DE AMSTELSTAD HEEFT EEN NIEUWE HEER Veel aandacht voor reorganisatie van politie Groep sympathysanten groeit snel voor Haarlem en de IJmond bondig V Ac[j en HMaranka Mleubelen Dr. Samkalden bij installatie: Nederland was niet vertegenwoordigd Regionale groepen in het DCN Auto uit de bocht India aanvaardt hulp in Bihar ACTIE KVP-RADICALEN Wï Wolkenvelden Minister Luns in Polen "Ö1 DINSDAG 22 AUGUSTUS 1967 2 (Van onze correspondent) Begrafenis Loethoeli Politie Jeugd Roulette in Arnhem Inspraak V ergaderingen 24 augustus t/m 2 september (behalve zondag 27 augustus) Aanvang 21.00 uur Kaarten bij de V.V.V.'s te: Amsterdam, Delft, Den Haag, Haarlem, Hilversum, Leiden, Rotterdam, Schiedam en Utrecht. Bij alle andere V.V.V.'s bestelkaarten. Prijzen der plaatsen: f 2.10, f 3.15, f 4.20, f 5.20, f 6.25, f 8.35 en f 10.40. Reactie NVV Haarlem I - V elsen-I J muiden Beverwijk LOOP VRIJ IN EN UIT bij: Anegang 39 - Haarlem 1800 m2 MEUBELSHOW 3 AMSTERDAM. De nieuwe bur gemeester van de hoofdstad, dr. I. Samkalden, is gistermiddag geïn stalleerd. „Amsterdam slaat u hier mee in de boeien", zei loco-burge- meester dr. P. J. Koets, toen hij de op volger van mr. G. van Hall de ambts keten omlegde. „Wij hopen dat u zich hierdoor aan Amsterdam en aan de raad gebonden zult weten". In zijn installatierede vestigde dr. Koets de aandacht op de grote betekenis van de inspraak die de Amsterdamse ge meenteraad bij de benoeming van de heer Samkalden heeft gehad. „Het oog van politiek Nederland is gericht op de samenwerking tussen de raad en u". De loco-burgemeester wenste dr. Samkalden een door doelmatigheid en menselijkheid ingegeven beleid toe. Namens de gemeenteraad sprak de nes tor, de heer L. Seegers (CPN). Hij zei dat de verantwoordelijkheid voor de be noeming bij de regering ligt. „Een rui me meerderheid van de raad heeft uw benoeming met vertrouwen begroet. Een minderheid heeft haar reserve ten aan- Minister Luns van Buitenlandse Zaken is gisteren voor een drie daags bezoek aan Polen in War schau aangekomen. Zijn eerste offi ciële daad was het leggen van een krans bij het monument voor de onbekende soldaat. De Nederlandse regering was niet ver tegenwoordigd bij de begrafenis op 30 juli 1967 van Albert Loethoeli, zo heeft minister Luns gisteren medegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Voogd (P.v.d.A.). Bij de begrafenis van de heer Albert Loethoeli waren aanwezig de gezant van Zweden, de consul-generaal van Dene marken te Johannesburg, de honorair consul van Noorwegen in het betrokken ressort, de consul-generaal van de Ver enigde Staten te Durban, alsmede een ambtenaar van het consulaat-generaal van het Verenigd Koninkrijk in het be trokken ressort. Voor een officiële vertegenwoordiging van Nederlandse zijde bij de begrafenis van een buitenlander wordt als regel al leen aanleiding aanwezig geacht, indien de overledene een belangrijke publieke functie heeft vervuld in het eigen land, dan wel indien hijzelf jegens Nederland speciale verdiensten heeft gehad. In het onderhavige geval was deze omstandig heid niet aanwezig, aldus minister Luns. Het Democratisch Centrum Nederland (DCN) heeft besloten, regionale groepen te vormen die in hun streek gaan optre den als studie-, discussie- en propaganda- centrum van de groep. Vertegenwoordi gers van deze groepen zullen te zamen een landelijke contactgroep vormen, waarin het algemene beleid wordt bespro ken en uitgestippeld. Er zal tevens een stichting „Democratisch Studie Centrum" worden opgericht die als studie-instelling het DCN terzijde staat. Het DCN heeft zich voorts beraden over de actie der Christen-radicalen in K.V.P., A.R.P. en C.H.U. Het juicht deze actie van harte toe maar hij is van me ning dat de Christen-radicalen ter aan zien van de partij vernieuwing tekort schieten in radicaliteit, zolang zij op hun manier christelijk geloof en politieke machtsvorming met elkaar blijven ver binden. zien van deze benoeming behouden. Deze reserves gelden vooral de mentale ver houding tot de burgerij, een burgerij met een sterk ontwikkeld gevoel voor recht en vrijheid en een sterk solidariteitsgevoel met allen die in nood verkeren of worden verdrukt. Kortom: Amsterdam, dat is de stad van de februari-staking". Na zijn installatie hield dr. Samkalden een uitvoerige rede, waarin hij onder meer inging op actuele kwesties in de hoofdstad en ook op de woorden van de heer Seegers: „De reserves bij de min derheid van de raad hebben zwaar ge wogen bij mijn beslissing", zei hij. „Maar juist mijn gevoel van verbondenheid met de mensen en de stad van de februari staking heeft mij doen zeggen: „Als de meerderheid van de raad vindt dat ik op deze plaats moet zitten mag ik dat niet afwijzen". Over de vraagstukken rond de politie en de handhaving van de openbare orde in Amsterdam, de organisatie van de poli tie, de methoden van ordehandhaving, het toezicht op demonstraties, de samen werking tussen politie en justitie en de verhouding tussen politie en het publiek zei de nieuwe burgemeester dat hij zich in de onmiddelijke toekomst intensief met deze vragen zal bezig houden. Hij deelt het inzicht dat over het politiebeleid ver antwoording in de raad behoort te wor den afgelegd. Hij had reeds kennisgenomen van reor ganisatieplannen bij de politie, die be ogen de bezwaren van een te sterke de centralisatie in de bevelvoering te onder vangen. Voor het personeelstekort zijn voorzieningen in de maak die op korte termijn uitkomst kunnen bieden. Hij hoopte dat kortsluitingen in de sa menwerking met het Openbaar Ministe rie in de toekomst zullen worden voor komen. Aan de verhouding tussen de po litie en het publiek wordt van verschei dene kanten constructief gewerkt. „Voors hands zal mijn bemoeienis met deze po- litievraagstukken wat meer omvatten dan wat in andere gemeenten gebruikelijk is. Ik aanvaard dat in vertrouwen op de hechte samenwerking met de hoofdcom missaris en zijn medewerkers en omdat het voor de stad van groot belang is dat de politie niet omstreden is en dat zij bij de gehele burgerij de hoge waarde ring kan genieten die zij door haar dienst aan de vrijheid verdient," aldus dr. Samkalden. Aan het vraagstuk van de jeugd zou hij grote aandacht besteden. Het kan echter niet geïsoleerd worden bekeken. Samen werking zal nodig zijn met andere ge meenten binnen het gebied van de Am- Loco-burgemeester dr. P. J. Koets hing de nieuwe burgemeester van de hoofdstad, dr. I. Samkalden, de ambtsketen om. De 29-jarige woonwagenbewoner H. Geer- lings, verblijvende in het nieuwe woon wagenkamp te Blerick, is in zijn woon plaats met zijn auto uit een bocht ge vlogen en onder het voertuig terecht gekomen. Toen de man door een voor bijganger werd gevonden bleek hij te zijn overleden. Op de Gooiseweg in Amsterdam is even eens een personenauto uit de bocht ge vlogen en, na een verkeerspaal te heb ben geraakt, tegen een boom gebotst. De bestuurder, de 38-jarige J. Mol uit de hoofdstad, overleed ter plaatse. In Noordwij k slipte een vrachtauto en botste daarbij tegen een personenauto. Deze reed tegen een boom, waarbij de 61-jarige bestuurster, A. E. van der Zaken, uit Amsterdam, om het leven kwam. De Arnhemse politie heeft in een par ticuliere woning in Arnhem gehuisveste gelegenheid opgespoord waar hazardspel werd bedreven Een aantal roulettespellen werd in beslag genomen. Gearresteerd is een 33-jarige Enschedese chauffeur, van wie vermoed wordt dat hij als croupier is opgetreden. Er kunnen nog meer ar restaties worden verwacht. sterdamse agglomeratie en ook met pro vincie en rijk. Dr. Samkalden sprak ook nog over de abrupte afwijzing van elke vorm van in spraak van de raad bij de benoeming van burgemeesters in de toelichting op het voorontwerp tot herziening van de Gemeentewet. De argumenten dat de bur gemeester afhankelijk zou worden van een deel van de raad en minder de bo- venpartijdige bewaker van de gemeente lijke belangen zou worden, noemde hij onjuist. Beide argumenten miskennen dat de „bovenpartijdigheid", die hij liever zelf standigheid zou noemen, niet wordt ver zekerd door de wijze van aanstelling, zei hij. „Gelukkig heeft minister Beernink doen weten dat de opvatting in de toelich ting al door de feiten is achterhaald. Nu kan met deze bescheiden vernieuwing ruimer ervaring worden verkregen. Door dat tegen te gaan zou men de grens van behoedzaamheid naar benepenheid heb ben overschreden". Over de oud-burgemeester van Amster dam en zijn echtgenote zei dr. Samkal den: „Te staan op de plaats van twee mensen die zich jegens Amsterdam en dus jegens ons land in de somberste tij den die onze generatie zich herinnert en in de zware jaren van het ambt zulke onvergankelijke verdiensten hebben ver worven, scept grote verplichtingen". De regering van India heeft het Neder landse aanbod tot uitvoeren van een bi lateraal hydrologisch project in Bihar aanvaard. De regering van India stemt tevens in met het denkbeeld bij de uitvoering Nederlandse civiele en militaire technici in te schakelen. Voor onderzoek ter plaat se en het uitwerken van details van het project zullen binnenkort enkele deskun dige naar India worden gezonden. Dit antwoordt de regering op vragen van de Tweede-Kamerleden Kou dij s en Wiegel. )fM|y\AfVVVVVVVWVVWVVVVVVVVVVVVVVVVVVVWnWVWWWWWVVWVWVUVVVVVVVVVVVVWWVVVWVVHWWWWUWWIWWWW In de eerste week na de publikatie van het adres van de KVP-radicalen zijn honderden reacties ontvangen, al dus heeft de woordvoerder van deze groep, drs. K. L. M. van Eerd, mee gedeeld. Deze waren overwegend van KVP-leden, maar ook van kiezers, die niet of niet meer lid van die par tij zijn. Een nieuwe lijst van onderte kenaars volgt hieronder: Van der Heijden, lid Provinciale Sta ten Groningen; De Groot, landelijk voorzitter Katholieke Houtbewerkers- bond; Van der Ven, voorzitter JOKVP Vlaardingen, mr. Wuest, KRO Hilver sum; Steijvers, lid Centrale Jongeren groep, lid partijraad, raadslid Uit geest; Paul Beugels, kunstredactie Volkskrant, redactie KVP'67; Wernink vice-voorzitter gemeentelijke centrale Eindhoven; Brussel, voorzitter katholie ke metaalbewerkersbond St.-Eloy; Pontzen, oud-wethouder Tilburg; Bos, lid KVP-bestuur Kampen; Neefs, we tenschappelijk hoofdambtenaar sociale geneeskunde Nijmegen; Vergeer, wet houder Utrecht; Van Herpen, wethou der Heemskerk; Cornelissen, raadslid Purmerend; Vulink, districtsbestuurder NKV Arnhem; Bruinsma, burgemees ter Beverwijk; Van de Rijdt, raads lid Eindhoven, directeur Katholiek In stituut voor Maatschappelijk Werk Ko ning, oud-voorzitter KVP Volendam; Whitmans,'"directeur Stichting Eufopa- huis Maastricht; Koelink, districtbe- stuurder NKV Atnsterdarri; WattielTnk, lid partijraad, Groningen; Scholte, lid partijraad, Groningen; Heemstra, oud wethouder Oldenzaal; prof. Maas, Rijs wijk; Bosman, lid Provinciale Staten Noord-Holland; Kuitenbrouwer, direc teur Nationale Raad voor de Volksge zondheid: Mulder, medewerker weten schappelijk adviesbureau NKV; De Jong. directeur Antoniusziekenhuis Utrecht; Van Egmond, directeur Pasto raal oecumenisch centrum De Open Deur, Delft; Henk Neuman, journalist; mr. dr. I. van Haren, St.-Michielsge stel; Rooymans, raadslid Eindhoven; Esser, wethouder Zaandam; dr. Maria Nolte, oud-wethouder Bloemendaal; Loerakker, secr. NKV, Utrecht; Spit, secretaris NKV, Utrecht; Brautigam, raadslid Amsterdam; Van Esch, lid KVP-bestuursraad; Hersbach, raadslid Alphen a.d. Rijn; De Gou, burge meester Venlo; Lelieveld, directeur Sociale Verzekeringsbank, Utrecht; Van Dijen, raadslid Baarn; De Vries, journalist, Heerlen; Philippart, Venlo; Van Dorp, penningmeester NKV; Over- eem, journalist, Amstelveen; mej. Stal pers en de heer Balvers namens JoKVP Amsterdam; Reinders, namens actiegroep JOKVP-studenten Tilburg; prof. Zeegers, directeur Carosi, Was senaar, dr. Stoelinga, Utrecht; Van der Burght, journalist, Haarlem; Bronk- horst, redactie buitenland De Tijd, Otte raadslid Wierden; De Wolf, Hoytink en Van der Sanden, bestuurders Kletex; Daalhuizen, voorzitter KVP Jutphaas; Huismans, bedrijfsaalmoezenier Breda. ADVERTENTIE Inmiddels heeft het adres de K.V.P. conform de bedoeling van de radicale groep danig in beweging gebracht. Op initiatief van de kringen Leideh eriLim- burg komen morgen 17 kringvoorzitters uit het gehele land bijeen om gezamen lijk een houding te bepalen. Vanavond vergadert het bestuur van de jongeren organisatie uit de K.V.P. in Utrecht om een standpunt te formuleren. Don derdag vergadert in Amsterdam de hoofdstedelijke kring met hetzelfde doel. Het bestuur van de afdeling Gronin gen van de K.V.P. heeft de houding van de woordvoerder van de partij af gekeurd en de bijdrage van de groep- Bogaers positief voor de discussie over de partijvernieuwing genoemd. Het be stuur van de Eindhovense partijcentra le is het echter met de woordvoerder Het NVV ziet in de actie der K.V.P.- radicalen een uitdaging voor de vakbe weging. Tot nu toe lag de vakbewe ging op het punt van de samenwer king een slag voor op de politiek, zo schrijft het N.V.V. in zijn bladen van deze week. Lukt de poging van Bo- gaers en de zijnen, dan zal volgens het N.V.V. de vakbeweging niet moe ten aarzelen om een volgende stap te zetten op de weg van de samenwer king teneinde die voorsprong te behou den en als wegwijzer te blijven fun geren. Grote Kerk, vandaag 20 u.: Orgelcon cert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Een liefde voor twee weken", 18 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „O, moeder, wat een broe der", a.l., Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Triple Cross", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, samen thuis", a.l. Minerva, 20 u.: „Vuurdoop op de Yangtse-Kiang", 14 j. Woensdag 14.30 u.: „Batman en Robin" (deel 1), a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Fantö- mas contra Scotland Yard", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De acht tiende spion", 18 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „De verloede ring van de Swieps", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr- Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Tot en met 2 sep tember ook op zaterdag van 20.30 tot 22.30 u. - v f:'. :z r Vfe, f Vleeshal (Grote Markt): „Foto inter nationaal". foto's uit Frankrijk, Oos tenrijk, Tsjechoslowakije en Haarlem. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 27 augustus. Vishal (Grote Markt). Fototentoonstel ling van Sanne Sannes. Dagelijks van 10 u. tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 28 augustus. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u- en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-T (Bakenessergracht 67): Tot 27 augustus expositie van werk van tien Franse en Nederlandse kunstenaars. Da gelijks van 11-17 u. Zondags van 13 tot 17 u. en woensdags van 20-22 uur Museum Van Looy (hoek KL Houtweg- Kamperlaan) Werk van Jacobus van Loo> Dagelijks van 10-17 uur. 's Zondags van af 14 uur. Tot 4 september. v:' f Cruquius Museum (Cruquiusweg Heemste de): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zon- en feestda gen gesloten Ruïne van Brederode (Santpoort): Ex positie van plastiek van Rob Claus. Da gelijks van 9 tot 20 u. en van 21 tot 23 u. Tot 3 september. Gemeenschapshuis (Zandvoort)' Exposi tie van werk van Wim Steijn en Kees Verkade Dagelijks van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur. Tot 24 augustus. De Waag (Spaarne-Damstraat): Expo sitie van „Libra". Dagelijks van 13 tot 17 u. Tot 1 september. Sociëteit Duysterghast (Boulevard P. Loot, Zandvoort): zaterdag en zondag van 14 tot 16 u.: werk van Tony Mafia. Tot 28 augustus. DIVERSEN Linnaeushof (Bennebroek). Tot en met oktober: openluchttentoonsteling van voorjaars- en zomerbloemen. DINSDAG 22 AUGUSTUS City, 20 u.: „Winden waaien om de rotsen". Ruïne van Brederode, Santpoort, 9-18 u. en 20-22 u.: Expositie grafiek van Rob Claus; tentoonstelling beeldhouwwerken van Nederlandse kunstenaars. WOENSDAG 23 AUGUSTUS City, 20 u.: „Winden waaien om de rotsen". Ruïne van Brederode, Santpoort, 9-18 j. en 20-22 u.: Expositie grafiek van Rob Claus; tentoonstelling beeldhouwwerken van Nederlandse kunstenaars. Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-oost, 16-18 u.: Tentoonstelling Communicatie van de Werkschuit Velsen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 22 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Op dracht dood agent Gardon". Luxor Theater, 20 u.: Quo Vadis". Galerie Boumans, Breestraat 122, Col lectie Grafieken van Noordhollandse kun stenaars, te bezichtigen van 9-12.30 uur en 13.30-18 u. Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Op dracht dood agent Gardon". Luxor Theater, 20 u.: Quo Vadis". Galerie Boumans, Breestraat 122, Col lectie Grafieken van Noordhollandse kun stenaars, te bezichtigen van 9-12.30 uur en 13.30-18 u. Brandstichting? De politie in Breukelen stelt een onderzoek in naar de oorzaak van enkele branden die zich de afge lopen dagen in Breukelen hebben voor gedaan. Eerst brandde een hooiberg van een veehouder af, een dag later verbrandden balen stro in een schuur en enkele uren later ging dertig ton hooi van een veehouder in vlammen op. Barneveld koopt landgoed. De gemeente %arneveld is in principe bereid gevon den het uit de achttiende eeuw stam mende kasteel „De Schaffelaar" met ongeveer 414 hectare land te kopen. Het terrein zal over enige tijd de bestem ming kunnen krijgen van wandelpark. Het kasteel zal worden afgebroken. Het ligt in de bedoeling op het daardoor vrijkomende terrein een nieuw gemeen tehuis te laten bouwen. Momenteel is het kasteel nog in gebruik als jongens internaat. Kind verdronken. De driejarige André Hirschman uit Woerden is voor zijn huis te water geraakt en verdronken. Zijn moeder, die na enig zoeken haar kind in het water zag liggen, durfde er niet in te springen, omdat zij niet kon zwemmen. Zij moest wachten op om wonenden. Ambassadeur. De ambassadeur van Zuid- Vietnam te Londen, die ook in Neder land is geaccrediteerd, zal vrijdag het Tweede-Kamerdebat over Vietnam bij wonen. Oestrogenen. De economische politierech ter te Arnhem heeft een landbouwer uit Ewijk veroordeeld tot duizend gul den boete, waarvan vijfhonderd gulden voorwaardelijk en een veevoederbedrijf uit Boxmeer tot een boete van twee duizend gulden, respectievelijk wegens hergebruiken en in voorraad hehben van oestrogene stoffen. Burgemeesters benoemd. Per 1 septem ber is benoemd tot burgemeester van Brakel de heer J. van Eek te Ede. De heer Van Eek, die 49 jaar is, is adviseur mechanische financiële ge meenteadministratie bij de N.V. Sam son te Alphen a/d Rijn. Tot burge meester van Ammerzoden is drs. G. C.P.M. Verdegaal te Duiven benoemd. De heer Verdegaal, die 38 jaar is, is werkzaam ter provinciale griffie van Gelderland. Botsingen op autoweg. Op een niet-bevei- ligde overweg bij Ede-De Klomp is gisteravond een personentrein uit de richting Utrecht op een vrachtauto ge botst, die van de overwegbevloering was geraakt. Daarna reed nog een posttrein uit de richting Arnhem op de wrakstukken in. Niemand werd gewond Het treinverkeer is ruim een uur ge stremd geweest. ADVERTENTIE Het KNMI deelt mee: Een omvangrijk gebied van hoge lucht druk, dat zich uitstrekt van Oost-Europa tot Engeland en Noorwegen, beïnvloedt het weer in vrijwel geheel Europa. De kern ervan trok de afgelopen nacht over ons land. Met noordwestelijke winden zijn van de Noordzee hierbij wolkenvel den aangevoerd, die hier en daar niet zijn opgelost. De kern van het gebied van hoge lucht druk verplaatst zich geleidelijk verder in noordoostelijke richting waardoor de oos telijke stroming, die hierbij ontstaat, dro gere lucht uit Duitsland en België aan voert. De wolkenvelden zullen dan ook in het noorden en oosten geleidelijk ver dwijnen waardoor ook daar zonnige pe rioden zullen voorkomen. De middagtem- peraturen zullen opnieuw tot iets hogere waarden kunnen stijgen. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum i 5 c té tÏj V» a d u 3 temperaturen c-c 2 o c eo C .5 binnen- en buitenland BS BS CN Den Helder geh. bew. O 21 16 0 Ypenburg onbewolkt O 20 11 0 Vlissingen onbewolkt ono 20 14 0 Eelde motregen windst. 18 15 0.1 De Bilt onbewolkt ono 20 12 0 Twente zw. bew. ono 18 14 0 Eindhoven zw. bew. ono 22 12 0 Z.-Limburg onbewolkt O 21 10 0 Helsinki geh. bew. no 16 11 3 Stockholm onbewolkt nnw 19 10 0 Oslo onbewolkt nno 21 11 0 Kopenhagen onbewolkt nw 20 11 0 Aberdeen licht bew. windst. 21 8 0 Londen licht bew. ono 23 13 0 Amsterdam onbewolkt o 20 14 0 Brussel onbewolkt oho 23 12 0 Luxemburg onbewolkt no 21 10 0 Parijs onbewolkt nno 24 12 0 Bordeaux onbewolkt ozo 30 13 0 Grenoble onbewolkt windst. 28 15 0 Nice onbewolkt nnw 28 21 0 Berlijn half bew. nw 20 14 0 Frankfort onbewolkt no 22 10 0 München onbewolkt z 21 8 0 Zürich onbewolkt nw 21 9 0 Genève onbewolkt windst. 22 11 0 Locarno onbewolkt windst. 26 13 0 Wenen zw. bew. verand. 23 10 0 Innsbruck zw bew. windst. 23 12 0 Belgrado onbewolkt w 27 10 0 Athene onbewolkt nnw 31 23 0 Rome onbewolkt ono 30 18 0 Barcelona half bew. n 29 19 0 Madrid onbewolkt windst. 26 13 0 Mallorca onbewolkt ono 31 18 0 Lissabon onbewolkt wnw 29 17 0 Woensdag 23 augustus Zon op 5.36 uur; onder 19.49 uur. Maan op 21.04 uur; onder 9.05 uur. Maanstanden Laatste kwartier 28 augustus 6.35 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 22 augustus Hoog water 5.02 uur en 17.26 uur. Laag water 1.00 uur en 13.14 uur. Woensdag 23 augustus Hoog water 5.36 uur en 17.57 uur. Laag water 1.34 uur en 13.46 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2