Gematigd optimisme bij de tweede klassers Kinheim wordt zeer stevig aangepakt AANTREKKELIJKE DERBIES OP KOMST IN DERDE KLASSE Ongunstige situatie in Velsen-Noord litis® Trainerswisseling VVB-Kennemers ZONDAG BEGINT COMPETITIE VOOR DE AMATEURS - op deze pagina verwachtingen bij de clubs uit de IJmond - DEM zonder Vessies en Aardenburg STORMVOGELS zelfvertrouwen is toegenomen VVB Janos Beke al geblesseerd Stormvogels ZATERDAG 9 SEPTEMBER 196 7 6 mi Wijk aan Zee '0' MÊB. KENNEMERS IEV VELSEN ADO BEVERWIJK VSV Bij de tweedeklassers heerst een voorzichtig optimisme omtrent de resul taten voor het komende seizoen. Bij de drie verenigingen, VVB, DEM en Stormvogels, hebben zich in het eerste elftal geen rigoureuze veranderingen voorgedaan en men baseert dit optimisme dan ook voornamelijk op de ge speelde oefenwedstrijden. Van de drie verenigingen waren de prestaties vorig seizoen alles behalve goed. VVB slaagde er niet in zich in de eerste klasse te handhaven en degradeerde en Stormvogels viel tegen, was zelfs wekenlang kandidaat voor de degradatie, maar slaagde er in zich te hand haven. Alleen DEM had een onverwacht goede start, maar nog voordat de helft van de competitie er op zat viel de Beverwijkse ploeg terug. Nu begint men zondag opnieuw. Wat zijn de verwachtingen die leven bij de verenigingen? Stormvogels vol goede moed en plezier aan de training bezig. Trainer Vennebroek moest voor de foto verstek laten gaan. Hij ivas ziek De beide vierde-klasse- vertegenwoordigers zien de komende competitie met enige zorg tegemoet. Men heeft zich terdege op het seizoen voorbereid, maar blijft reëel ten opzichte van de eerste-elftalprestaties. Secretaris Geerlofs van Kinheim gelooft in de kracht van zijn eerste elf tal. Trainer Piet Kluit die zijn eerste seizoen bij Kin heim combineert met het trainerschap bij de zater dag tweedeklasser Rijns- burgse Boys, heeft Kin heim heel wat harder on der handen genomen dan de spelers gewend waren en men hoopt dat deze zware training en de nieuwe ideeën van de trai ner vruchten zullen af werpen in de vorm van een flink aantal punten. „Veel verloop is er in onze vereniging nooit. Ver sterkingen hebben we er voor het eerste elftal niet bijgekregen en ook zijn geen eerste elftalspelers naar een andere vereniging vertrokken. Onze jeugd afdeling geeft ons wel veel zorgen. We hebben voor de zondag-junioren maar over twaalf spelers de be schikking en dat is nauwe lijks genoeg voor een elf tal, terwijl we zaterdags twee elftallen op de been kunnen brengen met de 24 junioren die er dan zijn". De kleedgelegenheden zijn nog niet helemaal naar tevredenheid van het Kin- heim-bestuur. Men legt zich echter neer bij de om standigheden en prijst zich gelukkig dat de onderhan delingen die over een ver betering worden gevoerd met de desbetreffende in stanties in zo'n prettige sfeer verlopen. In het der de jaar dat men in de vier de klasse speelt hoopt Kin heim dat men in de kop groep zal kunnen mee draaien. Wijk aan Zee heeft een speler zien vertrekken. Schojtep verliet de plaat selijke voetbalclub en daar stond geen enkele aanwinst voor Wijk aan Zee tegen over. Men zal het eerste elftal dan ook gaan ver jongen. Ten aanzien van de jeugd heeft men hoop volle verwachtingen en daarop wil men dan ook in de toekomst gaan bou wen. Voor het komende seizoen maakte men zich bij Wijk aan Zee geen en kele illusie. Het ontbreekt de Wijk aan Zeeërs niet aan aspiraties, maar men realiseert zich dat de kracht van het eerste elftal niet van dien aard is dat men een eerste of zelfs ook maar een tweede viool kan spelen. Te vaak is men al in de laatste wedstrijden aan de dreigende degrada tie ontsnapt. „Als we er maar zonder al te veel kleerscheuren afkomen", zo formuleert de heer Bol de plaatselijke verwachtingen. Lichtpunt in het verenigingsleven is de zich gestaag uitbreiden de jeugdafdeling. jaar konden we niet op gras trainen en ik geloof dat dat voor een elftal niet goed is. Ook in de competitie speel je je wed strijden op gras". Op de nieuwe akkommodatie Zeewijk heeft hij de duinen bij de hand en dat biedt hem voor de conditietraining een extra variatiemogelijkheid. „We hebben zwaar en hórd getraind en dat dp jongens een goede conditie hebben bewees de wed- Tm Janos Beke Enkele aanwinsten van KennemersJagerVan Zwan, Jonker en Van Noordt. WAWAWAffiffa A nL 4 s j ij speeld te raken. De verdediging is goed en ik geloof dat de verjonging dit jaar resultaten zfel hebben. De verjonging is vorig seizoen ook de opzet geweest. Aan het eind van de vorige competitie lukte het ook al wat beter. We waren toen kan didaat voor de onderste plaats en uit de laatste zes wedstrijden haalden we toen tien punten". Zijn prognose dat Beverwijk een goede kans maakt laat hij vergezeld gaan van de namen van de andere kam pioenspretendenten: Kennemers en Fores ters (dat onder meer versterking kreeg van Jaap Pirovano). De eerste wedstrijd tegen de Kennemers vindt hij erg be langrijk. „We zullen daarin moeten be wijzen dat we een goede ploeg hebben. Gezien de versterkingen van de Kenne mers zal dat een fnoeilijke opgaaf wor den, maar ik geloof dat een goed resul taat er voor ons wel in zit." Nieuwe spe lers heeft Beverwij Ver ntet bij gekregen. Trainer de Buyzer heeft een hecht team geformeerd. De uitwedstrijden zal Bever wijk beslist succesvoller moeten spelen dan vorig jaar, want toen slaagde men er de eerste acht wedstrijden niet in een punt in de wacht te slepen. Aanvoerder- Ketting, die dit seizoen zijn 400e wed strijd voor Beverwijk zal gaan spelen, gelooft daarin. „De resultaten van de eerste wedstrijden zijn zo belangrijk. Als je in de winning mood bent, dan gaat alles gemakkelijker en plezieriger. De sfeer in je elftal is beter en het enthou siasme is groter. Een goede start is veel waard." De toeloop van spelers naar de Kenne mers heeft van het eerste elftal een heel wat sterker team gemaakt dan vorig jaar. „Vorig jaar konden we haast geen doelpunten maken, maar gezien de resul taten van de oefenwedstrijden kunnen we dat nu wel." Een tevreden en verwach tingsvolle voorzitter Berghuis vertelt dat. De nieuwe spelers, Jonker, v. d. Zwan, Van Noort, De Vries, Aardenburg, De Jager en Peggeman, hebben Kennemers een sterker elftal opgeleverd en onder leiding van trainer Wit is hard gewerkt om de competitie overrom pelend te beginnen. Voorzitter Berghuis blijft overigens met beide benen op de grond staan. „Het moet in de wedstrij den waargemaakt worden, maar ons op timisme is gerechtvaardigd." Een optimisme dat door de spelers ge deeld wordt. Rechtsback Piet Jager, een man met veel voetbalervaring, zei het zo: „Elk elftal waar ik in speel wordt kampioen." Er heerst in de selectie een prettige sfeer. De spelers weten wat de trainer eist en iedereen zal voor zijn plaats moeten vechten. De resultaten van de oefenwedstrijden hebben daartoe het hunne bijgedragen. Een goede teamgeest ziet men ook bij de Kennemers als een basis voor goede prestaties. „We verwachten knap mee te kunnen draaiert. Vorig seizoen promoveerden we, we hebben de heer Michel voor het der de jaar als trainer gehouden en we spe len in principe met precies hetzelfde elf tal als in het kampioensjaar. Dat zijn d« motieven die schuilgaan achter ons op timisme." Zo schetst de heer Persijn de verwachtingen die in het I.E.V.-kamp le ven. Trainer Michel heeft een hechte een heid geformeerd van zijn eerste elftal en wist daarmee de promotie te bewerkstel ligen. Dit jaar verwacht men dan ook op grond van de resultaten van de oefen wedstrijden, die allemaal gewonnen wer den, en op grond van de opkomst op de selectietraining dat men behoorlijk zijn partijtje mee zal kunnen trappen. De voorbereidingen zijn dan ook alleszins se rieus aangepakt. Trainer Michel slaat de hechtheid van zijn team hoog aan en hij besteedt dan ook veel zorg aan de men tale training. Het vorig seizoen aan de degradatie ontsnapte Velsen begint de nieuwe com petitie met betere verwachtingen dan vo rig jaar. Versterkingen hebben zich voor de geel-blauwen behalve Maas, ex-Haar lem, niet aangemeld en men zag Nijssen naar E.D.O. vertrekken. „Eigen kweek zal het voor ons moeten waarmaken en hoe zich dat zal ontwikkelen is niet te voorspellen," zegt voorzitter Hartman. Voor alle verenigingen is een eigen home een ideaal. Voor sommige vereni gingen is dat voor kortere of langere tijd al een plezierige realiteit, voor andere verenigingen is dat (nog steeds) een wensdroom die soms wat van een utopie lijkt te hebben. Een droom waarin regerings- en gemeentelijke in stanties en vooral ook geld een belang rijke rol spelen. De plannen, die vaak voor een groot deel middels zelfwerk zaamheid gerealiseerd zullen worden, zijn vaak al goedgekeurd, de vereni gingen staan klaar om de handen uit de mouwen te steken, men zou zo kun nen beginnen alsals geld be schikbaar gesteld zou kunnen worden. En dan komt de afhankelijkheid, die de plannen vertraagt. Wanneer komt het geld is de vraag die de gemoede ren bezig houdt. Hoe is de stand van zaken bij de verschillende verenigin gen? V.S.V. bespeelt het complex in Drie huis. Zelfwerkzaamheid is hier de gro te kracht gebleken. Onder leiding van de heren Servaas en de Waard, dag en nacht op de velden te vinden, werd op het terrein een fraaie kantine ge bouwd, werden de velden goed gedrai neerd en werden de kleedkamers ge bouwd en voorzien van flinke wasgele genheden. De akkommodatie ziet er verzorgd en gezellig uit en men is nu begonnen aan de bouw van een tribu ne bij het hoofdveld. Als die klaar is gekomen, beschikt men over een zeer icceptabele akkommodatie. Bij Kinheim is men minder ver heugd over de kleedakkommodatie. Men beschikt over een kantine, maar heeft te weinig kleedruimte. De spe lers moeten zich behelpen met een oud huis en zeer slechte wasmogelijkheden, maar men heeft goede hoop dat men binnen niet al te lange tijd een barak van het legerkamp Rooswijk kan be trekken. Dat zou een flinke, tijdelijke verbetering zijn want de uiteindelijke bestemming van Kinheim is een groot sportcomplex dat de vereniging zal de len met l.E.V. en Kennemerstaten, waarvan V.V.B. deel uitmaakt. Wan neer men over enkele jaren (hoeveel? over deze akkommodatie kan beschik ken heeft Kinheim ten aanzien van de velden etc. geen wensen meer. Velsen heeft zijn velden klaar liggen tegenover gymnasium Paulinum in Driehuis. Het wordt de buurman van V.S.V. De afrastering is al om de velden gespannen en zodra er geld be schikbaar gesteld kan worden kan men met de bouw van de kantine en kleed kamers beginnen. De tribune, die ui teraard ook op het verlanglijstje staat van het Velsen-bestuur zal in zelfwerk zaamheid moeten verrijzen. De ver breding van de Santpoortse Dreef maakt de Velsen-verhuizing noodzake lijk en men hoopt binnen niet al te lange tijd van Santpoort naar Driehuis te verhuizen. DEM heeft in zijn oefenwedstrijden wisselvallig gespeeld. De laatste wedstrijd was de beste en men hoopt nu het juiste ritme te hebben gevonden. Een gevoe lig verlies leden de Beverwij kers door het vertrek van Piet Vessies. De blonde goalgetter gaf er de voorkeur aan in zijn tegenwoordige woonplaats te voetballen en speelt nu voor USVU in Uitgeest. „Het is de vraag hoe onze voorhoede er in slaagt deze verandering te verwerken. Jon- gé junioren zullen de plaats van Vessies innemen en we zijn erg benieuwd of dat bevredigend zal lukken. We streven er naar ons te handhaven", aldus de heer Tros, secretaris van DEM. Behalve Vessies zag DEM nog twee selectiespelers ver trekken, te weten Diemeer en Reulen, ter wijl doelman Aardenburg zich terug trok en nu het doel verdedigt in het zaterdag elftal. Overigens heeft men voor de plaats onder de lat drie gelijkwaardige kandida ten. Problemen heeft trainer Cor Wilders dus nog wel voor zover het de samenstel ling van het eerste elftal betreft. Toch ziet men het niet al te donker in bij DEM. De voorbereidingen bij Stormvogels zijn heel wat gunstiger en plezieriger verlo pen dan vorig jaar. Dat vindt trainer Ven- nebroek, voor het derde jaar trainer bij Stormvogels, het grote voordeel. „Vorig V.V.B. is met de voorlopige noodoplos sing matig tevreden. Tijdens het vo rig seizoen zag men de fraaie kantine afbranden en dat heeft het V.V.B.-be stuur heel wat last en ongerief bezorgd. V.V.B. beschikt nu over een noodkan- tine en over vier kleedkamers. Voorlo pig redt men zich wel, maar de ge dachten van het bestuur gaan zeker uit naar de definitieve akkommodatie in Velsen Noord. I.E.V. noemt de huidige situatie „vrij bedroevend". Van de toezeggin gen die wethouder de Boer op de kampioensreceptie deed is tot op dit moment niets terecht gekomen. De pa pieren plannen worden steeds gewij zigd. Nu heeft men gelukkig in de ko mende competitie de beschikking over een barak van het legerkamp Roos- wijk. Hiervoor moest men zich behel pen met drie Zweedse noodwoningen die op alle fronten beneden peil wa ren. Er was geen douche, in de gang bevond zich een lange zinken wasbak en daar moest iedereen zich in was sen. Temeer daar er ook gehandbald werd leverde dit nogal wat moeilijkhe den op. De I.E.V. toegezegde barak dient zelf opgeknapt te worden en voor dat doel heeft het I.E.V.-bestuur 500 uitgetrokken. De barak ziet er vrij verwaarloosd uit, maar wanneer het strijd tegen VSV. We hebben meer zelf vertrouwen gekregen. Sommige van onze spelers waren er vorig jaar helemaal uit, maar nu is er weer vertrouwen in eigen kunnen en een elftal dat in zichzelf ge looft kan wat. Ik ben er dan ook van overtuigd dat we beslist hoger zullen ein digen dan vorig jaar en daarbij is het feit dat de afdeling een stuk zwaarder is ge worden ingecalculeerd. Vorig seizoen zijn we na een slechte start eigenlijk steeds slechter gaan draaien, maar nu zie ik weer dat enthousiasme en de vechtlust die we gewend waren. Als de sfeer zo blijft draaien we beslist goed mee". Er zijn drie versterkingen bijgekomen. Kiewiet, Weber en van Duyvenbode, en zeker is de middenveldbezetting sterker geworden, waardoor de aanval gevaarlijker kan wor den. Zelfvertrouwen vindt hij bijzonder be langrijk en dat heeft de Stormvogels- ploeg weer. Van de ploegen uit de Zaan verwacht hij sterke elftallen en vooral OSV schat hij hoog. Of Stormvogels kans loos is voor een van de bovenste plaatsen? „Geen enkele ploeg is kansloos. Storm vogels dus ook niet". I)e zes derde klassers uit de IJmond verschillen in hun verwachtingen t.a.v. de nieuwe competitie. Kennemers en I.E.V. verwachten hoge en zelfs zeer ho ge ogen te gooien, V.S.V., Velsen en Be verwijk zullen redelijk gaan meespelen, terwijl het Heemskerkse A.D.O.'ZO hoopt zich te zullen handhaven. Van deze clubs is I.E.V. vorig seizoen gepromoveerd en Kennemers gedegradeerd. De verenigin gen zijn over twee derde klassen ver deeld: A.D.O.'20, Beverwijk en Kenne mers spelen in 3A en I.E.V., Velsen en V.S.V. spelen in 3C. Voor alle verenigin gen staan er dus weer een aantal aan trekkelijke derbies op het programma. De papieren liggen voor A.D.O. '20 vol gens de kersverse voorzitter Buur en se- kretaris de Wit niet zo gunstig. „Onze verwachtingen zijn niet zo hoog gespan nen. We maken ons geen illusies en wan neer we ons kunnen handhaven dan zijn we al dik tevreden," aldus de sekretaris de Wit. A.D.O.'20 beschikt over nagenoeg dezelfde spelerskern als vorig jaar, maar een paar studerenden ontbreken dit maal. Er zijn geen spelers bijgekomen die voor het eerste elftal een versterking zijn. „Al sinds jaren is dat niet meer gebeurd. We bouwen nu aan de toekomst. Ons ju niorenelftal speelt dit jaar in de inter regionale jeugdcompetitie en we hopen op deze manier een betere scholing voor ons eerste elftal te krijgen." Oud-V.S.V.-kee- per Geerlofs, voor het vierde jaar trai ner bij A.D.O.'20, zal daarvan over een of meer seizoenen de vruchten kunnen plukken. Tot die tijd is het de bedoeling dat men zich in de derde klas kan hand haven. Voor het komende seizoen is dat voor A.D.O.'20 al een heel moeilijke op gave. Beverwij k-aanvoerder-routinier Ketting verwacht dat zijn ploeg hoge ogen zal gooien. Waarop hij deze veronderstelling baseert? „Wij hebben een jonge ploeg. De voorhoede is snel en gevaarlijk en het vorige seizoen hebben de spelers de gelegenheid gehad om op elkaar inge- gewit is, wanneer de closetpotten weer op hun plaats staan en wanneer de muren weer voorzien zijn van stopcon tacten, dan beschikt I.E.V. over een acceptabele, ruime kleedgelegenheid. De huidige situatie is zeker voor ver betering vatbaar, maar men realiseert zich bij I.E.V.ook heel goed dat men maar over de faciliteiten moet be schikken om daar op korte termijn iets aan te doen. Bij de Kennemers beperken de pro blemen zich voornamelijk tot de trai- ningsakkommodatie. Slechts bij het gravelveldje staat verlichting en men kan dus 's avonds niet op gras trainen. Men zou er nog wel wat kleedkamers bij willen hebben, temeer daar men vaak tegelijk aanwezig is als er atle tiek wordt beoefend en als de wieler vereniging Kennemerland traint. Een overdekte tribune behoort ook tot de verlangens. A.D.O.'20 is met de mogelijkheden echt niet zo happy. De hele vereniging speelt over drie velden verspreid, op de Vlotter, aan de Hoogdorperweg en aan de Hoflaan spelen de senioren, ju nioren, aspiranten en pupillen van de Heemskerkse club. Men zou graag zien dat er meer velden bij de Vlotter kwa men, dan zou de eenheid van de club min of meer hersteld worden. Met een Bij VVB verwacht men redelijk te kun nen meedraaien. Men is na de degrada tie niet bij de pakken gaan neerzitten. Van der Schaaf werd de nieuwe trainer, zijn oude ploeg de Kennemers wordt nu door Wit getraind, die vorig, jaar bij VVB zat, en men heeft onder zijn leiding de zaken stevig aangepakt. Er is slechts één speler naar een andere club overgegaan: Kiewiet, die naar Stormvogels vertrok. Er zijn twee spelers bijgekomen: Bruin van Hollandia en Beke van Blauw Wit. Laatstgenoemde zal voorlopig wel niet spelen, want op een training brak hij een hand en is hier door voorlopig uitgeschakeld. Voorzitter en oud eerste-elftalspeler Luit jes hoopt in de zware afdeling redelijk te kantine en meer kleedgelegenheid zal begonnen worden. Positief zijn de geluiden die uit de D.E.M.-hoek komen. Op 2 oktober zal een ideale verlichtingsinstallatie in ge bruik worden genomen. De installatie staat bij het trainingsveld, maar laat de mogelijkheid van lichtwedstrijden ook toe. Het paviljoen heeft men re centelijk uitgebreid en ook de scheids- rechtersakkommodatie is met behoor lijk sanitair verbeterd. Wijk aan Zee zou graag zo spoedig mogelijk de beschikking krijgen over een tweede veld. Het ene veld is be slist te weinig voor een tiental elftal len en bovendien dan ook nog te de len met een handbalverenigingAan de kleedakkommodatie wordt hard ge werkt en de kantine waar men mee be zig is is bijna klaar. De velden van het Zeewijkcomplex zijn voor Stormvogels gebruik klaar, maar van enigeakkommodatie is geen sprake. De lagere elftallen die er op zullen spelen zullen zich moeten behel pen met kleedcaravans en gebrekkige wasgelegenheid. Ook hier is geld de grote barrière. Binnenkort zal hier een noodkantine komen te staan. De tribu ne is ook hier een zaak van zelfwerk zaamheid. Beverwijk tenslotte beschikt over een acceptabele akkommodatie. Het hoofd veld is erg gezellig en bij elk veld staan een paar behoorlijke kleedka mers. Voor verfraaiing is de akkom modatie altijd vatbaar, maar beslist noodzakelijke verbeteringen zijn er momenteel niet. kunnen meedraaien. Er zal volgens hem meer publieke belangstelling zijn door de vele semi-plaatselijke derbies en die staan bij het publiek altijd goed aangeschreven. „Daar komt nog bij", zegt hij, „dat we geen Amsterdamse ploegen in de afdeling hebben. In Amsterdam hebben we vorig jaar nog al wat punten verloren. Dat houdt niet in dat we dit jaar geen punten verliezen, want in de Zaanstreek zitten ook een paar sterke verenigingen. We spelen nu wel een afdeling lager, maar ik geloof toch dat het een zwaar jaar wordt" Als favoriet voor de bovenste plaats tipt hij het pas gepromoveerde Zandvoort- meeuwen. „Je ziet wel meer dat zo'n pas gepromoveerde club doorstroomt". Trainer Hazeveld, terug van drie jaar weggeweest, heeft het dan ook niet zo gemakkelijk gehad in de oefenwedstrij den. Omzettingen waren vaak noodzake lijk en mede hierdoor zijn de resultaten niet bevredigend. Een voorspelling om trent de Velsen-verrichtingen vindt de heer Hartman dan ook erg moeilijk: „Je weet niet hoe sterk de andere verenigin gen zijn geworden. De ex-profs die som mige clubs erbij hebben gekregen kun nen een club sterker maken en het is dus niet te zeggen hoe de krachtsverhou dingen liggen. Sint Pancratius tip ik als kanshebber. Na een paar wedstrijden weet iedereen meer." Een strijd om de degradatie ver wacht men dit jaar bij Velsen niet. Jan Rijnders, rechtsback-newcomer in de V.S.V.-ploeg, fungeert als V.S.V.- spreekbuis. Hij heeft zijn loopbaan als betaalde voetballer afgesloten. Na achter eenvolgens semi-prof bij V.S.V., Telstar en Alkmaar geweest te zijn speelt de nu 26-jarige Rijnders weer voor de club waar voor hem alles begonnen is. Enthousiast volgt hij de training en dat doen alle andere selectie spelers ook. „We hebben er twee nieuwe spelers bij. Ebbeling van Telstar en ik. Verder zal het elftal weer ongeveer zo zijn als het vorige jaar. Ik ken de sterkte van de verenigingen niet waar we tegen moeten spelen, maar ik geloof dat wij een aardig elftal hebben. We moeten nog een beetje op elkaar ingespeeld raken, maar als dat gebeurd is, dan zie ik het wel goed in voor ons." Hij verheugt zich in de gezellige onge dwongen sfeer bij V.S.V. en dat is iets wat hij in de jaren van zijn betaalde voetbalperiode zo heeft gemist. Hij ziet dat als een beter en plezieriger uitgangs punt en denkt dan ook dat zijn elftal hoge ogen zal gooien.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 6