Vlootpredikant J. van den Blink gaat op 1 oktober met pensioen TAXI BESTELLEN, DAN 16200 BELLEN Ellen Joacim-Ort komt voor DEM uit in competitiewedstrijd SCHRIJVENDELEZERSSCHRIJ VAN PRAAG KLEDING N.V. OPHEFFINGSUITVERKOOP 20 - 30 - 40 - 50% KOSTUUMS 69.- 89.- 109.- rem C.J. RADEMAKERS KORTING Ds. F. Colenbrander volgt hem op r ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1967 Voor de muziek BELLEN ir Trouwauto's Toerritten Zittend Ziekenvervoer Legerpredikant Overveen Tweede vuilnisbak V ietnam I V ietnam II er zijn zóveel aparte geschenken in de stoutenbeek U KUNT ONS HELPEN! Van onze voorraad HERENCOLBERTS ruim 300 stuks TEGEN VERHUISPRIJZEN 19.00 - 29.00 - 39.00 JONGENSPAKJES, JONGENSPANTALONS, REGENJASSEN, WINTERJASSEN voor OPHEFFINGSPRIJZEN (zeker 30 tot 40%) KENNEMERLAAN 100-106 PLEIN 1945 no. 48 Vietnam III Vietnam IV Vietnam V Vietnam VI Vietnam VII Vietnam VIII Vietnam IX (Van een verslaggeefster) OVERVEEN. Ds. J. van den Blink, die in januari 1963 de geeste lijke verzorging in het Marinehospi taal op zich heeft genomen, gaat per 1 oktober met pensioen. De dominee is dan ruim achttien jaar als vloot predikant bij de Marine werkzaam ge weest. Per 1 september volgt ds. F. Colenbrander van de Marine kazerne in Amsterdam hem in Over- veen op. Zondag 27 augustus om elf uur zal ds. t an den Blink in het Openluchtthea ter in Bloemendaal een kerkdienst lei den. Bij slecht weer wordt deze gehou den in de Hervormde kerk in Bloemen daal. De dienst wordt georganiseerd door een commissie van trouwe bezoekers van de kapel in het Marinehospitaal. Na af loop zal er gelegenheid zijn afscheid te nemen van ds. Van den Blink. Medewer king aan de dienst verlenen de organist Pieter de Jong, de trombonist Gerrit van Slooten en het Nederlands Hervormd Kerkkoor „Schoten", onder leiding van de heer L. J. van Mechelen. Zondag 3 september houdt ds. Van den Blink een afscheidspreek in het Marinehospitaal. •De vlootpredikanten zullen op 15 septem ber gezamenlijk afscheid van hem ne men in Huis ter Heide. Wie met ds. Van den Blink een gesprek voert, komt tot de conclusie dat hij een predikant is, overtuigd van zijn missie, ambitieus, een man ook met overwicht, die zich in die achttien jaar bij de Marine in de militaire wereld volkomen op zijn plaats heeft gevoeld. Dat hij de gave van het woord bezit, daarvan getuigde steeds de stampvolle kapel in het Overveense Marinehospi taal, sedert hij daar in de dienst voor ging. Ds. Van den Blink werd op 4 april 1906 in Amsterdam geboren. „Het merkwaardige is, dat ik in een onkerkelijk gezin met elf kinderen ben opgegroeid die nü wel naar de kerk gaan". „Wij waren bijna allemaal mu zikaal en aangezien er in die tijd nog geen radio of langspeelplaten bestonden, ging ik voor de muziek naar de kerk. Ook van de openluchtpreken van het Le ger des Heils kwam ik onder de indruk. Die mensen hadden iets, wat ik miste", zo vertelt hij. Na zijn Mulo-examen bezocht ds. Van ADVERTENTIE Service DAG en NACHT UW ADRES voor •„Ook internationaal" Rijnstraat 91 IJMUIDEN den Blink de kweekschool in Utrecht. Hij ging ook naar catechisatie en werd lid maat van de Hervormde kerk. Daarna moest hij onder de wapenen en volgde hij de officiersopleiding bij het le regiment Veldartillerie. Na zijn diensttijd, in 1927, werd hij onderwijzer in Eindhoven, Utrecht, Den Hoorn en in de Bilt. Zowel zijn verloofde als hijzelf wilde in de zending gaan. Als echtpaar vertrok ken de heer en mevrouw Van den Blink in 1931 met de „Marnix van St. Alde- gonde" naar het toenmalige Nederlands- Indië. Gedurende twee jaar was hij daar onderwijzer op een Chinese school en vier jaar op een Javaanse school nabij Modjokerto. Steeds meer kwam bij hem de wens naar voren predikant te worden. Aanvankelijk wilde hij in Utrecht gaan studeren, maar men wees hem erop, dat er ook in Amerika gelegenheid was theo logie te studeren. In 1940 studeerde hij af in Hartford in Connecticut aan het Hartford Theological Seminary. Het echtpaar kreeg twee zoons. Beiden zijn naar Arqerika geëmigreerd. De oud ste is eveneens predikant en gaat pro moveren aan de Princetown University; de jongste studeert rechten. Toen ds. Van den Blink in mei 1940 afstudeerde, was Holland bezet door de Duitsers. Terugkeren via Nederland was, niet mogelijk. Met een vrachtboot van de Maatschappij Nederland keerde hij naar Soerabaja terug. In Batavia werd hij als predikant be vestigd en zijn eerste standplaats werd Singapore als dominee voor alle protes tanten in de Riouw Archipe. „Dat was een heerlijke tijd", zo zegt hij. „Op 8 december 1941 vielen de Japanse bommen op Singapore en kreeg ik het verzoek legerpredikant bij het KNIL te worden in de rang van kapitein. Ik bleef in Singapore gestationeerd met de op dracht de geestelijke verzorging van de protestantse militairen van marine en luchtmacht in en om Singapore op mij te nemen". Toen de stad onhoudbaar bleek, vluchtte zijn vrouw naar Java en hij kon vlak voor de val uit Tjilatjap naar Sumatra. Na een periode in de Japanse kampen zat ds. Van den Blink nog gevangen bij de Javanen in Malang en eind augustus kwam het echtpaar met twee zoons be rooid in Nederland aan. Hij werd eerst predikant in Utrecht, daarna in Hilver- Ds. J. van den Blink aan zijn bu reau in zijn werkkamer in het Ma rinehospitaal in Overveen. sum en op 1 september 1949 op verzoek vlootpredikant. Dertien jaar was ds. Van den Blink gestationeerd in de Marinekazerne op Kattenburg in Amsterdam met één jaar onderbreking voor uitzending naar Korea en een jaar voor werk op Nieuw-Guinea. Terug in Nederland volgde in 1963 zijn benoeming aan het Marinehospitaal in Overveen. „In Overveen heb ik steeds met veel plezier gewerkt. Ik kreeg er te maken zowel met Marine- als met burgerpatiën ten, terwijl ook de diensten in de kapel zowel door militairen als burgers worden bezocht. Ik neem dan ook zeer node af scheid van dit werk". Ds. Van den Blink, die in 1966 werd benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau, woont in Baarn, waar hij zich na zijn pensionering nog drie dagen per week zal. bezighouden met het bejaar- denwerk en daar tevens de zorg voor honderdtachtig spijtoptanten op zich zal nemen. Ook is hij opgenomen in het team van predikanten die 's morgens om tien over zeven de dagopening van de NCRV verzorgen. Voorts blijft hij voorzitter van de Her vormde Kweekschool in Amsterdam en ook zal hij nog wat kerkdiensten gaan leiden. „Ik houd van tuinieren en een harte- wens is als bootpredikant nog een s een wereldreis te maken", zo zegt hij ten slotte. Van een predikant „in ruste" is bij ds. Van den Blink dus voorlopig nog geen sprake. De gemeente schijnt nogal wat van die noodzakelijke en begerenswaardige vuil nisbakken in voorraad te hebben. Ze wor den ons tenminste via de pers aangebo den zo in de trant van: „Wie wil er een tweede bak?". Tegen een kleine vergoe ding uiteraard! Nu kom er maar eens om. Of liever: kom er maar niet om. Voor een gezin van 5 personen bedraagt de vergoeding ƒ3.50 extra per jaar, terwijl een gezin van drie personen 10 extra moet betalen. Waarom dit onderscheid? Het gaat hier toch om bedragen, die be taalbaar moeten zijn voor iedereen! J. RIETDIJK, IJmuiden Buiten alle politiek en alles wat goed en niet goed is om, zou ik graag willen vragen of de heer Nieuwenweg, die in een ingezonden stuk pleitte voor militaire Ne derlandse hulp aan Zuid-Vietnam, zelf zoons heeft die hij hiervoor in zou zet ten. Die jongens hebben volgens hem zelf niets in te brengen. En wat doet hij zelf voor de wereldvrede. Hij stelt dit immers zo simpel voor; je brengt je kinderen op de wereld, en je offert ze zo maar op. Dat moet je er maar voor over hebben Vermoedelijk beseft deze man niet wat een kinderleven voor ouders betekent. T. V. KONINGSHOVEN- HOOGKAMER, Heemstede De heer Nieuwenweg houdt een pleidooi voor effectieve steun aan Amerika bij zijn streven hun Vietnamese oorlog alsnog te winnen. Hij wil dat doen door er geld en soldaten heen te sturen. Ik moet zeg gen dat dit soort kortzichtige oprechtheid liever te hebben is (en te bestrijden) dan de stuitende huichelachtigheid van de Nederlandse regering. (Wil achter Ameri ka staan, maar daaraan geen enkele con sequentie verbinden). Dacht de heer Nieuwenweg echt dat het sturen van Ne derlandse soldaten geen andere gevolgen zou kunnen hebben dan de door hem ge hoopte Amerikaanse overwinning? Dat niet voor iedere Nederlandse soldaat die gedwongen naar Vietnam gaat, tientallen vrijwilligers inAzië gevonden kunnen wor den om hem te bestrijden? Maar het is niet om de kortzichtigheid ervan dat ik reageer op het stukje van Nieuwenweg Het is de ontstellende vanzelfsprekendheid waarmee altijd maar weer wordt aangenomen dat het ons goed recht zou zijn ter verdediging van „onze vrijheid (De heer Nieuwenweg spreekt eerlijk heidshalve niet van Zuidvietnamese vrij heid) en tot het behoud van onze in Aziatische ogen zatgevreten welvaart, een heel volk en land uit te leveren aan uitroeiing en wat voor een! En dat voor een vrijheid, waar misschien 10 per cent van ons volk gebruik van nAakt en ADVERTENTIE (Van onze atletiekmedewerker) BEVERWIJK Op diverse plaatsen in geheel ons land zullen zondag atletiekwed strijden plaats vinden in het kader van de nationale atletiekcompetitie. Vrijwel alle verenigingen zullen met hun sterkste formatie uitkomen op deze derde en laat ste competitiedag, waarbij op het gemeen telijk sportpark „Adrichem" een aantal clubs in actie komen met een flink aan tal bekende atleten. In de hoofdklasse da mes ontvangt D.E.M. de ploegen van De Bataven uit Leiden, G.A.C. uit Hilver sum, Unitas uit Geleen en Ciko '66 uit Arnhem. In de Leidse ploeg is de snelle sprint ster Truus Hennipman-Cruiming opgeno men, houdster met Fanny Blankers-Koen en Wilma van de Berg van het nationale record 200 m. Unitas verschijnt o.a. met de nationale kampioene 800 m. Maria Gommers, aan de start, terwijl G.A.C. in Trudy Ruth een jong en veelbelovend at- ADVERTENTIE sunart de kunst nijverheids- afdeling van WONINGINRICHTING BEVERWIJK leetje heeft. DEM, dat thans de zevende plaats bezet op de competitieladder in de hoofdklasse, wil nog een serieuze poging doen een plaats op te schuiven en zich daardoor te verzekeren van een finale plaats. Indien de omstandigheden gunstig zijn kunnen Marjan Thomas, Corrie Wis senburg, van Wijk, Henny Zwart, Henny Oorthuis, Corrie Bleeker-Duijn met de an dere ploeggenoten een hoog puntenaantal bereiken. DEM heeft voor het eerst El len Joacim-Ort in de gelederen, de vroe gere ster van Atmodes, die zich bij de Beverwij kse vereniging heeft aangemeld. Zij zal uitkomen op het verspringen en in de estafette. Bij de heren wil D.E.M. trachten zijn positie in de eerste klasse te consolide ren. Ook bij deze strijd komen tal van be kende atleten in actie. P.S.V., Eindhoven komt met cracks als Wim Blom, een van Neerlands snelste hardlopers en Eef Ka merbeek, die zal deelnemen aan de 110 m. horden en het polsstokhoogspringen. De Spartaan uit Lisse heeft een zeer ster ke ploeg met lopers als Piet Beelen, Wim van Gerven, Arie Meeujvisse, Fred van Herpen enz., terwijl T.H.O.R. uit Roosen daal met Jacques van Eekelen en Gover- de (springnummers) sterke troeven heeft. Voorts komen de herenploegen van Unitas uit Geleen en Tempo uit Bussum naar sintelbaan Adrichem. De Suomi-ploegen trekken beide naar Zaandam, waar AV Lycurgus een wed strijd organiseert voor le, 2e en 3e klas- sers. De herenploeg van Suomi maakt een uitstekende kans op grond van haar reeds verworven positie uit te komen in de finale, die over enkele weken zal wor den gehouden. De damesploeg is evenmin kansloos, doch zal dan in ieder geval haar tot dusver bereikt puntentotaal nog wat dienen op te schroeven. Ook AV Castri- cum trekt met de herenploeg naar Zaan dam, waar het uitkomt in de derde klass». HOUDT VANAF 1 SEPTEMBER A.S. met toestemming van de Kamer van Koophandel. Binnenkort gaan wij verhuizen naar ons nieuwe pand aan het Markt plein. U weet wat dit zeggen wil met onze enorme voorraad. Wij belonen u daarvoor met VAN ONZE VOORRAAD w.o. veie van STIJLGROEP GRONINGEN, bieden wij honderden stuks aan HELPT ONS VERHUIZEN EN PROFITEERT ER VAN VOOR VADER EN ZOON In den rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die mat uit drukkelijk verzoek tot publikatie aan de redactie worden toegezonden; voorwaar den tot publikatie zijn: it Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit bet oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De Inzender moet de brief met zijn voile naam en adres ondertekenen en Instemmen met de vermejding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of initialen). De brief moet gesteld zijn in behoorlijk Nederlands en ln begrijpelijke, beknopts ir De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens Is met daarin vervatte meningen of argumenten. een welvaart, die we niet bereid zijn met anderen te delen, zelfs niet ter wille van... de bestrijding van het communisme. Ik hoop dat dit keer alle Nederlanders die met Piet Nak de zinloosheid en onrecht vaardigheid van de Vietnamese oorlog van de V.S. inzien van hun vrijheid ge bruik maken de regeringspolitiek in dezen te helpen ombuigen, door hun handteke ning. Ja, mijnheer Nieuwenweg, in herin nering ook aan de Amerikaanse hulp in 1940-1945, die ons noopt nu die Amerika nen te steunen die het heilloze inzien van de politiek van hun regering en daarvoor groter offers brengen dan het zetten van een handtekening. B. J. ROMEIN, Haarlem Na het ingezonden stuk van de heer Nieuwenweg gelezen te hebben valt het woordje „onze" me erg op; vooral: „on ze" grote bevrijder, Amerika. Amerika was niet de enige grote bevrijder, ook Rusland was een grote bevrijder van Europa Uw vrijheid is nooit verzekerd een zal ook nooit verzekerd worden, ook al zullen Rusland en China verslagen wor den. Toen Alva, Napoleon, Hitier en hun trawanten de vrijheid van de mensheid vertrapten bestonden er geen communis ten die de vrijheid bedreigden. Zo lang er nog figuren rond lopen met de kreet „Op, ten strijde!" zal uw vrijheid nooit realiteit worden. Ik heb drie zonen. Ik schiet ze nog lie ver dood dan ze op te offeren voor uw vrijheid. Mocht Amerika in Vietnam ze gevieren, gelooft u dan, mijnheer Nieu wenweg, dat uw vrijheid verzekerd is? De dag is niet ver meer, zo schrijft u, dat. er vrede zal zijn in Vietnam. Ik zag kort geleden op de televisie een verslag over de Vietnamese vluchtelingen. Ik zag een jongetje van ongeveer zes jaar met op zijn rug een broertje of zusje van een jaar of drie. Zij waren naakt, hun enige bezit was een leeg blikje en ze waren door iedereen verlaten. Duizenden kinde ren zijn verminkt door de bombardemen ten van uw grote bevrijder. Alleen uw ei gen leven is belangrijk en voor „de vrij heid" moeten jonge levens opgeofferd worden. Ik stel voor om er bij de heer Nieuwenweg op aan te dringen zich be schikbaar te stellen om naar Vietnam te gaan om voor „de vrijheid" te vechten. Het kost hem misschien wel zijn leven, maar dat- moet hij er maar voor over hebben. En, meneer Nieuwenweg, bid God dan, dat u niet die kleine jongen met z'n broertje of zusje en zijn blikje tegenkomt, en, mocht u hem wel tegen komen, kijk dan niet in zijn oogjes. Ik deed dat wel op de televisie en toen kreeg mijn vrijheid een beste dreun, wij men sen zijn begonnen met Adam en Eva, met Kain en Abel. Wij zullen ermee ein digen en als we dan achterom kijken naar de puinhoop die wij achterlieten zal ik mij schamen, want ik was er ook bij. C. JOORES, Haarlem. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van de heer F. Nieuwenweg, in uw blad van 21 augustus, meen ik het volgen de te moeten opmerken. Op de allereerste plaats heb ik zo'n idee dat deze heer zelf geen dienstplichtige zoon heeft anders zou hij er wel anders over denken. Is dit wel het geval, dan vind ik hem een vader die niets om zijn kinderen geeft. Als hij dan zo graag offers wil brengen, adviseer ik hem zelf naar Vietnam te gaan. Nee geachte heer, als u het communis me wil bestrijden dan is er maar één ma nier, en dit geldt voor alle landen en voor Amerika in het bijzonder, ban de armoede en het racisme uit, dan heeft het communisme absoluut geen kans. Wat uw opmerking over Piet Nak be treft, ook hij heeft veel bijgedragen voor de bevrijding van ons land, zo ook de dertien miljoen Russen die in de oorlog gebleven zijn. Dit alles neemt niet weg dat ik het heel erg vind, dat jonge Amerikaanse jongens hun leven moeten gevrn voor een corrup te boel in Vietnam, daarom is er maar één oplossing, Amerika trek uw troepen terug. F. J. STEENBERGEN, 'Haarlem Als ik het ingezonden stukje van de heer Nieuwenweg goed begrijp, is hij voorstander van de Amerikaanse politiek in Vietnam. Hij wil dat de Nederlandse regering Nederlandse jongens naar Viet nam stuurt. Het sneuvelen van deze jon gens moeten hun ouders toejuichen, want het is voor een heilige zaak. Maar waar om meldt u zich niet zelf hiervoor; mij dunkt, dit is wel mogelijk. Het is echter op de wereld zó, dat degenen die geen oorlog willen, ervoor moeten lijden, en juist zij die hem wensen buiten schot blijven. U niet kennende, ben ik van mening dat u wel te oud zult zijn, of niet in de juiste omstandigheden zult verke ren, om deel te nemen aan de heilige oor log. H. DIJKSTRA, Vogelenzang In deze rubriek van 21 augustus stelt de heer Nieuwenweg zich krachtig op ach ter de Amerikaanse politiek in Vietnam. Niet alleen wil hij een percent van ons nationale inkomen beschikbaar stellen (daarover wil ik zwijgen), maar ook Nederlandse dienstplichtigen inzetten. Het lijkt dat die dienstplichtigen niet hetzelf de enthousiasme kunnen opbrengen als de heer Nieuwenweg, en hun ouders waarschijnlijk nog minder. Zelfs Ameri kaanse dienstplichtigen gaan drossen nog voor ze worden opgeroepen. De heer Nieuwenweg moest zich maar zelf als vrijwilliger opgeven en per advertentie medestanders oproepen om eer te gaan behalen op de slagvelden van Vietnam. A. HOFSTRA, Zandvoort. Vlak voor de Kamerdebatten over de kwestie Vietnam, herinneren wij ons en kele actuele cijfers. Ze zijn toepasselijk op de veel verbreide visie dat de oorlog in Vietnam bruikbaar is om het politie ke machtsevenwicht te handhaven. Om West-Europa, om Nederland van vrede te verzekeren. Die vrede is dan nu al betaald met de dood van een kwart miljoen Vietnamese kinderen (en dat zijn er nét zoveel, als er in heel ons land naar de ULO gaan). Bo vendien zijn nog eens driekwart miljoen Vietnameesjes, waarvan zeer velen voor het leven, verminkt. Een trieste vergelijking: Dit is een veel voud van het totaal aan kinderlevens dat in Auschwitz (weet u nog?) werd ver nietigd. Dit droevig record werd binnen vier jaar overtroefd door VietnamMis schien helpt deze wetenschap u, bij het bepalen van een nuchter, maar daarom niet minder menselijk, standpunt. Het is het overdenken waard. Maar vergeet u niet dat wij nooit kunnen zeggen: „Wir haben es nicht gewusst". J. C. DATTHIJN, Krommenie. Velen zullen met ergenis kennis ge nomen hebben van de mening van de heer Nieuwenweg. Terwijl heel de wereld snakt naar spoedige beëindiging van de Vietnamese kwestie komt de heer Nieu wenweg met het plan om Nederlandse militairen in te zetten op de slagvelden aldaar en hun leven te geven voor onze zogenaamde vrijheid. In feite komt het er op neer dat nog meer onschuldige bur gers worden vermoord en dat weer een schrede wordt gezet naar een totale we reldoorlog. Hemeltergend is de uitlating van de heer Nieuwenweg: zelf hebben deze' militairen niets daar over te vertel len, alsof het beulsknechten zijn. Mijn vraag is welke leuzen zouden onze mili tairen moeten voeren met het uitmoorden van onschuldigen? Of moeten wij ons houden aan „Je Maintaindrai?" Laten wij toch dankbaar zijn dat er mensen in ons midden zijn als de heer Nak. G. H. v. BEUSICHEM, Sr., Haarlem. Ik vraag mijn vriend T. Nieuwenweg in alle ernst af of hij wel eens gehoord heeft van de Christus en zo ja, wat hij daarmee uitspookt. Bent u lid van een kerk? Zo ja, hoe kunt u dan zó schrijven? Of is dat een kerk waar men God altijd voorstelt als iemand, die oorlog maakt en graag volken vernietigen wil uit hoof de van zijn almacht. Ik heb mijn leven en denken gevuld met de levende Chris tus. Deze leerde mij de grote wet van de naastenliefde. Zelf demonstreerde hij de geweldloosheid op Golgotha. Hij zei: „Of meent gij dat ik mijn Vader nu niet kan bidden, en Hij zal mij meer dan twaalf legioenen engelen bijzetten", Maar dit deed Jezus niet. Dat is natuurlijk wel een geestelijke instelling waarmede men wel eens botst in deze wereld zo ook hier De weg terug is blijkbaar voor Johnson óók al moeilijk. Bent u zo bang voor de communisten? Bent u bang, dat ze u zullen hinderen en vernietigen? Gaat u dan naar Amerika. Daar doen ze het zelfde met de negers. Zelf beschouw ik Jezus de Christus als de grootste commu nist aller tijden, en ben geheel en al van Hem vervuld. Weet u dat de mensen, die u zo graag mores wil leren, mensen zijn zoals u en ik? Oók zij hebben zich door de omstandigheden door leugens en valse leuzen laten opzwepen voor een bepaalde vorm van samenleving, die de mensen het geluk moet brengen. Ook u hebt zich la ten opzwepen, want welk weldenkend mens praat nu zoals u doet? Ook ik wil, evenals u, met een voorstel komen: a. Ne derland geeft geen cent meer uit voor praktijken zoals dezulke door Amerika in Vietnam worden bedreven, b. Neder land treedt onmiddellijk uit de NAVO als het niet verandert en gaat het eens wer kelijk proberen met Christus. Immers tweederden van de mensen in ons land is kerkelijk en moet dus luisteren naar Hem, die alle macht is gegeven in de hemel en ook op de aarde- Dan zullen vele duizenden moeders, vaders en kin deren niet meer kunnen gaan kijken naar de NAVO-taptoe en zij zullen dan he laas niet meer kunnen genieten van de romantiek, die geboden wordt en hun blijkbaar lief is- Maar dan zullen de stak kerds, die thans de wereld intrekken de zendelingen om de mensen te gaan vertellen van de levende Christus, mis schien meer voet aan de grond krijgen. Het zal thans toch wel een ieder duide lijk moeten zijn, dat een kerk, die achter al dat moorden, branden en vernietigen staat, te veel boter op het hoofd heeft. Er is geen God ergens hoog in de hemel die glimlacht als de mensen elkaar ver moorden en als het een beetje vlot gaat ook nog in zijn handen zit te wrijven van: goed zo jongens, het zijn toch ook maar communisten, vermoord mijn kinderen maar. dat soort is toch immers ook niets. Deze God bestaat niet. Die is dood. Tot slot nog dit vriend Nieuwenweg, denkt u nog eens rustig over alles na. óók over uw advies. Misschien dat het schaamrood dan uw kaken gaat sieren. D. SPAARGAREN Jzn., Haarlem.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 4