O.- en W. Duitsland maar één punt achter Russische atletiekploeg nog maar net Europees kampioen Resultaten van Kiev Oscar Bonavena joeg Karl Mildenberger door de ring BMHC-SCHC een goed duel Hilversum greep eerste zege en verliet de laatste plaats Stuur uzeii naar een veilige toekomst! Landskampioen Ons Eibernest redde het niet tegen Deetos NZH Dopingonderzoe k bij atletiekstrijd HHIJC EN HGC IN DE ZORGEN Nederlands record voor Nel Bos Titel voor Kraan Dameshockeyteam klopte N.-Zeeland Hockey selectie was op schot Buschauffeur bij de NZH: een boeiende en vaste baan. Geelen sprong opnieuw hoger MAANDAG 18 SEPTEMBER 1967 11 Kom er eens over praten: In Haarlem: Elke dinsdagavond van 20.30 - 21.30 in de NZH-kantine, Leidsevaart 396 In Hillegom: Elke donderdagavond van 19.30 - 20.30 in „Flora". Hoofdstraat 55 In Zandvoort: Elke dinsdagavond van 19.00-20.00 in restauratie NZH-busstation Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V. Leidsevaart 396 Haarlem. wlitn<1jTi1nnnnnnnfiivwinfififvinnnnnnnnrinnnnnfiivifini¥inniiivinAnn>infvvv,wvvvvinnnnivvvvinnnnrnF"""MM**"*""*M*M KIEV. De Sovjet-Unie is nog steeds de toonaangevende atletiek- natie in Europa. Na het succes van de Russische dames, die vrijdag in Kiev voor de tweede maal beslag leg den op de Europese beker, verover den de heren zondag na een verbit terd duel met Oost- en West-Duits- Iand opnieuw de „Coppa Bruno Zauli". Dat de leidende positie van de Russische heren aan het wankelen is gebracht, was het afgelopen sei zoen al gebleken. In Kiev bedroeg het verschil met de Oost- en Westduit sers slechts één punt. De Russen ver zamelden 81 punten terwijl hun di recte concurrenten op 80 punten ble ven staan. Oost-Duitsland, dat naast de dubbele overwinning van Man fred Matuschevski op de 800 en 1500 meter ook nog zegevierde bij het polsstokhoogspringen en de 10 km, werd tweede geplaatst omdat de Westduitsers slechts twee maal een eerste plaats veroverden. De andere landen Polen. Frankrijk en Honga rije speelden in de strijd om de beker geen rol van betekenis. Twee atleten vormden in Kiev door een dubbele overwinning een klasse apart. Manfred Matuschevski, de Europese kam pioen op de 800 meter in 1962 en 1966, zegevierde op de 800 en 1500 meter ter wijl de jonge Fransman Jean Claude Nal iet ongenaakbaar was op de 200 en 400 meter. Matuschevski versloeg zaterdag op de 1500 meter zijn concurrenten met een ruim twee honderd meter lange spurt. De Oostduitse Slotemaker verraste met zijn sprint ook de Europese kampioen Bo- do Tümmler, die ondanks een vertwijfel de laatste aanzet zijn concurrent niet ver der dan tot enkele meters kon benaderen. De tijd van Matuschevski (3.40,2), was een van de snelsten dit jaar in Europa gemaakt. Frans-Josef Kemper, die vorig jaar in Boedapest als favoriet startte op de 800 meter, maar toen verrassend ver slagen werd door Matuschevski, kwam ook dit keer iets te kort om de Oostduit ser te verslaan. De Europese kampioen won in 1.46.9, dezelfde tijd werd voor Kemper afgedrukt. Jean Claude Naliet, die in de halve fi nales in Ostrava, ook de 400 meter had gewonnen, was ook dit keer te sterk voor zijn tegenstanders. De enige die hem kon benaderen was de Westduitser Roderfeld. Naliet verving op de 200 meter Roger Bambuck, die wegens zijn arts-examen in Frankrijk gebleven was, uitstekend. De donkerharige Fransman leverde een fel gevecht met de Europese recordhou der op dit nummer, Jan Werner. Ook dit keer kon Werner zijn 20.4 sec. van enke le maanden geleden niet waarmaken. Voor Naliet en Werner kwam dezelfde tijd op de klokken: 20.9 sec. De finish- foto wees Naliet als winnaar aan. Een grote verrassing ook voor de Russen was de overwinning van de twintigjarige Vladislav Spaeya, die zijn debuut in een grote internationale wed strijd maakte. Sapeya, die ruim een jaar KIEV. Russische artsen hebben gisteren tijdens de finale van de Euro pa Cup heren in Kiev een onderzoek op het gebruik van doping gedaan. Na de 3000 m steeple chase kwam de Westduitser Letzerich zo uitgeput over de finish dat de organisatoren een on derzoek instelden. Dr. Max Danz, de voorzitter van de Westduitse bond, eiste toen dat ook de andere vijf lopers onderzocht zouden worden in het bijzijn van een Duitse arts. Bij het onderzoek werden echter geen sporen van stimulerende middelen gevonden. Jean Claude Naliet, uitblinker in het toernooi om de Europa-cup pas seert hier de finish op de 400 meter als eerste. Roderfeld eindigde als tweede. geleden door een Russische coach bij le- gerwedstrijden werd ontdekt, vertrok op de 100 meter na drie valse starts zo snel dat het voordeel dat hij daarmee ver overde voldoende bleek voor de overwin ning. De tijd van de Rus was 10,3 sec. West-Duitsland, dat naar Kiev was ge komen als een van de grote favorieten, verspeelde kostbare punten bij de 110 meter horden. Op dit nummer werd Hin- rich John, normaal goed voor een tijd van 13,8 sec., slechts zesde omdat hij door het omgooien van de vierde horde, volkomen uit balans raakte. Op het lan gere hordennummer, de 400 meter, zorg de Gerhard Hennige (W.Dld) voor een lichte compensatie door de race te win nen in 50,2 sec., de beste Europese sei- zoentijd. De Sovjet-Unie leed kostbaar verlies door de bepaling dat de ploegen twee dagen voor de wedstrijd niet meer mochten worden gewijzigd. De Russen konden daardoor kogelstoter Eduard Gut- schin, die zijn rechterhand gekneusd had en de zieke 5000 meterloper Kurian niet vervangen. Gutschin eindigde met 17,85 m kansloos als zesde terwijl Kurian, die te gen de wil van zijn coach toch gestart was, uiteraard ook niet verder kwam dan de laatste plaats. Toch bleek het ene punt, dat Kurian veroverde later van onschat bare waarde. De uitslagen: 110 meter horden: 1. Balisjin (Rusl.) 14.0; 2. Kolodjiczyk (Polen» 14.2. 1500 meter: 1. Matuschewski (O.-Did.) 3.40.2; 2. Tummler (W.-Dld) 3.40.5. 400 meter: 1. Naliet (Fr.) 46.3; 2. Roderfeld (W.-Dld. )46.4. 100 meter: 1. Sapeya (Rusl.) 10.3; 2. Wilke (W.-Dld.) 10.4. Kogelstoten: 1. Varju (Hong.) 19.25; 2. Bir- lenbach (W.-Dld.) 19.20. Vèrspringen: 1. Terovanesyan (Rusl.) 8.14; 2. Andrezj Stalmach (Polen) 7.88. Hoogspringen: 1. Gavrilov (Rusl.) 2.09; 2. Schilkowski (W.-Dld.) 2.07. Kogelslingeren: 1. Klim (Rusl.) 70.58; 2 Zsivotsky (Hong.) 68.12. 10.000 m: 1. Haase (O.-Did.) 28.54.2; 2. Mecser (Hong.) 28.55.6. 4 x 100 meter: 1. Frankrijk 39.2; 2. West- Duitsland 39.3. 200 meter: 1. Naliet (Fr.) 20.9; 2. Werner (Polen) 20.9. Discuswerpen. 1. Paitkowski (Polen) 59.10; 2. Thorith (O.-Did.) 57.78. 5000 meter: 1. Norpoth (W.-Dld.) 15.26.8; 2. Haase (O.-Dld.) 15.27.8. Hinkstapsprong1. Saneyev (Rusl.) 16.67 2. Kolacsai (Hong.) 16.46. Polsstokhoog1. Nordwig (O.-Dld.) 5.10; 2. Blitsnetzoz (Rusl.) 5.05. 400 meter horden: 1. Hennige (W.-Dld.) 50.4; 2. Wienstand (Polen) 50.5. 800 meter: 1. Matuschewski (O.-Dld.) 1.46.9; 2. Kemper (W.-Dld.) 1.46.9. Speerwerpen: 1. Lusis (Rusl.) 85.39 2. Stolle (O.-Dld.) 81.14. 3000 m steeple chase: 1. Kurian (Rusl.) 8.38.8; 2. Letzerich (W.-Dld.) 8.39.6. 4 x 400 meter: 1. Polen 3.04.4; 2. West- Duitsland 3.04.5. Eindstand: 1. Rusland 81 pnt.; 2. Oost- Duitsland 80 pnt. (vier eerste plaatsen); 3. West-Duitsland 80 pnt. (twee eerste plaat sen); 4. Polen 68 pnt.; 5. Frankrijk 57 pnt.; 6. Hongarije 53 pnt. FRANKFORT. De Duitse illusie om binnen afzienbare tijd een tweede Duitser na Max Sclimeling als wereldkampioen in het zwaargewicht te zien kronen, is za terdagavond in het wielerstadion van Frankfort in rook opgegaan. Karl Milden berger, de Europese kampioen, die pre cies een jaar geleden in hetzelfde stadion een moedig gevecht leverde tegen de nu van zijn titel vervallen verklaarde Cas- sius Clay, ging kansloos ten onder tegen de 24-jarige Argentijn Oscar Bonavena. De Zuidamerikaan, die bij zijn aan komst in West-Duitsland gezegd had na een nederlaag nooit meer naar zijn va derland terug te zullen keren, demon streerde in het 12 ronden durende ge vecht niet alleen zijn enorme stoot kracht Mildenberger ging viermaal neer maar ook een bijzonder hoge snelheid. Bonavena, die weinig hinder on- Karl Mildenberger (witte broek) tracht Bonavena te raken, maar de Argentijn trekt zich tijdig terug. dervond van het „rechts voorstaan" van de Duitser, was voortdurend in de aanval en ontregelde daarmee het strijdplan van Mildenberger, die slechts eenmaal, in de negende ronde, met een rechtse op het hoofd de Argentijn in moeilijk heden bracht. Het was overigens geen fraai gevecht, want Bonavena nam zijn toevlucht nogal eens tot naslaan, waarvoor hij eenmaal een waarschuwing van de scheidsrechter Harry Krause (V.S.) kreeg. Dat was aan het eind van de tiende ronde, toen Mil denberger neer was geweest en direct daarna de gong klonk. Bonavena ontmoet in de halve finales van de strijd om de vacante wereldtitel de Amerikaan Ellis, oud-sparringpartner van Cassius Clay. Ellis won op 5 augus tus in Houston een kwartfinale-wedstrijd tegen zijn landgenoot Leotis Martin. Ook Thad Spencer (V.S.) heeft zich geplaatst voor de halve finales door een overwin ning op Ernie Terrell. Begin oktober wordt in Los Angeles de vierde kwartfinale ge bokst tussen de Amerikanen Floyd Pat terson (oud-wereldkampioen) en Jerry Quarry. AKEN. Tijdens zwemwedstrijden in Aken heeft Nel Bos gisteren het Neder lands record op de 100 meter vrije slag op 25 meter banen verbeterd. De ADZ- zwemster liet een tijd van 1.01.1 voor zich afdrukken. Dar was 0.4 seconde snel ler dan de 1.01.5 waarmee zij sinds 1 mei van dit jaar Nederlands recordhoudster De defensie van SCHC stelt zich verwoed te weer tegen de aan vallende BMHC'ers. HAARLEM Met een minimum aan wind zijn tijdens het weekeinde de natio nale zeilkampioenschappen beëindigd. Zo wel op het IJsselmeer als op de Braas- sem en de Westeinder plas verliep de strijd uiterst beheerst. De Nederlandse titels werden veroverd door: Valken: Kraan, 12 m2: Guldemond, Regenboog: Hofland, Vrijheids: De Haas jr. Soanker: Hamminga, 16 m2: Helder, Schakel: Schuitemaker, Stern: Franken, Pampus: Besseling, Solo: Nater, Flying junior: Groeneveld, VK-jol: Simke, Vau- rien: In 't Veld, Olympia-jollen: Van Tongeren. (Van onze hockeymedewerker) HAARLEM Met een 2-1 overwinning op Amsterdam heeft Hilversum de eerste overwinning in de nieuwe competitie be haald. In een gelijkopgaande en levendige strijd, waarin Hilversum gevaarlijke aan vallen uitvoerde, scoorde Van Rooijen in de eerste helft uit een strafcorner 1-0. 2 minuten later werd de gelijkmaker door Voigt gemaakt. Na de rust nam Hilver sum een voorsprong op de Amsterdam mers door een doelpunt van Otto Terhaar, waardoor Hilversum de onderste plaats heeft kunnen verlaten, die nu door HGC en HHIJC wordt gedeeld. In Den Haag werd de ontmoeting tussen HHIJC en La ren door het onbespeelbaar zijn van het veld afgelast. HIC en HDM hebben beide in Amstel veen een punt in de wacht weten te sle pen. In de tweede helft bracht Boerma van HIC de stand op 1-0. Voor een met twee invallers en in minder goede condi tie verkerend HDM scoorde Fiolet de ge lijkmaker. Westdijk van Kampong bracht het be zoekende HGC op een 1-0 achterstand, die in de tweede helft nog zou worden vergroot door een doelpunt van Van Sta veren uit een strafcorner. Ofschoon Kam pong in de tweede helft minder snel uit de voeten kwam werd door Westdijk de einduitslag op 3-0 gebracht. In een aantrekkelijke wedstrijd tussen BMHC en SCHC, waarin vooral SCHC in het begin van de eerste helft als de iets snellere ploeg uit de bus kwam, hebben beide teams het niet verder dan een ge lijkspel weten te brengen. Na verschillen de aanvallen van de Bilthovenaren kregen de Bloemendalers een heel goede kans. Nadat een in de 15de minuut doorgebro ken Eric Schmeink door een verdediger op brute wijze ten val was gebracht, kreeg Hans Keitz een strafpush te ne men. Hij sloeg naast. Weer kreeg BMHC de kans aangeboden, toen uit een strafcor ner de bal hard werd ingeslagen. Een al- ADVERTENTIE leen in het doel staande SCHC-er stopte de bal met de stick. Na een half uur spelen moest er we derom een strafpush genomen worden. Ook deze keer miste Hans Keitz. Hij speelde de bal tegen de legguards van keeper Vincent van Vliet aan. In de tweede helft kreeg SCHC na een mislukte strafcorner op het doel van BMHC de gelegenheid om een voorsprong te nemen, maar een voor een leeg doel staande SCHC-er kon de bal met geen mogelijkheid in het doel werken. Bij een nieuwe aanval van de Bilthovenaren ge lukte het Eric Schmeink, die evenals Ro- derik Janssen een zeer goede wedstrijd speelde, in het doel een harde bal te stop pen. Kampong 3 6 Amsterdam 3 2 SCHC 3 5 BMHC 3 2 HDM 3 4 Hilversum 3 2 HIC 3 3 HHIJC 2 1 Laren 2 2 HGC 3 1 LEVERKUSEN. Op het wereld- hockeytoernooi in Leverkusen behaalde het Nederlandse dames-hockey-elftal een ruime 4-0 overwinning op Nieuw-Zee- land. Bij de rust stond Nederland al met 2-0 voor. De doelpunten werden gescoord door Heieen van Rooy (3) en Loes See- len. De uitslagen van de overige wed strijden luiden: Zuid-AfrikaSchotland 3-0, OostenrijkSpanje 1-0, Zwitserland Trinidad 0-0, WalesVerenigde Staten 2-1, West-DuitslandCanada 2-0, Enge landAustralië 0-0, IerlandZwitser land 3-0, Schotland—Spanje 4-0, België Jamaica 1-0, FrankrijkOostenrijk 1-0 en ArgentiniëCanada 0-2, IerlandJa maica 2-1, AustraliëNieuw Zeeland 3-1, FrankrijkArgentinië 1-0. (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM. In de hoofdklasse van de K.N.K.B. struikelde landskampioen Ons Eibernest in Dordrecht over Deetos, dat met 7-6 won. Het was een vrij stevige wedstrijd, waarin de Deetos speler Boo- gers bijzonder op schot was. Hij nam 4 doelpunten voor zijn rekening. Na een 4-2 ruststand werd aanvoerder Theo van Zee wegens kritiek op de leiding uit het veld gezonden. Dit deprimeerde Ons Eibernest, weliswaar kon het tot 6-6 stand houden, maar twee minuten voor het ein de scoorde Brandt het winnende doelpunt. Westerkwartier had weinig moeite met een zwak spelend Luto, dat bij rust met 5-0 achterstond. In de tweede helft werd het nog 7-0, alvorens de bezoekers tot tegenpunten kwamen (7-3). Rohda-Stan- fries is een stevige wedstrijd geweest, waarin veel te veel strafworpen werden gegeven. Nadat de thuisclub een 3-0 voor sprong had opgebouwd kon Stanfries via 2 dubieuze strafworpen tot 3-2 inlopen. Rohda bepaalde hierna de ruststand op 4-2. Ook in de tweede helft was Rohda aanvallend het sterkst, het won daardoor nog met ruim verschil (7-3). Samos en Archipel hebben zeer span nende en gelijkopgaande wedstrijd ge speeld. De uitslag 6-6 geeft de verhou ding goed weer. Een veel sterker Archi pel liet Samos voor de rust tot 3-1 uit lopen. In de tweede helft kwam Archipel beter op schot. Twee minuten voor tijd kwam Archipel nog op winst, doch in de allerlaatste seconden van de wedstrijd gelukte het aan V. Schaik nog de gelijk maker te scoren (6-6). Aan de kop van de ranglijst der hoofd klasse staan 4 Amsterdamse ploegen: Weterkwartier 3 6 Blauw Wit 2 4 Rohda 3 4 Archipel 2 3 GRONINGEN. Het voorlopig Neder lands hockey-elftal heeft de zaterdag in Groningen tegen een noordelijk elftal ge speelde oefenwedstrijd met 5-1 gewon nen. Het noordelijk elftal bleef een de bacle bespaard door het uitstekende werk van doelman Stenvers en verdediger Ton Hylkema. Bovendien liet de „voorlopige" aanval nog al wat kansen onbenut. In de eerste helft zorgden Van Vroonhoven en rechtsbuiten Spits (2) voor de doelpunten. Ton Hylkema scoorde voor het noorde lijk team. Na de rust doelpuntten Van Vroonhoven en Spits elk nog eenmaal. RIJSSEL. De Limburger Peter Gee len (Kimbria) heeft zondag in Rijssel het Nederlandse jeugdrecord hoogspringen verbeterd en gebracht op 1.93 meter.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 11