DE MODE IS GEMAAKT, DE WINKELS WACHTEN mm 13 ZATERDAG 2 6 AUGUSTUS 19 67 W Erbij Tourterelle" heet de avondjurk (hierbo ven) van Nina Ricci; de rok is aan de voor kant kort en sleept aan de achterkant. De stof is nylfrance-kant. Jeanne Lanvin maakte de feestelijke mantel (links) met verhoogde taille, geaccentueerd door een witte ceintuur. Van nylfrance-fluweel is het Mozartpakje (rechts boven) van Castillo. Dit jeugdig jurkje van Cardin (rechts) van paarse crylpr-jersey is versierd en af gezet met zwart. Van dezelfde stof is het pak voor „monsieur" VANDAAG HEBBEN de Pa- rijse couturiers de foto's van hun onlangs gepresenteerde herfst- en wintermode vrijgegeven. Zij tonen aau dat de minirok in winterversie opnieuw zegeviert: in de meeste „huizen" blijven de zomen hoven de knie. Karakteris tiek vooral: simpel, geruit wollen mantelpakje zoals Ricci toont. Een andere favoriet: de Mozartstijl, zwartfluwelen pakjes met kuit broek of rok en met witte kraag en kant, vooral door Yves Saint Lau rent naar voren gebracht. Succes sen waren ook de collecties Cour- règes, Ungaro en Chanel: Coco's wantelpakjes doen het in moderner lijn nog uitstekend. Cardin zocht het hogerop: „engeltjes-stijl". Sjiek en stijlvol was de collectie- Heim, mevrouw De Gaulles favo riet; elegant maar nogal saai de creaties van Balmain. Balenciaga bracht een collectie „van gisteren", Esterels gok op de lange rok kreeg ook weinig bijval. En nu maar wachten tot al dat haute-couture- nieuws, verwerkt in de confectie, onze winkels bereikt. Lang zal dat wel niet duren. 1:44 as»— "V/g - ph Jacques Heim noemde zijn vlotte pakje „Xavier", ook deze jersey is weer van de kunststof crylor gemaakt in de tinten brons groen en oranje. Jacques Esterels lange rokken zijn mislukt, maar dit ensemble met kniebroek doet ner gens aan de New Look denken. Balmain blijft onveranderlijk elegant, zoals deze cocktailmantel in oranje, zwart en gou den tergal laat zien. De cape werd bij Patou tot een modieus kle dingstuk verwerkt van warme tweed. pf s§» HHni Hl j.' ui in 'THjlj ffi|jli|.:iii"i'Mlf'l|fl ifffl P«-«4

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 13