VAN DAG TOT DAG Israel ontkent geheim gesprek op Cyprus met Jordanië Twee Phantoms neergehaald boven Noord-Vietnam VS en USSR dienen kernwapenverdrag in NAAR MINDER VRIJHEID IN OOST-EUROPA Fa. B. ENGELENBERG commentaar op actuele zaken Wapenstilstand Wereldraad van Kerken verwierp alle Russische moties Pas op uw baard! Chauffeur tankauto was oververmoeid in Kongo Meeste steden in Noord-Vietnam verwoest Griekse koning naar Johnson Wereldreis van Hamburgs paar Vier dagen straf voor dagblad in Irak Gele koorts in Frankfort Mogelijk afschaffing verjaringstermijn voor moord BOSBRANDEN Getuige Franse hulp aan Quebec Steriele verleider Russische vliegers in Nigeria DANSAKADEMIE „SCHRÖDER" DANSAKADEMIE „SCHRÖDER" VOOR R.K. amm DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1967 De ramp in Martelange Wereldraad Nasser steunt Soedanees plan voor Jemen Overeenkomst In West-Duitsland Populaire klubs Speciale klubs voor scholieren, ouderen, gehuwden Radio-Biafra meldt: OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN „CATALOY" METAALPLAMUUR Protest I rifheid beperkt Staatssecretaris M. Keyzer van Verkeer en Waterstaat heeft in de commissiebe handeling van de tweede nota over Ruim telijke Ordening in de Kamer de mening van de regering ten beste gegeven over het stedelijke verkeer-, knelpunt van na genoeg iedere grote en middelgrote stad des lands. Hij verklaarde dat „het onbe perkte gebruik van een eigen auto in de steden in de toekomst niet meer mogelijk zal zijn." Een verklaring die wel enigs zins achter de feiten aankomt, want nie mand zal kunnen beweren dat dit op het ogenblik nog wèl mogelijk is. De bedoeling van de regering op dit punt is echter, de thans door de omstan digheden al geschapen onmogelijkheid voorschriftelij k te bevestigen, met andere woorden, strikte verboden te bevorderen waarmee het autoverkeer uit de steden zal worden geweerd. In plaats daarvan denkt de regering aan een intensiever taxivervoer en een betere voorziening van het bus- en railvervoer, waardoor een overheveling van het personenver voer door de particuliere auto naar open baar vervoer zal worden bewerkstelligd. Dat railvervoer in dienst van stadsver keer geldt in ons land eigenlijk alleen voor de allergrootste steden, Amsterdam en Rotterdam. De middelgrote plaatsen zullen het moeten doen met een intensief busvervoer en daarnaast dan met de taxi's maar dat laatste denkbeeld lijkt nog lang niet aan verwezenlijking toe. Taxi's zijn óók auto's, en al scheppen zij minder problemen door hun voortdurende be weeglijkheid en geringe behoefte aan parkeerruimte, zij blijven toch de luxueuze ruimte op straat opeisen die ook de particuliere auto in het stadsverkeer zo inefficiënt maakt. Bovendien is niet iedereen in staat of genegen zich per taxi te laten vervoeren, terwijl de prijsontwikkeling,van dit soort vervoer, ook bij een sterke toeneming van het aantal, niet zal zijn om te buigen naar een veel lager niveau. De stedelijke overheden zullen in de W<WWM\WWWWWMWWMWW»WMMWWWIHWWAWWWWWW .zuiveren" van auto's kan het „doden" van de economi- aanwijzingen, die de regering in deze nota I geeft, wel aanleiding vinden alvast op hun gebied actief te worden of te blijven om het autovervoer zoveel mogelijk te drukken, maar zijn daarbij gebonden aan I de economische gezondheid van hun win kelcentra. De bereikbaarheid van deze centra JERUZALEM (AP) Israëlische re-1 ring, nadat vijf moties van hun kant, alle moet voorop staan, waarbij vooral de par- fe"nss'uncJ-ionarissen hebben ontkend sterk tegen Israel gericht, door het cen- keereeWpnhpiri n u J dat®r °P Cyprus geheime besprekingen traal comité waren verworpen, eergelegenheid een grote rol speelt. He1 zouden worden gevoerd door Israel en Het leidinggevend orgaan van de We de binnensteden van Jordanië over vrede in ruil voor terug- reldraad van Kerken pleit voor interna- imi- gave van tle westelijke oever. Zij zeggen tionale garanties, die de grenzen en de sche centra met zich brengen als het ge- Ua' j\fr.,Jc'1*en. hierover niet anders dan onafhankelijkheid, zowel van Israel als beurt op een manier waardoor de antn- Pr ballonnetjes zijn om uit te vinden cle Arabische landen, verzekeren. De toe- hoe Israel op zulk een aanbod zou rea- gang tot de heilige plaatsen dient voor rijder eenvoudig verhinderd wordt in de geren. Ook uit neutrale hoofdsteden iedereen bij internationale overeenkomst binnenstad te winkelen en te kopen. wordt dit soort geruchten verwacht. te worden gegarandeerd Grote parkeercentra rondom de binnen- Jordanië zal de Verenigde Naties ver- t steden binnen loopbereilc en daarnaast zoeken tussenbeide te komen om verlen-1 06VISW.6 een frequent busvervoer, dat zijn de voor- King te verkrijgen van de op 31 augustus lopige uitgangspunten niet alleen van a?loP®nnde Periode waarin Jordaanse Het toerisme in Israel is weer normaal, vluchtelingen naar Israel kunnen terug-1 aldus heeft de minister voor Toerisme, maar reeds van jaren terug. Op keren. De Jordaanse minister van Op- Mosje Kol, meegedeeld. De hotels in Je dat gebied kunnen vooral de middelgrote bouw en Ontwikkeling, Sjoekri Moehta- steden voortvarend te werk gaan. Maar di, die Vluchtelingenzaken behartigt, is een werkelijke oplossing zal tóch nog veel j8n Vordfe,'. dal Israel de terugkeer van de vluchtelingen belemmert. meer voorzieningen eisen. De Verenigde Naties hebben beslist dat «|wwwwwwwiwiwiniwwWMv*fiiwwwwwww»vwv I alle vluchtelingen gerepatrieerd moeten worden en als Israel deze periode aan houdt betekent dat volgens de minister schending van de VN-resolutie en mislei ding van de wereldopinie. SAIGON Reuter-AFP). Bij lucht gevechten boven Noord-Vietnam zijn woensdag vijf Amerikaanse vlietguigen KRETA 1ANP1 j i verloren gegaan. Acht vliegers worden BRUSSEL - De tankauto's, die het I j^v^^en woensdagavond op" het geXe"r Vogels"' Noord-Vie^nam" "zijn vloeibaar propyleen van Beek in Neder- Kreta een verklaring over het Na- acht Amerikaanse toestellen neergescho- Iand naar Metz in Frankrijk vervoeren, J Oosten aangenomen, waarin onder ten. rijden weer regelmatig door het stadje meer wordt gezegc} dat geen enkel land T' \T dr f pU 11 O'O no<1af #4 a moir Rndonnlrnn I mag worden toegestaan gehieHen van con I neergeschoten Amerikssnse toe ruzalem en Tel Aviv zijn volgeboekt en de Arabische hotels in Oost-Jeruzalem zijn sedert half juli voor zestig tot vijf enzestig percent bezet, aldus de minister. Kol liet zich optimistisch uit over een volledige hervatting van het kerstpel grims-toerisme voor november. Mannen met baarden hebben van de Westduitse bond van reisbureaus de waarschuwing gekregen er op hun pas foto's ook gebaard op te staan als zij voornemens zijn Oosteuropese lan den te bezoeken. Oosteuropese grehs- ambtenaren zouden namelijk toeristen van hun baard laten ontdoen als zij op hun passen baardeloos mochten zijn. (Van onze correspondent) iijueii weer regeinume aoor net. siaaie gecu cmvci lanu rp Martelange, nadat de weg BastenakenI maK worden toegestaan gebieden van een Lt 1T e neergeschoten Amerikaanse toe- Aarlen, die kort na de ramp voor het ander land bezet te houden of te annexe- ïr behoren twee F- -4 Phantoms iro.iron» ■-I ren. De Russen stemden tegen de verkla was de eerste maal dat deze toe- KINSJASA KONGO (AP) Uit be trouwbare diplomatieke bron wordt verno men dat de onderhandéliri^ën tussen de huurlingen en de Kongolese regering voortgezet worden terwijl een door de re bellen voorgestelde wapenstilstand voor onbepaalde tijd voortduurt. Hoewel president Gregoire Kayibanda van Rwanda dinsdag verklaarde dat hij de huurlingen geen toestemming zou ge ven zich via zijn land in veiligheid te stellen, berichten diplomaten in Kigali dat hij van gedachten begint te veranderen. Als de huurlingen eenmaal vertrokken zijn worden geen wraakoefeningen ver wacht omdat de Kongolese troepen geen jacht zullen maken op verdachte huurlin gen. Volgens een correspondent in Hanoi van het Russische blad Pravda zijn met uitzon dering van Hanoi en Haiphong vrijwel alle grote steden in Noord-Vietnam door Ame rikaanse bommen verwoest. De correspon dent noemde de namen van de steden niet. Hij had ook de zuidelijke provincies van Vietnam bezocht en daar geconstateerd dat de bombardementen de wil om te vechten niet hadden verzwakt. CAIRO (AFP) Het persbureau voor het Nabije Oosten meldt dat president Nasser akkoord is gegaan met het Soe- danese plan voor de regeling van de kwestie-Jemen. Het Soedanese plan, dat in de plaats komt van het akkoord van Djedda, zou voorzien in de vervanging van de Egyp tische troepen in Jemen door Algerijn- ze, Tunesische en Soedanese en de vor ming van een voorlopige neutrale rege ring, die Jemen zal moeten besturen tot er een referendum is gehouden over de vorm van het definitieve bewind. Zoals bekend is worden de royalisten in Jemen gesteund door Saoedi-Arabië en de re publikeinen door Egypte. WASHINGTON (Reuter) Koning Konstantijn van Griekenland zal, waar schijnlijk begin september, een privé-be- zoek aan president Johnson brengen, zo heeft het Witte Huis woensdag meege deeld. De ontmoeting zal volgens Ame rikaanse functionarissen waarschijnlijk plaatshebben na „Labour day" 4 septem ber. verkeer werd gesloten, weer is opgenge- steld. Verondersteld wordt dat de chauffeur van de verongelukte tankauto wellicht oververmoeid is geweest. Hij had een heenreis naar Nederland van zes uur ge maakt, was twee uur aanwezig geweest bij het laden van het vloeibaar gas, had daarna twee uur geslapen en was toen weer vertrokken voor een tocht die na vier uur zo ongelukkig eindigde in het grensplaatsje dat morgen zijn doden zal begraven. HAMBURG Na drie jaar, twee I maanden en 27 dagen hebben Ernst-Jür- gen Koch en zijn vrouw Elga hun kleine jacht Kairos gemeerd in de thuishaven Wedel bij Hamburg. Koch, die nu 44 is, had zijn baan bij een Hamburgse importfirma eraan gege ven, zijn meubelen verkocht, de blinde darm van hem en zijn vrouw uit voor zorg laten wegnemen en was 27 mei 1964 aan boord van de Kairos vertrokken I voor een nu voltooide reis cm de wereld. BAGDAD (Reuter). De Iraakse over-I heid heeft het dagblad „El Balad" een I verschijningsverbod gedurende vier da gen opgelegd omdat het in een ongecen sureerd bericht had gemeld dat de diplo matieke betrekkingen met Nederland wa ren verbroken. Van officiële Iraakse zijde heeft men de juistheid van het bericht onmiddellijk I tegengesproken. FRANKFORT (AP) Het gemeente bestuur van Frankfort heeft meegedeeld dat er onder werknemers van weten schappelijke laboratoria in Frankfort en Marburg kennelijk gele koorts is uitge broken. Twee werknemers van het Paul Ehr Het was de eerste maal dat deze toe stellen met raketten van „Migs" werden neergehaald. Sedert het begin van de week zijn 11 Amerikaanse vliegtuigen bo ven Noord-Vietnam verloren gegaan. In Hanoi is gisteravond een massabij eenkomst gehouden ter herdenking van het feit dat sinds 21 augustus 22 Ameri kaanse vliegtuigen zijn neergehaald. De Russische regeringskrant Izvestia I heeft gemeld dat een geheime overeen komst tussen president Johnson en China I van kracht blijft ondanks het neerschie ten van twee Amerikaanse vliegtuigen boven China. Peking zou hebben beloofd zich niet met Vietnam te bemoeien, in ruil waarvoor Washington China met rust I laat tijdens de binnenlandse ongeregeld heden in dat land. Nadat president John son de Chinese autoriteiten had gerust gesteld noemde een woordvoerder van I het Witte Huis het jongste incident een ongelukkige vergissing, waardoor China begreep dat de stilzwijgende overeen komst nog gold, aldus de Izvestia. De Amerikaanse regering heeft de na men bekendgemaakt van twintig perso nen, onder wie drie gouverneurs, drie se natoren en een rooms-katholieke aarts bisschop, die een uitnodiging hebben aan vaard om als waarnemer de verkiezingen in Zuid-Vietnam bij te wonen. BONN (DPA) De Westduitse mi nister van Justitie, Heinemann, heeft in Bonn verklaard bij het kabinet te zullen voorstellen de verjaringstermijn voor moord en volkenmoord af te schaffen. Daardoor zouden alsnog nu verjaarde nazi-misdaden kunnen worden vervolgd. In 1965 werd de termijn met vijf jaar verlengd door het begin op 1949 in plaats van 1945 te stellen. Het voorstel van Hei nemann is van belang met het oog op mogelijk bekend worden van nog meer nazi-misdaden, nu de Sovjet-Unie West- Duitsland heeft aangeboden Sovjetrussi- sche documenten hierover te komen in zien. West-Duitsland zal van ait aanbod gebruik maken, zei Heinemann. MADRID (AP en Reuter) Zeshon derd militairen en honderden burgers be strijden een bosbrand, die woensdag bij San Martin de Valdeiglesias op zestien kilometer van de Spaanse hoofdstad Ma drid is uitgebroken. Meer dan twintig vierkante kilometer bos is al een prooi der vlammen geworden en het vuur grijpt nog steeds verder om zich heen. Talloze vakantiegangers zijn uit het gebied ge ëvacueerd. De enorme bosbranden, die in het noordwesten van de Verenigde Staten en Brits Columbia reeds twee weken woe den, duren nog onverminderd -oort en bedreigen zelfs nieuwe gebieden. Acht duizend blussers, talloze vliegtuigen en honderden tractoren zijn bij de bestrij ding in een gebied van bijna 33.000 hec tare ingezet en de brandbestrijders begin nen nu uitgeput te raken. ADVERTENTIE niet alleen een naam, maar ook een waarborg voor beter dansen leren Wees HIP én verstandig, vraag 'n folder aan, of kom even langs het toonaangevende dansinstituut voor Haarlem en omstreken. RAAMSINGEL 16 HAARLEM TELEFOON 11045 Vicente Rocabado, een beklaagde in het proces, dat binnenkort in Bolivia zal beginnen tegen mannen, die wor den beschuldigd van hulp aan com munistische guerrilla's, heeft op een persconferentie verklaard dat hij heeft gezien dat de Franse schrijver Regis Debray en anderen wapens droegen, vlak voor zij werden ge vangengenomen. Het proces is gis teren weer uitgesteld. GENèVE (AP). De Verenigde Sta ten en de Sovjetunie zullen vanmiddag een gezamenlijk ontwerpverdrag tegen de spreiding van kernwapens indienen tijdens een bijzondere zitting van de ont wapeningsconferentie in Genève, die door zeventien landen wordt bijgewoond. De Verenigde Staten en de Sovjetunie hebben overeenstemming bereikt ten aan zien van een gedetailleerd maar nog on volledig, ontwerpverdrag, aldus wordt uit bevoegde bron vernomen. De paragraaf over de controle is nog niet geschreven, aangezien men geen overeenstemming heeft bereikt over de in de beginperiode vereiste controle op de naleving van het verdrag en de inspectie methoden die daarbij toegepast zouden moeten worden. PARIJS (AFP/RTR) Frankrijk zal zijn technische, economische en culturele hulp aan Quebec aanzienlijk uitbreiden om de Franse Canadezen te helpen hun - v.vi mivuitia v au iiv: l raui iülii - I ^aiictuiCACU 'C Ilfcfiptfll I1UIT lich-instituut in Frankfort zijn reeds aan Persoonlijkheid te handhaven en te ont- de ziekte overleden. In Frankfort en Mar- wikkelen", heeft de Franse minister van burg zijn nog dertien andere gevallen Voorlichting, Gorse, na de wekelijkse ka- geïsoleerd. binetsvergadering meegedeeld. De Italiaanse politie heeft een 29- jarige Casanova gearresteerd, die er een gewoonte van maakte meisjes te verleiden, nadat hij haar een offici eel document had laten zien waarin stond dat hij onvruchtbaar was. Op 10 augustus heeft de Sovjetunie vol komen onverwacht laten weten bereid te zijn het ontwerp nader te bezien en in te dienen. Maar nadat er twee weken niets meer gehoord was van hun zijde begon men op de conferentie over te hellen naar de mening dat het ontwerp niet ingediend zou worden. Even plotse ling hebben de Russen nu laten weten dat zij met indiening akkoord gaan. COTONOU (AFP) (Reuter) Radio Biafra heeft woensdagavond gemeld dat de Sovjet-Unie de militaire steun aan het regiem van Lagos heeft vergroot ondanks buitenlandse protesten tegen inmenging van de Sovjet-Unie in de binnenlandse aangelegenheden van Nigeria. Volgens het radiostation zijn in Kano 175 Russische deskundigen en militaire technici aange komen. Honderddertig van hen zijn be last met de assemblage van door Rus land geleverde vliegtuigen. De overigen zouden in Nigeria blijven om de vlieg tuigen te bemannen. ADVERTENTIE Doelstraat 19 - Haarlem - Tel. 15232 (Van onze correspondent) WENEN. Op een particuliere aanvraag uit Neder land heb ik drie weken geleden geantwoord dat Neder landers gerust hun vakantie kunnen doorbrengen in Hongarije. Het is de vraag of men op dit ogenblik een even geruststellend advies zou kunnen geven. De laat ste tijd krijgt men namelijk de indruk dat de liberali sering in Oost-Europa weer langzaam wordt inge trokken. Tijdens mijn jongste bezoek is mij dit voornamelijk in Tsjechoslowakije gebleken. Aan de grens tussen Oostenrijk en Tsjechoslowakije hebben kortgeleden dris Tsjechische grensposten in het wilde weg ge schoten op een gezin, bestaande uit vader, moeder en zes kinderen, dat naar Oostenrijk wilde vluchten. De vlucht gelukte, alleen één zoontje van twaalf jaar werd gewond. De grenswachters sleurden hem weer op Tsjechisch grondgebied. Bovendien zijn de schrijvers in dit land in opschud ding geraakt, nadat hun communistische collega Mnac ko niet meer naar zijn land mag terugkeren nadat hij uit protest naar Israel was gegaan om daar zijn sym pathie te betuigen. Dit geval heeft de grootste veront waardiging veroorzaakt in vrijwel alle kringen van de Tsjechische schrijvers, kunstenaars en intellectuelen. Zonder een blad voor de mond te nemen zegt men dat het communistische systeem toch anti-semitisch is ge bleven. Men beroept zich niet alleen op de vroegere joodse partijsecretaris Slansky, die vijftien jaar geleden met tien andere grotendeels joodse functionarissen van de communistische partij op grond van een zogenaamd „zionistisch complot" werd terechtgesteld. Men kan inderdaad spreken van een vernieuwd anti-semitisme, waarmee de Tsjechische journalisten en schrijvers geen vrede hebben. Het beste bewijs is het jongste protest van de Egyptische gezant in Praag, die op een persconferentie verklaarde dat er onder de Tsjechische journalisten nog veel joden zouden zijn. De schrijvers en journalisten zijn niet van plan om hun houding te veranderen. De schrijver Prochazka mocht op bevel van Praag niet kandideren ofschoon zijn collega s hem als voorzitter van hun vereniging wilden kiezen. Deze schrijver is een vriend van Israel. Dergelijke en andere feiten hebben de schrijver Mnacko ertoe gebracht om uit protest naar Israel te gaan De regering in Praag heeft hem daar laten weten dat hij niet mag terugkeren, dat hij zijn nationaliteit heeft verloren en als lid van de partij is geschorst, of schoon hij zich nog altijd als een overtuigd communist beschouwt. Bovendien hebben twaalf vooraanstaande filmregis seurs een open brief aan de minister van O., K. en W. gezonden waarin zij er tegen protesteren dat hun crea tieve vrijheid met geweld wordt onderdrukt. Dit voor beeld werd gevolgd door de schrijver Kohout, die de houding van de regering in Praag met die van Hitier heeft vergeleken. Nog groter opzien baarde het optreden van de schrij- V?I1. da zoon van de oprichter van de commu nistische partij. Vaculik sprak over de terreur die Praag op de intellectuelen uitoefent. Ladislav Mnacko Ook in andere landen wordt de vrijheid meer be perkt. In de Bondsrepubliek werd bekendgemaakt dat opmerkelijk veel Duitse staatsburgers op grond van zogenaamde spionage of van deviezenmanipulaties achter het ijzeren gordijn in de gevangenis zijn gezet. Het opvallende is dat Roemenië in dit opzicht de scherpste maatregelen heeft genomen ofschoon juist dit land handelsbetrekkingen met Bonn heeft aange knoopt. Daarop volgt dan Tsjechoslowakije, ondanks een handelsverdrag met de bondsrepubliek Duitsland Ook Oostenrijk heeft dezelfde moeilijkheden en daar om zijn grote maatschappijen in de laatste tijd huive rig om hun vertegenwoordigers naar Roemenië te stu ren. Er waait weer een harde, scherpe wind in de com munistische landen. En deze hardere koers openbaart zich met alleen tegenover reizigers uit het Westen maar ook m de binnenlandse cultuurpolitiek. Niet naar Moskou. De interparlementaire unie, waarin 123 groeperingen en ver tegenwoordigingen van nationale par lementen zijn verenigd, zal zijn 56ste conferentie komende oktober niet in Moskou houden zoals aanvankelijk het plan was. Het secretariaat van de unie, in Genève, heeft van de Sovjetrussi- sche regering te horen gekregen dat het „niet mogelijk is aan alle opgegeven delegaties inreisvisa te verstrekken". Bijna zeker is hiermee de Zuidko- reaanse delegatie bedoeld. Trekker reed winkel binnen. In Sett- marshausen bij Göttingen (West-Duits land) zijn vier meisjes van negen tot twaalf jaar gedood en vier vrouwen en een man ernstig gewond toen een land bouwtrekker een kruidenierszaak bin nenreed. Een 27-jarige boerin, die de trekker bestuurde, had de macht over het stuur verloren. Vissers omgekomen. Zes vissers zijn in de nacht van dinsdag op woensdag voor de Canadese oostkust omgekomen als gevolg van een aanvaring tussen hun trawler, de „Silverking 1", en het vrachtschip „Ocean Rockswift". Verkracht. Een autopsie heeft aangetoond dat de zevenjarige Christine Darby, wier lijkje is gevonden in een bos, ge stikt en ernstig verkracht is. Scotland Yard speurt nog steeds naar de man, die het meisje zaterdag in Walsall in een auto heeft gelokt en haar naar het bos bij Cannock heeft gereden. Treinontploffing. Zesduizend personen in Texarkana hebben hun huizen moeten verlaten, toen vier wagons met chemi caliën van een ontspoorde trein ont ploften. Er werden tien personen ge wond. Wapens. Bij overvallen op particuliere woningen, twee restaurants en een sportwinkel in de Newyorkse wijk Bronx heeft de politie wapens en mu nitie in beslag genomen. Er waren een anti-tankkanon, een machinepistool en dynamiet bij, aan munitie telde men 250.000 stuks. Vier mannen zijn gear resteerd, van wie drie worden beschul digd van poging tot moord, samenzwe ring met moord als doel en onwettig bezit van ontploffingsmiddelen. Massaproces. Tijdens een proces tegen een aantal tegenstanders van het mili taire bewind in Griekenland hebben vier beklaagden erkend schuldig te zijn aan het organiseren van verzet. Het'is het eerste massa-proces sinds het leger in april de macht overnam. Botsingen. Bij botsingen met de politie in de stad Quibdo in het noorden van Columbia zijn woensdag drie mensen gedood en 27 gewond. Bazooka. Twee militairen zijn gedood en zestien gewond toen woensdag tijdens een militaire demonstratie in Recife (Brazilië) een bazooka afging. Bommen. In het centrum van de Argen tijnse stad Cordoba is een bom ont ploft, enkele ogenblikken nadat presi dent Ongania en zijn gezelschap waren gepasseerd. Er werd aanzienlijke scha de aangericht. Vorige week ontplofte in Cordoba een bom vlak bij een zaal waar de president met de gouverneur van Cordoba dineerde. Drie mensen werden toen gewond.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 3