Frontale aanval ROMNEY: „DE PRESIDENT MISLEIDT ONS HET WEER Kamermeisje stal lading sou Acht volle tafels 0 i Brand bij Hoogovens Utrecht weert kruitschepen Verpleegster omgekomen bij nachtelijk verkeersongeluk Licht arrest van Klijnjan opgeschort Minister was niet welkom Uüaagsman morris copex B -Lod* De Brillenspecialist J Beek overweegt maatregelen Verkeer in de Meer eist opnieuw leven Hoogovens koopt mogelijk Van Heyst en Zonen Superslagerij De IJmond W spons 52e JAARGANG NUMMER 264 MAANDAG 11 SEPTEMBER 1967 Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Geopend van 9-12.30 en 2-5 u. Zat. 9-11 u. Tel. adm. 15437, chef bezorging tot 7 u. 10519. Tel. red. 15389. na kantooruren 02560-6484. Uitgave: Grafische Bedrijven Damiate N.V. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Adj. Hoofdredacteur: E. Koning WAARIN OPGENOMEN DE KENNEMER COURANT EN HET DAGBLAD VOOR IJMUIDEN Verschijnt dagelijks, beh. zon- en feestdagen. Abonnement bij vooruitbetaling, 12,35 per kwartaal, 13,85 franco per post, 95 cent per week. Losse nummers 25 cent. Giro rekening IJmuider Courant no. 129288. Directeur: Mr. H. C. van der Mije Voor verkiezingen 55 Rustig weer - - Zie verder pagina 6 Het woord is aan f /Trbrillenspecialist DE BRILLENSPECIALIST REGENKLEDING UNIEKE 2x DAAGSE LUCHT- VRACHTDIENST NAAR SCHIPHOL Wagenweg 21, Haarlem Telefoon (023) 1 88 80 Telex 41126 I A T A Agenten over de gehele wereld ZANDBERGEN Uw slager I EDT ESTE 'T Dinsdag-aanbieding 250 gram Biefstuk Tartaar 1.28 Magere speklappen 500 gram 1.68 KENNEMERLAAN 43 - TEL. 14310 Tot en met donderdag U zag het op TV Koop vandaag nog eenVlIëtlBzeem v.a. f 3.95 IJmuider Courant WASHINGTON (AP, Reuter en AFP). Gouverneur George Rom- ney van Michigan heeft president Johnson er zaterdag van beschuldigd dat hij het Amerikaanse volk de werkelijke feiten omtrent de oorlog in Vietnam onthoudt door „een systematische stroom van onnauw keurige berichten, voorspellingen en het achterhouden van inlichtingen". Romney, die van een in Michigan ver schijnende krant al de raad heeft gekre gen af te zien van zijn ambities om pre sident te worden, verklaarde op een pers conferentie dat hij hierop had gedoeld toen hij de vorige week vertelde dat hij tijdens een bezoek aan Vietnam in 1965 met nog enkele gouverneurs een „her senspoeling" had gehad. Romney, die zei het woord hersenspoe ling opnieuw te zullen gebruiken, ver klaarde te hebben bedoeld dat de presi dent en zijn vertegenwoordigers in Viet nam de Amerikanen om de tuin leiden. De gouverneur van Michigan, in Wash ington voor een bijeenkomst van het na tionale republikeinse comité, zei dat het Amerikaanse volk „geschokt is, nu het weet niet langer te kunnen vertrouwen op de feiten die door de regering over Vietnam worden gegeven." Romney wees een commentaar van "de Detroit News van de hand als zou hij inzake Vietnam en andere zaken op het gebied van de buitenlandse politiek zo zijn veranderd, dat hij maar beter kan afzien van zijn aspiraties om republikeins kandidaat te worden en dat hij maar lie ver gouverneur Nelson Rockefeller van New York moest steunen. De Amerikaanse ambassadeur in Sai gon, Ellsworth Bunker, heeft zondag ge zegd, dat onderhandelingen om een einde te maken aan de Vietnamese oorlog zeer wel vóór de Amerikaanse presidentsver kiezing van volgend jaar zoudfen kunnen worden gehouden. Bunker baseert deze veronderstelling op de gevolgen van de deze maand in Zuid-Vietnam gehouden verkiezingen. Volgens Bunker is er nu meer stabiliteit dan voordien in Saigon, „dat nu een regering heeft waarmee Ha noi kan onderhandelen." De pasgekozen president Ngoeyen van Thieu van Zuid-Vietnam verklaarde zon dag, dat hij bereid is Noord-Vietnam een week pauze in de bombardementen aan te bieden als gebaar van goede wil, ten einde een gunstige sfeer te scheppen voor besprekingen met Hanoi. Noord Vietnam heeft de Amerikaanse poging verworpen, de kwestie Vietnam aan de Verenigde Naties voor te leggen. (Van onze correspondent) BEEK De gemeenteraad van het Zuidlimburgse Beek zal donderdag aan staande beslissen of het vervoer van ge vaarlijke stoffen door die gemeente aan banden moet worden gelegd. B. en W. van Beek hebben de raad voor gesteld dat vervoer te onderwerpen aan gemeentelijke vergunningen. Voor het voorstel heeft de onlangs in Rotter dam ingevoerde politieverordening over het vervoer van gevaarlijke ladingen mo del gestaan. NIJMEGEN. Uit de prof. Pompe kliniek in Nijmegen zijn het afgelopen weekeinde drie verpleegden ontsnapt. Al len zijn uit eigener beweging terugge keerd. Onder de ontsnapten bevonden zich een uit Bergen op Zoom afkomstige man, die op 15 maart van dit jaar werd veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf wegens brandstichting. Weerrapporten 1, 2 Uit het binnenland2 Agenda van IJmond en Haarlem 2 Van Dag tot Dag 3 Buitenlands nieuws 3, 13 In de Vishal en op zee4 Uit stad en omgeving 4, 5, 12, 13 Economisch nieuws 6 Scheepberichten 6 Beurs6 Kunst 7 Radio en tv 7 Sport9, 10, 11, 12, 13 Feuilleton15 Beeldverhalen 15 Aangestipt 15 Luidsprekers 8 Dit nummer bestaat uit zestien pagina's Verwachting van het K.N.M.I., geldig van maandagavond tot dinsdagavond: In de nacht en ochtend plaatselijk mist. Morgen overdag zonnige perioden en slechts een enkele lo kale hui. Zwakke wind. Weinig verandering in temperatuur. Volledige weerrapporten op pagina twee. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Met de aanhouding van een 21-jarig Joegoslavisch kamermeisje heeft de Haarlemse politie het afgelopen weekeinde een goede vangst gedaan. Het meisje werd betrapt toen het in een supermarkt aan de Grote Houtstraat make-up-artikelen en chocola voor een waarde van J" 44,- zonder te betalen wilde meenemen. Toen de recherche in de kamer van het meisje in een Haarlems pension een on derzoek instelde werd daar een zeer grote hoeveelheid goederen van uiteenlopende aard aangetroffen. De Joegoslavische heeft toegegeven dat zij de meeste arti kelen, die een totale waarde van rond 9000 vertegenwoordigen, in winkels in Haarlem en Amsterdam heeft gestolen. Ook eigende zij zich een aantal goederen van haar pensionhouder toe. De gastar- beidster vertelde dat zij na een verblijf van twee jaar in Nederland volgende week naar haar vaderland had willen terugkeren met medeneming van de goe deren die zij in de afgelopen twee jaren had verzameld. Het meisje is ingesloten. In vijf eveneens van diefstal afkomsti ge koffers is de rijkgeschakeerde buit van de Joegoslavische naar het Haarlem se hoofdbureau van politie gebracht. De honderden artikelen vulden acht grote tafels. Daaronder waren 75 paar dames kousen, tientallen stuks dameslingerie, overhemden, verscheidene mantels, vele paren schoenen, een elektrische boortol, drie transistorradio's, vijf paraplu's, een hoogtezon, stapels lakens en kussenslo pen, toiletartikelen genoeg voor jarenlang gebruik, bakken vol eetgerei, en nog veel meer. De Haarlemse politie heeft uren besteed aan het uitzoeken en registreren van het gestolene dat de Joeslavische als „souvenir uit Holland" naar haar land had willen meenemen. Deze foto laat een klein deel zien van de goederen die het kamer meisje tijdens haar tweejarig ver blijf in ons land „verzamelde". (Van een onzer verslaggevers) Hedenmorgen om kwart over tien ont dekte een lid van het bewakingsperso neel van Hoogovens, de heer H. van dei- Linden, brand in de grote opslagloods van Kalkammonsalpeter een kunst meststof. Hij waarschuwde onmiddellijk de be drijfsbrandweer, die t— omdat dit een uitslaande brand van grote omvang dreig de te worden de assistentie van de Velsense brandweer inriep. Deze arriveer de eerst met twee wagens, waarop groot alarm werd gegeven, zodat al het mate rieel van de Velsense brandweer, zoals twee waterkanonnen, ladderwagens en ho gedrukspuiten werd ingezet. Met behulp daarvan slaagde men erin het vuur, dat inmiddels door het dak brak, en een enor me rookontwikkeling ten gevolge had, binnen een uur meester te worden. Van de zijde van Hoogovens werden uitgebreide voorzorgsmaatregelen geno men. Kalkammonsalpeter is namelijk hoogst brandbaar, doch niet explosief. Twee met deze kunstmeststof geladen tanks, die in de nabijheid van de bran- de loods waren geplaatst werden snel met een hef vorktruck verwijderd. Onder het personeel zijn geen slachtoffers ge vallen. pe juiste omvang van de waarschijn lijk aanzienlijke schade is nog niet be kend. Wat de oorzaak betreft staat men Foto: Een beeld van de blussing. voorlopig nog voor een raadsel, omdat in de loods nimmer met vuur wordt ge werkt. De blussingswerkzaamheden werden on der meer gadegeslagen door de commis saris van politie in Velsen, de heer W. Sepp. UTRECHT. B. en W. van Utrecht hebben minister Den Toom schriftelijk laten weten, dat er binnen de bebouwde kom in Utrecht geen munitie meer mag worden verladen. Dit naar aanleiding van het exploderen van een munitieschip in de Utrechtse kernhaven enkele maanden geleden. Minister Den Toom heeft onlangs in antwoord op schriftelijke Kamervragen gezegd, dat de burgerij niet van tevoren moet worden gewaarschuwd wanneer er gens munitie wordt geladen of gelost, omdat een dergelijke mededeling slechts onrust zou veroorzaken. Op het ministerie van Defensie wordt onderzocht waar een nieuwe ligplaats voor het verladen van munitie kan wor den gevonden. De nieuwe ligplaats zal vermoedelijk wederom in de provincie Utrecht worden gesitueerd. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In de nacht van zon dag op maandag, kort na één uur, vond op de Rijksstraatweg een vreselijk on geval plaats, dat het leven kostte van de 24-jarige uit Alkmaar afkomstige ver pleegster mej. Van Twisk. Haar 26-jarige zuster, eveneens verpleegster, werd zeer zwaar gewond in het St. Jozef Ziekenhuis opgenomen. Deze ramp voltrok zich na dat de auto van de slachtoffers frontaal in botsing kwam met een andere per sonenauto. Laatstgenoemd voertuig werd bestuurd door een 36-jarige automobilist uit Beverwijk. Beide auto's vlogen kort na de botsing in brand. Volgens de politie was de man onder de invloed van sterke drank. Omstanders slaagden erin de 26-jari- ge verpleegster uit de fel brandende auto te halen. Voor haar zuster kwam hulp echter te laat. Zij kwam jammerlijk in de vlammen om. De Beverwijker kon met hulp van omstanders even eens uit zijn brandende auto worden ge haald. Kort na zijn redding nam hij ech ter de vlucht. Een speurhond wist hem evenwel omstreeks 5 uur te vinden. De man lag te slapen in een wortelenveld. Aangezien de man slechts licht gewond (Van onze streekredactie) HAARLEMMERMEER. In de nacht van zaterdag op zondag is op de Schip- holweg in Haarlemmermeer de 19-jarige bedrijfsassistent L. M. van Keulen uit Amstelveen om het leven gekomen. Het slachtoffer kwam met zijn auto bij het inhalen frontaal in botsing met een vrachtwagen. De bedrijfsassistent werd op slag gedood. (Van onze economische redactie) HAARLEM. De Hoogovens in IJmuiden zijn door de bewindvoer ders van J. B. van Heyst en Zonen in Den Haag benaderd voor overneming van de radiatorenfabriek. Dit is van morgen van de zijde van Hoogovens meegedeeld. In het weekeinde is ook een groot aantal andere Nederlandse bedrijven gepolst. Zoals bekend verkeert het Haagse be drijf in ernstige moeilijkheden, waarbij het niet ondenkbaar is dat het 900 man tellende personeel zal worden ontslagen. Hoogovens kan mogelijk belangstelling voor het Haagse bedrijf hebben op grond van staalleveranties. Vorig jaar nam Hoogovens het toen eveneens in moeilijk heden verkerende Arnhemse bedrijf van Rijnstaal over. was werd hij in het politiebureau van Heemskerk ingesloten. Een drietal jongemannen uit Heems kerk had reeds in Beverwijk getracht de man het rijden te beletten. Dit gelukte hun echter niet. De man reed naar Cas- tricum, dronk daar nog een biertje en stapte opnieuw in zijn voertuig. De drie jongens volgden hem opnieuw, omdat zij bang waren dat er iets zou gebeuren. Zij zagen hem vanaf Castricum zigzag gend over de weg gaan met bovenge noemd fataal gevolg. Ovidius Wie in het verborgene heeft geleefd, heeft gelukkig geleefd. (Van onze sportredactie) SOESTERBERG. Een straf van vier dagen licht arrest die de DFC-er Jan Klijnjan vrijdag opliep, zal hem niet ver hinderen woensdag zijn debuut te maken in het Nederlands elftal. Zijn comman dant die de straf van Klijnjan in ver band met de gisteren gespeelde wedstrijd van DFC al een keer had opgeschort heeft Klijnjan opnieuw clementie ver leend. Zijn straf gaat nu vandaag in. Woensdag krijgt hij echter een dag ver lof en donderdag en vrijdag zit de Dordtse schutter de rest van zijn straf uit op Soes- terberg. Soldaat Klijnjan was vrijdag ochtend te lang op bed blijven liggen en te laat in de eetzaal verschenen voor het ontbijt. (Van onze correspondent) ZAANDAM Vrijwel onmiddellijk na de opening van de eerste Zaanlandse sporthal zaterdagmiddag door minister dr. M. A. M. Klompé in Wormer, heeft het gemeentebestuur van Wormer laten weten dat het allerminst ingenomen is geweest met de komst van de minister. Het had liever gezien dat het bestuur van de Stichting Sportzaal Zaanstreek noord de commissaris der koningin of dr. W. van Zijll van de Nederlandse Sport Federatie had uitgenodigd omdat de Pro vincie en het N.S.F. subsidie hebben ge geven (respectievelijk 40.000 en 75.000) Het departement gaf geen cent. Ook het feit dat dr. Van Zijll en de gedeputeerde dr. C. G. M. Miermans bei den wel bij de opening aanwezig, geen ge legenheid hebben gekregen na de minister te spreken, hoewel zij dat wilden, heeft kwaad bloed bij het gemeentebestuur ge zet. Dr. van Zijll mocht later wel op de re ceptie spreken, maar was toen al verdwe nen, met de cheque van 75.000 op zak. Minister Klompé ondervond op weg naar de sporthal moeilijkheden met het bereiken van de gemeente Wormer. Eerst kwam zij in Westzaan terecht, later in de omgeving van Purmerend. Via het smalle Jisperdijkje reed ze tenslotte uit de rich ting Purmerend het vlaggende Wormer binnen. ADVERTENTIES -fr 30 50 KORTING op ALLE brilmonturen. Ziekenfondsleden glazen op re cept ZONDER bijbetaling. Kinderen 7.50 of 11.00 reductie op het montuur. -fr 2 jaar garantie tegen breuk en verlies. f3- 100% SERVICE Jansstraat 56 - Haarlem - Tel. 10180 tegenover gerechtsgebouw Rijksstraatweg 86 c - Haarlem - Tel. 51254 Barteljorisstraat - Haarlem - Tel. 15352 Leidsestraat (bij Koningsplein) Telefoon (020) 22 35 96 - Amsterdam 250 gram supermalse PAARDEBIEFSTUK 1.98 500 gram SCHOUDERKARBONADE 2.48 3 SLAVIN KEN 99 ct. N. RES, Plein 1945 no. 53, IJmuiden

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 1