Familie De Bie won van familie De Bie Goede prestaties op Adrichem tijdens atletiekwedstrijden vlotter dan u Nederlands hebt geleerd! Grote bosbranden in Zuid-Frankrijk Isaac Deutscher overleden Mr. Blaisse en dr. Patijn niet naar Vietnam Nog 19% voorkeur voor losse melk Nederlands-Poolse akkoorden Zes arrestaties na gebruik verdovende middelen Weer aardbevingen in Zuid-Frankrijk IN DE VISHAL EN OP ZEE Beverwijks Kath. Gem. Koor naar Scandinavië MEDEWERKSTER TYPISTE BOEKHOUDER MAANDAG 21 AUGUSTUS 1967 4 4 Confectie Industrie W. Neugarten N.V. TIENERS OPGELET MAAR WAAR??? WIJ BIEDEN JE DIE MOGELIJKHEID Christine Keeler terug in de openbaarheid EEG-bevoIking groeit minder snel BEJAARDENTEHUIS MOET SLÜITEN ERVAREN CHAUFFEUR Met deze moderne methode leest u onmiddellijk Engels en begrijpt u ieder woord van de cursus direct. Binnen een week bent u in staat eenvoudige vragen in het Engels te beantwoorden. Ruim 1.000.000 personen maakten reeds gebruik van deze vlotte manier om de wereldtaal Engels te leren. In verband met het aanstaande 55-jarig huwelijk van de heer en me vrouw E. de Bie-Bierman op dinsdag 29 augustus, hebben zaterdagmiddag zoals we vrijdag jl. reeds meldden de kinderen en de kleinkinderen van het bruidspaar een sportieve strijd gestreden op het VSV-terrein in Driehuis. Na een uur gezellig gevoetbald te hebben traden de kleinkinderen als overwinnaars uit de strijd (43). De weergoden waren de familie De Bie wel zeer welwillend gestemd. Had het zaterdag vrijwel de gehele dag geregend, tegen vier uur trok de bewolking op en werd het droog. Om half vijf betraden de twee familie-elftallen het bijveld van het VSV-sportcomplex. De gemiddelde leeftijd van de negen zonen aangevuld met een drietal naaste bloedverwanten van het bruidspaar bedroeg vijfenveertig jaar. De oudste speler was zesenvijftig. De gemiddelde leeftijd van de kleinkin deren was aanzienlijk laier. De aftrap werd verricht door de 76- jarige bruidegom. Hij deed dit op zo'n bekwame manier, dat het de schare van toeschouwers wel duidelijk werd, dat de PARIJS (AFP) Bosbranden hebben de afgelopen twee dagen 1500 hectare bos en bouwland in het zuiden van Frankrijk in de as gelegd. Een van de grootste vuurhaarden bevindt zich 20 ki lometer van Marseille en 15 kilometer van Aix-en-Provence; 22 brandweerkorp sen bestrijden het vuur. De politie stelt een onderzoek in naar een veertienjarig Noordafrikaans meisje, dat op verscheidene plaatsen is gezien waar brand uitbrak. ROME (Reuter) Isaac Deutscher, een van de belangrijkste schrijvers over Russische aangelegenheden, is op zestig jarige leeftijd in een kliniek te Rome overleden. Deutscher, die met vrouw en zoon op vakantie in Rome was, was be zig aan een biografie over Lenin. De auteur werd geboren in Polen. Van 1926 tot 1932 was hij lid van de Poolse communistische partij. Hij werd uit de partij gestoten wegens zijn verzet tegen de stalinisten. Later ging hij naar Londen waar hij onder meer voor diverse Brit se kranten werkte, lezingen hield aan uni versiteiten en vele boeken schreef, waar onder biografieën van Stalin en Trotzky. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De vroegere Tweede Kamerleden jnr. P. Blaisse (K.V.P.) en dr. C. Patijn (P.v.d.A.) hebben geen ge volg gegeven aan een uitnodiging van pre mier De Jong om de presidentsverkiezin gen in Zuid-Vietnam bij te wonen als waarnemer van de Nederlandse regering. Deze verkiezingen worden op 3 september gehouden. De regering-Ky had ook Ne derland gevraag. Mr. Blaisse acht zich niet de aangewe zen man om als waarnemer op te tre den omdat hij geen deskundige is in Aziatische aangelegenheden. De. Patijn, heeft wegens drukke bezigheden voor de uitnodiging bedankt. Waarschijnlijk zal de regering nu enke le journalisten uitnodigen als waarnemers op te treden. glorietijd van de heer De Bie, wat het voetballen betreft nog niet zover achter hem ligt. De heer De Bie was namelijk evenals zijn kinderen en kleinkinderen zijn, een fervent voetballer. Reeds nadat de wedstrijd luttele se conden oud was, wisten de kleinkinderen een voorsprong te nemen. Een kwartier later m oest de vrouwelijke KNVB- scheidsrechter mejuffrouw M. E. Rusman voor de tweede maal naar het midden Beide ploegen voor de aanvang van de wedstrijd broederlijk verzameld. van het veld wijzen. (2-0). Als grens rechters fungeerden twee achterkleinkin deren van de heer en mevrouw De Bie; te weten de 12-jarige Hans en de 10-jarige Freddy De Bie. De rust ging in met een ongewijzigde stand. Hoewel de veteranen na de rust alles op alles zetten om de achterstand in te halen, konden ze niet op tegen de jeugdige snelheid en overmoed. Beide partijen wisten nog enige doelpunten te maken. Even voor het einde van de wed strijd er stond toen 4-2 kregen de „oudjes" een straf schot toegewezen, die werd genomen door de bruidegom. Na twee maal schieten bracht hij zodoende de stand op 4-3. De twee andere doelpun ten van de zonen van het bruidspaar wer den gemaakt door de uit Canada over gekomen zoon. Als troostprijs kregen de veteranen de volgende dag een geweldige pijn in vele spieren. (Van onze atletiekmedewerker) Dat het atletiekseizoen nog volop draait getuigt wel de flinke belangstelling bij de senior-atleten voor de regionale baanwed- strijden, die door de AV Castricum in op dracht van de afdeling Kennemerland der K.N.A.U. in het sportpark Adrichem werden georganiseerd. Er kwamen voor namelijk atleten uit de lagere klassen in actie. Toch werden tal van voortreffelijke prestaties verricht op deze wedstrijden, die door velen als een laatste voorberei ding werd gezien op de belangrijke com petitiewedstrijden van zondag. Bij de dames was een a-nummer inge last en wel het hoogspringen, dat even wel door absentie van de DEM-elite veel aan glorie verloor. Het werd een zege voor Mary van der Raadt van Holland uit Haarlem met een sprong van 1,55 m. Van de plaatselijke verenigingen werden over winningen geboekt door Rina Amsing van Suomi op de 100 m. klasse B. Zij liep deze afstand winnend in 12,7 sec. Djoeki Tho- masz, haar clubgenote, deed het prima in de verspringbak. Zij won het nummer in b-klasse met 5,11 m., waarmede zij het clubrecord verbeterde. Henk Steeman (DEM), die ook bij het hoogspringen en het verspringen goed werk leverde, won het hinkstapspringen b met een goede sprong van 12.53 m. Theo Hille, even eens van D.E.M., zegevierde op de 400 m. klasse C. De kleine Beverwijker, nog ju nior, ging in 54,2 sec. als eerste door de finish. Ook Peter Winkel en Roel Akker man van DEM wisten tot deze finale door te dringen. Mieke Ackermans won het speerwerpen d met een worp van 27,04 m. De belangrijkste uitslagen waren: Dames, b-klasse: 100 m.: R. Amsing, Suomi 12,7 sec.; Verspringen: D. Thomasz Suomi 5.11 m.; Kogelstoten: 1. M. v. d. Raadt, Holland 10.12 m.; 400 m.: 1. T. de Waard, Holland 62,1 sec.; Speerwerpen: M. Ydema, ADA 33,52 m.; C-klasse: 400 m.: T. Snijders-Berkhof, ADA 63,7 sec.; Verspringen: M. v. d. Velden, Holland 4,92 m.; 100 m.: M. Dijkman, Holland 12,8 sec.; Discuswerpen: 1. O. Doornbos, Trias 32 m.; Hoogspringen: M. Dijkman, Hol land 1,40 m.; D-klasse: Kogelstoten: R. Koekoek, ADA 9.61 m.; Hoogspringen: A. Belien, DEM 1,10 m.; 200 m.: 1. M. Kram mer, Atmodes 26,9 sec. 800 m.: 1. T. Dek ker, Trias 2.28,7 sec. 4 x 100 m.: 1. ADA, Amsterdam 51,8 sec. Heren, b-klasse: 100 m.: 1. A. v. Rooyen, Estafette 11,2 sec.; Hoogspringen: 1. A. Be rends, Trias 1.70 m.; Kogelstoten: 1. J. BREESAAPSTRAAT 53 - IJMUIDEN - TEL. 0 2550 - 16541 De vakanties zitten er helaas weer op. Een aantal van jullie heeft de school verlaten en gaat werken. Kies een baan waar je een Vak leert; waar je later als je gehuwd bent ook nog zeer veel aan hebt. Tieners vanaf 15 jaar, die niet meer leerplichtig zijn, ontvangen een volledige modinette opleiding in een bedrijf dat (vooral de tienermode) op de voet volgt. De verdiensten en arbeidsvoorwaarden zijn uiteraard uitstekend. Kom één dezer dagen, liefst met één der ouders, eens vrijblijvend praten. Je zult er geen spijt van hebben Beunder, Lycurgus 12,26 m.; 3000 m.: 1. J. Rietveld, Sparta 8.59,8 sec. 4 x 400 m.: 1. Estafette, Amsterdam 3.36,7 sec.; Hink- stap-sprong: 1. H. Steeman, DEM 12,53 m.; 800 m.: 1. A. Kuiper, AV 23 1.58,9 sec.; C-klasse: 1500 m.: 1. J. Bouwen, Trias 4,15,6 sec.; Verspringen: 1. R. Gieles, Hol land 6,20 m. 200 m.: E. v. Veldhuisen, Sparta 24,3 sec. Discuswerpen: 1. Van Bo ven, Zaanland 35,64 m. 100 m.: H. Po- thuma, Etafette 11,6 sec.; 400 m.: 1. Th. Hille, DEM 54,2 sec. 3000 m.: 1. F. v. Veld huisen, Sparta 9.02, sec.; Speerwerpen: 1. A. Berends, Trias 48,08 m.; D-klasse: 100 m.: 1. H. Cooper, OSV 12 sec.; 1500 m. 1. G. Bronts, Sparta 4.34,3 sec.; Kogelstoten: 1. Prins, Spartaan 11.27 m. 200 m.; G. Veldman, Trias 24,7 sec.; 3000 m.: 1. vait Geilswijk, Spartaan 9.11,8 sec. De voorkeur van de huisvrouw voor losse melk vermindert. Van de 100 huisvrouwen waren er vorig jaar juli nog 26, die het liefst losse melk ontvingen. In april van dit jaar was hun aantal gedaald tot 19, volgens gegevens van een NIPO-onderzoek, die de N.V. Vereenigde Glasfabrie ken thans bekendmaakt. De voorkeur voor melk in plastic steeg van 6 naar 9 percent, voor melk in flessen eveneens en wel van 63 naar 69. De voorkeur voor melk in karton bleef gelijk, te weten 2 percent. Het aantal huisvrouwen, dat geen voorkeur had, daalde van 3 naar 1 percent. In steden met meer dan 100.000 inwo ners heeft driekwart van de huis vrouwen het liefst melk in flessen. In minder dan geen jaar verdubbel de daar vrijwel de voorkeur voor melk in plastic in de grote steden, terwijl de voorkeur voor losse melk er sterk daalde. In gemeenten met minder dan 20.000 zielen hebben nog 29 van de 100 huisvrouwen voorkeur voor losse melk ofschoon ook deze voorkeur met 2 percent terugliep. Polen en Nederland zullen bij het be zoek, dat minister Luns volgende week aan Polen brengt, drie overeenkomsten tekenen, zo meldt het Poolse persbureau PAP. De overeenkomsten, die al in Den Haag zijn geparafeerd, hebben betrekking op het handelsverkeer tussen beide landen, op wetenschappelijke en culturele sa menwerking en op samenwerking op eco nomisch, industrieel en technisch gebied. (Van onze correspondent) LONDEN. Christine Keeler, vier jaar geleden symbool van een decadente pe riode, is in dienst getreden van een mannequin- en artiestenbureau in de Londense kunstenaars wijk Chelsea. Dit bureau wordt gedreven door de 25-jarige Sir Mark Palmer. „Wij zullen haar werk geven als fotomodel, in films en voor de tv. Ik heb haar gevraagd omdat ze erg knap is" verklaarde Sir Mark, een vroe gere leerling van Eton, lid van de lagere adel en eens een erelivreiknecht van ko ningin Elizabeth. De 25-jarige Christine Keeler heeft kennelijk geen bezwaar meer tegen het gebruik van haar meisjesnaam. Het echt paar,, Levermore,.Jreeft een zoontje dat veertien maanden oud is. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Amsterdamse recher cheurs hebben zondagmorgen vroeg zes arrestaties verricht in verband met het gebruik van verdovende middelen. In een huis aan de Staalstraat werden een meis je van 17 en drie jongemannen van 19 tot 25 jaar aangehouden. Een hashisj- pijpje, een ongebruikte injectiespuit en een injectiespuit waarmee amfetamine in gespoten zou zijn, werden in beslag ge nomen. Verder werden twee jongemannen aangehouden, die in een geparkeerde auto aan de Brouwersgracht marihuana gebruikten. Een hoeveelheid marihuana werd in beslag genomen. BRUSSEL (AFP) De totale bevol king in de zes EEG-landen is in 1966 ge stegen met 0.9 percent van 182.4 tot 184 miljoen. Het aantal geboorten was in 1966 lager dan voorgaande jaren: 18 op 1000 inwoners, tegen 18,2 in 1965 en 18,8 in 1964. De cijfers zijn bekendgemaakt in het tiende jaarrapport van de Europese Com missie. PAU (AFP) In Arette, in het Franse departement Basses-Pyrenées, zijn zondag avond weer twee krachtige aardschokken gevoeld. Zondagochtend werden in Lour- dios, een dorpje op een tiental kilometer van Arette, drie huizen door een aard schok beschadigd. Er zijn geen gewonden. Vorige week werd het gebied ook door aardschokken getroffen. De schade was toen aanzienlijk en e e n persoon kwam om. (Van onze correspondent) SWALMEN. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op advies van de In spectie voor de Volksgezondheid in Lim burg de sluiting per 1 oktober van een bejaardentehuis aan de Julianastraat in Swalmen (midden-Limburg) bevolen. Re denen zijn onder meer, dat er geen lift en geen tuin aanwezig zijn en de gasten niet zijn gehuisvest in aparte kamers met eigen kookgelegenheid. Economisch directeur van het tehuis is een 42-jarige ex-kruidenier uit Swalmen. In 1965 verbouwde hij zijn kruideniers winkel tot bejaardenverpleeghuis. Met een team van negen verpleegsters verzorgt hij sindsdien de (meestal psychisch gestoor de) bejaarde bevolking van het huis. De 22 mannen en vrouwen die er wonen, zijn errtY,9Pi" het merendeel ondergebracht,,(pa gronciig onderzoek) door sociale diensten vap Limburgse gemeenten. Maandag Maandag werden in IJmuiden door zes enzeventig vaartuigen aangevoerd 10880 kisten vis, 42.000 kilogram tong en 1050 stuks stijve kabeljauw. Bij deze aanvoer waren 590 kisten schelvis, 540 kleine kis ten schelvis, 1280 wijting, 110 kleine kis ten wijting, 2000 gul en kabeljauw, 750 koolvis, 3080 haring, 4000 kleine kisten ha ring, 100 makreel, 142 kleine kisten ma kreel, 1780 schol, 30 tarbot en 430 varia. Prijzen van maandag Per kilogram, in guldens: heilbot 6,10- 4,90; tarbot 6-5; grote tong 5,39-5,19; groot middel tong 3,39-3,17; kleinmiddel tond 3,29-3,18; tong een 4,94-4,51; tong twee 5,52-5,01. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 102- 82; middel kabeljauw 94-72; grote koolvis 90; middel koolvis 80-25; grote leng 48. Per tien stuks: grote kabeljauw 112-72; middel kabeljauw 57-38. Per stuk: kreeft 24-23. Per hoop: vleet 57. Per 50 kilogram: grote schelvis 41; middelschelvis 41-40; kleinmiddel schelvis 33-30; schelvis een 23-17; schelvis twee 31- 17; kabeljauw een 48-33; kabeljauw twee 37-25; kabeljauw drie 32-17; koolvis een 30-23; koolvis twee 25-15; grote en middel schol 72-61; kleinmiddel en schol een 72- 63; schol twee 45-39; schol drie 28-18; schar 30-28; poon 26-17; haai 41-40; wij ting 25-17; haring 22,40-18,60; makreel 36- 28; tarbot 172-92; kleine kreeft 63; tong schar 40; ham 146; kleine wolf 56. Schevingen De aanvoer in Scheveningen bestond he denmorgen uit: 40 kisten schelvis, 320 wij ting, 40 kleine kisten wijting, 300 gul en kabeljauw, 2100 haring, 5500 kleine kisten haring, 156 kleine kisten makreel, 40 schol en 100 varia. Donderdag 24 augustus zal het nu zes tien jaar bestaande Beverwijks Katholiek Gemengd Koor, onder leiding van Jaap Spigt uit Amsterdam, in het K.S.A.-ge- bouw zijn repetities na de vakantie weer hervatten. Nadat men nog onlangs twee uitvoeringen heeft gegeven van W. A Mo- zarts „Kröningsmesse", is besloten voor het komende seizoen de Johannespassion en een deel van het Weihnachtsoratorium van J. S. Bach in het repertoire op te nemen. Voorts staan op het programma een bewerking in de Nederlandse taal van een zangmis, terwijl daarnaast nog enige gelegenheidszangen in studie wor den genomen voor mogelijke festiviteiten. Bij dit alles bestaan er reeds verge vorderde plannen om in 1968 met het koor een reis naar Denemarken of Noor wegen ,te, ondernemen, wagrvoor een spe ciaal repertoire zal worden opgebouwd. Voor afwisselende werkzaamheden zoeken wij die geheel zelfstandig de loonadministratie verzorgt, de telefoon bedient en bezoekers ontvangt. Een ervaren kracht, die vrij spoedig in dienst kan treden, bieden wij een uitstekend salaris en goede sociale voorzieningen. Sollicitaties aan de Di rectie van de Amsterdam se Regenkledingfabriek ARFA N.V., Maerelaan 5, Heemskerk. Tel. 0 2510- 32641. Gevraagd voor commerciële organisatie in de levens middelenbranche t.o. C.S. Amsterdam voor haar be drijf s economische afdeling met enige bekendheid Steno-Nederlands. Voor haar afdeling Supermarkt-administratie i.b.v. praktijkdiploma boekhouden. Evt. reis kosten worden vergoed. Voor sollicitaties tel. 0 20-66520 of br. onder no. 81, aan het bureau van dit blad. N.V. VERF- EN GLASINDUSTRIE KRUG JULIAN AP ARK 54 - HAARLEM vraagt voor direkt i.b.v. rijbewijs B-C-D-E-. Aanm. dagelijks tussen 817 uur aan bovenge noemd adres. Tel. afspraken nr. 58131 (toestel 01). Nu kunt u Engels leren Geen gezwoeg1 en uit het hoofd leren meer. Het is afge lopen met vertalingen. Alleen door uw gezonde verstand te gebruiken, leest en begrijpt u dadelijk de Engelse tekst van de Natuurmethodecursus. U leert de taal door het bijzonder aardige verhaal te bestuderen, dus spelenderwijs. Zag u mis schien tot nu toe tegen de moei te om Engels te leren op? Dit euvel is nu verholpen: met deze methode leert u op prettige wijze Engels, want in plaats van te moeten zwoegen op lange rijen woordjes, kunt u nu gebruik maken van uw aan geboren taalgevoel. Op deze wijze gaat u rechtstreeks en op de meest logische manier op uw doel af. Vraag onze bro chure aan. Zij is gratis en ver plicht u tot niets. Vul onder staande bon in en zend deze op. Engels is vandaag voor iedereen onontbeerlijk In het dagelijkse leven Is een scherpe scheidingslijn merkbaar tussen hen die Engels kennen en hen die het niet kennen. Dit geldt in het zakenverkeer en m het gezelschaps leven - ja, het geldt overal waal mensen samen zijn. Maar men beseft dit eerst in zijn volle omvang wan neer men zelf Engels heeft geleerd. In het nieuwe tijdperk waarin wij ons bevinden, is het Engels een cul turele band tussen alle Westerse landen geworden. U bent het daar om aan uzelf verplicht Engels te leren. Of u het doet met het oog op uw algemene ontwikkeling of van- Eenstenimige lof van taalkundigen Niet alleen duizenden vroegere leerlingen, maar ook de bekendste taalkundigen van de West-Europese Universiteiten hebben iof voor de Natuurmethode. Professor Otto Jespersen, Kopenhagen, één van de meest vooraanstaande onderzoekers van de Engelse taal, schreef o.a. „Met veel genoegen voldoe ik aan het verzoek van de uitgever om een voorwoord bij zijn cursus „Engels volgens de Natuurmethode" te schrijven, daar ik zijn methode van ganser harte aanbeveel. Naar mijn gevoel is zij met grote vaardigheid en waar pedagogisch inzicht samen gesteld". PROFESSOR DR. FR. BEHRE. Hoogleraar in de Engelse laai en let terkunde aan de Hogeschool van Go- tenburg. Eén van dc 66 taalgeleerden, die de Natuurmethode aanbevelen. - voor mijn plezier - Ik heb Engels niet direct nodig, dus heb ik het voor mijn plezier gedaan. Het spijt mij dat de cursus nu is af gelopen, want elke les was voor mij een openbaring, ook toen het moei lijker werd. Omdat de stof zo interes sant is, heeft het mij geen moment verveeld. Ondanks mijn 50 jaar, lever de het teren geen moeilijkheden op, en ik ben blij dat ik er aan begonnen ben. P. de Visser, Amsterdam. wege uw toekomst - leer nu Epgels. Het is niet langer een kwestie van willen - het is noodzakelij kl U leest en begrijpt de Engelse tekst onmiddellijk Wanneer u zich aanmeldt voor de Natuurmethode ontvangt u enkele dagen later het eerste boek van de cursus. U slaat pagina 1 op en be gint meteen Engels te lezen en te begrijpen, zelfs indien u vóór die tijd geen enkel woord Engels kende. U leest het eerste hoofdstuk, dat een lengte van zes bladzijden heeft, achter elkaar uit en zult bemerken, dat de betekenis van elk woord dui delijk blijkt uit het zinsverband. U hebt helemaal geen Nederlandse woorden of vertaling nodig. En om dat alles duidelijk is, hechten de woorden en zinnen zich vanzelf in uw geheugen. Verbazingwekkend snelle resultaten Als u zo de 740 bladzijden van de „Natuurmethode" hebt doorgewerkt, hebt u de taal geleerd. U kunt dan zonder bezwaar Engels spreken, lezen en schrijven, daar u zich niet hebt aangewend vanuit het Engels in het Nederlands te vertalen en om gekeerd, maar van het eerste ogen blik af uzelf eraan gewend hebt ia het Engels te denken. - Vul de bon in en stuur deze vandaag nog weg Onze gratis brochure bevat een uitvoerige beschrijving over de nieu we taalmethode. Bovendien kunt u hierin lezen wat nog vele andere taalgeleerden erover zeggen. En tenslotte zult u talrijke brieven vin den van opgetogen leerlingen, die nu, dank zij de Natuurmethode, kunnen spreken met 666 miljoen mensen over de gehele wereld. Volg hun voorbeeld en zend onder staande bon nog heden op. U ont vangt dan onmiddellijk de uitge breide, geïllustreerde brochure met alle inlichtingen: hetbindtutot niets. '"the NATURE METHOD INSTITUTE*! Amsterdam - Handboogstraat 6 Zend mij gratis en zonder verplichtingen I het geïllustreerde boekje over de snelweg Inaar het ENGELS volgens de Natuur- methode. Naam en voorletters: Dhr. IMevr.: MeJ. Straat: I Plaats: I Ilk heb ook belangstelling voor FRANS I ITALIAANS LATIJND volgens de Natuurmethode. 1 IA.u.b. In blokletters schrijven en opzenden I in envelop of overschrijven op briefkaart. HYK 21-8-67 j

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 4