BH KAROLY SOOS WIJZIGDE OOSTDUITSE DEFENSIE Oranje en zijn tegenstander Jack Dempsey sloeg James Corbett knock out Softbalmeisjes maakten (mooie) indruk in de VS Ton voor invalide in sporttoto i |J| fris in de mond Derde zege van Janssen in Spanje Post versloeg Eddy Merckx Conferentie over doping uitgesteld Jan van Katwijk greep militaire wielertitel - VIA EEN COMPUTER - Weer remise voor Dormer Schaaktiental naar Barcelona Rus zwom Europees record Nederlands record voor Opdenoordt Tennisploeg tegen West-Duitsland Zelfde aanval als in Leipzig ESCA wil in Utrecht spelen Finalisten 47 1 Driemaal winst voor Wagenaars Kanaal-record AALDERT STOBBELAAR yGeen profvoetbal WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1967 21 Weer groot bokstoernooi Ada Kok tweede op Duitse wereldlijst V'IIISlllliillr Nederlagen van bridgers ..lx;: - AMSTERDAM De Oostduitse voetbal ploeg, die vanavond in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen Nederland in het veld komt, zal in de achterhoede drastisch gewijzigd zijn in vergelijking met het elftal, dat op 5 april in Leipzig dankzij de beruchte hoekschoppenstorm met 4-3 won. Doelman Wegang is vervan gen door Blochwitz. Hij zal behalve Geis- ler, die gehandhaafd is, Wruck en Bransch voor zich hebben. Of Fraesdorf zal spelen staat nog niet vast. Indien blijkt, dat de Oostduitse crack Urbanczyk weer fit is, dan zal deze uit het Europese elftal be kende speler worden opgesteld. In de voorhoede blijven Ducke, Frenzel, Erler en Vogel gehandhaafd. Van de res terende drie spelers uit Leipzig, Pankau, Koerner en Noeldner zal er dus minstens 1 moeten afvallen, misschien zelfs 2, om dat voor de middenlinie ook Irmscher een goede kans maakt. Of Soos zijn ploeg net als in Leipzig in het 3-2-5 systeem zal laten aantreden of in 4-2-4 liet hij in het midden. In Leipzig completeerde Noeldner als rechtsbinnen de 5-mansvoorhoede. Gisteravond oefenden de Oost duitse spelers in het Olympisch stadion. FIGUERAS. Jan Janssen heeft gis teren zijn derde ritoverwinning behaald in de ronde van Catalonië. De Neder lander toonde zich de snelste van een groep van vijftigtal coureurs in de eind sprint en bracht daardoor het eerste ge deelte van de zevende etappe, een rit van 86 km van Camprodon naar Figue- ras, op zijn naam. Anquetil was winnaar van de tweede rit tussen Figueras en Estartit, 47 km, tegen her horloge in een tijd van 01:08.10. Anquetil nam daarmee de leiderstrui over van de Spanjaard Delmoral. OOSTENDE. Peter Post heeft gister avond omnium wedstrijd tegen de wereld kampioen Eddy Merckx gewonnen. Hij won de sprint en ook de puntenwedstrijd over negen ronden. Merckx won een ron dewedstrijd met vliegende start in 15 se conden. De wereldkampioen Patrick Sercu ver sloeg de Italiaan Beghetto. De Belg won de eerste rit met een lengte verschil in 12 seconden. In de tweede manche ging hij een kwart wiel eerder dan Beghetto over de finish. ADVERTENTIE Zodra u de frisse en zuivere snaak van dubbel gezuiverde Doublemint proeft merkt u boe koel en aangenaam Doublemint uw mond en adem houdt. Koop vandaag nog een pakje Doublemint - plezier voor twee - en ondervind zelf hoe Doublemint uw smaak ver frist. MILAAN De „rondetafelconferentie over doping" van een speciale commissie van de U.C.I., die op 15 september in Mi laan zou worden gehouden en waarop de officiële lijst van verboden stimulerende middelen zou worden opgesteld, is ver- ichoven naar een nog nader bekend te maken datum. Dit is door de Italiaanse wielerfederatie die een en ander organi seert bekend gemaakt. NEDERLAND Pieters Graafland Suurbier Israel Groot Klijnjan Cruyff scheidsrechter Wharton Vogel Frenzel Irmscher Eijkenbroek Veldhoen Muller (aanv.) Nuninga Keizer Q (Schotland) Erler (aanv.) Ronald Ducke Pankau Bransch OOST-DUITSLAND Geisler Wruck Fraesdorf Blochwitz (Van onze wielermedewerker) ZANDVOORT In het militaire wieler kampioenschap, gistermiddag op het cir cuit van Zand voort, heeft Jan van Kat wijk (vorig jaar derde) zich onbetwist de beste getoond. De 21-jarige luchtmacht soldaat uit Oloo (N.Br.) en op de vlieg basis Ypenburg gelegerd, dit seizoen reeds acht keer eerder winnaar van de een of andere koers en driemaal triom fator in een ploegentijdrit, maar voor de strijd om de regenboogtruien gepasseerd, bleek de sterkste sprinter van een vijftien man sterke kopgroep. Rappe finishers als Cor Leunis en Richard Bukacki, succesvol in Belgische koersen, kwamen een halve lengte op Van Katwijk te kort. Onder de 71 deelnemers bevond zich zich slechts een handvol favorieten. Jan van Katwijk, Frokke Kooi. Richard Buka cki, Cor Leunis, Gerrit Leferink en Peter v.d. Donk. Zij hebben het verloop van de ze kampioensrace bepaald. Alleen v.d. Donk moest door een val de strijd sta ken. De overige kanshebbers gingen elf ronden voor het einde op zoek naar ze ven vluchtelingen en kregen daarmee al snel aansluiting. In de kopgroep gaven Burink, Leferink, Van Katwijk en Bukacki de toon aan. Helaas moest Leferink door pech zijn positie prijsgeven. Hij kwam echter na een sterke achtervolging op nieuw bij. De uitslag was: 1. J. van Katwijk, de 123 km. in 3.05.00; 2. C. Leunis, 3. R. Bu kacki, 4. P.v.d. Kruis. 5. W. van Steenis, 6. A. Ravensbergen, 7. G. Leferink, 8. J. Burik, 9. F. Kooi, 10. H. Holstege. De Haarlemmer Gerrit van Krimpen won de sprint van het verslagen peloton om de negentiende plaats. DEN HAAG. De Nederlandse Boks- bond, die vorig jaar ter gelegenheid van het vijfenvijftig jarig bestaan een groot internationaal toernooi organiseerde, zal het komende jaar opnieuw een dergelijk toernooi houden. De wedstrijden, waarvoor boksers uit twaalf landen zullen worden uitgenodigd, worden in de tweede week van mei gehouden. MIAMI ^pEACH. Voor een enthousiast meelevend publiek hebben de oud- wereldkampioenboksers in het zwaargewicht Jack Dempsey en James Corbett in Miami Beach een boeiend gevecht geleverd, dat door Dempsey in de zevende ronde werd gewonnen toen Corbett, die door zijn immer correcte optreden binnen en buiten de touwen de erenaam „gentleman Jim" verwierf, knock out ging De wedstri,jd speelde zich af in een computer waarin meer dan honderd Ameri kaanse boksexperts hun kennis over zestien van de beste zwaargewichten, die ooit in de ring hebben gestaan, middels ponskaarten hebben gedeponeerd. Men wil op deze manier uitvinden wie de beste zwaargewicht-bokser aller tijden was. Toen het „helpers weg, eerste ronde" klonk en het gevecht tussen Dempsey en Corbett aanving, bevatte het rekentuig niet minder dan ruim 10.000 gegevens over onder meer snelheid, punch, uithoudingsvermogen, ringtechniek, incasseringsver mogen, mentale instelling en vechtlust van alle „deelnemende" boksers. De „gevechten" worden in de loop van de week voortgezet en ondeivinden in de Verenigde Staten een ongedachte belangstelling. HAVANNA. In de 15e ronde van het Capablanca-schaaktoernooi, in Ha vanna, is de Nederlandse grootmeester Jan Hein Donner remise overeengekomen met de Zuidslaviër Gligoric. Donner be zet in het algemene klassement de ze vende plaats met acht punten. De Deen Bengt Larsen staat eerste met 11% punt en een afgebroken partij. DEN HAAG. Het Nederlands schaak tiental zal op 16, 17 en 18 september deel nemen aan een in Barcelona te houden vierkamp, waarin verder uitkomen de lan denploegen van Spanje, Zwitserland en België. Deze vierkamp geldt als voorwed strijd voor het door de wereldschaakbond georganiseerde toernooi om de Europese beker voor landenploegen, waarvoor totaal achttien landen hebben inschreven. Acht hiervan zullen in de finale uitkomen. Het Nederlandse team bestaat uit Bouwmees ter, Kuypers, Prins, Ree, Van Scheltinga, Barendregt, Scholl, Cortlever, Hartoch, Jongsma en Kramer. Wegens schaakver plichtingen waren Donner en Langeweg niet beschikbaar. MOSKOU De Rus Alexander Gorde- jev (19) heeft vandaag tijdens een ont moeting tussen Sovjet- en Oostduitse mili tairen het Europese record op de 100 m vlinderslag op 58,4 sec. gebracht. BRUSSEL. De Kimbria-atleet Nol Opdenoordt heeft gisteravond tijdens in ternationale atletiekwedstrijden in het Heyselstadion het Nederlandse record op de 3000 meter gebroken. Hij liep de af stand in 8.07.6, hetgeen 0.2 seconde snel ler is dan de tijd waarmee Joep Delnoye sinds juli 1959 recordhouder was. Opden oordt moest ondanks zijn recordverbete ring genoegen nemen met de tweede plaats achter de Belg Dumon, die precies vier seconden eerder door de finish ging. De 800 meter leverde een overwinning op voor Anton Blok van Suomi. Zijn tijd was 1.51. DEN HAAG De Nederlandse tennis ploeg, die zaterdag en zondag aanstaande in Maastricht uitkomt tegen West-Duits- land, is als volgt samengesteld: HEREN: Tom Okker, Jan Hajer. Evert Schneider, Nick Fleuri en Peter Scholtz. DAMES: Astrid Suurbeek, Marijke Jan sen en Lidy Jansen Venneboer. De Duitse ploeg bestaat uit de volgende spelers en speelsters: HEREN: Hans-Joachim Plötz, Lothar Pawlik, Jürgen Faszbender, Hans-Jürgen Pohmann en Karei Meiier. DAMES: Helga Schultze, Kora Schedi- wy en Kerstin Seelbach. DUSSELDORP Volgens een in Duits land ontwikkeld puntensysteem heeft de 15-jarige Amerikaanse Debby Meyer op het ogenblik de scherpste wereldtijd in haar bezit en neemt Ada Kok de tweede plaats op de samengestelde ranglijst in. Men ging daarbij uit van de wereldre cords ten tijde van de laatstgehouden Olympische Spelen en kende aan alle re cords 1052 punten toe. Al naar gelang de mate van verbetering kon men er punten aan toevoegen. Zo kwam Debby Meyer aan 1152 punten voor haar 4.29.0 over de 400 meter vrije slag. Ada Kok kreeg twee punten minder toebedeeld voor de 2.21.0 op de 200 meter vlinderslag. Op de derde plaats kwam de Amerikaanse Catie Ball met 1146 punten (2.39.5 op de 200 meter schoolslag). De strijd van vanavond zal wel in Oost- Europa op de televisieschermen te vol gen zijn, doch voor zover thans bekend niet in ons land. Het Olympisch stadion is volgens de heer Burgwal nog lang niet uitverkocht. Tienduizenden plaatskaarten liggen nog op kopers te wachten. Wel zullen na afloop in een uitzending van 25 minuten hoogtepunten van de strijd op het scherm worden gebracht. UTRECHT Landskampioen zaalhand bal ESCA VC uit Arnhem heeft besloten, behoudens toestemming van het bestuur van het Nederlandse handbalverbond, de thuiswedstrijden voor het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen in Utrecht te spelen, daar de titelhouder in eigen gemeente niet over een sporthal kan beschikken. Data en tegenstander voor de eerste ronde zijn nog niet bekend. AMSTERDAM. De finalisten voor het Nederlands-kampioenschap ankerka der 47/1, dat van 21 t/m 24 septem ber in Nunen bij Eindhoven wordt ge houden, zijn: titelhouder Hans Vultink (Aalten), Tini Wijnen (Oss), Joop Roo- denburg (Voorhout), Lambert van Leur (Oss), Henk de Kleine (Kampen), Henk Scholte (Eindhoven), Lambert van Nijnat- ten (Steenbergen) en Janus Jacobs (Am sterdam). Jan Wagenaar was in Hilversum gisteravond weer tweemaal niet te houden. Wagenaar Sr. ging eenmaal als eerste over de finish Darius-prijs: 1. Dynamica (C. Blokdijk); 2. Fabiola Norton; 3. Diablo. Toto win. 5.60. pl. 1.70, 1.20, 2.50, koppel 7.40, cov. 2.70, trio 96.10. Attila-prijs: 1. Gezina (J. Wagenaar Jr.); 2. Gré Hollandia; 3. Georga van Rhea. Toto: win. 5.90, pl. 1.70, 1.70, 1.70. koppel 9.90, cov. 4.20 Midas-prijs: 1. Clara William (F Alkemade); 2. Dorothea; 3. Doortje Dartel. Toto: win. 3.10, pl. 1.40, 1.60, 2.koppel 5.cov. 5.40, trio 115.70. Grote September-prijs: 1. Duchesse Mac (J. Wagenaar Jr.); 2. Dakota Scotch; 3. Blauwe Reiger S. Toto: win. 2.50, pl. 1.60, 1.50, 1.60, koppel 3.80, cov. 4. Alarik-prijs: 1. Flevo Akerendam (P. Stroo- per); 2. Floris Kan; 3. Frieda Zele W. Toto: win. 26.20, pl. 6.10, 4.60, 2.20, koppel 57.80, cov. 11.80. Kreon-prijs: 1. Boy van Quick (J. Wagenaar Sr.); 2. Buermann B; 3. Zilo. Toto: win. 1.80, pl. 1.20, 1.30, 3.80, koppel 2.cov. 2.90, trio 23.80. Oteron-prijs: 1. Empereur Mac (J. van Dooye- weerd); 2. Carel Bond W; 3. Diana Enterprise. Toto: win. 6.60, pl. 2.10, 3 90, koppel 25.cov. 5.30. Totalisator-omzet 157.260,50. (Van onze sportredactie) HAARLEM. De Nederlandse soft- balploeg, die onlangs een tournee door de VS heeft gemaakt, heeft daar ook om andere dan sofbaltechnische kwa liteiten indruk gemaakt In het blad Sports Illustrated geeft één van de re dacteurendie het softbalwereldtoer- nooi in Stratford versloeg, de volgende indrukken weer over de Nederlandse meisjes: „een fijne oase van schoon heid in een veld van deelneemsters met o.a. de Webb Cats uit Yakima (Wash.), die trucks besturen als per soneel van oude man Webb's" vervoer maatschappij, was het buitenlands ge zelschap. de meisjes uit Nederland. fint «.IK tc~ j V -... Tbc fïwyiKwy tóf ntóritef n.i r ..-tv A.-i \'MA* 1 »i# lts» dw imsssi t cerUBO tb<7 f t wko .«ys* «arty !.*■-» Foto (organisator van het toernooi), cbe niet gewend is aan zo'n vrouwe lijke pracht op een softbalveld, maar die als 59-jarige zeker de ogen niet in de zak had, vroeg steeds naar de Nederlandse meisjes en die zag je dan ook onmiddellijk, omdat ze wer kelijk iets hadden. Die meisjes ver geet je dan ook niet zo licht. De her innering aan de werpster, Ineke van der Veldt, blijft het langst bij. Ineke heeft verschrikkelijk mooie blauwe ogen en blond haar, dat golvend naar Ineke van der Veldt, typiste bij de Algemene Bank Nederland in Haar lem, werpster bij DSS: meisje met „terrific blue eyes". De verslaggever van Sports Illustrated vergiste zich wel. Ineke heeft namelijk „terrific green eyes". omlaag valt over haar gezicht". Tot zover de verslaggever van Sports Il lustrated. WAGENINGEN „Wij zijn allebei in valide, dus het zal best te pas komen" was liet nuchtere commentaar van de 62-jarige mevrouw van Eden-van Ernst op het feit dat haar man, een 64-jarige gepensioneerde sigarenmaker, deze week als enige de 13 totokruisjes op het pool- formulier goed invulde en daarmee de hoofdprijs van 100.000 in de wacht gaat slepen. Het aan de Wageningse Veerweg wo nende echtpaar Van Eden heeft van de toto-commissie nog geen bericht ontvan gen, nadat men zondagmiddag luisterend naar de radio zelf ontdekte alle toto uitslagen goed voorspeld te hebben. Des gevraagd deelde de toto-commissie ons mee dat er tot nu toe slechts één fout loos poolformulier werd ingestuurd en wel dat van de Wageninger Van Eden. Van de beschikbare geldprijs, groot 160.823, zal dus een ton naar het Wageningse gezin gaan. „Wat we er mee gaan doen? Daar zul len we eerst nog over moeten praten. We weten het nog niet. Mijn man, reeds vele jaren astma-patiënt, kan niet reizen om dat hij steeds ingespoten moet worden. En ikzelf tob al jaren met mijn benen. Daarom zullen we het voorlopig op de bank zetten. Later kunnen de kinderen (zoon en schoondochter) er gedeeltelijk van profiteren. Maar we gaan vast geen buitensporige dingen doen", aldus me vrouw van Eden. De heer van Eden poolt bij de volleybal-vereniging VADA, waarvan hij reeds vele jaren lid is. Nitindra Roy (27 jaar) uit India heeft gisteren een nieuw wereldrecord gevestigd door in 10 uur 21 minuten van Engeland naar Frankrijk te zwemmen. Een poging Het Kanaal zonder onderbreking in beide richtingen te bedwingen moest hij opge ven wegens borstpijn en kramp. Het vorige record (10 uur en 23 minuten) werd in 1960 gevestigd door Helge Jensen, een in Denemarken geboren Canadese. DUBLIN. Op de Europese bridge- kampioenschappen in Dublin leden beide Nederlandse ploegen een nederlaag. Het herenteam verloor met 5-3 van Grieken land en het damesteam met 6-2 eveneens van Griekenland. (Van onze sportredactie) Zandvoortmeeuwen mag de familie Stobbeldar wel dankbaar zijn. De drie gebroeders Seine, Arend en Aaldert - hebben niet weinig bijgedragen tot de recente successen van de kersverse tweedeklasser. Seine als gewaardeerde kracht in de defensie en zijn beide jon gere familieleden als uiterst bruikbare schutters in de voorhoede. Hoe nuttig bleek wel toen aan het einde van het seizoen de balans werd opgemaakt- Middenvoor Aaldert en linksbuiten Arend bleken samen precies de helft (30) van het totale aantal Zandvoortse treffers voor hun rekening te hebben genomen. Bovendien was Aaldert „ik ben de langste van de drie. Pre cies twee meter op m'n sokken" samen met Nijkamp topscorer met ne gentien doelpunten. 21-jarige Aaldert gelooft dat de pro motie van Zandvoortmeeuwen voor een groot deel het werk geweest is van oe- fenmeester Nieuwenhuis. „Het was ook wel leuk dat we VVB zondag met 7-2 Aaldert Stobbelaar klopten. Nieuwenhuis stond een paar jaar geleden nog bij VVB in het doel. Toen verloren we met 6-1." Na de komst van Nieuwenhuis is dat niet meer voorgekomen. Het afgelopen sei zoen verliet de Zandvoortse ploeg het veld slechts eenmaal met lege handen. Bovendien ging men in de tweede klas se overdonderend van start. Arend Stobbelaar had met drie treffers het grootste aandeel in de produktie. Men overweegt dan ook hem de komende twee zondagen per auto uit Duitsland, waar hij zijn herhalingstijd vol maakt, op te halen en weer terug te brengen. Voorlopig ziet het er niet naar uit dat Zandvoortmeeuwen zijn Stobbe laars zal verliezen aan het betaalde voetbal. Aaldert voelt er in ieder ge val niet veel voor. „Ik ben nog door geen club benaderd, maar ik zou niet willen ook. In ieder geval niet bij een tweederangsclub. Ik ga geen vier avon den per week trainen voor een paar centen. Seine heeft een paar jaar ge leden wel een aanbod van Haarlem ge had, maar dat heeft hij afgeslagen. Zo lang het hier prettig voetballen is blijf ik". Hulpbode op het Zandvoortse gemeen tehuis Aaldert Stobbelaar wil ook nog wel een prognose geven over het ver loop van de competitie. „We gokken op een plaats bij de bovenste drie. Mis schien brengen we het nog verder. Ver leden jaar hebben we weinig last van blessures gehad, als dat weer het ge val is kunnen we goed meedraaien". De prognoses van Aaldert Stobbelaar voor de toto van het komende week einde luiden: TOTO 7 TelstarGo Ahead DOS—ADO FeijenoordFortuna '54 VolendamNAC Sittardia—NEC MVVSparta FC TwenteXerxes-DHC GVAV—PSV GooilandVeendam ZFC—EDO WageningenNO AD BaronieRoda JC HeerenveenHilversum TOTO 8 EindhovenRCH FC VW-FC Den Bosch Vitesse—SW VolewijckersCambuur RBCBlauw Wit Willem II—HVC Alkmaar-ZaanstreekDFC HaarlemVelox Holland Sport—Elinkwijk Hermes DVSFortuna VI. PECSC Drente Helm. SportZwolse Boys LimburgiaDe Graafschap 3 2 1 3 1 1 1 1 1 3 1 1 2 ATLETIEK. De Rotterdamse atleet Aad Ste.vlen van Metro heeft in Etten het Nederlandse record op de 10 mijl ver beterd en gebracht op 50 minuten 30,5 seconden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 21