IJmuiden centrum van gecoördineerd onderzoek in de garnalenvisserij Binnen afzienbare tijd belangrijke resultaten Burgerlijke stand van Velsen IN DE IJMOND Lege grote sluis in IJmuiden IJmuiden Beverwijk Heemskerk IN DE VISHAL EN OP ZEE VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1967 7 Medische verzorging tijdens het weekeinde City J. F. GROOT Stadsschouwburg Lux or W .B.-theater Kennemer theater Marquette theater ..--5;. ft# liep? films IJMUIDEN Zoals wij reeds hebben gemeld, is de grote sluis van IJmuiden al enkele dagen buiten gebruik. De rail- baan van het binnenhoofd ondergaat een reparatie. In de loop van zaterdag hoopt men het karwei te hebben volbracht en dan kunnen grote schepen opnieuw door deze sluis worden geschut. De scheep vaart werd ruim een half jaar geleden gewaarschuwd, dat in deze week geen ge bruik zou kunnen worden gemaakt van genoemde sluis, zodat zij hiermee reke ning heeft kunnen houden. De schepen die gewoonlijk door de grootste sluis kwa men, zijn deze week door de middensluis geschut. De lege grote sluis biedt, zoals men op de foto kan zien, een wel zeer ongewoon beeld. IJMUIDEN Artsen: H. Paleari, Dolfijnstraat 176, tel. 11085; P. J. W. van den Toorn, Frans Naereboutstraat 70, tel. 14084. Van zaterdag 13 u. tot maandagmor gen 8 uur. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, tel. 14204. Verloskundige: Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen ver loskundige. Bij geen gehoor belle men 008 (boodschappendienst) om te verne men welke verloskundigen de dienst waarnemen. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur: H. Groen, Duinvlietstraat 36, Velsen-Noord, tel.02510-23947. Wijkverpleging: Groene Kruis: voor IJmuiden en IJmuiden-Oost zuster E. Meyer, Rijksweg 476, Santpoort, tel. 02560-7118; voor Velsen-Noord en Vel- sen-Zuid zuster C. Maris, Stolstraat 4, IJmuiden, tel. 02550-14183; voor Drie huis en Santpoort zuster H. Bijnen, Stolstraat 3, IJmuiden, tel. 02550-12188. Wit-Gele Kruis: zuster M. Vriend. Zee weg 12, IJmuiden-Oost (boven Wijkge- bouw) tel.02550-10807. Dierenarts: De dienst voor zieke huis dieren in de IJmond wordt dit weekein de waargenomen door de dierenarts P. J. Westerman, Hartenlustlaan 7, Bloe- mendaal, tel. 023-51555. SANTPOORT Arts: D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, Santpoort-Station, tel. 02560-8320. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-Zuid, tel. 02560-8249. SANTPOORT Arts: A. J. Th. van Wely, Hoofdstraat 268, Santpoort-Dorp, tel. 02560 - 8510. BEVERWIJK. Artsen: Voor de artsen Fierstra sr., Fierstra jr., Lange, Plantinga. Reddin- gius, Rolink, De Ruiter, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, van zaterdag 12 uur tot zondag 9 uur, G. K. Fierstra, Wijkerstraatweg 194, Velsen- Noord, telefoon 02510-24987: zondag, van 9 tot 24 uur, K. K. Visser, Zeestraat 96, telefoon 02510-23450. Voor de artsen Ten Harmsen van der Beek, Peeters, Swaab, Vos en Zeijlmans, van zater dag 12 uur tot zondag 24 uur, J. G. Zeijlmans, Van der Hoopstraat 187, Beverwijk, telefoon 02510-25666. Apotheek: Voor Beverwijk en Velsen- Noord, van vrijdag 8 september 18 uur tot vrijdag 15 september 18 uur, Apo theek Duinwijk, Populierenlaan 44 te Beverwijk, telefoon 02510-23388; zaterdag van 8 tot 12.30 uur is even eens geopend Apotheek J. W. Huisman, Wijkerstraatweg 164 Velsen-Noord, tele foon 02510-23883. Apotheek De Heems- kerkse, Kerkweg 11 in Heemskerk, is niet de weekends, wel alle avonden in deze week geopend; telefoon 02510-32490 HEEMSKERK. Arts: Van zaterdag 10 uur tot zon dagmorgen 9 uur, A. J. M. Schuma cher, Van der Palmstraat 5, Heemskerk, telefoon 02510-26622: zondag van 10 tot 24 uur, J. J. van Monsjou, Rijksstraat weg 16, telefoon 02510-32240. Apotheek: Apotheek De Heemskerkse, Kerkweg 11-13, telefoon 02510-32490. DE EDDIE CHAPMAN uit de film „Triple cross" (tot en met woensdag in dit theater), moet echt hebben be staan. Hij schijnt thans in Rome te wonen, maar gedurende de laatste wereldoorlog was hij een van die avontuurlijke en min of meer ge wetenloze lieden, die handig profi teerden van de bijzondere omstandig heden door niet alleen het eigen land, maar ook de vijand te dienen, waar bij zij erin slaagden de oorlog in wel stand te overleven. Chapman zat in 1940 voor een gewone inbraak ge vangen op het Engelse eiland Jersey toen dit, kort na de val van Frankrijk door de Duitsers werd bezet. Aan de nieuwe (Duitse) directeur yan de ge vangenis wist Chapman duidelijk te maken, dat hij niet van plan was ooit weer naar zijn vaderland terug te keren, waarbij hij de Führer aan bood van zijn diensten gebruik te gaan maken. Zo kwam hij in betx-ek- king bij de Duitsers, die hem inder daad voor een terreurdaad Engeland lieten binnensmokkelen. Daar zocht Chapman, die zich aan beide kanten wilde dekken, onmiddellijk contact met de Engelse autoriteiten, die wel heil zagen in een dubbelspion, zodat zij meehielpen bij het wekken van de schijn dat Chapmans Duitse mis sie was geslaagd. Op hun beurt stuur den zij hem toen weer met een nieuwe opdracht naar de vijand terug. (Van een zoner redacteuren) IJMUIDEN. Technische verbeteringen aan boord, gericht op het sparen van de ondermaatse garnaal, met name toepassing van de nieuwste vindingen op het gebied van zeven en netten, doen binnen afzienbare tijd belangrijke resultaten voor de garnalenvisserij verwachten. IJmuiden is het centrum voor een gecoördi neerd biologisch, technologisch en technisch onderzoek hierin. De kans voor de zeer jonge garnaal om het verder te brengen dan „puf" voor de vismeelfabriek zijn de laatste jaren ontegenzeglijk gestegen. Vóór 1963 werd per jaar gemiddeld 9 miljoen kilogram puf langs de Nederlandse kust uit zee ge haald; na een uitschieter in 1963 tot 12,6 miljoen kilogram is de puf aanvoer ge staag afgenomen tot 5,4 miljoen kilogram vorig jaar. Dr. R. Boddeke, bioloog van het Rijks instituut voor Visserij onderzoek in IJmui den meent, dat dit moet worden toege schreven aan een toenemend begrip bij de garnalenvissers dat de vernietiging van ondermaatse garnalen de aanvoer van consumptiegarnalen ongunstig beïn vloedt, terwijl natuurlijk het zeer geringe financiële voordeel van de puf aanvoer (4 cent tegen 2,34 per kilo voor consump tiegarnalen) hierin een rol speelt. Herhaaldelijk reeds heeft deze garna- lenspecialist van het RIVO betoogd, dat het meenemen van ondermaatse garnalen geldelijke schade toebrengt aan het be drijf. Argumenten hiervoor zijn gedeelte lijk van biologische, gedeeltelijk van eco nomische aard. Een biologisch argument is te vinden in de groeisnelheid van de garnaal, die zeer groot is. Een kleine puf garnaal (40 mm) overschrijdt in de zomermaanden de maat van de consump tiegarnaal (52 mm). Hiernaast is het enorme prijsverschil tussen puf- en con sumptiegarnalen van betekenis. Consump tiegarnalen hebben de afgelopen vijf jaar per stuk gemiddeld 150 maal meer opge bracht dan pufgarnalen. Zelfs indien men rekening houdt met een grote natuurlijke sterfte bij garna len, is een combinatie van dit prijsver schil met de genoemde groeisnelheid vol doende om het aanvoeren van ondermaat se garnalen als schadelijk voor het be drijf te kwalificeren. De grootste garnalenhaven van Neder land is Harlingen, dat echter bedreigd wordt door Den Oever dat met een klei nere vloot bijna evenveel consumptiegar nalen aanvoert, omdat al meer dan een jaar in Den Oever totaal geen pufgarna len meer worden aangevoerd. Verheugende besluiten zijn zeer recen telijk genomen door garnalenvissers in het noorden, aan de Lauwers Zee die over zullen gaan op netten met een gro tere maaswijdte. Het biologisch, technologisch en tech nisch onderzoek in de garnalenvisserij neemt in het geheel van het visserijon- derzoek momenteel wel een zeer belang rijke plaats in. Ofschoon IJmuiden slechts 1,2 percent van de landelijke garnalenaanvoer ont vangt, zijn het RIVO-IJmuiden, TNO- IJmuiden en de nog maar kort geleden eveneens in IJmuiden gevestigde afdeling voor het Technisch Onderzoek binnen de Directie Visserijen, die voor de garnalen visserij werk van het allergrootste be lang verrichten. De doelstellingen van de hechte sa menwerking tussen deze drie ten aanzien van de garnalenvisserij zijn: het sparen van de ondermaatse garnaal (en vis), verbetering van de kwaliteit van de aan gevoerde garnalen en arbeidsbesparing aan boord. Arbeidsbesparing wordt gedeeltelijk veroorzaakt door het net. Recente erva ringen met het garnalennet met zeeflap hebben uitgewezen, dat de vangst scho ner is, de garnalen minder beschadigd blijken en dus van betere kwaliteit zijn. In vervolg hierop moet de zeef aan boord de nog aanwezige ongerechtighe den weghalen. Aan boord moeten de gehaalde gar- palen in het ruim op de gewenste tempe ratuur worden bewaard. TNO-IJmuiden heeft een zo genoemd voorkoelingsappa- raat ontwikkeld, waarmee de hoeveelheid van een trek garnalen in heel korte tijd naar de zo genoemde bewaartemperatuur afkoelt. Dit betekent dat de bewaartijd met ten minste tien uren verlengd kan worden. Over de ontwikkeling in ons land van een garnalenpelmachine worden optimis tische geluiden gehoord. In het voorjaar van 1968 zou een aan redelijke eisen vol doende machine zich kunnen presenteren. Het zou het antwoord kunnen zijn op een vurige wens die deze zomer reeds zo dikwijls werd geuit door de leveran ciers van het overal ter wereld zo be geerd produkt. Want garnalenpellers die steeds schaarser worden gaan ook met vakantie. ADVERTENTIE Verh. van GELEGENHEIDSKLEDING Arendsweg 52 - Beverwijk Telefoon 0 2510-24896 HEREN CONFECTIE - MAATKLEDING BEVALLEN: M. Plug-Rijke, z., Tromp straat'166b, IJmuiden; W. P. Noomen-van Erp, z., Van Lenneplaan 22, Driehuis; P. J. Verduin-Braam, d., Jn. Kostelijklaan 9, Velsen-Zuid; A. J. Harfst-Akkerman, z., Kanaalstraat 158, IJmuiden; E. Chr. Fran- sens-Das, d., Van Leeuwenstraat 87, IJmuiden. ONDERTROUWD: N. H. de Haas, IJmuiderstraatweg 66, IJmuiden en H. E. M. Raspoort, Roggeveenstraat 16, IJmui den, t.a. IJmuiderstraatweg 66, IJmuiden; D. den Uijl, Roerstraat 13. IJmuiden en A. Oudshoorn, Tuindershofje 12, IJmuiden, t.a. Roerstraat 13, IJmuiden; R. E. Philips, Orionweg 70, IJmuiden en J. A. F. Diet- vorst, Orionweg 26, IJmuiden, t.a. Orion weg 70, IJmuiden; J. P. F. Anderson, Mar- nixlaan 23, Driehuis en A. M. A. van Ros- sum, E. Jennerstraat 73, Haarlem, t.a. Van Dalenlaan 57, Santpoort; J. C. van der Maat, Corn. Matersweg 78, Beverwijk en A. M. Rolvink, Melklaan 59, Velsen- Noord, t.a. Corn, Matersweg 78, Bever wijk; P. E. S. Wormer, Prof. Everts- laan 136, Delft en J. Haverland, Saturnus- straat 67, IJmuiden, t.a. Prof. Everts- ADVERTENT1E GEZELLIGE ZAAL voor Bruiloften en Partijen en waar vindt u zulke billijke prijzen Zaalhuur 25.voor 6 uur, ieder uur langer 2.50 extra Consumpties tegen winkelprijs. Koffiehuis B A C O KROMHOUTSTR. 36-38 - IJMUIDEN (bij Strandweg even voorbij fa. Nelis) Telefoon 16591 b.g.g. 11798 laan 136, Delft; R. Zwitser, Middenweg 65, Haarlem en J. J. Slager, Dijckmans straat 11, Velsen-Noord, t.a. Burg. Rothe- straat 40, Beverwijk; J. J. Brands, Creutz- berglaan 74, Beverwijk en M. C. M. Im- ming, Houtmanstraat 39, IJmuiden, t.a. Houtmanstraat 39, IJmuiden; A. J. de Jong, Terrasweg 9, Santpoort en L. A. J. Broekmeulen, Terrasweg 18, Santpoort, t.a. Terrasweg 18, Santpoort; D. F. Huis man, Herculesstraat 22, IJmuiden en C. M. M. van Eijkere'n, Dennenstraat 15, IJmuiden, t.a. Van 't Hoffstraat 105, Haar lem. GETROUWD: J. J. van Egmond en A. W. La Grouw, Paramaribostraat 78, Sant poort; L. F. M. Koks en C. M. van Batum, Wijkerstraatweg 205, Velsen-Noord; C. Meirmans en C. M. A. Hoogzaad, Hasse laarsplein 22, Haarlem; K. C. Kossen en I. M. Drinkwaard, Verdistraat 58, Heems kerk; C. Peereboom en A. Geervliet, Hoofdstraat 180, Santpoort; C. van de Nieuwendijk en J. M. Fidder, Eridanus- straat 36, IJmuiden; A. H. Kerkboff en M. de Graaf, Gerard Doulaan 21, Amstel veen; L. C. Voorma en L. Bobeldijk, Plei- adenplantsoen 142, IJmuiden; P. de Smit en J. L. Gillies, Wijk aan Zeeërweg 29, IJmuiden; A. van Klooster en S. A. Dek ker, Grahamstraat 120, IJmuiden; J. Hoo- gerhoud en K. Evertse, Bloemendaalse- straatweg 47, Santpoort; C. F. Martens en J. van de Burg, Da Costalaan 21, Drie huis; J. Quist en K. C. Brondijk, Wijker straatweg 224, Velsen-Noord. OVERLEDEN: J. Schoemaker, 78 j., e. van M. P. C. Vonk, Curaqaostraat 27, Sant poort; P. van den Engh, 84 j., e. van J. E. van der Linden, Zoutmanstraat 9, IJmuiden; C. H. Kuilman, 60 j., e. van G. C. Admiraal, Lange Nieuwstraat 754, IJmuiden; J. F. de Vries, 66 j., e. van M. Denkers, Stephensonplein 27, IJmuiden; H. van der Aar, 73 j., e. van J. C. Diepen- daal, Van Dalenlaan 18, Santpoort; J. Bos, 66 j., wed. van G. Jongejan, Lekstraat 38, IJmuiden. VAN DIT LISTIGE en stellig niet on gevaarlijke oorlogsspel heeft Terence Young de vlot verlopende avonturenfilm gemaakt, die van hem mocht worden ver wacht. Christopher Plummer speelt hierin op de juiste gladde manier de ex-misdadi ger, die de nodige risico's durft te nemen waarbij hij in de oorlog het juiste klimaat voor zijn louche praktijken vindt. Om hem heen fungeren andere bekwame ac teurs als Gert Froebe en Yul Br.vnner voor de hoge Duitse autoriteiten en speelt natuurlijk Trevor Howard een vooraan staande figuur bij de Britse geheime dienst. Voor dit spannende verhaal zijn de vrouwelijke rollen in handen van Romy Schneider en Claudine Auger. DE ROMAN „ATLANTIDE" van Pierre Benoit is al dikwijls verfilmd, hetgeen de Amerikaanse regisseur Edgar G. Ulmer overigens niet heeft verhinderd er nog eens een supertechniramafilm van te ma ken in technicolor, met de Israëlische ac trice Haya Harareet in de rol van Anti- nea, heerseres van het verloren gegane rijk Atlantis. Uiteraard zijn er intussen voor „De heerseres van Atlantis" enige moderniseringen in het oude verhaal aan gebracht, zodat de beide Fransen die het mysterieuze werelddeel ontdekken en ver liefd worden op de onsterfelijke Antinea, mijningenieurs zijn geworden op zoek naar uranium in de Sahara en het einde van Atlantis wordt bewerkstelligd door een atoomexplosie. Maar overigens kan men zich zondagmiddag ontspannen over geven aan de overwoestbare romantiek van een ontmoeting tussen een door de eeuwen bewaard gebleven beschaving en de mens van deze tijd. Tenslotte volgt donderdagavond de reprise van de Deense filmkomedie „Sex a la minute", volgens de eisen van deze tijd aangekondigd als „pikant, gepeperd, brutaal en gedurfd". WANNEER VOOR DIT theater de titel „Katten" wordt aangevuld met de mede deling „Een Zweedse film over vrouwen", weten de kenners zo langzamerhand wel wat hiermee wordt bedoeld en is het nau welijks meer nodig er de adjectieven „in tens en opwindend" nog aan toe te voe gen, want dit werd immers in dat „Zweed se" al opgesloten. Goed, „Katten" is dus weer een intense en opwindende Zweedse film over vrouwen, mede doordat in het hele verhaal slechts plaats werd inge ruimd voor zegge en schrijve één man, een bezorger van wasgoed. Voor de rest ziet het publiek hier tot en met zondag alleen maar vrouwen, die in een wasserij werkzaam zijn. HET GEDWONGEN SAMENZIJN van deze vrouwen in de broeierige om geving van zo'n wasserij is het thema van de film, waar de handeling, een sit- down staking tegen de cheffin, min of meer logisch uit voortvloeit. Aanleiding tot deze vijandige demonstratie wordt het rod delpraatje over een lesbische verhouding welke tussen de cheffin en een der meis jes zou bestaan, een vage beschuldiging welke voldoende blijkt om de gemoederen danig in beweging te brengen, wat nog gemakkelijker is omdat de cheffin zich door haar hooghartig optreden toch al niet in een grote populariteit mag verheugen. ER ZITTEN IN dit dramatisch gegeven dat werd ontleend aan een Fins toneel stuk, voldoende mogelijkheden voor een boeiend verhaal over lichtelijk hysterische vrouwen bij wie de stemmingen snel wis selen en die, na alle tegen de cheffin gerichte boze activiteiten de staking weer opheffen, om de wasserij ontroerd en schuldbewust te verlaten, als deze als ex cuus voor haar gedrag het droeve relaas van haar mislukt leven heeft gedaan. VAN GEHEEL ANDERE aard is dan tenslotte de klucht voor de matinee van zondag: „Met de Drie Stooges de lucht in", zijn de dolle capriolen van dit ko miekentrio, dat voor de afwisseling nu eens naar de planeet Venus wordt ge stuurd. HET ONDERWERP van „Khartoum welke kostbare filmproduktie hier van zon dag tot en met woensdag wordt vertoond zal de niet in de Britse historie getrainde kijker waarschijnlijk wel enige moeilijk heden opleveren, al zal het spectaculaire karakter van de film, waardoor er altijd veel actie kan worden bekeken, dit be zwaar ongetwijfeld behoorlijk verzwakken De intrige is gebaseerd op een door de fanatieke Mahdi geleide opstand der Ara bieren in Soedan, waarna de Engelse ge neraal Gordon door de sluwe Gladstone wordt aangewezen de Britse belangen rond de Nijl veilig te stellen. Het gevolg hier van is dat de generaal in Khartoum wordt belegerd, waarbij het uitgeputte garnizoen bijna een jaar van elke bevoorrading is uitgesloten, zodat men tenslotte niet lan ger in staat is enige weerstand te bieden. Met de bevolking en zijn soldaten, die allen worden vermoord, vindt Gordon dan uiteindelijk binnen de muren van Khar toum de dood. Deze terugblik op een zwarte bladzij in de Britse historie werd dan tot en met zaterdag reeds vooraf gegaan door de boeiende speelfilm „En de vrouw schiep de liefde". Zondagmiddag worden via Helden moed der Indianen" de rollen eens omge keerd: niet de blanke pioniers die moedig het westen van Amerika binnendrongen, doch de Apachen onder Wild Paard zijn de helden van het verhaal. NU IS ER IN DIT GEVAL geen sprake van een echte western, maar meer van een episode uit de Amerikaanse burger oorlog, waarbij de zuidelijken proberen de Apachen voor hun wagentje te spannen, hetgeen dan aanleiding wordt voor de in de titel vermelde heldenmoed. Bovendien is de film ditmaal niet uit Hollywood, maar uit Italië, waar men tegenwoordig immers ook van wanten weet als het om een wild-westverhaal gaat. Alles met el kaar dus een spannende film, die zich in 1863 en rond de Missisippi afspeelt, waarvoor dan wel de Po of de Tiber mo del zal hebben gestaan. ALS DE LEGENDARISCHE sheriff Wyatt Earp, die orde en rust bracht in het roerige westen van de vorige eeuw, treedt Guv Madison tot en met zondag in dit theater op in de Italiaanse western die oorspronkelijk „Sfida a Rio Bravo" heette, doch voor Nederland de meer po pulaire titel „Vernielende vuisten" heeft meegekregen. Het is een film vol span ning en sensatie van Tullio Demichelli over kerels met knuisten „als kanonnen" en ruige ruiters. Ongeveer van het zelfde la ken een pak is het verhaal over de Ameri kaanse burgeroorlog „Geen genade voor Tom Dooley", welke film zondagmiddag tweemaal zal worden vertoond. HET WEEKPROGRAMMA van dit the ater wordt tot en met zondag ingezet „Mooie (lange) benen, maar ook... lange vingers", een vrij lange titel voor een vrolijk Duits filmverhaal over een onder nemend vrouwtje, dat zich het liefst met diamanten bedekt. Als kleinkind van een zigeunerkoningin weet zij vrij aardig in deze behoefte te voorzien. Vervolgens tot en met woensdag een vermakelijke paro die op het James Bond-genre, een Itali aanse kleurenproduktie, welke als ...la- mes Tont, operatie D.U.E." de wereld werd ingestuurd. Zoals gézegd is het een parodie, dus de stoere en onversaagde filmheld wordt hier vervangen door een permanent stuntelende en blunderende knaap, wiens resultaten van zijn strijd tegen gangsters en super-misdadigers ech ter uit dezelfde triomfen bestaan. Aldus toont ook James Tont zich een meester in liefde, moed, brutaliteit, durf en fan tasie, doch dan van een ander standpunt uit bekeken. VOLGENS TRADITIE bestaat de film voor de voorstelling van zaterdagnacht dan weer uit 'n zogenoemde „realistische" film, ditmaal „Naakte Odyssee", waarvoor het verhaal zich afspeelt in het woelige nacht leven van het exotische Papeete. Hetzelfde gebruik resulteerde in de sensatiefilm „In de greep der Casbah-bandieten" voor de tweede matinee van zondag. HET GEVARIEERDE weekprogram- ma van dit theater wordt ingezet met „Stan Laurel én Oliver Hardy als stie renvechters", welke titel een nadere om schrijving volmaakt overbodig maakt. Vervolgens zaterdagavond en zondagmid dag twee voorstellingen van „Elvis vliegt eruit", waarin de zoetgevooisde Elvis Presley als Mike McCoy, een rondtrek kend zanger, weer alle moeite heeft zich zijn verliefde bewonderaarsters van het lijf te houden. Gelukkig is Mike behalve zanger ook nog een uitmuntend coureur, zodat zijn zangprestaties waarmee moeilijk een hele film zou kunnen worden gevuld, zijn afgewisseld met een spannende autorace, waar ook weer alle mogelijke verwikke lingen en intriges aan zijn voorafgegaan. Niettemin blijft er voor Elvis nog vol doende tijd over om af en toe een van zijn negen songs te gaan kwelen, waar onder „Stop, look, listen", „Never say yes" en „Adam and Evil". Zondag- en dinsdagavond volgen tenslotte de verto ningen van „De hete zon", welke film nog onlangs uitvoerig door ons werd om schreven. Men herinnert zich daardoor wellicht, dat de hoofdrol wordt vervuld door Michele Merrier, bekend door haar vertolkingen van Angélique. Nu verschijnt zij in de gedaante van de parmantige Beatrice Rodier, die in Afrika op zoek gaat naar haar broer. Haar avonturen en wederwaardigheden in de broeierige sfeer van dit zwarte werelddeel vormen dan de basis voor een spannend filmverhaal. (Van onze visserijmedewerker) IJMUIDEN Donderdag werden in IJmuiden in totaal aangevoerd 1300 kis ten vis, waarvan 82 kisten tong en tarbot, 128 schol, 15 schar, 425 haring, 15 ma kreel, 130 schelvis, 155 wijting, 295 kabel jauw en gul, 10 haai en 45 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: gr. tong 6.63-5.49, grm. tong 5.20- 4.38, kim. tong 5.62-4.52, kl. tong I 5.99- 4.52, kl. tong II 5.63-4.06, tarbot I 6.20-6. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 472-220. Per 50 kilogram: gr. schol en grm. schol 86-60, kim. schol en kl. schol I 88-66, kl. schol II 75-51, schar 52-46, verse haring 44.40-35, makreel 60-56, gr. schelvis 57, grm. schelvis 58, kim. schelvis 58-55, kl. schelvis I 59-57, kl. schelvis II 66-64, wij ting 52-30, gr. gul 76-68, mid. gul 64-60, kl. gul 51-36, kl. haai 37. Besommingen, in guldens: KW 109- 1060, 150-2310, 79-1490, 102-2120, 70-1830, 49-9390, E 655-4410, 644-170. Prijzen van vrijdag Per kilogram, in guldens: heilbot 6.20- 5.60, tarbot 7.60-6.70, grote tong 6.21-5.76, grootmiddel tong 4.50-4, kleinmiddel tong 5.03-4.16, tong een 5.88-4.19, tong twee 5.07-4.74. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 170- 112, middel kabeljauw 140-108, grote koolvis 88, makreel 94-88, grote leng 112. Per tien stuks: grote kabeljauw 188- 126, middel kabeljauw 74-54. Per stuk: haai 196. Per *50 kilogram: grote schelvis 55-54, middel schelvis 55-43, kleinmiddel schel vis 44-28, schelvis een 44-24, schelvis twee 42-26, kabeljauw een 65-51, kabel jauw twee 53-39, kabeljauw drie 39-21, koolvis een 36-32, koolvis twee 33-27, gr. schol 66-34, schol twee 50-39, schol drie 49-32, schar 48-33, bot 15-11, poon 29, haai 41-33, gestripte wijting 50-32, dichte wijting 29-24, haring 41-32, makreel 71- 52, tarbot 140-120, ham 220, rode poon 70-64, tongschar 48. Scheveningen Vrijdag werden in Scheveningen aan gevoerd: 80 kisten schelvis, 90 kleine kis ten schelvis, 200 wijting, 160 gul en ka beljauw, 10 koolvis, 130 haring, 1700 kl. kisten haring, 30 makreel, 100 kleine kis ten makreel. 80 schol, 4000 kilogram tong. Katwijk In Katwijk werden Vrijdagmorgen aangevoerd: 932 kantjes haring en 2 kan tjes makreel. Prijzen, per kilogram, in guldens: volle kleine haring 91-130, volle grote haring 76.20-83.20, steurharing 65.50-70.50, ijle haring 59.90-61, makreel 38.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 7