Fokker F-28 vandaag op Ter let voor ge vlogen Politici op de baan Zeven ernstig zieken in het Westland Agenda voor Haarlem en de IJmond il II DANSSEIZOEN '67 - '68 Wandeling in Sofia Kort en bondig w SM Invlieger Moll enthousiast Meer optimisme in Rome dan in Den Haag Ella en Duke naar Nederland Door grondontsmettingsmiddel Veertig katten uit huis gehaald Veel animo voor nieuw schooltype Bepaling in A.V.P. zou strijdig zijn met Grondwet Rustig weer A v J if DANSAKADEMIE „SCHRÖDEIT ZATERDAG 9 SEPTEMBER 1967 2 wmm mm -''t- Ai 0 *Ts *',A ..Jirr -f .- J|| Duikrem Bestellingen Mr. Luns over Britse toetreding tot EEG Gouden eekhoorn van het nationaal filmfestijn toegekend HET TOONAANGEVENDE DANSINSTITUUT VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN Hoger economisch en administratief onderwijs Haarlemmer inspecteur Haarlem Velsen-U muiden Beverwijk MOLENDIJK SAUNABADEN l i ^|p BWi'm rv ■iaVa-ijWv» ^an .^wwavM» (Van onze correspondent) SCHIPHOL. Een van de drukst be zette figuren in de Fokkerfabrieken is op het ogenblik chef-invlieger J. Moll. Dag aan dag is hij bezig Nederlands nieuwste exportprodukt, de F 28 „Fellow ship" te testen en gemeten aan de vor deringen die hij tot dusver maakt zit het er dik in, dat het een nieuwe „winner" is. Vandaag kan het publiek de F-28 voor het eerst zien. Het wordt voorgevlogen in de luchtvaartshow op Teriet, waarmee de Kon. Ned. Vereniging voor Luchtvaart haar zestigjarig bestaan viert. Begin augustus, minder dan drie maan den nadat het eerste prototype A 1 de lucht in ging, nam vlieger Moll de A 2 mee omhoog voor een initiële vlucht, die één uur en 31 minuten duurde. „Fan tastisch" was zijn reactie als mens. Als koelbloedig invlieger, die zich nimmer door emoties mag laten meeslepen rap porteerde hij officeel: „Opmerkelijk soe pele behandelings-karakteristieken. Exel- lent gedrag". Sedert die derde augustus is er gestaag doorgevlogen. Afwisselend terzijde ge staan door co-pilots A. van der Schraaf en H. N. Themmen met boordwerktuigkundi ge G.C. Dick steeds in de derde stoel, wer den tot op vandaag 152 uren en 40 minu ten genoteerd voor de A 1 en 40 uur en 50 minuten voor het tweede exem plaar. Als binnen afzienbare tijd nummer drie erbij komt, kan er nog sneller wor den doorgewerkt in de richting van de duizend vlieguren die nodig zijn voor het basiscertificaat van luchtvaardigheid. Vlieger Moll: „Ik ben werkelijk ontzet tend enthousiast. Ik heb al heel wat types bestuurd, maar dit is wel een van de fijnste, zo niet het allerfijnste. De F-28 heeft een manoeuvreerbaarheid en een flexibiliteit als van een jachtvliegtuig. Daar hadden wij bij het ontwerpen en bouwen wel op gemikt, maar al bereken je alles nog zo zorgvuldig en al doe je duizend tests in windtunnels, proefstands en drukbassins, de som van de bouwste nen kun je pas in de lucht opmaken. Nu, na bijna tweehonderd uur, mogen we zeg gen dat alles ons wonderwel is gelukt." Als voorbeeld geeft Moll het verhaal van de duikrem. Niet veel moderne ver keersvliegtuigen hebben een dergelijk in strument, bedoeld om de vliegsnelheid te kunnen reduceren tot landingssnelheid, aan de staart. „Het is een begerenswaar dig hulpmiddel voor een toestel, dat veel korte vluchten zal gaan maken, maar het kost extra gewicht. De vraag is dan: doe je het of doe je het niet? Wij hebben het gedaan. Blijft vervolgens de vraag of het uitzetten van zo'n rem niet een onaange name schok voor de passagiers oplevert. Dat kun je pas in de lucht constateren. Nou, we hebben er een lampje op het dashboard bij moeten plaatsen om de vlie ger voor een uitgeklapte rem te waar schuwen, zo weinig merk je ervan." Achterdochtige geesten zullen Moll van overdrevenheid betichten. Laten zij dan luisteren naar vlieger Witham van Rolls Royce en testpiloot Howard van Fair- child Hiller, die de F-28 ook een uurtje mochten vliegen en die evenzeer razend enthousiast op Schiphol terugkeerden. Of nog beter: laten zij afgaan op het oordeel van de Noorse luchtreder Ludvig Braat- hens. Hij bestelde vorige maand vijf Fellowships", anderhalf jaar vóórdat de eerste produktiemachine (aan de Duit se LTU) kan worden afgeleverd. En als Ludvig Braathen gekocht heeft volgen er meer. Hij was ook een van de eerste klanten voor de „Friendship", het suc cesvolste verkeersvliegtuig van na de oorlog. De Fr28 belooft een waardige op volger te worden. SCHIPHOL De Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken Fanfani, is opti mistischer gestemd over de mogelijke toetreding van Engeland tot de EEG, dan zijn Nederlandse ambtgenoot. Minis ter Luns deelde dit vrijdagmiddag op Schiphol mee, toen hij terugkwam uit Rome, waar hij een onderhoud heeft ge had met de voorzitter van het parlement van de Westeuropese Unie en waar hij en passant ook de heer Fanfani opzocht. „Op 23 oktober staat op het program ma van de eerste grote bijeenkomst van de EEG de toetreding van Engeland", zo verklaarde hij. „Met mijn ambtgenoot heb ik besproken wat er moet gebeuren indien een nieuw veto de toetreding zou treffen. Fanfani is evenwel niet somber gestemd. Ik kreeg de indruk dat hij ver wacht, dat de onderhandelingen tot stand zullen komen en dat deze te zijner tijd ook tot resultaat zullen leiden, hoewel ook hij denkt, dat dit nog wel 1% jaar zal duren". Daartegenover bestaat bij de Italianen meer reserve tegenover het non-prolifera tieverdrag, waarvan een nieuwe versie zojuist is goedgekeurd door Amerika en Rusland. Veel zal afhangen van de vraag of ook West-Duitsland het gaat onder tekenen. Zo niet, dan zal vermoedelijk in de Sovjet Unie het enthousiasme ver dwijnen. Wat het Midden-Oosten betreft ziet de Nederlandse regering de uiteindelijke op lossing toch binnen het kader van de Verenigde Naties. Als voorzitter van de ministerraad van de West Europese Unie heeft minister Luns gesproken met de voorzitter van het parlement van deze unie, de Italiaan Badini Confalonieri, over het ernstige ver wijt, dat de ministerraad veel te weinig inlichtingen verstrekt aan het parlement, LAREN. De gouden eekhoorn voor de beste film van documentair karakter van het nationaal filmfestijn in de Sip- ger-concertzaal te Laren is toegekend aan Culloden", een historische Peter Watkins. door de Britse regisseur Peter Watkins. In totaal vermeldt het programma vijf entwintig films, waarvan vijf speelfilms en drie lange documentaires. De films zijn afkomstig uit Frankrijk, West-Duits- land. Bulgarije, Groot-Brittannië. Joego slavië, Tsjechoslowakije, Canada, de Verenigde Staten, Zweden en Nederland Zij zijn bestemd om te worden vertoond ten dienste van het sociaal-cultureel vor mingswerk in Nederland. Een jury, sa mengesteld uit vertegenwoordigers van diverse takken van vormingswerk, beoor deelt de films. De VARA-t.v. heeft in Driebergen opnamen gemaakt voor het pro gramma „Partijtje skelteren". Hier van links naar rechts de poli tici H. Lammers, E. van Thijn en J. P. A. Gruijters. DEN HAAG Ella Fitzgerald en Duke Ellington en zijn orkest zullen op 3 febru ari in ons land concerteren: 's avonds in het Circustheater in Scheveningen en 's nachts in het Concertgebouw in Amster dam. DEN HAAG. Zeven mensen, die in de tweede helft van augustus in tuin bouwkassen in het Westland grond ont smet hebben door deze te injecteren met methylbromide, zijn ernstig ziek gewor den. Drie van hen vertonen verlammings verschijnselen. Een van deze drie mensen verkeert in levensgevaar. Vergiftiging met methylbromide kan grotendeels on herstelbare zenuwbeschadigingen ten ge volge hebben, verwoesting van hersencel len en spraak- en bewegingsstoornissen. Degene die dit- middel gebruikt, moet een masker dragen en het is zaak dit mas- AMSTERDAM. Onder grote belang stelling van de buurtgenoten hebben ambtenaren van Bouw- en Woningtoe zicht vergezeld van een vijftal politie mannen vrijdag veertig katten uit een woning op het Meidoornplein in Amster dam-Noord gehaald en overgebracht naar een asiel. Buren van de eigenaar, een 52- jarige werkloze, hadden bij B. en W. ge klaagd over overlast. Omdat niet werd opengedaan, moesten de ambtenaren de deur openbreken. Bin nen werden zij opgewacht door de bewo ner die wild met een broodmes zwaaide. Nadat hij en zijn vrouw waren gekal meerd, kon worden begonnen met het vangen van de katten, die op stoelen, ta fels en zelfs in pannen in de keuken la gen. De gehele woning werd tenslotte door de biologische dienst van de GG en GD ontsmet. ADVERTENTIE KOMENDE WEEK AANVANG DER KURSUSSEN. Geef je rui nog op, dan mis je geen enkele les. Inschrijving dagelijks van 14.00—22.00 uur. LEER DANSEN BIJ RAAMSINGEL 16 - HAARLEM voor R.K TELEFOON 11045 Op de kursus „Rond de 20" kunnen wij nog heren plaatsen. De 29-jarige Nederlander A. van den Boom, die in Bulgarije is ge arresteerd wegens een poging een familielid naar het Westen te smok kelen, mag, met andere verdachten, vrij door Sofia lopen. Hier is hij gefotografeerd met de Duitse Karin Gottschalk en de Duitser Otto Werner Speck. ker om de 20 minuten te verversen. Ge beurt dit niet dan raakt het masker over verzadigd zodat het niet meer werkt. De arbeidsinspectie acht het gebruik van deze stof echter zo gevaarlijk dat zij, mede gezien het feit dat het ook in andere tuinbouwgebieden dan het West land meer en meer gebruikt wordt, de betrokkenen aangeraden heeft het in tuin bouwkassen niet meer te gebruiken en in plaats daarvan andere middelen voor grondontsmetting, bijvoorbeeld stoom, toe te passen. Methylbromide is zo bijzonder gevaarlijk doordat het reukloos is. Dat de vergiftigingsgevallen zich in de tweede helft van augustus voordeden, komt mis schien door de hoge temperaturen in die periode. (Van onze correspondent) SITTARD. Staatssecretaris mr. J. H. Grosheide van Onderwijs en Weten schappen heeft gisteren in Sittard de vier eerste onderwijsinstituten voor hoger economisch en administratief onderwijs in Groningen, Amsterdam, Rotterdam en Sittard voor geopend verklaard. De staatssecretaris onthulde dat inmid dels subsidie is gevraagd voor de vesti ging van nog twaalf van dergelijke on derwijsinstituten. „Het is onverantwoord om nu op die verzoeken in te gaan. vóór de resultaten van deze vier eerste HEAO- scholen bekend zijn. Pas dan zal het aan tal HEAO-scholen in Nederland tot acht en nog later tot twaalf kunnen worden uitgebreid", zei de staatssecretaris. Er is grote belangstelling voor dit nieuw hoger beroepsonderwijs. Voor het eerste studiejaar hebben zich voor de school in Amsterdam 170 leerlingen aan gemeld, in Groningen 60, in Rotterdam 50 en in Sittard 85. Bij Koninklijke Besluit is tot inspecteur van het Hoger Economisch en Admini stratief Onderwijs benoemd drs. H. H Ensing, conrector van het Lorentzlyceum in Haarlem. DEN HAAG De officier van Justitie bij de Haagse rechtbank, mr. dr. H. van 't Weer, vindt dat artikel elf van de Haag se Algemene Politie Verordening in strijd is met artikel zeven van de Grondwet, waarin staat, dat niemand vooraf verlof nodig heeft om door drukpers gedachten of gevoelens te openbaren, behoudens ieders verantwoordelijkheid volgens de wet. Daarom vorderde hij gisteren ont slag van rechtsvervolging tegen twee P.S.J.W.-ers. Beiden hadden op 3 december in Den Haag met borden gelopen om te profes teren tegen politieke moorden in Spanje De kantonrechter had hen hiervoor ver oordeeld tot vijftig gulden boete. Volgens art. 11 van de Haagse A.P.V is het zonder vergunning van B. en W verboden met borden op de openbare weg reclame te maken of propaganda te voeren. Verdachten wezen op een over eenkomstige bepaling in de Rotterdamse A.P.V., die door de Hoge Raad strijdig met de Grondwet is verklaard. De president van de rechtbank, prof. mr. W. F. C. van Hattum, liet blijken, de interpretatie van het arrest van de Hoge Raad door de verdachten als juist te zien. De rechtbank zal over 14 dagen uit spraak doen. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: To neelgroep Centrum met „Yvonne" van Witold Gombrowicz. Regie: Peter Oosthoek. Na afloop: „Haarlems Schildersbal". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 en zondag ook 16.15 u.: „Hombre", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 en zondag ook 14 en 21.15 u.: „Of Human Bondage", 18 j. Vandaag 23.30 u.: „Inspecteur Clouzeau", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „De kanonnen van Na- varone", 14 j. Vandaag 23.30 u.: „De lok vogels", 18 j. Zondag 11 u.: „Grafin Ma- riza", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 en zondag ook 16.15 u.: „Samen uit, samen thuis", a.l. Minerva, 20.15 u.: „Fantömas, genie der misdaad", 14 j. Zondag 14.30 u.: „Winnetou, het grote opperhoofd", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 en zondag ook 16.15 u.: „Fantömas contra Scotland Yard", 14 j. Zondag 11 u.: „Furie en gratie der dieren", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Gevangene van haar hartstocht", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 en zondag ook 16.15 u.: „Versieren op z'n Italiaans", 18 j. Zondag 11 u.: „Mysterieus Azië", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Tot 1 november dagelijks van 10-12.30 u. (behalve maandag) en 14-17 u. (op zon dag 14-17 u.): Tentoonstelling van werken uit het Aartsbisschoppelijk Museum van Utrecht. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, be halve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. De Waag (hoek Spaarne-Damstraat): Expositie van beeldhouwwerken en teke ningen van Truus Loeffvan Someren Gréve en aquarellen van Jan Loots. Dage lijks van 1 tot 5 uur. Tot 11 september. Cruquius Museum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zon- en feest dagen gesloten. Stompetoren (Spaarnwoude): Expositie van werken van Hak, Mulder, Van Veen en Verkade. Dagelijks van 14 tot 18 uur. Op zaterdag en zondag van 10 tot 18 uur. Tot 25 september. DIVERSEN Linnaeushof (Bennebroek). Tot oktober: openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. ZATERDAG 9 SEPTEMBER City, 19 en 21.30 u.: „Triple Cross". Stadsschouwburg, 20 u.: „Katten". Ruïne van Brederode, Santpoort, Expo sitie grafiek van Rob Clous en beeldhouw werken van Nederlandse kunstenaars. ZONDAG 10 SEPTEMBER City, 14.30 u.: „De heerseres van Atlan tis"; 19 en 21.30 u.: „Triple Cross". Stadsschouwburg, 15 u.: „Met drie Stooges de lucht in"; 20 u.: „Katten". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Expositie grafisch werk van Aad de Haas. Ruïne van Brederode, Santpoort, Expo sitie grafiek van Rob Clous en beeldhouw werken van Nederlandse kunstenaars (laatste dag). MAANDAG 11 SEPTEMBER City, 20 u.: „Triple Cross". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Expositie grafisch werk van Aad de Haas. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 9 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Mooie lange benen maar ook lange vingers"; 23.30 u.: „Naakte Odyssee". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „En de vrouw schiep de liefde". W.B. Theater, 20 u.: „Vernielende vuis ten". Kennemer Theater, 20 u.: „Spel met een droom", door toneelvereniging „Ha venkwartier". Dr. Prinsenhal, Heemskerk, 20 u.: Op voering opera „Faust" van Charles Gou nod door Beverwijk Gemengd koor „Zang en Vriendschap" m.m.v. het Noordhol lands Philharmonisch Orkest en solisten ZONDAG 10 SEPTEMBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „De be ruchte wijk der wetteloze Casbah Ban dieten"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Mooie lange benen maar ook lange vingers" Het Groene Huis, Kruisweg 100, 14 u. Dansen m.m.v. „The Mokum Five". Luxor Theater, 14.15 u.: „Heldenmoed der Indianen"; 16.30 u.: „En de vrouw schiep de liefde"; 19 en 21.15 u.: „Khar toum". W.B. Theater, 14.30 en 16.30 u.: „Geen genade voor Tom Dooley"; 20 u.: „Ver nielende vuisten". MAANDAG 11 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ja mes Tont, operatie". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Khar toum". W.B. Theater, 20 u.: „Vernielende vuis ten". Rode-Kruiscongres. Het Rode-Kruiscon- gres in Den Haag heeft vrijdag een stemmig besloten dat de bijdragen van de nationale Rode-Kruisorganisrfties verhougd moeten worden, om een be drag van 800.000 Zwitserse francs bij een te brengen. Dit bedrag is noodzake lijk om tot een sluitende begroting voor 1968 te komen. Voor 1968 is een totale uitgave van 3.545.000 Zwitserse francs begroot. Opvangcentra. De stichting „Teen Chal lenge gaat opvangcentra stichten voor jeugdigen die verslaafd zijn aan verdovende middelen en die zich te buiten gaan aan seksuele uitspattingen. Het eerste centrum zal medio oktober in een winkelpand aan de Korte Hout straat in Den Haag worden geopend. In dit centrum kunnen ongeveer vijftien personen worden ondergebracht. „Teen Challenge" is in Amerika gesticht door de nredikant Dave Wilkerson. Van de Nederlandse afdeling is de heer J. Tintal uit Voorburg het hoofd. Hij was voorganger van een Pinkstergemeente. Deventer saneert. Zo mogelijk wil de ge meente Deventer tegen het einde van dit jaar een aanvang maken met de re alisering van het zogenoemde „Drie- pleinenplan", dat een grondige sane ring inhoudt van het middeleeuwse De venter stadscentrum. Treinvertragingen. Het spoor Gouda-Rot- terdam kon van kwart voor acht tot half negen vrijdagavond niet worden bereden omdat er moeilijkheden waren met een wissel bij Moordrecht. Daar het treinverkeer in beide richtingen van het andere spoor gebruik moest maken traden vertragingen op. Bestelling. Tijdens een bezoek aan Delft heeft de 56-jarige baron Henry William de Rothschild, multi-miljonair en lid van de bekende bankiersfamilie, bij de 26-jarige goudsmid Robert Smit een grote bestelling voor sieraden geplaatst. Met de vervaardiging van de collectie zijn minstens 1000 werkuren gemoeid. Baron De Rothschild, die op een bui tenlandse expositie kennis had gemaakt met het werk van Robert Smit, heeft de Delftse goudsmid voorts gelegen heid geboden volgend jaar een grote expositie in te richten in Londen. (ADVERTENTIE) VOOR EEN PERFECTE HUID- en HAARVERZORGING naar SALON SANTPOORTERPLEIN 1 - TEL. 60643 Het- KNMI deelt mee: In een groot deel van West-Europa wordt het weer bepaald door een krachtig gebied van de hoge barometerstanden, dat zich van de Azoren via Engeland naar Zuid-Scandinavië uitstrekt. Ons land be vindt zich op de oostflank van dit hoge- drukgebied, waardoor met zwakke noor delijke winden tamelijk vochtige lucht werd aangevoerd, waarin in de nacht op uitgebreide schaal mist ontstond. Deze trok in de ochtenduren echter vrij snel op. Een depressie, die over Polen naar het noorden trok en regen in Denemarken en Zuid-Zweden brengt, zal geen invloed hebben op het weer in ons land. In de omgeving van Schotland wordt het ho- gedrukgebied enigszins aangetast door een frontale storing, die naar het noor den van de Noordzee trekt. Ook deze storing zal geen noemenswaardige ver anderingen brengen in het huidige weer type, zodat het rustige najaarsweer voort duurt met in de nacht en ochtend plaat selijk mist, overdag flinke zonnige perio den, en slechts op enkele plaatsen een bui. WEERRAPPORTBN «0 Maximum- en minimum- ,g xs j temperaturen 5 -g 3 binnen- en buitenland C H Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon half bew. nno 17 13 2 regenbui windst. 17 9 0.1 regenbui windst. 17 12 0.1 mist windst. 18 8 4 mist windst. 18 6 0 mist windst. 18 4 0 mist windst. 17 6 0 mist wzw 18 6 0 half bew. no 19 10 0 zw. bew. ono 18 13 0 zw. bew. n 19 10 0 regen n 16 13 3 zw. bew. windst. 16 7 0 mist windst. 18 5 0 mist verand. 17 8 0 geh. bew. windst. 19 6 0 zw. bew. n 16 onbewolkt nnw 19 8 0 mist n 19 6 0 zw. bew. nnw 17 11 1 zw. bew. n 23 16 0 geh, bew. nw 14 12 5 zw. bew. nno 19 9 0 motregen n 14 10 0.2 regen n 13 10 12 geh. bew. windst. 16 10 1 licht bew. 0 19 10 10 regen nw 19 13 23 regen windst. 14 10 5 licht bew. ozo 28 18 0 onbewolkt nno 27 20 0 geh. bew. windst. 26 19 0 half bew. nnw 22 16 0.4 half bew. no 26 12 0 zw. bew. ono 25 19 0 onbewolkt no 31 19 0 Zondag 10 september 6.05 uur; onder 19.08 uur. 1426 uur; onder 21.35 uur. Maandag 11 september 6.07 uur; onder 19.06 uur. Zon op Maan op Zon OP u.ui uuivuuu *-*> Maan op 15.45 uur; onder 22.19 uur. Maanstanden Eerste kwartier Volle maan Laatste kwartier 11 september 4.06 uur. 18 september 17.59 uur. 26 september 22.44 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 9 september Hoog water 6.44 uur en 19.54 uur. Laag water 2.42 uur en 14.56 uur. Zondag 10 september Hoog water 7.30 uur en 19,54 uur. Laag water 3.23 uur en 15.36 uur. Maandag 11 september Hoog water 8.25 uur en 20.56 uur. Laag water 4.04 uur en 16.19 uur. Het hoog er laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2