Rode-Kruiskorps krijgt nieuwe uniformen Dienstweigeraars vormen een bond: de BVD ARP begint actie voor zelf onderzoek" Agenda voor Haarlem en de IJmond KEUKENCENTRUM IJMUIDEN Kort en bondig Jubileumgeschenk van regering Help de Joden in Arabische landen Zonnigste zomer sinds 1959 Voor ƒ55.000 aan sigaretten gestolen Bromfietser op overweg tegen trein Spaubeekse leraar nog steeds belaagd Gele regenjassen schooljeugd Regen en wind Burgemeesters in koor N.V. Autoshop Haarlem V RIJ DAG 1 SEPTEMBER 1967 Beroep op Rode Kruis Al VI A origineel FORMICA y L U H DROOMKEUKENS Bo men in zijn tuin vergiftigd Gereformeerde synode achter vredesweek Cadeau van Westduitse verzekeringsmaatschappij Vader breekt voor derde keer arm van dochtertje „Bom in Tweede Kamer" Haarlem I elsen-IJmuiden Beverwijk Alles voor uw auto Ss 3 Eü ës AMSTERDAM In tegenwoordigheid van de koningin en de prinsessen Beatrix en Margriet is vanmiddag in het inter nationaal congrescentrum RAI de officië le herdenking gehouden van het 100-jarig bestaan van de vereniging „Het Neder- landsche Roode Kruis". Minister Roolvink van Sociale Zaken en Volksgezondheid bood de gelukwensen aan namens de re gering en deelde mede dat zij besloten heeft als jubileumgeschenk een herunifor- mering van het gehele Rode-Kruiskorps (12.000 vrijwilligers), waarop een groot deel van het Rode-Kruiswerk steunt aan te bieden. Het wordt een grijskleurig uni form. Thans dragen de korpsleden de mi litaire khaki-uniformen. Helaas is een wereld zonder leed niet wel denkbaar, maar daarom juist is het bestaan van een instelling als het Rode Kruis, wier doelstelling het is nationaal en internationaal zonder aanzien des per- soons, en dus ook zonder te letten op na tionaliteit, ras, huidskleur of geloof, in oorlog en vrede de lijdende medemens terzijde te staan een kostbaar goed. dat wij niet genoeg kurtnen waarderen, al dus de spreker. De minister stipte aan dat in ons land de gedachten van de Zwitser Henri Du- nant een warme pleitbezorger vonden in de persoon van de chirurgijn-majoor der genie dr. J. Basting, die als afgevaardig de van Koning Willem III de eerste in ternationale conferentie van het Rode Kruis in Genève bijwoonde. „Het was door de daadkracht van Koning Willem III persoonlijk, dat bij Koninklijk Besluit van 19 juli 1867 de Nederlandse vereni- AMSTERDAM. De drie joodse kerk genootschappen in Nederland, het Neder- lands-Israelietisch Kerkgenootschap, het Portugees-Israelietisch Kerkgenootschap en het Liberaal Joods Kerkgenootschap hebben aan het hoofdbestuur van het ju bilerende Nederlandsche Roode Kruis verzocht in de conferentie van het inter nationale Rode Kruis, welke ter gelegen heid van het 100-jarig bestaan gehouden wordt, de aandacht te vestigen op de on menswaardige behandeling van joden in Arabische landen, speciaal in Egypte, Irak en Syrië, welke volkomen in strijd is met de conventie betreffende de rech ten van de mens. Volgens het adres ver blijven vele honderden joden in deze lan den èinds enkele maanden in de gevan genis, alleen omdat zij joden zijn, terwijl hun familieleden in een allerellendigste situatie verkeren, hun eigendommen in vele gevallen zijn geconfisqueerd en zij geen vergunning krijgen het land te ver laten. De joodse kerkgenootschappen vra gen het Rode Kruis, al zijn middelen aan te wenden om het lot van deze slachtoffers te verbeteren en speciaal om hen in staat te stellen deze landen te mogen verlaten en te emigreren naar landen, waar de rechten van de mens wel worden geëerbiedigd. Het verzoek is ondertekend door de drie voorzitters: dr. I. Dasberg, dr. J. Z. Baruch en dr. M. Goudeket. (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT. Vandaag eindigt de kli matologische zomer van 1967, die over juni, juli en augustus wordt berekend. Dit behoeft echter nog niet het einde van de mooi-weerperiode te betekenen, want vooral na stabiele zomers weet sep tember zich niet zelden met een aantal warme nazomerdagen hierbij goed aan te passen. Bekijken wij de voorlopige eindcijfers van deze zomer dan valt het op dat de algemene indruk die deze zo mer zal nalaten veel gunstiger is dan volgens de weercijfers het geval is ge weest. Doordat juni koel, juli warm en augustus normaal verliep is de gemiddel de maximumtemperatuur in De Bilt over de gehele zomerperiode vrijwel normaal geweest. Gemiddeld over het gehele land zijn er ongeveer twintig uren meer zon dan normaal waargenomen, maar daarmee was het wel de zonnigste zomer sinds 1959. Er is op de meeste plaatsen minder regen dan normaal gevallen, al is het landelijk gezien geen opvallend droge zomer geweest. Dit was alleen in Den Helder het geval, waar totaal slechts 80 mm regen viel. Daar was het in de laatste 120 jaar alleen in 1921 met 75 en in 1955 met 76 mm regen nog droger. Een bijzonderheid is wel het kleine aantal dagen met regen overdag, name lijk 16 van de 92. Vooral in juni en juli was de regenjas maar zelden nodig. Dat de zomer van 1967 toch de indruk heeft gegeven van een topzomer vindt voor namelijk zijn oorzaak in het feit dat de zeven voorafgaande zomers zo slecht zijn geweest. In de laatste vijftien jaar zijn er slechts twee mooiere zomers geweest, namelijk in 1955 en 1959. In laatstge noemde zomer is er evenwel weinig ge groeid als gevolg van het woestijnklimaat dat er toen heerste. BERGEN OP ZOOM. In de afgelopen nacht is ingebroken bij de firma P. Heij- nen en zonen, een grossierderij in tabaks artikelen. Voor zover kon worden nage gaan, zijn 750.000 tot 1.000.000 sigaretten meegenomen met een waarde van circa ƒ55.000,—. De inbrekers hebben met een grote vrachtauto de partij weggehaald. ging in het leven werd geroepen. Het wekt dan ook geen verwondering dat de koninklijke familie in de loop der jaren steeds actief bij het Rode Kruis betrok ken is geweest", zei minister Roolvink. Hij herinnerde er aan dat de koningin die thans beschermvrouwe is en haar vader, prins Hendrik, het voorzitter schap van het Rode Kruis hebben be kleed en hi.i memoreerde de benoeming van prinses Margriet tot lid van het da gelijks bestuur van het Rode Kruis. In de loop der jaren is duidelijk ge bleken, zo vervolgde spreker, dat het Ne derlandsche Roode Kruis, soms alleen, soms in samenwerking met anderen zijn doelstellingen in binnen- en buitenland heeft waargemaakt. ENSCHEDE. De 16-jarige B. Wesse- link is op een onbewaakte overweg in de Broeierdweg met zijn bromfiets door een trein aangereden. Hij was op slag dood. UTRECHT. De 55-jarige mevrouw C. P. Deurhof-Roelofs is met haar bromfiets onder het achterwiel van een stadsbus gekomen. Tijdens haar overbrenging naar het ziekenhuis is zij overleden. Marie Cecile Moerdijk heeft een koor samengesteld van vijftien bur gemeesters van Zeeuwse gemeen ten. Het koor repeteert vol enthou siasme. Gisteren trad het op voor de radio. De foto werd genomen in Zuiddorpe op Zeeuws-Vlaanderen. (Van onze correspondent) EEDDER. Zesentwintig van de (administratief vijfenveertig aanwezige dienstweigeraars in het kamp voor ge wetensbezwaarden in het Drentse Vled- der hebben zich verenigd in de landelijke Bond Voor Dienstweigeraars (BVD) om hun grieven tegen het verblijf in het kamp en hun behandeling kenbaar te ma ken en kracht bij te zetten. De afkorting is met opzet gekozen. De 26 dienstweigeraars hebben bezwa ren tegen hun tewerkstelling, die ze als onjuist betitelen. „'Er zijn hier beslist mensen die meer kunnen dan boompjes kappen". Ze vinden hun „diensttijd" van 26 maanden veel te lang en willen die ingekort zien tot maximaal anderhalf jaar. Het soldij dat van een gewone dienstplichtige wordt te gering ge noemd. De index in het kampreglement, die bepaalt wat de gewetensbezwaarden wel en niet mogen lezen, wil de „BVD" geschrapt zien De leden willen ontheven worden van de bepaling niet naar het buitenland te mogen gaan. De procedure om tot gewetensbezwaarde te worden verklaard dient volgens de 26 drastisch vereenvoudigd te worden. De redenen van godsdienstige en ethische aard om dienstweigeraar te kunnen worden wenst de groep te zien aangevud met „politieke bezwaren". Zij verlangt vaststelling van de maximumstraf. De uitgedeelde straf fen worden als willekeurig opzij gescho ven. Voorts wil zij de verlangens van de bond kunnen uitdragen in alle onder wijsinstellingen. Tenslotte wordt ver meerdering van het aantal vakantiedagen van 25 tot 32 geëist. ADVERTENTIE Wij tonen u 12 keukens van 9 binnen- en buitenlandse keukenfabrikanten Tevens een ongekend grote sortering HANG-, LEG- en WANDKASTEN. KENNEMERLAAN 165 - 159 - IJMUIDEN Telefoon 0 2550-11428 of 10770. Naar een van de leidende BVD'ers, de 22-jarige Hagenaar T. de Nijs, ons mee deelde, hebben de Tweede-Kamerfracties van de P.S.P., Partij van de Arbeid en Boerenpartij inmiddels schriftelijk gerea geerd op de grieven van de groep van 26. „De Partij van de Arbeid zei, het met diverse punten van ons eens te zijn. Dat liet ons ook de P.S.P. weten", aldus de heer De Nijs. „Van Koekoek (Boeren partij) kregen we hoogst persoonlijk een brief, waarin hij onze eis van meer va kantiedagen te laag noemt. Dat heeft ons eerlijk gezegd wel verbaasd". Kampdirecteur B. J. Ras noemt de op richting van de bond logisch. „Iedereen is vertegenwoordigd in een bond. Ik hoop dat ze succes hebben, maar dat moet ik nog zien", zegt de heer Ras. „Ik krijg echter de indruk dat ze denken: het is zo'n tijd stil geweest, we moeien laten merken dat we er nog zijn". (Van onze correspondent) SPAUBEEK Dr. ir. J. A. J. van der Laar in Spaubeek, die al twee jaar vecht voor het behoud van zijn kostbare bibli otheek van 30.000 wetenschappelijke ;wer- ken, staat nog steeds bloot aan plagerijen van zijn dorpsgenoten. Tijdens zijn vakan tie zijn bomen en planten in zijn tuin bewerkt met een plantendodend vergif. Daardoor is een gedeelte van de beplan ting in zijn tuin vernietigd. De politie stelt een onderzoek in naar de daders. Dr. Van der Laar verzet zich al jaren lang tegen het verleggen van een beek ten behoeve van de aanleg van een nieuw sportterrein. De beek zou dan langs zijn huis komen en hij vreest dat de biblio theek, die in een speciaal ingerichte kel der is ondergebracht, door vocht zal worden aangetast. Dat is ook de mening van deskundigen. Dr. Van der Laar heeft tegen de door de gemeente Spaubeek en Gedeputeerde Staten van Limburg goedgekeurde plan nen beroep bij de Kroon ingesteld. De Raad van State zal dat beroep 15 sep tember behandelen. DEN HAAG Het bestuur van de An ti-Revolutionaire Partg heeft de kiesver enigingen verzocht, gespreksgroepen sa men te stellen om zich te beraden over „de functionering van de democratie". De gespreksgroepen is gevraagd hun mening te geven over de oorzaak van het onbe hagen over de wijze waarop onze demo cratie thans functioneert, en over de christelijke partijformatie. In dit verband worden vier mogelijk heden genoemd, t.w.: zelfstandig voortbestaan van de ARP: blijven aandringen op samengaan met de CHU; streven naar een Christen-democrati sche partij en een vooruitstrevende, christelijk- radicale partij. De uitgangspunten van de discussies, in de gespreksgroepen zijn vervat in een documentatie, waarin de democratie en ontwikkelingen in onze democratie (or ganisatie van het bestuur, kiesstelsel, par tijstelsel en de staatsorganen) worden be- (Van onze correspondent) LUNTEREN. De gereformeerde sy node heeft donderdag met 18 tegen 19 stemmen, ondanks aanvankelijk verzet en wat een meerderheid scheen, definitief besloten tot deelneming aan de interker kelijke vredesweek en de kanselbood- schap aanvaard die in de zeven deelne mende kerken op 8 oktober wordt voor gelezen. Pas op het laatste moment gaf een deel van de tegenstanders zich gewonnen. Eer der had mr. D. W. O. A. Grosheide ver teld dat die kanselboodschap heus niet al leen in „rechtse" kringen bezwaar op roept. Van „linkse" zijde las men bij de voorbereiding allerlei „rechtse" gedach ten in de woorden, die evenwel gelezen moeten worden zoals ze er staan. De rap porteur dr. C. Gilhuis (Den Haag) vroeg de synode of de gereformeerden zó voor aan gestaan hebben bij de aanpak van het vredesvraagstuk, dat ze zich oen afwijzen de houding kunnen veroorloven. In feite immers hebben anderen veel eerder de duidelijke ernst van de huidige oorlogs dreiging gezien. Tamelijk onverwacht bezweek een deel van de tegenstand. Haar felste woord voerder vroeg een schorsing en daarna besloot de synode tot deelneming, al zal zij in een brief aan de kerkeraden onder meer duidelijk maken dat de „vredes- krant" (die in oktober door het hervormd persbureau wordt verspreid maar nu reeds aan enkele duizenden adressen is verstuurd) in al zijn wilde radicaliteit te beschouwen valt als documentatiemate riaal voor discussies waar men de kerken niet op mag aanzien. sproken. In het laatste hoofdstuk wordt iets gezegd over het al dan niet voort bestaan van de Eerste Kamer, een geko zen minister-president, een ombudsman en gemeentelijk en provinciaal bestuur. De gespreksgroepen dienen het partij secretariaat vóór het einde van het jaar in kennis te stellen van hun resultaten. (Van onze correspondent) VENLO Een Westduitse verzekerings maatschappij gaat gratis geel gekleurde plastic regenjassen uitdelen aan de school gaande jeugd, ter verhoging van de vei ligheid op weg naar school en terug. Bo vendien wordt het advies gegeven de gele jassen ook te dragen bij het spelen op straat. De gele jassen vallen goed op. Reeds eerder werden proeven met gele petjes en hoofddoeken genomen. De ver zekeringsmaatschappij becijferde dat al leen al in 1965 ruim 54000 kinderen in West-Duitsland bij verkeersongevallen be trokken waren. Meer dan 1600 kinderen overleden aan de gevolgen. (Van onze correspondent) UTRECHT. De politie heeft een 31- jarige los arbeider aangehouden wegens poging tot doodslag op zijn 10-jarig doch tertje. Tijdens een woedeaanval over een vermeende ongehoorzaamheid heeft de man het kind zodanig met een stuk hout geslagen dat het een arm brak. Boven dien dwong hij het kind de gehele nacht geknield voor het bed in zijn slaapkamer te blijven liggen. Pas de volgende mor gen liet hij het kind naar een ziekenhuis brengen. Het is al de derde keer dat de man het kind op dezelfde manier een arm heeft gebroken. Hij is van de moeder van het meisje gescheiden. DEN HAAG. „Er is een bom ge plaatst in de Tweede Kamer". Deze tele fonische mededeling bracht donderdag om kwart over vijf het personeel van de Tweede Kamer en de politie in rep en roer. Zoals verwacht werd, is bij het nauwgezet onderzoek geen bom aange troffen. Hoogleraar. Aan de rijksunversiteit in Utrecht is dr. D. I. Zandee uit Utrecht benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der wiskunde en natuurweten schappen om onderwijs te geven in de scheikundige dierfysiologie. BIOSCOPEN „Ca- Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: price", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Operatie Ja maica", 14 j.; vandaag en zaterdag 23.30 u.: „Verborgen moederschap", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „De kanonnen van Na- varone", 14 j.; zaterdag 23.30 u.: „Minna ressen en intriges", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, sa men thuis", a.l. Minerva, 20.15 u.: „Die rare gekke rot kat", a.l.; zaterdag 14.30 u.: „Winnetou, het grote opperhoofd", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Fantómas contra Scotland Yard", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Gevangene van haar hartstocht", 18 j. Studio, 14.15, 18.45 en 21.15 u.: „Guilietta van de geesten", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Vandaag en zaterdag ook van 20.30 tot 22.30 uur Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De serste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamperlaan) Werk van Jacobus van Looy Dagelijks van 10-17 uur. 's Zondags van af 14 uur. Tot 4 september. Galerie-T (Bakenessergracht): Expositie van grafiek van Wout van Heusden. Dage lijks van 11 tot 17 u., op woensdag van 20-22 u., op zondag van 13 tot 17 uur. CruquiusMuseum (Cruquiusweg Heemste de) Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks, ge opend van 9 tot 17 u. Op zon- en feestda gen gesloten. Ruïne van Brederode (Santpoort): Ex positie van plastiek van Rob Clous. Da gelijks van 9 tot 20 u. en van 21 tot 23 u. Tot 3 september. De Waag (Spaarne-Damstraat): Expo sitie van beeldhouwwerken en tekeningen van Truus Loeff—van Someren Gréve en aquarellen en tekeningen van Jan Loots. Dagelijks van 13 tot 17 uur. Tot 11 sep tember. DIVERSEN Linnaeushof (Bennebroek). Tot en met oktober: openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. VRIJDAG 1 SEPTEMBER City, 20 u.: „De hete zon". Stadsschouwburg, 20 u.: „Agent 3-S-3, Paspoort naar de hel". Ruïne van Brederode: Rob Clous expo seert kleurgrafiek, die dagelijks (tot 3 sep tember) te zien is van 9 tot 18 uur en van 20-22 u. Gedurende het gehele seizoen wordt beeldhouwwerk van Janneke Ducro, Louk van Meurs, Nico Betjes, Paul van Crimpen, Geert Jan van Meurs, David J. van de Kop en Frits Vanén tentoongesteld. ZATERDAG 2 SEPTEMBER City, 19 en 21.15 u.: „De hete zon". Stadsschouwburg, 19 en 21.15 u.: „Agent 3-S-3, Paspoort naar de hel". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Expositie grafisch werk van Aad de Haas. Ruïne van Brederode, Santpoort, 9 tot 18 u. en 20 tot 22 u.: Expositie grafiek van Rob Clous; tentoonstelling beeldhouwwer ken van Nederlandse kunstenaars. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 1 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Bloot? Sla dood". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Gold- finger". W.B. Theater, 20 uur: „De onoverwin nelijke drie". ZATERDAG 2 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Bloot? Sla dood"; 23.30 u.: „Verraad op Montmar- tre". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Gold- finger". W.B. Theater, 20 u.: „De onoverwinne lijke drie". Speeltuingebouw „De Spin", Olieslagers laan: Tentoonstelling door Volkstuinders- ver. „Beverwijk", geopend van 12-20 uur; zondag van 10-19 uur. Breda wil trompetters houden. De burge meester van Breda, ir. W. Merkx, wil proberen heb opheffen van het trompet terkorps der artillerie in Breda te voor komen. De Bredase bevolking is bij zonder teleurgesteld over het voorne men van de minister van Defensie het korps op te heffen. Niet bellen met het Gooi. Wegens de in- dienststelling van de nieuwe district centrale in Hilversum zal het dit week einde aanbeveling verdienen zo min mogelijk met het Gooi te telefoneren. PTT heeft ook de telefoonabonnees in het Gooi verzocht het interlokaal ver keer zoveel mogelijk te beperken. Ambassadeur. Mr. G. E. baron van It- tersum, ambassadeur in Bonn, zal wor den benoemd tot ambassadeur in Lissa bon. Kabel vernield. Bij herstelwerkzaamhe den aan een weg te Herpt is een kabel van PTT zodanig beschadigd, dat 2000 telefoonverbindingen uitvielen. Vooral het telefoonverkeer tussen Amsterdam en 's-Hertogenbosch heeft van deze storing veel hinder ondervonden. Hoogleraar. Aan de universiteit van Am sterdam is prof. dr. L. J. Zimmerman te 's-Gravenhage benoemd tot buiten gewoon hoogleraar in de economie van de minder ontwikkelde gebieden, als opvolger van prof. dr. W. Brand, aan wie op zijn verzoek eervol ontslag is verleend. Dr. M. de Jong te 's-Gravenhage is be noemd tot gewoon hoogleraar in de Portugese taal- en letterkunde. Waarnemend burgemeester. Mr. dr. I. N. Th. Diepenhorst te Epe, oud-staatsse cretaris van Buitenlandse Zaken, is be noemd tot waarnemend burgemeester van Doesburg, wegens ziekte van de tegenwoordige burgemeester. De heer. Diepenhorst is van 1939 tot 1954 bur gemeester van Epe geweest. Daarna was hij gedeputeerde van Gelderland en lid van de Tweede Kamer voor de C.H.U. (ADVERTENTIE) 4 A V';.A GEOP.END dagelijks van 8.30 uur tot 18.00 uur; ook op zaterdag. GONNETSTRAAT 1—3 (hoek Friese Varkenmarkt) -«kL, - f vlakbij viaduct over het Spaarne. TELEFOON 0 2500-12575 Het KNMI deelt mee: Om een depressie voor de kust van Noorwegen stroomt polaire lucht over de Noordzee naar Noord-West-Europa. Tegelijkertijd stroomt vochtige oceaan- lucht via Zuid-Engeland en het Kanaal naar West-Europa. De beide luchtsoorten worden gescheiden door een frontale zone, die zich van Zuid-Engeland via Neder land naar Noord-Duitsland uitstrekt. Vooral in het noorden van ons land viel veel regen. Voor het weer van zaterdag is een volgende oceaanstoring van be lang. Deze storing trekt vrij snel naar het noorden van de Noordzee en het bij behorende frontensysteem zal veel be wolking en regen veroorzaken. De wind neemt toe tot matig of krachtig uit zui delijke richtingen, later ruimend naar zuidwest tot west. Er komt weinig ver andering in de temperatuur. WEERRAPPORTEN temperaturen binnen- en buitenland Den Helder regen Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn, Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon motregen zw. bew. regen regen regen zw. bew. zw. bew. regenbui regenbui licht bew. licht bew. onbewolkt motregen regen half bew. half bew. zw. bew. mist onbewolkt onbewolkt zw bew. geh bew. half bew. zw. bew. zw bew. zw bew. half bew. zw. bew onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt half bew onbewolkt onbewolkt e M e« T3 j d d t 3 •S V fc'C £-2 wzw 18 14 4 w 20 16 2 zw 19 15 0 zw 18 13 16 zw 20 14 0 5 zw 19 14 0.1 wzw 20 13 0 zw 20 13 0 zzo 19 9 1 zw 18 11 12 nno 19 8 0.1 wzw 19 13 6 w 17 7 0 zzw 22 15 0.1 nw 19 14 2 zw 21 13 0 zzw 20 12 0 windst. 23 11 0 windst. 24 11 0 windst. 26 13 0 n 26 18 0 zw 23 15 0 zzw 23 12 0 z 22 12 0.1 nnw 21 12 0 w 24 10 0 windst. 26 15 0 windst. 27 16 0 windst. 23 14 0 windst. 28 12 0 n 31 22 0 windst. 25 17 3 nnw 26 20 0 windst. 33 13 0 windst. 30 19 0 windst. 33 19 0 september onder 19.27 uur; onder 19.11 uur. Maanstanden Nieuwe maan Eerste kwartier Volle maan Laatste kwartier 4 september 12.37 uur. 11 september 4.06 uur. 18 september 17.59 uur. 26 september 22.44 uur. Hoog en laag water in IJ muiden Vrijdag 1 september Hoog water 0.46 uur en 13.24 uur. Laag water 8.46 uur en 21.16 uur. Zaterdag 2 september Hoog water 1.49 uur en 14.20 uur. Laag water 9.56 uur en 22.21 uur. Het noog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2