Eerste steen gewijd van het nieuwe Oud-Katholieke centrum in IJmuiden - Verenigingsnieuws uit de IJmond RAIFFEISENBANK NCVB helpt kinderen in bankstellen indsor wi gehandicapte Nederland I Serenade aan jeugdige redders Betaling abonnementsgeld per giro Neem nu een kwartaalabonnement! Door Monseigneur J. y. d. Oord Teleurstellende Nivon-avond Goedkope Philips lampen morgen ook in Haarlem en IJmond Kort IJmondnieuws Afdeling IJmuiden zeer actief Aquarianen gaan tot actie over IJmuider Courant ^cPAüa. woninginrichting VERSPUIJ Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 oktober gratis WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1967 5 O NUTSS PAAR BANK Velsen-IJ muiden Beverwijk Kort nieuws Laat het overschrijven naar een kosteloze en rentedragende privé-rekening. Vraag folders of mondeling advies bij de spaarbank en alle bankzaken Beverwijk: Groenelaan 52 President Kennedyplein 4 Europaplein 22 Wijk aan Zee: Verlengde Voorstraat 12 Heemskerk: Raadhuisplein 6 □muiden: Kennemerlaan 57 Canopusplein 1 Driehuis Driehuizerkerkweg 89 klassiek en modern voor elk wat wils voor iedere beurs maar altijd van bijzondere kwaliteit a I -i: I Onder grote belangstelling ver richtte de hoogbejaarde oud-bis schop van Haarlem, monseigneur J. van der Oord, de plechtige eerste steenlegging voor de kerk van de H. Adelbertusparochie in IJmuiden- Oost. ADVERTENTIE WOENSDAG 13 SEPTEMBER Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 uur. DONDERDAG 14 SEPTEMBER Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting, spreekuur leidster: van 9.30-12 u. in de Willebrordstraat 102, in IJmuiden, tel. 02550-10715. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10-12.30 uur en 14.30-17.30 uur; uitleenpost IJmuiden-West, bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228c, 16-17.30 uur; Gem. bibliotheek en r.k. bibliotheek in Santpoort-Zuid, Wijkcentrum „De Duin pan", Willem de Zwijgerlaan: 14.30-17.30 en 19-21.15 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen pp werkdagen van 10 tot 12 uur. WOENSDAG 13 SEPTEMBER Huize „Scheybeeck", Velserweg 2, 19.30 uur: Bloemschikken en plantenverzorgen, door de St. v. huish.- en gezinsvoorlich ting. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.45-22 u. Verenigde Openbare Bibliotheken Be verwijk-Heemskerk; Beverwijk, Hendrik Burgerstr. 70, volw.: 15-17.30 u. en 19-21 u.; jeugd: 15-17.30 u.; Arendsweg 61, volw. 15-17.30 u.; jeugd: 14-17.30 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44, jeugd: 14.30-17.30 u.; Meerestein, Parmentierstraat 2, jeugd: 14.30-17.30 u.; Wijk aan Zee, De Zwaan straat 4a, volw.: 19-21 u.; jeugd: 14.30- 17.30 u.; Heemskerk, Kerkweg 45, volw.: 19-21 u.; Ruysdaelstraat 2, jeugd: 14.30- 17.30 u. DONDERDAG 14 SEPTEMBER Huize „Westerhout", Westerhoutplein 5, 13.30 u.: Naai- en kniples voor bejaarden door St. Recreatie Bejaardenzorg. Huize „Scheybeeck", Velserweg 2, 14 u.: Hoedjes maken door de St. v. huish.- en gezinsvoorlichting. Huize „Scheybeeck", Velserweg 2, 14 u.: ,,Van top tot teen verzorgd", door de St. v. huish.- en gezinsvoorlichting. Buurthuis ,,De Lichtboei", 19.30 u.: Bloemschikken door de St. v. huish.- en gezinsvoorlichting. Sportfondsenbad. Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 u en 20.15-21.30 u. Verenigde Openbare Bibliotheken Be verwijk-Heemskerk: Alle leeszalen geslo ten. Val van dak. De 57-jarige PTT-ambte- naar J. D. Weyze uit Monnikendam is bij een val van het dak zo ernstig aan het hoofd gewond, dat hij kort na aan komst in het ziekenhuis te Purmerend is overleden. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Voorafgegaan door een misdienaar met het kruis en de pastoors van de H. Adelbertus en de H. Engelmundusparochies in IJmui den begaf monseigneur J. van der Oord, rustend bisschop van Haarlem van de Oud-Katholieke Kerk, zich dinsdagmorgen omstreeks half twaalf, gevolgd door een kleine stoet met onder meer het kerkbestuur van de H. Ad^lbertus-parochie, naar het bouwterrein nabij de schouwburg in IJmuiden-Oost, waarop het kerkelijk centrum van de parochie van de H. Adelbertus in aanbouw is. Een grote groep belangstellenden wachtte hier de stoet op om getuige te zijn van het zegenen van de funda menten en het wijden van de eerste steen door de vijfentachtigjarige oud bisschop, die tot september jongst leden zijn hoge ambt heeft vervuld. IJMUIDEN Het NIVON heeft gister avond in het Cultureel Centrum het sei zoen geopend met een dia-avond. De heer L. van Beek vertelde, ondersteund door dia's, het een en ander over zijn vakan ties in de Dolomieten en het Mont Blanc- gebied. De aanwezigen zagen veel plaatjes van bergen en over het algemeen van te veraf gefotografeerde bloemen, die veel te wei nig werden gecompenseerd door actie foto's van mensen. Als een spreker vertelt over een sprook jesdorp als Canazei of Arabba dan wil men van zo'n dorp wel eens wat zien. De eenzijdige keuze leidde tot een over het algemeen tamelijk kleurloos geheel, dat toch door het toepassen van goede muzikale illustratie aanmerkelijk had kunnen worden opgefleurd. Nu onder scheidde het zich in niets van de dia series, die vakantiegangers in hun huis kamers plegen te vertonen. Afgezien dan van de close-ups van reisgenoten. Een voordeel was dit niet, want we zouden bij voorbeeld graag eens de gids in beeld hebben gezien. En waarom niet eens zo'n gezellige bergkoe? De tekst van de heer Van Beek was dok allesbehalve volledig. Hij raadde bij voorbeeld eind juni- begin juli als de beste tijd aan voor een bezoek aan de Dolomieten. Maar dan had hij erbij moe ten vertellen, dat het door hem aanbe volen bestijgen van de Piz Boe meestal nog niet mogelijk is vanwege de sneeuw en dat dan verschillende van de door hem genoemde kabelbaantjes nog niet in be drijf zullen zijn. (Van onze economische redactie) HAARLEM. De prijzenslag met de gloeilampen van Philips gaat zich morgen ook uitbreiden tot Haarlem en de IJmond. Naar wij vernemen heeft een aantal su permarkten namelijk besloten om ook hier de lampen (die geïmporteerd worden uit West-Duitsland) te verkopen tegen prijzen die 13 tot 33 cent lager liggen dan de adviesprijzen van het Eindhovense concern. Zoals gisteren gemeld is de prijzen oorlog gisteren in Amsterdam begonnen bij supermarkten van Jac Hermans en Dirk van de Broek. Zij verkopen in hun winkels lampen van 40, 60, 75 en 100 watt voor de eenheidsprijs van 69 cent. De prijs die Philips adviseert is voor een lamp van 40 watt 82 cent, 75 watt 97 cent en voor een lamp van 100 watt 102 cent. Philips heeft op deze gang van zaken nog geen commentaar „Men beraadt zich over eventueel te nemen stappen". 'isi Onder de belangstellenden bevond zich onder meer de pas gekozen bisschop van Haarlem G. H. van Kleef uit Rotterdam, van wie nog niet bekend is of hij zijn be noeming zal aanvaarden. Voorts waren bij de plechtigheden on der meer aanwezig professor M. Kok uit Den Haag, de pastoors van de Oud-Katho lieke parochies in Aalsmeer en Amster dam, de secretaris van het episcopaat H. J. W. Verhey, deken H. G. Korstman van de Rooms-Katholieke Kerk uit Bever wijk, ds. J. A. Tiemens, gereformeerd predikant te IJmuiden, vertegenwoordi gers van de oecumenische raden in Be verwijk-Heemskerk en Velsen, wethouder J. van Leeuwen van de burgerlijke ge meente Velsen, architect en aannemers. Monseigneur Van der Oord hield eerst een korte toespraak, waarin hij onder meer zei: „Als God het wil zullen de mu ren van het bouwwerk dat hier verrijst een heilige ruimte omsluiten. Het is ge rechtvaardigd naar oud gebruik de funda menten te zegenen en de eerste steen te wijden. De apostel Paulus bracht ons de heilboodschap dat het hechte fundament van God onwankelbaar is. Het funda ment van dit gebouw is slechts mensen werk, maar het is een fundament tot Gods eer, hetwelk ons doet bedenken dat de zaak van Christus onwankelbaar is en dat de duistere machten van het ongeloof Zijn werk niet kunnen vernietigen". Na de gebeden las pastoor J. C. M. Ke- man van de Adelbertusparochie de oor konde voor, die vervolgens in een koker werd neergelaten in de daarvoor bestem de opening, waarna hij aan de bisschop de troffel aanreikte waarmee deze de plech tige steenlegging zou verrichten. Na de bisschop voerden ook pastoor Keman en de leden van het kerkbestuur de drie troffelslagen uit. Toen de plechtige steenlegging een feit was sprak monseigneur Van der Oord de wensen uit, dat de koker nooit aan het dag licht zou worden blootgesteld als gevolg van calamiteiten en dat de koker voor toekomstige geslachten een getuigenis zou zijn van het godsgeloof en de gods vrucht van deze generatie. Na de aloude liturgische plechtigheden en de samenzang van alle aanwezigen richtte pastoor Keman zich namens bouw commissie en kerkbestuur met dankwoor den tot de hoogbejaarde bisschop voor zijn komst naar IJmuiden en hield de pries ter een korte toespraak met als thema: „Zijn huis zijn wij". Allen begaven zich vervolgens naar de foyer van de schouwburg waar tijdens een receptie gelegenheid tot gelukwensen werd gegeven. Tijdens deze receptie bood pastoor A. J. Glazemaker namens de Engelmundus- parochie in IJmuiden symbolisch de eer ste steen aan in de vorm van een finan ciële toezegging van de zusterparochie. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Op het ogenblik dat verleden week volwassenen faalden om de achtjarige Robbie Prins uit Drie huis hier uit de tankgracht van een wisse verdrinkingsdood te redden, bleken vier kranige jongens tussen tien en veertien jaar hun plichten beter te verstaan. Over dit unieke reddingsgeval hebben wij des tijds reeds uitvoerig bericht. Naar aanleiding van deze dappere hou ding en zonder dat de betrokkenen zich hiervan bewust waren, werd twee hun ner dinsdagavond voor hun ouderlijke woning aan de Ladderbeekstraat in Vel- sen-Noord een serenade gebracht door de jeugddrumband „Schulpen-Meerweiden" welk korps beide redders onder zijn le den telt. Voor het front van hun woning geplaatst, namen beide knapen deze mu zikale hulde glunderend in ontvangst. Vervolgens werden Henk Timmert 12) en Johan Broek (13) toegesproken door voorzitter M. J. Marcus, die nog even aan hun moedige daad herinnerde, waar bij hij het betreurde dat de beide ande re redders, Gerrie de Nijs en Bart Hooy niet bij deze serenade aanwezig konden zijn, doch vanzelfsprekend was de hulde ook voor hen bedoeld. Ter herinnering aan deze serenade overhandigde de heer Marcus Henk en Johan tenslotte een boek. Hierna stelde de band zich nog op voor de woning van de zevenjarige tamboer - maitre Sandy Baak in dezelfde straat, die na een wekenlang verblijf in het zie kenhuis weer naar huis was terugge keerd. Ook hier werd een muzikaral wel kom uitgevoerd, vergezeld door het aan bieden van een fruitmand. Invaliden. Familieleden van de gas ten, die zich op het ogenblik voor een vakantieweek aan boord bevinden van het Rode Kruis-hospitaalschip „Henri Du- nant" kunnen vrijdagavond, wanneer het schip weer in IJmuiden arriveert, de gasten bezoeken tussen 19.30 en 20.30 uur. De boot ligt dan bij de klei ne sluis aan de Steigerweg. Spreekuur. De burgemeester van de gemeente Velsen, mr. J. C. Bührmann, is verhinderd op maandag 18 september spreekuur te houden. De wethouder voor het onderwijs, de heer H. de Boer, kan op woensdag 20 september geen spreek uur houden. ADVERTENTIE verdien met uw salaris (Van een verslaggever) IJMUIDEN De eerste bijeenkomst in het nieuwe verenigingsseizoen van de Ne derlandse Christelijke Vrouwenbond, af deling IJmuiden-Oost stond dinsdagavond geheel in het teken van het Christelijk opvoedingsinstituut voor blinde, slechtho rende en meervoudig gehandicapte kinde ren „Bartimeus". De avond werd gehouden in de Petra zaal aan de Spaarnestraat. Het overkoe pelend orgaan van de NCVB zal ter ge legenheid van zijn 50-jarig bestaan (in 1969) dit instituut een cadeau aanbieden in de vorm van een te bouwen kapel, die zal verrijzen op een terrein in Doorn, waar de Bartimeusstichting een nieuw dorp voor meervoudig gehandicapten zal stichten. Om dit geschenk te realiseren, is momenteel een spaaractie onder de 94.000 leden van de NCVB op gang geko men. Alvorens de spreker, de heer B. C. Man- te jr., hoofd van de afdeling publiciteit en propaganda van de Bartimeusstichting, aan het woord te laten, ging de presiden te, mevrouw C. M. J. Huizinga-Tesselaar naar het grote aantal dames op de ge bruikelijke wijze vopr in gebed en medi tatie. Hierna deelde zij mede, dat de pa tiënten van de „Henri Dunant", die vrij- ADVERTENTIE Uw speciale aandacht vragen wij voor onze BANKSTELLEN EETHOEKEN klassieke meubelen verkrijgbaar volgens het moderne aanbouwsysteem. Wij willen u graag alles vrijblijvend tonen en neemt u er gerust de tijd voor want meubelen kiezen vereist overleg. PLEIN 1945 - 2 - IJMUIDEN - TELEFOON 11089 dagavond in IJmuiden aankomt, door de afdeling IJmuiden-Oost zullen worden verrast op een leuke attentie in de vorm van dozen postpapier. Aan de hand van een boeiende film zette de spreker op deze avond uiteen, waar de naam „Bartimeus" borg voor staat. De stichting bestaat nu ruim vijf tig jaar. Begonnen werd met zeven leer lingen in een groot herenhuis in Zeist. Nu telt het instituut alleen al in Zeist meer dan tweehonderd leerlingen, een honderd tal kinderen met een beperkt gezichtsver mogen en nog eens dit aantal kinderen, die het totale licht uit hun ogen hebben verloren. Bovendien heeft de stichting ook tehuizen in Almen, Doetinchem en Lo- chem, waar honderdvijftig blinde kinde ren zijn ondergebracht. Deze kinderen zijn behalve door hun blindheid bovendien ook nog op een andere wijze ernstig ge stoord. Men hoopt in het toekomstige tehuis in Doorn ruim vierhonderd van dergelijke kinderen onder te brengen. 17 kunt het uzelf gemakkelijk ma ken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 12,35, postabonnees 13,85. U kunt het ons gemakkelijker maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voorzien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. In dien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorgadres van de krant vermelden Voor incasso-betalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dit geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Tijdens de eerste ver gadering in het nieuwe seizoen van de aquariumvereniging „Velsen", welke dinsdagavond in één van de bovenzalen van het Cultureel Centrum is gehouden, hebben talrijke leden van gedachten ge wisseld over de activiteiten in het ko mende jaar van de onlangs in het leven geroepen werkgroep. Dit in tegenstelling tot de aangekondigde lezing van de heer J. J. van Raam uit Amsterdam, die een uiteenzetting zou komen geven over wa terplanten en vissen, welke zeer goed in aquaria zijn te houden. Door gebrek aan voorbereiding van de te houden causerie liet de gastspreker echter op het laatste ogenblik verstek gaan. De lezing over dit onderwerp is verschoven naar een later tijdstip, dat valt in de maand oktober. Het kernthema, dat dinsdagavond on derwerp van gesprek vormde, was het naar buiten „reden van de werkgroep van de aquariumvereniging „Velsen". Deze werkgroep is drie maanden ge leden tot stand gekomen en heeft tot doel de vereniging een grotere bekendheid in de gemeente Velsen te verschaffen en bovendien een nauwer contact tussen de leden onderling te bevorderen. Om de eerstgenoemde opzet te ver wezenlijken heeft de uit zeven leden be staande groep twee aquaria onder haar beheer genomen. De ene bak bevindt zich in het buurthuis „De Brulboei", de andere staat in de wachtkamer van het Antonius- ziekenhuis. Onder toezicht van de werk groep hebben beide bakken een geheel ander aanzien gekregen. Om het tweede doel van de groep te realiseren, is men van plan om een regel matig huisbezoek aan de leden in te stel len. Dit bezoek berust uiteraard op ge heel vrijwillige basis. De werkcommissie stelt zich tot taak om de leden met raad en daad ter zijde te staan, wat betreft de aankleding van bakken en eventuele ver anderingen in bestaande aquaria. Bovendien heeft de groep zelf de be schikking over een aantal bakken, waar in aangekochte vissen zolang kunnen worden bewaard om bij een bestelling van de leden tot onmiddellijke levering te kunnen overgaan. Ook kwamen tijdens deze vergadering ter sprake de festiviteiten, die verband houden met de komende viering van het vijftien-jarig bestaan van de vereniging. Concrete plannen omtrent deze viering, die valt in de maand januari, kwamen echter nog niet op tafel. Men overweegt een expositie te houden van diverse fraaie aquaria van de leden. De ondergetekende naam straat plaats wenst met ingang van 1 oktober a.s. een kwartaal-abonnement op Handtekening: U kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezoreer in uw wiilr

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5