Muzikale attentie voor contactman Wim Mudde G. INIA Verenigingsnieuws uit de IJmond Velsen nam hartelijk afscheid van mejuffrouw J. C. Tit KINDERRIJWIELEN C0R0LY Veelzijdige heer J. Winkel 25 jaar bij Plaatwellerij ST. LEGER OP DUINDIGT i COR OLY onthullend zwijgen leidt tot vorstelijke moordplannen SIMCA1000 Zij hielp ruim 1600 kinderen Slippende auto reed etalage binnen DEM-atletes in clubtitelstrijd Huldiging aan de Heirweg Kleuter stak pardoes de weg over Miljoenenorder voor Werkspoor nu definitief Geslaagd Uw leverancier voor KOLEN en OLIE Enorme keuze SPORTRIJWIELEN j" VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1967 5 H' KENNEMER GARAGE I ehen-Umuiden Beverwijk Heemskerk houdt weer tafeltennistoernooi BREESTRAAT 108, BEVERWIJK „BRANDENBURG" Giraal (bij-)betalen aan treinconducteur Wie beweert dat er in Haarlem nooit iets gebeurt? Naar verluidt zal Yvonne van Bourgondië, ook wel genoemd „de sprakeloze prinses", binnenkort voor altijd tot zwijgen worden gebracht. Aan het hof acht men haar lelijkheid ondraaglijk en haar zwijgen gevaarlijk. „Zij hoeft", aldus onze zegsman „alleen maar stokstijf te staan om haar doel te bereiken". Ook verwijt men haar een te geringe komaf. Het ziet er naar uit dat talloze Haarlemmers het absurde drama van nabij zullen meemaken. In de Stadsschouwburg. Daar opent de toneelgroep „Centrum" op 8 september het nieuwe toneelseizoen met de premiere van „Yvonne" door de beroemde Poolse schrijver Witold Gombrowicz, Een unieke satire-met-dubbele-bodem. BREESTRAAT 108, BEVERWIJK BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK Samen met zijn vrouw geniet de jarige heer Mudde van de muzikale begroeting, die hem wordt gebracht door de drumband „Schulpen-Meer- weiden" uit Velsen-Noord. IJMUIDEN. Ter gelegenheid van zijn veertigste verjaardag bracht donder dagavond de drumband „Schulpen-Meer- weiden" uit Velsen-Noord de heer W. P. J. Mudde, Orionweg 16, een muzikale at tentie in de vorm van een serenade. Staande op de trap van zijn woning ge noot de jarige samen met zijn vrouw zichtbaar van het fraaie schouwspel bui ten, te meer daar de drumband in zijn nieuwe uniform was gestoken. Tot één van de initiatiefnemers tot het aanschaffen van de nieuwe uniformen be hoorde de heer Mudde. Alhoewel de jarige in IJmuiden woon achtig is, is hij een geziene figuur in Vel sen-Noord, waar hij onder andere secre taris is van de contactcommissie in de gemeente Velsen. De heer Mudde, die zijn sporen in het verenigingsleven wel heeft verdiend, voelt zich in het bijzonder aangetrokken tot het sociaal cultureel contact in Vels.en- Noord. Bovendien is hij voorzitter van het kankerbestrijdingsfonds het „Ko ningin Wilhelminafonds" in Velsen- Noord. ADVERTENTIE Kennemerlaan 224- 226 - IJMUIDEN Telefoon 0 2550 - 1 43 24 - 1 62 38 VRIJDAG 1 SEPTEMBER Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijker- straatweg 77, Velsen-Noord: 19 tot 21.15 u.; filiaal van de Gemeentebibliotheek en de r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, ge bouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79: 19 tot 21.30 u.; r.-k. openbare leeszaal en biblio theek, Willemsbeek weg 96, IJmuiden: 19 tot 21 u.; filiaal r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek in Velsen-Noord, Banjaertstr, 13: 19 tot 21 uur. ZATERDAG 2 SEPTEMBER Sociëteit „De Ark", Velsen-Zuid, bij het oude raadhuis, 20 u.: dansen op muziek van „The Shindies". Bibliotheken: De gemeentelijke open bare bibliotheek en leeszaal, de filialen in Velsen-Noord, Santpoort-Noord en Wil lemsbeekweg in IJmuiden zijn geopend van 10 tot 12.30 uur. VRIJDAG 1 SEPTEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge- Qpend van 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Be verwijk-Heemskerk; Beverwijk, Hendrik Burgerstraat 70, volw. 15-17.30 u. en 19 21 u:; jeugd: 15 30-17.30 u. en 19-21 u. Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 u. en 19 21 u.; jeugd: 15.30-17.30 u.; Oosterwijk, Amstelstraat, volw.: 19-21 u.; jeugd: 15.30 17.30; Meerestein, Parmentierstraat volw. 15-17.30 en 19-21 u.; Wijk aan Zee. De Zwaanstraat 4a, volw.: 19-21 u.; Heems kerk, Kerkweg 45, volw.: 19-21 u.; Ruys daelstraat la, jeugd: 15.30-17.30 uur. ZATERDAG 2 SEPTEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 9-10.15, 10.45-12, 12.30-13.45 en 14.15-15.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wjjk-Heemskerk; Meerestein, Parmentier straat 2, gesloten; alle andere leeszalen ge opend van 10-12.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Tal van collega's en ouders hebben donderdagavond af scheid genomen van mejuffrouw J. C. Tit uit Bloemendaal. Mejuffrouw Tit ver laat namelijk per ingang van 1 septem ber zoals we reeds uitvoerig in onze rubriek „Kennemer Kruimels" van don derdag 17 augustus meldden het on derwijs in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De schei dende onderwijzeres is de laatste vijfen twintig jaar verbonden geweest als leer kracht aan de Velsense Julianaschool. De afscheidsreceptie werd gehouden in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rem- brandtlaan. Een groot aantal woordvoerders sprak de scheidende leerkracht in hartelijke bewoordingen toe. Tot deze sprekers be hoorden onder anderen de rijksinspec teur van het onderwijs drs. J. Mooyaart en de schoolinspecteur van de gemeente Velsen J. H. Jansen. In zijn toespraak legde de heer Mooyaart het accent op de opvoeding en vorming van het kind, waarbij hij bere kende dat de onderwijzeres in haar meer dan vijfenveertig jaar lange loopbaan als opvoedster van de jeugd meer dan zes tienhonderd kinderen met raad en daad heeft bijgestaan om de juiste levensweg te bepalen. Hiervoor dankte spreker me juffrouw Tit hartelijk namens de rijksin spectie in Nederland. De heer Mooyaart was van mening, dat nadat de scheidende onderwijzeres bijna een halve eeuw het onderwijs had gediend nu eindelijk de tijd was aangebroken waarop ze zichzelf maar eens moest verwennen. De gemeentelijke inspecteur van het onderwijs haakte op de woorden van zijn voorganger in en wees ook op de vor ming van de diverse karaktertypen bij de schoolgaande jeugd. Spreker compli menteerde mejuffrouw Tit met de lange ambtsperiode namens het college van bur gemeester en wethouders. De heer Jan sen sprak zijn dank uit voor al de op bouwende gedachten en de uitvoeringen daarvan, die het kind tijdens zijn school periode zeer ten goede zijn gekomen. Mejuffrouw Tit kreeg van twee gewe zen leerlingen namens alle oud-leerlin gen een tinnen koffie- en theeserservies aangeboden. Daarna was de beurt aan de ouders en oud-leerlingen om „juf" Tit voor de laat ste maal de hand te drukken. HEEMSKERK. Op zondag 8 oktober zal de tafeltennisvereniging „Heemskerk' wederom een groot tafeltennistoernooi organiseren in de Dr. Prinsenhal. Aan dit jaarlijks evenement zullen speelsters en spelers van alle afdelingen uit geheel Noord-Holland kunnen deelnemen. Even als voorgaande jaren rekenen de organi satoren op een grote belangstelling, voor al van de verenigingen uit de wijde omgeving. Tot één van de vele sprekers be hoorde ook het oude schoolhoofd van „juffie" Tit, de heer A. Kool. De scheidende onderwijzeres werd in Bloemendaal geboren. In Haarlem be zocht zij de kweekschool, waarna me juffrouw Tit in 1923 als bevoegd onder wijzeres vertrok naar het Overijsselse Den Ham. Daarna stond zij in het Zaanse Wormer zes jaar voor de klas, om ver volgens te worden benoemd als leerkracht aan de Velsense Julianaschool. Na ruim vijfenveertig jaar grote en kleine kinderen te hebben geholpen, kan mejuffrouw Tit dan eindelijk van een welverdiende rust gaan genieten en al haar aandacht laten uitgaan naar haar liefhebberijen, zoals fotograferen en het lezen van mooie boeken, maar haar liefde voor het schoolgaand kind zal bij haar op de eerste plaats blijven staan. ADVERTENTIE de scherpste prijzen bij IJMUIDEN. Op de hoek van de Ju- lianakade en de Kennemerlaan is donder dagavond een slippende personenauto te rechtgekomen in de etalage van een win kel in huishoudelijke artikelen en heeft daar een enorme ravage aangericht. Het gebeurde omstreeks tien uur, toen de per sonenauto, bestuurd door een 25-jarige machine-bankwerker, woonachtig in Alk maar, komende vanaf de brug op een be paald ogenblik slipte, het trottoir opreed en de winkeletalage van de firma Winter binnenreed. Er ontstond daarbij enorme schade aan de uitgestalde huishoudelijke artikelen. De personenauto moest worden weggesleept. BEVERWIJK. Het meisjesteam van DEM is op grond van zijn prestaties in de competitiewedstrijden gerechtigd deel te nemen aan de finale om het clubkam pioenschap van ons land. Deze finale wordt zondag gehouden in het gemeente lijk sportpark te Lisse, waar „De Spar taan" zich met de organisatie zal belas ten. De overige deelnemende ploegen zijn Sagitta en ADA uit Amsterdam, De Keien uit Uden, De Bataven uit Leiden en de organiserende vereniging. De zes ploegen zijn vrijwel van gelijke kracht met de beide hoofdstedelijke teams als favorieten. In Lisse wordt daarom een bijzonder spannende strijd verwacht, waarbij de DEM-meisjes op een aantal nummers goed voor de dag kunnen ko men. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD De heer J. J. Win kel, die na zeer veelzijdige werkzaamheid thans gedurende enkele jaren een taak leeft als tariefmaker en het uitbesteden van werkzaamheden bij de n.v. Plaat wellerij in Velsen-Noord, heeft donder dag onder grote belangstelling zijn vijf entwintigjarig dienstverband bij dit be drijf gevierd. De jubilaris had er de voorkeur aan ge geven zijn jubileumviering in huiselijke kring te houden en daarom was 's mor gens een delegatie van de fabriek naar zijn woning aan de Heirweg getrokken voor een bijzonder hartelijke huldiging. Woordvoerder namens de directie was de heer H. Zuidervaart, onderdirecteur, die de wel zeer veelzijdige levensloop van de heer Winkel onder de loep nam. De heer Winkel voelde zich ook aange trokken tot de beoefening van eerste hulp, die hij in de fabriek stimuleerde en waar van hem in de EHBO-groep in 1964 het leiderschap werd gegeven. Bij het Neder landse Rode Kruis, heeft hij thans in de afdeling Velsen een leidinggevende func tie. De heer Winkel is voorts op het ge- oied van de atletiek geen onbekende. ADVERTENTIE Willemsbeekweg 88. Tel. 1 46 27 Vraag naar onze spaarregeling ADVERTENTIE Elektrotechnisch Bureau Oosterduinweg 20 - IJmuiden - Tel. 13405 Licht-, kracht- en geluidsinstallaties - sterk- en zwakstroominstallaties - nieuw bouw en onderhoud UTRECHT In aanvulling op het gi raal betalen van plaatsbewijzen aan de NS-stationsloketten is nu ook de girale bijbetaling via de treinconducteur moge lijk gemaakt. Wanneer men onderweg zijn reisplan wijzigt of in een hogere klasse wil gaan zitten, kan worden volstaan met het plaatsen van de handtekening op een girokaart, die aan de conducteur moet worden overhandigd. Deze vult de kaart verder zelf in. Men dient wel vóór het in stappen de conducteur van zijn girale plannen op de hoogte te stellen. Met de St Leger voor driejarige volbloeds en de Produktendraverij voor tweejarige dravers brengt Duindigt zondagmiddag twee klassieke nummers, waarin 36.000,aan prijzen onder de best geplaatste paarden wordt verdeeld. De St Leger is voor de jonge paarden een bijzonder zwaar nummer. De afstand bedraagt niet minder dan 2900 meter en eist alles aan uithouding. Iy verband hiermede wordt geen overwinning ver wacht van de Derby-winnaar Perseus, maar wel van Que Sera, die in de Diana-prijs een voor treffelijke indruk achter liet. Indien de Bel gische crack-jockey Muyldermans haar opnieuw zal rijden zal zij van de tien deelnemers groot favoriet zijn, voor Perseus en de sterke Carlic De schimmelhengst Jolly Jinks S kan zijn reeks successen voortzetten in de Jubileumprijs Hij zal er harder dan ooit aan moeten trekken omdat na zijn zege in de Grote prijs van Den Haag zijn handicap weer is vermeerderd met zes kg. in de klassieke Producktendraverij is Gallant Way groot favoriet. Voor de tweede plaats is de keuze moeilijker, omdat hiervoor wel vijf candidaten zijn aan te wijzen. DE TIPS: 1. Golden Circle Prijs: 1. Elfine, 2. Esmeraldi- ne H, 3. Famous Mac. Outs.: Flying Six. 3. Grote K.L.M.-Prijs. 1. Diogen, 2. Acrobaat, 3 Dominica. Outs.: Bretteur P 4. Producktendraverij. 1. Gallant Way, 2. Ger mania, 3. Go Away Gerda. Outs.: Gitte Norton 6. Grote E.D.C.-prijs. 1. C Alkestis van E, 2. Double v. d Lente. 3. Dandy H. Outs.: C van Rood en Noot. 10. Schiphol-prijs: 1. Felix, 2 Emma Quichotte 3. Dougalls Stern S. Outs.: Edelvalk S. RENNEN 2. Schiphol-prijs: 1. Rolanda, 2. Bluesette, 3 Delferina. Outs.: Yum Yum. 5. St Leger. 1. Que Sera, 2. Perseus, 3. Garlic Outs.: Just in Time S. 7. Jubileum-prijs: 1. Stal De Bloemert. (Jolly Jinks S. Lady Be Good S, Independent S), 3 Mister Wilfred. Outs.: Mangano. 9. Schiphol-prijs. 2e afd. 1. Marello, 2. Hurri cane. 3. Cin Cin. Outs.: Feuerzange. Voor de plaatselijke atletiekvereniginger heeft hij op dit terrein veel nuttig werk gedaan; hij is KNAU-official voor hel district Noordholland en vice-voorzittei van de atletiekvereniging van de r.k.- sportvereniging DEM in Beverwijk. Als huldeblijk werd de jubilaris een enveloppe met inhoud aangeboden; me vrouw Winkel kreeg een fleurig bloem stuk. Namens de Maatschappij voor Nij verheid en Handel werden het vererend getuigschrift en zilveren legpenning uit gereikt. Voor de ondernemingsraad was de heer J. Smit woordvoerder; naast hartelijke gelukwensen bood hij een persoonlijk ge schenk aan. De heer A. Pallessen overhandigde na mens het personeelfonds een geschenk on der couvert en bloemen en ook de heer I. Scholten zorgde voor een bloemenhul de namens de personeelsvereniging. De heer Winkel was dankbaar voor de prettige wijze waarop men aandacht aan zijn jubileum had willen besteden. Reeds 's morgens sierden vele bloemstukken de woning van de familie Winkel, waaronder van vele verenigingen. BEVERWIJK. Donderdagmiddag werd een 3-jarige kleuter met een her senschudding naar het Rode Kruis zieken huis overgebracht, nadat hij door een bromfiets omver was gereden. Dit ongeluk gebeurde op de Kerkstraat. Het slacht offertje dook namelijk plotseling tussen enkele geparkeerd staande auto's op en stak zonder uit te kijken de rijbaan over. De bestuurder van de bromfiets kon hem toen niet meer ontwijken. UTRECHT. De directie van de Ne derlandse Spoorwegen heeft Werkspoor in Utrecht nu officieel opdracht verleend voor de bouw van 26 getrokken rijtuigen bestemd voor het binnenlandse verkeer. In juni sprak Werkspoor reeds de ver wachting uit binnen enige maanden deze opdracht tegemoet te zien. Deze order, waarmee minstens acht miljoen gulden is gemoeid, zal enige honderden werknemers in de afdeling rollend materieel van Werkspoor althans voor een jaar werk verschaffen. Met de bouw wordt in oktober begonnen. ADVERTENTIE Wie beweert dat er in Haarlem nooit iets gebeurt? Elke avond tonen grote acteurs en actrices in drama, blijspel, cabaret of satire dat bet toneel volop leeft. Omdat het leven zelf vol toneel is. Wiltuweten«it udeze wektn allemaal Aan de stadsschouwburg,Wilsonplein23Haarlem kunt meemaken in de Schouwburg? Stuur dan even de coupon op. ontvangt dan alle informaties over programma's, prijzen, couponboekjes-met korting,abonnementsmogelijkheden,enzAdreS! Woonplaats: HAfHtEEXI Telefoonnr.: ik ontvang graag spoedig alle inlichtingen over het nieuwe toneelseizoen 1967/1968 (ADVERTENTIE) GEBOREN: Francisca S d. v. C. K. Adjete en T. Terstal, Heemskerk; Steffan A. z. v. N. Rol en E. Prud'homme de Lod der, Beverwijk; Angélique d. v. B. G. Lijnema en J. A. Hoevers, Heemskerk; Lucia A. d. v. J. A. Greuter en S. Jonker, Assendelft; Sandra C. d. v. S. E. J. Dem- mers en A. T. M van Lint, Beverwijk; Peter A. z. v. B. J. M. van der Meij en I. A. E. van Opbergen, Heemskerk; Jaco bus P. z. v. J. G. M. Zonneveld en C. A. Laan, Heemskerk; Coenraad A J. M. z. v. W. A. J. Q. Legius en C. J. Niesten, Be verwijk; Martin z. v. J. van Burgel en J. Wolthuizen, Velsen; Sabine G. d. v. H. A. Freese en P. Vooren, Beverwijk; Richard z. v. P. Troost en C. A. R. Bakkum, Be verwijk; Marcel R. z. v. F. A. van Leeu wen en C. M. Tesselaar, Velsen; Arnol- dus P. z. v. W. L. G. Bader en C. C. den Elzen, Heemskerk; Antonino z. v. S. Fer- raro en M. Ferrigno, Heemskerk; Johan nes C. M. z. v. E. L. Vessies en J. Kramer, Beverwijk; Henrica M. B. d. v. J. H. J. Visker en H. H. T. Wortelboer, Akersloot; Linda d. v. H. Buss en B. K. Kleine, Be verwijk; Petrus A. N. z. v. P. A. N. Daal- man en G. J. S. de Wijs, Beverwijk; Maria J. d. v. H. A. M. Lubbers en M. J. Ruijg- rok, Heemskerk. ONDERTROUWD: A. J. M. Vendel en M. M. Nimis; J. F. Bijlsma en H. J. Bon- nema; R. G. M. de Boer en E. M. Hoenson; R. Z. Sassen en E. C. S. Jellema. GETROUWD: S. Weel en M. de la Ascencion Gonzalez Canos. OVERLEDEN: I. M. van Hoften, 75 jaar, geh. gew. met R. Mientjes; H. Gevers, 69 jaar, e.v. J. Moritz; J. C. Luiten, 71 jaar, geh. gew. met P. J. van Hest; G. C. Peetam, 76 jaar, e.v. C. Th. Jongerden; W. Zoontjes, 71 jaar; B. H. G. Gerritsen, 67 jaar, e.v. M. A. van Schie; A. M. J. van Putten, 23 jaar. Voor het diploma middenstand slaag den: de dames Heijnis, De Groot, Kloos terman en de heer Bergen uit Beverwijk; de heer De Vries uit Wijk aan Zee; me vrouw Laan uit Velsen-noord; mejuffrouw Wernke uit Heemskerk en de heer Van Nijden uit Castricum. Alle kandidaten werden opgeleid door het instituut Boot-Eggermont.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5