Nieuwe telefooncentrale in Santpoort Verenigingsnieuws uit de IJmond SI MCA 1000 ~Ehkalott KAMERBREED TAPIJT de er WONINGINRICHTING WilmS ÜSBt® .«ï®S5#sfc -v;J H. Smakman teraardebesteld Bestelauto over de kop A. Kempe nam na 44 jaar afscheid van VGZ in Velsen r i, Zwemprestatietocht op de zeemijl Kinheim-veteranen bleven baas over Stormvogels Bouw van Cultureel Centrum van Velsen-Noord eist deel Gildenlaan Showroom van gasverwarming Twee dagen lang VSV-Stormvogels „Neeltje Jacoba" zocht Duitse wandelaar Mgr. Zwartkruis benoemd tot emigratie-bisschop Eis van een jaar voor inbraken Jaar geëist voor verduistering UIT DE ZAKENWERELD Uw leverancier voor KOLEN en OLIE VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1967 5 vWW** kolen, olie, gas? V elsen-IJ muiden Beverwijk G. I N I A 5 jaar garantie per meter: intermeubel MARKTPLEIN 28 IJMUIDEN .NIEUWS. ADVERTENTIE -A -vJ iW ifi -4fSr, s< ;-K h&mw Srf r1 aK^PwJ^T'ïw SErl.ï, 1 :?.v- O <^V *<-- A *- x A Zoals wij destijds reeds hebberi be richt, werd eind juni een aanvang gemaakt met de bouw van een nieuwe telefooncentrale, welke even ten noorden van de verkeersrotonde aan het eind van de Vondelweg bij Santpoort zal verrijzen. De bouwput is inmiddels gegraven, zodat thans het ivoord aan de heiers is verleend. Het wordt een betrekkelijk sober dienstgebouw, met een oppervlakte van 800 vierkante meter, dat drie verdiepingen zal tellen. Het ont werp is van de heer B. J. J. M. Ste vens, arohitect B.N.A. uit Heem stede. Het gebouw, dat men eind september 1968 hoopt op te leveren, zal voor 20.000 abonnees in orde wor den gemaakt. Ook zijn er reeds plannen 'in voorbereiding voor een nieuwe telefooncentrale in het Haarlemse Schalkwijk, eveneens voor 20.000 abonnees, maar dan met een kantoor voor ongeveer vijf honderd employés. ADVERTENTIE MAAR IN IEDER GEVAL kennemerlaan 150, telefoon 10745. ijmuiden Onder auspiciën van „De Water vrienden", de afdeling IJmuiden van de Nederlandse Culturele Sport Bond wordt zondag 27 augustus de jaar lijkse zwemprestatietocht op de zee mijl weer gehouden. De ongeveer honderd deelnemers, die afkomstig zijn uit alle delen van Nederland, zul len zich, begeleid door het tamboer en trompetterkorps „Voorwaarts" uit IJmuiden om half twee naar de start plaats begeven, die is gelegen bij de strandpost van de IJmuidense red dingsbrigade. Om kwart voor twee starten de zwemmers vervolgens voor hun 1-852 meter lange tocht, die in de richting van de pieren zal worden afgelegd. De deelnemers zullen zich ongeveer honderdvijftig meter uit de kust bevinden, zodat uit veiligheidsoverwegingen vijf motorvletten langs het strand worden ge stationeerd. Hierbij bevinden zich de vlet ten van de reddingsbrigades uit IJmuiden en Wijk aan Zee. VRIJDAG 25 AUGUSTUS Cultureel Centrum, 20 u.: Ledenver gadering „Fauna Felisena". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijker- straatweg 77, Velsen-Noord: 19 tot 21.15 u.; filiaal van de Gemeentebibliotheek en de r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, ge bouw „Spaarneberg", Wüstelaan 79: 19 tot 21.30 u.; r.-k. openbare leeszaal en biblio theek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 19 tot 21 u.; filiaal r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek in Velsen-Noord, Banjaert- straat 13: 19 tot 21 u. ZATERDAG 26 AUGUSTUS Bibliotheken: De gemeentelijke open bare bibliotheek en leeszaal, de filialen in Velsen-Noord, Santpoort-Noord en Wil lemsbeekweg in IJmuiden zijn geopend van 10 tot 12.30 u. VRIJDAG 25 AUGUSTUS Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. ge opend van 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Be verwijk-Heemskerk; Beverwijk, Hendrik Burgerstraat 70, volw. 15-17.30 u. en 19- 21 u.; jeugd 15.30-17.30 u. en 19-21 u.; Arendsweg 61, volw. 15-17.30 u. en 19-21 u-l jeugd 15.30-17.30 u-; Oosterwijk, Am- stelstraat 44, volw. 19-21 u.; jeugd 15-30- 17.30 u.; Meerestein, Parmentierstraat 2, gesloten; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat la, volw. 19-21 u.; Heemskerk, Kerkweg 15, volw. 19-21 u.; Ruysdaelstraat la, jeugd 15.30-17.30 u. ZATERDAG 26 AUGUSTUS Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 9-10.15 u.; 10.45-12 u.; 12.30- !3-45 u.; en 14.15-15.30 ju. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever- wijk-Heemsker, Beverwijk, Meerestein, Parmentierstraat 2: gesloten: alle andere leeszalen geopend van 10.00-12.30 uur. VELSEN. Onder grote belangstelling is vanmorgen het stoffelijk overschot van de heer H. G. F. Smakman op de gemeentelijke begraafplaats „Duinhof" begraven. De heer Smakman, in leven ambtenaar van lichame lijke opvoeding en sport in de gemeente Velsen, is dinsdagmorgen op de leeftijd van 55 jaar geheel onverwacht overleden. Voorafgaand aan de teraardebestelling werd in de parochiekerk van de heilige Engelmundus in Driehuis een plechtige requiemmis voor de overledene opgedra gen. Een lange rij familieleden, vrienden en collega's, onder wie Velsens oud-bur gemeester mr. M. M. Wwint, de wethou der van sociale zaken, de heer J. van Leeu wen, de directe chef van de overledene, de heer A. H. Wedemeijer, de heer G. J. Timmermans, voorzitter van Velser Sport stichting, alsmede vele afgevaardigden uit de plaatselijke sportwereld deden dt overledene uitgeleide naar zijn laatste rustplaats. Niet alleen de grote belang stelling, maar ook de talloze bloemen en kransen duidden erop, dat de heer Smakman in de afgelopen 35 jaar, dat hij bij de gemeente Velsen werkzaam is ge weest, zich bijzonder geliefd heeft ge maakt. In de aula van de begraafplaats werd door velen het woord gevoerd, onder meer door wethouder Van Leeuwen. De heer Van Leeuwen sprak zijn leedwezen uit na mens het gemeentebestuur van Velsen. Op VELSEN. Donderdagmorgen om ze ven uur moest een 23-jarige elektro-mon- teur op de rijksweg Velsen-Amsterdam als bestuurder van een bestelauto plotse ling scherp uitwijken voor een hem tege moet komende personenauto, die tijdens een inhaalmanoeuvre op de linkerzijde van de weghelft was gekomen. Dit alles gebeurde tijdens een dichte mist. De monteur wist hierdoor een botsing te voorkomen, doch hij kwam daarbij met zijn wagen in de berm terecht, om vervolgens dwars over de weg te schie ten en daarna over de kop te slaan. De bestuurder bleef ongedeerd, maar zijn mede-inzittende, een 18-jarige monteur uit IJmuiden-Oost kreeg snij wonden aan de linkerarm. Ook klaagde hij over pijn in de rug. Hij is door de ongevallen- dienst voor onderzoek naar het Antonius- ziekenhuis overgebracht. De bestuurder van de inhalende auto is zonder zich be kend te maken doorgereden. IJMUIDEN Op de derde speelavond van het veteranen-toernooi heeft Kinheim een verrassende overwinning behaald op het sterke Stormvogels. Al na vijf minu ten spelen scoorde de Kinheimploeg. Van af dat moment volgde Kinheim een ver dedigende taktiek. Men liet de Stormvo gels komen en sloeg de vele aanvallen met bravoere af. Breederveld en Raama- kers c.s. stonden de Stormpieten geen doelpunt toe. In de andere afdeling ver liep de score van de wedstrijd S.V.IJ. te gen Tweede Jeugd sensationeel. S.V.IJ. nam de leiding, maar nog voor de rust bracht de rechtsbinnen van Tweede Jeugd de partijen in evenwicht: 1-1. Na de rust nam eerst S.V.IJ. de leiding, waarna Tweede Jeugd weer gelijk maakte en zelfs tien minuten voor tijd een voor sprong nam: 2-3. Fel vocht S.V.IJ. voor de verdiende gelijkmaker en toen bijna niemand er meer in geloofde werd twee minuten voor tijd toch nog de gelijkma ker tegen de touwen geschoten, 3-3. Uit slagen: Stormvogels-Kinheim 0-1; S.V.IJ.- Tweede Jeugd 3-3; programma zaterdag middag: Tweede Jeugd-IJmuiden en V.S.V- Kinheim. de eerste plaats ging zijn gedachten uit naar de nabestaanden van de heer Smak man. Woorden van troost en berusting ontbraken de wethouder, aldus spreker. De gemeente Velsen zal de overledene al tijd blijven herinneren als een medewer ker, die zich door zijn menselijke kwalitei ten een bijzondere plaats heeft verwor ven. Namens de Velser Sportstichting riiam de voorzitter, de heer Timmermans af scheid van een graag geziene persoonlijk heid in de Velsense sportwereld. Spreker roemde de grote verdiensten van de overledene op sportgebied, zoals de verzorging in de vijftiger jaren wat be treft de uitwisseling met het Engelse Ed monton. Bovendien had de heer Smak man een belangrijk aandeeel in de tot standkoming van de Velser Sportstichting. De heer Timmermans was van mening, dat de overledene de sport op een voor beeldige wijz» heeft gediend, met een ster ke en onwankelbare overtuiging en met de inzet van zijn gehele persoonlijkheid. Spreker besloot met de dichtregels van de Vlaamse dichter Guido Gezelle: ,,'t En is geen weerbaar man, die strijdt. Ten zij hem de dood beliepe". ADVERTENTIE Maak een proefrit bij: KENNEMER GARAGE Kennemerlaan 224-226 IJ M U I D E N Telefoon 02550 - 1 43 24 - 1 62 38 speciale aaebiedim (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. De voorgenomen bouw van een Cultureel Centrum in Vel sen-noord zal als consequentie met zich meebrengen, dat een deel van de Gilden laan aan het openbaar verkeer zal wor den onttrokken. Het nieuwe cultureel centrum komt op het terrein dat gelegen is tussen de Gro te Hout- of Koningsweg, de Wenckebach- straat en de Bleyenhoevelaan. Een ge deelte van de Gildenstraat doorsnijdt thans dit terrein. Reeds enige tijd geleden hebben de be langhebbenden kennis kunnen nemen van het voornemen van B. en W. van Velsen om de gemeenteraad voor te stellen be doeld gedeelte van de Gildenlaan te doen onttrekken aan het openbaar verkeer. Men heeft gedurende dertig dagen de tijd gehad om hiertegen bezwaren in te bren gen. Van deze gelegenheid is echter door niemand gebruik gemaakt. In de openbare vergadering van de ge meenteraad die woensdag 6 september wordt gehouden zal de raad hierover be slissen. ADVERTENTIE s PORT met PORTARTIKELEN van PORTHUIS BREESTRAAT 158 Camping-afdeling BEVERWIJK BREESTRAAT 115 - Tel. 2 60 43 VAN DE IJMOND IJMUIDEN Het loodgietersbedrijf van de heer P. C. de Smit, gevestigd aan de P. Potterstraat in IJmuiden-Oost is verijkt met een nieuwe showroom van gasverwarmingsartikelen. Deze showroom is gevestigd aan de Ruysdaelstraat 4 in een ruimte, staande op een open binnen plaats, omgrensd door een aantal auto boxen, doch zeer eenvoudig te vinden. In deze toonzaal bevinden zich gashaarden, gaskachels en gasconvectors in allerlei kleuren, grootten en van verschillende typen. Daarnaast brengt de heer De Smit echter ook geisers, stalen keukenaan rechten, kortom al hetgeen verenigbaar is met de loodgietersbranche. Vanaf za terdagmorgen 9 uur kan een ieder hier kennis nemen van hetgeen in de show room tentoongesteld en door dit bedrijf geleverd kan worden. Van elke bezoeker worden voorts naam en adres genoteerd, waarbij men tegelijkertijd kan meedingen naar een gratis gasconvector met een ver mogen van tienduizend calorieën. Degenen die slecht ter been zijn, dan wel over geen vervoer beschikken kunnen bij aanvraag gehaald en weer thuis gebracht worden, zodat het geen moeite kost de fraaie toon zaal te bezoeken. DRIEHUIS Komend weekeinde bekampen alle V.S.V. en Stormvogels elkaar op het V.S.V.-complex. Dit jaar start men met wat hopelijk een traditie gaat worden. Jaarlijks wil men met alle elftallen tegen elkaar spelen. Het ene jaar in Driehuis en het volgend jaar op het Zeewijkcomplex. Van de senioren spelen alleen het eerste en het tweede tegen elkaar. Aan gezien-beide elftallen elkaar niet veel ontlopen biedt deze wedstrijd de trai ners de kans hun materiaal eens goed te testen. De opstelling zijn: V.S.V. doel: Hühl achter: Rijnders, de Rijk, Nat en midden: Snijders en Gravemaker Kramer voor: Ebbeling, Langbroek, Belfroid en Voet Stormvogels: doel: De Graaf achter: De Vries, Van Duyvenbode, v. d. Graaff en De Graaf midden: Weber en Glas voor: Wortel, Wiewiet, Vlot en Cleeren. Programma: Zaterdag: van 10 uur tot ruim 1 uur spelen de pupillen tegen elkaar; van 2 uur tot 4 uur spelen de aspiranten. Zondag: van 10 uur tot 11 uur spelen de junioren c en d; van 11 uur tot 1 uur spelen de tweede elftallen; van 1 uur tot 2 uur spelen de junioren a en b; van 2 uur tot 3 uur spelen de beide veteranenelftallen; om 3 uur begint de wedstrijd tussen de eerste elftallen. De heer A. Kempe, voorman en alge meen assistent van de afdelingschef in de houtstoffabriek van de Koninklijke Pa pierfabrieken Van Gelder Zonen N.V. in in Velsen-Noord heeft gisteravond af IJMUIDEN De reddingsboot „Neel tje Jacoba" van de Koninklijke Noord- en Zuid-Hollandse Redding Maatschappij in IJmuiden is gistermiddag uitgevaren om een als vermist opgegeven Duitse badgast te zoeken. Ook andere vaartuigen voor IJmuiden hebben naar hem gezocht. Na enkele uren werd het zoeken gestaakt: de „vermiste" kwam zich bij de strandpoli- tie melden. Gistermiddag kwam een Duitse vrouw de politie waarschuwen, dat haar man in zee was gaan zwemmen, maar dat hij reeds geruime tijd weg was en van het strand af niet meer was te zien. Onmiddellijk werd de post van de KNZHRM gealarmeerd, waarop de „Neel tje Jacoba" zee koos, terwijl ook andere Vaartuigen, onder andere van het Loods wezen, werden verzocht uit te kijken paar de vermiste. Enkele uren later kwam de Duitser „bo ven water." Hij bleek helemaal niet in het water te zijn geweest, maar een ferme wande ling in de richting van Bloemendaal te hebben gemaakt. (Van een onzer versalggevers) HAARLEM. De bisschop van Haar lem, mgr. Th. H. J. Zwartkruis, is in een bisschoppelijke vergadering benoemd tot emigratiebisschop. Hij neemt hiermee de taak op zich van de in 1966 overleden bisschop mgr. Bekkers, die eveneens emigratie-bisschop was. De functie van emigratiebisschop houdt in de pastorale zorg met Nederlanders, die zich in het buitenland hebben geves tigd. In samenwerking met bisschoppen van kerkprovincies, waarin deze emi granten komen wonen, zorgt de emigra tie-bisschop voor benoemingen van emi granten-priesters. Ongeveer een kwart miljoen rooms-ka- tholieke Nederlanders zijn sinds het ein de van de oorlog geëmigreerd naar voor namelijk Canada, Australië, Nieuw-Zee- land, de Verenigde Staten, Zuid-Amerika en Zuid-Afrika. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM De officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank heeft don derdag tegen een 26-jarige elektromon- teur uit Haarlem twaalf maanden gevan genisstraf, waarvan twee voorwaardelijk, geëist. De verdachte moest terecht staan we gens het feit dat hij in de nacht van 12 op 13 april in een bedrijf in Haarlem had in gebroken. De buit bedroeg ƒ800. In juni brak hij op een nacht in hetzelfde bedrijf in. Toen leverde hem de inbraak slechts 14 op. De raadsman van de verdachte gaf als oorzaak voor de inbraken van de man aan dat hij het had gedaan, omdat hij speelschulden had. Deze had hij door po keren gekregen. Dat hij zoveel schulden had, wilde hij niet aan zijn vrouw be kend maken. Vroeger was de elektromon- teur al meer met de strafrechter in aan raking geweest. De rechtbank doet uitspraak op donder dag 7 september, 's ochtends om half tien ADVERTENTIE Pluk goede vruchten van het geld. Spaar voor contante koop Stichting Nutsspaarbaink in de gemeente Velsen scheid genomen van directie en ploegper- soneel na vierenveertig jaar aan het be drijf te hebben doorgebracht. De scheidende functionaris, die reeds enkele weken eerder de pensioengerech tigde leeftijd bereikte, werd in het direc tiekantoor ontvangen door de bedrijfsdi recteur ir. M. J. E. M. Heynens, waarbij aanwezig waren de heren ir. J. C. Coops, produktiechef van papier- en houtstoffa briek, J. Blom en C. A. van Baak, afde lingschefs. De heer Heynens liet bij dit afscheid de 'arbeidsrevue van de heer Kempe nog eens passeren sedert zijn komst op 2 augustus 1923. Hij werkte toen tot 1931 in de malerij, om vervolgens tot 1942 werkzaam te zijn bij de houtslijpmachines en transportploeg, waarna hij van 1945 tot 1957 verschillende functies in deze afde ling heeft ekleed. Daarna kwam de be noeming tot reservevoorman, om in 1960 voorman te worden en het laatste jaar te fungeren als algemeen assistent van de afdelingschef. Voor de vele belangrijke diensten aan de fabriek dankt de heer Heynens de scheidende heer Kempe, die als herinne ring het fraaie Delfts blauwe herinne ringsbord met persoonlijke opdracht mee kreeg. In het lokaal van de ploegbazen en te midden van de vertrouwde omgeving werd vervolgens afscheid genomen van collega's en ploegpersoneel. De heer G. Verhagen, opvolger-voorman, dankte na mens allen voor de prettige samenwer king en het goede contact. Op grod van een bijzonder kenmerk van de heer Kem pe, die het slecht kon vinden met „losse" centen, had men voor dit afscheid een origineel geschenk bedacht. Behalve gul dens had men 4800 losse centen in een ijzeren kist bijeengegaard, die nu de heer Kempe werden aangeboden. Voor me vrouw Kempe waren er bloemen. Vermelden wij nog, dat de heer Kempe op 2 augustus 1963 in Beverwijk wegens zijn veertigjarig dienstverband de zilve ren eremedaille van de Orde van Oranje Nassau als ónderscheiding ontving. ADVERTENTIE Willemsbeekweg 88. Tel. 1 46 27 Vraag naar onze spaarregeling (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Twaalf maanden gevan genisstraf, waarvan drie voorwaardelijk met aftrek van voorarrest. Zo luidde de eis van de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank tegen een 51-jarige vertegenwoordiger uit Heemskerk, die donderdag terecht moest staan, omdat hij ervan werd verdacht 3500 van zijn werkgever te hebben verduisterd. De verdachte reisde voor zijn directeur door diverse landen van Europa om or ders te plaatsen voor het bloembollenbe- drijf. Zijn auto- en verblijfkosten kon hij allemaal declareren. De directeur werd vanuit België door een van zijn cliënten gewaarschuwd dat de vertegenwoordiger dingen deed, die niet pluis waren. De verdachte, die schul den had, had van zijn nieuwe baas bij wie hij in oktober van het vorig jaar in dienst was gekomen, voor de aflossing van zijn schulden 4000 kunnen lenen. Over het gedrag van de verdachte merkte de directeur van het bedrijf op dat hij zijn goede naam te grabbel had ge gooid. De vertegenwoordiger was al meer met de justitie voor dergelijke zaken in aan raking geweest. De officier noemde het hem hier ten laste gelegde „één facet van zijn misdragingen". De raadsman be schreef zijn cliënt als een man „die dacht dat hij, aangezien de directeur nog jong is, dit bedrijf wel even zou opbouwen." De rechtbank doet uitspraak op donder, dag 7 september, 's ochtends om half tien.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5