Hollywood op z'n Europees, halfslachtige huwelijksfilm Verdien g ;eld! UITGAAN IN HAARLEM® DANSSCHOOL T. GRIEK HOUSE of LORDS NCRV verbiedt LSD-liedje van Ramses Shaffy Ilja Ehrenburg t j HAAR JOURNAAL H onde rdduizendste fotoboek voor Dick Boer 138,00 19,75 157,75 135,00 22,75 Kleurenvuurwerk bij herenmode S'ortojenp VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1967 13 Hypocrisie Aftocht PRÉ SAISON AANBIEDING Excuus TONEEL MUZIEK Kort nieuws De radio geeft zaterdag Dodelijke paddestoelen in Duitsland T elevisieprogrammas Debbie Reynolds en Dick van Dyke als het ruziënde en echtscheidende echtpaar in Divorce American Style". (Vervolg van pagina 1) "ïlj a Ehrenburg werd op 27 november •1891 in Kiev geboren uit rijke joodse ouders. Al tijdens zijn gymnasiale op- leding was hij revolutionair gfezind. Na een gevangenschap van enige maanden begaf hij zich naar Parijs, waar hij van 1909 tot 1917 verbleef. In 1917 keerde hij naar Kiev terug, ver volgens begaf hij zich naar Moskou, waar hij in zeer moeilijke omstandigheden verkeerde totdat hij in 1921 toestemming DOOR ZIJN FILM, „Divorce American Style" te noemen heeft regisseur Bud Yorkin een Amerikaanse pendant willen creëren van de Italiaanse film „Divorzio all'Italiana" van Pietro Germi die als „Echtscheiding op z'n Italiaans" en onder allerlei titelvariaties hierop in andere talen over de hele wereld bijzonder populair is geworden. En als Hollywood op een of andere wijze zich door Europa laat inspi reren dan wil dat tegelijk zeggen dat iets van de Europese vrijmoedigheid, vooral inzake huwelijk en erotiek, mede geïmiteerd gaat worden. Het bezwaar daarbij is dan, zoals een Engels criticus naar aanleiding van deze film opmerkte, dat Holly wood op z'n Europees gaat lijken op de jongen die een chocolade-sigaret rookt, telkens een trekje neemt en dan trots naar het denkbeeldige rookwolkje kijkt dat hij uitblaast. Terugvertaald in termen van de film wil dat zeggen dat in „Divorce American Style" de intrige voortdurend een gedurfde wending dreigt te nemen, maar zich steeds op tijd herstelt, zodat nauwelijks een onschuldig rookwolkje na alle opwinding achterblijft. Hoewel dus hier en daar in de film van de betrekkelijke nieuwkomer Bud Yorkin een aanloopje genomen wordt om bijvoorbeeld in de huwe lijksmoeilijkheden van een gemiddeld (welvarend) Amerikaans echtpaar te gaan roeren of om de huwelijkswetgeving in de Verenigde Staten aan te vallen of de getrouwde Amerikaan als een doorgewinterde hypocriet te onthullen, dan blijft het in die gevallen bij een aanloopje en wordt snel de mogelijke verontrusting in de zaal weggelachen of de eigen bewering door een tegengestelde opmerking ont zenuwd en te niet gedaan. I na al die misverstanden en nog verdere verwijderingen weet te bereiken. De op lossing hiervoor is het inschakelen van een variété-nummer in een nachtclub, waarbij Barbara onder hypnose gebracht met de opdracht naar haar geliefde te gaan en deze hartstochtelijk te zoenen, haar tijdelijke amant overslaat en naar Richard slaapwandelt die zij de zoen geeft die in Hollywood voor hartstochte I lijk doorgaat. „Echtscheiding op z'n Amerikaans heeft echt wel amusante momenten en enige satirische vondsten die het geheel als bioscoopamusement genietelijk ma ken, maar de film die het naar opzet had kunnen worden, een satire op het Amerikaanse huwelijk en op de Ameri kaanse echtscheiding, is er niet uitgeko men. Dit resultaat is niet verwonderlijk, er zijn nog altijd in de Amerikaanse sa menleving hypocriete tendensen werk zaam, die voorlopig levensgroot in Hol lywood geprojecteerd staan op de lijst van wat wel en wat niet kan in de film. En het zien van een film als deze, die telkens probeert uit het keurslijf te ko men en er even zoveel keren haastig in terugkruipt, is bijzonder leerzaam. De vertekeningen en vervalsingen die als ge volg van angst en pudeur in „Echtschei ding op z'n Amerikaans" te signaleren val len, zijn weliswaar een gevolg van een beginnende durf om bepaalde dingen on der ogen te willen zien. Maar het is een feit dat de daarbij optredende halfslach tigheid bij de toeschouwer de neiging op roept om te gaan verlangen naar de „pure" Amerikaanse film, zoals die be stond vóór Europese tendensen Holly- wood dreven tot zelfonderzoek Charles Boost (ADVERTENTIE) Zodat „Echtscheiding op z'n Ameri kaans", ondanks zijn „EuropeSe" hou ding hier en daar, niet veel verder gaat dan de bekende huwelijkskomedie, waar voor meestal Doris Day als de „all- American" huisvrouw en moeder op moet komen draven. Ditmaal vinden we dan Debbie Reynolds in die rol en wordt Rock Hudson's plaats door ons aller Dick van Dyke ingenomen. Debbie en Dick, Barbara en Richard Harmon in de film, vormen dus een echt paar dat na zeventien jaar van voorbeel dige huwelijkstrouw ongemerkt in een sfeeif van huiselijke ruzietjes en woor denwisselingen terecht is gekomen, wat voor de gegoede Amerikaan vol doende reden blijkt te zijn om naar een „marriage counsellor" te gaan. De vrouw doorspekt haar twistgesprekken daarna met het halfverwerkte vakjargon van deze raadgever en de man beëindigt sl gauw een aangevraagd consult als hem Indiscrete vragen over de -huidige sexuele relatie met zijn vrouw worden gesteld. Juist dus als een onomwonden antwoord enig inzicht in dit huwelijk zou kunnen geven, breekt de geschokte puritein die Richard Harmon blijkt te zijn, de inte ressante conversatie af, houdt zich ver der op de vlakte en wil ons doen geloven dat de nu volgende moeizame en kostbare echtscheidingsprocedure, veroorzaakt is door wat kinderachtige meningsverschil len die onder de afwas worden uitgevoch ten. doet, verdacht moet worden gemaakt. Zij vormen de min of meer lachwekkende fi-1 guren die zich door hun gedrag of door hun geleerde taal buiten de gemeenschap gezonde, eenvoudig rechtlijnig den kende Amerikanen plaatsen. Zij mogen als schertsfiguren in de handeling betrok ken worden, maar zij veranderen niets aan die handeling, die wordt tot een goed einde gebracht door de eerlijke, onge compliceerde hoofdpersonen. Het kan niet toevallig zijn dat allen die professioneel bij de echtscheiding van Richard en Barbara betrokken raken, van de „Marriage counsellor", via de advocaten tot de rechter toe die de echt scheiding uitspreekt, de „schurken" in het stuk zijn, die er op uit zijn geld te verdienen aan de huwelijksmoeilijkheden van aardige mensen als Debbie en Dick. Want laten we ons niet vergissen in de rol die de „image" van betrokken acteurs in het geheel speelt. Dick van Dyke is niet alleen in ons land, maar zeker ook in Amerika een gevierde tv-ster die daar in moreel opzicht zijn kijkers, het zij in de huiskamer, hetzij in de bios coopzaal nooit mag teleurstellen. In de huiselijke keuken- en slaapkamer-ruzie tjes die we op het doek meemaken, is het gelijk duidelijk aan zijn kant. Debbie praat haar „counsellor" na en gebruikt termen als „communicatie" en „inter menselijk contact" en daar reageert Dick Het is. zoals gezegd, niet de enige keer dat de film een dergelijke haastige af tocht blaast als het juist interessant be gint te worden. Maar opvallender is nog dat Richard een duidelijke reden wordt gegeven om niet in te gaan op de „on zinnige" vragen van de nieuwsgierige huwelijkspsycholoog. De man wordt na melijk zo voorgesteld, in uiterlijk en in stem, dat hij dubieus wordt en niet ern stig te nemen is. Het is de bekende hou ding in komedies als deze dat alles wat gestudeerd heeft of, nog erger, arstitiek (Van onze correspondent) HILVERSUM Regisseuse Kitty Knap pert heeft gistermiddag de opname van een door Ramses Shaffy gezongen liedje halverwege laten afbreken. Dit gebeurde tijdens de opname van het NCRV-televi sieprogramma „Piek up". In deze afle vering van „Piek up" vertelt Ramses Shaffy het sprookje „Peter en de Wolf Na afloop zou hij een liedje zingen, dat opgenomen is op zijn laatst-uitgekomen langspeelplaat. Hij zong echter het liedje „Kijk, zei de meid", dat op een binnen kort uit te brengen single zal voorkomen, Kitty Knappert achtte het lied minder geschikt voor uitzending. In de tekst ko men woorden als „LSD" en ..Overspel' voor. Moeilijkheden leverde de beslissing van Kitty Knappert niet op, want Ramses Shaffy zong daarna het titelliedje van ge noemde langspeelplaat. Modieuze kostuum* Fijne streepdessins Zuiver scheerwol EL-MIOR overhemd samen UW PRIJS U verdient GEN. CRONJÉSTRAAT 86, HAARLEM MVWVVVWWVMVWWWWWVVWIWWVWWVVVVWWWWWVWWWVWWWWWtVVWWVVVVVWWVIWWI (Van onze moderedactrice) AMSTERDAM. Het kleuren vuurwerk in de herenmode duurt onverminderd voort. Het wordt er zelfs met de dag uitbundiger op. Stonden mode-experts aan het be gin van deze week nog verbaasd bij de signaalgroene fluwelen col berts van Dick Holthaus, in de Ter- lenka Young-collectie waarmee donderdag in het Amsterdamse Hilton Hotel andere ontwerpers en confectionairs voor het voetlicht traden kwamen nog excentrieker getinte kostuums voor. De belangrijkste kenmerken van de voornamelijk uit sportieve colberts voor de komende zomer bestaande col lectie waren de iets langere wat meer getailleerde jasjes, de bredere revers en de opvallende kleuren. Tinten, die varieerden van cyclaamroze tot nacht blauw en van zonnebloemgeel tot grijs blauw. De Terlenka Young groep slaag de er in zo'n uitgebreide collectie te creëren, dat zelfs de meest conserva tieve zakenman en een artiest er iets van hun gading in kunnen vinden. Het grappigste nieuwtje van de show waren fel gekleurde banden ,die om het mid del gestrikt de traditionele leren cein tuurs vervingen. VmmWWWUMWIAAftAAAA/WMWWAIIIWWWmAAIWWWm kreeg naar het buitenland te vertrekken. Sindsdien verbleef hij in West-Europa, vooral in Parijs, waar hij geregeld de artiestencafés bezocht. Tijdens de Spaan se burgeroorlog verbleef hij in Moskou, waar hij in hoofdzaak in de Rode Ster, het blad van het Sovjet-Russische com missariaat van oorlog, felle artikelen te gen het fascisme schreef. Deze werden later gebundeld onder de titel Wojna (Oorlog 1945.). Na de oorlog reisde hij in de Balkan en in de V.S. Van hem is de benaming „dooi" voor de periode na de dood van Stalin. Zijn roman „De dooi" was bovendien een handleiding voor zijn volgelingen. Hij leidde de culturele li beralisatie na de dood van Stalin. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Woensdagmorgen is in de Uitgeverij Focus NV in Haarlem aan de directeur van het bedrijf, de heer Dick Boer, het honderdduizendste, en voor de gelegenheid in gouden band ge bonden exemplaar van het door hem ge schreven „Eerste Fotoboek" door de heer C. Woudstra, redacteur van het maand blad „Focus", aangeboden. Het boek, dat in 1943 werd gepubli ceerd beleefde 16 drukken. Het feit dat er nog steeds veel vraag is naar dit leerboek, voorspelt dat er voorlopig nog geen einde aan de verkoop ervan zal ko men. Ln het buitenland acht men het on begrijpelijk, aldus de uitgeverij, dat in een klein land als het onze 100.000 exem plaren van een gespecialiseerd hobby- boek hun weg over de toonbank vonden, In Engeland beleeft de vertaling de derde druk onder de titel „The complete ama ture photographer". Daar werden 45.000 exemplaren verkocht. Van het „Tweede Fotoboek" van de schrijver, dat in 1959 werd uitgegeven, werden reeds 30.000 exemplaren verkocht, zodat men kan veronderstellen dat dit werk óók een gouden toekomst tegemoet gaat. „Flower power" heet deze creatie, com pleet met Dayan-ooglap, die donder dag in het Amsterdamse Hïltonhotel bij de Terlenka-Yorng-show vjerd getoond. als „bloody nonsense wijzen. eerlijk en^gezond op door die vaktermen Frans uaismuseum (Groot Heiligland 62) ui de hand te permanente tentoonstelling van wer ken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaron- Een getrouwde vriend die iets van de moeilijkheden afweet, raadt hem een be zoek aan een bekende stads-prostituée aan, om „stoom af te blazen" en bij deze eerste ontmoeting met de zonde is Dick niet alleen zo dronken dat hij nau- welijk verantwoordelijk gesteld kan wor den voor de onvergeeflijke stap, maar bo vendien een veilig excuus bij de hand heeft om, wanneer het tot daden dreigt te komen, als een padvinder het ver dachte pand te verlaten. Als eenmaal de scheiding van tafel en bed een feit is en Dick gedwongen wordt vanwege de exor der Hals' meesterwerken. Dagelijks 10 tot 17 uur, zon- en feestdagen 13 tot 17 uur en tot en met 2 september ook op zaterdag van 20.30 tot 22.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 19): Permanente expositie van oude religi euze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken. handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks. behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur. Tot 1 november da gelijkt van 10-12.30 uur (behalve maandag) en 14-17 uur. Op zondag 14- 17 uur: Tentoonstelling van werken uit het Aartsbisschoppelijk Museum van Utrecht. bitant hoge alimentatie op een klein ka- U ,ers Museum ,Spaarne 16): Perma- mer-He te wonen en zich voortaan in een I ^nte expositie van schilderijen, fossie- mertje te wonen en zich voortaan in een onooglijke Volkswagen voort te bewegen, is er weer een duivelse vriend die hem aan een vrouw wil koppelen, de nog altijd zeer goed uitziende Jean Simmons. De film suggereert dan wel dat Richard een man is tenslotte maar een man een verhouding met deze gescheiden vrouw begint, maar zorgt er wel voor Richard anders dan op een divan met haar in zijn arm te tonen. Hem te laten zien in het overspelige bed (want tenslot te moeten Richard en Barbara straks weer bij elkaar komen) zou niet alleen betekenen dat Dick van Dyke misschien de sympathie van de bioscoopbezoekers z u kunnen verspelen, maar, wat nog belangrijker is, de adoratie van de tv kijker die aan „adultery" geen boodschap heeft, zou verliezen. i 10-17 uur en zondags van 14-11 uur. Onder deze beperkende bepalingen blijft Cruquius Museum (Cruquiusweg. Heem- het uitgesloten een „volwassen" film in stede): Historische stoommachines en Europese betekenis te maken. Van het maquette van Nederland met water- begin af aan is het duidelijk dat Richard standen en overzicht ramp 1953. Dage en Barbara na een scheiding van bijna lijks geopend van 9 tot 17 uur. Op een jaar weer bij elkaar zullen komen, zon- en feestdagen gesloten, de enige verrassing blijft op welke ma- Ruïne van Brederode (Santpoort): Expo- len, mineralen en historische natuurkun dige instrumenten. Geopend op werk dagen, behalve maandag, van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. De Waag (hoek Spaarne-Damstraat)Ex positie van beeldhouwwerken en teke ningen van Truus Loeff-Van Someren Gréve en aquarellen van Jan Loots. Da gelijks van 1 tot 5 uur. Tot 11 sep tember. Galerie-T. Bakenessergracht 67); Ten toonstelling van grafische werken van Wout van Heusden. Dagelijks van 11-17 uur, zondags van 13-17 uur en woens dags van 20-22 uur. Museum Het Huis van Looy (ingang Kamperlaan): Tot 4 september werk van Jacobus van Looy. Dagelijks van nier de scenarioschrijver die oplossing ADVERTENTIE Zijlweg 49 - Haarlem - Telefoon 14441 LEUKE CLUBS Beginners en gevorderden voor alle leeftijden. Speciale clubs voor scholieren. Voor het geven van inlichtingen en adviezen omtrent de voor u meest passende club zijn wij dagelijks geopend. Privéles volgens afspraak. sitie van beelden van Rob Clous. Dage- lijkt van 19 tot 20 en 21 tot 23 uur. Tot 3 september. Vrijdag 8 september, Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep Centrum met „Yvonne" van Witold Combrowicz. Re gie: Peter Oosthoek. M.m.v. Cox Hab- bema. Ann Hasekamp. Sarah Heijblom, Nell Knoop, Marja Kok, Lettie Oost hoek, Els de Wijn, Joop Admiraal, Jaques Commandeur, Hans Dagelet, Wim van der Grijn. Jules Hamel, Leen Jonge- waard en Frans Vorstman. Dinsdag 5 september. Grote of Sint Bavo- kerk, 20 uur: Orgelbespeling door Albert de Klerk. Programma: Sweelinck, Ro- digues Coelho, Andrea Gabrieli, Gio vanni Gabrieli, Antonio de Babezón, Tomas de Santa Maria, Juan Cabanil- les, Miguel Copez, Giovanni Maria Tra- paci, Domenico Gipoli, Narcis Casanovés. Donderdag 7 september, Concertgebouw, 20.15 uur: Zomerconcert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Henri Arends. Solist: Piet Kos- tense (piano). Programma: Borodin Rachmaninoff en Tsjaikowsky. Donderdag 7 september, Grote of Sint Bavokerk, 15 uur: Orgelbespeling door Piet Kee. Diversen Vrijdag 1 september, 20.30-22.30 uur Avondopenstelling Frans Halsmuseum. Zondag 3 september, Grote Markt, 14 uur Optreden van een fanfarekorps en volksdansgroepen (Osnabrück). Linnaeushof (Bennebroek). Tot en met oktober: openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. Nederland 1. De AVRO begint vanavond met een documentaire. Het is een Duits werkstuk in de serie de Onbekende We reld. Günther Marker! bezocht de Poly nesische archipel en filmde op een van de vele atollen in dit romantische gebied. Er komen veel Amerikaanse toeristen, desondanks leven de Polynesiërs nog on geveer hun eigen bestaan. Dan een kort muzikaal intermezzo met violist Frans van Bergen. Vervolgens terug naar de tijd, toen de Duitsers de baas waren in Europa. Engelse militairen als kolonel Hogan zaten in krijgsgevangenschap. Ho- gan en z'n mannen redden het ook nu weer heel aardig in hun Stalag 13. Zij krijgen zelfs een collega op bezoek, die per parachute wordt gedropt. Hij wil een Duitse batterij in de lucht laten vliegen. En hij doet het, dank zij Hogan en z'n helden. Na het journaal het TROS uur. Eerst een aflevering van 87th Precinct, de politieserie. Steve Carella krijgt een intelligente tegenspeler deze keer, een baseballster, die terugkomt in zijn oude omgeving, een achterbuurt. Steve heeft toch al met tegenwerking van de hele buurt te kampen, als deze Larry ook nog roet in het eten komt gooien. De enige tijd geleden uitgestelde tienminuten-show die Fieke Landré dochter van de TROS-directeur maakte van Louis en Rob van Dijk komt vervolgens aan bod, voordat Stan Laurel en Oliver Hardy het uurtje vol maken. De AVRO komt daar na nog een ogenblik terug en wel met Televizier (een .half uur) en een repor tage van de Taptoe Delft (vijftig minu ten). Nederland 2. De KRO begint vanavond voor de tweede keer deze week met Jazz 625. Steve Race ontvangt ditmaal het kwartet van Art Farmer. Naast hem Jim Hall, Steve Swallow en Pete la Roc- ca. Blind geboren is de titel van de hierop volgende documentaire. Het is een film van Ad Braamhorst over het werk in de blindeninstituten van Grave en Nijmegen. Bonanza is het volgende programmaon derdeel. Deze keer staat little Joe in de belangstelling. Hij is op zoek naar de dader van een moord. Het slachtoffer is een meisje, waarvoor Joe meer dan ge wone belangstelling had. Er zijn vrijwel geen aanwijzingen, er is geen motief er is alleen maar de onverzettelijkheid van little Joe om de moordenaar te vin den. Tot slot van de avond een bijdrage van Willebrord Nieuwenhuis, de corres pondent van de KRO in Washington. Hotelaccommodatie. De Algemene Neder landse Vereniging voor Vreemdelingen verkeer heeft aan de Stichting voor Economisch Onderzoek van de rijks universiteit van Amsterdam opdracht gegegeven een onderzoek in te stellen naar de over vijf jaar in ons land ge wenste logiesaccommodatie in de toe ristencentra in ons land. Pornografie. In Amsterdam heeft de ze denpolitie bij een boekhandelaar in de binnenstad een grote hoeveelheid por nografisch materiaal aangetroffen. Er werden twintig films, honderdtwintig foto's, driehonderd dia's, dertig sten cils, driehonderd boeken en honderd tijdschriften in beslaggenomen. HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte gramm. muziek. 7.55 Deze dag. 8.00 Nws. 8.10 Lichte gramm. muziek. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Koperorkest. 10.00 Z.O. 135. 12 15 Lezing. 12.27 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Actueel sportnieuws. 13.00 Nws. 13.10 VARA-Varia. 13.15 Tijd voor teen agers. 14.15 Uitlaat: programma voor twin tigers. 14.55 Radio Jazz Magazine. 15.30 Ikke, een geluidscollage. 16.00 Nws. 16.02 Sikkel en hamer, lezing. 16.15 Lichte gramm. mu ziek. 17.05 Amateursprogramma. 17.30 Ra- dioweekjournaal. 18.00 Nws. 18.20 Spelender wijs met de lichte muze. 18.45 Vibrato. 19.20 Artistieke staalkaart. 20.00 Nws. 20.05 Amu sementsmuziek. 21.00 Hoorspel. 22.00 Joego slavische volksmuziek. 22.30 Nws. 22.40 Lich te gramm. muziek. 23.10 Lui luisteren. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.10 Meditatie. 7.15 Oude mu ziek. 7.30 Nws. 7.32 Gewijde muziek. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Djinn. 11.00 De doop van Prins Willem-Alexander. 12.30 Nws. 12.43 Marktberichten. 12.45 Een programma over verkeer. 12.55 Zonder grenzen. 13.05 Lichte gramm. muziek. 14.00 P.M. 17.00 Ca- rionca. 18.00 Lichte gramm. muziek. 19.00 Nws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Operette. 20.30 Verzoekplaten. 22.15 De vergrijzing van het theaterleven in Nederland, verslag van de teach-in. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Goal 23.55 Nws. HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02 Klassieke muziek 10.00 Nws. 10.02 Opera. 11.00 Nws. 11.02 Hilversum 3- vertissement. 11.30 Leger des Heils. 12.00 Nws. 12.02 Wegwijzers. 13.00 Nws. 13.02 Tie- nerama. 14.00 Nws. 14.02 Tienerama. 14.30 Ramblers Radio Reprises. 15.00 Nws. 15.02 Live! 15.30 Toernee. 17.00 Nws. 17.02 Sport- show. BRUSSEL 324 m 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weer bericht. 12.45 Lichte pianomuziek. 12.55 Bui tenlands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.15 Ge varieerd programma. 17.00 Nws. 17.10 Via Secura. 17.35 Lichte muziek. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesport. 18.30 Franse les. 18.32 Lichte muziek. 18.52 Taai- wenken. 18.55 Gramm. muziek. 19.00 Nws. en weerbericht. 19.30 BRT-Bis. 20.00 Jazz. 21.00 Amusementsprogramma. 22.00 Nws. 22.15 Dansmuziek. 23.40 Nws. (ADVERTENTIE) <§oud - ^Zlloer - horloges - 3£eltumcpleet Gr. Houlilraat 6, Haarlem, Tal. 02500-10616 In Duitsland zijn begin deze week in Beieren en Noordrijn-Westfalen twaalf mensen overleden na het eten van ver giftige paddestoelen. Donderdag hebben zich in Germersheim (Rijnland-Palz) opnieuw drie o ver li jdensge vallen voorge daan. VOOR VRIJDAG NEDERLAND I 18.45 De Minimolen. 18.50 Journaal. 18.55 Reclame. 19.00 Tuamotus, koraal Atol in de Zuidzee. 19.20 Muzikale improvisatie. 19.25 Kolonel Hogan's helden (TV-film). 19.50 Programma-overzicht. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.16 Reclame. 20.20 Humoreske. 30.35 87th Precinct (TV- film). 21.25 AVRO's Televizier. 21.55 Taptoe Delft. 22.45 Journaal. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 Reclame. 20.05 Art Far mer Quartet. 20.30 Blind geboren Do cumentaire. 21,00 Bonanza. 21.50 Onze man in Washington. 22.10 Reclame. 22.15 Jour naal. VOOR ZATERDAG NEDERLAND I 10.55 Doop van ZKH Prins Willem Alexander. 12.50 Wereldkampioenschappen wielrennen op de weg te Heerlen. 15.00 We reldkampioenschappen wielrennen. 15.30 Nwi in 't kort. 15.31 Reclame. 15.34 Weekjour- naal voor slechthorenden. 15.57 Reclame. 16.00 Oog om oog, spion om spion, (TV-film) 16.25 Vrouwelijkheden. 16.45 Wereldkampi oenschappen wielrennen. 17.15 Russisch te kenfilmpje. 18.15 Samenvatting doopplechtig heid. 18.45 De Minimolen. 18.50 Journaal. 18.55 Reclame. 19.00 Ja zuster, nee zuster. 19.50 Reactie op reacties. 19.56 Reclame. 20.20 The Bruce Forsyth Show. 21.10 Bin nenkort op dit scherm. 21.20 Rawhide. 22.10 Zangsoliste met orkestbegeleiding. 22.50 Journaal. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 Reclame. 20.05 Beestje kijken. 20.30 Cinema, programma over films en filmmakers. 21.15 Kroniek van het jonge Franse chanson. 21.40 Wie is Linus Pan- ling? Documentaire. 22.10 Ree', m Journaal.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 13