Speciale moordbrigade bij Amsterdamse politie Dwangbevelen kunnen worden gemist Agenda voor Haarlem en de IJmond GAK-arts was oplichter V erkoopster pakt dief geld af en DANSEN LEREN ISlarsnka meubelen Mr. J. Knottenbelt overleden Eerste onderzoek richt zich op de moord in de Fagelstraat Doden in het verkeer - volgens aantal Kamerleden - Ex-verzetscentrum afgebrand Betonnen palen op treinrails ontdekt Prins Bernhard moet rust houden T wee AR-senatoren achter radicalen Koeientragedie in Leeuwarden Gevangenisstraf na plan tot opblazen van bedrijf Veranderingen bij „De Bazuin1 Morgen koeler I DANSAKADEMIE „SCHRODER" it DINSDAG 29 AUGUSTUS 1967 Eerste zaak Oplichter meldt zich Kinderen gestikt in bed Boerderij in Zwaagdijk 4e MIDZOMER-PANSOEFENAVONP LOOP VRIJ IN EN UIT bij Anegang 39 - Haarlem 1800 m2 MEUBELSHOW Haarlem I elsen-IJmidden Beverwijk .s-g ts (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Een boekhouder met alleen mulo-opleiding: heeft bijna drie maanden de functie van controlerend geneesheer uitgeoefend in het district Rotterdam van het Gemeenschappelijk Administratiekantoor (GAK). De man, een 34-jarige Hagenaar, is niet ontmas kerd door college's, maar door twee agen ten van de Haagse politie. De Haagse agenten zagen hem vrijdag door de stad rijden in een auto met een esculaapteken. Zij herkenden hem als een oude klant die al enkele keren we gens oplichting is veroordeeld en hielden hem aan. In de auto vonden zij papieren van het GAK. Eerder heeft de Hagenaar zich uitge geven voor militair attaché, BVD-ambte- naar, officier van justitie en erts bij de Koninklijke Luchtmacht. Hij js in ver band hiermee een keer door de recht bank ter beschikking van de regering gesteld en toen in verschillende psychia trische inrichtingen opgenomen geweest. Vermoed wordt dat hij zich in deze inrichtingen de manieren en het jargon van artsen heeft eigen gemaakt. De man is bij het GAK aangenomen na een solli citatie op een advertentie in een medisch tijdschrift. Hij vertelde bij zijn sollicita tie dat hij na zijn studie als militair arts werkzaam was geweest, enkele jaren in Amerika had gewerkt en nu om een specialisatie in de psychiatrie te kunnen bekostigen de aangeboden functie am bieerde. De arts, die hem per 1 juni van dit jaar aannam, verklaart geen aanleiding te hebben gevonden tot twijfel. Hij had een collega in Rotterdam gevraagd de Hagenaar naar zijn papieren te vragen. Dit is enkele keren gebeurd, maar de man verzon steeds uitvluchten. AMSTERDAM. Mr. J. Knottenbelt, een der vice-presidenten van de recht bank te Amsterdam, is maandag op 62- jarige leeftijd in een ziekenhuis te Luik overleden. De heer Knottenbelt werd op 16 augustus tijdens zijn vakantieverblijf in het Belgische plaatsje Houffalize door een bewusteloosheid getroffen. Mr. Knottenbelt, die voor de tweede wereldoorlog advocaat en procureur in Soerabaja is geweest, werd in 1947 rech ter in de arrondissementsrechtbank te Amsterdam. Drie jaar, van 1949 tot en met 1951, was hij rechter-commissaris. In 1958 volgde zijn benoeming tot vice-pre sident. Hij was een markante figuur in het paleis van Justitie aan de Prinsen gracht. Mr. Knottenbelt was ook voorzitter van het Medisch Tuchtcollege voor de provin cies Noord-Holland en Utrecht. AMSTERDAM. In overleg metf de officier van Justitie mr. J. Hart suiker lieeft de Amsterdamse politie een speciale brigade ingesteld voor het onderzoek van ernstige delicten zoals moord en doodslag. Aan het hoofd staat commissaris T. C. J. San ders, die ook de leiding heeft van de bestrijding van de handel in en het gebruik van verdovende middelen. De brigade zal uit zestig man bestaan. De eerste zaak waarmee de speciale bri gade zich bezig houdt is de moord op de 41-jarige kantoorbediende Albert Souman, die gisteren werd ontdekt. De instelling van de speciale brigade kan gezien worden als een onderdeel van de op centralisatie gerichte reorganisatie van het Amsterdamse politiekorps, welke door de nieuwe burgemeester, dr. I. Sam- kalden, is aangekondigd. Tot nu toe berustte het onderzoek bi, het afdelingsbureau in het stadsgedeelte waar het misdrijf gepleegd was, zo nodig met assistentie van de centrale recherche. Dit had het nadeel dat niet altijd de meest geschikte politieman de leiding kreeg. De opzet van de speciale brigade waar borgt dat het nu wel het geval is. Recher cheurs van uitzonderlijke kwaliteit ma ken deel van de brigade uit. Zij krijgen een speciale opleiding. Op het ogenblik is de brigade pas op halve sterkte. De politiemannen, die deel uitmaken van de speciale brigade, doen dienst op afdelingsbureaus of op afdelingen van de centrale recherche. Zodra er een moord MAASBRACHT. Bij een botsing tussen een bromfiets en een vrachtauto is de 45-jarige A. H. Stevens uit Valkenburg om het leven gekomen. Hij verleende op een kruising geen voorrang aan de vrachtauto. De echtgenote van de heer Stevens, die bij hem achterop zat, werd zwaar gewond. DEURNE. De 68-jarige heer M. van Schijndel, die met zijn fiets aan de hand een kruispunt opliep, werd aangereden door een personenauto. Hij was op slag dood. LICHTENVOORDE. Een driejarig zoontje van de familie Arink, dat achter op de tractor van zijn vader stond, viel er door een oneffenheid in de weg af en geraak te onder de achteruitrijdende tractor. Tij dens het vervoer naar een ziekenhuis is het kind overleden. DEN HAAG. In een ziekenhuis over leed de 35-jarige Marie Therese Rea Pernet, afkomstig van Mauritius. Zij was bij het te voet oversteken van het Stationsplein in Den Haag aangereden door een tram. DALERVEEN. De 13-jarige G. J. Bou wers, die 's avonds zonder licht fietste is aangereden door een tegemoetko mende auto. De jongen werd ernstig gewond en overleed later in een zieken huis. ASSEN De 79-jarige J. Eising, die zonder op het verkeer te letten op zijn bromfiets een autoweg wilde overste ken, werd aangereden door een vracht auto. Hij was op slag dood. Commissaris T. C. J. Sanders, die de leiding heeft van de moordbrigade. of doodslag is ontdekt, gaan zij zich te zamen onder leiding van commissaris Sanders met deze zaak bezighouden. Een uitgebreid buurtonderzoek kan door het grote aantal mensen die direct beschik baar zijn aanzienlijk sneller op gang ko men dan tot nu toe het geval is geweest. Na de ontdekking van de moord in de Fagelstraat is direct met een dergelijk buurtonderzoek begonnen, dat echter nog niet veel resultaat opleverde, daar de heer Souman pas enkele weken de kamer in het huis aan de Fagelstraat had be trokken. Vrijdag en maandag verscheen hij niet op zijn werk en daarom ging zijn werkgever, een botenbouwer, naar de Fagelstraat. Omdat hij daar geen gehoor kreeg (de hospita van de heer Souman ligt in een ziekenhuis) ging hij naar de politie. Deze verschafte zich toegang tot het huis en ontdekte de moord. Het slachtoffer was gewurgd en aan handen en voeten gebonden. Het achterhoofd ver toonde enkele slagwonden. De kamer was geheel overhoop gehaald, zodat de politie roofmoord niet uitgesloten acht. De heer Souman was ongehuwd. Hij kwam zestien jaar geleden van Java naar Nederland, woonde korte tijd in Den Haag en kwam daarna naar Amsterdam. MEJ. I. GOUDRIAAN CAPELLE AD. IJSSEL. De politie speurt naar twee mannen, die maandag middag omstreeks twee uur tevergeefs hebben geprobeerd de kassa van een bak kerij in Capelle leeg te halen. De twee mannen kwamen de winkel binnen en ga ven de verkoopster mej. I. Goudriaan in het Italiaans te verstaan, dat ze brood wilden kopen. De mannen begaven zich daarop achter de toonbank om de door hen gewenste broden aan te wijzen. Nadat ze hun keuze hadden gemaakt, betaalden ze met een biljet van tien gul den. Toen de verkoopster de kassa had geopend om wisselgeld terug te geven, pakte één van de twee een handvol bank biljetten uit de kassalade, waarmee hij zich uit de voeten wilde maken. De ver koopster greep de man echter beet en slaagde erin na een korte worsteling de bankbiljetten weer uit zijn hand te gris sen. De twee onbekenden vluchtten daar na zonder een cent rijker te zijn ge worden de winkel uit. De verkoopster werd bij de worsteling niet gewond. AMSTERDAM. Een 21-jarige los- werkman uit Amsterdam wordt ervan verdacht de afgelopen maanden enige tientallen winkeliers in de hoofdstad voor in totaal 5.000 te hebben benadeeld. De jongeman kocht gemakkelijk verhan delbare artikelen als schrijfmachines en fototoestellen tegen afgifte van ongedek te postgirobiljetten. Hij meldde zich vrij willig bij de politie met de mededeling dat hij er geen gat meer in zag. (Van onze correspondent) VENLO. Toen mevrouw Rejhons in Venlo maandag haar tweelingdochtertjes wilde wekken, vond zij een van de meis jes, de achttien maanden oude Nicole met het hoofdje tussen de spijlen van het le- dikantje geklemd. Het kind bleek door verstikking om het leven te zijn geko men. RENSWOUDE. De elf maanden July- Anne, dochtertje van het Engels-Noorse echtpaar Webb, is maandagmorgen dood in haar bedje aangetroffen. Vermoedelijk is het kind in de dfekentjes gestikt. Het echtpaar verbleef op doorreis naar Oslo enkele dagen bij kennissen in Renswoude. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Verscheidene leden van de vaste commissie voor Financiën uit de Tweede Kamer menen, dat de rompslomp van dwangbevelen en de daarbij behoren de (persoonlijke) betekening kan worden gemist. Zij merken dit op in het voorlopig verslag op de Kostenwet Invordering Rijksbelastingen. De Kostenwet, voor het laatst gewij zigd in 1935. is wellicht rijp voor een grondige herziening. Er moet immers ge streefd worden naar meer efficiency. Vol gens deze Kamerleden dient de overheid zich te bezinnen op de vraag of er geen systeem kan worden ontworpen waarbi; de belastingplichtige zonder kosten wordt herinnerd aan de op hem rustende plicht tot betalen, voordat hij wordt besprongen met maatregelen waaraan kosten zijn ver bonden. Het instituut van de betaalde aanmaning is anno 1967 verouderd. De leden vragen aan de minister om een studie waarbij wellicht de automati sering van de fiscale administratie uit komst kan bieden. De vervolgingskosten roepen nu vaak bij de belastingplichtigen sterke anti-fiscale prikkels op. In het ZWAAGDIJK. Een korte, felle brand, vermoedelijk ontstaan door hooi- broei, heeft maandag de boerderij van de gebroeders Galis in Zwaagdijk (ten noorden van Hoorn) volkomen vernield. De schade bedraagt 150.000. De boerderij, „Oliver" genoemd, deed tijdens de tweede wereldoorlog dienst als verzetscentrum in Noord-Holland. Op de landerijen achter de boerderij werden tijdens de oorlog vele droppings verricht (Van onze correspondent) VENLO. Onbekenden hebben tot tweemaal toe betonnen palen op de rails gelegd van de spoorlijn Venlo-Kalden- kirchen. De aan de locomotieven zittende zogenoemde spoorstaafruimers, hebben de betonnen palen weliswaar van de rails geduwd, maar enkele palen die daardoor tussen de rails terechtkwamen, hebben zowel een Duitse als een Nederlandse locomotief aan de onderkant flink be schadigd. DEN HAAG. Prins Bernhard lijdt sinds enkele weken aan een zenuwont steking in de rug. Op medisch advies zal de prins voorlopig zoveel mogelijk rust moeten houden. Verschillende van de door de prins aangegane verplichtin gen zullen hierdoor moeten worden af gezegd. ADVERTENTIE voor onze leerlingen van het vorige dansseizoen 'n fijne „mix" van Zuidamerikaans, beat en populair Voor onze leerlingen van het komende dansseizoen Wacht niet te lang meer met inschrijving, reeds nu zijn verschillende klubs volgeboekt. Inschrijving dagelijks van 1422 uur. Wees HIPèn verstandig, leer dansen bij het toon aangevende dansinstituut voor Haarlem en omstreken RAAMSINGEL 16 HAARLEM voor R.K., TEL. 11045 wetsontwerp wordt juist voorgesteld de tarieven voor aanmaningen te verhogen. Deze Kamerleden wijzen ook nog op de mogelijkheid om, gelijk in het maat schappelijk verkeer, girokaarten te stu ren, waarmee betalingen kunnen worden verricht. De fiscus heeft deze maatschap pelijke ontwikkeling niet gevolgd, aldus deze leden. Verscheidene andere leden van de com missie stemden gaarne in met het streven de vervolgingskosten aan het huidige prijspeil aan te passen. Zij zouden het waarderen indien in den vervolge regel matiger, bijvoorbeeld om de vijf jaar, bezien werd of het tarief gewijzigd dient te worden. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Het Antirevolutionaire Eerste-Kamerlid prof. mr. W. F. de Gaay Fortman zal het congres van Christen- radikalen leiden dat op 10 en 11 novem ber in Scheveningen wordt gehouden. Het betreft hier een werkcongres van de zogenaamde Americain-groep, waarin ra dicalen" uit de KVP, de ARP en de CHU samenwerken. De actie die de KVP-radicalen binnen de KVP voeren is een onderdeel van het streven van deze groep tot hervorming van de confessio nele partijen in radicale zin. Behalve prof. De Gaay Fortman steunt nog een ander anti-revolutionair Eerste- Kamerlid de actie van de radicalen: prof. dr. W. Albeda, hoogleraar aan de Eco nomische Hogeschool te Rotterdam. Op het congres in november zullen de radi calen een werkprogramma vaststellen dat bij hun verdere activiteiten als lei draad zal dienen. (Van onze correspondent) LEEUWARDEN. Een koe in doods nood heeft maandagmiddag paniek ge zaaid in Leeuwarden. Het dier, dat was losgebroken uit het abattoir, rende de woonkamer van de familie G. Zoet aan de Prinsesseweg binnen. Op dat moment zat de zeven maanden oude Janka in de box te spelen. Het dier werkte het nodige meubilair opzij en stapte vervolgens met zijn voorpoten in de box. Dank zij het optreden van een tot nu toe onbekend gebleven jongeman, die de baby uit de box haalde, ontsnapte Janka aan de dood. De koe had tevoren al onrust gezaaid op de weg. Nadat zij de woning was uitgedraafd, slaagden de honderden toeschouwers erin haar in een vijver te drijven. Het dier leverde echter zo'n groot gevaar op, dat de politie niets anders kon doen dan het dood te schieten. (Van onze correspondent) ALKMAAR. De Alkmaarse recht bank heeft vanochtend een 41-jarige fa brieksdirecteur uit Bladel (N.-B.) ver oordeeld tot twee jaar en een 43-jarige opticien uit Tilburg tot anderhalf jaar gevangenisstraf. Brandkast leeggehaald. Inbrekers heb ben uit het jongenstehuis „Arcella" in Rotterdam uit de brandkast ƒ3.500,- gestolen. Zij dwongen 's nachts de di recteur onder bedreiging met een re volver de sleutels van de brandkast te geven. Vjjftig inbraken. Een 22-jarige reclame tekenaar uit Venlo heeft bekend meer dan vijftig inbraken te hebben gepleegd. In Nijmegen liep hij tegen de lamp. Hij opereerde voornamelijk in Maas tricht en omgeving. Hij deelde de op brengst met een 27-jarige vriendin uit Nijmegen, die eveneens is gearresteerd. In Huissen had hij een auto gestolen, welke hij bij zijn aanhouding nog in bezit had. In de auto werden inbrekers gereedschappen en een geweer met munitie aangetroffen. Burgemeesters. De commissaris der ko ningin in Noord-Holland heeft tot waar nemend burgemeester van Jisp benoemd de heer E. C. Tjaden, thans burgemeester van Wijde Wormer. De burgemeester van Jisp is burgemeester van Rockanje ge worden. Er bestaan plannen de gren zen van de gemeenten Wijde Wormer en Jisp te wijzigen. Daarom is het niet opportuun op korte termijn in de vaca ture te voorzien. De heer N. P. Kremer sinds 1960 burgemeester van Zuidland, is tevens benoemd tot burgemeester van Abbenbroek en Oudenhoorn. Nieuwe netnummers. Het ingebruikne- men van een nieuwe telefooncentrale in Hilversum zal gepaard gaan met een wijziging van de netnummers van alle negen telefoonnetten, die samen de sector Hilversum vormen. De netnum mers 02950 tot en met 02959 worden ver vangen door de netnummers 02150 tot en met 02159. Deze wijziging gaat in op zondag 3 september om 10.00 uur. (Van onze correspondent) NIJMEGEN Het r.k. weekblad „De Bazuin" krijgt een ruimere opzet. Per 1 oktober komt er een verandering in het stichtingsbestuur en zal ook de redactie worden uitgebreid met het doel de bin- ding met de Paters Dominicanen minder sterk te maken dan voorheen het geval was. De veranderingen hebben ook betrekking op het benoemingsrecht dat de provinciaal der Dominicanen tot nu toe had. Gehoopt wordt in verscheidene opzichten, ook com mercieel, tot een ruimere exploitatie te kunnen komen. Uitgangspunt blijft het brengen van een actueel, godsdienstig blad. „De Bazuin", tot nu toe uitgegeven door de centrale drukkerij in Nijmegen, zal worden ondergebracht bij uitgeverij Ambo, die ook de gehele exploitatie gaat verzorgen. ADVERTENTIE Het KNMI deelt mee: Zij zouden van plan zijn geweest een veevoederbedrijf in Bladel in de lucht te laten vliegen en hadden daarvoor de hulp ingeroepen van een Bergense explosie- venexpert. Deze zou drieduizend gulden als beloning krijgen. De Bergenaar had echter de politie ingelicht. Hij was op haar verzoek het spel blijven meespelen. De rechtbank hechtte geen waarde aan de verklaring van de verdachten tijdens de zitting, twee weken geleden, dat de hele zaak geënsceneerd was en dat zij dat vlak voor de explosie hadden willen laten uitkomen. De twee mannen hadden elkaar in de smokkelaarswereld leren kennen. Vanmorgen lag een depressie tussen IJsland en Schotland met een bijbehorend frontensysteem boven de Britse eilanden en de Noordzee. Dit lagedrukgebied koerst naar het noordoosten. De fronten ervan zullen ons vanavond en vannacht passeren. Dit gaat met vrij veel bewol king gepaard, waaruit plaatselijk een re genbui kan vallen, hier en daar verge zeld van onweer. Achter de fronten ruimt de wind van zuid naar west en stroomt iets koelere en onstabiele lucht ons land binnen. Voor morgen wordt dan ook een wisselende bewolking verwacht met enke le plaatselijke buien. De temperaturen zullen wat lager zijn dan vandaag. Grote Kerk, vandaag 20 u.: Orgelconcert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Een harde noot voor Dan O'Brien", 18 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „Boeing Boeing", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Slaven", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, sa men thuis", a.l. Minerva, 20.15 u.: „De spion met het kanten broekje", a.l.; woensdag 14.30 uur: „Batman en Robin (2)", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Fantö- mas contra Scotland Yard", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De prikkel van het leven", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Operatie Golden Car", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr- Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Tot en met 2 sep tember ook op zaterdag van 20.30 tot 22.30 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u- en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamperlaan) Werk van Jacobus van Looy. Dagelijks van 10-17 uur. 's Zondags van af 14 uur. Tot 4 september. Cruquius Museum (Cruquiusweg Heemste de): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zon- en feestda gen gesloten. Ruine van Brederode (Santpoort): Ex positie van plastiek van Rob Claus. Da gelijks van 9 tot 20 u. en van 21 tot 23 u. Tot 3 september. De Waag (Spaame-Damstraat): Expo sitie van beeldhouwwerken en tekeningen van Truus Loeffvan Someren Gréve. Da - gelijks van 13 tot 17 uur. Tot 11 september. DIVERSEN Linnaeushof (Bennebroek). Tot en met oktober: openluchttentoonsteling van voorjaars- en zomerbloemen. Stadhuis Haarlem, woensdag 14 u.: Extra gemeenteraadsvergadering (streekplan N oordzeekanaal) Raadhuis Halfweg, woensdag 19.30 uur: Gemeenteraadsvergadering Spaarnwoude- Haarlemmerliede. Grote Markt, woensdag 20.30 u.: Optre den door de Haarlemse Politie Kapel. DINSDAG 29 AUGUSTUS City, 20 u.: „O.S.S. 117, hartentroef in Tokio". Ruïne van Brederode: Rob Claus expo seert kleurgrafiek, die dagelijks (tot 3 sep tember) te zien is van 9 tot 18 uur en van 20-22 u. Gedurende het gehele seizoen wordt beeldhouwwerk van Janneke Ducro, Louk van Meurs, Nico Betjes, Paul van Crimpen, Geert Jan van Meurs, David J. van de Kop en Frits Vanen tentoongesteld WOENSDAG 30 AUGUSTUS City, 20 u.: „O.S.S. 117, Hartentroef in Tokio". Feiison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Expositie grafisch werk van Aad de Haas. Ruïne van Brederode. Santpoort, 9 tot 18 u. en 20 tot 22 u.: Expositie grafiek van Rob Claus; tentoonstelling beeldhouw werken van Nederlandse kunstenaars. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DINSDAG 29 AUGUSTUS Kenenmer Theater, 19 en 21.15 u.: „De vrouw die drie mannen beminde". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Triple Cross". WOENSDAG 30 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De vrouw die drie mannen beminde". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Triple] Cross". Grote Kerk, Kerkstraat 20, u.: Orgel concert m.m.v. G. J. Moed. WEERRAPPORTEN Maximum en minimum- -S a SS w temperaturen 13" 2 3 Z 3 binnen- en buitenland BS C M Den Helder licht bew. z 21 14 0 Ypenburg onbewolkt windst. 22 13 0 Vlissingen licht bew. zzw 22 16 0 Eelde licht bew. ozo 22 11 0 De Bilt half bew. windst. 23 11 0 Twente onbewolkt zo 22 13 0 Eindhoven mist z 23 11 0 Z.-Limburg onbewolkt zzw 23 12 0 Helsinki onbewolkt nno 17 8 1 Stockholm zw. bew. windst. 23 9 0 Oslo zw. bew. ozo 23 14 0 Kopenhagen mist zzw 22 13 0 Aberdeen regenbui wzw 21 10 0.2 Londen zw. bew. wzw 25 14 0 Amsterdam onbewolkt z 22 12 0 Brussel onbewolkt 7 24 13 0 Luxemburg onbewolkt n 23 12 0 Parijs onbewolkt windst. 26 11 0 Bordeaux regen nw 30 16 0.2 Grenoble zw. bew. windst. 26 18 0 Nice licht bew. n 27 19 0 Berlijn zw. bew. z 21 14 0 Frankfort mist no 23 10 0 München onbewolkt windst. 23 9 0 Zürich onbewolkt windst. 22 10 0 Senève mist zw 23 11 0 Locarno geh. bew. wzw 26 19 29 Wenen onbewolkt windst. 23 9 0 Innsbruck licht bew windst. 23 9 0 Belgrado onbewolkt windst. 22 13 0 Athene onbewolkt n 33 13 0 Rome zw. bew. O 29 19 0 Barcelona onbewolkt nnw 18 0 Madrid licht bew. windst. 33 14 0 Mallorca onbewolkt windst. 29 16 0 Woensdag 30 augustus Zon op 5.47 uur; onder 19.33 uur. Hoog en laag water In IJ muiden Dinsdag 29 augustus Hoog vater 9.26 uur en 21.58 uur. Laag water 4.47 uur en 17.08 uur. Woensdag 30 augustus Hoog water 10.41 uur en 23.21 uur. Laag water 5.52 uur en 18.26 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2