Van Ravens bood Haarlem en Alkmaar/Zaanstreek al direct zeer goede scoringskansen Boomgaard en Schouten stapten te lang met de bal RCH had geen antwoord op Bossche stormloop Forse nederlagen van IJmuiden en van Zandvoortmeeuwen Zwarte dagen voor Trentin EDO was zuinig in het benutten var kansen Kalmte Okker zegevierde twee maal Scoreverloop eerste divisie PLATTNER TEGEN DERKSEN: je moet de reglementen kennen Overwinningen van Telstar en RCH Jonge Japanner in Enschede van superieure klasse MAANDAG 28 AUGUSTUS 1967 11 Glubarts Excelsior bij wedstrijd overleden M B-elftallen (Van onze sportredactie) „We k(jken niet zo nauw, nee, maar we fluiten wel als er zoals in deze gevallen zes en acht stappen met de bal worden gedaan". Voortreffelijk leidende scheidsrechter Van Ravens verklaarde daarmee, waarom hij in de eerste minuten van Haarlem Alkmaar/Zaanstreek (00) zowel Boomgaard als Schouten bestrafte na overtreding van de nieuwe regel, waardoor meer dan vier passen lopen met de bal voor een keeper verboden is. Juist zaterdag hoorden de Neder landse scheidsrechters in Zeist, dat zij niet overdreven nauw moeten kijken bij de toepassing van deze regel. Van Ravens heeft dat zo uitgelegd: „de vijfde, ach dat is niet zo erg. Maar daarna is het een overtreding. Zonder meer". Achteraf zou blijken dat de spannende wedstrijd Haarlem-Alkmaar/Zaanstreek op die ogenblikken in belangrijke mate een ander verloop had kunnen krijgen. Het maken van doelpunten bleek immers een onmogelijke zaak voor het sterk aanvallende Haarlem en het in uitvallen denkende Alkmaar. Maar de indirecte vrije trappen na de overtredingen van de keepers in de strafschopgebieden leverden vrijwel niets op, ook al was Haarlem met een hard schot van Couperus, dat via een voet van een Alkmaar-verdediger naast ging dicht by het succes, waar Haarlem later zo naar zou snakken. Vooral in de tweede helft speelde Haar lem op een wijze, die Talbot, de trainer van Alkmaar/Zaanstreek dwong tot de op merking: „Haarlem is me meegevallen. Ik had er me voor ons meer van voorge steld." In die tweede helft raakte Haarlem al spoedig ijverige halfspeler Peijs kwijt met een hoofdwond. Ton Smit verving hem. Een serie wijzigingen in het elftal bracht geen verandering in de zwakke plekken, die op de vleugels in de voorhoede huis den. Haarlem miste de mogelijkheid om een verrassende wending te geven aan de aanval door het spel gevaarlijk over de vleugels te leiden of door een tempo sneller te draaien in de spits. De gerouti neerde vier mans achterhoede van Alk maar behoefde zodoende slechts enkele malen correcties te laten aanbrengen door de man, die daarvoor stond: Ouder- land. Behalve in de eerste tien minuten is het Haarlem geweest dat aanvallend speelde. In die beginperiode was het nog Alkmaar dat leek te beantwoorden aan de verwachtingen, maar Koster zorgde toen voor de rust in de Haarlem-achter- hoede, die dringend gewenst was. Na die taak was het tijd om de Peeman-op dracht: aanvallen uit te voeren. Voor tienduizend toeschouwers werd het daar na spannend. Voor rust kopte Peijs in Bij Haarlem is een commissie ge vormd, die de uitgifte van certifica ten ter hand heeft genomen om een be drag bijeen te krijgen waarvoor spe lers gekocht kunnen worden. De certi ficaten, die vrijdag in omloop zijn ge bracht, hebben een waarde van vijfen twintig gulden. Tot en met gisteren waren er ruim 300 verkocht. volle ren net te zacht in handen van Schouten, toen een pass van Couperus een opening betekende. Peijs schoot verras send ineens, maar naast. Van Haren en De Wolf combineerden kort, maar toch gevaarlijk en daaruit was er een kans voor De Wolf. Zijn schot was hard, maar Schouten stompte de bal corner. Ondertussen had het tegenvallende Alk maar evenveel goede mogelijkheden ge kend. Een schuiver van Van Egdom uit een vrije trap stopte Boomgaard goed. Peters haalde in 't doelgebied reddend om, toen Siem Tijm op het punt stond te sco-i. ren. Boomgaard redde bovendien goed, toen de bal vanafnde-knie van Koster na een voorzet in eigen goal leek te gaan. Vlak voor rust ging Dekker in het boek je van scheidsrechter Van Ravens. „Het was een poging tot trappen. Dat was op dat moment niet te tolereren. Het was moeilijk in die eerste helft. Ik ben in de rust ook bij beide ploegen geweest om tot kalmte aan te manen. Het was te gek. Al trad ik er, dacht ik, toch wel streng tegen op." Kees de Wolf wordt gestuit door doelman Schouten. Het werd rustiger na rust. Althans in ruwheid. Niet in aanvalsdrift. Paniek in de Alkmaar achterhoede deed de bal na een schitterende Haarlem-aanval van het hoofd van Ouderland recht omhoog gaan, waarop de hand van een springende Schouten de bal alsnog moest corner tik ken. Tijm kreeg een kans na een verre pass, plaatste de bal over de uitlopende Boomgaard via zijn handen naar de doel- mond, maar Wentink kon op de doellijn wegwerken. Dat waren de beste kansen na rust, waarin Wentink en Boomgaard na twaalf minuten aan een penalty heb ben moeten lopen denken, toen zij Van Rijssel in het doelgebied van de bal dron gen. Maar Van Ravens gaf geen straf schop. Het was een van de weinige uit vallen van dat Alkmaar, dat pas kort voor tijd de gelegenheid kreeg om nog iets aan langdurig aanvallen te doen. Evenmin succesvol als Haarlem daarvoor. Tom Okker heeft zondag in het Oos tenrijkse Poetschach de herenenkelspel- titel van een internationaal .ennistoer- nooi gewonnen. Okker behaalde in de fi nale een gemakkelijke overwinning (6-1, 6-1, 6-2) op de Westduitser Jngo Buding. In nog geen 60 minuten had Okker de Duitser, die de eenvoudigste ballen miste, van de baan gespeeld. Ook in het herendubbel zegevierde de 23-jarige Haarlemmer. Met de Australiër Bob Howe versloeg hij in de finale het Britse duo Bobby Wilson en Mike Sang- ster met 8-10, 9-7, 6-1, 6-2. De finale van het damesenkelspel was een Westduitse aangelegenheid. Helga Schulze versloeg Helga Niessen met 6-4 en 6-2. Heracles-Holland Sport 0-1. 7000 toe schouwers. Roggeveen 0-1 rust en eind stand. Een matte wedstrijd waar reeds in de 5e minuut de beslissende treffer viel. Twee machteloze voorhoeden. SVVEindhoven. 3.500 toeschouwers. Oosterholt 1-0, Brouns 1-1, rust, Van Mee- teren 2-1, Oosterholt 3-1. Een verdiende overwinning voor de thuisclub die groter had kunnen zijn, maar in de tweede helft geloofde SVV het wel tegen het uitermate zwakke Eindhoven. FC VVV—Blauw Wit. 4.500 toeschou wers 1-1. 0-0 rust, Horssels 1-0, Meyer 1-1. Een meer spannende dan fraaie wed strijd die in de tweede helft zelfs een zeer fors karakter kreeg. De beide ploegen kregen ieder een penalty toegewezen waardoor gescoord kon worden. IlVC-Vitesse 1-2. 6.000 toeschouwers. Wieringa 0-1, rust, Verhagen 0-2, v. d. Lugt 1-2. Een sterker Vitesse heeft met moeite in Amersfoort de zware wedstrijd van HVC gewonnen. Vooral in de tweede helft kwamen de Amersfoorters fel op zetten. VeloxRBC. 1-2. Van Alfen 1-0, Rebel 1-1, rust, Verhagen 1-2. Een wedstrijd waarin beide ploegen een wat angstig aanvalsspel toonden. Velox had aanvanke lijk de betere kansen en kwam dan ook verdiend aan de leiding. Een foutje bracht echter een gelijke ruststand. DFCDe Volewijckers. 1-1. 3.200 toe schouwers. Luiten 1-0, rust, Koppen- draaijer 1-1 (pen.) Een matige wedstrijd waarin Volewijckers een verdiend puntje mee naar Amsterdam sleepte. DFC viel aanvallend tegen door te langzaam spel. ElinkwijkWillem II. 1-2. 6.000 toe schouwers. De Gooijer 0-1, rust, v. d. Oever 0-2, Netten 1-2. Twee ploegen die elkaar verleden jaar in de hoogste divisie bestreden hebben geen onaantrekkelijke wedstrijd gespeeld. Een iets sterker Wil lem II won verdiend door kleine defen sie-foutjes van de thuisclub. (Van onze correspondent) „Wij zijn de competitie ontzettend on gelukkig begonnen. De eerste wedstrijd hadden wij vier invallers, de tweede wed strijd moesten wij zelfs met zes vervang ers spelen. Vandaag hebben we er ge lukkig dan maar twee, twee jeugdspelers Stoute, in plaats van Hup en Cornet, die Croes vervangt. Allemaal blessures. Maar enfin, vorig seizoen begonnen we goed, maar kwamen aan het eind de gewonden we rekenen erop dat het nu juist anders om gaat." Aldus een der RCH-bestuur deren voor de ontmoeting FC Den Bosch RCH gistermiddag in het stadion „De Vliert." Tegen FC Den Bosch, dat jeugdinterna tional Mulders (geblesseerd teruggekeerd van de UEFA-trip naar Suriname) moest missen, slaagden de RCH'ers niet in een nieuwe ondergrond voor hoopvolle ver wachting te bouwen. Vooral in de eerste helft werd aanvoerder Franz c.s. met de rug tegen de muur gezet, zo zelfs, dat RCH's trainer na het rustsignaal op merkte: „Met deze 2-0 achterstand mo gen wij zelfs nog blij zijn." Na de hervatting bleef die nadelige sco re ongewijzigd omdat de op alle fronten sterkere thuisclub de teugels heel ruim liet vieren. Het zelfvertrouwen van RCH kreeg van af het eerste fluitsignaal van de wissel vallige arbiter J. Bentvelzen, een forse deuk. Vier minuten was de strijd oud toen rechtsbinnen Tinus reeds voor 1-0 zorgde Een ware vloedgolf van aanvallen kwam op het dapper door Bes verdedigde doel af. Grote gaten vielen er in de Heem steedse afweer, waarin in deze fase slechts Oldenziel, Honout en Bes overeind bleven. FC Den Bosch had bepaald pech Tijdens de tweede divisie wedstrijd Ex- celsior-Gooiland, die zondag in Rotterdam werd gespeeld, is de heer L. Donker clubarts van Excelsior door een hartaan val getroffen. In het Dijkzigtziekenhuis overleed de heer Donker. Hij was zeven tig jaar. (Van een medewerker) SIZO heeft zijn debuut in de tweede klas van het zaterdagvoetbal niet met een overwinning kunnen bekronen. Op eigen veld werden de Hillegommers in de slot fase met 2-1 door Rijnburgse Boys ge klopt. Zandvoortmeeuwen en IJmuiden gingen in de derde klas wel heel erg slecht van start door respectievelijk met 7-0 en 7-2 van ARC en De Geuzen te ver liezen. Alleen Kennemerland bracht het in en tegen Marken tot een verdienstelijke 3-1 overwinning. Bij de vierdeklassers begonnen SMS en SVJ de competitie met overwinningen van 4-1 op VEW en VVGA. De ontmoeting tussen debutant SIZO ;n Rijnsburgse Boys (bijna 1500 kij kers) was meer spannend dan fraai. De gasten namen door Van Zuylen 'n 1-0 voorsprong en gaven die winst meteen na rust met een inzet van Kralt in eigen doel weer prijs: 1-1. Deze gelijkmaker inspireerde SIZO weliswaar tot beter spel, maar vijf minuten voor het einde ■ü......^VVWVVWfVYimfinnnnn^ (Van onze sportredacteur) Jan Derksen en Oscar Platner, als renners al twee figuren, die elkaar in de haren zaten, stonden zaterdagmid dag met fonkelende ogen tegenover elkaar. De Nederlandse baancoach was woedend, omdat zijn Zwitserse colle ga een protest had ingediend en ge wonnen tegen de Nederlandse achter- volgingsploeg. Het oranjeteam, dat in zijn kwalificatierit een prestatie van betekenis had geleverd en zich als zes de had geplaatst met drie man Bon- gers kreeg in de eerste rit al een lekke band werd door dat protest uit de strijd gewipt, omdat Van der Ruit de amechtige Van Fiere een duwtje had gegeven in de laatste ronde. Dc Zwit sers kansloos voor een medaille grepen door dit protest de kans om tot de kwartfinales door te dringen. De jury beslissing kwam vier uur na de aan vankelijke klassering van Nederland. Derksen ging te keer tegen Platner, die eerst slim stond te lachen, maar toch wel kwaad werd, toen de Nederlander hem verwijten ging maken. „Je moet de reglementen kennen", beet hij Derksen toe. „Je mag niet duwen en dat had je aan je renners moeten ver tellen." Derksen begon te sputteren. Hij be gon een tirade aan het adres van de KNWU af te steken. „Dat hadden ze toch moeten weten. Wij weten maar van niets. Waarom hebben ze dat niet verteld? En nog erger: we hadden, toen Bongers die lekke band kreeg, kunnen afstappen. Nu reden de jon gens door, omdat we het niet wisten." De hypernerveuze Derksen had niet in de gaten, dat hij zichzelf striemend veroordeelde met deze woorden. Want niet de KNWU natuurlijk, maar de baancoach zelf moet het reglement uit het hoofd kennen en alle kneepjes be heersen. Later probeerde Derksen nog, zeg gend, dat er niets van duwen in het reglement stond, de zaak te redden. Het protest werd besproken, maar na tuurlijk afgewezen. De juryvoorzitter duwde Derksen het reglement onder de neus. En onder het hoofdstuk „course sur piste", pagina 35 artikel 70, stond het duidelijk: het is ten strengste verboden elkaar te duwen. Men kan het artikel aanvechten om dat het toch een ploegenrit is en er bij de sprint voor heel wat ergere, echte overtredingen tegen de sportiviteit slechts waarschuwingen of in ieder geval herkansingen worden gegeven. Bij de ploegachtervolging ligt men er dan meteen uit. Dat was heel erg zuur voor vooral Van der Ruit en Balk („als ik aan het wiel zat, ging ik zo gemak kelijk, dat ik wel kon fluiten"), die in de rit tegen Polen bergen werk hebben verzet. Bongers vloog bij de aflossing in de tweede bocht van de tweede ron de naar boven met een lekke band. De anderen gingen door. Van Piere kon al snel niet meer meekomen. Van daar dat duwtje van Van der Ruit, omdat de derde man telt. Bij het horen van de tijd -4.39.15 was er terecht grote vreugde. Maar die vreugde ver anderde de in-tevreden coureurs in hels reagerende renners, toen Platners protest kwam. Derksen probeerde de jury nog wijs te maken „als anderen gaan zoeken, kan ik het ook" dat Van der Ruit van Piere alleen maar opzij had ge duwd om niet in de kant te komen. Het hielp niets. Bongers, die in het hotel op het punt stond naar Nuth te ver trekken en ijlings voor alle zekerheid was teruggeroepen, kon zijn spullen weer pakken en zich opnieuw opma ken om naar het trainingskamp van de wegrenners te vertrekken. Zondagochtend probeerde Derksen het nog eens met een tegenprotest. Na een nacht van het doorworstelen van het reglement had hij gevonden, dat verscheidene ploegen o.a. de Fransen en Zwitsers verkeerd gestart waren. Niet de onderste man, maar de boven ste zou de ploeg op tempo getrokken hebben. Ook dit verweer van de Ne derlandse coach liep op niets uit. Derhalve moesten de andere ploeg- ichtervolgers zich verbijtend, toezien, hoe de strijd zich ontwikkelde en Tsjechoslowakije, Italië, Rusland en West-Duitsland zich plaatsten voor de laatste wedstrijddag, dinsdagavond. (Van onze sportredacteur) En wéér verloor Trentin een wereldti tel. Nadat hij slechts vierde was gewor den op de 1 km tijdrit werd hij nu met Moreion in de tandemrace op niet mis te verstane wijze teruggewezen door het Ita liaanse duo Dino Verzini/Bruno Gonzato De Italiaantjes, die in hun halve finale tegen de Belgen hun kansen bijna op het cement te pletter hadden zien slaan (in volle spurt sloegen de Azurri tegen de baan, maar de schade viel gelukkig mee) werden na hun triomf op de Fransen in de finale met tandem en al omhooggehe- ven. De Belgen klasseerden zich als derde. De Nederlandse tandem Ruikers/Loeve- seijn kon geen rol van betekenis spelen en haalde de kwartfinales niet. Ook bij de profsprinters hadden de Ita lianen geen reden tot klagen met hun drie man bij de laatste vier: Maspes, Damiano en Beghetto. Sercu komt in de halve fina le uit tegen Maspes, tot voor Kort een zeer financieel krachtig man, die evenwel aan de goktafel enkele miljoenen verspeelde en nu dus weer hard moet fietsen voor zijn broodje. Aangezien Maspes niet be paald een gezien man is in zijn ploeg, zal het de andere Italianen niet zo spijten, als de finale tussen Beghetto en Sercu zal gaan. Dit is het moment waarop Gerd Bongers duidelijk maakt, dat hij een lekke band heeft. Op dat moment had de ploeg kunnen stoppen. Maar Van Piere, Balk en Van der Ruit rijden door. Ook hier was de Nederlandse rol een zeer bescheiden. Koel werd er vlot uitge fietst door De Bakker. Captein was geen partij voor Beghetto. In de herkansingen werden ze ook snel aan de kant gezet. Kampioen Mahn had het geluk de Austra liër Norris (echtgenoot van de Australi sche turnkampioene) te treffen. Hij won. Daarna versperde Sercu hem de weg. In de herkansing lette Mahn te veel op de nog omvangrijker Rousseau en vergat de Japanner Hirama. Afgelopen dus ook voor Mahn. Bij de dames veroverde de Russin Sa- vina de sprinttiel. Zij versloeg haar land genote Kirichenko in de finale. Rini Wagtmans heeft na de zondag ge reden vierde etappe de leiding 'n de Ron de van Namen, een etappewedstrijd voor amateurs, behouden. Hij heeft slechts drie seconden voorsprong )p René Pij nen. De vierde etappe, een rit over 140 kilometer van Couvin naar Andenne, werd een zege voor de Belg Roger De- Vlaminck, die een tijd noteerde van 3.23.00. De Nederlander Ger Harings werd in dezelfde tijd tweede. werd het lot van de thuisclub door een kogel van Jack de Heyer bezegeld: 1-2. Het new look-elftal van Zandvoortmeeu wen, waarin slechts vier spelers van het vorige seizoen, heeft er bij ARC in Alphen aan de Rijn niets van terecht gebracht en werd volledig overspeeld. Na een 3-0 ruststand zegevierde de thuisclub tenslot te met 7-0. IJmuiden nam in de uitwed strijd tegen De Geuzen door Grooten- boer en Verschoor weliswaar tweemaal de leiding, maar daarna waren het woord en de daad aan de thuisclub. De achter hoede van de IJmuidenaren bleek volko men van slag en via 4-2 bij de rust werd het 7-2 voor De Geuzen. Marken en Ken nemerland sloten de eerste helft met een 1-1 score af. De newcomer Van der Laan (ex-DSS) had de Haarlemse treffer voor zijn rekening genomen. Na de rust had Kennemerland doorgaans het beste van het spel en kwam door twee doelpunten van Grootveld aan een verdiende 3-1 ze ge. Het schijnt SMS ernst te zijn om in de vierde klas een toonaangevende rol te gaan spelen. De Nieuw Vennepers ze gevierden door goals van Ton Snaterse Arendsman, Kulk en Pim Snaterse met 4-1 over VEW. Teeuwen zorgde voor het tegenpunt. Doelman Rovers van de be zoekers voorkwam een hogere score. SVJ zegevierde eveneens met 4-1 over VVGA. Dirck zorgde voor 1-0 met de rust, waar na de gasten uit een penalty de gelijkma ker scoorden: 1-1. Het betere spel van SVJ werd nadien met doelpunten van Bellaart (2x) en Drogtrop naar waarde beloond. Het debuterende ETO deed het met een 2-2 gelijkspel tegen De Volewijc kers lang niet slecht. Het verjongde Kin heim zag bij Altijd Paraat geen kans om een in de eerste helft opgelopen achter stand van 1-0 ongedaan te maken. Met stug verdedigen onthielden de AP-ers aan Kinheim een verdiend gelijkspel. (Van een medewerker) Voor eigen publiek in het sportpark Schoonenberg heeft Telstar in IA van de competitie voor B-elftallen op de valreep een 1-0 overwinning behaald op DWS Bijna 2.000 toeschouwers waren van deze triomf getuige. Het B-elftal van Haarlem verloor met 3-2 in en tegen Heerenveen RCH kwam in 2A tot een vlotte 4-0 zege op Heracles en EDO-B verloor onfortuin lijk met 3-1 van PEC. Bij vlagen viel er in de strijd tussen Telstar en DWS van goed voetbal te genieten. Met nog vijf minuten te spelen kreeg de keeper van DWS een schot van Verschoor niet onder controle en toen was de attente Boontjes er snel bij om voor Telstar de zege te grijpen: 1-0. Heerenveen nam weliswaar een 1-0 voor sprong, maar Polanen en Driessen deden de winstkansen in het voordeel van Haar lem keren: 1-2. Na de pauze kwamen de Friezen uit een penalty weer langszij van de roodbroeken en liepen nadien be slissend tot 3-2 uit. De strijd tussen EDO en PEC was amper 10 minuten aan de gang of de gasten namen door Kracht al een 0-1 voorsprong. Daarna voltrok zich het nood lot over EDO en werden twee blunders van doelman Bruines door Dekker en Spanhaak afgestraft: 0-3. Toen Van Seg- gelen een kwartier na de hervatting tot 1-3 ophaalde, ontketende EDO wel een offensief, maar het verdiende gelijke spel bleef uit. RCH nam reeds in de eerste helft door twee doelpunten van De Goede een 2-0 voorsprong op de tweede keus van Heracles. Na de rust konden Van Doesselaar en alweer De Goede de winst verdubbelen: 4-0. bij daverende schoten van het duo Tinus- Koningstein. Meermalen stonden paal, lat of een verdediger op de doellijn succes in de weg. Maslo en Fransz moesten te zeer hun verdediging bijstaan om maar iets zin nigs aan de aanval te kunnen doen. Het gevolg was dat bij die sporadische tegen stoten van de kleine Meyer, verreweg de beste aanvaller, een enorme kloof gaapte tussen RCH's voorhoede en achterste li nie. De lange trappen waarmee de Heem stedenaren de stevige Bossche defensie trachtten te ontwrichten, beantwoordden geen van alle aan hun doel. Een door doelman Van Straaten simpel gestopt ver schot van Gerritsen vormde RCH's enige wapenfeit. In tempo, techniek en spelop- bouw stak de thuisclub met kop en schou ders boven RCH uit. Nochtans werd het eerst kort voor rust 2-0 toen linksbinnen Koningstein een knappe solo besloot met een roller in de hoek langs en via de uitgelopen doelman Bes. Na de hervatting opereerde Hendrikse in plaats van Cornet op de linksachter plaats. Zo aantrekkelijk als vooral dan aan Bossche zijde de strijd voor rust was, zo matig werd deze nu. De thuisclub geloofde het wel, omdat het te gen dit RCH geen groot gevaar behoefde te duchten. RCH, dat nu wel ruimte kreeg en zich ook metterdaad offensief ging weren met Meyer en de in plaats van Gerritsen naar voren trekkende Honout als gevaarlijkste schutters. Er kwamen kansen maar v. Straaten had ogenschijn lijk geen enkele moeite met inzetten van Meyer, Fransz en Honout. Het zat er niet in voor RCH. (Van een correspondent) EDO heeft gisteren bij NOAD zijn eer ste nederlaag in de nieuwe competitie ge leden. Met 2-1 trok NOAD aan het langste eind en doorbrak het de nog niet gepas seerde defensiegordel van de Haarlemse ploeg. EDO maakte gisteren trouwens zijn eerste doelpunt van dit seizoen. Die ene voltreffer, overigens nog een ge schenk van NOAD's doelman Van Dieten, was overigens een schrale troost voor de Haarlemse voorhoede die een handvol goede kansen negeerde. Bovendien knal de Koek bij een strafschop de bal nog eens tegen de paal. Tegen de verhouding in nam EDO na 25 minuten dan ook de leiding. Koek plaatste de bal bij een vrije trap, vanaf de zijlijn, hard en laag voor het Tilburgse doel. Doelman Van Dieten deed een ge slaagde sprong naar de bal maar liet hem weer los en dat buitenkansje liet Burke zich niet ontgaan: 0-1. De vreugde was slechts van korte duur. De aanval die NOAD na de aftrap op touw zette, werd zo vlekkeloos en snel uitgevoerd en af gewerkt met een schitterende kopbal van Zieltjens (1-1). NOAD drukte door, maakte een buiten- speldoelpunt, zag een kopbal van Ziel tjens zijn doel rakeling missen en kreeg twee minuten voor de rust zijn zin. Een dieptepass van Jansen verraste Breeuwer en Disselköter. Van der Velden reageerde attent en maakte geen fout: 2-1. Na de rust zakte het spelpeil aanzien lijk. EDO deelde meestal de lakens uit en kreeg van de onzekere Tilburgse ach terhoede een handvol goede scoringskan sen. De beste was voor Koek die in de achtste minuut een strafschop mocht ne men omdat Netten Bosdijk te hardhandig onderuit had gehaald. Koek schoot wel hard maar op de paal. NOAD zocht zijn geluk na de rust in uitvallen. Dat die voor EDO levensgevaar inhielden be wees de snelle Uyens met twee knallen op het houtwerk. EDO's enige gerichte schot kwam van Mul die echter Van Dieten op zijn weg vond. Er waren bij deze nogal hard gespeel de wedstrijd 1500 toeschouwers. Scheids rechter was de heer Pijper. Yoshiro Mifune is het geld waard ge bleken. De kleine Japanner, die vele dui zenden kilometers gereisd had om in Enschede de klassieke afstand van 42 «lometer en 195 meter te lopen, heeft de organisatoren van de elfde Enschedese marathon, die in zijn tweeëntwintigjarig bestaan is uitgegroeid tot een evenement van naam in Europa, niet teleurgesteld. Mifune, met zijn twintig jaar de jongste deelnemer uit het bijna honderdentachtig man sterke veld, demonstreerde op de zon nige wegen tussen Enschede en Haaks bergen zo'n verbluffend meesterschap, dat zijn solo in de laatste tien kilometer een ware triomftocht was. Met die afstand voor de boeg moest ook Hill namelijk buigen voor de klasse van de Japanner. Na een teken van coach Uchikawa ging het tempo nog verder omhoog en in nauwelijks twee kilometer raakte de Britse biochemicus de enige die hen tot dat ogenblik had kunnen vol gen, vele honderden meters achter. On bedreigd, met een feilloos ritmegevoel legde Mifune de laatste kilometers af. In het stadion kreeg de kleine Aziaat die na 2 uur 20 minuten en 53,8 seconden finish te hij miste het wedstrijdrecord van Jim Peters met bijna anderhalve minuut een ovationeel applaus van de ruim zestienduizend toeschouwers. Drie minu ten later arriveerde Hill. De uitslag: 1. Yorshiro (Japan) 2 uur twintig minuten 53,8 seconden; Hill 2.23.43.6, 3. Sharankov (Buig.) 2.26.02.0, 4. Newsome (GB) 2.26.08.2, 5. Riesner (W.-Dld) 2.26.11.2, 13. Steylen (Ned.) 2.31.15.4. 14 Hol (Ned.) 2.31.55.8, 20 Smits (Ned.) 2.40.59.6. AUTOSPORT. Door een zege in de strijd om de grote bergprijs van Zwitser land heeft de Westduitse coureur Gerhard Mitter met een Porsche 911 zijn Europese titel bergklim geprolongeerd.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 11