Bouw van 59 royale huizen start nog deze maand Beverwijk stimuleert eigen woningbezit llllf* Verenigingsnieuws uit de IJmond J. van Bavinkhoven bij Hoogovens gehuldigd Examens zaanlondsche m mm Betaling abonnementsgeld1 per giro Neem nü een kwartaalabonnement! Bouw van Hema in IJmuiden begonnen Politie van Velsen zoekt autobus Drs. H. Werkman wordt zilveren jubilaris Wijk aan Zee kiest nieuw V V'V-bestuur Beverwijk neemt afscheid van J. F. J. Groffen Flat voor vrijgezellen IJmuider Courant vlotte verkoopster verkoopster hulp verkoopster Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 oktober gratis DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1967 5 Modern opgeze Velsen-IJ muiden Beverwijk Royale afmetingen BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK schoenhandel IJMUIDEN *3* Indeling waterpoloërs y N V- - - -.V.VSW 4 5. -S<5 v#a wmmmm (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Binnen een maand wordt in Beverwijk begonnen met de bouw van 59 zeer royale koopwoningen. Deze komen te staan op een terrein, dat wordt begrensd door de Warande, Plantage, Hyacintenlaan en Laan van Blois. Ongeveer tegenover de Humanitas-flat dus. Initiatiefneem ster van dit project, dat door de firma Nelis wordt uitgevoerd, is de Stich ting Eigen Woningbezit in Heemskerk. De stichting heeft dit karwei op zich genomen op verzoek van de stedebouwkundige afdeling van de ge meente Beverwijk. Eigen Woningbezit heeft namelijk veel ervaring op gedaan in het realiseren van dergelijke projecten. Dankzij haar bemoeienissen kwamen in Heemskerk meer dan duizend gezinnen in het bezit van een eigen nieuwe woning. Verwacht wordt, dat de te bouwen huizen in Beverwijk omstreeks september van het volgend jaar gereed zullen zijn. In woners uit Beverwijk genieten voorrang bij de aankoop. Afgaande op de situatietekening wordt het plan ruim opgezet. Zo krijgt elke woning naar verhouding een flinke voor- en achtertuin. De huizen zullen verrijzen in blokken van respectievelijk acht, vijf, drie en twee woningen. Bij een aantal DONDERDAG 14 SEPTEMBER Gem. bibliotheek en r.-k. bibliotheek, Santpoort-Zuid, filiaal Wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan: 19 tot 21.15 uur. VRIJDAG 15 SEPTEMBER Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.15 uur; filiaal van de Gemeentebibliotheek en de r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79: 19 tot 21.30 u.; r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek in Velsen-Noord. Banjaertstraat 13: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. DONDERDAG 14 SEPTEMBER Huize „Scheybeeck", Velserweg 2, 19.30 u.: Van Top tot Teen verzorgd, door de St. v. huish. en gezinsvoorlichting. Buurthuis „De Lichtboei", 19.30 u.: Cur sus bloemschikken door de St. v. huish. en gezins voorlichting Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheken Be verwijk-Heemskerk: Alle leeszalen geslo ten. VRIJDAG 15 SEPTEMBER Sportfondsenbad. Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 u en 20.15-21.30 u. Verenigde Openbare Bibliotheken Be verwijk-Heemskerk; Beverwijk, Hendrik Burgerstr. 70, volw.: 15-17.30 u. en 19-21 u., jeugd: 15.30-17.30 en 19-21 u.; Arends- weg 61, volw.: 15-17.30 en 19-21 u., jeugd: 15.30-17.30 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44, volw.: 19-21 u., jeugd: 15.30-17.30 u.; Mee- restein, Parmentierstraat 2, volw.: 15-17.30 en 19-21 u„ jeugd: 15-17.30 u.; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a, volw.: 19-21 uur; Heemskerk, Kerkweg 45, volw.: 19-21 u.; Ruysdaelstraat la, jeugd: 15.30-17.30 uur. bestaat zelfs de mogelijkheid het perceel uit te breiden met praktijkruimten voor bijvoorbeeld arts of tandarts. Indien de toekomstige bewoners dat wensen, kunnen zij ook de beschikking krijgen over een autobox. De prijs van een middenwoning zonder garage en zonder centrale verwarming varieërt van 33.000,- tot 36.000,-. Dit verschil in prijs moet worden gezocht in de grootte van de tuin. De koopprijs van een hoekwoning inclusief garage schom melt tussen 37.500,- en 42.000,-. Voor centrale verwarming moet ongeveer 4500,- extra worden neergeteld. De architect is er echter van uitgegaan, dat elke woning ook inderdaad centraal zal worden verwarmd. Gezien de modern op gezette plattegrond is dat begrijpelijk. Voor Nederlandse begrippen zijn deze middenstandswoningen erg groot. Aan de buitenzijde is dat reeds te zien door de breedte van de gevel: 6.30 meter. Ook de diepte van de percelen is aan de forse kant met 8.50 meter. Deze royale af- (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. De n.v. „Albouw" uit Breda treft voorbereidingen om zo spoedig mogelijk te kunnen be ginnen met de bouw van een HEM A-vestiging in IJmuiden, naast het warenhuis van V. D. aan de Lange Nieuwstraat. De directiekeet van de aannemer, die thans wordt opgetrokken, bewijst dat de eerste paal spoedig zal worden geslagen. Aan dit feit zal geen officiële aan dacht worden besteed, zo wordt meegedeeld door Bijenkorf Beheer n.v., die de bouwopdracht ver leende. In het najaar van 1968 zal dit braak liggend terrein niet meer te her kennen zijn. Men hoopt, dat alle 59 huizen dan inmiddels zijn bewoond. metingen komen met name in het woon gedeelte tot uiting, temeer daar de keuken in open verbinding staat met het woonvertrek. Een kastenbatterij, waarin plaats is vqor onder andere koelkast en afwasmachine, zorgt voor ext'fa ruimte werking. Op de verdieping beyinden zich drie slaapkamers. De afmetingftu zijn respectievelijk 3.95 x 3.89, 3.95 x 3.27 en 3.01 x 2.75 meter. De grote slaapkamers zijn door een kastenwand gescheiden. De slaapkamer aan de voorzijde van het huis geeft tevens toegang tot een klein balcon. In de douchecel komen een complete wastafel- en closetcombinatie. Het badge- deelte is verdiept. Tevens is er een flinke plaats ingeruimd voor de installatie van een wasmachine. Op de zolderverdieping bevindt zich ook een grote slaapkamer, die bij voorkeur als hobbyruimte erg ge schikt is. Op de zolder bevindt zich voorts de gasketel van de verwarmingsinstal latie. GEBOREN: Frans P., z. van A. P. L. Kaan en M. J. Bergshoeff; Ronald E., z. van C. W. A. Langedijk en E. S. van Es; Marije, d. van J. W. Hoeksema en E. M. Scheffers; Claudia L. W., d. van J. L. N. Moné en W. P. van Opzeeland; Elisabeth H M., d. van E. J. M. de Ruyter en E. S. Eijking; Gerardus J. P., z. van Q. P. de Ruyter en W. E. M. Aris; Lucia C. E., d. v. J. Cornelisse en E. C. M. Putter; Catha- rina M., d. van G. Winter en J. M. War- menhoven; Johannes B., z. van J. B. Lief- ting en H. Rem; Michaël C„ z. van G. W. M. Alders en T. M. Wesseling; Gerardus N., z. van G. N. Beentjes en O. D. S. Wormsbecher; Jeroen W. P. M., z. van H. W. Heilig en H. F. Peil; Dennis, z. van C. Maarse en M. M. van Groningen; Esther E., d. van R. Endert en E. L. Steenackers; Jessica M. J., d. van J. F. C. A. Verlinden en C. A. M. Ettema; Deodorus, z. van H. L. Krijnen en E. Dekker; Eric H., z. van B. Slijkhuis en A. Slot. ONDERTROUWD: Cornelis H. Hand- graaf en Geertruida C. M. Admiraal; Pieter W. van Zwieten en Augusta M. Wezepoel. GETROUWD: Bartholomeus J. E. Bleiji en Wilhelmina M. Welp; Bob Engelsman en Diana van Rijn; Johannes Dekkers en Geesina E. Hooiveld; Grietus Duitscher en Annechien Buntjer; Johannes T. Schut en Margaretha A. M. Timmer. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN De verkeerspolitie zoekt naar de identiteit van de autobus, welke dinsdag 12 september omstreeks drie uur op de Rotonde in de Lange Nieuwstraat olie heeft verloren. Drie bromfietsers en een motorrijder zijn daar in de verloren olie geslipt. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat de brom fietser, die hier het eerst door de olie ten val kwam, gezien heeft, dat de auto bus, afkomstig uit Egmond, tijdens het rijden olie verloren heeft. De man is-.ech ter na zijn valpartijovereind gekrabbeld en doorgereden. In verband met het on derzoek verzoekt de verkeerspolitie deze bromfietser zich met haar in verbinding te stellen. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Op 16 september zal het een kwart eeuw geleden zijn, dat drs. H. G. Werkman, thans hoofdcommies op de gemeentesecretarie van Velsen, in dienst trad bij de overheid. Hij begon zijn loopbaan, eigenlijk te gen wil én dank, in 1942 bij de Provincia le Voedselcommissaris van Zuid-Holland. De heer Werkman was toen door de tijdsomstandigheden gedwongen een in 1937 in Leiden begonnen indologische stu die te onderbreken. De werkstudent Werkman, later nog verbonden aan het ministerie van Wederopbouw, deed zijn doctoraal examen indologie in juli 1947. Hierna heeft hij tot eind 1950 als ambtenaar bij het binnenlands bestuur op verschillende posten in het toenma lige Nederlands-Indië gewerkt. De souvereiniteitsoverdracht bracht hem terug naar Nederland en in dienst van de gemeente Velsen. Aanvankelijk bij de Dienst voor de Volkshuisvesting, nu op de gemeentesecretarie, heeft hij voornamelijk zijn krachten gewijd aan de bestuurlijke en administratieve vraag stukken die samenhangen met woning bouw en huisvesting. BEVERWIJK. Folksinger Rolf de Meijer uit Beverwijk treedt zaterdag 16 septem ber op in het NCRV-televisieprogramma „Rodeo". Deze uitzending vindt plaats tussen 19 en 20 uur. 4n de voorselectie, die vier programma's omvatte, zong Rolf de Meijer zich op de derde plaats. ADVERTENTIE GEVRAAGD boven 18 jaar voor 's middags gehuwd geen bezwaar voor de zaterdag Kennemerlaan 63, IJmuiden - Telefoon 14781 (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE De leden van de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer in Wijk aan Zee gaan een geheel nieuw bestuur kiezen. Dat gebeurt dinsdag 26 september tijdehs een buitengewone alge mene ledenvergadering in hotel „Sonne- vanck". Dit voorjaar besloot het bestuur onder leiding van mr. J. J. V. Kloeck en bloc af te treden. Aanleiding tot dit aftreden vormde het besluit van de leden, die geen fusie met de VVV in Bever wijk wilden aangaan. Het bestuur wenste daarom na het seizoen niet langer de con sequenties van dit besluit te dragen. Het oude bestuur heeft zich wel bereid ver klaard het nieuwe bestuur gedurende een half jaar in te werken. Met uitzondering van de heer J. P. Schoos stelt niemand van het oude bestuur zich herkiesbaar. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. „Ik ben van plan mijn werk in de resterende jaren bij Hoog ovens op dezelfde wijze te blijven voort zetten", aldus de heer J. van Bavink hoven uit IJmuiden in a,ntwoord op de toespraken ter gelegenheid van zijn 40- jarig dienstverband. In een zaal van het ontvangstcentrum waren woensdag vele medewerkers van de afdeling havens en vervoer bijeen gekomen om de jubilaris en zijn vrouw te feliciteren. Ir. B. Th. W. van Hasselt, hoofd tran sportwezen, ontving de heer en me vrouw Van Bavinkhoven namens de raad van bestuur. Hij sprak zijn dank uit Voor het werk dat de jubilaris in de afgelopen veertig jaar heeft verricht. Ook dankte Ir. B. van Hasselt (links) overhan digt jubilaris J. van Bavinkhoven de enveloppe met inhoud. hij mevrouw Van Bavinkhoven voor haar werk op de achtergrond. Ir. Van Hasselt overhandigde de enveloppe met inhoud, het ere-insigne, de gouden zeester met briljant en het gouden polshorloge. De heer H. J. W. Janssens, chef ha vens, noemde de jubilaris een stille wer ker die altijd rustig zijn gang gaat. Hij werkt plichtsgetrouw en met volle toe wijding. Dat ,het overigens niet altijd zo rustig toeging als wel lijken zou, bleek toen de heer D. Jansen, baas staalha- ven, een aantal voorvallen ophaalde uit de tijd dat hij met de jubilaris samen werkte. Namens het jubileumfonds havens werd de heer Van Bavinkhoven een enveloppe overhandigd met een inhoud die hij goed zou kunnen gebruiken op een van zijn vele reizen. Van het personeel van de eerste binnenhaven, waar de heer Van Bavinkhoven kraandrijver is, ontving hij een elektrisch scheerapparaat. (Van een onzer verslaggevers! BEVERWIJK Tijdens een bijeen komst op het Stadskantoor zal vrijdag 15 september, 's middags om half vijf af scheid worden genomen van de voorlich tingsambtenaar de heer J. F. J. Grof fen. Zoals bekend is, werd de heer Grof fen met ingang van zaterdag 16 september benoemd tot burgemeester van de Gel derse gemeente Dreumel. Zaterdag wordt hij ook in zijn nieuwe ambt geïnstalleerd. Met ingang van 1 oktober is als mede werkster op het bureau voorlichting en ka binetszaken van de gemeente Beverwijk benoemd mej. J. B. W. Jansen uit Be verwijk. Zij is momenteel nog informa- trice bij de ANWB in Haarlem. Mej. Jan sen neemt de plaats in van mej. Y. Köl- ler, die een functie in het bedrijfsleven heeft aanvaard. R.-k. Kweekschool „de La Salie", Heemstede. Geslaagden Derde leerkring (Hoofdakte) mej. L. C. M. Hassell (Aru ba (N.A.), mej. J. A. T. M. Ruiter, Bloe- mendaal; mej. P. A. C. Bottelier, mej. J. E. M. Boutellier, mej. M. E. J. G. Fren- cken, mej. C. J. M. Knape, mej. Th. M. Larsen, mej. J. J. C. M. van Steen, mej. E. R. Walker, H. J. E. A. ten Berge, B. A. G. Blokhuizen, M. G. F. Denters, C. J. Dijkzeul, J. J. J. M. A. Hoogenbosch, P. G. Tervoort, E. H. Vellekoop, allen Haar lem; G. M. J. Reurings, Lisse; L. J. G. Meiland, A. J. M. Verwey, Noordwijk; C. P. J. M. In der Rieden, J A. D A. M. Linders, Noordwijkerhout; W. A. M. Boon Santpoort; J. M. C. Clemens, Sassenheim; J. G. H. Draijer. Heemstede; N. P. M. Smit, Hillegom; H. C. Leus, IJmuiden; mej. A. v. d. Weide, Voorschoten. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK In Beverwijk zullen 48 woningen voor alleenstaanden worden ge bouwd. Aan dit type woning bestaat in de IJmond-Noord een grote behoefte. De te bouwen woningen maken deel uit van een flatgebouw, dat op de hoek van de Va- randa en de Plantage zal verrijzen. Het gebouw krijgt zes woonlagen. Er worden tevens 48 autoboxen gebouwd. Waarschijn lijk zal het project tot stand komen onder supervisie van de Stichting Eigen Woning bezit in Heemskerk. (Van onze waterpolomedewerker) HAARLEM. Voor de winter water- polocompetitie van de Kring Haarlem zijn de zeventallen als volgt ingedeeld: Dames eerste klasse: DWR, DWT, Haarlem, HPC, Hillegom, Njord'59. Heren eerste klasse: HVGB, DWR, DWT, Njord'59, VZV. Heren tweede klasse: DWT 2, Haar lem. Hillegom, HVGB 2, HPC 2. Heren derde klasse: DWR 2, DWT 3, HPC 3, HVGB 3, Njord'59 2. Heren vierde klasse: DWR: 3, DWT 4, HPC 4, Haarlem 2, Njord'59 3. Voor de competitie KNZB is het pro gramma veranderd. In de maanden ok tober, november en december wordt een jeugdcompetitie gespeeld en in januari 1968 wordt begonnen met de bekercom petitie. Voor HPC begint nu in januari de zo mercompetitie waarvoor de Heemstede naren 14 wedstrijden in het binnenbad krijgen te spelen en 8 wedstrijden in het buitenbad. In het najaar van 1968 wor den de hoofd- en eersteklassers toege voegd aan de bekercompetitie die nu in januari van start gaat. U kunt het uzelf gemakkelijk ma ken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 12,35, postabonnees f 13,85. U kunt het ons gemakkelijker maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voorzien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. In dien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorgadres van de krant vermelden Voor incasso-betalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dit geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE De ondergetekende -- straat plaats -- wenst met ingang van 1 oktober/a.s. een kwartaal-abonnement op Handtekening: U kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger in uw wijlt.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5