Love-in van Leidse studenten op Raadhuisplein van Heemskerk 1 I 1 Verenigingsnieuws uit de IJmond Gunstig weer beïnvloedde aanvoer chrysanten sterk Novieten waren lief voor burgemeester Nielen zet 'W zaanlandsche Bad Velserend is erg in trek Aad de Haas exposeert in „Felison" Sla favoriet op veiling „Rode Gardisten" waren vredelievend hulp verkoopster L. de Boer jubileert Ledenvergadering „Fauna Felisena" Grondverkoop in IJmuiden Maatregelen voor bestemmingsplan Alpha Engineering heeft nu ook een ondernemingsraad Veel interesse voor gladiolen Kankerbestrijding ETO oefent tegen Stormvogels Kort IJmondnieuws 5MM TEL. 1 5000 vlotte verkoopster m ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1967 5 CORSO POSTZEGELS G. BAKKER TAXI 3000 TEL. 23000 Velsen-IJ muiden Beverwijk Schone schoen schoenhandel IJMUIDEN Bouw van een woning in Santpoort-Zuid gr i ADVERTENTIE vandaag besproken in de ERBIJ Postzegelrubriek zijn verkrijgbaar bij POSTZEGEL - SIGA- RENHANDEL Snelliusstraat 53, IJmuiden Telefoon 15053 BEVERWIJK. Laten wij lief zijn voor elkaar met een bloem, zongen ruim 200 novieten vrijdagmiddag op het Raadhuisplein in Heemskerk. Met een massale love-in maakten de jon gelui, leden van de r.-k. studenten vereniging „Sanctus Augustinus" uit Leiden, hun opwachting bij burge meester H. Nielen. De geestelijke ont groening stond ditmaal in het teken van de Chinese Culturele Revolutie. Fraai uitgedost en met bloemen ge tooid trachtten de aspirant-studenten de Rode Gardisten in China een op- ADVERTENTIE IJMUIDEN en tel. 14864 - Garage Scbeldestraat 1317 Voor BEVERWIJK GARAGEBREESTRAAT 55 ZONDAG 27 AUGUSTUS Pav. Schoonenberg, Min. v. Houtenlaan, 14 u.: Start wandeltocht Rijmonders. IJmuiderstrand, Strandpost IJm. Red dingsbrigade, 13.30 u.: Start zwemmen leem ijl. MAANDAG 28 AUGUSTUS Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30-20-45 u- Stadhuis, Plein 1945, Dmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10-12 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 u. Fi liaal Velsen-Noord, Wij kerstraat weg 77, 14.30-17.30 u.; filiaal Santpoort, „Spaarn- berg", Wüstelaan (ook voor r.-k. biblio theek) 14.30-17.30 en 19-21.30 u. R.-k openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14 30-17.30 en 19-21 u.; filiaal Velsen-Noord, Ban- jaerstraat: 14-17 en 19-21 u.; Uitleenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Pe- truskerk, Venusstraat 1: 15-18 en 19-21 u. ZONDAG 27 AUGUSTUS Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 9-13 uur. MAANDAG 28 AUGUSTUS Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 uur; 18.30-19.45 u. en 20.45-22 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Be verwijk-Heemskerk; Beverwijk, Hendrik Burgerstraat 70, volw. 15-17.30 u. en 19- 21 u.; jeugd 15.30-17.30 u. en 19-21 u.; Arendsweg 61, volw. 15-17.30 u. en 19-21 U-; jeugd: 15.30-17.30 u. en 19-21 u.; Oos- terwijk, Amstelstraat 44, volw.: 15-17.30 UJ jeugd: 19-21 u.; Meerestein ,Parmen- tierstraat 2, volw.: 19-21 u.; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a: gesloten; Heemskerk, Kerkweg 45, volw.: 15-17.30 u. en 19-21 u.; Ruydaelstraat la, jeugd: 19-21 u. Een overzicht van het bonte stu dentenfestijn op het Raadhuisplein in Heemskerk. lossing aan de hand te doen om hun strijd te staken: wees lief met een bloem. De heer C. J. Veraart, pro-praeses van het ontgroeningscomité, vroeg de heer Nielen deze suggestie over te brengen naar invloedrijke instanties in Den Haag. Hij chanteerde de burgemeester eigen lijk, door er aan te herinneren dat de Leidse studenten Heemskerk bij het be zoek van vorig jaar geholpen hadden om de annexatie van Heemskerk tegen te gaan. Burgemeester Nielen trad zijn stu dentikoze gasten op hetzelfde niveau te gemoet in zijn antwóordspeech. Tot slot van zijn korte toespraak zei de heer Nielen, onder luid gejuich van de aan hangers van Mao Tse Toeng: „Wij ver zetten ons tegen de annexatie. Wij blij ven ons zelf". Na dit officiële gedeelte kon er pas goed worden geloved. Veel nieuws kwam er bij deze vorm van feestvieren overigens niet naar voren. De liedjes van Boudewijn de Groot leenden zich goed om de lieftallige doel stellingen van de novieten kenbaar te maken. De bloemen ontbraken niet, evenmin als suikeren hartjes met lieve opschriften. Burgemeester Nielen gaf zelfs een zoen voor een schone schoen. „All you need is love" van The Beat les bleek ook het lijflied van Sanctus Augustinus te zijn. Voor Heemskerk had de vertoning meer weg van een kort stondige revolutie, dan» van een culture le uiting. Vandaag zijn de studenten, die in de jeugdherberg Assumburg over nachtten, weer naar Leiden gegaan. ADVERTENTIE Gevraagd en voor zaterdags leeftijd: 18 jaar of ouder Kennemerlaan 63, IJmuiden - Telefoon 14781 DMUIDEN. Op vrijdag 1 september aanstaande hoopt de heer L. de Boer, verificateur der gemeente-financiën, wiens bureau in het stadhuis is gevestigd, zijn 40-jarig ambtsjubileum te vieren. Tijdens een receptie, welke die dag van 16.15 tot 17.30 uur in de Burgerzaal van het stadhuis wordt gehouden bestaat gelegenheid de heer De Boer met diens jubileum geluk te wensen. IJMUIDEN Met het eindigen van de zomermaanden komen de activiteiten van de plaatselijke verenigingen weer eniger mate op gang. Vrijdagavond belegde de vogelvereni ging „Fauna Feüsena" uit Velsen haar eerste algemene ledenvergadering in het nieuwe seizoen. De vergadering, die in net Cultureel Centrum zou worden gehouden zoals stond aangekondigd, werd op het laatste ogen blik verschoven naar het hervormd jeugd- gebouw aan de Rembrandtlaan, omdat de besproken lokaliteit in verband met een grondige hernieuwing van net interieur niet beschikbaar bleek. Tijdens de vergadering, die een hoogst gemoedelijk verloop had, werd de vraag naar voren gebracht, waar men de ko mende districtstentoonstelling moest hou den, nu bleek dat de leiding van het Pa tronaatsgebouw aan de Zeeweg nog steeds geen toezegging had gedaan over de zaal, die steeds voor dit doel is gebruikt. De districtstentoonstelling, die voor geheel Noord-Holland geldt, is bepaald op 4 de cember en zal een volle week duren. Deze tentoonstelling gaat vooraf aan de bonds- kampioenschappen, die in Rotterdam zul len worden gehouden. Vele mogelijkheden werden onder de loep genomen, maar het bestuur besloot tenslotte nog een week op antwoord te wachten van de zijde van het Patronaats gebouw, om eventueel daarna contact op te nemen van de betrokken instantie. DMUIDEN De heer H. J. Donker in IJmuiden heeft de gemeente verzocht aan hem te verkopen een perceeltje grond, ter oppervlakte van ongeveer 4 m2, met daarop staande muur, gelegen aan de Con- radstraat te IJmuiden. De muur grenst aan het aan de heer Donker in eigendom toebehorende bedrijfspand Neptunusstraat 30 te IJmuiden. De prijs van deze grond met opstaande muur kan naar oordeel van B. en W. worden gesteld op de totale prijs van f 400,-, met welke prijs de ver zoeker instemt. Aan de gemeenteraad wordt voorgesteld, daarmede accoord te gaan. VELSEN Bij raadsbesluit van 17 mei 1967 is een bestemmingsplan in voorberei ding verklaard voor het oostelijk gedeel te van de gemeente Velsen (recreatiege bied). Dit besluit geeft B. en W. voor een periode van een jaar de bevoegdheid om aanvragen om vergunningen tot het bou wen op de betrokken gronden aan te hou den Daarbij werd tevens het systeem in gevoerd van aanlegvergunningen voor de uitvoering van bepaalde werkzaamheden ten einde te voorkomen, dat een terrein minder geschikt wordt voor de verwerke lijking van een daaraan bij het plan te ge ven bestemming. B. en W. achten het wenselijk, dat zij - ter voorkoming van ongewenste ontwik kelingen bovengenoemde bevoegdheden ook verkrijgen voor het landelijk gebied der gemeente dat niet in het besluit is opgenomen. Het betreft de delen zuid en west van 't uitbreidingsplan-in-onderde- len voor het agrarisch gebied, het duin gebied, dat is begrepen in het uitbrei- dingsplan-in-hoofdzaak voor de gemeente ten zuiden van het Noordzeekanaal; het uitbreidingsplan-in-onderdelen Zeebad. Op grond hiervan stellen B. en W. de raad voor om ingevolge het bepaalde in de Wet op de Ruimtelijke Ordening, voor het betrokken gebied een bestemmings plan in voorbereiding te verklaren. Daar bij dient tevens te worden vastgesteld, dat het verboden is zonder vooraf ver kregen schriftelijke vergunning van bur gemeester en wethouders (aanlegvergun- ning) binnen het tot het plan behorende gebied uit te voeren: het leggen van hoofd leidingen voor elektriciteit of voor het transporteren van vloeistoffen of gassen; het afgraven van gronden en het wijzigen van de bestemming en het gebruik van de in het plan begrepen gronden en op stallen. SANTPOORT-ZUID. De heer M. Kotte in IJmuiden heeft B. en W. ver zocht aan hem ten behoeve van de bouw van een woning te verkopen een perceel grond, ter oppervlakte van ongeveer 880 m2, liggende aan de Louise de Coligny- laan in Santpoort-Zuid. B. en W. zijn van oordeel, dat de ver koopprijs van de grond moet worden ge steld op f 50,- per m2, met welke prijs verzoeker heeft ingestemd. Het college stelt de gemeenteraad voor hiermede ac- coortj tghgagn, rl9 BEVERWIJK In hotel „Bellevue" is vrijdag de ondernemingsraad geïnstal leerd van Alpha Engineering N.V., een jong bedrijf dat in een houten noodgebouw aan de Parallelweg gevestigd is. De on geveer 90 personeelsleden worden door 5 collega's in deze raad vertegenwoordigd, waarvan directeur Tj. D. Jippes voorzit ter is. In zijn installatierede zei de heer Jip pes onder andere, dat door de snelle groei van de onderneming een jaar geleden werd besloten een ondernemingsraad in te stellen. Vanaf januari 1964 had dit be drijf, dat toen slechts 22 werknemers tel de, al een personeelscommissie. Alpha En gineering wil nu in alle openheid tonen, dat het haar ernst is met het scheppen van een goed sociaal klimaat. Ook dat het haar ernst is met de openheid in zaken- waar het de economie van de (ge sloten) N.V. betreft. Tot zover de heer Jippes. Hoewel er voor advies- en ingenieurs bureaus geen bindende cao's gelden, heeft Alpha Engineering toch in hoofdzaak de richtlijnen van 't groot-metaal aangehou den. Uiteindelijk wordt de regeling van de salariëring dus niet met de vakorganisa ties geregeld, maar vanuit het bedrijf. BEVERWIJK. Het is nu ideaal weer voor de buiten-chrysanten; overdag warm en 's nachts nat van de dauw. Deze gunstige factoren kwamen deze week duidelijk tot uiting in een versnelde aanvoer chrysanten op de bloemenveiling. De prijzen waren totnutoe redelijk, al waren de bruine kleuren iets in prijs teruggelopen. AI naar gelang van soort en kwaliteit werd kaschrysanten brachten het dubbele op. Anjers waren goedkoper dan de vori ge week, de meeste soorten tot 10 cent per stuk. Enkele schaarse variëteiten no teerden echter tot 24 cent per stuk. De rozen waren bepaald niet duur. Boven de 30 cent per stuk ging er praktisch geen enkele weg. Lelies waren goed te verkopen. Ru- brum tot 1.30 per tak, terwijl de lich tere kwaliteit rond de 50 cent per tak op- van 35 tot 125 cent per bos betaald. De De ernst van het kankervraagstuk wordt door niemand ontkend. Te velen worden helaas in eigen kring met deze ziekte gekonfronteerd. Dit wekt wel eens de indruk, dat de kankerbestrij ding weinig vorderingen maakt. Deze pessimistische konklusie lijkt gewet tigd als men bedenkt dat jaarlijks ruim 20.000 personen aan kanker ster ven. Daar staat echter tegenover, dat jaarlijks ruim 10.000 mannen en vrou wen van kanker genezen! Het is moedgevend, dat bij de be strijding belangrijke vorderingen wor den gemaakt, die voor een groot deel worden bereikt door dieper inzicht in de aard van de ziekte. Kankerbestrijding is kostbaar en vraagt jaarlijks meer geld. Het weten schappelijk onderzoek wordt groten deels gefinancierd met gelden, die door het particulier initiatief worden bijeengebracht. Ieders offervaardigheid is vereist als bijdrage in een strijd, die allen aangaat. Geef daarom met milde hand als het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding tussen maandag 28 augustus en zaterdag 9 september per collectebus of intekenlijst een beroep op u doet. Mocht u om welke reden dan ook niet in staat zijn op deze wijze te geven, het gironummer is 26.000 Amsterdam. De burgemeester van Velsen, BÜHRMANN. SANTPOORT. Het natuurbad „Vel serend" heeft in het lopende seizoen reeds meer dan 50.000 bezoekers binnen zijn poorten mogen verwelkomen. Bij dit aan tal zijn niet de zwemmers en zonaanbid- ders geteld, die dagelijks op een abonne ment bezit nemen van het natuurbad. Vele mensen bezoeken „Velserend" in het bijzonder om de rustieke omgeving, met de in de nabijheid gelegen pittoreske „ruïne van Brederode" en aan de andere kant de uitlopers van het natuurreser vaat „De Kennemer duinen" met zijn lommerrijke bossen. Dat de dagjesmensen heel wat over hebben om de in benzinedampen verstik te steden te ontvluchten, bewijst wel dat de exploitant van Velserendde heer Ruud van Deurzen onder zijn gasten heel wat bezoekers telt uit Amsterdam, de bollenstreek en zelfs tot voorbij Gouda De vele attracties die het natuurbad biedt, zoals een kanovijver, een kabel baan en een zogenaamde duikelaar in het diepe basin, werken dan ook voor vele mensen als zoetigheid op wespen, die dit jaar ook talrijk vertegenwoordigd zijn. De eigenaar van „Velserend" heeft di verse plannen aan de gemeente Velsen voorgelegd om zijn natuurbad nog aan trekkelijker te maken. Als de weergoden de komende weken nog zo goed geluimd zijn, zoals ze de gehele zomer al zijn geweest, kunnen nog heel wat mensen voordat het openlucht zwembad sluit op zondag 17 september, genieten. Op de foto blijkt duidelijk, dat de kano vijver voor jong en oud één van de vele attracties is, die het natuurbad „Velser end" rijk is. ,v$r xv-. bracht. Grote belangstelling bestaat er voor gladiolen. In het midden van de week werd er nog tot 1.53 per 'oos voor betaald. De lichtere soorten noteerden rond de 50 cent per bos. De aanvoer van fresia's beweegt zich ook in een stij gende lijn. De prijzen voor de gele soort waren matig (tussen 40 en 90 cent per bosje), terwijl voor een kleurtje meer werd betaald. Gerbera varieerde van 8 tot 35 cent per stuk. De grote aanvoer asters kon goed afgezet worden van 30 tot 73 cent per bos. De aanvoer van dah lia's vermindert snel: tot 75 cent per bos. Dat het najaar weer in aantocht is blijkt uit de aanvoer van eikenblad. Bij de potplanten trokken de prijzen aan. Ze noteerden de goede soort cyclamen tot 4.50 per stuk. IJMUIDEN Voor de eerste maal in het seizoen 1967-'68 heeft vrijdagavond de Velsense stichting ter bevordering van de beeldende kunst „Felison" de deuren van haar expositieruimte aan de Heidestraat voor de kunstminnende inwoners uit Vel sen geopend. De expositie bevat een groot aantal grafische werken van de schilder en graficus Aad de Haas. De heer A. F. Boomgaard uit Santpoort die de tentoonstelling inleidde, vroeg zich af, of De Haas, nadat de kerkelijke auto riteiten in 1949 zijn Kruisweg uit de kerk te Wahlwiller hadden laten verwijderen, terecht door velen mag worden beschouwd als een door het onrecht verbitterd man, een boetepreker, die het duivelse, de schijnheiligheid, de leugen, de zinnelijke temptaties aan de kaak stelt. In zijn slotconclusie meende spreker tot de samenvatting te mogen komen, dat de kunstenaar ondanks alles misschien onbewust in zeer veel onderwerpen de religieuze kunst is trouw gebleven, alhoe wel De Haas steeds het bezwaar uit om als religieus kunstenaar te worden ge doodverfd. De exposant werd in 1920 in Rotterdam geboren. Hij ontving in zijn geboortestad zijn opleiding bij Derkzen van Angeren. Tijdens de oorlog werd zijn grafisch werk door de bezetter in beslag genomen en werd hijzelf gevangengenomen. De Haas wist echter te ontsnappen en dook onder in Limburg, waar hij sindsdien woont en werkt. In 1949 ontving de kunstenaar als eerste de prijs van de stichting „Kunste naarsverzet 1940-'45." In 1966 exposeerde de graficus in de Haarlemse Vishal. Op de aankoopprijzen van de kunstwerken, die door „Felison" met uiterste zorg zijn tentoongesteld, wordt door het rijk een subsidie van 25 percent verleend. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 14-17 uur en duurt voort tot maan dag 18 september. BEVERWIJK Voor de meeste produk- ten die aan de groenteveiling Kennemer- Iand werden aangevoerd bestond de afge lopen week een zeer gunstige markt. Sla stond ook nu weer in de grote oelangstel- ling. De prijzen lagen zelfs nog iets ho ger dan een week tevoren: van 20 tot 47 cent per krop. Bloemkool noteerde net iets meer dan een gulden per stuk, terwijl de andijvie grif wegging voor 43 cent per kilo. Ook de afzet van bospeen gaf geen enkele moeilijkheid: tot 55 cent per bos. De prijs voor waspeen varieerde van 13 tot 49 cent per kilo. Een behoorlijke aan voer postelein bracht rond de vijftig cent per kilo op. De ruime aanvoer snij- en sperziebonen noteerde ruim een gulden per kilo, met als top f 1.35. Bovendien was de afzet van pronkbonen gunstig: van 25 tot 52 cent per kilo. De verkoop van spi nazie leverde evenmin problemen op: van 14 tot 55 cent per kilo. Een ruim aan bod van tomaten haalde tot 65 cent per kilo terwijl de stukprijs voor komkommer vaTieerde van 15 tot 49 cent. Bij de na jaarsgroente gaat de prei een rol van be tekenis spelen: tot 35 cent per kilo. Groe ne kool schommelde tussen 24 en 30 cent per kilo, maar de rode kool kwam niet hoger dan 8 cent per kilo, Selderyknollen brachten van 21 tot 27 cent per stuk op. Er komen nog steeds aardbeien op de markt, die tot 102 cent per doosje noteer den. Meloenen waren duur en varieerden van 75 tot 220 cent per stuk. De amateurvoetballers uit de Haarlem se contreien zetten zondag hun voorbe reidingen op de komende competitie voort met het spelen van vriendschappelijke wedstrijden of het deelnemen aan toer nooien. Hillegom speelt thuis tegen QSC, ETO ontvangt in Hoofddorp bezoek van Stormvogels, Zandvoortmeeuwen treedt als gastheer op van JOS en HBC bindt in Heemstede de strijd aan met VIOS. IJMUIDEN In het weekeinde zal het salonschip ms „Kasteel Staverden" zich met een aantal zieken en verplegenden aan de voormalige Alkmaar Paket-stei- ger nabij de oude Sluis in IJmuiden op houden. Op verzoek van de gemeentelijke amb tenaar voor culturele zaken de heer G.W. F. de Man en van het bestuur van de IJmuider Harmonie, dat zich in België zal bevinden, wordt de opvarenden van de „Kasteel Staverden" zondagmiddag om half vijf een muzikaal onthaal aan geboden door de drumband „Schulpen Meerweiden" uit Velsen-Noord.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5