Paarden overwinnaars in Schager rodeo Actie KVP-radicalen NIEUW LINKS WACHT AF Kroon hakt knoop door in Monumentenwet ffmtrom is iglo shmasappelsap uniek? Agenda voor Haarlem en de Umond en bondig V Politie had geen klachten Slachtoffers van ongelukken in het verkeer Gewraakte leuze in Vietnam-optocht Geen beroep mogelijk tegen plaatsing op ontwerplijst Journalist wordt niet vervolgd Defect aan Hembrug Droog en zonnig MAANDAG 21 AUGUSTUS 1967 2 Uitvallers Inbraak in consulaat Het bevat géén conserveringsmiddel. Het is pers-vers diepgevroren. Geen bijsmaak! En nóg een wonder: negen glazen echt sinaasappelsap uit dat klei ne Iglo blikje! Drink 't morgen meteen. 1,35 per blikje Najaarscongres CHU vol vertrouwen Noordhollandse jongeren Reportage over gebruik verdovende middelen Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk a De paardenvangers lopen met de armen wijd uitgespreid op de dieren af. Deze vluchten met zijn alle door een kleine opening tussen de mannen door. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Nieuw-links volgt de ac tie van de K.V.P.-radicalen met welwil lende scepsis. De groep stemt in met de gedachte van een federatief stembusak koord-, dat moet leiden tot het verkiezings program dat meteen regeringsprogram zal zijn. Op een vergadering van onge veer 300 leden van Nieuw-Links, de radi cale stroming in de Partij van de Arbeid, is er dit weekeinde in Utrecht op gewe zen dat Nieuw-Links deze gedachte inder tijd zelf heeft geopperd. De groep wil evenwel afwachten welke kant de actie van de K.V.P.-radicalen op gaat. Vooral is zij benieuwd naar concrete programmapunten. Ook wil zij afwachten of zich een werkelijke scheiding in de K.V.P. gaat voltrekken. „Als bijvoorbeeld Schmelzer of Aalberse plotseling Christe- lijk-radicaal blijken te zijn, dan is de (Van onze correspondent) SCHAGEN. De paar den zijn als overwinnaars uit de strijd gekomen tij dens de eerste Nederlandse rodeo in het Noordholland se dorp Schagen. De tien stoere mannen, die als vangers tegenover de kud de van vijftien wilde heng sten stonden, waren na een strijd van meer dan twee uren zo uitgeput dat zij er niet meer in slaagden de vijf overgebleven paarden te halsteren. De rodeo werd bijgewoond door bijna 8.000 mensen, die ieder vier gulden hadden betaald om het weiland van boer Vader te mogen betreden. Organisator Vader heette de burgemeester van Scna- gen en de inspecteurs van de Dierenbescherming wel kom. „U moet de paarden zien als kinderen die voor het eerst naar school gaan. Ze staan onwennig tegen over een nieuwe wereld en proberen hun vrijheid te verdedigen", zei hij. De tactiek van de tien mannen was om de angst vallig bij elkaar blijvende kudde uiteen te drijven en zich dan te concentreren op één van de hengsten. Maar de dieren hadden dat spel letje spoedig door en rea geerden bliksemsnel. Na twintig minuten, toen zes mannen tezamen eindelijk een paard hadden over meesterd, waren de van gers al bekaf. De tien van gers produceerden meer zweet dan de vijftien heng sten, die, opgegroeid in een door water omringd een zaam weiland, voor het eerst kennis maakten met de beschaafde mens. Het bleek bijzonder moeilijk te zijn een wig te drijven in de lijf aan lijf samendrin gende kudde. Met premies van tien, vijfentwintig en honderd gulden probeer den middenstanders uit het publiek de vangers in be weging te houden. Na een uur hevige strijd, waarin de vangers meer en harder hadden gelopen dan de spelers in een spannen de voetbalwedstrijd, kre gen de knapen en ook de dieren een half uurtje rust. Bij de vangers was één uit valler. Het paard dat hij om de nek was gesprongen, gleed uit en rolde over zijn belager heen, echter zon der ernstige gevolgen. „De rodeo wordt een jaarlijkse traditie", beloof de organisator Vader na afloop. „Het is een da verend succes geworden dank zij de publiciteit die de Dierenbescherming er aan heeft gegeven. De burgemeester van Schagen, de heer W. J. Wognum, die de rodeo als een waardevolle uitbrei ding ziet van de plaatse lijke attracties, de West- friese markt, de folkloristi sche dansen, de meiden markt en de prut-„race", was enthousiast over de première. „Ik zie het liever dan een motorcross". De politie: „Er heeft zich geen enkel incident voor gedaan. De Dierenbescher ming heeft geen klacht over mishandeling inge diend". Da 20-jarige mevrouw E..M.I. Peters-Lou- vat uit Nijmegen is zondagmorgen bij een verkeersongeluk in Harderwijk om het leven gekomen. De auto, waarin zij met haar man en twee kennissen zat, raakte in de berm, schoot weer de weg op en botste aan de andere kant tegen een boom. Mevrouw Peters was op slag dood, de andere inzittenden wer den gewond. Een auto, bestuurd door een 19-jarige jongeman uit Venlo, is nabij Neuss in Duitsland bij een uitwijkpoging geslipt en tegen een boom gereden. De 18-jarige Anna Wouters uit Venlo, die naast de bestuurder zat, kwam daarbij om het leven. Op de Middenweg in Heerhugowaard is het levenloze lichaam aangetroffen van de 24-jarige L. van Woerkom. Zijn bromfiets lag zes meter verder. Hij is waarschijnlijk tegen een boom gebotst. De 17-jarige scholier Robert Kraaij uit Zeist, die in Utrecht op zijn bromfiets reed, werd aangeroepen door enkele schoolkameraden. Hij keek om kwam op de linkerweghelft en reed een overste kende 32-jarige vrouw aan. De jongen viel en liep een schedelbasisfractuur op. Hij overleed later in een ziekenhuis. De voetgangster kreeg een beenwond. In Leek is 's nachts de 35-jarige wiel rijder P. Slofstra uit Roden aangereden door een auto. Hij was op slag dood. In een ziekenhuis in Zutphen is overleden de 19-jarige Anna Weustenink uit Brum- men, die met haar bromfiets frontaal in botsing was gekomen met een auto, toen zij plotseling naar links zwenkte. In een ziekenhuis in Apeldoorn overleed de 74-jarige mejuffrouw S. de Vries uit Eerbeek aan de gevolgen van de ver keersongeluk. De personenauto, waarin zij zat, reed tegen een stilstaande auto bus. De bestuurder van de auto kwam daarbij om het leven. In Assen is de 56-jarige H. J. Wekema overleden na een verkeersongeval. Hij botste met zijn bromfiets tegen de ach terkant van een geparkeerde auto, Aan de zaterdagmiddag in Amsterdam gehouden maandelijkse Vietnam-demon- stratie hebben een paar honderd perso nen, voornamelijk jongeren, deelgeno men. De leuzen op de talrijke borden die werden meegedragen, waren afgestemd op het debat ih de Tweede Kamer over Vietnam van aanstaande vrijdag. Ver scheidene malen werd in spreekkoor weer „Johnson moordenaar" geroepen De tocht, die via de binnenstad ging eindigde in het Sigmacentrum, waar ver tegenwoordigers der jongerenorganisatie van de AR, PvdA en PSP het woord voerden op de wijze als zij zouden doen als zij als Kamerlid hun mening over de Vietnam-oorlog zouden moeten ge ven. Zondagmiddag is ingebroken in het Spaanse consultaat-generaal aan de Oran- je-Nassaulaan in Amsterdam-Zuid. Tij dens afwezigheid van de consul, die daar ook woont, drongen de dieven via eeh raam de villa binnen en namen 6000 gul den uit een kast mee. De Kroon heeft voor het eerst uitge maakt dat men tegen plaatsing op de door de Monumentenraad opgemaakte ontwerplijst van beschermde monumen ten en de kennisgeving van die plaatsing door de minister, niet bij haar in beroep kan komen. Aanleiding was een beroep schrift over een pand aan het Noordein de 24 in Monnikendam, dat op deze lijst was geplaatst. De Kroon kreeg hierbij de vraag te be antwoorden of een zodanige kennisgeving kan worden aangemerkt als een beslis sing, genomen krachtens de Monumenten wet, waartegen ingevolge artikel 26 van de wet beroep bij haar openstaat. Zij heeft thans beslist dat genoemde kennis geving deel uitmaakt van een in de wet voorgeschreven procedure om tot een be slissing te kunnen komen en noch deze kennisgeving noch het daaraan ten grond slag liggende voornemen op zichzelf reeds als een beslissing in de zin van artikel 26 van de wet kan worden gezien. Op grond hiervan is de appellant niet ontvankelijk verklaard. De Kroon heeft hiermee'een juridische knoop doorgehakt. Het huidige artikel 8 kwam in het oorspronkelijke wetsont werp niet voor. In het ontwerp was na melijk niet bepaald, dat in het stadium van overleg tussen rijk, provincie en ge meente belanghebbende in kennis zou worden gesteld van de voorgenomen plaatsing. Tijdens de behandeling in de Tweede Kamer werd door de heer Baeten voor gesteld deze mededeling wél te doen. De regering achtte echter de verplichting tot het doen van een dergelijke mededeling slechts dan aanvaardbaar, indien hieraan een voorlopige bescherming voor het mo nument zou worden gekoppeld. Zo ont stond het huidige artikel 8. Later rees echter het juridische probleem of tegen een dergelijke kennisgeving beroep op de Kroon zou openstaan. Het onderhavige Koninklijk Besluit heeft dit vraagstuk opgelost. Beroep kan uitsluitend worden ingesteld tegen plaat sing op de definitieve lijst. Aankoop „Deelerheide". Voor de aan koop van het landgoed „Deelerheide" op de Veluwe door de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten willen Gedeputeerde Staten van Gelderland mag een 'aanvullende siïbsidie van 81.000 beschikbaar stellen. Met de aankoop is totaal 1.142.000 gemoeid, 162.000 meer dan aanvankelijk met de verkoopster was overeengekomen. ADVERTENTIE iÉL zaak aanzienlijk minder interessant", zo lichtte de heer Lammers, voorzitter van Nieuw-Links, het standpunt toe. De werkgroep uit de KVP, AR, en CHU houdt op 9 en 10 november een najaars congres in Schevingen. Reeds eerder, op 9 september zal de werkgroep een begin maken met het voeren van activiteit naar buiten. Op deze dag wordt in Esplanade in Utrecht een vergadering gehouden met een aantal adhaesiebetuigers. Het dagelijks bestuur van de Christelijk Historische Unie heeft in een communi qué naar aanleiding van de actie van de groep Christen-radicalen in de KVP, mee gedeeld, het volste vertrouwen te hebben in het gesprek tussen de delegaties van de KVP, ARP en CHU. De verantwoor delijkheid voor de samenstelling van de delegaties behoort naar het inzicht van het dagelijks bestuur geheel bij de be trokken partijbesturen te blijven. Het bestuur onderhoudt intensief con tact met de CHU-deelnemers aan de zo genaamde „Americain-groep". Het houdt vast aan de afspraak, dat de resultaten van het beraad van deze Christen-radica len zullen worden ingebracht in de eigen politieke organisaties. De eerstvolgende buitengewone algeme ne vergadering van de CHU zal plaatsvin den op 9 december waar de voorstellen naar aanleiding van het rapport van de commissie-Scholten zullen worden behan deld, aldus het communiqué. De besturen van de drie Noordholland se KVP-jongerenkringen hebben meege deeld dat zij geschokt zijn door de ver klaringen van de KVP-woordvoerder naar aanleiding van het Christenradicale adres aan het KVP-bestuur. Na dit weekeinde een spoedbijeenkomst in Amsterdam te hebben gehouden gaven de besturen als hun mening te kennen dat de vrije meningsuiting binnen de KVP op geen enkele wijze mag worden belem merd. De Noordhollandse besturen verklaar den sympathiek te staan tegenover de geest die spreekt uit het adres van de groep Christen-radicalen. Een journalist, tegen wie de Amster damse recherche een onderzoek heeft in gesteld omdat hij werd verdacht van uit lokking van-of medeplichtigheid aan het gebruik van verdovende middelen, zal niet worden vervolgd. Dit heeft het hoofd van het Amsterdamse arrondissementsparket, mr. J. F. Hartsuiker, vanochtend desge vraagd meegedeeld. Het onderzoek wat in gesteld op grond van een reportage, die deze journalist aan het gebruik van ver dovende middelen in Amsterdam had ge wijd, alsmede op een weekbladartikel waarin werd uiteengezet hoe deze repor tage tot stand zou zijn gekomen. Van strafbare feiten van de journalist is bij het onderzoek niets gebleken, aldus de mededeling. Ten gevolge van een defect aan de Hembrug is zondagmorgen van kwart over acht tot kwart over negen geen trein verkeer mogelijk geweest tussen Amsterdam en Zaandam. De reizigers werden met bussen van Amsterdam-Slo terdijk via de Coentunnel naar Zaan dam en. omgekeerd vervoerd. u; yjp- Grote Kerk, dinsdag 20 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Een liefde voor twee weken", 18 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „O, moeder, wat een broe der", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Triple Cross", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, samen thuis", a.l. Minerva, 20 u.: „Vuurdoop op de Yangtse-Kiang", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Fanto- mas contra Scotland Yard", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De acht tiende spion", 18 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „De verloe dering van de Swieps", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr- Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Tot en met 2 sep tember ook op zaterdag van 20.30 tot 22.30 u. Vleeshal (Grote Markt): „Folo inter nationaal". foto's uit Frankrijk, Oos tenrijk, Tsjechoslowakije en Haarlem. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 27 augustus. Vishal (Grote Markt). Fototentoonstel ling van Sanne Sannes. Dagelijks van 10 u. tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 28 augustus. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u- en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-T (Bakenessergracht 67): Tot 27 augustus expositie van werk van tien Franse en Nederlandse kunstenaars. Da gelijks van 11-17 u. Zondags van 13 tot 17 u. en woensdags van 20-22 uur- Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamperlaan) Werk van Jacobus van Loo> Dagelijks van 10-17 uur. 's Zondags van af 14 uur. Tot 4 september. Cruquius Museum (Cruquiusweg Heemste de): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u Op zon- en feestda gen gesloten. Ruïne van Brederode (Santpoort): Ex positie van plastiek van Rob Claus. Da gelijks van 9 tot 20 u. en van 21 tot 23 u. Tot 3 september. Gemeenschapshuis (Zandvoort): Exposi tie van werk van Wim Steijn en Kees Verkade. Dagelijks van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur. Tot 24 augustus. De Waag (Spaarne-Damstraat): Expo sitie van „Libra". Dagelijks van 13 tot 17 u. Tot 1 september. Sociëteit Duysterghast (Boulevard P. Loot, Zandvoort): zaterdag en zondag van 14 tot 16 u.: werk van Tony Mafia. Tot 28 augustus. DIVERSEN Linnaeushof (Bennebroek). Tot en met oktober: openluchttentoonsteling van voorj aars- en zomerbloemen. MAANDAG 21 AUGUSTUS City, 20 u.: „Winden waaien om de rot sen". Ruïne van Brederode: Rob Claus expo seert kleurgrafiek, die dagelijks (tot 3 sep tember) te zienis van 8 tot 18 uur en van 20 tot 22 uur. Gedurende het hele seizoen wordt beeldhouwwerk van Janneke Ducro, Louk van Meurs, Nico Betjes, Paul van Crimpen, Geert Jan van Meurs, David J van de Kop en Frits Vanén tentoongesteld DINSDAG 22 AUGUSTUS City, 20 u.: „Winden waaien om de rot sen". Ruïne van Brederode: Rob Claus expo seert kleurgrafiek, die dagelijks (tot 3 sep tember) te zien is van 8 tot 18 uur en van 20 tot 22 uur. Gedurende het hele seizoen wordt beeldhouwwerk van Janneke Ducro Louk van Meurs, Nico Betjes, Paul van Crimpen, Geert Jan van Meurs, David J van de Kop en Frits Vanén tentoongesteld Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. MAANDAG 21 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Op dracht dood agent Gordon". Luxor Theater, 20 uur: „Qui Vadis". DINSDAG 22 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u. „Op dracht dood agent Gordon". Luxor Theater, 20 uur: „Qui Vadis". Galerie Boumans, Breestraat 122, Collec tie Grafiek van Noordhollandse kunste naars; te bezichtigen van 9-12.30 en 13.30-18 uur. Nekkramp. In Bergum (Friesland) is bij twee jongetjes van drie jaar nekkramp geconstateerd. De kinderen zijn uit verschillende gezinnen in dezelfde straat. Zij zijn in ziekenhuizen opgeno men. Voor de zoveelste keer. Een 36-jarige auto handelaar uit Amsterdam is wegens het rijden onder invloed van alcohol en geweldadig verzet tegen zijn aanhouding veroordeeld tot vier weken gevangenis straf en een rijverbod van een jaar. De man is al vele keren voor het rijden zonder rijbewijs veroordeeld. Toen hij op 1 april weer werd aangehouden ver zetten hij en zijn aanstaande vrouw zich zo hevig dat er acht agenten aan te pas moesten komen om de man in te rekenen. Nachtlogies. De Amsterdamse politie heeft 25 buitenlandse jongens en meis jes aangehouden, die gratis nachtlogies hadden gezocht in leegstaande wonin gen op Kattenburg en Wittenburg. TV-toestel gered... In Bergum (Fr.) is het levensmiddelenbedrijf van P. Sik- kema door brand verwoest. De bewo ners, man, vrouw en drie kinderen, moesten het brandende huis via een raam aan de voorzijde verlaten, waar bij dekens als klimtouwen werden ge bruikt. Van de inboedel kon alleen het televisietoestel in veiligheid worden gebracht. J. P. Harmsen overleden. In Brummen is overleden de heer J. P. Harmsen, die 37 jaar lang algemeen secretaris van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschap pen is geweest. Hij was 84 jaar. Amerikaan verdronken. De 29-jarige J. W. Glenn Coy uit Pennsylvania (VS), leaar aan de Akademie voor Kleinkunst in Amsterdam, is bij het zwemmen in de Noordzee bij Scheveningen ver dronken. „Villandry" 60 jaar. De vereniging „her stellingsoord Villandry", van de vereni ging van personeel van de Nederlandse spoor- en tramwegen en van andere openbare vervoersbedrijven, viert op 14 september in Utrecht haar zestigjarig bestaan. De vereniging is eigenares van een herstellingsoord voor volwassenen en van 'n kinderherstellingsoord. „Vil landry" telt 20.000 leden, van wie er 9700 bij de spoorwegen werken, 4455 bij autobusbedrijven, 1728 bij andere openbare vervoersbedrijven en 130 bij het spoorwegbouwbedrijf. Gasthoogleraar. Prof. mr. P. J. G. Kap- teyn, hoogleraar in het recht der inter nationale organisaties aan de rijksuni versiteit in Utrecht, is van februari tot juni 1968 gasthoogleraar aan de univer siteit van Texas in Austin (V.S.). INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE. fWVtHfWVWMWVVMWWVWWWWWWWWWWWWWMMWWMWW Het KNMI deelt mee: Zaterdag trok een frontale zone met vrij veel regen over ons land naar het zuiden weg. Daarna kwam zondag het weer onder invloed van een gebied van hoge luchtdruk, dat zich van de oceaan en Schotland over ons land uitbreidde. Daar het gevuld is met vrij droge en stabiele lucht komen er flinke zonnige perioden in voor en zijn de regen kansen vrijwel nihil. Storingen van de oceaan blijven nog vrij ver van ons land verwijderd, zodat ook morgen op hetzelf de type weer gerekend mag worden. De middagtemperaturen worden hierbij iets hoger. WEERRAPPORTEN X Maximum- en minimum d '- u temperaturen X c C ■S 6 ai 3 binnen- en buitenland *TJ BS BS ai tf CN Den Helder half bew. n 19 15 0 Ypenburg mist windst. 18 9 0 Vlissingen onbewolkt ono 18 12 0 Eelde zw. bew. w 18 13 0 De Bilt mist windst. 19 6 0 Twente beh. bew. verand. 20 7 0 Eindhoven mist windst. 19 7 0 Z.-Limburg onbewolkt windst. 18 7 0 Helsinki geh. bew. wnw 15 12 5 Stockholm half bew. nw 19 8 0.2 Oslo zw. bew. nnw 21 12 0 Kopenhagen regenbui 18 13 1 Aberdeen mist windst. 20 7 0 Londen mist windst. 21 10 0 Amsterdam zw. bew. windst. 18 10 0 Brussel onbewolkt O 18 10 0 Luxemburg onbewolkt no 20 9 0 Parijs onbewolkt no 20 10 0 Bordeaux onbewolkt no 28 13 0 Grenoble licht bew. windst. 26 13 0 Nice onbewolkt n 27 19 1 Berlijn zw. bew. w 18 12 0 Frankfort onbewolkt ono 20 7 0.1 München onbewolkt windst. 21 9 0.1 Zlirich geh. bew. n 19 11 1 Genève zw. bew. no 22 15 0 Locarno onbewolkt ozo 24 11 0 Wenen onbewolkt nw 24 14 0.1 Innsbruck geh. bew. windst. 17 13 11 Belgrado onbewolkt w 28 13 0 Athene onbewolkt nno 33 25 0 Rome half bew. nno 28 20 0 Earcelona onbewolkt n Madrid onbewolkt windst. 36 16 0 Mallorca onbewolkt windst. 32 18 0 Lissabon onbewolkt nw 27 17 0 Dinsdag 22 augustus Zon op 5.34 uur; onder 19.51 uur. Maan op 20.55 uur; onder 7.54 uur. Maanstanden Volle maan Laatste kwartier 20 augustus 3.27 uur. 28 augustus 6.35 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 21 augustus Hoog water 4.28 uur en 16.52 uur. Laag water 0.21 uur en 12.40 uur. Dinsdag 22 augustus Hoog water 5.02 uur en 17.26 uur. Laag water 1.00 uur en 13.14 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2