, nadat Storm vogels door een doelpunt van Kiewiet de leiding had genomen. De voorhoede sloeg een matig figuur. A.D.O. '20 speelde in het Zilveren Club bokaal-toernooi van R.K.A.F.C. Er werd tegen S.V.W. gespeeld en dat stuurde A.D.O '20 met een verdiende 3-0 neder laag naar huis. Het feit dat de Heemsker kers zaterdag al een toernooi hadden ge speeld was hieraan niet vreemd. Beverwijk verloor in zijn eigen toernooi de eerste wedstrijd met 2-0 van V.V.B. en won daarna van Always Forward. Het sleepte aldus de derde prijs in de wacht. Het bestuur beraadt zich nog over de af gebroken finale. De Kennemers wonnen met 3-1 van het eerste amateurelftal van R.C.H. De rust stand was 2-0, door doelpunten van de opgerukte Jager (ex-Telstar,) en Jonker (ex-Blauw Wit). Via 2-1 werd het door van Noort (ex-Ripperda) 3-1. De nieuwe aanwinsten voldeden goed. I.E.V. startte hoopvol. Men won het Zaanlandia-toernooi. Eerst werd V.V.Z. met 1-0 verslagen en in de finale ver sloeg het de organiserende vereniging met 3-1, door doelpunten van Tesselaar, de Reus en Korver. Velsen verloor verdiend van Halfweg met 5-4. De achterhoede was niet opge wassen tegen de Halfweg-voorhoede en moest vijf doelpunten toestaan, waarvan het winnende in buitenspelpositie werd gescoord. Maas (ex-Haarlem) en Hoog- zaad zorgden voor de tegendoelpunten. V.S.V. speelde in Uithoorn in het Uit hoorn-toernooi. Meteoor werd met 1-0 verslagen door een benutte penalty van Belfrnd. Togen E.S O O. werd gelijkge speeld (hier miste Belfroid een penalty) In een ruim zes uur durende tennis match heeft de Amerikaan Dick Dell, in de tweede ronde van het toernooi van Newport, met 3-6, 49-47 en 22-20 gewonnen van zijn landgenoot Dick Leach. Dell, een 20-jarige student uit Maryland, zei na afloop: „nooit meer in mijn leven zo'n match. Mijn benen lijken van lood. De gelukkigste heeft gewonnen". MODERNE VIJFKAMP. Nederland is als tweede geëindigd in het landenklas- sement van de drielandenstrijd Zwitser land - Nederland - Duitsland, die in Brugg werd gehouden. De beste Neder lander in het individuele eindklassement was Hans Dieben, die op de vierde plaats beslag legde. 0-0 en tegen E.T.O. werd met dezelfde stand gelijk gespeeld. V.S.V. eindigde in zijn poule op de tweede plaats. Kinheim speelde in het Z.S.G.O.-toer nooi drie wedstrijden en verloor ze alle .drie, Van Blauw Wit werd met 2-0, van Onze Gezellen met 1-0 en van Concordia werd ook met 1-0 verloren. Weinig hOQp- gevend voor de competitie. Wijk aan Zee won verdiend met 3-1 van Oude Wetering. De ruststand was 1-0 in het nadeel, maar na de rust scoorden Valk en Schellevis binnen de minuut Valk tekende ook voor het derde doel punt. Het eerste elftal van IJmuiden speelde zaterdagmiddag in Amsterdam een oefen wedstrijd tegen De Spartaan en bracht het daarin tot een verdienstelijk 3-3 ge lijkspel. De IJmuidenaren namen in de eerste helft door Van Gelder en Verschoor een 2-0 voorsprong, daarna scoorden de gastheren tegen, maar Lucassen bracht het verschil weer op twee punten: 1-3. De IJmuidenaren probeerden deze winst te consolideren, maay dat pakte verkeerd uit. De Amsterdammers gaven zich nog niet gewonnen en zagen kans om alsnog een 3-3 gelijkspel in de wacht te slepen. Het was nietjemin voor IJmuiden een nuttige en aardige oefenwedstrijd. Spaarnevogels won het eigen voetbal- tournooi, gespeeld op de velden in het Heemsteedse Sportpark door SVIJ met 3-0 te verslaan. DSB kwam op de derde plaats door een 3-2 zege op SHS. tracht Braunschweig 1-0, Allemannia Aa chenBayern München 0-4; Schalke '04 Borussia MönchenGladbach 3-4; Duis burgBorussia Dortmund 2-2; Stuttgart- Eintracht Frankfurt 4-0; Fc Nürnberg Karlsruhet Sc 2-0; Werder Bremen Hamburger Sv 1-4; KaiserslauternBo russia Neunkirchen 2-1; Hannover'96 Fc Köln 3-0. Peter Geelen (Kimbria) heeft zondag tijdens atletiekwedstrijden in Maastricht een nieuw Nederlands juniorenrecord hoogspringen gevestigd. Geelen sprong 1.92 meter en bleef daarmee,twee centi meter boven het oude record, dat sinds oktober van het vorige jaar op naam van de Beverwij kse Suomi-atleet Wim van der Werff stond Wim van der Werff ver blijft momenteel in Suriname, waar hij tijdens de Koninkrijksspelen een eerste plaats veroverde bij het hoogspringen. Hij bereikte 1.88. Bij het verspringen werd' de jonge Suomees tweede achter zijn landgenoot Saris (6.88). Van der Werff sprong 6.78 ver. Door de Haarlemse Raceclub „Excel sior" werd zondag over anderhalf uur op het Schalkwij kparcours de derde rit van de nazomercompetitie verreden. Favoriet Pim Moerkerk toonde zich daarin onbe twist de beste en reed al zijn tegenstan ders op één ronde achterstand. (Van een honkbalmedewerker) In de hoofdklasse honkbal verregende de wedstrijd Haarlem NicolsSparta we derom. Hierdoor was ABCStorks de enige wedstrijd die doorgang vond. Storks begon goed, want op het werpen van Zijlstra opende de Jager met een honk- slag, waarna Blijden de bal over het hek deponeerde en zijn ploeg een 0-2 voor sprong bezorgde. In de tweede innings toonden de ABCers Kramer en Slaap dat hun veld klein is, door eveneens home runs te slaan, 2-2. In de zesde innings viel de beslissing, want Jan Meijer (vier wijd) en Arnoud Blom (fout) konden toen scoren op een drietal slippers van de Haagse catcher de Lange, 4-2. Daar beide teams daarna niet meer tot scoren kwamen werd dit tevens de eindstand. Voor ABC wierpen: Zijlstra (5 innings): 4-1-5 en Beenders (4 innings): 5-0-1. Van Maren kwam voor Storks tot 3-3-5. De stand in de hoofdklasse is nu: Sparta 20 34 Schoten 21 16 Nicols 20 30 ABC 21 16 OVVO 21 24 HCAW 21 15 Storks 21 21 Ajax 21 10 In de eerste klasse B had Celeritas geen enkel mededogen met HCTIW en kwam daardoor gelijk met HCK bovenaan zodat een beslissingswedstrijd nodig wordt. UW besloot met een grote zege op PSV in Eindhoven. TerrasvogelsOG vond door de regen geen doorgang, zodat in IA de stand geen wijziging ondervond. In 1B is de eindstand: HCK Celeritas UW Feijenoord 14 14 14 14 20 20 18 15 Thamen 14 PSV 14 HCTIW 14 SC Haarlem 14 12 12 10 5 (Van een honkbalmedewerker) In de tweede klasse C is Kennemerland op de goede weg gebleven, door het be langrijke treffen met Bloemendaal te win nen. De Kennemerlanders hebben met nog één wedstrijd (tegen Blauw-Wit) voor de boeg nu twee punten meer dan Meteoor, de laatste concurrent. Onderaan redde HFC Haarlem het vege lijf door de be slissingswedstrijd tegen Geuzen gedeci deerd te winnen. Kennemerland sloeg tegen Bloemendaal reeds in de eerste innings zijn slag. Niet minder dan vier honkslagen en tweemaal vier wijd leverden een 5-0 voorsprong op. Ook in de tweede innings hadden de oran je-zwarten geen moeite met de worpen van Niemeijer, die zelfs de hulp van Nug De Mexicaanse autocoureur Pedro Ro driquez heeft tijdens de Grote Prijs van de Mediterranée op het circuit van Per gusa op Sicilië, enkele benauwde ogen blikken meegemaakt. In eerste positie rij dend raakte hij de wagen van de Frans man Jean Beltoise. De Harris-Costin van Rodriquez slipte vervolgens en raakte een markeringspaaltje, waarbij de wagen in tweeën brak. In het ziekenhuis, waar heen de Mexicaan onmiddellijk vervoerd werd, constateerden de artsen slechts een lichte shock en enkele schrammen. De race werd gewonnen door de Brit Jackie Stewart. Hij legde met een Matra Ford de 383.810 km af in 1.40.19.2, wat een gemiddelde betekende van 229.551 km.uur. De uitslag luidt: 1. Jackie Ste wart (G.-B.) met Matra Ford, de 383 810 km in 1.40.19.2 (gem. 229.551 km.u.), 2. Jean Beltoise (Fr.) met Matra Ford 40.19.8, 3. Jackie Ickx (België) met Ma tra Ford 1.40.20.2. De snelste ronde werd afgelegd door Jackie Ickx in 1.13.3 (gem 235.626 km.u.). teren nodig had. Voor de derde nul viel hadden de Kennemerlanders door hits van Kick en Dick Hoek en Jan de Jong, nog eens twee runs aan hun totaal toegevoegd. Daarna is Niemeijer er met steun van zijn veld waarin veteraan Teun Gaartman zich onderscheidde praktisch niet meer in moeilijkheden geweest. Bloemendaal scoorde in de vierde slagbeurt tegen door Ben Niemeijer (honkslag) op een tik van Egner. Met reeds twee nullen kreeg Bloemendaal toen nog drie honken bezet, maar de staart faalde en het bleef bij één run. Ook in de vijfde en zesde in nings kreeg Bloemendaal kansen, maar beide malen maakte Kennemerland door een dubbelspel een einde aan de innings. Dick Hoek die het werpen van Den Her tog had overgenomen kreeg in de achtste innings een punt tegen toen Egner scoor de op hits van Gaartman en Nugteren en een doorgeschoten bal. Verder kwam Bloemendaal niet. Kennemerland won met 7-2.. Den Hertog, 3-3-4 en Dick Hoek 6-1-3 wierpen voor Kennemerland. Nie meijer: 4-6-8 en Nugteren 2-0-2 voor Bloe mendaal. Dick Hoek noteerde als hitter: 0.750. Gaartman: 0.667. HHC Haarlem kwam tegen De Geuzen in de derde innings met 0-2 achter, maar overmeesterde toen het werpen van Smink volkomen. Het werd pog in dezelfde in nings 5-2 door 2 x vier wijd en honksla gen van Preburg, Vreeken, Beerthuis en de Groot. Een innings later werd het 8-2 voor viermaal vier wijd en een his van Beerthuis, waarna in de vijfde beurt de 10-3 eindstand werd bereikt. Presburg werd winnende werper met: 3-6-4. Smink en v.d. Hilst noteerder: 9-9-13. In het slag festijn waren: Koning: 0.667; Vreeken: 0.750 en Nonnekens: 1.000 de besten. De stand is: Ken'land 13 20 Meteoor 13 18 Bl'daal 14 18 ODIZ 13 17 Rooswijk 14 Blauw Wit 13 HFC H'lem 15 Geuzen 15 13 10 8 6 De eerste vier wedstrijden in het twaalfde, door "IJmuiden" georganiseer de. veteranen-toernooi trokken een tal rijk publiek. Het meest stond de wedstrijd V.S.V.-Stormvogels in de belangstelling. Beide partijen beschikken nog over hel den uit een jong verleden: bij V.S.V. speel den Cor Schoon, Willy Hazeveld en Rinus Spaans met dezelfde allure als een aan tal jaren geleden. Aan Stormvogelszijde bleken de gebroeders Venus, Jan Luppens, Jaap Admiraal en Han Janssen ook nu nog kwieke en gevaarlijke spelers. Storm vogels versloeg V.S.V. met 6-1. Admiraal onderscheidde zich hierbij bijzonder. Zijn doortastendheid leverde een vijftal doel punten op. Linksbuiten Poppe nam de andere treffer voor zijn rekening. Het V.S.V.-doelpunt werd door de Storm vogels-back De Vries gescoord. S.V.IJ. versloeg het te individualistisch spelende IJmuiden. De "witte" veteranen benutten de kansen beter en zagen dat twee keer met een doelpunt bekroond. IJmuiden kon daar geen doelpunt tegen over stellen: 2-0. Waterloo kon het tegen Kinheim niet bolwerken. De 2-1 nederlaag was verdiend. Kinheim benutte ook hier beter de kansen. Tweede Jeugd slaagde er in een nadelige ruststand (0-2) in de tweede helft om te zetten in een voor delige 4-2 score. Vier keer verschalkten zij de Terrasvogelsdoelman en Terrasvo gels kwam niet meer aan een doelpunt toe. De goede voorbereiding van de Twee de Jeugd bleef al in de eerste wedstrijd niet zonder resultaat. Uitslagen: S.V.IJ.-IJmuiden 2-0; Kin- heim-Waterloo 2-1; V.S.V.-Stormvogels 1-6; Tweede Jeugd-Terrasvogels 4-2. Programma dinsdag: IJmuiden-Terras- vogels en V.S.V.-Waterloo. Programma woensdag: S.V.IJ.-Tweede Jeugd en Stormvogels-Kinheim. De wedstrijden worden op het Waterloo- complex gespeeld en beginnen om half zeven. De veteranen zijn het nog niet ver leerd. Het tempo ligt wat lager, dat wel. Hier een moment uit de wed strijd VSVStormvogels. De doel man van VSV brengt koelbloedig redding.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 13