Gemeenteraad Velsen voor het eerst na de vakantie Gildenlaan voor alle verkeer afgesloten weer bijeen COR OLY Keuring van jonge dieren in Beverwijk Geldboete en gevangenis voor voorwaardelijke voetballers Zes weken gevangenis voor vernielen van café im Een balletje boter Knap werk van Zoetemelk in Noordwijkerhout mm, m Incident op sportveld voor politierechter „Stormtroepen" van de Botermarkt Boete van 125,- voor mishandeling Havenberichten IN DE VISHAL EN OP ZEE Enorme keuze SPORTRIJWIELEN b i" DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1967 7 Gemeente personeel wordt ingeënt BREESTRAAT 108, BEVERWIJK Grondbeleid BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK m Laatste kwartier Staartje Knokploeg (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De agenda voor de vergadering van woensdagavond van de Velsense raad was van een zodanige samenstelling, dat het de leden niet al te moeilijk werd gemaakt om na hun vakanties weer langzamer hand met het raadswerk vertrouwd te raken. Zij bevatte immers geen enkel punt dat aanleiding had kunnen zijn voor een debat van enige om vang, zodat de voorzitter, burgemeester mr. J. C. Bührmann, de vergade ring na drie kwartier alweer voor beëindigd kon verklaren. Aan het begin daarvan had de voorzitter zijn blijdschap reeds onder woorden gebracht over de terugkeer van de heer J. F. Jollie van de P.S.P., die wegens ziekte enige maanden afwezig is geweest. De voorzitter was ervan overtuigd, dat deze vreugde door de gehele raad zou worden gedeeld. Zoals reeds vermeld heeft het college geen enkele moeite gehad, om van de leden voor zijn verschillende voorstellen het vereiste fiat te verkrijgen. Dus ook niet bij het verzoek om een krediet van 20.000, waarmee de viering van het vijf tigjarig jubileum van het gemeentelijk waterbedrijf moet worden bekostigd. Kennelijk vertolkte de heer Kruis man (C.P.N.) de mening van de gehele raad, toen hij zich gaarne met dit voor stel akkoord verklaarde. Hij vond het een uitstekend idee de werkers van dit bedrijf, die uiteindelijk voor een goede watervoorziening in Velsen verantwoor delijk zijn, eens een prettige dag te be zorgen, terwijl spreker voorts van oor deel was, dat de jeugd met de voorge nomen plaatsing van drinkfonteintjes bij zonder zou zijn gebaat. Evenmin werden er veel bezwaren ken baar gemaakt tegen de door het college voorgestelde inenting van het gemeente- personeel tegen influenza. Wel gaven de heren Hoek (P.S.P.) en De Jong (Prot.-Chr.) hierbij te ken nen het bijzonder op prijs te zullen stel len, wanneer men na ongeveer een jaar de resultaten van deze eerste inenting nog eens nader in de commissie van volksgezondheid zou kunnen bespreken. Dit werd door de wethouders Van Leeuwen en De Boer gaarne toege zegd. De heer De Boer vestigde er hier bij nog even de aandacht op, dat het in enten geheel op basis van vrijwilligheid zal geschieden, terwijl de heer Van Leeuwen erop wees, dat het voorstel is ingediend na overleg inet en op advies van de directeur van de gemeentelijke gezondheidsdienst. De reden dat een en ander niet in de commissie van volks gezondheid is besproken schuilt in het feit, dat het college deze zaak beschouwt (ADVERTENTIE) als behorend tot het personeelsbeleid. Maar ook de wethouder had geen enkel bezwaar het inenten na een jaar nog (Van onze wielermedewerker) NOORDWIJKERHOUT. Joop Zoete melk heeft woensdagmiddag in de ronde van Noordwijkerhout, waarvan de orga nisatie in handen was van de Ren- en Toervereniging „De Bollenstreek", een knap stukje coureurswerk ten beste gege ven. De 20-jarige timmerman uit Rijp- wetering, dit seizoen onder de amateurs volledig doorgebroken, verliet acht ron den voor het einde de sterk geslonken hoofdmacht en wipte voorbij de ontsnap te Cees Schijff naar een onbedreigde zege. Zijn naaste tegenstanders kwamen aan de finish bijna twee minuten op hem te kort. De amateurs (52 man) waren nog maar nauwelijks goed en wel aan hun veertig rondes begonnen of Pennings, Van de Berg, Vermeulen, Schijff, Zeldenthuis, Zantingh en Van der Voort vormden een sterk kopgroepje. Mede door een valpar tij in het peloton, waardoor Peetoom, Van Velzen, Zuiker, Aldershof hun kan sen verspeelden, konden de zeven demar- ranten hun voorsprong tot een paar hon derd meter opvoeren. Toen Zoetemelk en Balk aan de achtervolging begonnen, kwam alles (30 man) weer bijeen. Na een korte rust ging streekfavoriet Van de Berg er vandoor. Hij kreeg Schijff en Stroombergen met zich mee. Dit drietal sloeg aanvankelijk een flink gat, maar Stroombergen en Van de Berg bleken daarmee te veel van hun krachten ge vergd te hebben. Zij moesten Schijff al leen laten gaan, die weliswaar moedig doorzette, maar 15 km voor het einde door Zoetemelk voorbij werd gestoken. Er vormde zich in de slotfase nog wel een jachtgroep van zeven man, maar die bleek niet bij machte om Zoetemelk te achter halen. De uitslag was: 1. J. Zoetemelk, Rijp- wetering, de 90 km in 2.18.49; 2. K. Balk. Badhoevedorp op 1.50; 3. Ted Blom, Haarlem; 4. P. v.d. Voort, Sloten; 5. M. Pennings, Nieuw Vennep; 6. J. van Driel, Werkendam; 7. A. Jongkind, Aalsmeer; 8 M. Bouma, Spaarnwoude; 9 G Zan tingh, Aalsmeer; 10. J. Serpenti, Wijk aan Zee. Cees Schijff uit Rijnsburg won de leidersprijs. J. G. Kolkman .dwingende opgave. „Een balletje boter in een hete koekepan", noemde wethouder J. G. Kolkman woensdagavond in de vergadering van de Velsense g meenteraad de uitkering van bijna één miljoen gulden, welke hier uit het gemeentefonds was ontvangen Dit naar aanleiding van een vraag van de heer Al gr a (Prot.-Chr.), die informeerde of hierdoor de arm slag van de géfriëènte bij de inves teringen groter was geworden. De wethouder moest hier aan toevoe gen, dat de raad van deze uitkering nu geen grote verwachtingen mocht koeste ren, omdat van dit miljoen reeds de helft wegvalt aan salarisverhogingen, huur- compensatie en het doorwerken van de sociale lasten. Voorts dient twee ton te worden bestemd voor de renteverhoging met één percent voor het zogenoemde korte geld", dat voor Velsen nog altijd 21.000.000 bedraagt. En de resterende drie ton betekenen op de totale begro ting slechts een verschuiving van twee of drie percent. „Het schip met geld is dus inVelsen nog niet gearriveerd", besloot de wethou der, die zich overigens wel dankbaar toonde over deze uitkering van het rijk. Wat het financieel perspectief voor de gemeente betreft verklaarde hij noch op timistisch, noch pessimistisch te zijn, maar zich daarvan juist in het midden te bevinden. eens in deze commissie te behandelen. De vraag van drs. Roessingh (P.v.d.A.), of ook de raadsleden voor deze inenting in aanmerking konden ko men, wilde de voorzitter niet eerder beantwoorden dan na beraad in het col lege. Vervolgens was het voorstel over de verkoop van grond voor ir. Van R ij n (Prot.-Chr.) aanleiding eens te informe ren naar het criterium, dat door het col lege bij dergelijke zaken wordt toege past. In zijn antwoord werd er door wet houder Ockeloen de aandacht op ge vestigd, dat het grondgebrek in Velsen steeds groter wordt. Er valt dus geregeld minder te verdelen, zodat het college bij een eventuele verkoop zorgvuldig moet overwegen welke belangen hiermee zijn gediend. De reden tot aankoop zijn im mers voor particulieren en bedrijven zeer uiteenlopend, zodat een criterium moei lijk nader kan worden omschreven. Het enige dat voor de wethouder vast stond was het feit, dat de verhouding tussen afwijzingen en toestemming met de jaren steeds groter zal worden. Tenslotte werd door de heer Koster (P.v.d.A.) nog geïnformeerd naar het standpunt van het college ten opzichte van de leidingen door de duinen voor de Gasunie. Volgens wethouder Ocke loen zijn het college nog geen bijzonder heden over het voorgenomen tracé be kend, zodat men hierover geen standpunt heeft kunnen innemen. Wel verzekerde de wethouder dat te zijner tijd de even tuele \oordelen voor de gemeente nauw keurig zullen worden afgewogen. GEBOREN: Maria F. A d. v. J. A. C. Gigengack en M. V. A. Gottmer; Sylvia P. d. v. L. W. van IJsseldijk en G. War hout; Jacobus C. z. v. J. van Diemen en G. M. Bührs; Lucas W. z. v. L. W. Zuuren- donk en C. D. Haasnoot; Angela d. v. A. M. Cherchi en M. Area; Rudolf R. z. v. R. van Dam en W. J. Docter; Albertus S. z. v. G. T. van Gelderen en P. M. Deijle; Johnny C. T. z. v. J. C. K. M. Nagel en C. M. Kramer; Johan A. z. v. R. Veltman en R. Minnesma; Monique C. T. d. v. M. T. Kleverlaan en M. C. D. A. van den Berg; Willem z. v. J. C. Hol en W M. van der Meet; Johannes T. z. v. J. M. Castricum en M. T. Boské; Simone G. d. v. J. A. T. M. de Waart en A. M. J. Leufkens: Si mone P. d. v. J. B. Honout en G. E. J. Jansen; Peter z. v. R. Schaafstra en A. Dijkstra; Richard A. M. z. v. A. L. Kuij- pers en M. G. van Leeuwen: Jan W. R. z. v. J. Kersbergen en J. K Plug; Geertrui- da M. A. d. v. J. A. de Ruijter en A. G. M. Sinneger; Tanja d. v. P. J. Reinking en C. T. Schagen; Robert z. v. H. A. den Dun nen en H. A. Vogt: Alexander C. J. A. z. v. T. P. Nijman en M. C. A. de Reus; Ed die z. v. A. Tuinstra en G. C. van Meurs; Petronella H. G. M. d. v. P. M. Dames en P. H. M. van Vuuren; Marcellus J. P. z. v. J. J. Molenaar en G. A Groentjes: Esther A. M. d.v. G. M. van Tunen en M. B. C. de Rijck. ONDERTROUWD: Huibert A. de Graaf en Gaatske Beintema; Cornelis Bruijns en Tineke A. van der Est; Cornelis T. Mooij en Louise M. Zier; Johannes Bak ker en Lucienne Wiese. GETROUWD: Alois Grüning en Elisa beth E. Zonneveld; Johannes A. H Groe- neveld en Geertruida W. Baltus: Herma- nus N. M. Polhuis en Joanna E. M. Sin- nige. OVERLEDEN: Willem Kortekaas, 77 jaar, geh. gew. met Admiraal, Maria en Houtenbos, Cornelia Maria, te Uitgeest; Johannes Molenkamp, 72 jaar, e. v. Wei- boren, Cornelia Miara. Tijdens de 'woensdagavond ge houden vergadering van de ge meenteraad van Velsen heeft geen enkel raadslid bezwaren kenbaar gemaakt tegen het voorstel van B. en W. een gedeelte van de Gilden laan in Velsen-Noord aan het open baar verkeer te onttrekken. Deze laan doorkruist namelijk het ter rein, gelegen tussen de Grote Hout- of Koningsweg, de Wenckebach- straat en de Bleyenhoevelaan, welke grond is bestemd voor de bouw van een cultureel centrum in Velsen- Noord. Op de foto het terrein, waar dit centrum over enige tijd zal ver rijzen. (Van een medewerker) HEEMSKERK De vereniging van sportfokkers van hoenders, konijnen, ca via's en sierduiven „IJmond en omstre ken" hield een ledenvergadering ter voorbereiding van de jong dierenkeuring op 23 september in de cantine van Smit's Bouwbedrijf in Beverwijk. De vergadering vond plaats in zaal Dam te Heemskerk. De vereniging ope reert namelijk in de gehele IJmond en houdt haar vergaderingen afwisselend in Beverwijk. Heemskerk en IJmuiden. Als keurmeesters voor de hoenders zullen op treden mevr. A. C. Banning-Vogelpoel en de heer J. L. Meijer. De konijnen en ca via's worden kritisch bekeken door de heren Jo van Swaemen en M. A. Ver- helst.. De keuring begint om tien uur. De leden van de „IJmond" kunnen jonge duiven laten beoordelen op de tentoon stelling van „De Sierduif". Het grootste aantal leden van „De Sierduif" is name lijk tevens lid van de „IJmond". Voorzitter C. M. Bos drong er bij de fokkers op aan tijdig de dekbewijzen in te zenden. Het lid J. A. Boors overhan digde aan het bestuur een voorzittersha mer, die dankbaar werd aanvaard doch nog schuchter werd gehanteerd. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De voetbalwedstrijd Wijk aan Zee tegen DSS. die op 26 februari in het Pim Muliersport- park in Haarlem-Noord voortijdig door de scheidsrechter wegens een ruzie op het voetbalveld moest wor den afgebroken vond woensdag een voortzetting in de Haarlemse recht zaal. Voor de politierechter moesten zich drie spelers van de voetbalvereniging Wijk aan Zee, te weten een 26-jarige auto plaatwerker uit Beverwijk, een 31-jarige bankwerker uit Beverwijk en een 30-ja- rige bankwerker-lasser uit Wijk aan Zee, wegens mishandeling van twee spelers van de tegenpartij verantwoorden. De autoplaatwerker en de bankwerker lasser werden elk veroordeeld tot twee wéken voorwaardelijke gevangenisstraf en 200 boete en de bankwerker tot een week voorwaardelijk en 150 boete. De eis tegen de eerste twee was twee weken gevangenis geweest, tegen de laatste een week. De wedstrijd was volgens de getuigen over het algemeen sportief verlopen. Pas in het laatste kwartier ontstonden er moeilijkheden tussen de twee partijen waardoor de scheidsrechter er vroegtijdig een einde aan moest maken. Het incident ontstond tijdens een vrije trap. De bal was op dat moment bij de autoplaatwer ker. De linksback van DSS kon de bal wegwerken. De twee spelers kwamen in het snelle tempo van het spel met elkaar in botsing. De autoplaatwerker viel. De DSS-speler merkte op dat de ander wel wat kalmer aan kon doen. Hierover werd de speler van Wijk aan Zee zo kwaad dat hij de linksback een klap in zijn ge zicht gaf. Een van zijn tanden brak af, een ander kwam los te zitten. Daarop ontstond er onenigheid tussen de speler van Wijk aan Zee en de scheids rechter, die de autoplaatwerker uit het veld stuurde. Van een andere speler van Wijk aan Zee, de bankwerker, kreeg een andere DSS'er een klap, omdat zij tegen elkaar gebotst waren. Spelers groepten zich op het veld sa men. Op dat moment kwam de linkshalf, de bankwerker, van het middenveld met grote stappen op de nietsvermoedende en reeds eerder geslagen linksback van DSS afgestevend. Met zijn arm gaf hij hem een klap tegen zijn keel. Nadat de speler op de grond was gevallen trapte hij hem tegen zijn heup. De autoplaatwerker en de bankwerker bekenden het hun ten laste gelegde feit. De bankwerker-lasser ontkende tot het laatste dat hij geslagen en geschopt had. Op de vraag van de politirechter aan de voorzitter van DSS. die als getuige op trad, hoe de club Wijk aan Zee bekend staat, merkte deze op dat de vereniging bekend is om zijn „forse spel". De officier van justitie merkte op dat het niet de eerste keer is dat dergelijke mishandelingen, op een sportveld ge pleegd, voor de politierechter hebben ge diend. Een strafvervolging staat los van de maatregelen die clubs en de KNVB tegen de spelers nemen. De handelingen, zo zei hij, hebben voor het oog van hon derden toeschouwers plaatsgehad. Daar mee is ook de openbare orde verstoord. Hij vond dat een onvoorwaardelijke ge vangenisstraf op zijn plaats was. De politierechter was van mening dat de botsingen tussen de spelers ten dele in het vuur van het spel waren ontstaan. Voorts wenste hij rekening te houden met het feit dat alle verdachten nog een blanco strafblad hadden. De autoplaatwerker en de bankwerker lasser zijn na het incident door hun club en de KNVB een tijd geschorst. De affaire had toen nog een staartje. Wijk aan Zee diende namelijk een pro test in, omdat de wedstrijd gestaakt was (met de stand 1-1), omdat de club zou moeten degraderen. Hiertegen ging Wijk aan Zee in beroep. De gehele straf werd ongedaan gemaakt. Tegen DSS moesten de negen minuten, die de wedstrijd be kort was, toen nog uitgespeeld worden bij de stand 1-1. Daar de stand na het uitspelen ongewijzigd bleef moest de voetbalclub Bloemendaal, die nu gelijk stond met Wijk aan Zee tegen deze club een beslissingswedstrijd spelen. Deze ver loor Bloemendaal. Hierdoor degradeerde Bloemendaal uit de KNVB-klasse, waar in de club zich al veilig had gewaand, naar de eerste klasse van de HVB. (Zie verder over deze zaak de sportpagina). (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. „Ik breng wel twin tig kerels mee van de Botermarkt en dan slaan we hier alles kort en klein". Deze bedreiging had een 18-jarige uit Suriname afkomstige jongeman tegen de barkeepers van het café de Horse Club aan de Paarlaarsteeg in de Haarlemse binnenstad geuit toen hem niet meer werd getapt. De bedreiging werd in daden omgezet. De „storm troepen", zoals de officier van Justi tie het uitdrukte, arriveerden enige tijd later en vernielden wat zij ver nielen konden. De jongeman werd. evenals een van zijn vrienden een 19-jarige knaap, die nog maar pas uit de gevangenis was ont slagen die eveneens in de vernielingen een actief aandeel had gehad, veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf. De eis was twee maanden. De moeilijkheden waren in Haarlem- Noord begonnen. Daar had de 18-jarige knaap in een café vlak bij de Ripperda- kazerne gezeten en had zonder enige re den een binnenkomende militair een slag in zijn gezicht gegeven. De soldaat liep hierdoor een gescheurde bovenlip op, die (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM De Haarlemse politie rechter heeft woensdag en 29-jarige dak dekker uit Haarlem tot 125 boete ver oordeeld wegens mishandeling van een 16-jarige boekbinder. De eis was J' 150. Op 3 juni had de dakdekker in een café aan de Paarlaarsteeg enkele glazen bier gedronken. Op straat gekomen zag hij een groepje jongens met lange haren lo pen en een meisje. „Je lijkt wel een wijf", zo riep de ver dachte tegen een van de jongelui en trok hem aan zijn haren. De boekbinder, even eens een jonge knaap met weelderige haardos, zei tegen zijn vriend dat hij be ter kon doorlopen om geen moeilijkheden te krijgen. Toen de dakdekker dat hoor de, snauwde hij de boekbinder toe of „hij ook nog wat had". Daarop gaf hij de jongeman een klap. Deze trok een mes. De dakdekker liep hierdoor een vijf cen timeter grote wond op. Woensdag aangekomen te IJmuiden: Medon, Rotterdam; Rondo, Riga; Sloughi, Oran; Phidias, Hamburg; Stella Maris, Hamburg; Bilma. Le Ha vre;; Jean E. Londen; White Rose, Antwerpen; Skaumor, Pepel, IJmuiden; John V. Ipswich, Buitenhuizen; Edisto, Curacao; Berkelstroom, Goole; Sanaga, Rotterdam; Geestdijk, Boston, IJmuiden; Black Prince, Kristiansand; Vecht- borg. Gefle; Berkelborg, Hamina, Beverwijk; Cimbria, Goole; Chestah, Rotterdam; Container Despatcher, New York; Lifana, Liverpool; Fivel- borg, Goole, IJmuiden; Baltic, Dordrecht; We- sermarsch, Pateniemi. Woensdag vertrokken te IJmuiden: Minos Rotterdam; Zaanstroom, Goole; Swift III, Lon den; Tiger, Grangemouth; Buka, Londen; Aen- goe, Helsingborg, IJmuiden; Anja, Berwich, IJmuiden; Perge, Falmouth, IJmuiden; Ameborg, Mostyn, IJmuiden; Thorstein, Graye; Honte- stroom, Sheemess; Admirael Courbebt, St. Raphael, IJmuiden; Berta Beck, Bremen, IJ muiden; Favoriet, Londonderry; Duncraig, Bir kenhead; Amstelstroom, Hull; Vesta, Londen, IJmuiden; Steady, Rotterdam; Dagrun, Emden, IJmuiden; HKS de Hook, Noordzee, IJmuiden; Ralswiek, Antwerpen, Beverwijk; Triumph, Lon den; Reinland, Bremen; Wotan, Dagenham; Hada II, Dubblin; Tubingen, Antwerpen; Merc. Grethe, Gent; Vaika, Sluiskil. Velsen. Donderdag aangekomen te IJmuiden: Martha Friesecke, Londen, IJmuiden; Wilhelm S, Gent; lisabeth, Londen; Embla, Rotterdam; Bemd, Hamburg; Calvijn, Hoorneboeg. Donderdag vertrokken te IJmuiden: Noord- borg, Norrköping; Congokust, Rouaan; Stella Maris, Londen; Mithras. Rotterdam; Britta, Rot terdam; Sinon, Bremen; Servaaskerk, Rotterdam; Black Prince, Kristiansand. (Indien achter de plaats van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, dan betekent dit dat betreffend schip naar of van Amsterdam is gegaan). in het ziekenhuis moest worden gehecht. Deze verdachte had toen al, zoals hijzelf zei, een stuk of dertig glazen pils op. Toen hij daarop het café werd uitgezet, toog hij naar het café in de binnenstad. Daar wilde men hem, ook al omdat hij er nog schulden heeft, niet tappen. In het café zou een opmerking gemaakt zijn over zijn huidskleur, hetgeen de verdach te bijzonder kwaad maakte. De 19-jarige vriend van de Surinamer was na het cafébezoek in de binnenstad naar zijn auto op het Prinsenhof gegaan. Toen hij zijn vriend even later op de Botermarkt met een strafexpeditie richting Paarlaar steeg zag gaan, sloot hij zich bij de groep aan. Het café had inmiddels de deur op slot gedaan. De Surinamer schopte daarop te gen de deur, waardoor sloten werden be schadigd. De 19-jarige knaap wierp een bromfiets in de richting van een ruit. Vervolgens werden de drie grote ruiten van het café in scherven gegooid door de knokploeg. De officier van justitie noemde de af faire een schoolvoorbeeld van openbare geweldpleging. „Ik dacht", zo zei hij, „dat het hier in Haarlem een beetje met ge weldplegingen afgelopen was. Degenen die zich er aan schuldig maken, kunnen allemaal op de gevangenis rekenen". De raadsvrouw vön de 19-jarige ver dachte schetste haar cliënt als een mee loper. Zij meende dat de jongelui vaak te veel geld op zak hebben. In een gevange nisstraf zag zij niet vêel heil omdat dit de jongelui naar de verkeerde kant trekt, zo meende zij. Evenals de rdadsvrouw pleit te de raadsman van de andere verdachte voor clementie. (Van een visserijmedewerker) Woensdag werden in IJmuiden in totaal aangevoerd 860 kisten vis, waarvan 14 kis ten tong en tarbot, 22 schol, 210 haring, 19 makreel, 149 schelvis, 296 wijting, 141 kabeljauw en gul, 5 haai en 4 diver sen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: grote tong 6,30—6,01, grootmiddel tong 4,514,26, kleinmiddel tong 5,65 5,47, kleine tong I 5,945,69, kleine tong II 4,96—4,71. tarbot I 6—5,80. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 200 188. Per 50 kilogram: grote schol, grootmid del schol, kleinmiddel schol en kleine schol I 6260, kleine schol II 5729, verse haring 4132, makreel 6045, grootmiddel schelvis 5149, kleinmiddel schelvis 5149, kleine schelvis I 5150, kleine schelvis II 60-57, wijting 4425, grote gul 6457, middel gul 5751, kleine gul 3934, kleine haai 3835. Besommingen, in guldens: KW 225 9.750, KW 205—7.930, KW 67—11.830, KW 44—11.670, KW 123—9.000. IJMUIDEN. De aanvoer in IJmuiden bestond donderdagmorgen uit: 657 Kisten vis, 3200 kilogram tong en 270 stijve ka beljauwen. Er waren vijf vaartuigen. Bij de aanvoer waren: 125 kisten schelvis, 110 wijting, 200 gul en kabeljauw, 125 haring. 550 kleine kisten haring, 10 makreel, 1 tarbot, 70 schol en 40 haaien. Prijzen van donderdag Per kilogram, in guldens, tarbot 6.20- 6.10, grote tong 6.63, middel tong 5.20, kleinmiddel tong 4.62, tong een 4.32, tong twee 4.03. Per 125 kilogram: middel kabeljauw 224. Per tien stuks: grote kabeljauw 236, mid del kabeljauw 120-88. Per stuk: haai 174-44. Per 30 kilgram: grote schelvis 57, middel schelvis 58, kleinmiddel schelvis 55, schel vis een 59-57, schelvis twee 66-64, Kabel jauw een 75-68, kabeljauw rwee 63-60, ka beljauw drie 51-39, groffe schol 74, schol twee 88, schol drie 32-30, gestripte wijting 52-44, haring 38, makreel 56, tarbot 94, tongschar 72-68, haai 37. In Katwijk werden donderdagmorgen 448 kantjes haring aangevoerd. Prijzen, per kantje, in guldens: kleine volle ha ring 82,60, grote volle haring 75.30-88.60.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 7