Première bij „Zo is het de Haagse Cotnedie (of zo lijkt het) Teach-in over vergrijzing van het toneel leverde weinig op Veel kleur op VARA-tv 4 i *v I VANAV0NI Pirandello's parabel door de tijd achterhaald Critici loven prijs uit voor toneel Nederlands op Duitse radio Film van Eisenstein Vrije tijd in DDR WIJ ONTVINGEN: si MAANDAG 4 SEPTEMBER 1967 7 99 Simon Koster Pret paleis Achterlijk Grote drie Conferentie in Belgrado over economische hulp aan Arabische landen Natuur Josefien 7 C. B. Pugwash-conferentie in Zweden begonnen De radio geeft dinsdag T elevisieprogramma's HET NIEUWE TONEELSEIZOEN ls, zoals de laatste jaren gebruikelijk is geworden, geopend met een pre mière van de Haagse Comedie. Het gezelschap had ter gelegenheid van de honderdste geboortedag van Luigi Pirandello, die dit jaar in de schouw burgen van vele landen wordt ge vierd, zijn keus laten vallen op een van Pirandello's vroegste toneelwer ken, „Cosi (se vi pare)", dat precies vijftig jaar geleden in Milaan voor het eerst werd opgevoerd. Tien jaar na die oorspronkelijke pre mière werd het stuk in Nederland geïn troduceerd door dr. Willem Royaards, die het voor het toenmalige gezelschap van Cor van der Lugt Melsert vertaalde (naar de Franse bewerking van Cremieux) en het onder de titel „Wat is de waarheid?" als zijn laatste regiedaad ten tonele bracht in de Koninklijke Schouwburg, waar het nu weer wordt gespeeld. Intus sen heeft het in 1953 onder dezelfde titel maar in een vertaling (waarschijnlijk ook uit het Frans) van August Defresne, ook nog een reeks opvoeringen beleefd. Voor de huidige opvoering door de Haagse Co medie is het voor de derde maal vertaald, nu door Adriaan Morriën en naar we mogen aannemen uit het Italiaans. Deze keer luidt de titel, meer in over eenstemming met de oorspronkelijke „Zo is het (of zo lijkt het)". Uitdaging Pirandello schreef het stuk destijds als een uitdaging aan een samenleving, die door de Eerste Wereldoorlog nog maar pas werd wakkergeschud uit haar al te zelfgenoegzaam vertrouwen in onveran derlijke waarden en die nog vreemd stond tegenover de nog heel jon^e revolutionai re begrippen als psychoanalyse en relati viteitstheorie. Het was toen dan ook een sensationele noviteit, die verhitte discus sies en demonstraties pro en contra ver oorzaakte. Nu, een halve eeuw later, zijn die begrippen zo volledig door onze denk wereld geabsorbeerd en is de litteratuur (ook de toneellitteratuur) er zo van door drenkt, dat het werk niets controversieels en niets verrassends meer heeft. Men kan er zich nu zelfs over verwonderen dat Pirandello zich zo druk maakt om ons te overtuigen van iets dat we allemaal al weten Hij trapt met veel energie een deur in, die in 1917 inderdaad nog dicht was maar die voor de denkende mens van onze tijd wijd openstaat. En de dramatur gische middelen die hij daarbij gebruikt zijn ook niet van dien aard dat we er nog diep van onder de indruk raken. Waarheid Zo is het (of zo lijkt het") gaat over een man en zijn schoonmoeder die beiden met zeer menslievende bedoelin gen van elkaar beweren dat ze krank zinnig zijn. de laatste in sterkere, de eer ste in mindere mate. En de notabelen van het Italiaanse provinciestadje waarin ze terechtkomen, willen daar het hunne van hebben en dringen zich ongegeneerd in het privé-leven van schoonzoon en schoonmoeder in om erachter te komen wat nu de „feitelijke waarheid" is. Maar er is geen feitelijke waarheid, zoals Pi randello in al zijn toneelstukken duide lijk maakt, en ook dit stuk eindigt dan ook met een vraagteken; wat voor de één de werkelijkheid is, is voor de ander schijn, en omgekeerd. Joris Diels (in samenwerking met Wim van Rooij) heeft de opvoering op bijzon dere wijze karakter willen geven door met zijn regie het stuk als 't ware door midden te snijden: aan de ene kant de tragische figuren van schoonmoeder en schoonzoon, aan de andere kant de klein steedse notabelen, die komisch zijn in hun onbedwingbare, evin naïeve als brutale nieuwsgierigheid. Ongenietbaar Maar uit deze twee helften is geen to neeleenheid ontstaan. De gechargeerde, karikaturale stijl van het troepje rodde laars (dat zó uit een negentiende-eeuwse klucht lijkt te zijn weggelopen) is voor de toeschouwer ongenietbaar naast de se rieuze dramatiek van de twee hoofdperso nen óf amuseert hem wellicht zo uit bundig dat hij het tragische element als storend ondervindt. De beoogde aangrij pende contrastwerking werd althans voor mijn gevoel niet bereikt. Dat kon zelfs niet worden goedgemaakt door het prach tige verinnerlijkte spel van Ida Wasser man, die van de schoonmoeder een diep ontroerende, in alle eenvoud zeer tragi sche figuur maakte. En evenmin door Ko van Dijk, die voornamelijk door zijn bril jante techniek de hels-moeilijke rol van de schoonzoon overtuigend gestalte gaf. De filosoferende, raisonnerende Lamber- boëicêmxiëkënSöe kenboe kenl boeken boekenbwkenboek en boekenboekenboekenboeken boekenboekenboekenboekenl boekenboeken boekenboeken boekenboeken boekenboeken boekenboekenboeKenboeKe boekenboekenboekenboeken' boekenboekenboekenboeken boek enboekenboekenboeken De serie „Leer mij ze kennen" van A. W. SIJTHOFF's Uitgeversmaatschap pij n.v. in Leiden is voortgezet met „De Brabanders" van Jan Naaijkens. De fo to's zijn van Martien Coppens. Het boek is bedoeld als momentopname van Bra bant. De schrijver, werkzaam bij het on derwijs, heeft steeds midden tussen de mensen geleefd waarover hij schrijft. Bij W. DE HAAN-J. M. MEULENHOF zijn in de serie „Wereldakademie" de volgende uitgaven verschenen: Biolo gie van de arbeid" van O. G. Edholm „Kunst uit de oude steentijd", betekenis van de grotschilderingen, van Peter J Ucko en Andrée Rosenfeld; „De Russi sche roman", spiegel van het dagelijks leven, van Ronald Hingley: „Telecom municatie" van A. H. W. Beek. „Wereld academie" bevat een reeks boeken die de lezer informatie brengt op alle ge bieden van denken en weten. „Christendom in discussie", onder re dactie van dr. F. Heggen, dr. B. van Iersel en dr. B. A. Willems, is een se rie die uitgegeven wordt door J. J. ROO- MEN zonen in Roermond-Maaseik. De zer dagen verscheen „De dood van God (de cultuur van onze na-christelijke tijd) van Gabriël Vahanian. In „Eenvoudige dinertjesvan Carla Lee. uitgegeven door C. A. J. VAN DIS- HOECK in Bussum, worden 29 menu' een koud buffet, een warm buffet en borrelhapjes besproken. Bij Van Dis- hoeck zijn ook verschenen „Antiek en modern" (het elektrische interieur in de twintigste eeuw) van Elka Schrijver, „Antieke rariteiten" van G. A. Bongers conservator van het Museum het Hoge land in Warffum, alsmede Wedstrijdzei len in beeld" van Coen Gülcher. In de serie Maraboe Flash (van A. W BRUNA zoons uitgeverij in Utrecht) zijn verschenen van „De keuken der vier jaargetijden" een deel over Zomer „Kryptogrammen" en „Hengelsport", „Zo is het (of zo lijkt het)" „Cosi (se vi pare)" parabel in drie be drijven door Luigi Pirandello. Ver taling: Adriaan Morriën Eerste op voering bij de Haagse Comedie op 2 september in de Koninklijke Schouwburg, Den Haag. Regie: Joris Diels in samenwerking met Wim tan Rooij. Hoofdrollen: Ida Wasserman, Ko van Dijk, Eric van Ingen. Decor en kostuums: Harry Wich. to Laudisi, destijds door Royaards als een wijs man gespeeld, kreeg van Eric van Ingen een te nadrukkelijk „leuke" vertol king, wellicht als gevolg van het feit dat de regisseur deze figuur als een soort Ar- lecchino heefi gezien een originele maar bepaald niet onaanvechtbare ppvat- ting. Onder het karikaturale gezelschap no tabelen bevonden zich Leo de Hartogh, Georgette Hagedoorn, Kees Coolen, Do van Stek, Anne-Marie Heyligers en Louis Borel. De even karikaturale kostuums waarin zij zich bewogen en die waren ontworpen door Harry Wich hadden beter bewaard kunnen blijven voor een luchtiger gelegenheid dan Pirandello's tragi-komische maar in hoofdzaak toch diep-ernstige parabel. Deze eerste Nederlandse bijdrage tot het Pirandello-jaar heeft nog weinig be wezen omtrent de uiteindelijke „houd baarheid" van het toneelwerk van de gro te Italiaanse schrijver. De kring van Nederlandse toneelcritici, waarbij de meeste als toneelrecensent werkzame journalisten in ons land zijn aangesloten, heeft een prijs der kritiek in gesteld. Voor de eerste maal zal deze wor den uitgereikt op woensdag 6 september 's middags om halfvier in de bierkelder van de Amstelbrouwerij in Amsterdam. Met deze prijs der kritiek willen de kring-le den een opvallend artistiek toneelgebeuren waarderen. De prijs beoogt erkenning van een zo groot mogelijke inzet, blijkend uit één of een serie voorstellingen in het af gelopen toneelseizoen. De prijs, die men jaarlijks wil toekennen, bestaat uit een in opdracht van de kring en met financiële steun van het Prins Bernhardfonds dooi de Amsterdamse beeldhouwer Wilfried Put vervaardigde penning. De „Deutschlandfunk" gaat met ingang van vandaag programma's in het Neder lands uitzenden, waarin men luisteraars in Nederland informatie gaat geven over West-Duitsland en Duitse aangelegenhe den. Het eerste programma volgens deze nieuwe opzet gaat vanavond de ether in en is te beluisteren van 20.30 tot 21.00 uur op de middengolf op 236,5 m. (1268 khz). De heer F. Thedieck, algemeen di recteur van de „Deutschlandfunk", zal de eerste uitzending inleiden. Tot hoofd van de afdeling Nederlandstalige uitzendingen van de Deutschlandfunk is benoemd de heer J. P. P. Kopp, tot voor kort corres pondent in Den Haag van DPA. (Van onze kunstredacteur) DEN BOSCH. De nieuwe directeur van de Casinoschouwburg in Den Bosch, Luc van Gent, had zaterdag een teach-in georganiseerd waar zou worden gespro ken over „de vergrijzing van het theater leven". Wat moet er veranderen om weer volle zalen te trekken en meer dan enkele percenten van de bevolking naar de schouwburg te lokken. Daarover werd op de bekende „oeverloze" manier gedebat teerd door een forum van veertien heren een goed gevulde zaal. Gezien het ongerichte karakter van een teach-in moet men elke niet geheel waardeloze opmerking als meegeomen beschouwen. Zo waren er ook zaterdag in het uren lange heen- en-weer-gepraat enkelen die de moeite van het noteren waard waren. Een Bosch raadslid begon met het over de chauvinistische boeg te gooien. Hij vond Brabant geen achtergebleven gebied. Maar het moderne toneel was volgens hem te moeilijk. Hij werd er „hard- stikke moe" van en vroeg om toneel met blijheid en levensvreugde, dat de lever in opschudding zou brengen. Hij oogstte daarmee een woedende tegenaanval van acteur Hans Tiemeyer. Geen avondver tier maar vechtend toneel eiste hij, toneel dat shockeert maar juist in dat vechten vreugde schenkt. De mening van het raadslid bezorgde hem kiespijn. Voor een sluitende exploitatie van een schouwburg had je genoeg aan een kruidenier met middenstandsdiploma. derland geen uiting meer van een artis tiek kunnen, omdat de gezelschappen het dubbele van het aantal voorstellingen moeten spelen dat zij wél op een artistie ke manier zouden kunnen brengen. Wat er nu wordt opgevoerd is publiekvoorzie- ning en niets meer. Rob de Vries kondig de nog aan, dat er half september een persconferentie zou worden gegeven over de plannen, die nu nog alleen via de pers zijn uitgelekt. Drs. L. J. M. van der Laar dacht, dat Nederland zich aan de cultuurspreiding had overeten. Hij vond het idee van een toneeltop met grote trekkracht in de randstad nog niet zo gek. Die top kon dan met het buitenland wedijveren. Mr. Maar ten Vrolijk bleek ook achter de plannen van de grote drie te staan. Opbouwende uitlatingen kwamen uit de zaal. De schrijver Peter van Lieshout wil de van de schouwburg een pretpaleis ma ken, hem openbreken naar de straat en de kassa omdraaien om de mensen te la- Voor Egbert van Paridon, de artistieke leider van toneelgroep „Centrum", waren de woorden van het raadslid het bewijs, dat Den Bosch nog steeds achterlijk was. Andere steden in Brabant waren Den Bosch al lang voorbijgestreefd. Een Amsterdammer uit de zaal koos de andere zijde. Je kon toch zeventig per cent van het publiek niet ondemocratisch onder tafel vegen. Van Paridon ging later een eind met hem mee door te pleiten voor een opera, waaraan brede lagen van het volk behoefte hadden en door de vak beweging te verwijten, dat zij alleen aan de boterham van de arbeiders had ge dacht. Een groot deel van de avond was ge wijd aan de plannen van de Nederlandse Comedie, de Haagse Comedie en het Nieuw Rotterdams Toneel, die vast willen gaan spelen in respectievelijk Amster dam, Den Haag en Rotterdam. Rob de Vries uit Rotterdam en Guus Oster uit Amsterdam waren in de zaal, maar het duurde lang, voor zij zich lieten verlei den iets te zeggen. Toen bleek dat Rob de Vries niet vond dat er van een crisis in het toneel sprake is, tenminste niet meer dan vroeger. Guus Oster was nega tiever. Toneel is naar hij meent, in Ne- BELGRADO (AP) Vandaag begint in Belgrado een conferentie van verte genwoordigers van de Europese commu nistische landen met het doel van ge dachten te wisselen over economische hulp aan de Arabische landen Op de agenda staat uitwisseling van informatie over de economische hulp die al werd verstrekt „om schade te lenigen veroor zaakt door Israëlische agressie" en om „van gedachten te wisselen over econo mische samenwerking over een langere periode met de Arabische landen". De volgende landen zullen zijn verte genwoordigd: de Sovjet-Unie, Bulgarije Hongarije, Roemenië, Polen, Oost-Duits- land, Tsjechoslowakije en Joegoslavië. ten betalen als ze naar buiten gingen. Een ander vond dat de schouwburg de cultu rele long van een stad moest worden zo als er ook blauwe en groene longen (zwembaden en parken) waren. De direc teur van het cultureel centrum in Hooge- veen vond praten en op geld wachten zinloos. „Zet een gebouw neer waar alles mogelijk is, dan kun je gewoon beginnen De jeugd komt niet binnen voor toneel of ballet. Wel voor beat." Bossche interne problemen waren naast de landelijke aan de orde, maar ze ont aardden herhaaldelijk in gekift en ver dachtmakingen. De talrijke bezoekers van buiten de stad kregen een weinig verhe ven beeld van de rancuneuze sfeer, waar tegen Luc van Gent als cultuurdrager heeft op te boksen. Zijn tegenspelers uit de gemeenteraad toonden zich vooral voorstanders van earnavalsleut De directeur van de Haarlemse schouw burg, Peter Lohr, zei tenslotte dat hij op deze teach-in weinig had gevoeld van een noodzaak om wezenlijke veranderingen te brengen in het toneelklimaat. (Van onze correspondent) HILVERSUM. De VARA is wel gelukkig met de nieuwe radiozend- tijdverdeling voorzover iedere omroep nu vaste zenddagen heeft. Minder ge lukkig is zij met de weigering van de AVRO om het KRO/NCRV-experi- ment te volgen van gedeelde zend dagen, zodat men als omroep elke dag in de ether zit. Ook de VARA heeft rubrieken moeten laten vervallen, doordat de radiozendtijd tien uur per week is ingekort, ten behoeve van zowel de Nederlandse Radio Unie als mini-omroepen. In sommige gevallen is dat in volle tevredenheid opgelost. Zo gaat de rubriek „Ankara-Madrid", en „Rome-Athene" op Hilversum-3 geruis loos over naar de Nederlandse Radio- Unie. Bij de televisie heeft de rechtbank zijn plaats heroverd. Door ruiling van zend tijd is het mogelijk geworden op 23 en 24 oktober twee avonden achter elkaar de rechtbank op het scherm te brengen, dus een grote zaak. Dit keer een geval van moord. Wat de kleur betreft, de .VARA zal na tuurfilms, zowel eigen produkties als bui tenlandse, in kleur proberen te brengen. „Fan-Club" zal in kleur worden uitgezon den op 16 november. Nog meer kleur: Lucie Ball, een nieuwe Amerikaanse co- medy-serie, „samen op het dak, ja gezel lig" en de politieserie „Dragnet" (autenthieke geschiedenissen uit Los Angeles). Er komen zoveel mogelijk hoofdfilms op maandagavond. Op 5 okto ber begint de VARA met een nieuwe serie populair-wetenschappelijke films „Ver kenning en wetenschap". Dat „Koning Klant" en „Uitgerekend" zonder Alice Berger doorgaat was al bekend, en ook dat de Maigret-serie wordt voortgezet. In de sector toneel begint op 1 oktober een serie van zes programma's „Een zekere Josefien" van Dimitri Frenkel Frank. Ton Lensink is de verteller, Els Bouwman de Amsterdamse winkeljuf frouw. Rudi Carells terugkeer met acht programma's was al bekend, evenals de quiz „Per secondewijzer" onder leiding van Joop Simons. Een nieuw type amuse mentsprogramma zal Dimitri Frenkel Frank moeten verzorgen op zaterdag avond. Het krijgt geen politiek tintje, maar gaat „ongewoon over de gewone dagelijkse dingen". Dorus komt later in het seizoen met showtjes. Eerder zal hij (op zaterdagavond) filmimpressies geven over hoe kinderen zich in zijn Rotterdams cabaret amuseren. Elke Varazaterdagavond zal worden be gonnen met het nieuwe televisiespel„Gan- zeborden". Bij de radio verdwijnen ru brieken als Van Stipriaans „Uitgeslapen". Rudi Carrell Maar dit duikt weer op in „Twee uur Schiphol" van het derde net. Overigens zal Dorus op de radio geregeld te be luisteren zijn op de woensdagavonden. 'V Behalve met „Pantserkruiser Potem- kin", zijn grote revolutiefilm uit 1925, heeft Einstein zijn onsterfelijkheid vooral verworven met „Iwan de Verschrikke lijke", het grote sluitstuk van zijn car rière dat door zijn dood in '48 onafge maakt bleef. Want „Iwan" was gedacht als een magistraal drieluik, maar verder dan twee delen is Eisenstein niet kun nen komen, ook al door tegenwerking van bovenaf. Die twee delen worden vandaag en morgen, respectievelijk door VARA en NTS uitgezonden, een regeling die het ondergaan van beide delen als één door lopend geheel ten goede zal komen. Eisenstein was volop met de voorberei dingen van „Iwan" bezig, toen de Sovjet- Unie met Duitsland in oorlog kwam. Mos kou werd onmiddellijk bedreigd door de snel oprukkende vijand en de hele film industrie werd naar achter de Oeral ver plaatst. Met zijn medewerkers, onder wie zijn levenslange trouwe cameraman Edu- ard Tissé en de eerst onlangs overleden acteur Nikolai Cherkasov die de titelrol li spelen, verhuisde Eisenstein mee naaf het plaatsje Alma Ata, waar hij de eerstkomende drie jaren geconcentreerd werkte aan de filmbiografie van een van de grote tsaren die de Russische histo rie gekend heeft. Want Iwan de Ver schrikkelijke (1533-1584) zou in de film vooral naar voren treden als de krach tige vorst die de macht van adel en grootgrondbezit (de Bojaren) en van de kerk aan banden legde, erin slaagde een eenheidsstaat te vormen en de buiten landse vijanden als Polen en Duitsers wist te verslaan. Deel I behandelt de jeugd van Iwan die als zeventienjarige tot Tsaar gekroond wordt en voortdurend omringd is door hofintrigues, geleid door zijn tante Ephrasina. Zij is onder andere schuldig aan de dood van Iwans vrouw Anastasia. Tenslotte ontvlucht Iwan de benauwde omgeving van het Moskouse hof en gaat naar Alexander Sloboda, waar op het einde van dit deel het volk in een massale optocht naar toe trekt om zijn terugkeer naar de hoofdstad af te smeken! 'BERLIJN (AFP) „En vergeet de liefde niet die onbetwistbaar de_ oudste vorm van vrijetijdsbesteding is", aldus het Oostduitse communistische blad „Neu- es Deutschland" in een verhandeling over de invoering van de vijfdaagse werkweek in de DDR. In ingezonden stukken gaven ook ver scheidene lezers hun mening over de wij ze waarop men zijn toegenomen vrije tijd kan gebruiken. Een enkele onder hen blijkt adviezen op dit gebied niet te waarderen. Hij schreef tenminste: „Elke poging om de vrijetijdsbesteding te diri geren vormt een schending van de demo cratische grondwet". Scène uit de eenakter van Shaw met van links naar rechts Allard van der Scheer als de echtgenoot, Maria de Booy als zijn vrouw en Jeroen Krabbé als haar minnaar. Nederland I. De gezamenlijke kerken beginnen het programma met hun actua liteitenrubriek Kenmerk. Half acht neemt de VPRO de dienst over. Eers! Fred van der Vlugt met zijn rubriek de Wereld op Wielen. Ditmaal wordt niet van te voren bekend gemaakt welk merk onder de loep wordt genomen. De vorige maand gebeurde dat wel, maar bij wijze van uit zondering. Na het journaal Simon van Collems Oude Draaidoos. Er is weer een gast deze keer en wel de 75-jarige Duitse acteur en regisseur Fritz Körtner. In 1933 uitgeweken naar Amerika, is hij na de oorlog naar zijn vaderland terugge keerd. Hij heeft daar nog steeds een ac tief aandeel in de cinematografie en vooral het toneel. De rest van de avond cabaret. Eerst zingt Henk van Ulsen een aantal liedjes, waarvoor onder andere Alexander Pola teksten schreef. Boven dien vertaalde Ernst van Altena voor hem enkele chansons van Jacques Brei. Daar na een programma rond Kurt Tucholsky, een herhaling van een uitzending van vo rig jaar, waaraan meewerken Hans Croi- set, Henny Orri en Joan Remmelts. Nederland 2. De VARA eerst met Coro nation Street. Billy Walker heeft plannen om een sportwagentje te kopen. Daarna Jeroen Krabbé, Maria de Booy, Allard van der Scheer en Luc Lutz onder regie van Carrie Rens in een eenacter van G. B. Shaw: Hoe hij loog tegen haar echt genoot. Tot slot de film van Eisenstein. RONNEBY (DPA) Premier Tage Erlander van Zweden heeft in de Zuid- zweedse plaats Ronneby de zeventiende Pugwashconferentie geopend waaraan tweehonderd vooraanstaande geleerden uit 79 landen deelnemen. De Zweedse premier zei onder meer dat de kwestie- Vietnam niet zou kunnen worden opge lost door bombardementen maar door middel van stabilisatie van de toestand in het land en onafhankelijkheid. Er zijn ook deelnemers uit de Verenigde Ara bische Republiek en uit Israel en men meent dat ook de crisis in het Nabije Oosten aan de orde zal komen. De conferentie dankt haar naam aan het plaatsje Pugwash (Canada) waar in 1957 op uitnodiging van de Amerikaans» industrieel Cyrus Eaton de eerste con ferentie werd gehouden. HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte gramm.muziek. 7.55 Deze dag. 8.00 Nws. 8.10 Actualiteiten. 8.15 Lichte gramm.- muz. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Klankjuwe len 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvita minen. 11.55 Beurs. 12.00 Moderne muziek. 12.27 Meded. tuinbouw. 12.30 Uitzending voor de landbouw. 12.40 Licht orkest. 13.00 Nws. 13.10 Actualiteiten. 13.30 Die Schöpfung. 15.25 Het buitengewoon lager onderwijs. 15.50 Hedendaagse muziek. 16.00 Nws. 16.02 Moderne muziek. 16.15 Voor de jeugd. 17.15 Lichte gramm.muziek voor de tieners. 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten. 18.30 Muziek Mo zaïek. 19.30 Henry Wood Promenade Con certen 21.00 Nordring 1967. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Moderne muziek. 23.50 Moderne muziek. 23.50 Moderne liederen. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.10 Meditatie. 7.15 Lichte gram. muz. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Lichte te gramm.muziek 8.30 Nws. 8.32 Vakantie- tips. 8.45 Voor de huisvrouw. 10.00 Modernne muziek. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Muset- te-orkest. 12.18 Marktberichten voor schip pers. 12.20 Voor de landbouwers. 12.27 Me ded t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Actualiteiten. 12.50 Licht ensemble. 13.30 Musiesta. 14.20 Schoolradio. 14.40 Licht instrumentaal ensemble. 15.00 Pizzicato. 17.00 Antilliaanse en Surinaamse cultuur in Nederland. 17.10 Voor de jeugd. 18.00 Man nenkoor. 18.20 Uitzending van de C.P.N. 18.30 De springplank. 19.00 Nws. 19.10 Actua liteiten. 19.30 Conciliepostbus. 19.35 Vaude ville. 20.00 Carillonspel. 20.15 Moderne mu ziek. 20.40 Moderne muziek 22.00 Geeste lijke liederen 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Schotland. 23.15 Lichte gramm.muziek. 23.55 Nws. HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02 Actualiteiten. 9.10 Lichte gramm.platen. 10.00 Nws. 10.02 Kwink. 12.00 Nws. 12.02 Ekspres. 14.00 Nws. 14.02 Ver zoekplaten. 15.00 Nws 15.02 Mix. 17.00 Nws. 17.02 55555 en 666666en. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.10 Tuin- bouwkroniek. 12.15 Lichte muziek. 12.40 Weerbericht. 12.48 Lichte muziek. 12.55 Bui tenlands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Ta- felmuziek. 14.00 Nws. 14.03 Lichte muziek. 15.00 Nws. 15.03 Viool- en pianomuziek. 15.40 Nieuwe muziek." 16.00 Nws. 16.09 Lichte mu ziek. 16.30 Gevarieerde muziek. 17.00 Nws. 17.15 Spirituals en gospelsongs. 17.45 Liede- renrecital. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesport. 18.30 Franse les. 18.32 Amusementsmuziek. 18.45 Sport. 18.52 Taai- wenken. 18.55 Gramm.platen. 19.00 Nws. 19.40 Nieuwe muziek. 19.50 Syndicale kro niek. 20.00 Hand in hand met Nederland. 20.30 Hoorspel. 21.19 Muziek van Belgische componisten. NEDERLAND I VOOR MAANDAG 18.45 De Minimolen. 18.50 Journaal. 18.55 Reclame 19.00 Kenmerk. 19.30 Wereld op wielen. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 De oude draaidoos. 21.00 Ver halen van Guy de Maupassant. 21.25 Klein- kunstprogr. 21.50 Randfiguren, program ma over Kurt Tucholsky. 22.30 Journaal. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 Reclame. 20.0 Coronation street (T V-film). 20.30 Hoe hij loog tegen haar echtgenoot (toneelstuk). 21.00 Ivan de verschrikkelijke (speelfilm). 22.31 Reclame. 22.35 Journaal. VOOR DINSDAG NEDERLAND I 18.45 De Minimolen. 18.50 Journaal. 18.55 Reclame. 19.00 Bangkok 19.20 Frans van Bergen improviseert. 19.30 Kolonel Hogan'* helden (TV-film). 19.56 Reclame. 20.00 Jour naal. 20.16 Reclame. 20.20 AVRO's Televi- zier. 20.45 De dick van Dyke-show, (TV- serie). 21.10 Harpensemble. 21.30 Dr. Billy Graham (reportage). 22.30 Journaal. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 Reclame. 20.05 Fisherman's fiesta, (documentaire], 20.30 Ivan de ver schrikkelijke. (speelfilm). 22.00 Reclame. 22.05 Journaal.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 7