Sterke stijging van gebruik marihuana en hasjisch In eerste helft van dit jaar al meer verdachten dan in geheel 1966 Er moet veel meer van taxi's gebruik gemaakt worden Agenda voor Haarlem en de IJmond en bondig JUSTITIE TOONT ZICH VERONTRUST Twee doden bij autobotsing Patiënten gebruikt als proefkonijnen Staatssecretaris meent: Tienduizend valse kentekenbewijzen achterhaald Boerenpartij wil in staatscommissie Wethouder van Vlissingen blijft Vrij zonnig MIELE WASAUTOMATEN Stationsplein in Rotterdam vernieuwd DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1967 2 Centra Geen modeverschijnsel Bestrijding Comité Vietnam overweegt nieuwe demonstratie Geestelijke verzorging van militairen DAGELIJKS DEMONSTRATIE HARTENDORP Vragen aan regering II i ife* Reactie van Iaxibedrijven Kardinaal Alfrink over doorbreken confessionele organisaties Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk Prinses Margriet lid dagelijks bestuur Rode Kruis S-c SS (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Het gebruik van middelen, vallende onder de Opiumwet, vertoont vooral onder de jongeren een verontrustende stijging. Dit is de mening van de heer C. L. Deij, het hoofd van de afdeling bijzondere de licten van het ministerie van Justitie. In een vraaggesprek dat wij gister middag hadden legde hij de volgende keiharde feiten op tafel: In 1966 hebben wij in Nederland 68 rechtszaken wegens overtreding van de opiumwet gehad. Daarbij waren 97 ver dachten betrokken, 84 mannen en 13 vrouwen. Zes van hen, vier jongens en twee meisjes, waren jonger dan 18 jaar. Alleen al in de eerste zes maanden van dit jaar heeft het aantal zaken 55 be dragen. Dit met 111 verdachten, van wie 92 mannen en 19 vrouwen. In 17 gevallen ging het hier om jongens en meisjes die jonger dan 18 jaar waren. 0 In 1966 werden bijna 14 kilo marihua na, 160 gram opium, 8 kilo hasjisch, 7,5 gram LSD-poeder en enkele in LSD gedrenkte suikerklontjes in beslag ge nomen. In de eerste zes maanden van dit jaar bedroegen de in beslag geno men hoeveelheid 8 kilo marihuana, bij na 6 kilo hasjisch, 4 kilo opium, 15 am pullen morfine en 8 dosséringen LSD. 0 Ter vergelijking: in 1964 waren er vijftig zaken met 55 verdachten en in 1965 40 zaken met 51 verdachten. De heer Deij ziet de toeneming van het aantal arrestaties en de hoeveelheid in beslag genomen middelen als een combi natie van een toegenomen gebruik en verhoogde politieactiviteiten. Bij de verschillende korpsen in het ge hele land zijn nu 100 politiemannen spe ciaal belast met de „verdovende midde len", waaronder juridisch zowel bewust- rijnsvernauwende als bewustzijnsruimen- de middelen worden verstaan. Ook de douane en de marechaussee zijn ingescha keld. Amsterdam en Rotterdam zijn de centra. Den Haag speelt ook een aardig partijtje mee, maar het is niet meer al leen een probleem van de grote steden. Het merendeel van de aanhoudingen in verband met de handel in of het gebruik van deze middelen betreft Nederlanders, Van de 97 mensen die in 1966 gearres teerd werden hadden er 74 de Nederland se nationaliteit- Van de 111 arrestanten in de eerste zes maanden van dit jaar wa ren 88 Nederlander. Waar het gaat om buitenlanders betreft het voornamelijk Turken en Marokkanen. Het gaat, zoals uit de door de heer Deij verstrekte cijfers blijkt, voornamelijk om de handel in en het gebruik van marihua na en hasjisch. Opium, morfine en hero ïne worden bijna niet gebruikt. Die vijf tien ampullen morfine en die 4 kilo opium zijn uitschieters geweest. De heer Deij is niet geneigd het toenemende ge- Tussen Westzaan en Zaandijk is gister middag een personenauto in botsing ge komen met een tegemoetkomende zand- auto, die plotseling naar de linker weg helft uitweek. Van de inzittenden van de personenauto was de 80-jarige me vrouw J. Roos-Overduin uit Den Haag op slag dood. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis in Zaandam overleed de 60-jarige mevrouw J. van der Heide- Roos uit Loosduinen. De bestuurder van de personenauto, de ruim 60-jarige H. van der Heide, werd ernstig ge wond. Voor zijn leven wordt gevreesd. De vierde inzittende, mevrouw A. P. van der Wei-Roos uit Scheveningen, werd in het ziekenhuis opgenomen met een bovenbeenfraktuur en een kaak- fraktuur. In Rockanje is de 58-jarige landbouwer J. Kruik om het leven gekomen toen zijn landbouwtrekker werd aangereden door een vrachtauto. De landbouwtrek ker sloeg om en de heer Kruik kwam eronder. Hij was terstond dood. Op het Spui in Den Haag is de 90-jarige W. F. Kronenburg bij het oversteken door een tram aangereden. Tijdens het vervoer naar een ziekenhuis is hij over leden. Bij een verkeersongeluk op het Deense eiland Jutland is woensdag de 46-jarige mevrouw H. M. Schiphorst uit Almelo om het leven gekomen. Haar 21-jarige zoon en vijf Denen zijn met ernstig letsel in 'n ziekenhuis opgenomen. Vol gens de Deense politie zou de Neder landse auto, die bestuurd werd door de zoon van mevrouw Schiphorst, door een stoplicht zijn gereden en tegen de auto met de vijf Denen zijn gebotst. In een ziekenhuis in Deventer overleed de 69-jarige mevrouw H. M. Hofstede- Jansen, die ernstig gewond werd toen zij de rijweg opliep naar een wachtende autobus en door een scooter werd aan gereden. De 15-jarige Arie Hollenberg uit Luttel- geest is in Emmeloord verongelukt. De jongen wilde op een landbouwtrekker springen, nadat de bestuurder hem daartoe toestemming had gegeven. Hij verloor het evenwicht en werd door de aanhangwagens, geladen met tarwe, overreden. Nabij Groningen is de 53-jarige K. Mo lendijk uit Borger met zijn auto omge slagen bij een inhaalmanoeuvre. De wa gen viel in een sloot. De bestuurder werd ernstig gewond en is later in een ■iekenhuis in Groningen overleden. bruik als een voorbijgaand modever schijnsel te zien. Dat de middelen overal in ons land te koop zouden zijn noemt de heer Deij overdreven. De handel is volgens hem ook niet georganiseerd in een „syndicaat". Vaak gaat het om va kantiegangers die marihuana of hasjisch uit Noord-Afrika meebrengen. De bestrijding is gecoördineerd in een werkgroep. Daarin hebben behalve de heer Deij vertegenwoordigers zitting van de gemeentepolitie in Amsterdam, Rot terdam, Den Haag, Utrecht, van de rijks politie op Schiphol en van de rijkspolitie te water. Een gespecialiseerde ambtenaar geeft zo nodig voorlichting. Deze voor lichting is broodnodig, want er heersen veel misverstanden. De heer Deij: „In Ze- Volgens de heer Piet Nak overweegt het Comité Vietnam eind oktober op nieuw een massademonstratie in Amster dam te houden als het Vietnamdebat vrij dag in de Tweede Kamer onbevredigend verloopt. De leden komen zaterdag bijeen om te overleggen welke vorm de komen de actie moet krijgen. De handtekeningenactie heeft tot dus ver ca. 60.000 handtekeningen opgeleverd. „Wij zijn erg tevreden met het resul taat", aldus de heer Nak, die onlangs ver klaarde, dat hij teleurgesteld zou zijn als het aantal adhesiebetuigingen onder de honderdduizend bleef. Met ingang van 1 september zullen al le dienstplichtigen van de krijgsmacht, tegelijk met hun oproep om voor eerste oefening onder de wapenen te komen, een mededeling ontvangen over de gees telijke verzorging tijdens de militaire dienst. Bij deze mededeling is een ver klaring gevoegd, waarop ouders van min derjarige dienstplichtigen kunnen aange ven welke geestelijke verzorging zij voor hun zoon op prijs stellen. Zij kunnen ook verklaren dat zij dit aan hun zoon zelf overlaten, die dan op het formulier zijn keuze kenbaar kan maken. Meerderjari ge dienstplichtigen dienen eveneens aan te geven op welke geestelijke verzor ging zij prijs stellen. ADVERTENTIE met in ons VOORLICHTINGSCENTRUM. GEN. CRONJËSTRAAT 43 TEL. 52760 venaar is eens een Turkse gastarbeider aangehouden met zes kilo „marihuana". Op ons laboratorium in Den Haag bleek dat het waspoeder was. ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! Er is een einde gekomen aan de chaotische toestanden op het plein voor het Rotterdamse centraal sta tion, dat lange tijd opgebroken is geweest voor de aanleg van de metrobaan. Het koepeltje in het midden van het plein is een wacht huisje voor tram- en buspassagiers en geeft ook toegang tot het metro station. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het Tweede-Kamerlid Vonhoff (V.V.D.) heeft de regering ge vraagd of het waar is dat patiënten zon der het zelf te weten gebruikt worden voor medische experimenten. De vragen zijn gesteld naar aanleiding van een on derzoek naar een nieuw geneesmiddel bij hartpatiënten in Utrecht. In het laatste nummer van het Neder lands Tijdschrift voor Geneeskunde wordt over dit onderzoek een boekje openge daan. Het had betrekking op 142 hart patiënten van wie de helft het nieuwe geneesmiddel kreeg en de andere helft een fopgeneesmiddel. Van de negen pa tiënten die overleden waren er acht met het fopgeneesmiddel behandeld. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Staatssecretaris Keyzer is van mening dat de taxi een veel grote re rol moet gaan spelen in het openbaar vervoer- Als er veel gebruik van gemaakt wordt dan is de taxi goedkoop, zei de staatssecretaris gisteren in de Tweede Ka mercommissie voor Ruimtelijke Orde ning. De bewindsman zei dat hij aan het bedrijfsleven heeft gevraagd een rapport samen te stellen over mogelijkheden om de taxi populair te maken. „Het zal in de toekomst onmogelijk zijn in de binnensteden onbeperkt ge bruik te maken van eigen auto's", aldus de heer Keyzer. De onrendabele spoorlijnen hebben de bijzondere belangstelling van de staats secretaris. „We kunnen zo niet doorgaan- Het is wel zeker dat er iets bij de spoor wegen moet gebeuren, gezien de grote verliezen", zei hij. Over de mogelijkheden van een spoor lijn van Amsterdam via het nieuwe Schip hol naar Den Haag een plan waarover reeds jarenlang wordt gesproken ver wacht hij over enige tijd een rapport. De P.v.d.A.-Kamerfractie is van mening dat de regering een structuurplan voor het railvervoer moet opstellen. Het zou een financieringsplan op middenlange termijn moeten omvatten, waarbij inbe grepen de investeringen die de gemeenten moeten doen ten behoeve van het open baar vervoer. Een motie met deze wensen werd ingediend door drs. Van Thijn. De ze motie komt op 12 september in stem ming. Volgens de heer Van Thijn is het aan tal bedrijven dat zich bezighoudt met openbaar vervoer veel te groot. Scheiding tussen lokaal en interlokaal vervoer noemde hij uit de tijd. „Wij willen wel, maar dan moeten eerst die veel te hoge belastingtarieven omlaag". Dat is de reactie van veel taxi bedrijven in de drie grote steden op het pleidooi van de staatssecretaris voor meer taxivervoer in de grote steden. Volgens grote taxibedrijven zal het bij zonder moeilijk, zo niet onmogelijk zijn de tarieven te verlagen. Het taxi-bedrijf is sterk loon-intensief en geniet geen fiscale faciliteit. Daling van tarieven is pas mogelijk als de weeldebelasting op taxi's wordt afgeschaft en de belasting op benzine en dieselolie sterk wordt ver minderd, zo menen de taxibedrijven. De politie in Roosendaal is erin ge slaagd zeven autodiefstallen in Brussel en Antwerpen en één in Rotterdam op te lossen. Bovendien werden tienduizend valse kentekenbewijzen achterhaald. Het onderzoek kwam op gang toen een amb tenaar van de Rijksdienst voor het weg verkeer in Den Haag bemerkte dat een ingezonden kentekenbewijs vals was. In Roosendaal zijn vier arrestaties ver richt. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De fractieleider van de Boerenpartij in de Tweede Kamer, H. Koekoek, heeft in een brief aan de minis ter-president ernstig geprotesteerd tegen de weigering van de regering een verte genwoordiger van de Boerenpartij op te nemen in de staatscommissie tot herzie ning van de Grondwet en het Kiesstelsel. Hij ontkent dat de Boerenpartij nooit zou hebben laten blijken staatsrechtelijke hervormingen voor te staan. De Boeren partij wenst volgens hem verschillende staatsrechtelijke hervormingen, onder meer een andere verdeling van de rest zetels bij de verkiezingen, afschaffing van de Eerste Kamer en inkrimping van de Tweede Kamer tot 100 leden uit zuinig heidsoverwegingen. De heer Koekoek heeft premier De Jong gevraagd alsnog een vertegenwoordiger van de Boerenpar tij in de staatscommissie op te nemen. Kardinaal Alfrink heeft gisteren op een feestelijke bijeenkomst, die de Aartsdio cesane Rooms-Katholieke Boeren- en Tuindersbond ter gelegenheid van zijn vijftigjarig bestaan in Arnhem heeft ge houden, gemaand tot voorzichtigheid met het doorbreken van confessionele organi saties. In dezelfde bijeenkomst sprak de heer C. G. A. Mertens, voorzitter van de KNBTB. Hij zei te menen, dat het adres van de groep-Bogaers tendenzen bevat, die zeer bedenkelijk zijn en voor de zelf standige ondernemers grote gevaren in houden. Het gehele stuk getuigt van een soort onrijp idealisme, aldus de heer Mertens die zei te hopen dat een split sing in de K.V.P. voorkomen zal worden. V v Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solist: Sas Bunge (piano)- BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u-: „Een harde noot voor Dan O'Brien", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Boeing Boeing", 14 j.; vrijdag 23.30 u.: „Trottoir meisjes van Parijs", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Slaven", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, samen thuis", a.l. Minerva, 20.15 u.: „De spion in het kan ten broekje", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 2115 u-: „Helden moed der indianen", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Operatie Golden Car", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr- Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Tot en met 2 sep tember ook op zaterdag van 20.30 tot 22.30 u. Vleeshal (Grote Markt): „Foto inter nationaal". foto's uit Frankrijk, Oos tenrijk, Tsjechoslowakije en Haarlem. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op. zondag van 13 tot 17 uur. Tot 27 augustus. Vishal (Grote Markt). Fototentoonstel ling van Sanne Sannes. Dagelijks van 10 u. tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 28 augustus. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u- en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-T (Bakenessergracht 67): Tot 27 augustus expositie van werk van tien Franse en Nederlandse kunstenaars. Da gelijks van 11-17 u. Zondags van 13 tot 17 u. en woensdags van 20-22 uur Museum Van Looy (hoek KL Houtweg- Kamperlaan) Werk van Jacobus van Looy Dagelijks van 10-17 uur. 's Zondags van af 14 uur Tot 4 september Cruquius Museum (Cruquiusweg Heemste de): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zon- en feestda gen gesloten. Ruine van Brederode (Santpoort): Ex positie van plastiek van Rob Claus. Da gelijks van 9 tot 20 u. en van 21 tot 23 u. Tot 3 september. De Waag (Spaarne-Damstraat): Expo sitie van „Libra". Dagelfjks van 13 tot 17 u. Tot 1 september. Sociëteit Duysterghast (Boulevard P. Loot. Zandvoort): zaterdag en zondag van 14 tot 16 u.: werk van Tony Mafia. Tot 28 augustus. DIVERSEN Linnaeushof (Bennebroek). Tot en met oktober: openluchttentoonsteling van voorjaars en zomerbloemen. Raadhuisplein (Zandvoort): vandaag 20 u.: Concert door Drumband Hin. DONDERDAG 24 AUGUSTUS City, 20 u.: „Mannequins verdwijnen". Ruïne van Brederode: Rob Claus expo seert kleurgrafiek, die dagelijks (tot 3 september) te zien is van 9 tot 18 u. en van 20 tot 22 u. Gedurende het hele sei zoen wordt beeldhouwwerk van Janneke Ducro, Louk van Meurs, Nico Betjes, Paul van Crimpen, Geert Jan van Meurs, Da vid J. van de Kop en Frits Vanen ten toongesteld. VRIJDAG 25 AUGUSTUS City, 20 u.: „Hartentroef in Tokio". Stadsschouwburg, 20 u.: „Reeperbahn bij nacht". Ruïne van Brederode, Santpoort, 9 tot 18 u. en 20 tot 22 u.: Expositie grafiek van Rob Claus; tentoonstelling beeldhouw werken van Nederlandse kunstenaars. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DONDERDAG 24 AUGUSTUS Kennemer Theater: 19 en 21.15 u.: „Ze ven gouden mannen slaan 'n tweede moordslag". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Triple Cross". Galerie Boumans, Breestraat 122, Col lectie Grafieken van Noordhollandse kun stenaars, te bezichtigen van 9-12.30 uur en 13.30-18 u. VRIJDAG 25 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ze ven gouden mannen slaan 'n tweede moordslag". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Triple Cross". W.B. Theater, 20 uur: „Winnetou tegen Witte Buffer- Galerie Boumans, Breestraat 122, Col lectie Grafieken van Noordhollandse kun stenaars, te bezichtigen van 9-12.30 uur en 13.30-18 u. Een jaar voor soldaat. De krijgsraad in Arnhem heeft een 20-jarige soldaat uit Helmond veroordeeld tot een jaar ge vangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk wegens verkrachting van een negentienjarig meisje. Dit meisje wachtte aan de poort van de kazerne in Blerick op een soldaat, die echter inmiddels bleek te zijn overge plaatst. De verdachte zei het meisje inlichtingen over haar vriend te kun nen geven en nam haar mee achterop de fiets. Op een afgelegen plek ver greep hij zich aan haar. De soldaat was al eerder wegens een zedendelict veroordeeld. Rector magnificus. Prof. dr. A. C. de Vooys, die aan de faculteit der sociale wetenschappen sociale geografie do ceert, zal op 18 september het rectoraat van de rijksuniversiteit in Utrecht voor een jaar overnemen van prof. dr. A. R. Hulst. Jongens stalen wapens. In Barendrecht heeft de politie twee Rotterdamse kna pen van 15 en 16 jaar aangehouden die vuurwapens hadden gestolen uit een gebouw van een schietvereniging. Zij vernielden daar een zware kast om bij de wapens en de munitie te komen. Onder de kerk De politie heeft ont dekt dat een ruimte onder de Sint An- thoniuskerk in Blerick als heimelijke plaats van samenkomst diende voor een groep Venlose jongens en meisjes tussen 16 en 20 jaar. De jongelui had den die ruimte tussen de fundamenten ontdekt door 'n afsluitsteen weg te ha len. Zij hadden er allerlei „meubilair" heengesleept tot matrassen toe. De Ven lose zedenpolitie heeft de jongelui on derhanden genomen. Tien honden in woonschuit. De Hilver- sumse politie heeft zeven honden weg gehaald uit het vooronder van een woonscheepje van een 69-jarige koop man in vodden en oude metalen en zijn vrouw Er waren klachten gekomen over het oorverdovend lawaai, dat de honden 's nachts maakten. In het vooronder bleken 10 honden te zijn opgesloten. De dieren kregen genoeg eten maar kon den niet door het bejaarde echtpaar worden uitgelaten. Zeven honden zijn naar een asiel gebracht, drie mocht het echtpaar houden. De Vlissingse wethouder van Finan ciën, de heer Filius, die wegens verwik kelingen rondom de bouw van een sport hal ontslag had gevraagd, blijft aan. Vrij wel de gehele gemeenteraad en ook zijn (ARP)-fractie hadden daartoe aandrang op hem uitgeoefend. Bij Koninklijk Besluit is prinses Mar griet op voordracht van de algemene ver gadering van het Nederlandsche Roode Kruis benoemd tot lid van het dagelijks bestuur van deze vereniging, ter voorzie ning in de vakature, ontstaan door het overlijden van de heer E. M. J. de Vlam. ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! Het KNMI deelt mee: Een langgerekte zone van hoge lucht druk strekt zich uit van de Azoren via de Golf van Biscaye en Oost-Engeland tot boven Scandinavië. Geleidelijk breidt dit gebied zich in oostelijke richting uit- Een onweersstoring, die woensdag boven Frankrijk ontstond, is via Duitsland naar Polen getrokken. Daar het hogedrukge- bied zich dicht bij ons land bevindt, zal de wind zwak en veranderlijk zijn. In de nacht en vroege ochtend kan plaatselijk mist voorkomen, overigens blijft het weer een vrij zonnig karakter behouden- In de temperatuur komt weinig verandering. WEERRAPPORTEN ^4 9 no Maximum- en minimum u i a <-♦ M XJ J d u 3 temperaturen (0 S BB V 3 binnen- en buitenland BS BS Den Helder zw. bew. nno 20 16 0 Ypenburg mist windst. 24 14 0 Vlissingen half bew. nno 24 16 0 Eelde licht bew. no 23 13 0 De Bilt mist n 24 11 0 Twente licht bew. no 21 13 0 Eindhoven mist windst. 25 11 0 Z.-Limbürg mist wzw 27 13 0 Helsinki half bew. ono 19 13 30 Stockholm zw. bew. n 21 14 0 Oslo zw. bew. n 25 13 0 Kopenhagen licht bew. w 22 13 0 Aberdeen mist zzo 23 11 0 Londen geh. bew. windst. 25 16 0 Amsterdam mist nnw 23 13 0 Brussel mist windst. 14 0 Luxemburg onweer zzo 27 14 7 Parijs zw. bew. windst. 28 16 1 Bordeaux zw. bew. windst. 23 9 0 Grenoble geh. bew. nnw 29 19 0 Nice zw. bew. nnw 27 19 5 Berlijn onbewolkt windst. 23 13 0 Frankfort regenbui windst. 27 16 0.2 München zw. bew. w 25 15 0.2 Zürich zw. bew. n 25 13 1 Genève zw. bew. w 26 15 4 Locamo geh. bew. zzo 26 13 10 Wenen onbewolkt ozo 24 9 0 Innsbruck regenbui verand. 25 13 3 Belgrado licht bew. windst. 26 11 0 Athene onbewolkt n 31 24 0 Rome half bew. ono 29 17 0 Barcelona geh. bew. windst. 29 23 0 Madrid onbewolkt windst. 34 12 0 Mallorca licht bew. windst. 29 21 0 Lissabon licht bew. nnw 22 17 0 Vrijdag 25 augustus Zon op 5.39 uur; onder 19.44 uur. Maan op 21.26 uur; onder 11.27 uur. Maanstanden Laatste kwartier 28 augustus 6.35 uur. Hoog en laag water ln IJmuiden Donderdag 24 augustus Hoog water 6.07 uur en 18.27 uur. Laag water 2.05 uur en 14.14 uur. Vrijdag 25 augustus Hoog water 6.38 uur en 18.56 uur. Laag water 2.33 uur en 14.41 uur. He1 hoog en laag water te Zandvoort ls 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2