Radicale K VP - Kamerleden blijven kabinet steunen Fractieberaad in Berg en Dal Oude Mercedes gezocht a—— Turkse arbeider schoot vroegere hospita dood Portugal werft Nederlandse toeristen Agenda voor Haarlem en de IJmond Kort en bondig Vrouw en baby verdronken DANSSCHOOL T. GRIEK il r* Nog weinig licht in Heeszvijkse moord Geldboeten voor gebruik moderne' bromfietssturen Laat defensie de NS-reductie voor militairen betalen Dader na klopjacht gegrepen Weer wolken Expositie over Rode Kruis WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1967 Geen alternatief FS.V. zegt: Militair attaché in Washington Reeds 145 gemeenten heffen van burgerij hogere belasting BETERE VLIEGVERBINDINGEN Nieuw instituut voor seksueel onderzoek nnnnnnnnnnntu1 Haarlem V elsen-I J tnuiden Beverwijk I" d9 I (Van onze parlementaire redactie) NIJMEGEN. De zeven radicale K.V.P.'ers in de Tweede Kamer blijven niet de fractie van de K.V.P. het kabinet-De Jong steunen. Zij zullen geen aparte groep in de fractie vormen, maar zich bij de beoordeling van het regeringsbeleid zakelijk opstellen, indachtig de binding van de K.V.P. met het regeringsprogramma. Dat is het resultaat van het overleg dat de Kamerfractie gisteren over de partijpolitieke situatie heeft gevoerd. De fractie had zich voor dat beraad te ruggetrokken in de katholieke volksho geschool „Ons Erf" in Berg en Dal bij Nijmegen. Na afloop kon een tevreden fractieleider drs. W. K. N. Schmelzer melden, dat geen enkel lid van de frac tie zijn visie op het gebied van de par tijvernieuwing tot inzet zal maken van de standpuntbepaling in het parlement. Drs. Schmelzer zei dat de fractie una niem van opvatting was dat het hier om onderscheiden verantwoordelijkheden gaat. waarbij het landsbelang in het ge ding is. „Het land moet worden gere geerd," zei hij. „Het moet geen chaos worden". Drs. J. M. Aarden, lid van het giste ren herkozen fractiebestuur en aanhan ger van de radicalen, liet weten dat zijn groep evenmin op chaos uit is. „Wij me nen met een afwijkende houding in de fractie het land geen dienst te bewij zen", zei hij. „Dat zou onze actie onmo gelijk maken". Drs. Aarden herinnerde er aan dat de radicalen hun doeleinden niet willen bereiken door middel van een nieuwe partij, maar juist binnen de KVP. Drs. Schmelzer deelde mee dat de fractie in zijn geheel nog volledig achter de loyaliteitsverklaring staat, die hij op 9 april ten gunste van het kabinet-De Jong heeft afgelegd. Reeds toen waren er KVP-ers die liever met de PvdA in zee waren gegaan, maar desondanks het kabinet-De Jong hun steun niet onthiel den. „Ook de radicalen weten dat het land moet worden geregeerd", aldus drs. Schmelzer. „Door vergaande eisen te stellen zouden zij de zaak van de partijvernieuwing niet dienen omdat een alternatief in de verste verte niet aan wezig is". mmm UTRECHT. Het opsporen van de man, die op 12 augustus in Heeswijk bij Montfoort veehouder Rijer de Bruijn van het leven beroofde, zal veel tijd vergen. De rijkspolitie zoekt nog steeds naar de eigenaar of houder van de auto, die kort voor de moord op het erf van de vee houder is gezien. Het was een Mercedes type 170, bouwjaar 1948-1952. De rijkspolitie verzoekt iedereen, die nog over een dergelijke auto beschikt, dit aan de plaatselijke politie op te geven of aan de districtscommandant van de rijks politie in De Bilt (tel. 030-763711;. Het zelfde verzoek van de rijkspolitie geldt voor degenen, die iemand kennen die met een dergelijke auto rijdt. Er bestaat ook nog de mogelijkheid, dat op de avond van de moord zowel een donkere Mercedes als een rode Opel-Re kord op het erf van landbouwer De Brijn hebben gestaan. De rijkspolitie in het dis trict Utrecht heeft over beide wagens be trouwbare getuigenverklaringen gekregen. Wat de Opel betreft zijn er reeds twee duizend van deze wagens uit de jaren 1958 1961 gecontroleerd. Totaal staan 150.000 van deze auto's geregistreerd, maar al leen de rode exemplaren behoeven te worden gecontroleerd. Ook de eigenaars van enkele honderden Mercedessen uit de jaren 1948 tot 1951 zijn gehoord. De politie heeft voor de Mercedes aan merkelijk meer belangstelling dan voor de Opel. Gebleken is dat er nog ongeveer 2000 kentekenbewijzen van Merce dessen uit de jaren 1958-1962 in omloop zijn. De moeilijkheid is echter dat in zeer talrijke gevallen de tenaamstelling niet meer klopt met de werkelijkheid. De auto- zijn vaak één of meer keren van eige naar verwisseld, zonder dat het kenteken bewijs werd overgeschreven. DEN BOSCH Voor het eerst in Nederland heeft een kantonrechter ver oordelingen uitgesproken wegens het gebruiken van buitenmodelsturen op bromfietsen. Dit gebeurde tijdens een buitengewone zitting van de Bossche kantonrechter mr. J. Franken, die werd gehouden in de garage van een politiebureau in Den Bosch waar de be treffende bromfietsen stonden opge steld. Als getuige-deskundige werd ge hoord brigadier J. van Kessel van de Bossche gemeentepolitie. Deze grondde zijn bezwaren tegen de „moderne" sturen op de mindere wendbaarheid, het gemakkelijk uit balans raken van de bromfiets bij smalle sturen en het gevaar van omknikken van het stuur, dat dikwijls slechts op één plaats met de bromfiets verbonden is. Ook het monteren van zogenaamde achteruit kijkspiegels op het stuur werd afge keurd, omdat daardoor de maximum breedte van 75 cm voor de gehele brommer wordt overschreden. De kan tonrechter bepaalde de boeten in de meeste gevallen op f30,-. Een aantal sturen werd verbeurd verklaard. Een Mercedes-auto van dit model stond op de avond van de moord op de 47-jarige landbouwer Rijer de Bruin op diens erf in Heeswijk. De rijkspolitie in De Bilt wil graag weten wie nog in een dergelijke wagen rijdt. De fractieleider van de KVP zei, dat zich buiten de zee van ondertekenaars van het radicale adres geen andere KVP-Kamerleden tot de groep-Bogaers hebben „bekend". Zolang zich in het partij-politieke beeld geen structurele veranderingen voordoen, die nieuwe ver kiezingen noodzakelijk maken, verwacht hij voor het kabinet-De Jong geen moei lijkheden. „We hebben al heel wat stormen doorstaan" zei hij, „waarom dan nu ook niet? Ook deze keer is weer gebleken dat veel ons bindt, al moet ik toegeven dat het er niet eenvoudiger op is geworden". Volgens drs. Schmelzer is het fractie- beraad in constructieve sfeer gevoerd. Hij acht het onwaarschijnlijk dat alle zeven radicalen in voorkomende geval len hetzelfde afwijkende standpunt zou den innemen. „Als ik tot de radicalen behoorde, zou ik er wel voor oppassen," aldus de katholieke fractieleider. „Dat zou de zaak bepaald geen goed doen". UTRECHT De categorale federatieve spoorwegvakvereniging vindt het onjuist dat de Nederlandse Spoorwegen, ondanks een verwacht tekort van 140 miljoen gul den, nog steeds reductie geven aan mili tairen. Zij gunt de militairen het perio diek bezoek aan huis van harte, maar zij meent dat niet de spoorwegen deze half- geldreductie moeten betalen. Het is een post die thuishoort op de Defensiebegro ting, meent de F.S.V. Belachelijk noemt de F.S.V. het voorts dat beroepsmilitairen tot en met de rang van generaal voor hun particuliere reisjes minder betalen dan bejaarden van 65 jaar en ouder. Be jaarden die gebruik willen maken van de mogelijkheid voor half geld te reizen, moe ten daarvoor per kwartaal nog een bedrag van f 25,- neertellen. „Men kan de be roepsmilitairen moeilijk tot de behoeftigen van ons volk rekenen", zegt de F.S.V. (Van onze correspondent) ARNHEM. Tot Nederlands militair attaché in de Verenigde Staten is be noemd kolonel G. N. Tack uit Arnhem. Hij is de opvolger van kolonel Eisma, die drie jaar deze functie in Washington heeft bekleed. Kolonel Tack verbleef van 1947 tot 1950 in Indonesië,. In 1950 ging hij naar Korea In 1957 kwam hij naar Den Haag. In 1961 werd hij luitenant-kolonel. De drie daaropvolgende jaren was hij adjudant van koningin Juliana. (Van onze correspondent) DEN HAAG De inwoners van 145 ge meenten betalen nu gezamenlijk bijna 17 min. gulden extra-belasting aan hun ge meente. Voor 63 gemeenten heeft dit al geleid tot extra-uitkeringen van het rijk, dat daarvoor 21 miljoen gulden op tafel legt. Dit blijkt uit het antwoord van de minister van Financiën op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Frans- sen (P.v.d.A.). Binnenkort zullen nog eens 35 gemeen ten een aanvullende bijdrage krijgen inge volge het financiële verhoudingsbesluit. Het is nog maar een klein gedeelte van het aantal gemeenten dat een aanvraag hiervoor heeft ingediend, n.l. ruim 350. In tussen zijn bijna honderd aanvragen inge trokken of afgewezen. Ter gelegenheid van het honderd jarig bestaan van het Nederlandsche Roode Kruis heeft mevrouio 1. M. Ricardo-Paling gisteren in Den Haag een tentoonstelling geopend over tal van facetten van het Rode- Kruiswerk. Óp deze expositie is onder meer de wereldberoemde col lectie Rode-Kruispostzegels van wij len de heer Ricardo te zien. In deze collectie is ook een brief opgenomen, die Florence Nightingale in 1856 tijdens de Krimoorlog heeft ge schreven. Mevrouw Ricardo werd gisteren rondgeleid door de heer J. C. Margadant, hoofd voorlichting en fondsenwerving van het Rode Kruis. ALPHEN AAN DE RIJN. „en 33- jarige werkloze Turkse gastarbeider heeft gistermiddag de 40-jarige mevrouw A. Hoogeveen-Martens met een nistool dood geschoten. De 22-jarige kostganger H. Strijkert, die de vrouw te hulp kwam, werd door een schot levensgevaarlijk ge wond. De politie kon de dader na een anderhalf uur durende klopjacht in een polder aanhouden. Hij is opgesloten in het politiebureau. De Turk, die bij mevrouw Hoogeveen in pension was geweest, wilde meer dan vriendschappelijke relaties hlet'haar aan knopen, waarvan zij echter niet gediend was. Zij zette hem enkele weken geleden het huis uit, maar de Turk zocht steeds weer contact met haar. Hij dreigde in Duitsland een pistool te zullen kopen om haar dood te schieten als zij niet op zijn avances inging. Mevrouw Hoogeveen had SCHIPHOL. Portugal heeft besloten zich voor het trekken van toeristen ook op Nederland te gaan richten. Op 1 oktober wordt in Amster dam een officieel Portugees verkeersbureau geopend en voorts is bij de Nederlandse luchtvaartinstanties voor de Portugese luchtvaartmaat schappij TAP vergunning ver kregen om per 1 april op Am sterdam te gaan vliegen. De TAP gaat dan driemaal per week met Caravelle- of Boeing-72 7-machines een re- tourvlucht uitvoeren tussen Amsterdam en Lissabon, waaraan één non-stop en de beide andere met een tussen landing in Brussel. Tot nu toe zijn de verbin dingen door de lucht met Lissabon niet erg best ge weest. Alleen de KLM kwam er driemaal per week op door reis naar Centraal- en Zuid- Amerika, waarvan echter tweemaal midden in de nacht. De overige mogelijkheden waren er slechts met over stappen in Brussel of Parijs! „De belangstelling voor Portugal neemt in deze tijd van welvaart hand over hand toe", aldus de heer D. W. van El, regionaal vertegenwoordi ger voor de TAP in Neder land. In 1963 telde Portugal volgens zijn mededelingen in totaal nog geen 14.000 Neder landse toeristen, dit jaar naar ruwe schatting 40.000 tot 50.000. Het aantal dat nog per boot naar Portugal trekt is te ver waarlozen. Er zijn nauwelijks nog zeeverbindingen. „Portugal wordt weliswaar nu nog niet door toeristen overstroomd, maar de tijd is niet ver meer dat vooral de zuidelijke provincie Algarve zal worden ontdekt", aldus de heer Van El. Aan de kust bouwt de Rot terdamse Lloyd daar op het ogenblik een hotel met 130 kamers. de politie hiervan in kennis gesteld, die daarna de Turk onderhanden nam maar geen andere maatregelen nodig achtte. Gistermiddag om half een kwam de Turk weer bij de woning van zijn voor malige hospita. Toen zij opendeed, ont stond een hevige woordenwisseling. Toen de kostganger, de heer Strijkert, thuis kwam, nam hij de vrouw in bescherming en sloeg de deur dicht. De Truk trapte de deur weer open en schoot in de gang een vijftal kogels af op de kostganger en de vrouw. De vrouw werd in het hoofd getroffen. De kostganger kreeg een kogel in de borststreek. Hij werd opgenomen in het ziekenhuis in Alphen aan de Rijn, waar hij werd geopereerd. Voor zijn le ven wordt gevreesd, Na zijn daad vluchtte de Turk de pol der in. Onmiddellijk zette de Alphense gëmeentepolitie de achtervolging in. Zij riep ook de hulp in van de rijkspolitie. Er kwam een politiemacht van vijftig man op de been en voorts werden vijftien politieauto's en mobilofoonwagens en een vliegtuig bij de opsporing van de Turk gebruikt. Na een klopjacht van ongeveer twee uur kon hij gepakt worden. (Van onze correspondent) UTRECHT. De 32-jarige dr. B. Wit te uit Woudenberg wordt directeur van een nationaal instituut, dat van medio oktober af in Zeist onderzoekingen zal doen naar het seksueel gedrag van de Nederlanders. Dr. Witte was van 1965 af hoofd van het wetenschappelijk bureau van de NVSH. In het instituut werken samen de NVSH de Protestantse Stichting voor Verant woorde Gezinsvorming, de Kruisvereni gingen en de landelijke organisaties voor de volksgezondheid. Medewerkers van dr. Witte worden de Utrechtse sociaal-psycholoog J. Frencken en mr. dr. C. Straver van de Amers- foortse „Werkgroep 2000". Huiszoeking. Bij een handelaar in vee voeder in Etten en een veeverloskun- dige in Bavel zijn huiszoekingen ver richt omdat vermoedt wordt dat zij hor moonpreparaten en anti-biotica in voor raad hadden die alleen door dieren artsen mogen worden verstrekt. Het toepassen van deze preparaten door de boeren buiten de dierenarts om kan voor het vee ernstige gevolgen hebben. Ministers naar België. Op uitnodiging van de Belgische regering zullen mi nister-president De Jong en minister Luns, op 31 augustus een officieel be zoek brengen aan België. Ook 's winters. De Pan American World Airways heeft besloten de dagelijkse retourvlucht over de oceaan naar Am sterdam ook des winters uit te voeren. Tot nu toe werd dat alleen tijdens het zomersiezoen gedaan. Men zal nu ook in de winter 's middags van Schiphol kunnen vertrekken om dankzij het tijdverschil nog dezelfde middag in New York aan te komen. I NOORDDIJK Gistermiddag zijn in de gemeente Noorddijk in de provincie Gro ningen een 23-jarige moeder en haar tien maanden oude dochtertje verdron ken. De moeder, mevrouw L. Prins- Hammenga uit Noordbroek, reed met haar auto door de afsluitbomen van de brug over de Eems het water in. De vader van mevrouw Prins die bij haar in de auto zat werd vrij ernstig gewond uit het water gehaald. ROSMALEN Een verkeersongeluk op de rijksweg Den Bosch-Nijmegen in de gemeente Rosmalen heeft het leven ge kost aan de 66-jarige diakonessenzuster A. Bosch uit Arnhem. De personenauto, waarin zij meereed botste in Rosmalen tegen een stilstaande personenauto, j MILL Het 11-jarige meisje H. J. M. Gerrits uit Mill is door een vrachtwagen aangereden, toen zij met de fiets een kruispunt in haar woonplaats overstak. Zij overleed ter plaatse. UITGEEST De 66-jarige wielrijdster mevr. W. Ooms-Jonksma uit Uitgeest is bij het oversteken aangereden door een uit tegenovergestelde richting ko mende autobus en vrijwel direct overle den. EE. Bij het dorp Ee in de Friese ge meente Oostdongeradeel is de 67-jarige veehouder J. Dam, die te voet de weg wilde oversteken, aangereden door een personenauto, bestuurd door een 31-ja- rige vertegenwoordiger uit Haarlem. De heer Dam sloeg met het noofd door de voorruit en werd zo ernstig gewond dat hij later in het ziekenhuis in Dok- kum overleed. GRONINGEN. De 11-jarige Jan van Wijngaarden, die met zijn fiets een drukke verkeersweg wilde oversteken, werd aangereden door een auto. De jongen overleed later in een ziekenhuis. WIJNJETERP De 9-jarige Sietse Jansma is aangereden door een per sonenauto toen hij met zijn fietsje plot seling naar het midden van de rijweg zwenkte. Het ventje was op slag dood. »WWWWWIIWWWWWIIIIMW/WWWWWWIIIIWimWi<V|WH|Wm Het KNMI deelt mee: Achter een frontale storing, welke dins dag met veel bewolking maar zonder regen Nederland passeerde, breidde zich een hogedrukgebied van de Azoren over West-Europa uit. Tijdens opklaringen vormde zich in de nacht van dinsdag op woensdag op vele plaatsen dichte mist. Inmiddels is een oceaandepressie van de zuidpunt van Groenland naar het zeege bied ten zuiden van IJsland getrokken. Deze koerst nu in oostelijke richting ver der. Het frontensysteem ervan, dat van morgen boven het westelijk deel van de Britse eilanden regen veroorzaakte, ver plaatst zich eveneens in oostelijke rich ting. De bewolking hiervan zal ons land komen binnendringen, maar daar wij ons aan de rand van het hogedrukgebied blij ven bevinden, wordt geen neerslag van betekenis verwacht. De wind blijft wes telijk. In het temperatuurverloop komt weinig verandering. I -nnrmnnnrMTnnnnnAnJii Grote Kerk, donderdag 15 u.: Orgel - cert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Een harde noot voor Dan O'Brien", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: Caprice", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. Boeing Boeing", 14 j. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „Operatie Jamaica", 14 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Sla ven", 18 j. Van donderdag af 14 en 20 u.: ,De kanonnen van Navarone", 14 j. Luxor 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, samen thuis", a.l. Minerva, vandaag 14.30 u.: „Batman en Robin (2)", a.l. Vandaag 20.15 u.: „De Spion met het kanten broekje", a.l. Van donderdag af 20.15 u.: „De gekke rare rot kat", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Fantó- mas contra Scotland Yard", 14 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „De prikkel van het leven", 18 j. Van donder dag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Gevangene van haar hartstocht", 18 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Giulietta van de geesten", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Tot en met 2 sep tember ook op zaterdag van 20.30 tot 22.30 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De -erste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamperlaan) Werk van Jacobus van Looy Dagelijks van 10-17 uur. 's Zondags van af 14 uur. Tot 4 september. CruquiusMuseum (Cruquiusweg Heemste de): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zon- en feestda gen gesloten. Ruïne van Brederode (Santpoort): Ex positie van plastiek van Rob Clous. Da gelijks van 9 tot 20 u. en van 21 tot 23 u. Tot 3 september. De Waag (Spaarne-Damstraat): Expo sitie van beeldhouwwerken en tekeningen van Truus Loeffvan Someren Gréve en aquarellen en tekeningen van Jan Loots. Dagelijks van 13 tot 17 uur. Tot 11 sep tember. DIVERSEN Linnaeushof (Bennebroek). Tot en met oktober: openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. Raadhuis Halfweg, vandaag 19.30 uur: Gemeenteraadsvergadering Spaarnwoude- Haarlemmerliede. Grote Markt, vandaag 20.30 u.: Optre den door Haarlemse Politie Kapel. Raadhuis Heemstede, donderdag 16 u.: Gemeenteraadsvergadering. Raadhuis Bennebroek, donderdag 20 u.: Gemeenteraadsvergadering. WOENSDAG 30 AUGUSTUS City, 20 u.: „O.S.S. 117, Hartentroef in Tokio". Ruïne van Brederode: Rob Clous expo seert kleurgrafiek, die dagelijks (tot 3 sep tember) te zien is van 9 tot 18 uur en van 20-22 u. Gedurende het gehele seizoen wordt beeldhouwwerk van Janneke Ducro, Louk van Meurs, Nico Betjes, Paul van Crimpen, Geert Jan van Meurs, David J. van de Kop en Frits Vanén tentoongesteld. ADVERTENTIE Zijlweg 49 - Haarlem - Telefoon 14441 LEUKE CLUBS Beginners en gevorderden voor alle leeftijden. Speciale clubs voor scholieren. Voor het geven van inlichtingen en adviezen omtrent de voor u meest passende club zijn wij dagelijks geopend. Privéles volgens afspraak. DONDERDAG 31 AUGUSTUS City, 20 u.: „Stripgirls van Soho". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Expositie grafisch werk van Aad de Haas. Ruïne van Brederode, Santpoort, 9 tot 18 u. en 20 tot 22 u.: Expositie grafiek van Rob Clous; tentoonstelling beeldhouw werken van Nederlandse kunstenaars. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. WOENSDAG 30 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De vrouw die drie mannen beminde". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Triple Cross". Grote Kerk, Kerkstraat 20, u* Orgel concert m.m.v. G. J. Moed. Galerie Boumans, Breestraat 122, Collec tie grafieken door Noordhollandse kunste naars, te bezichtigen van 9-12.30 en 13.30- 18 uur. DONDERDAG 31 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Bloot? Sla dood". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Gold-1 finger". Café „Sport", 20 u.: Ledenvergadering „Vogelvreugd", spreker de heer Houtenbos. I WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland -Ö-g id Den Helder zw. bew. w 21 15 0 Ypenburg mist windst. 20 11 0 Vlissingen zw. bew. nnw 19 15 0 Eelde half bew. zw 23 8 0 De Bilt mist 3 21 10 0 Twente mist f verand. 24 11 O Eindhoven mist zw 22 11 0 Z.-Limburg licht bew. zzw 24 11 0.1 Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt zw. bew. regen onbewolkt zw. bew. zw. bew. mist mist onbewolkt zw. bew. mist geh. bew. half bew. zw. bew. zw. bew. licht bew. mist half bew. half bew. zw. bew. licht bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt onweer onbewolkt onbewolkt onbewolkt nno zo wzw w windst. 18 windst. 21 zzw 17 23 18 20 wzw n zw windst. n nw windst zzw nnw windst. 24 windst. 24 windst. 25 20 24 25 23 26 26 23 25 23 24 w 23 windst. 24 nw 27 windst. 28 n 28 34 30 27 windst. w 8 13 13 14 9 10 9 11 12 10 15 16 20 15 13 12 10 12 12 12 11 12 22 19 18 16 17 16 0 0 44 0 2 0 0 0 0 0 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 6 0 0 0 Donderdag 31 augustus Zon op 5.49 uur; onder 19.31 uur. Maan op uur; onder 18.09 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 30 augustus Hoog water 10.41 uur en 23.21 uur. Laag water 5.52 uur en 18.26 uur. Donderdag 31 augustus Hoog water 12.12 uur en uur. Laag water 7.18 uur en 19.58 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2