Weg naar semafoor afgesloten TAXIbeste 16200 Hoogoven-jubilaris gehuldigd Verenigingsnieuws uit de IJmond Drie maanden geëist wegens doodrijden van wielrijder Trainer Wit vond bij De Kennemers kwaliteit voor een kampioenschap I m Aanwinsten bibliotheek Veisen 1 C.J. RADEMAKERS j Wegafsluiting in IJmuiden Werker van het eerste uur Vernieuwing van oprit en talud Kort IJmondnieuws Gehavend DEM naar strijd om de PJ-beker Vorming- voor werkende meisjes ZATERDAG 9 SEPTEMBER 1967 5 ÊÊmk, BESTELLEN, DAN BELLEN if Trouwauto's if Toerritten if Zittend Ziekenvervoer '„Ook internationaal" er zijn zóveel aparte geschenken in de stoutenbeek 1 elsen-I Jmuiden Beverwijk t I an de kaart Scharroo voorzitter tafeltennis-afdeling Kennemerland 1 RBH Burgemeester en wethouders van Vel- sen hebben bekendgemaakt, dat wegens uitvoering van herstratingswerkzaamhe- den de Stephensonstraat en de Wolfram straat in IJmuiden met ingang van 12 september gedurende ongeveer twee we ken voor alle verkeer gesloten zullen zijn. Emeritaat. Woensdag 1 november zal pastoor A J. van Ettinger wegens gezondheidsredenen met emeritaat gaan. De pastoor, die zijn 40-jarig priesterfeest net niet haalt, is gedurende de laatste zeven jaar pastoor geweest van de O.L. Vrouwenparochie in Santpoort. Pastoor Van Ettinger zal zich na 1 november ves tigen in de Rusburglaan 18 in Santpoort- Zuid. Inzake de opvolging van de pas toor heeft de bisschop van Haarlem nog geen beslissing genomen. (ADVERTENTIE) Service DAG en NACHT UW ADRES voor Rijnstraat 91 - IJMUIDEN Drie jaren na de ingebruikneming van de eerste hoogoven kwam de heer Th. van Roon, Ceutzbergiaan 108 in Bever wijk, in dienst van Hoogovens-IJmuiden. Hij behoorde dus tot de werkers van het eerste uur, die mee-pionierden in het be drijf. Vrijdagmiddag 8 september her dacht de lieer Van Roon het feit, dat hij veertig jaren geleden in dienst trad als achttienjarige. Ingenieur A. A. van der Poel, hoofd sector staal, sprak de jubilaris en diens (Van een onzer verslaggeefsters)' Van het semafoorduin in IJmuiden wordt wel beweerd, dat het het mooiste uitzichtspunt is aan de Nederlandse Noordzeekust. Het is in letterlijke en fi guurlijke zin verfrissend hoog op het duin bij semafoor en vuurtoren te staan en te staren naar wolken, zee en strand en tevens uitzicht te hebben op het drukke scheepvaartverkeer in de IJmuidense ha venmond. De verbreding van die havenmond heeft het noodzakelijk gemaakt het talud van het semafoorduin beter te beschermen te gen de opdringende watermassa's en Rijkswaterstaat voert gelijk met deze werkzaamheden verbeteringen uit aan af rasteringen en schoeiingen van de naar (ADVERTENTIE) sunset de kunst- nijverheids afdeling van WONINGINRICHTING BEVERWIJK MAANDAG 11 SEPTEMBER Stadhuis, Plein 1945, 11 u.: Opening van tentoonstelling over woningbouw, in de kantine. De tentoonstelling duurt tot en met 15 september en is dagelijks open van 10-17 u. en op dinsdag- en donderdagavond bovendien van 19.30-21.30 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, Is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 77, 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Santpoort, „Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor r.-k. bibliotheek) 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; Uitleenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur. ZATERDAG 9 SEPTEMBER Berghaus-Atelier, Kruisweg: Regionaal schaaktoernooi door Beverwijkse schaak club „Weenink". ZONDAG 10 SEPTEMBER Berghaus-Atelier, Kruisweg: Regionaal schaaktoernooi door Beverwijkse schaak club „Weenink". MAANDAG 11 SEPTEMBER Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19 u.: Naaien door de St. v. huish. en gezins voorlichting. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7 tot 17.30 u.; 18.30 tot 19.45 u. en 20.15 tot 22 u. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk-Heemskerk; Beverwijk, Hendrik Burgerstraat 70, volw.: 15 tot 17.30 u. en 19 tot 21 u.; jeugd: 15.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Arendsweg 61, volw.: 15 tot 17.30 u. en 19 tot 21 u.; jeugd: 15.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21 u.; Oosterwijk, Am- stelstraat 44, volw.: 15 tot 17.30 u.; jeugd: 19 tot 21 u.; Meerestein, Parmentier- straat 2, volw.: 19 tot 21 u.; Wijk aan Zee, de Zwaanstraat 4a: gesloten; Heems kerk, Kerkweg 45, volw.15 tot 17,30 u. en 19 tot 21 u.; Ruysdaelstraai 2, jeitgdt 19 tot 21 u. boven draaiende weg naar de kleine vuur toren. De weg wordt geasfalteerd en de toegang naar het semafoorduin zal aan merkelijk worden verbeterd. Omdat het semafoorduin een van de grootste attrakties van IJmuiden is wordt de weg wel afgesloten, maar alleen voor zover de werkzaamheden dat strikt nood zakelijk maken en gevaar opleveren voor het verkeer. In de weekeinden blijft het semafoorduin toegankelijk. De werkzaam heden zijn op het ogenblik in volle gang. Afscheid. Na vijfenveertig jaar koster te zijn geweest in de parochie van de Heilige Gregorius van Utrecht in IJmui den, treedt de heer A. Koene officieel 17 september uit zijn ambt. Het afscheid van de koster zal om half tien 's morgens plaats vinden in de Pe truskerk met een plechtige hoogmis, ge volgd door een broodmaaltijd met fami lieleden en het voltallig kerkbestuur. 's Middags om drie uur wordt in het souterrain van de kerk oen feestelijke re ceptie gehouden. De koster blijft de eerstkomende tijd nog wel de verzorging van begrafenissen waarnemen. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank heeft don derdag tegen een 60-jarige slager in Westzaan drie maanden gevangenisstraf en drie jaar ontzegging van de rijbe voegdheid geëist. De Westzaner moest terechtstaan wegens het feit dat hij op 11 april in Zaandijk een fietser heeft doodgereden. Volgens getuigen had de man met vrij hoge snelheid gereden op de provinciale weg tussen Buitenhuizen en Purmerend in de richting Buitenhuizen. Plotseling schoot de auto het trottoir op, schepte een rechts van de weg rijdende wielrij der en botste tenslotte een eind verderop tegen voor rood licht wachtende auto's. Het commentaar van de verdachte luid de: „Ik weet er totaal niets van. De wiel rijder heb ik niet eens voor de auto ge zien". De wielrijder werd door de lucht geslingerd en smakte op het wegdek, de Trainer Wit is er van overtuigd dat zijn nieuwe club Kennemers kwalitatief met kop en schouders boven de andere derde-klasse-verenigingen uitsteekt. „Dat is niet genoeg", zegt hij er bij, „om te promoveren moet je naar elke wedstrijd toe leven, moet er net zoveel of meer enthousiasme zijn als bij de tegenpartij en moet er van begin- tot eindsignaal met honderd percent inzet gevoetbald worden". Hiermee houdt hij dus een slag om de arm. Overigens heeft hij na zo'n vijftiental jaren trainerservaring wel wat kijk op voetbal gekregen. Een periode die hem de bijnaam „de kampioenenmaker" oplever de, want bijna elke vereniging die onder zijn leiding trainde werd kampioen: Ber- dos uit Bergen, W^st-Frisia, VVB en ook VSV behaalde onder zijn trainerschap goede resultaten. De sleutel tot deze successenreeks noemt de heer Wit inzet en enthousiasme, de wil om in je sport iets te bereiken. „De conditie moet goed zijn en als dan de inzet 100 percent is, dan is dat de beste basis voor succes". Aan de conditip van de aan zijn zorg toevertrouwde spelers is hard gewerkt. Er is door de Kennemersselectie hard getraind op het niet al te ruime trainingsveld van de Kennemersaccommodatie. Trainer Wit heeft slechts de beschikking over een klein, verlicht gravel veld je en dat betreurt hij zeer. Dit min of meer behelpen wat de ruimte betreft weerhoudt hem er niet van, enthousiast te werk te gaan. Zijn duidelijk waar te nemen enthousiasme wil hij op zijn spelers overbrengen. „Ik wil ze niet alleen trainen als ze hier komen, ik wil ze een manier bij brengen om hun voetballeven te leiden. Ze moeten ook zelf trainen. Iemand die piano studeert doet dat niet alleen tijdens zijn lessen, maar moet het van zelfstudie hebben en zo moet het eigenlijk ook zijn met mijn spelers". Een speler die dan ook niet volledig zijn best doet verliest zijn plaats. „Namen zeggen me niets, ik moet spelers zien die willen voetballen. Individuele capaciteiten maak ik volledig ondergeschikt aan het team. De man die het doelpunt maakt moet ook de pass krijgen en beide spelers zijn even waardevol. Individualisme past niet in een teamsport, omdat daar de spelers op elkaar zijn aangewezen". Trainer Wit begint de competitie met een 4-3-3-formatie, omdat zijn spelers materiaal zich daar het beste voor leent. Leen Jonker is dan de derde man op het middenveld en opereert achter de drie mansvoorhoede. Eigenlijk dus een 4-2-1-3- systeem. De goede all-roundspelers maken het hem mogelijk dit te spelen. Hij ziet dan ook de komende competitie met zeer groot vertrouwen tegemoet. „Mijn club is favoriet, zonder meer. We kunnen zeker in een hogere klasse meekomen, maar uit deze klasse promoveren is de kunst, dat moet je lukken". Aan hem zal het niet liggen, maar zo dra de wedstrijd begint is het met de trainer gedaan en is het het elftal dat de punten uit het vuur moet slepen. De trai ner heeft dan alleen maar toe te kijken. Het zal evenwel voor trainer Wit, die zijn vorige club VVB een moeilijk seizoen voorspelt met de Zaanse tegenstanders, wel voornamelijk een plezier worden om zijn pupillen aan de slag te zien. ROTTERDAM. De Liberiaanse tan ker „Diane" (60.693 ton dwt), die op 18 april na een aanvaring in brand vloog en explodeerde, is vrijdag bij de Verolme- werf op Rozenburg met een grotendeels vernieuwd voorschip opnieuw te water gegaan. De explosie voor de kust van Hoek van Holland bracht zo grote schade dat 2:300 ton staal moest worden verwerkt. Trainer Wit fiets werd tientallen meters op de voor bumper van de wagen meegesleurd. De raadsman van de verdachte voerde ter verdediging van zijn cliënt aan dat deze al even voor het ongeluk van de kaart moest zijn geraakt. Dit verklaarde volgens hem het zeer vreemde gedrag van de verdachte, die rijdende over de stoep tenslotte in een file wachtende auto's was beland. Hij wees erop dat de slager al enige tijd te voren bij een arts en een psychia ter wegens wegraken was behandeld. Hij zou te horen hebben gekregen dat hij rustig kon autorijden. De advocaat verklaarde tegenover de rechtbank dat hij bij de psychiater in Westzaan erg veel moeite had gedaan om een rapport over zijn cliënt los te krijgen, waaruit zou blijken dat hij last had van wegraken, waardoor hij ongeschikt^pu dijn voor atltorijden. Het toegezegde rapport was evenwel niet gekomen. De raadsman zei dat hij bij de inspectie van volksgezondheid een klacht over de psychiater zou indienen. De rechtbank doet uitspraak donderdag 21 september 's ochtends om half tien. BEVERWIJK. Tijdens een rustig verlopen jaarvergadering van de afdeling Kennemerland van de Nederlandse Tafel tennisbond is afscheid genomen van voor zitter D. J. van Dijk, die ruim dertien jaar op voortreffelijke wijze de tafeiten- nisbeiangen in onze omgeving heeft be hartigd. De heer van Dijk, die op grond van zijn vele verdiensten tot ere-voorzit- ter werd benoemd, is namelijk kandidaat gesteld als voorzitter van het hoofdbe stuur. De heer M. Scharroo zal de hamer van de heer Van Dijk overnemen. Ter vervanging van de heer Th. de Ridder werd de heer A. Burger (Heemskerk) in het afdelingsbestuur gekozen. De verga dering kon terugzien op een zeer ge slaagd seizoen, waarbij door uitstekend werk van de propaganda-commissie het ledental de 100 voor het eerst heeft kunnen passeren. De nieuwe competitie- vorm mag ook in de afdeling Kennemer land eeii succes worden genoemd. De grootste tafeltennisvereniging in onze om geving is V.T.C. uit IJmuiden, dat een le dental van 118 heeft bereikt. Hierin vol gen CTTC uit Castricum met 64 leden en Fusia uit Velsen met 56 leden. DOKO en Rapidity hebben zich onder de tien grootste tafeltennisverenigingen van Ken nemerland kunnen handhaven. Legaat voor P.v.d.A. De afdeling Santpoort van de Partij van de Arbeid heeft deze week een legaat van 500 ont vangen van de onlangs overleden me vrouw Fr. Klouwen-Pol. Dit werd bekend gemaakt op de vergadering van de afde ling Santpoort van deze partij. echtgenote toe in het met bloemen ver sierde bedrijfsrestaurant. De heer Van Roon begon in de ha vens maar ging later naar de martin staalfabriek. Voor zijn verdiensten in dit bedrijf mocht de jubilaris nu het ere- insigne, een gouden polshorloge en een enveloppe met inhoud ontvangen uit han den van de heer Van der Poel. Hij kreeg tevens een invitatie voor het jaarlijkse Hoogoven-jubilarissenfeest, dat op don derdag 23 november aanstaande in Am sterdam wordt gevierd. De heer J. M. van Koeveringe, bedrijfs- chef van de martinstaalfabriek stelde vast, dat de jeugdige Van Roon al spoe dig blijk gaf van „machinegevoel". „U verstond uw vak goed en bovendien was de samenwerking met collega's en chefs prettig." De heer Van Roon promoveerde achtereenvolgens van schotkraandrijver tot ovenlader, voorman-kraandrijver en tenslotte tot baas-kraandrijver. De jubi laris moest enkele jaren geleden het werk om gezondheidsredenen neerleggen Ook de heer P. Thomas, opzichter staal- ovens, betreurde zijn gedwongen afwezig heid. Namens de bedrijfsgenoten over handigde de heer Thomas een fraai schil derij Namens de collega's werd het woord gevoerd door de heer A. Burghout. BEVERWIJK Door een laatste en u terste krachtsinspanning heeft de dame. - atletiekploeg van D.E.M. zich in de laat ste competitiewedstrijd nog juist gekwa lificeerd voor de finale in de hoofdklas se met als inzet de Prinses Julianabeker. Deze eindstrijd tussen de zes sterkste dam. Het belooft een 'bijzonder interessan- plaats op de Nenijto-sintelbaan in Rotter dam. Het belooft een bijzonder interssan- te ontmoeting te worden, waarbij titel- houdster Sagitta weer als favoriet van start zal gaan. Helaas zal een gehavende D.E.M.-ploeg in deze finale moeten aantreden. Wegens een lichte blessure van Marjan Thomas en door ziekte van Co Adr'ichem-Beentjes moet het Beverwijkse team het stellen zonder een tweetal moeilijk te vervangen krachten. Ongetwijfeld zullen de DEM- atletes trachten in deze belangrijke wed strijd hun huid zo duur mogelijk te ver kopen, waardoor onder deze omstandighe den wellicht nog een eervolle plaats in het eindklassement bereikbaar zal zijn. De overige deelnemende ploegen zijn Sagitta en A.D.A. uit Amsterdam. Mem phis uit Enschede, Bataven uit Leiden en het organiserende A.V.R. In de tweede klasse hebben de beide Suomi-teams zich van een plaats in de finale kunnen verzekeren. De damesploeg eindigde weliswaar als zevende op de competitiestand, doch door het uitvallen van Amstel is de ploeg in de gelegenheid gesteld in de finale uit te komen. De Suo- mi-heren gaan eveneens trachten tot een zo goed mogelijk resultaat te komen. Zij hebben in Achilles/Top GAC, HAC, Sar- ta en AV '23 echter geduchte concurren tie en men zal met heel goede prestaties voor de dag moeten komen om op een der eerste drie plaatsen te eindigen, die recht geven op de promotiewedstrijd voor de eerste klasse, die over twee weken zal worden gehouden. Beide finalewedstrijden van Suomi vinden plaats in Uden. Ingenieur Van der Poel speldde de heer Th. van Roon zelf het ere- insigne op de revers, maar het om gespen van het gouden horloge liet hij graag aan mevrouw Van Roon over. In de Gemeentelijke openbare biblio theek zijn weer nieuwe boeken aangeko men. De nieuwe aanwinsten zijn: Nederlandse romans en novellen. Anderson, Vlaag van verstand; Baron, Zenobia, koningin van Palmyra; Burgett, Currahee; Gerson, Willem de Veroveraar; Greene, Brighton rock; Groult en Groult, Liefde tegen liefde; Hyman, Het geschon den hart; Lofts, Huis in de schemering; Newhafer, De lange wrede oorlog; Matt- son, Mijn prinses; Pesek, De expeditie naar de maan; Walschap, Het gastmaal; Dendermonde, Inzake de liefde; Huygen, De dokter en Diana; Keuss, De secun daire weg; Rubinstein, Met verschuldigde hoogachting. Buitenlandse romans en novellen. Hyams, The last poor man; Sully, Not tonight; Wibberly, The mouse that roared Greene, May we borrow your husband; Simenon, Maigret et l'affaire Nahour; Walters, Pladoyer für Wechselrahmen. Studieboeken,. Rosenzweig, Gebruik je verstand; Cou- dert, Zeg ja tegen 't leven; De Vries De dood van Jezus van Nazareth; Ver- kuyl, Daar en nu; Elderenbosch, Taizé; Stilma, Werkend Nederland dl. 2; Schol ten, Voetstappen van Thorbecke; Rön- blom, De zaak Wennerström; Mueller, De hedendaagse psychologie; Carp, Angst en vrees; Hofland, Hedendaagse cultuurui tingen en zedelijke opvoeding; Bouwman, Binnenkort zal weer een aanvang wor den gemaakt met de vormingscursussen van de Mater Amabilischool en „Zonne bloem-Klimop", die zijn bestemd voor werkende jonge meisjes van veertien tot en met eenentwintig jaar. Zij kunnen deelnemen aan dag- of avondlessen, waar gedurende twee of drie jaar onderricht wordt gegeven in koken, naaien, handen arbeid, bloemschikken, schoonheidsverzor ging, medische raad, levensvorming en kinderverzorging. Voorts staan er voor de vrouwelijke cursisten excursies en geza menlijke bezoeken aan theater en jeugd- concerten op het programma, terwijl gymnastiek en woninginrichting evenmin zullen worden vergeten. Hiervan wordt de tweejarige dagcursus voor meisjes van 14 tot en met 21 jaar gegeven in bedrijfstijd, waar zij door de meeste werkgevers gaarne voor in de ge legenheid worden gesteld, zelfs nog met behoud van loon. Ook wordt door hen in vele gevallen een deel van het cursusgeld betaald. Een bewijs, dat het grote belang van de cursussen ook van deze zijde wel degelijk wordt onderkend. Er is nog een tweede cursus voor meis jes van 17 tot en met 21 jaar, die twee maal per week des avonds wordt gege ven. Het programma hiervoor is hetzelf de, alleen wordt het bij de anders gerich te belangstelling aangepast. Ten over vloede kan hier nog even aan worden toe gevoegd, dat er aan deze cursussen geen huiswerk of examens zijn verbonden. Nieuwe cursisten kunnen zich des woensdagavonds van 19 tot 21 uur laten inschrijven op het adres Willibrordstraat 61, IJmuiden, waar tevens alle gewenste inlichtingen worden verstrekt. Het adres voor Beverwijk luidt Schouwenaerstraat 2. Brieven onder nr.; Baldwin, Vergelijken de biochemie; Freitag en Schwable, Wei- debloemen en akkerbloemen; Edholm, De biologie van de arbeid; Prescott, De strijd tegen de pijn; Chesser, Liefde voor het huwelijk; Ha vil, Regeling der geboorten in deze tijd; Slob, Vakantie met paarden en ponies; Krook, Handboek voor de ca- ravanner; Hornung. Kettingen om zelf te maken; Priester, Poppen voor de pop penkast; Wiener, God, mens en machine; Huber, De Nederlandse binnenvaart; Ucko en Rosenfeld, Kunst uit de oude steentijd; Martindale De Renaissance en de mens; Theunissen, De wereld der ikonen; Van Eijk, Vakantiefilms; Geliebtes Heim; Lé- autaud, Onvoltooid verleden tijd; Bastet, Een mislukte pansfluit; De reformatie; Russell, Oorlogsmisdaden in Vietnam; Groeneveld, De prins voor Amsterdam; Van de Voort, De commandant; Booy, Morgen zal alles anders zijn; Alexandro, Adder onder adders; Suggs, Culturen van Polynesië; Mazière, Paaseiland. In de afdeling voor tieners zijn de vol gende boeken nieuw: Nederlandse romans en novellen. Guareschi, Don Camillo en zijn zwarte schapen; Marsman, De dood van Angèle Degroux; Randall, Maskerade; Hoornik, Mattheus gevolgd door: Uit gemis; Vries, De jacht op de prijs. Studieboeken. Bergstra, De jeugd op verkenning In boek en bibliotheek; Looman, Oog in oog met de maatschappij; 2 dln.; Carrighar, Erflaters der wildernis; Graaf, Automer ken 2 en 3; Tendeloo, De bromfiets; Klaauw, Luchtvaart 1967; Jaquet, Geschie denis van de bouwkunst; Een tien voor de tieners; Hagen, Het kalendervolk der Ma ya's. Nieuwe aanwinsten in de jeugdafdeling zijn de volgende boeken: Berg-Akkerman, Diedeltje in de optocht Berg-Akkerman, Diedeltje vliegert met Jan; Betlem, De verjongingskuur; Bos Goedhart, Een jaar bij de van Berkels; Evenhuis, Op zoek naar de baby; Frank lin, Winfair en de prairie-gangsters; Hoge- man, Mobiles; Johns, Biggies krijgt een vreemde opdracht; Kuiper, Kokkie uit het steegje; Lim, Tardi op Curacao; Lings- ma, Gids voor de Deltawerken; Makatsch, Onze zangvogels; Pol- Schokking, Wij ma ken een feest met de kinderen; Rutgers van der Loeff, Vriend of Vijand; St. John, Sporen in de sneeuw; Tolman, Je raakt nooit uitgeken; Wolthers, Het paardje Pe ter.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5