Hengelsport zeer in trek - Goede studieresultaten op avondlyceum „IJmond" Verenigingsnieuws uit de IJmond Toenemende bedrijvigheid in van Beverwijk de zeehaven Hoe de duiven vlogen Litterair geding diende Haarlemse de voor rechtbank Investering begint rendement op te leveren VERWARMING Jubileum bij het gasbedrijf is uw bed een hangmat? Simon de Wit tegen K.v.K. in beroep Aanrijding in oud-IJmuiden T elefoonstoring tussen Haarlem en Amsterdam Was Wieners verhaal fictie of wraakoefening? DINSDAG 22 AUGUSTUS 1967 5 HH V elsen-IJ muiden Beverwijk Kort nieuws BEVERWIJK gaat zich steeds meer ontwikkelen als belangrijke haven stad. Vooral sinds midden vorig jaar is dat goed te merken. Toen verklaar de het ministerie van Financiën het Beverwijkse havencomplex namelijk tot officiële zeehaven. Dit betekende, dat de omzetbelasting op de geïmpor teerde goederen kwam te vervallen. Daarmee kwam Beverwijk op één lijn te staan met de havens van Amster dam en Zaandam, waar dezelfde privi leges gelden. Deze fiscale maatregel deed de belangstelling van de scheepswereld voor Beverwijk in niet geringe mate stijgen. Rendement Geen vergunning voor drogisterij in Beverwijk Douanekantoor (Van onze kunstredacteur) IN HAARLEM werd gisteren een litterair proces gevoerd. De beheerder van de lunchroom boven op de watertoren in Zandvoort had een aanklacht ingediend tegen zijn plaatsgenoot en vroegere employé, de 22-jarige Lode- wijk-Henri Wiener. Deze is auteur van de verhalenbundel Seizoenarbeid en een van de novellen in die bundel heet „Jansen". De eiser wil het boek verboden zien, omdat Zandvoorters hem hebben herkend in de Jansen in liet verhaal. Dat zou niet zo erg zijn, als aan Jansen geen compromitteren de handelingen met een serveerster werden toegeschreven. De restauratie- houder voelde zich in eer en goede naam aangetast en spande een kort geding aan tegen Wiener en diens uitgever Meulenhoff. Novellen Verzonnen Beledigd ffirirrwinnnivninnnnnnnnnnnnnnnwini s; V m De hengelaars in hart en nieren be nutten ieder vrij uur of een deel van hun vakantie om zich aan hun hobby te wijden. Zij trekken dan de polder in, zoeken het strand op, dan wel zoals hier het geval is pogen zij aan de kop van de haven een visje te verschalken. Het was er maandag middag vrij druk met deze sport vissers waarvan sommigen wel een ■wat jaloerse blik wierpen op de man in het bootje, die naar zij meen den met zijn net veel meer kans op een goede buit had, dan zij. De genen, die langs de waterkant dit schouwspel gadesloegen moesten echter tot de conclusie komen, dat de vissen de kansen eerlijk verdeel den, want ook het net vermocht niet de eer van hun bezoek verkrijgen. Het avondlyceum ,,IJmond" heeft zijn laatste groep kandidaten voor de eindexamens afgeleverd, die volledig de driejarige opleiding aan dit lyceum heeft gevolgd. Van de negentien kandidaten, die opgingen, behaalden tien het diploma vijfjarige cursus hbs A en drie het diploma vijfjarige cursus hbs B. Met deze groep verdwijnt het avondlyceum IJmond echter niet van het toneel. Sedert 1965 bestaat een nauwe samenwerking met het Haarlems avondlyceum, dat echter een vierjarige opleiding geeft. Dank zij deze samenwerking zijn bij voldoende deelneming ook in de toekomst de lessen in Velsen gewaarborgd. Voorwaarde is echter, dat de bezetting in Velsen op peil blijft. Het avondlyceum IJmond heeft tien jaar als zelfstandig instituut gefunctio neerd. De samenwerking met het Haar lems avondlyceum bood echter de mo gelijkheid om onder de rijkssubsidierege ling te vallen, zodat de lasten niet langer door slechts enkele gemeenten behoeven te worden gedragen. In 1958 deden de eerste kandidaten van het avondlyceum IJmond examen. Sedertdien zijn 103 kan didaten geëxamineerd. In dit getal is ech ter ook begrepen een aantal kandidaten, dat na een eerste vergeefse poging nog maals aan het staatsexamen deelnam. In totaal hebben 59 kandidaten het begeerde diploma behaald. De combinatie maakt het mogelijk een meer gelijkmatig aantal leerlingen per klasse te verkrijgen. De vereiste voor opleiding is ulo, drie jaar middelbaar of gelijkwaardig onderwijs, dit laatste van geval tot geval door de schoolleiding te beoordelen. De hbs-opleiding voor leer lingen uit Velsen en van boven het ADVERTENTIE Onze beddenspecialiste»! adviseren ook U tot volle tevredenheid. Kijken (en vragen I kost bij ons niets. BEDDENSPECIAALZAAK MARKTPLEIN 21 - IJMUIDEN mc TELEFOON 0 2550-10542 PLANTAGE 152 - BEVERWIJK TELEFOON O 2510 26105 DINSDAG 22 AUGUSTUS Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord 19 tot 21.30 u. WOENSDAG 23 AUGUSTUS Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel sen-Noord: 14.30 tot 17.30 u.; filiaal ge meentebibliotheek en r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79: 14.30 tot 17.30 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat 13:14 tot 17 u. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 u. DINSDAG 22 AUGUSTUS Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek, Bever wijk-Heemskerk; Beverwijk, Hendrik Burgerstraat 70, volw.: 15-17.30 u.; jeugd: 15.30-17.30 u.; Arendsweg 61, volw.: 15- 17.30 u. en 19-21 u.; jeugd: 15.30-17.30; Oosterwijk, Amstelstraat 44, volw.: 15- 17.30 en 19-21 u.; Meerestein, Parmen- tierstraat 2, volw.: 15-17.30 u:; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a, Gesloten. Heems kerk, Kerkweg 45; Gesloten; Ruysdael- «traat la, jeugd: 15.30-17.30 u. WOENSDAG 23 AUGUSTUS Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-10 u.; 10-12.30 u. (dames- zwemmen), 12-13.45 u.; 14.15-15.30 u.; 16- 17.15 u. en 20.15-22 u. Verenigde Openbare Bibliotheek Be verwijk-Heemskerk; Beverwijk, Hendrik Burgerstraat 70, volw.: 15-17.30 u. en 19- 21 u.; jeugd: 15-17.30 u.; Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 u.; jeugd: 14-17.30 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44, jeugd: 14.30- 17.30 u.; Meerestein, Parmentierstraat 2, jeugd: 14.30-17.30 u.; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a, volw.: 19-21 u.; jeugd: 14.30-17.30 u.; Heemskerk, Kerkweg 45, volw.: 19-21 u.; Ruysdaelstraat la, jeugd 14.30-17.30 u. Beverwijk, 21 augustus. Aardbeiden 72- 106; bloemkool 39-102; bospeen 35-58; pos telein 38-67; prei 26-47; sla 20-44: spina zie 26-55; komkomer 15-48; sperziebo nen 45-122; snijbonen 45-107; pronkbonen 25-57; tomaten 40-68; waspeen 13-51; ra barber 17-38; meloenen 73-200; selderij knollen 10-27. Eén van de eerste bedrijven die van de ontheffing een dankbaar gebruikmaakte, was de Zaanse houthandel Van Wessem en Co. Dit bedrijf zag zich bedreigd door de tracering van de Hemtunnel, die voor een belangrijk deel over het huidige Zaanse havencomplex is geprojecteerd. Aangezien de realisering van een nieuw havencomplex in Zaandam op de lange baan werd geschoven, week Van Wessem en Co zekerheidshalve met een deel van het bedrijf uit naar Beverwijk. Daarmee gaf Van Wessem en Go een belangrijke stoot tot een gunstiger ont wikkeling van de havens, die echter ook broodnodig was. De gemeente had name lijk reeds vier miljoen gulden in het ha venproject geïnvesteerd, zodat het hoog nodig tijd werd dat „De Pijp" rendement begon op te leveren. Nu is er regelmatig grote bedrijvigheid in de haven, waar steeds meer kustvaarders en zeeschepen hun produkten lossen. De gunstige geo grafische ligging van Beverwijk ten op zichte van de waterwegen en het vervoer over de weg krijgt blijkbaar steeds meer bekendheid. Het komt zelfs voor, dat schepen met bestemming Harlingen, in de haven van Beverwijk worden gelost. Het DEN HAAG. „Wij geven toe, dat de Kamer van Koophandel gelijk heeft als zij stelt, dat in de aanvraag voor een voorlopige vergunning voor de vestigng van een drogisterij in Beverwijk een fout is gemaakt, maar wij hadden verwacht, dat de vergunning desondanks gegeven zou worden". Dit zei vanmorgen de raadsman van Simon de Wit nv in zijn pleidooi voor het College van Beroep voor het Be drijfsleven, waar dit grootwinkelbedrijf protesteerde tegen het niet verlenen van de vergunning. Simon de Wit, wilde, zo zei de raads man verder, het aantal drogisterijen uit breiden en heeft dit in tal van bladen aangekondigd. Eén der drogisten-organi saties werkte daarbij tegen door een ad vertentie, waarin een gediplomeerde kracht voor de vestiging werd gevraagd, niet te plaatsen. „Er was echter een kracht beschikbaar" aldus de raadsman, „die net binnen de looptijd van de voor lopige vergunning zijn diploma had kun nen halen. Daarom dachten wij, dat de voorlopige vergunning wel zou worden verleend". Van de zijde van de Kamer van Koop handel werd betoogd, dat deze instel ling niets heeft tegen het grootwinkelbe drijf, maar dat zij de middenstand moet beschermen. Als de voorziening van de bevolking met drogisterij-artikelen in ge vaar zou zijn geweest, had de vergunning niet kunnen worden geweigerd, maar dit wes hier bepaald niet het geval en een kracht met het vereiste diploma was niet beschikbaar. Het college zal 18 september in deze zaak uitspraak .doen. belangrijkste produkt is momenteel nog Kon. Ned. Maatschappij voor Havenwer hout rPr iaor timrrJati winnv. Urcfnt nn hout. Per jaar worden maar liefst door 90 schepen omstreeks 25.000 staanders over geslagen. Over eenzelfde periode ver werkt Zaandam ongeveer 80.000 staan ders. Overigens wordt de overslag van andere goederen (o.a. papier, aardappelen en olie) ook belangrijker. Dat Beverwijk tot zeehaven is ver klaard, heeft tot gevolg, dat er ook een douanekantoor wordt gevestigd. Met de bouw hiervan zal begin volgend jaar een begin worden gemaakt. De nieuwe huis vesting van de douane zal worden onder gebracht boven een werkplaats van de Op de hoek van de Kanaalstraat en de Oranjestraat in IJmuiden is maandag een verkeersongeval ontstaan, doordat naar de politie meedeelde een 59-jarige scheepmaker-reder woonachtig in Kat wijk, als bestuurder van een personen auto geen voorrang verleende aan een vrachtauto bestuurd door een 55-jarige chauffeur uit IJmuiden-Oost. De inwoner van Katwijk liep een hersenschudding, een gebroken rechter sleutelbeen en rib- fracturen op. Door de Ongevallendienst is hij naar het Antoniusziekenhuis in IJmuiden overgebracht en daar opge nomen. ken N.V. op de hoek van de Pijpkade en de Randweg. Het bouwterrein is nu nog in gebruik als opslagplaats voor mate riaal. ADVERTENTIE Zeeweg 343. IJmuiden, tel. 02550-11076 CENTRALE- LUCHT- MEERKAMER- BEDRIJFS- GAS- EN OLIESTOOK Centr. verwarming demonstratie Bezoekt C.V.-DEMONSTRATIE aan de Lorentzstraat 6 te IJmuiden op 24 en 25 augustus van 14 tot 17 uur en van 19.30 tot 21 uur en op 26 augustus van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur of vraagt vrijblijvend prijsopgave en advies ook voor zelfbouw. Noordzeekanaal er zijn leerlingen tot uit Alkmaar vindt bij voldoende deel neming plaats in het gebouw van het gymnasium Felisenum te Velsen. De op leiding voor het diploma gymnasium is, in verband met het beperkte aantal leer lingen uit deze omgeving, in het Lorentz Lyceum aan bet Santpoorterplein te Haarlem-Noord. Aanmelding kan deze week tot en met vrijdag geschieden 's avonds van 7 tot 9 uur aan het Lorentz Lyceum, Sant- poorterpiein 28 te Haarlem. Mocht iemand daartoe de gelegenheid missen, dan is het zinvol desnoods later toch nog contact op le nemen met een van beide scholen, waar de lessen worden gegeven. De lessen zijn op maandag-, woensdag- en vrijdagavond van zeven uur tot half elf. De studieresultaten zijn zeer goed te noemen. Over het algemeen betreft het leerlingen, die op jongere leeftijd door allerlei omstandigheden niet in de ge legenheid waren middelbaar onderwijs te volgen. Pas later, als zij reeds een zekere positie in de maatschappij innemen, ko men zij tot de ontdekking van het tekort aan wetenschappelijke vorming. Het avondlyceum IJmond heeft zelfs eens een leerling gehad, wiens zoon een hbs-diplo- ma had behaald en deze prestatie wilde ook hij leveren. Het is hem gelukt. Velen volgen het avondlyceum om daarmee de weg te openen naar universiteit, techni sche hogeschool of hogere technische school. En bij anderen is de aanleiding vooral om tot dan toe onbereikbare pro moties toch weer mogelijk te maken. De heer N. S. G. Schoots, werkzaam als boekhouder-kassier bij de Gemeentelijke Bedrijven voor Gas en Water, herdenkt vandaag het feit, dat hij voor 40 jaar in overheidsdienst trad. In augustus 1927 begon de heer Schoots zijn loopbaan op het kantoor van de gemeente-ontvanger in Culemborg. Van 1932 tot 1935 werkte hij bij de ontvanger in de gemeente Velsen. Op 15 april 1935 trad hij in dienst bij Gas en Water. Hier doorliep hij de verschillen de rangen en werd op 1 januari 1963 be noemd in zijn huidige functie. De heer Schoots, die zijn jubileum in huiselijke kring viert, kreeg vanmorgen te zijnen huize bezoek van de wethouder voor de bedrijven, de heer J. G. Kolkman en van de directeur van het Gasbedrijf, ie heer P. J. de Klerk. Naast de gebruike lijke jubileumgratificatie overhandigde de wethouder namens het gemeentebestuur nog een geschenkenbon. Ook van zijn col lega's ontving hij een geschenk onder cou vert. Er waren bloemen voor mevrouw Schoots. (Van een onzer redacteuren) HAARLEM Het telefoonverkeer tussen Haarlem en Amsterdam is tussen gister middag half vier en vanochtend half vier gestoord geweest. Een dragline-machinist had bij het Liewegje (gemeente Haar lem) een kabel voor interlokaal verkeer stukgetrokken. Het telefoonverkeer tus sen de twee steden werd voor zover mo gelijk omgeleid via Alkmaar en Leeuwar den. De kabelbreuk had ook een korte sto ring van het telegraaf- en telexverkeer tot gevolg. Door omschakelingen in de centrale waren deze verbindingen na een kwartier weer hersteld. Van de postduivenhoudersvereniging IJmui den namen dit weekeinde 150 duiven deel aan een wedvlucht van Roozendaal a£ over een af stand van 101 km. De lossing geschiedde om 8 uur een duif van N. Vendel bereikte als eerste het hok om 9.31.00 de laatste prijsduif om 9.41.00. De uitslag was als volgt: N. Vendel 1, F. Piers 2. 10, 24. 25. H. J. Exxalto 3, 7. 30. F. A. Daalhui zen en Co. 4. 18, 21. 22, 28, I. Exalto 5. 9. 14, H. Bruines 6, 16, 26. 27. A. Voetman 8, 12. 13 17, 29, P. v. Dongen 11, 28, N. Martens 15. 19, I. Spon- selee 20. Kampioenschap Vittesse 1. Fa. Daal huizen en Co.: 2. A. Voetman: 3 N. Vendel. Kampioenschap mid fond 1. A. Voetman; 2. F. Piers; 3. Exalto. Kampioenschap fond 1. A. de Weers; 2. I. Exalto: 3. J. Waal. Kampioen jonge duiven le tour Fa. Daalhuizen en Co. Van de Postduivenhoudersvereniging „Oranje Nassau'' te IJmuiden namen dit weekeinde 65 duiven deel aan een wedvlucht van 2e tour, oud Roosendaal af over een afstand van 102 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van A. de Waard bereikte ais eerste het hok om 9.30,32 uur. De uitslag was als volgt: A. de Waard 1, 2 6 11, 12, F. Bruissehaart 3, B. de Goede 4. J. Broek 5, 9, P. Visser 7, 10, J. v. Sikkelerus 8, 13. Van de Postduivenhoudersvereniging „Oranje Nassau" te IJmuiden namen dit weekeinde dui ven deei aan een wedvlucht van 2e tour, jonge duiven Roosendaal af over een afstand van 102 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif vatn P. Groen bereikte als eerste het hok om 9.32,16 uur. De uitslag was als volgt: P. Groen 1, J. Prins 2, A. de Waard 3. J. Ruighaver 4, J. v Sikke- ierus 5, 6, 15. B. Thomassen 7, 16, B, de Goede 8 J. Broek 9, 13, F. Bruissehaart 10. 18. J. Kraayen- oord 11, 12. P. Visser 14, J. v. Loon 17. Van de Postduivenhoudersvereniging „Snelle Wieken" te Santpoort namen dit weekeinde 335 duiven deel aan een wedvlucht van Roosendaal af over een afstand van 101 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van de heer Snekes bereikte ais eerste het hok om 9.28 uur; de laatste prijsduif om 9.39 uur. Prachtig vliegweer, kalme noorden wind C. Sneekes kwam hiermee het beste uit de bus, de eerste-vierde en nog vier prijzen. „Df„ult„s!?S was aIs volgt: C. Sneekes 1, 4, 39, 48, 52, 67, C. v. Duyn 2, Gé Brouwer 3, 6, 12, 29, 55, J. Hoogzaad 5, 23. 25. 26. 27, 32. 51, 63 E Gorter Duin 7, 12, 13, 16. 21, 56, J. Redeker 9, 48 H. Oesterscholt 10, 14, Tiebouf 15, 39, 40, 52, 53 De vice-president van de Haarlemse arrondissementsrechtbank, mr. J. P. Pe tersen, hoorde gistermiddag de advocaten van beide partijen, mr. C."F. M. van Kop pen voor de eiser en mr. D. Schut, die de verdediging van uitgever en auteur op zich had genomen. Mr. Schut stelde dat de auteur, die eni ge jaren geleden als liftboy in dienst was van de beheerder van de lunchroom, maar na een gering vergrijp door deze werd ontslagen, niet uit wraak had ge handeld bij het schrijven van zijn ver haal. De schrijver onderzoekt in zijn boek, hoe zijn ik-figuur, Henrie, reageert op be paalde verzonnen gebeurtenissen. Het be treft hier novellen: korte verzonnen ver halen en niet het dagboek van Lodewijk- Henri Wiener of een schotschrift tegen zijn vroegere baas. De president wil weten öf men dit ver haal wel verzonnen kan noemen, als er zoveel overeenstemming blijkt te zijn met de werkelijkheid van toen. Mr. Schut antwoordt, dat iedere auteur in zijn geesteskinderen ervaringen ver werkt. Maar hij heeft geen beeld naar waarheid willen schilderen van het restau rant of zijn beheerder. Heeft hij dit on bewust toch gedaan? Het verweer van Wiener is, dat slechts enkele feiten naar de werkelijkheid zijn getekend. De be schrijving van de toren-lunchroom klopt maar ten dele, de beschrijving van de beheerder is zo vaag, dat zij op duizen den mannen van toepassing is. Iets te bol le ogen en geplakt grijs haar hebben ve len in Nederland. Bovendien, gaat de verdediger voort, het verhaal dient zich duidelijk aan als fictie. De Henrie van het verhaal meent zich een bepaalde gebeurtenis te herinne ren. Daarna wordt eveneens in het ver haal weergegeven wat er werkelijk is ge beurd. Die twee geschiedenissen kloppen niet met elkaar. Daarom mislukt Hen- rie's chantage-poging. Voor die poging was het namelijk nodig dat Jansen ge trouwd was, wat hij niet blijkt te zijn. Later vergewist de president van de rechtbank zich ervan, trouwd is. dat eiser wél ge De advocaat van de eiser zegt, dat niet de reden waarom, een eventuele wraakneming, maar de belediging zelf de basis is voor de vordering van zijn cliënt. In de hele bundel is volgens hem on tegenzeggelijk Zandvoort de plaats van handeling. Dit dorp wordt in de eerste novelle genoemd en later nog ergens de kleuren van zijn vlag. Als het verhaal „Jansen over de uitkijktoren begint, weet iedere Zandvoorter waar het over gaat. Met de beheerder „van een jaar of vijftig, gebrild, met blauwe, iets te bolle ogen en van het houtje" (rooms-katho- liek) kan alleen zijn cliënt bedoeld zijn. Inwoners van Zandvoort hebben de res tauranthouder gezegd dat hij duidelijk te herkennen was. „Alleen de ezeltjes op het strand van Zandvoort herkennen eiser niet in de beschrijving", aldus mr. van der Koppen. Met vijf brieven van inwo ners zet hij deze uitroep kracht bij. De verdediger mr. D. Schut antwoordt, dat na een kleine wijziging in de tweede druk niemand meer aan Wieners voorma lige werkgever zou denken. Daarvoor hoefde alleen de gecombineerde water- toren-lunchroom te vervallen. En wat de eiser betreft, wie zal hém ooit aanzien op een avontuur met zijn serveerster? De brieven kunnen mr. Schut niet im poneren. Hij wijst erop, dat vier van de vijf dit weekeind zijn geschreven. Na al dat lawaai rond Wiener zeggen die brie ven hem weinig. De president zal volgende week maan dag uitspraak doen. W. Tervoort 17, 67, J. Ruitwaard 18, 29, 22 C Koxks sr. 19, 45, 58, G. Kops 25, 61, J. Handgraaf 32, 38, 59, 60, 65. A. Tabemal 34, 35, 47, S. Schenk; 36, 50, 61, F. v. Son 37, P. Schot 38, B. v. d. Wensch 44, C. Koxks jr. 51, 52, 56. C. Korthou- wer 58, C. de Graaf en Zn. 57, v. Haaster Roze- meyer 8. Van de Postduivenhoudersvereniging De IJ monden Zaterdagvliegers" te IJmuiden na men dit weekeinde 219 duiven deel aan een wedvlucht van Roosendaal af over een afstand van 103 km. De lossing van de duiven geschied de om 8.40 uur. Een duif van J. v. Duyn be reikte als eerste het hok om 10.06 uur- de laatste prijsduif om 10.17 uur. Ondanks de regen toch een vlot afkomen van de duiven met enige prima uitslagen. J. v. d. Scheer topschorer met 10 prijzen. J. v. Duyn 5 van de 10 meegegeven vogels in de prijzen. De uitslag was als volgt: J. v. Duyn 1 5 18 26 en 29, J. v. d. Scheer 2, 3. 8, 13, 24, 25 33 34' 41 en 42, H. Haver 4. 6. 11, 12, 16, 17 en 30 R* Strijker 7. S. Hoekstra 9, 22, 23, 31, 32 en 36, P. Verduin 10, 35 en 43, Klinkenberg-Jansen 14 en 39, H. Kunst 15, 20, 37 en 40, J. Suurmond 19 en 21, A. v. d. Slooten 27, L. Knapen 28 en 38, J. de Vlugt 44. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Snelvlieger" te IJmuiden namen dit weekeinde 381 duiven deel aan een wedvlucht van Roosen daal af over een afstand van 102 km. De los sing van de duiven geschiedde om 8.00 uur. Een duif van J. Wijker bereikte als eerste het hok om 9.30 uur; de laatste prijsduif om 9.42 uur. Dit geldt de uitslag van de 2e tour jonge dui ven. De uitslag was als volgt: J. Wijker 1, 36, 37, 46 W. Rolvink 2, 14, A. Koter 3. 12. S. Voet en Zn. 4, 38, 47, N. Dankelman 5, H. v. d. Wiele 6 Gebr. Boender 7, P. Warkus 8. A. Koerts 9! F. de Boer 10, 24, C. Zwanenburg 11, 28 F Reker 13, 27, 29. 43, 44, P. Schotvanger 15, J. v. d. Kammen 16, 31, F. F. Boov 17, 25, H. J Broek 18, 32. J Koom 19, L. Tervoort 20 H v. d. Wiele 21, 39, B. Visser 22. 40, W. Remmer» 23, 41, E. Reker 26, Jac. Broek 30, W. de Weers 33, R. Jung 34. 35, F. Schaap 42, A. Huygens 45, Joh. Broek 48. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Snelvlieger" te IJmuiden namen dit weekeinde 146 duiven deel aan een wedvlucht van Roo sendaal af over een afstand van 102 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van J. Wijker bereikte als eerste het hok om 9.30 uur; de laatste prijsduif om 9.42 uur. Dit was een oude duivenvlucht. De uitslag was als volgt: J. Wijker 1, Joh Broek 2, 23. F. Reker 3, 10, S. Voet en Zn 4 22, 30. F. F Booy 5, 8. 15, F. Schaap 6, Gebr. Boender 7. 11. 17, 27, K. .v. Breemen 9, H, Broek 12. 21, K. Klepper 13, F. de Boer 14 W A. Rolvink 16. 25, Chr. Prins 18, J. H. Koster 19, A. Huygens 20, H. v. d. Wiele 24 26, 28. 29. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Bonte Duif" te IJmuiden namen dit weekeinde 198 duiven deel aan een wedvlucht van Roo sendaal af over een afstand van 103 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van v. Kooten bereikte als eerste het hok om 9.32,38 uur; de laatste prijsduif om 9.43,20 uur. Zwakke N. wind. Dubbel concours. De uitslag was als volgt: jonge duiven v. Kooten 1, 12, N. Swart 2, 35, 38, Jellema 3 19 36, Heis 4, 5, 8, 9, 26, 27, 33. J. Swart 6, 15, Wilms Floet 10, 14, Thiele 11, Niemeyer 13, De Jong 6, 22, T. Vliet 17. 18. 20, 28. 29, 30, Wassenaar 21 31, Muyderman 23, 24, Wielart 25, 39, Dijkhui» 32. 37, Duin 34, Verschuren 40. Roosendaal, oude duiven. Eerste v. Vliet 9.39 09 laatste prijs om 9.45,09. v. Vliet 1, Niemeyer 2, 5, 6, 9, Verduin 3, Jel lema 4, 10, Dijkhuis 7, Verschuren 8. 12, 14, Hei» 11 N. Swart 13, 17, Dekker 15, Griekspoor 16. Van de Postduivenhoudersvereniging „Het Atoom" te Velsen-Noord namen dit weekeinde 210 duiven deel aan een wedvlucht van Roosen daal af over een afstand van 104 km. De los sing geschiedde tijdens zwakke noordewind om 8 uur. Een duif van W. Harms bereikte al» eerste het hok om 9.34,54 uur; de laatste priis- duif om 9.43,03 uur. Ofschoon de zwakke noordenwind weinig in vloed kon hebben op de vogels tijdens deze vlucht uit eigen land en de weersomstandighe den met een mooie bewolkte lucht voortreffelijk waren wist de eerste prijsduif van de jonge vliegers in deze tweede toer het niet verder te brengen dan een gemiddelde uursnelheid van 65,68 kilometer. De laatste prijsduif, die nog geen tien minuten later op het hok kwam deed er 60,6 kilometer per uur over. In deze vlucht was er onder de Atoom-lief hebbers weer eens een „outsider". De heer Harms .zat" uitstekend met de nummers 1, 3 en 4 onder de tien. De heer Taverne, die vorige week de eerste toer op zijn naam bracht als winnaar, gevolgd door de heren G. Schoone en 5. Perinu, bezette met deze vlucht de plaatsen 6 en 9. Liefhebber Schoone kwam nog later met zijn duif op de tiende plaats en nummer drie van vorige week, S. Perinu bevond zich met één vlieger in de staartgroep, nummer 34 De strijd is dus geheel open voor de tweede toer. De uitslag was als volgt: W. Harms 1, 3, 4 12 19, 37, P. van der WWiele 2, 8, F. F. Taverne 5. 6, 9, 14, 26, 40, L. Veldt 7, 22, G. Schoone 10 23 25, W. Schouten 11, Ph. F. Martinius 13, 30, 35, 42' A. Koens 15, K. Timmer 16, 28, 41, A. de Bot jr. 17, 29, A. van Leeuwen 18, R. Siecker 21, 39 J Stijnman 20, Ch. de Jong 24, A. de Bot sr. 27 D. van der Linde 31, J. de Boer 32,38. A. Voor hout 33, S. Perinu 34, A. Duineveld 36. Tijdens de afgelopen nacht hebben nog onbekenden ingebroken in de pasto rie van de katholieke kerk aan de A. Verherentstraat in Heemskerk. Zij ver schaften zich toegang door inklimming, waarna een nog onbekend bedrag aan geld werd ontvreemd. Ook werden alle etenswaren uit de koelkast meegenomen. Door de rijkspolitie van Heemskerk wordt een onderzoek ingesteld.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5