Hugo eerste Claus regisseerde zijn speelfilm „De vijanden Riooltekening woekert var Londen naar Amsterdam Lfn Opdracht voor Albert Vogel Vietnamprogramma vanavond op tv Meel-met kunsteiwit voor India N.V. Koopermolen failliet Haarlemse kunst naar Utrecht ktïïïïï ïïiéTS'w»;™"is ffitMifc Ma 5 Foto-expositie Sanne Sannes groot succes Schilder krijgt geen VS-visum DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1967 11 Reis Rook WIJ ONTVINGEN Cabaret loopt goed Debuut Verhaal onfc de Boeiend Si™ Cu™ h« d« s Kluifje m y f' "i mmm 'wÊÊÊrn P *sK*£%ÉA Niet naar de kermis radio geeft vrijdag Plannen Televisieprogramma's Hugo Claus achter de filmcamera. LONDEN is gisteren door een con- tinu-tekening met Amsterdam verbon den. Op initiatief van de 22-,jarige Tjebbe van Tijen is een „sinds decem ber 1966 in het Londense riolerings systeem groeiende continu-tekening, die gisteren volgroeid was, uit de rio len te voorschijn gekomen" en op weg gegaan, via de Londense straten en pleinen en over een rijdende taxi, naar het Londense vliegveld. Dat de Londense politie het initia tief minder waardeerde dan Tjebbe verwachtte bleek, toen hij gistermid dag samen met zes vrouwelijke assis tenten in Londen werd gearresteerd en voor de rechter geleid. De aanklacht was obstructie van voetgangers. Zij werden vrijgesproken van deze be schuldiging, maar ieder veroordeeld tot een boete van 5 gulden als bijdrage in de kosten om Londens trottoirs weer schoon te maken. Gistermorgen is de krijttekening „uit de taxi gegroeid op het Londense vliegveld, door de douane een vliegtuig in, dat naar Schiphol vertrok. Tijdens de vlucht groeide de tekening door, ook over twee Engelse passagiers. De continu-tekening arriveerde gistermid dag met de KLM-Electra „Mercurius" op Schiphol. Daar vervolgde hij over het platform en de trottoirs zijn weg naar gereedstaande taxi's. De taxi's werden van onder tot bo ven beschilderd en zodoende groeide de tekening van Schiphol naar het centrum van Amsterdam. Daar ging de tekening verder naar de buitenmuren van het Stedelijk Museum, waarna een deel in een waterafvoerput voor het museum verdween. De andere delen groeiden verder de stad in, terwijl uit andere putten in verschillende delen van de stad de tekening weer te voor schijn kwam. Tegen de avond groeide hij in de richting van Rotterdam. Vanmorgen was de tekening in Rot terdam aangekomen, waar hij in de loop van vandaag verder zou gaan door het Lijnbaan-winkelcentrum, uit de in aanbouw zijnde metro zou komen en vanavond het schouwburgplein berei ken. Daar zal voor het eerst de „cor- pocinema" opgeblazen worden en met rook gevuld. Het is een bolvormige opblaasstructuur uit kunststoffolie waarop films geprojecteerd worden. Op de rook zullen delen van de conti nu-tekening geprojecteerd worden „waarbij de tekening als het ware in rook zal opgaan." Al .deze gebeurterjisjen worden geor ganiseerd door Sigma in samenwer king met de gemeente Amsterdam, de VVV Amsterdam, het Stedelijk Mu seum, de Rotterdamse kunststichting en de KLM. Cor Huisman heeft in „Modern Egyp te", verschenen bij de n.v. Uitgevers maatschappij KOSMOS in Amsterdam een beschouwing en analyse gegeven van het Egypte van onze tijd. Als journalist heeft hij reizen gemaakt in het Midden- Oosten en Noord-Afrika. Een actueel on derwerp stelt hij aan de orde. In de serie Fibula historische proef schriften is bij VAN DISHOECK n.v. in Bussum uitgekomen Russische revolutie en vredesverwachtingen in de Nederland se pers van maart 1917 tot maart 1918 van dr. Th. H. J. Stoelinga, die in Utrecht is gepromoveerd. Het ligt in de bedoe ling van de uitgever in de reeks proef schriften op te nemen die qua onderwerp en leesbaarheid voor een groot publiek in teressant zijn. „De Prins voor Amsterdam" (reacties uit pamfletten op de aanslag van 1650) van drs. S. Groeneveld is opgenomen in de Fibulareeks. Het is een studie over prins Willem II, die met zijn troepen een aanval heeft gedaan op Amsterdam. Als „Grote Beer" is bij A.W. BRUNA in Utrecht verschenen „491" van de vo rig jaar mei overleden Zweed Lars Gör- ling, vertaald door Jan F. de Zanger. De schrijver is bekend geworden door de film „Samen met Gunilla". Het verhaal wordt verteld door een jeugdige delin quent die samen met zes andere jonge mannen tot studie-object moest dienen van een groep psychologen en sociologen. De film ,,491" mocht in ons land niet ver toond worden. ,,De jacht op de Duitse geleerden 1944- 1980" is als Bruna-boek verschenen. De schrijver Michel Bar-Zohar heeft in Ame rika, in het Midden-Oosten en in Duits land gesproken met de Duitse geleerden aan wie Hitier de V-2 te danken had. Bij SERVIRE in Den Haag is versche nen Chassidische vertellingen" van Mar tin Buber (geautoriseerde vertaling van ds. L. S. Blom). In deze uitgave zijn be halve een uitvoerige inleiding de vertel lingen opgenomen. In een volgend deel zullen alle andere geschriften worden ge publiceerd onder de titel „Chassidische boodschap". In „Vliegende schotels een ernstige taak" van Frank Edwards worden de vraag „Welke betekenis hebben de waar nemingen van de vreemde voorwerpen in de ruimte en wat zijn die nimmer geïden tificeerde objecten die zoveel mensen in beroering brengen?" aan de orde wordt gesteld. De Nederlandse uitgave (verta ling Dolf Koning) is van H. J. PARIS in Amsterdam. Bij A. W. SIJTHOFF in Leiden zijn twee boeken verschenen van Agatha Christie en wel „De zeven wijzerplaten" en Het derde meisje", beide vertaald door H. Tromp. „De verrekte moeite van het doodgaan" („De heksenketel van Arnhem" 1944) van Zeno, in de vertaling van J. F. Kliphuis, 1» «veneens verschenen bij Sijthoff. De Haagse voordrachtskunstenaar Al bert Vogel heeft van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk opdracht gekregen een Engels pro gramma te maken. Dit programma, „Portrait of Holland" is bestemd om in het buitenland voor kleine gezelschap pen te worden opgevoerd. De heer Vogel vertelde, dat hij deze opdracht gaarne heeft aanvaard. Dezer dagen wil hij beginnen aan het maken van het programma, dat lichtvoetig van aard zal worden. Het voltooien en instu deren zal „zeker een jaar" in beslag nemen. Albert Vogel is er van overtuigd dat zijn programma in het buitenland veel succes zal oogsten. Het is de eer ste maal dat hij een regeringsopdracht heeft ontvangen. Het programma wil een beeld geven van Holland zoals Nederlanders het zien, maar ook de visie op ons land van buitenlanders krijgt de aandacht. (Van onze t.v.-medewerker) AMSTERDAM De NCRV-radioactua- liteitenrubriek „Vandaag" is vanavond geheel gewijd aan Vietnam dit in ver band met de kamerdebatten over dit on derwerp die morgen beginnen. „Vandaag duurt tien minuten langer dan gewoon lijk van 19.10 uur tot 19.40 uur. Er wor den onder andere gesprekken gevoerd met dr. M. W. J. M. Broekmeijer, direc teur van het defensiecentrum, met Lau rens ten Cate, hoofdredacteur van de Friese Koerier en met vertegenwoordi gers van jongerenorganisaties van de K.V.P., P.v.d.A., V.V.D. A.R. en C.H.U. Ookk kan men in deze speciale aflevering commentaar verwachten van Peter Schroder, de NCRV-correspondent in Washington. ROTTERDAM India krijgt meel dat met het Nederlandse eiwit-preperaat ly sine is geïnjecteerd. In de Rotterdamse laven worden de ruimen van het Britse schip „Caxton" met 5500 ton meel, dat een dergelijke bewerking heeft ondergaan, volgestort. Het meel is een produkt van de experimentele fabriek van staatsmij nen in Geleen. De staatsmijnen zullen te gen het einde van het jaar een grote fa briek voor de vervaardiging van dit pre paraat in gebruik nemen. De lading meel vormt een deel van de zending voedingsmiddelen die is bijeen gebracht ter leniging van de hongersnood in India. De „Caxton" neemt ook een la ding erwten en kunstmest mee. Het schip vertrekt deze week naar Calcutta. (Van onze rtv-medewerkster) AMSTERDAM. Nederland krijgt weer een nieuwe bijna anderhalf uur (Van onze correspondent) AMSTERDAM De N.V. de Kooper moolen, die onder leiding van Henk El sink het theater-restaurant de Kooper moolen aan de Warmoesstraat in Amster dam exploiteert, heeft bij de Amsterdam' se rechtbank faillissement aangevraagd durende speelfilm: „De vijanden" De bedoeling is dat de N.V. wordt geli de eerste Nederlands-Belgische co- quideerd, maar dat het theater-restau produktie op dit terrein die ooit ee- ï?nt' dat goed lo°Pt- bliift voortbestaan. mn„u c< iEr wordt hiervoor gezocht naar de op maakt is^ Scenario-schrijver en regis- iossing. Volgens Henk Elsink heeft n seur is ae Belg Hugo Claus, produ- reeds een nieuwe financier gevonden, centen zijn Jan Vrijman Cine-produk- Het faillissement is aangevraagd omdat ties uit Amsterdam en Visie uit Ant- de investeringen in het pand, waarin de wernen De film raat nn 97 «entem Koopermoolen is gevestigd, te hoog zijn, f?aL°LiLSePtem" Het pand wordt gehuurd van de stichting Diogenes. Voordat het thea ter-restaurant geopend werd, moesten aan het gebouw verschillende voorzieningen worden getroffen. Daarvoor zou aanvan kelijk door de eigenaars worden gezorgd De stichting Diogenes was echter, gebon den als zij is aan subsidies, niet in staat iets te doen. De verbouwing en een restau ratie van de voorgevel zijn niet voor de opening gereed gekomen. Men is met de werkzaamheden een jaar achter 'geraakt op het schema. De schade die hiervan het ge volg is en de verhoogde investeringen die nodig zijn geweest, bedragen ongeveer 200.000 gulden. ber in Eindhoven in première. Voor Hugo Claus betekent deze film in zekere zin een debuut. Wel heeft hij naast zijn litteraire werk verscheidene andere „HeLmes" en „De dans van de reiger", (beide geregisseerd door Fons Rademakers) maar een zelfstandige re gie heeft hij op dit terrein nog nooit ge voerd. Voor Fons Rademakers is deze film ook iets bijzonders: hij viert zijn come-back als acteur als vertolker van een van de hoofdrollen. Het verhaal speelt zich af in de Ar dennen in november 1944. Het is de tijd van het Duitse Ardennen-offensief, de laatste poging van de Duitsers om de oorlog te winnen. Het was een poging, die In het Aartsbisschoppelijk Museum leidde tot een tijdelijke, maar algehele in Utrecht wordt van 1 september tot ïïSSlffi'29 °k\°b" tentoonstelling ken wij kennis met drie mensen: de gehouden onder de titel „Kunstschat- Amerikaanse soldaat Mike, gespeeld door ten uit het bisschoppelijk museum de Amerikaanse acteur Delnegro, de Duit- van Haarlem", se soldaat Willy, gespeeld door Fons Ra demakers en de Belgische jongen Richard De expositie omvat de hoogtepunten (Robbe d'Hert). De Amerikaan heeft het van de verzameling van het Haarlems overijld terugtrekken van zijn compagnie Bisschoppelijk Museum en is georgani- gemist, omdat hij rustig zijn dronke- seerd in het kader van het in januari 1966 mansroes lag uit te slapen onder de stel- gesloten contract, waarbij is bepaald dat hngen. De Belgische jongen wil zo graag de Haarlemse collectie in haar geheel meedoen met de andere Belgen dat naar het Aartsbisschoppelijk Museum zal wordt wel geaccepteerd als er geen di- worden overgebracht, zodra dit laatste ,.i,t hiervoor in Utrecht over de nodige ruimte gejaagd. Voor'niet deskundige meelopers byteval Sn dïnKiTde TrtfZ* is fi66n tiid De Duitser raakt on zijn dank zij de grote steun en moment hot spoor bijster en wordt ook „j De sen elkaar. Aanvankelijk is dit een situa- Cathanjneconvent museum tie van vijandschap, maar hieruit groeit een merkwaardige lotsverbondenheid, een mengeling van haat en liefde en toch I niet buiten elkaar kunnen. Samen beleeft het drietal een reeks vreemde avonturen. in het Catharijnegasthuis en het Catha- rijneconvent, gelegen tussen Lange Nieuwstraat en Nieuwe Gracht naast de r.-k. kathedraal. Het is de bedoeling dat het aldus ont stane nieuwe museum een eigen plaats zal innemen onder de musea in binnen- Ien buitenland. De beide collecties die Hugo Claus, even over in Amsterdam, elkaar uitstekend aanvullen zullen na zegt van zijn scenario: Ik heb beslist melijk zodanig worden gegroepeerd, dat met gepoogd een historische reconstructie het accent niet in de eerste plaats op de oorlof rii^nt oS' JDe kunsthistorische rangschikking valt, maar nLtl f V achtergrond voor vooral op de illustratie van de religieuze Wenmannen be- sensibiliteit in de Nederlanden vanaf de even. Die zijn nogal gevarieerd: drama- achtste eeuw tot heden Met deze opzet komisch en grotesk soms. Ik denk heeft men bij de thans georganiseerde i wv tocbt Yan dit drietal de kijkers tentoonstelling wegens plaatsgebrek nog zal blijven boeien. Je weet namelijk nooit geen rekening kunnen houden riet ie d wat er gebeuren zal. Het is als het leven fezoeker we^moge'k zfchnu "eds aan zelf. vol verrassingen „De vijanden" is de hand van de Haarlemse kunstvoorwe" de film oprecht pretentieloos, zonder ar- Orlev Frans Hals Piete^^a Hugo Claus: „Wacht even, dat men-'ramenten geposeerd, sen willen entertainen is eigenlijk de grootste pretentie die je als filmmaker brousse. £je Franse Larousse krijgt bin- kunt hebben, maar goed, je kunt natuur lijk wel een hele complexe en geraffi neerde film maken, maar dan moet het geheel fabelachtig van continuïteit zijn". Jan Vrijman: „Een groot aantal dingen in „De vijanden" kun je interpreteren. Door de struktuur van de maker kun je denken dat er hier en daar meer achter zit". Hugo Claus: „Die interpretaties heb ik er listig in verstopt. Een aardig kluifje voor de recensenten". Er spelen overigens nog meer bekende gezichten mee in deze film: Ida Bons en Raymonde Serverius, Ton Lutz als Rode Kruis-soldaat en de vrouw van Hugo Claus Elly. De film „De vijanden" heeft als voornaamste voertaal Engels, verder wordt er Duits, Frans en Vlaams in ge sproken. In zeer korte tijd is de film gereed j gekomen: de eerste draaidag was 24 fe bruari, vijf weken later stond alles er op. De montage heeft zes dagen geduurd. nen afzienbare tijd een Nederlandse pendant. Nederlandse en Belgische uit gevers plegen overleg over de uitgave van een vertaalde en aangepaste Ne derlandse Larousse, die onder toezicht van de Franse redactie door een grote staf van Nederlandse en Belgische des kundigen voor publikatie gereed wordt gemaakt. De aanpassing zal met zich brengen, dat de Nederlandse editie om vangrijker zal zijn dan de Franse. Tot dusverre verschenen al Griekse, Ita liaanse en Spaanse edities van de La rousse. wmA 2j&£ Wmmm& Nederland 1. Ook vanavond tollen de wielrenners weer rond op het cement van de stadionbaan in Amsterdam. Tus sen zeven uur en twintig minuten voor acht krijgen we flitsen te zien van de wedstrijden van vandaag (achtervolging) dames, sprint amateurs en achtervolging amateurs). Daarna een korte aflevering van het gewestelijk journaal. De Verre kijker komt te vervallen. De toeristische tips krijgen een plaatsje temidden van de wielrenners, daarvoor wordt de repor tage even onderbroken. Na het journaal begint de AVRO het avondprogramma met een aflevering van Televizier. Een half uur actualiteiten, waarna we over schakelen naar het cabaret Li-la-lo in de Amsterdamse de Clerqstraat, waar Jos- si en Jacques Halland de scepter zwaai en. Daarna the Saint. De dappere Simon Templar ontmoet een man, die als op dracht heeft gekregen een beroemde dia mantenverzameling te bewaken. Simon vertrouwt hem niet. Hij doet te zelfver zekerd en te trots op zijn grote successen met het opsporen van verdwenen dia manten in het verleden. Zou hij dat alle maal in scène hebben gezet om een maal een werkelijk grote slag te slaan? Als we het antwoord op de vraag weten, krijgen we nog een Westduitse show te zien, een programma van amusements regisseur Michael Pfleghar, opgenomen in Amerika. Pfleghar bracht vorig jaar een bezoek aan het gokcentrum Las Ve gas. Hij ontdekte daar de Australische zang- en dansgroep, die het Watoetsi- schandaal ontketende. Onbekende jongens en meisjes, die uit Australië naar Ameri ka kwamen om daar goud te verdienen met hun op de Watoetsi-cultuur geïnspi reerde (zeer wilde) dansen. Het laatste nieuws betekent nog niet de afsluiting van de avond, want er volgt nog een uurtje wielrennen achter motoren. Nederland 2. De liefhebbers van span ning kunnen vanavond hun hart ophalen: voor the Saint hebben ze juist de Wre kers op Nederland 2 kunnen zien. De KRO brengt een aflevering van dit sen satieverhaal na een half uurtje eerst in Gamma de schijnwerpers te hebben ge richt op „de meest actuele vorderingen in de wereld van de wetenschap". De Wrekers krijgen het aan de stok met een bijzonder gevaarlijke tegenstander, die Scène uit de Saint. een buitengewoon slim plan heeft uit gebroed. Hij heeft een dubbelganger van John Steed gecreëerd, die diens plaats moet innemen bij een geheime bespre king. Zo overtuigd van zijn succes is die dubbelganger, dat hij zelfs met Emma Peel Johns vertrouwde vriendin en medewerkster contact durft op te ne men, heilig ervan overtuigd dat ze het verschil niet zal merken. Maar dat doet ze wel. Ze laat niet zonder meer mer ken, dat ze het bedrog doorziet, maar wacht het gunstigste moment af. Daar door komen Emma en John toch nog in moeilijkheden. Een concert vervolgens van het Amsterdamse Kunstmaand or kest. Onder leiding van Anton Kersjes wordt de derde symfonie van Beethoven (de Eroïca) uitgevoerd. Na het laatste nieuws nog een kerkelijke uitzending. „Gedeeld risico" is de titel van een ge sprek over de gevolgen van bedrijfsin- krimpingen en ontslagen. Deelnemers aan dit gesprek zijn vier leden van de stichting Evangelie en Industrie in Die ren. Gesprekleider is Henk Biersteker. De fototentoonstelling „De Vrouw" door Sanne Sannes, in de Vishal in Haarlem, blijkt een groot succes te zijn. Reeds 16.500 bezoekers bezochten tot nu toe de ze grote expositie, die tot en met a.s. zondag, 27 augustus, te bezichtigen is. In Leersum heeft het bestuur van d# School met de Bijbel geweigerd van d« Oranjevereniging bonnen te accepteren, die de leerlingen recht geven op een gra tis rit in de zweefmolen, die als onderdeel van een kleine kermis op een feestterrein in het dorp staat opgesteld. Het schoolbestuur heeft meegedeeld dat het niet in conflict wenst te komen met ouders die hun kinderen uit godsdienstig# overwegingen niet naar de kermis laten gaan. HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Lich te gramm. muziek. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Lichte gramm.muziek. 8.30 Nws. Wat zijn de plannen van Hugo Claus 832 Vakantietips. 8.45 Lichte gramm. muziek, voor de nabije toekomst? „Doorgaan met }999n Platendoos 11.00 Voor de zieken, filmen in viif iaar zeven films maken J2.(!00 Vietnam-debat in Tweede Kamer. 12.10 - en doorgaan met schrÏÏvenMedevaar ^lc ,Ue gramm- muziek' 12 27 Meded- voor en doorgaan mei scnrijven. ieder jaar hancj. en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Actuali- een boek teiten. 12.50 Platennws. 13.00 Lichte orkest- Jan Vrijman tenslotte: „fk hoopt dat, muziek. 13.30 Muziek uit uw vakantielanden, nu er eindelijk eens een co-produktie tus- 14.00 Vietnam-debat in Tweede Kamer. 14.10 sen Nederland en een ander land tot Koorzang. 14.35 Amusementsmuziek. 15.00 Pizzicato. 16.00 Vietnamdebat in Tweede Ka mer. 17.00 Coda. 17.30 Vietnam-debat in Twee de Kamer. 18.30 Licht programma. 19.00 Nws 19.10 Actualiteiten. 19.30 R.V.U. 20.00 Grens post. 22.25 Humanistisch Verbond. 22.30 Nws. 22.40 Profiel van Astrud Gilberto, muzikaal klankbeeld. 23.15 Klassieke liederen. 23.55- Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte gramm. muziek. 7.55 Deze dag. 8.00 Nws. 8.10 Lichte gramm. muziek. 9.00 Klas stand is gekomen, er meer zullen volgen. Een ruimere financiële armslag zal de Nederlandse filmindustrie bepaald ten goede komen". Aan de Amsterdamse schilder-beeld- houwer Rik van Bentum, die op 1 augus- tus eer. contract tekende met de universi- I sieke kamermuziek. 10.00 Lichte gramm. mu- teit van Californië om daar als professor ziek- H.OO Nws. 11.02 Liedjes. 11.55 Beurs, in de driedimensionale vormgeving les 12 Licht orkest. 12.27 Meded. t.b.v. land- te geven is een visum voor de Verenigde Un tulnb°uw. 12.30 Voor de landbouw. 12.40 iSr iiLirr. A Verenlgde Sport. 12.55 Wereldkampioenschappen Wiel- Staten geweigerd. Het Amerikaanse con- rennen op de baan te Amsterdam. 13.00 Nws sulfaat in Rotterdam wilde hem het visum 13.10 Actualiteiten. 13.30 Klassieke en moder niet verlenen, omdat hij reeds twee jaar ne muziek. 14.10 Charles Baudelaire: het le- had gedoceerd aan Amerikaanse universi- vensbeeld van een dichter. 14.20 Showavond, teiten zonder de noodzakelijke immigratie- 'ij'?? Thuis. 16.00 Nws. 16.02 Klassieke muziek papieren. Rik van Bentum zal pas in no- i oor de kinderen. 17.10 Muzikale aan vember 1968 weer in de Verenigde Sta Ymst<r"- l7A.15 Actualiteiten. 18.00 Nws. 18.11 j "l ne veienigae öta- Amerika in termijnen, praatje. 18.20 Licht or- ten kunnen worden toegelaten. kest. 18.30 Jazz-rondó.19.00 Lichte gramm. muziek. 19.30 Op reis met doctor Burney' muzikaal dagboek uit de jaren 1770-1772. 20.00 Nws. 20.05 Gewoon anders. 20.30 Licht instru mentaal kwartet. 20.45 Provocatie van ons geloof. 21.00 Amusementsmuziek. 21.30 Als het oo^nrur0S ïï?cht zijn (hoorspel). 22.30 Nws. 22.40 Wereldkampioenschap Wielrennen op de baan te Amsterdam. 22.45 Actualiteiten. 22 25 Lichte ^ramm. muziek. 23.55 Nws. HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02 actualiteiten. 9.05 Plaat maar raak. 10.00 Nws. 10.02 Arbeidsvitaminen. 12.00 Nws. 12.02 Uit de buitenlandse pers. 13.05 El bee' Hws. 14.02 Uit de buitenlandse pers 14.05 2 x Top 10. 15.00 Nws. 15.02 Mu- kantjes. 16.02 Showtime. 16.10 Sorbet 17 00 Nws. 17.02 Actualiteiten. 17.05 Pop-party. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weer bericht. 12.48 Lichte muziek. 12.55 Buitenlands F^°\e/Zicht- 13'°° Nws- 1320 Tafelmuziek. 14.00 Nws. 14.03 Operette. 16.00 Nws 16 03 Beurs. 16.09 Lichte muziek. 17.00 Nws 17 15 1745 °ude Franse chansons. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paar- aesport. 18.30 Tips voor automobilisten. 18 45 Franse chansons. 18.52 Taalwenken. 18.55 Zang. 19.00 Nws. 20.30 Cabaret. 22.00 Nws Verlengd. De directie van het Rijksmu seum in Amsterdam heeft de tentoon stelling „Hercules Seghers heeft de ten lopers", die veel buitenlandse belang stelling trekt, met een week verlengd tot en met zondag 10 september 1967. De tentoonstelling „Tegels uit eigen be zit", die zich in een toenemend bezoek van Nederlanders mag verheugen, wordt verlengd tot 1 november. VOOR DONDERDAG NEDERLAND I 18.45 De Minimolen. 18.50 Journaal. 18.55 Reclame. 19.00 Wereldkampioenschappen wielrennen op de baan. 19.40 Van gewest tot gewest. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.18 Reclame. 20.20 AVRO's Televizier. 21.25 Th# Saint. 22.15 Aansluiting met Las Vegas. 22.45 Journaal. 22.50 Wereldkampioenschappen wielrennen op de baan. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 Reclame. 20.05 Gamma. 20.30 De Wrekers (tv-film). 21.20 Klassiek# muziek. 2.15 Reclame. 22.20 Journaal. 22.35 Gedeeld risico. VOOR VRIJDAG NEDERLAND I 18.45 De Minimolen. 18.50 Journaal. 18.55 Reclame. 19.00 Liedjes met Adamo. 19.50 We reldkampioenschappen wielrennen op de baan te Amsterdam. 21.10 Reclame. 21.14 Jour naal. 21.30 Reclame. 21.35 Liefde in drie voud (TV-spel). 22.10 Protest en jeugd, do cumentair programma. 22.35 Wereldkam pioenschappen wielrennen op de baan te Am sterdam. 23.00 Journaal. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 Reclame. 20.05 Eén horizon taal. quiz. 20.20 Het galgemaal. thriller. 20.45 Programmaflitsen uit de televisie van toentertijd. 21.45 Avondsluiting. 21.50 Attent 22.10 Reclame. 22.15 Journaal.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 11