Verenigingsnieuws uit de IJmond Werk aan Pontplein begonnen ISRAEL aiiS - S 1 8: 8 *1 'mm Velsen wil 1,3 miljoen lenen Meldingen van diefstal Zeelui sliepen roes uit langs Pontweg Boom op wegdek Kanaaldijk is 3 maanden gesloten Marktnoteringen G. A. van Kleef als oud-katholieke bisschop gekozen Jeugdkorpsen IJmuider Harmonie in de prijzen Weer twee maanden cel geëist tegen Zwanenburger Einde seizoen Ruïne Brederode Confectiefabriek Dijks - Enschede staakt produktie Faillissement van „Indrapoera nietig verklaard Laatste zomer- concert N.Ph.O. Meer groen voor groenstrook bij Wijk aan Zee Mm m - iSpWipilftil IJmuider Courant 1 Voor de m DINSDAG 5 SEPTEMBER 196? K - A 'V; I v" - 8 8/ WMMÊSSËm I elsen-IJmuiden Beverwijk D E LANGSTE WEEK 5—10 juni 1967 ISRAEL de langste week I» Benoeming twee tot vier weken in beraad Hof A msterdam Onder invloed in1 5 V - - N v x - <-x r- ..-.*. *- •- -o - C T v c s"'^, ?..AX s r v V *.y V V - 8-88,- i«V 'IJMUIDEN Burgemeester en wethou ders van Velsen hebben de gemeenteraad voorgesteld twee geldleningen, elk groot f 750.000, aan te gaan. In de openbare raadsvergadering, die woensdagavond halfacht begint zal de gemeenteraad hier over beslissen. VELSEN Een winkelier uit de Ce- pheüsstraat in IJmuiden deed maandag bij de Velsense politie aangifte van dief stal van de aan de voorgevel van zijn winkelpand bevestigde snoepautomaat. In het weekend blijkt er, naast de drie waarvan wij al melding maakten, nog een autoradio te zijn gestolen uit een auto die aan de Schulpweg in Velsen- Noord stond geparkeerd. De eigenaar, een bewoner van de Kruisbeeklaan, deed maandag aangifte. Maandagmiddag om half een trof de Velsense politie in de Warmenhovenstraat in IJmuiden een niet afgesloten auto aan. Het kenteken stond op naam van een in woner van Santpoort, maar die bleek niet meer de eigenaar te zijn. Hij had de wagen ingeruild bij een dealer. Bij onderzoek kwam aan het licht dat de auto in Haarlem was ontvreemd. Een overzicht van het Pont-plein, ■waar maandag begonnen is met de werkzaamheden, die moeten leiden tot verplaatsing van het Pontplein. VELSEN. Een van de pontwachters ln Velsen trof in de nacht van zondag op maandag twee Duitse zeelieden sla pend aan in de berm van de Pontweg. De gewaarschuwde politie zag in de na bijheid van de Duitsers een bromfiets staan met een Nederlands kenteken. De Duitsers bleken afkomstig te zijn van een in de ertshaven liggende boot. Van de bedrijfsbewaking van Hoogovens ver nam de politie, dat de Duitsers 's mid- dagsal op de bromfiets waren gesigna leerd. De politie nam de Duitsers, die in staat van dronkenschap verkeerden, mee naar het hoofdbureau. Bij onderzoek bleek dat er twee autoplaids waren ont vreemd uit een langs de Kanaalstraat ge parkeerde auto. Daarmee hadden de Duitsers zich in de berm van de weg toe gedekt. De bromfiets bleek toe te behoren aan een Turkse gastarbeider, die deze onbeheerd had laten staan in IJmuiden- West. De beide Duitsers zijn na verhoor teruggebracht naar hun schip. VELSEN. Op het landgoed en Kruid- berg in Santpoort-Noord viel maandag middag om half een als gevolg van een harde wind een boom over de Duin en Kruidbergerweg heen. Het verkeer was gedurende ongeveer een uur gestremd. De gemeentelijke plantsoenendienst ver wijderde het obstakel. DINSDAG 5 SEPTEMBER Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 19 tot 21.30 uur. WOENSDAG 6 SEPTEMBER Stadhuis, Plein 1945, 19.30 u.: Openbare gemeenteraadsvergadering. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel sen-Noord: 14.30 tot 17.30 u.; filiaal ge meentebibliotheek en r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, gebouw „Spaamberg", Wüstalaan 79: 14.30 tot 17.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat 13: 14 tot 17 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 u. DINSDAG 5 SEPTEMBER Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19.30 u.: Handenarbeid door de St. v. huish. en ge zinsvoorlichting. Gymnastieklokaal, Oosterwijk, 20.30 u.: Huisvrouwengymnastiek door de St. voor huish. en gezinsvoorlichting. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 16-17.30 en 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk-Heemskerk; Beverwijk, Hendrik Bur gerstraat 70, volw.: 15-17.30 u., jeugd: 15.30-17.30 u.; Arendsweg 61, volw.: 15 17.30 en 19-21 u., jeugd: 15.30-17.30 uur; Oosterwijk, Amstelstraat 44, volw.: 15- 17.30 en 19-21 u.; Meerestein. Parmentier- straat 2, volw.: 15-17.30 u.; Wijk aan Zee De Zwaanstraat 4a: gesloten; Heemskerk, Kerkweg 45: gesloten; Ruysdaelstraat la, jeugd: 15.30-17.30 uur. WOENSDAG 6 SEPTEMBER Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19.30 u.: Bloemschikken en plantenverzorging door de St. v. huish. en gezinsvoorlichting. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-10, 10-11.30 (dameszwemmen), 12-13.45, 14.15-15.30, 16-17.15 en 20.45-22 u. Verenigde Openbare Bibliotheek Be verwijk-Heemskerk; Beverwijk, Hendrik Burgerstraat 70, volw. 15-17.30 u. en 19- 21 u., jeugd: 15-17.30 u.; Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 u., jeugd: 14-17.30 u.; Oos terwijk, Amstelstraat 44, jeugd: 14.30-17.30 u.; Meerestein, Parmentierstraat 2, jeugd: 14.30-17.30 u.; Wijk aan Zee, De Zwaan straat 4a, volw.: 19-21 u., jeugd: 14.30- 17.30 u.; Heemskerk, Kerkweg 45, volw.: 19-21 u.; Ruysdaelstraat la, jeugd: 14.30- 17.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Maandag is een begin gemaakt met de werkzaamheden, welke moeten leiden tot het verleggen van het zuidelijk Pontplein tot ongeveer vijftig meter westelijk van de huidige pontha vens; hetgeen weer een onderdeel is van de verbreding van het Noordzeekanaal op deze plaats. De Zuiderkanaaldijk zal daarbij voor de duur van drie maanden gesloten zijn. Reeds hebben bulldozers en graafma chines tonnen zand verzet van het ta lud der spoorbaan Velsen-IJmuiden-Oost en is zwaar materiaal ingezet moeten worden voor het verwijderen van de daar ingebouwde bunkers, Omdat de Sluisweg geen enkele mogelijkheid biedt uit te kij ken over de spoorbaan naar de IJmuider - straatweg, zal het gedeelte van deze zo genoemde Sluisweg tussen de Kerkstraat in IJmuiden en Stationsweg ten oosten van het spoorviaduct voor het verkeer afgesloten zijn. Voor de ponten zelf zal de nieuwe situa tie nagenoeg geen verschil maken,, omdat de verplaatsing van de ponthavens aan de zuidzijde in het verlengde van de af vaarten aan de noordzijde zal plaats heb ben. Teneinde verkeersbelemmeringen te voorkomen, zal worden overgegaan tot het doortrekken van de IJmuiderstraat- weg achter de bestaande woningen aan de Willibrordstraat om, naar het spoorviaduct aan de westzijde van de spoorlijn. Al deze werkzaamheden zullen zo schreven wij overigens al eerder in clusief het verleggen van het pontveer achttien tot twintig maanden in beslag nemen. Beverwijk, 4 september. Aardbeien 72- 93 (doosje); bloemkool 25-75; bospeen 25- 55; postelein 35-52; prei 22-51; sla 15-42; spinazie 18-51; groene kool 20-24; rode kool 7-15; andijvie 35-55; komkommer 15- 38; sperziebonen 50-120; snijbonen 63-143; pronkbonen 25-43; tomaten 40-45; waspeen 13-46; meloenen 110-150; knollen 32-42; uien 13-20. biedt zijn lezers Een uit 32 fotopagina's en aktiekaarten van tankslagen in de Sinaï geïllustreerd ooggetuige-verslag van Israels 130-urige oorlog werd geschreven en samen gesteld door onze reisredacteur Mr. H. L. LEFFELAAR. Hij beschrijft de voorgeschiedenis die tot het conflict leidde en geeft een verslag van de heroïsche strijd van Israel tegen de Arabische tegenstanders. Dit boek is verkrijgbaar aan ons kantoor LANGE NIEUWSTRAAT 427, IJMUIDEN. De prijs bedraagt 4.50 per stuk. Overal rondom het Pontplein staan langs de wegen de waarschuwings borden, die er op wijzen, dat de Kanaaldijk gesloten is. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Vanmorgen heeft in de oud-katholieke kathedrale kerk van de heilige Anna en de heilige Maria aan de Kinderhuissingel in Haarlem de verkie zing plaats gevonden van de nieuwe oud- katholieke bisschop van Haarlem. De stemming had tot gevolg, dat Gerhardus Anselmus van Kleef, pastoor van de Oud- Katholieke Kerk in Rotterdam werd ge kozen. De verkozene is 45 jaar. De thans emeritus-bisschop van Haar lem mgr. Jacobus van der Oord die op 18 september 1943 gekozen en op 13 november van dat jaar tot bisschop werd gewijd heeft op 1 september op 83-ja- rige leeftijd zijn ambt neergelegd. Voor de verkiezing bestond vanmorgen grote belangstelling. Bijna alle dienst doende geestelijken van de Oud-Katholie ke Kerk en zeer vele oud-katholieken uit de IJmond waren aanwezig. De verkiezing werd voorafgegaan met het celebreren van een mis van de Hei lige Geest. Na afloop van de kerkdienst werden de deuren gesloten en bracnten de kies gerechtigde geestelijken van het bisdom Haarlem en, als enige leek, ir. J. H. Gieskes uit Alkmaar, hun stem uit. De gekozene mag van het recht gebruik maken om na een termijn van tenminste twee weken en ten hoogste vier weken schriftelijk aan de vicaris mee te delen of hij de keuze aanvaardt. Voor 19 sep tember valt derhalve niet te zeggen, wie de vijftiende oud-katholieke bisschop van Haarlem geworden is. Aan de zondag in Uitgeest gehouden nationale marswedstrijden hebben, ver deeld over vier afdelingen in totaal der tig muziekkorpsen deelgenomen, waaron der het jeugdharmoniekorps en het jeugd- tamboer- en trompetterkorps van de IJmuider Harmonie. Een en ander weer niet zonder succes, want in de jeugdaf deling werden door beide korpsen, res pectievelijk met 80.7 en 78.5 pnt. een eer ste en een tweede prijs behaald. Bij de negen ingeschreven jeugdkorpsen namen zij aldus een tweede en een derde plaats in, hetgeen een fraai resultaat is van de voorbereidende werkzaamheden van de instructeurs J. Groot, W. Kiewiet, P. Ko ning en P. Mossel. AMSTERDAM. Voor het Amster damse gerechtshof heeft een 43-jarige landbouwer uit Zwanenburg terechtge staan omdat hij op 4 oktober 1966 's nachts om half één na cafébezoek met zijn auto tegen een ver keer spaal in de Grote Houtstraat in Haarlem was gebotst en was doorgereden zonder dat zijn iden titeit behoorlijk kon worden vastgesteld. Toen de politie verdachte om drie uur 's nachts thuis aantrof, maakte deze de in druk onder invloed van alcohol te verke ren. Bovendien bleek dat verdachte met een ongeldig rijbewijs gereden had. De procureur-generaal vroeg wat dit punt betreft ontslag van rechtsvervolging wegens een fout in de tenlastelegging, voor het overige eist hij twee maanden gevangenisstraf en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Op 7 december veroordeelde de poli tierechter in Haarlem de man tot twee maanden gevangenisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Het hof zal over 14 dagen uitspraak doen. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Tot twee maanden voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar en 150 boete heeft de Haarlemse politierechter maan dag een 20-jarige chauffeur uit Haarlem veroordeeld conform de eis van de offi cier van justitie De man moest terecht staan wegens het feit dat hij op 26 mei in de Haarlemmermeer een vrouw had uitgescholden voor „hoer" en haar buur man met zijn auto had bedreigd. De aanleiding tot de ruzie was een bedragje van 1,20, dat de vrouw aan de man schuldig was. Toen de verdachte naar de vrouw was toegegaan voor het geld en zij zei het niet te hebben begon hij te schelden. Nadat de schoonmaker weer in zijn auto was gaan zitten, kwam een buurman naar buiten en vroeg waar om hij zo'n drukte op andermans erf maakte. Toen de buurman achter de SANTPOORT Vrijdag wordt in de Ruïne van Brederode in Santpoort het laatste grammofoonplatenconeert van, dit seizoen gegeven. Het programma bevat de derde orkestsuite in D van Joh. Seb. Bach en het pianoconcert van Willem Pijper. Het concert begint om 20.45 uur. Om 20 uur gaat de Ruïne open. Zondag 10 september is de laatste avond van dit seizoen, dat Brederode is verlicht en toegankelijk is voor het pu bliek. Men kan dus deze week en komend weekeinde nog genieten van de bijzondere sfeer, die floodlight en muziek in de oude kasteelruïne oproepen. Eeveneens tot en met zondag 10 septem ber blijven de werken van tien heden daagse Nederlandse beeldhouwers in de openlucht en het grafisch werk van Rob Clous in de kelders van Brederode geëx poseerd. Tot de zomer van 1968 blijft daarna althans 's avonds het hek van de Ruïne van Brederode weer gesloten. Overdag is Brederode het hele jaar door te bezichti gen. ENSCHEDE. De Beiier confectie fabriek Dijks te Enschede en Losser heeft besloten over enkele weken de produktie te staken. Men verwacht dat de ruim 40 personeelsleden, voor het grootste deel modinettes, elders kunnen worden onder gebracht. De directie deelt mee dat het de fabriek onmogelijk is aan de felle con currentie het hoofd te blijven bieden. De importen, met name uit België, wor den fnuikend genoemd. De markt, zo zegt de directie, is door deze importen dermate gestoord, dat een lonende produktie on mogelijk is geworden. Men verwacht op korte termijn geen herstel van de markt, zodat het niet verantwoord wordt geacht het bedrijf in de huidige vorm in stand te houden. Over het onderbrengen van personeel in andere bedrijven worden op het ogenblik onderhandelingen gevoerd. De directie heeft reeds contact opgenomen met het Gewestelijk Arbeidsbureau en de drie werknemersorganisaties. De Beiier confectiefabriek Dijks is in 1932 in Enschede gevestigd. Enkele jaren geleden werd een filiaal in Beilen geslo ten, dat gedurende tien jaar in produktie was geweest. Oorzaak van de sluiting van dit filiaal was een concentratie van de bedrijfsvoering te Enschede en Losser. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM De Haarlemse recht bank heeft vanochtend het faillissement van het Chinees-Indisch restaurant Indra poera aan de Kruisweg in Haarlem nietig verklaard. Het faillissement was aange vraagd door het loodgietersbedrijf de fir ma Joh. Winkel en Zn. in Haarlem, om dat het restaurant zou achter zijn geweest met een betaling aan dit bedrijf- Het ging hierbij om een bedrag van ƒ3000. wagen liep, riep de verdachte: „Ik rij je voor je poten", waarna hij gas gaf. Met een grote sprong kon de man zich in veiligheid stellen. Een 24-jarige schoonmaker uit Amster dam werd conform de eis veroordeeld tot drie weken gevangenisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De verdachte moest terecht staan, omdat hij op 25 juni in de Haarlemmermeer onder invloed op een autoweg had ge reden. De verdachte had een andere auto mobilist met zijn wagen gesneden en was vervolgens slingerend voor de man blij den rijden. Een stuk verderop stopte het tweetal. De verdachte kwam uit zijn auto en spuwde de chauffeur van de andere wagen in het gezicht, schopte tegen de wagen, dreigde hem vervolgens met een pak slaag en gaf hem een tik op zijn gezicht. De officier en de politierechter hadden maar weinig goede woorden voor het gedrag van de verdachte, die bij zijn aanhouding een alcoholpromillage had van 1,15 promille. De man zei zich niet onder invloed te hebben gevoeld. Hij had zich aan de andere automobilist geërgerd. Piet Kostense Op donderdag 7 september a.s. zal het achtste en laatste Zomerconcert van dit seizoen plaatsvinden in het Concertgebouw te Haarlem. Als solist zal de jeugdige Ne derlandse pianist Piet Kostense optreden met het Tweede Pianoconcert van Rach maninoff. Het concert wordt geopend met Eine Steppenskizze aus Mittel-Asien van Borodin. Het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest, onder leiding van Henri Arends, besluit de serie Zomerconcerten met de Vijfde Symfonie van Tschaikowsky. Piet Kostense werd in 1949 te Leiden ge boren en begon op zesjarige leeftijd met pianospelen. Sinds 1964 heeft hij les van Piet Vincent in Haarlem; daarvoor lange tijd van Gerard Vlake uit Den Haag. Daar naast heeft hij een aantal jaren harmonie leer en contrapunt gestudeerd. De laatste tijd speelde hij enige malen in het open baar, o.a. in het begin van dit jaar voor de KRO, terwijl hij in Aerdenhout een avond recital heeft gegeven. Dit jaar behaalde hij zijn einddiploma Gymnasium B. BEVERWIJK De werkzaamheden aan de groenstrook tussen de zui delijke en noordelijke terreingedeel ten van Hoogovens, gelegen aan de Zeestraat naar Wijk aan Zee, zijn nog lang niet ten einde. Nu men het najaar tegemoet gaat, wordt een nieuwe fase ingeluid. De scherm- wallen, niet ver gelegen van Wijk aan Zee, die er op dit ogenblik als groene dijken bij liggen, krijgen een aanplant onder meer aan de voet en op de bovenkant van kleine boompjes. De kleiberg aan de noordwestkant van het zuidelijk fa brieksterrein, zal door een beplan ting een beter aanzien krijgen. A

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5