Burgerlijke stand van Velsen Herziening steunmaatregelen zeevisserij verwacht Goldstar" in IJmuiden G. INIA BROMFIETSEN SIMCA1000 IN DE IJMOND Activering nieuwe plannen in 1969 Beverwijk Heemskerk IJmuiden Nieuwe expositie bij Hoogovens Eis van een maand voor het rijden onder invloed Uw leverancier voor KOLEN en OLIE VRIJDAG 15 SEPTEMBER 196 7 7 Willemsbeekweg 88. Tel. 1 46 27 Puzzetprijswinnaars GEZELLIGE ZAAL voor BRUILOFTEN en PARTIJEN Koffiehuis B A C O J. F. GROOT Im* SPECIALE AANBIEDING KENNEMER GARAGE gen. Hij komt uit deze krachtmeting opnieuw als overwinnaar te voor schijn, hetgeen dus alweer een vierde avontuur in het vooruitzicht stelt. In ieder geval kan tot en met woensdag ook aan deze derde aflevering het nodige plezier worden beleefd. Stadsschouwburg Kennemer theater BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK W.B.-theater Lux or Marquette theater City Vraag naar onze spaarregeling 7,50: J. Jongeling, Evertsenstraat 1, IJmuiden. 5,A. M. Nijman, Heidestraat 39, Wmuiden. 2,50: A <Je Jong, Meeuwenlaan 177, IJmuiden. En waar vindt u zulke billijke prijzen? Zaalhuur ƒ25.voor 6 uur, ieder uur langer 2.50 extra. Consumpties tegen winkelprijs. KROMHOUTSTR. 36-38 - IJMUIDEN (bij strandweg even voorbij fa. Nelis) Telefoon 16591; b.g.g. 11798. BEVALLEN: H. D. Klein-van Diepen, z., Bellatrixstraat 121, IJmuiden; N. Kloosterman-Hoek, d.. Kennemerlaan 68, IJmuiden; C. A. Stolk-Wesselius, z., Stuy- vesantstraat 4, Santpoort; M. Bottenheft- Verloop, d., Lorentzstraat 102, IJmuiden; C. J. F. Stoop-Piek, z., Vechtstraat 4, IJmuiden; M. E. A. Koning-Pigmans, d„ Gijzenveltplantsoen 183. IJmuiden; H. Krooder-Jacobs, z., Nachtegaalstraat 82, Haarlem; J. Langbroek-Petersen, d., Her culesstraat 17, IJmuiden; B. Timmerman- Roossien, z., Gijzenveltplantsoen 161, IJmuiden; A Benders-Pot, z., Moerberg- plantsoen 117, IJmuiden. ONDERTROUWD: L. E. D. Tailleur, Wijkerstraatweg 127, Velsen-Noord en J. Ockeloen, Wijkerstraatweg 127, Velsen- Noord; G. M. Stam, Heirweg 15, Velsen- Noord en A. P. Eijman, Ladderbeek straat 107, Velsen-Noord, t.a. Chopin- straat 26, Akersloot; R. Schade, Piet Hein- straat 56, IJmuiden en B. S. Zeeuw, Gij zenveltplantsoen 71, IJmuiden, t.a. Piet Heinstraat 56, IJmuiden; W. de Hoop, Ladderbeekstraat 88, Velsen-Noord en T. van der Haag, Ladderbeekstraat 65, Vel-' sen-Noord, t.a. Ladderbeekstraat 65, Velsen-Noord; H. Bertelkamp, Zwaan straat 20, IJmuiden en L. H. P. Hoen jet, L. Eliasstraat 11, Valkenburg, t.a. Kalff- weg 4, Bergen; R. de Groot, Saksenbur- gerweg 3, Bloemendaal en N. Hop, Eyn- denhoefflaan 11, Santpoort, t.a. Eynden- hoefflaan 11, Santpoort; P. de Niet, Vel- serduinweg 172, IJmuiden en E. -J. M. Smit, Córverslaan 65, Velsen-Noord, t.a. Corverslaan 65, Velsen-Noord; J. W. R. de Jong, Leeuweriklaan 38, IJmuiden en E. W. Blok, Zwarteweg 20, Noordwijk, t.a. Kanaalstraat 121, IJmuiden; R. Krause, Vondelstraat 106, Amsterdam en H. de Vries, Rijksweg 333, Santpoort, t.a. Von delstraat 106, Amsterdam. GETROUWD: J. H. A. Martens en H. E. M. Metzelaar, Grote Hout of Konings weg 178, Velsen-Noord; P. H. S. Hertogs en A. G. V. Ruyter, Langswater 488, Am sterdam; C. Seggelink en W. de Vries, Kortenaerstraat 21, IJmuiden; L. M. Bleu- mink en M. Glas, Lange Nieuwstraat 164, IJmuiden; J. Eenhoorn en G. E. Bosma, Van Leeuwenstraat 39 rd., IJmuiden; A. Luijt en M. W. Ree, De Witstraat 27, Beverwijk; J. J. de Baare en G. T. Ter voort. Sluisplein 19, IJmuiden; P. Mast en M. Kalkman, Celsiusstraat 1, IJmuiden; M. Aars en J. van Dorp, Kreekweg 1, Hellevoetsluis; F. Dammers en G. J. Zand vliet, Orionweg 325, IJmuiden; D. Krook en P. E. v. d. Oever, Beukenstraat 36, IJmuiden. OVERLEDEN: H. Eriks, 57 j., e. van C. G. Nol, Spieghellaan 6, Driehuis; J. van Hartesveldt, 83 j., e. van A. M. Koning, Bloemendaalseweg 136, Flat 215, Bloe mendaal. ADVERTENTIE Verh. van GELEGENHEIDSKLEDING Arendsweg 52 - Beverwijk Telefoon 0 2510-24896 HERENCONFECTIE - MAATKLEDING ADVERTENTIE technologisch en technisch onderzoek te komen, heeft reeds zeer dankbare resul taten opgeleverd, terwijl men goede ver wachtingen heeft ten aanzien van de sti mulerende maatregelen voor het visserij- onderwijs. Ten aanzien van de verbetering van de zeevissershavens mag worden verwacht, dat de minister van Verkeer en Water staat, na zijn drastische maatregelen op verkeersgebied, deze voor de Nederlandse zeevisserij zo belangrijke aangelegenheid onder de loep zal nemen en dat daarna tot zo spoedig mogelijke realisering zal worden overgaan. Over de door de gemeente Velsen be pleite overname van het Staatsvissersha- venbedrijf in IJmuiden, wordt in de vis serijsector in Den Haag genuanceerd ge dacht. COROLY (Van een medewerker) IJMUIDEN. Donderdagmorgen werd door de sleepboot „Hector" van n.v. Bu reau Wijsmuller de kotter Z 464 „Gold- itar" in IJmuiden de vissershaven bin nengebracht. Deze sleepreis was in Rot terdam begonnen. Zoals men zich wel licht herinnert is deze Zeebrugger kotter in april van dit jaar tijdens zwaar storm weer 30 km. ten westen van Hoek van Holland gekapseisd, welke ramp een twintigjarige opvarende het leven kostte. De overige bemanningsleden konden door een kustvaartuig, dat zich juist in de om geving bevond, worden gered. Enige weken geleden is het Van der Tak's Bergingsbedrijf uit Rotterdam ge lukt de kotter te lichten, waarna het schip via de Nieuwe Waterweg veilig in Rotterdam werd afgemeerd. Via de verzekering is nu de heer H. Zwart, van de machinefabriek en motorenhandel H. Zwart uit IJmuiden, eigenaar van deze fraaie kotter geworden. Op deze wijze is het schip weer bij zijn bouwer terug gekeerd. ADVERTENTIE (Van een onzer redacteuren) IJMUIDEN Ten aanzien van de Ne derlandse zeevisserij zal de rijksoverheid zich volgend jaar ernstig gaan bezinnen met betrekking tot de zo genoemde steun maatregelen welk zijn getroffen in het ka der van liet onder de (voormalige) minis ter Biesheuvel uitgestippelde visserijbe leid, dat door de huidige minister van Landbouw en Visserij wordt voorgezet. Er zal worden overwogen welke van deze maatregelen moeten worden voortge zet en welke moeten worden afgestoten omdat zij door de ontwikkelingen niet langer zullen blijken te voldoen, terwijl sommige andere maatregelen niet langer nodig zullen zijn. Hiervoor in de plaats zullen andere, in 1969 te activeren plan nen worden ontworpen. Verwacht mag worden, dat de huidige minister nog scherper dan voorheen er op zal laten letten dat de premiëring werke lijk zinvol zal zijn. In Den Haag is men van mening, dat het visserijbedrijf in toenemende mate inziet niet uitsluitend bij alles op de rijks overheid te moeten rekenen, maar dat het hier om zijn eigen zaak gaat, zodat in de eerste plaats het bedrijf de nodige initiatieven moet durven nemen en de consequenties daarvan zelf moet dragen. Indien bij het visserijbedrijf werkelijk de wil daartoe bestaat waaraan niet wordt getwijfeld dan zal de Nederland se zeevisserij in de E.E.G. een goede plaats innemen. Indien ondanks de steunmaatregelen, getroffen en nog te treffen van de zijde der rijksoverheid, bij de reders durf en eigen initiatief uitblijven, indien niet ge noeg jongelui naar de visserijscholen wil len, dan zou alle mogeljke overheidshulp vergeefs zijn. Gelukkig zijn er tekenen welke er op wijzen dat het tegendeel het geval is. De reorganisatie, waarbij het bedrijfs leven hoe langer hoe meer wordt inge schakeld om tot doeltreffend biologisch, VOOR DE REST van de week wordt dit programma aangevuld met de western „Laredo, stad zonder wet", een verhaal dus van stoere kerels en keiharde wetten. Tenslotte donderdagavond „Stella's sleu tel", een uitermate boeiende verfilming door Carol Reed van Jan de Hartogs be kende roman „Stella". Aan deze bewer king wordt de nodige luister bijgezet door Sophia Loren, William Holden en Trevor Howard. GELIJKTIJDIG MET de première in Nederland van James Bonds nieuwste avonturenfilm, wordt men in de Velsense Stadsschouwburg tot en met zondag in de gelegenheid gesteld het eventueel verzuim goed te maken, wanneer men Sean Con- nery in „Goldfinger" mocht hebben ge mist. Het is een reprise voor de IJmond, dus wat ons betreft kan thans worden vol staan met te herinneren aan de (loven de) woorden, die reeds meermalen in de ze kolommen aan deze daverende sensa tiefilm werden gewijd. Alleen zondagmid dag worden Sean Connery en zijn knappe tegenspeler Gert Frobe voor enige uren van het witte doek verdreven, omdat tij dens de matinee de amusementsfilm „South of the Border" moet worden ver toond. DE BRITSE FILMKOMIEK Norman Wisdom laat zich voor dit theater tot en met zaterdag opnieuw aankondigen en wel met „Gooi 't maar in m'n pet", een klucht, waar door hem maar liefst vier rollen in worden gespeeld. Waaronder die van zijn eigen moeder, de voormalige suf fragette Emily. En daar deze Emily de dochter is van Sir Norman eveneens door Wisdom gespeeld is Norman Shields, die alweer door onze Wisdom wordt vertolkt, de kleinzoon van de minis ter-president, Norman Wisdoms vierde rol. HET LIJKT ALLEMAAL nogal ingewik keld, maar dat hoort nu eenmaal bij een speler als hij, die in het verwekken van chaos een meester is. Om bij de minis ter-president in een goed blaadje te ko men, geeft een zekere majoor Bartlett de krantenjongen Norman een baantje aan zijn krant en de verwikkelingen welke van deze aanstelling als verslaggever het ge volg zijn, kunnen onmogelijk worden be schreven. Voor de vele bewonderaars van GEBOREN: Jeanette L., d. van S. P. Spaansen en E. A. Broers; A Hoo R., z. van L. K. Tan en H. M. von Dobschütz; Johannes C., z. van N. Lodewijks en A. A. M. van Schagen; Christina J. M. H., d. van C. E. de Boer en C. J. Bosman; Jen ny I., d. van F. Hijlkema en A. H. Elmens- dorp; Marcus M. P. J., z. van W. Hooge- werf en C. M. van den Elzen; Judith, d. van P. M. in den Bosch en E. J. Blauw; Marjolein, d. van A. van Koeveringe en C. W. Salij; Deborah M.. d. van W. A. Salverda en A. van der Kar; Allard, z. van R. M. Poll en A. W. Weber; Chris tina, d. van W. J. Becks en M. H. Dries- sen; Lubertus H., z. van L. C. Kanis en C. C. Lute; Alexandra E., d. van S. P. Pels en W. W. Duijvelshof; Miranda C., d. van J. H. Husers en C. M. Griemink; Romolo, z. van D. Gentile en M. Pagiiaro. ONDERTROUWD: P. P. F. Langendijk en A. M. Padding; J. B. van der Vegt en W. J. M. Duiker; A. T. Scholtens en H. M. van de Pas; H. Bakker en H. J. M. Westers; H. Luntz en I. Hoogewerf; W. J. Grapendaal en J. L. van Leeuwen; J. J. Glorie en C. E. van Balen; J. H. H. Helder en K. A. J. Berghuis; W. M. de Wildt en M. J. Rijs; Ch. Hilferink en C. L. C. Welsing. GETROUWD: P. M. Vlaar en C. A. de Wildt; A. Wildeman en G. Rigtering; C. W. J. M. ter Burg en J. E. J. Langendijk; A. C. M. de Ruysscher en C. C. M. van Balen; J. van der Meijden en Z. F. Braaksma; W. A. Gerrits en D. de Rui ter; L. J. G. Paap en E. Woudergem; E. C. Dijkhuis en J. H. de Graaff; C. Schoon en S. J. Vermeren; P. J. Ostendorf en J. A. de Vries; M. van Esch en H. F. Som- broek; H. J. M. van de Watering en C. van der Molen; J. H. P. Roef en A. Th. de Ruijter; H. A. Hessen en H. W. Boer; J. K. Jepma en A. Heeres; J P. van der Born en L. Zalm; C. T. Bakkum en E. C. M. Warmerdam. OVERLEDEN: M. J. Deuschle, 78 j., ongeh.; M. Bijvoet, 80 j.; P. Mienis, 69 j.; T. A. Duin, 61 j.; L. Versluis, 84 i.; P. Brasser, 81 j.; H. ten Velde, 75 j.; J. Ger rits, 64 j. Wisdom blijft dus slechts het alternatief deze klucht te gaan zien, om hun held in viervoud te kunnen bewonderen. VERVOLGENS DRAAIT hier tot en met woensdag „Fotomodellen voor Marokko", niet, zoals de titel zou doen vermoeden een film over de handel in blanke slavin nen, doch een spannende historie met de redactrice van een groot modeblad (Cyd Charisse) als centrale figuur, die haar po sitie als dekmantel gebruikt voor diefstal en smokkel van kostbare juwelen en kunstvoorwerpen. Met als gevolg de ge bruikelijke serie achtervolgingen en schietpartijen en niet te vergeten de no dige lijken. Onderwijl is dan tijdens de voorstelling van zaterdagnacht „Drie aan gezichten der verschrikking" reeds ver toond en wanneer men dan weet dat de hoofdrol hierin door Boris Karloff wordt gespeeld, is men tevens ingelicht over de bedoelingen van deze historie: een uurtje lekker griezelen. ZO LANGZAMERHAND zijn de sensa tiefilms niet meer te tellen waarin de klassieke held Hercules, waarvoor Reg Park, Brad Harris of een andere kracht patser zijn stoere gestalte leende, de meest onwaarschijnlijke overwinningen bevecht. Tot en met maandag draait van deze serie in dit theater „Hercules in de macht van het kwade", ditmaal een boosaardig sprookje voor volwassen kin deren, waarin de argeloze Hercules door toedoen van een soort heks telkens in het monster wordt veranderd, dat hijzelf moet bestrijden. Waarbij uiteraard de vic torie zich opnieuw aan zijn zijde schaart, zij het dan ook na de traditionele kampen op leven en dood. Zondagmiddag draait nog tweemaal een andere sensatiefilm: „Ali Baba en de zeven wereldwonderen", met Rod Flash en Bella Cortez in de hoofdrollen, waarvan de intrige zowaar opnieuw op de bestrijding van een wreed monster berust. „LA GRANDE VADROUILLE", zoals de oorspronkelijke titel van de Franse klucht „Samen uit, samen thuis" luidt, brengt de beide komieken Bourvil en De Funes weer tezamen om verantwoordelijk te zijn voor de nodige hilariteit, nog aan gewakkerd door de aanwezigheid van hun Engelse collega Terry Thomas. Voeg daar bij een onderwerp als oorlog en bezetting, dat in de tijd ver genoeg blijkt af te lig gen om ook eens van de luchtige kant te worden bekeken en de voornaamste oorzaken van dit grote succes (in Parijs één miljoen bezoekers in drie maanden) zijn dan wel genoemd. TERRY THOMAS IS in deze klucht de aanvoerder van een Engels luchteskader, dat boven het Ruhrgebied zijn bommen heeft afgeworpen. Als tijdens de terug reis zijn machine boven Parijs door Duits luchtafweergeschut wordt geraakt, redden hij en zijn mannen zich per parachute, na te hebben afgesproken elkaar in een Turks bad in de Franse hoofdstad te zullen ontmoeten. Terry Thomas zelf komt terecht in het zeehondenbassin van de dierentuin, waarbij zijn makkers res pectievelijk belanden op het dak van de Opéra en op de steiger van een huis schilder, die bezig is de gevel van de Ortkommandantur van een nieuw verfje te voorzien. Van dit ogenblik af beginnen de dolle avonturen van dit drietal, dat onder de zorgen van dirigent De Fundes en huisschilder Bouvil komt te vallen, avonturen die in een onweerstaanbare klucht zijn ondergebracht. Deze film kan voor de liefhebbers van dit genre dan ook niet genoeg worden aanbevolen. Voor lopig draait hij hier tot en met woens dag, doch een prolongatie lijkt ons niet onwaarschijnlijk. DOOR DIT alles zouden wij bijna ver geten te vermelden, dat zondagmiddag Ed die Constantine nog in „Eddie staat zijn mannetje" kan worden gadegeslagen. Dit belooft dus weer een maximum aan span ning, actie en... aan overdrijving. DE DIRECTIE VAN dit theater komt de eer toe er als eerste voor geheel Ken- nemerland met inbegrip van Haarlem erin te zijn geslaagd de grandioze ver filming van het Ardennenoffensief in 1944 als „Battle of the Bulge" aan de Heems kerkers voor te zetten. Voor hen die ont spanning zoeken in het kijken naar tal rijke tankslagen, waar enige imposante filmfragmenten door worden opgeleverd en het luisteren naar oorverdovende mars muziek en stereofonische ontploffingen en mitralleurvuur, zullen ogen en oren tekort blijken bij deze oorlogsgeschiedenis uit Hollywood, waar zelfs bloedige realiteit tot bezienswaardige kijkspelen kan wor den omgetoverd. Voor deze film is de grootste plaats in het programma inge ruimd, namelijk tot en met dinsdag. Het gebruikelijke divertissement bestaat uit „De man van Interpol" en Agent Fred Flintstone", respectievelijk voor de mati nees van zondag, zaterdag en woensdag. Kennemerlaan 224-226 - IJMUIDEN DE DERDE AFLEVERING van de seriefilm over Fantómas brengt Jean Marais, Louis de Funes en Mylène Demongeot opnieuw tezamen, om onder regie van André Hunebel in „Fantómas contra Scotland Yard" een nieuw avontuur te beginnen met deze super-misdadiger in zijn vele vermommingen. De handeling hier voor is ditmaal verplaatst naar een oud Schots kasteel, waarvan de eige naar, Lord Mac Rashley met de dood wordt bedreigd, nadat zijn beste vriend reeds eerder werd vermoord. De hele gang van zaken wijst op de aanwezigheid van Fantómas en dus komen commissaris Juve en de jour nalist Fandor haastig naar Schotland over, om hun aartsvijand nu ook bui ten Frankrijk te bestrijden. Voorts heeft Scotland Yard enige mannetjes naar het kasteel gestuurd, maar dit alles kan Fantómas niet verhinderen toch aanwezig te zijn om voor de no dige verwarrende mysteries te zor- (Van één onzer verslaggevers) Bij Hoogovens en aangesloten bedrij ven begint een nieuwe expositie. Ditmaal een van olieverven en gouaches van de jonge kunstenaar Edward Houting. Deze expositie is voor een ieder gratis te be zichtigen op zondag 17 september in het bedrijfsrestaurant van Hoogovens en wel van 14-17 uur. Ed Houting werd op 9 januari 1942 in Velsen-Noord geboren en woonde daarna lange tijd in Beverwijk, waar hij de la gere school bezocht. Daarna was hij vier jaar leerling van het gymnasium in Vel sen. Deze studie brak hij af en ging va ren. Doch ook dat beviel niet. Hij bezocht de tekenschool en verliet deze met de L.O.-akte tekenen. Na zijn diensttijd heeft hij zijn koers bepaald en is hij gaan stu deren voor „grafisch ontwerper", welke studie veel van hem vergt. In zijn vrije tijd tekent en schildert hij vrij veel. ADVERTENTIE De „Gold Star" begroeid en vol modder, maar overigens nog gaaf, in de Trawlerhaven. Telefoon 0 2550 - 1 43 24 - 1 62 38 De stuurhut van het vissersscheepje is intact gebleven. Alleen het stuur rad is verdwenen. Het kompas werkte nog. ADVERTENTIE HEEMSKERK. De procureur-gene raal bij het Amsterdamse gerechtshof heeft tegen een 55-jarige vertegenwoordi ger uit Heemskerk een maand gevan genisstraf en twee jaar ontzegging uit de rijbevoegdheid geëist. De verdachte, wiens zaak op 19 juni was aangehouden en nu opnieuw behandeld werd, had in Hillegom een aanrijding veroorzaakt met een geparkeerde vrachtwagen. Toen de politie ten tonele verscheen, had hij zich verborgen in een greppel. Volgens de verbalisanten verkeerde de verdachte in kennelijke staat van dron kenschap. Deze eerste verklaarde ech ter, dat hij niet te veel had gedronken om te kunnen rijden. Wel gaf hij tie vijf of zes glaasjes cognac en wat bier ge dronken te hebben, voordat hij achter het stuur plaats nam, maar hij zou aan re gelmatig drankgebruik gewend zijn. De raadsman van de verdachte was van me ning dat het vreemde gedrag van de ver dachte was toe te schrijven aan de her senschudding die deze bij de botsing had opgelopen. Hij vroeg vrijspraak. De rechtbank had de vertegenwoordi ger in eerste instantie tot een maand gevangenisstraf en een jaar ontzegging veroordeeld. Het hof zal over twee weken asrest wijzen.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 7