Voorzitter „Reinoldus optimistisch over omzetgroei Steun voor Irak en Libië inzake de olieprijzen Sanering in de baksteenindustrie: Gezonde bedrijven zouden struikelen over zwakke 8 Scandinavische reders eisen 260 miljoen schadevergoeding Braat Delft wil aantal werkers van Van Heyst overnemen Emissie Eltnar Protestrit van Amsterdamse rijschoolhouders SCHEEPVAARTBERICHTEN Staking Alitalia Tweede prijs voor bloemist uit Aalsmeer Weer staking bij Belgische radio Kort economisch nieuws MAANDAG 18 SEPTEMBER 1967 7 Koffievaarten van Brazilië Marge 150 min stenen Structurele problemen Voortvluchtige gepakt na zeven maanden m m NIJMEGEN. De Nederlandse Katholieke Bond van Ondernemers in de woninginrichting en meubi- leringsbedryven „St. Reinoldus" zal initiatieven met betrekking tot de winkelsluitingsregeling en een even tuele vijfdaagse werkweek voor het winkelpersoneel oyerlaten aan de centrale middenstandsorganisaties, het hoofdbedrijfschap detailhandel en de overheid. Het standpunt binnen „St. Reinoldus" zelf is zo verdeeld, dat er uit de vele meningen geen meerderheid is te halen en ook geen aanvaardbaar compromis. Dit zei de voorzitter van de bond, de heer P. J. M. Hoefsloot, vanmiddag in Nij megen op de jaarvergadering van „St. Reinoldus". De afdeling Nijmegen had voor deze vergadering het voorstel ingediend te stre ven naar een winkelsluiting van zaterdag middag één uur tot maandagmiddag één uur, gecombineerd met een koopavond tot negen uur op vrijdag. De heer Hoefsloot ging uitvoerig op deze actuele kwestie in. Hij merkte onder meer op, dat bij invoe ring van een vijfdaagse werkweek alle rouleersystemen voor de personeels be zetting vervallen, hetgeen waarschijnlijk verschillende verkopers en verkoopsters overbodig zal maken. De heer Hoefsloot deelde verder mee, dat „St. Reinoldus" graag één collectieve arbeidsovereenkomst af wil sluiten voor het winkelpersoneel en de administratie- (Van onze correspondent) STOCKHOLM. Met het eisen van een schadevergoeding van 2fi0 miljoen gulden en officiële pro testen van zowel het Noorse als het Zweedse ministerie van Buitenlandse Zaken, hopen enkele Scandinavische rederijen de monopolieverlening voor Zuidamerikaanse koffieladingen door andere rederijen te verhinderen. De rederijen die trachten momenteel een trust te vormen zijn drie Amerikaan se rederijen, drie Braziliaanse, een Argentijnse, een uit Uruguay en twee uit Engeland. Schade hiervan ondervinden niet alleen de Scandinavische rederijen, maar ook een Westduitse en een Nederlandse rede rij. Tezamen hebben deze rederijen mo menteel 24 vaartuigen op deze Zuidame^ rikaanse lijn ingezet die nu niet meer mo gen laden in Braziliaanse havens en daar door een verlies lijden dat alleen al voor de Noren en Zweden op bijna 20 miljoen gulden per jaar wordt geraamd. Teineinde de vrachtkwestie spoedig opgelost te zien, overweegt men momenteel een boycot door de verzamelde Scandinavische lan den ten opzichte van de statelijke Brazi liaanse rederij Lloyd Brazileiro, die de drijvende kracht is achter deze nieuwe vrachtwet. Verder weigert men deel te nemen aan de discussies van de interna tionale koffieraad in Londen, hetgeen de hernieuwing van de bestaande vracht prijs overeenkomst uitsluit. Men heeft zijn hoop gevestigd op bemiddeling door de Noorse koning Olaf, die binnenkort een officieel bezoek aan Brazilië zal brengen. ve krachten zowel als voor het ambachts- personeel. Op het ogenblik valt het am- bachtspersoneeel onder de CAO die de de tailhandel samen met de meubelindustrie afsluit met de werknemersorganisaties. De omzetten in de woninginrichtings- en meubileringsbedrijven liggen dit jaar on geveer zeven percent boven die van 1966. Dit betekent dat de omzetstijging wat minder snel gaat dan voorheen: in 1965 was de groei veertien percent, in 1966 tien percent vergeleken bij het jaar daarvoor. Toch blijft de heer Hoefsloot zeer opti mistisch over de toekomstmogelijkheden voor zijn branche. Van 1960 tot 1965 zijn de verkopen verdubbeld en hij meent, dat binnen een afzienbaar aantal jaren weer een omzetverdubbeling gerealiseerd zal kunnen worden. Overigens is er de laatste jaren, onder meer door verhoging van porti, omzetbe lasting, benzineprijzen, sociale premies en dergelijke, nogal aan de winstmarge geknabbeld. De heer Hoefsloot verwacht nog meer aanvallen op de marge, terwijl ook de concurrentie zwaarder zal worden onder meer van grote bedrijven die recht streeks aan de klant leveren zonder ser vice en die daarom lagere prijzen kun nen bedingen. Het is de taak van ambacht en detail handel, vooral niet te verstarren, zo zei de heer Hoefsloot, ook wij moeten ons aanpassen en zonodig bereid zijn, geheel nieuwe verkoopvormen te ontwikkelen. Es sentieel noemde hij een onderzoek naar de wensen van de klanten. Daarvan is tot nu toe vrijwel niets bekend, terwijl die klanten toch jaarlijks voor anderhalf miljard gulden aankopen doen in de wo ninginrichting- en meubileringsbedrij ven. De Stichting propaganda woningin richting werkt voorstellen uit voor een grootscheeps onderzoek. De financiëring daarvan is echter een probleem. De heer Hoefsloot suggereerde zijn leden dan ook de heffing van een halve contributie ex tra ten behoeve van het marktonderzoek DELFT De N.V. Koninklijke Fabriek F. W. Braat te Delft, waar o.m. stalen ramen worden vervaardigd, heeft laten weten dat bij het Delftse bedrijf „de poorten wijd open staan" voor werkne mers van het opgeheven Haagse bedrijf Van Heijst. Begin volgende week zal met genoemd bedrijf contact worden opgeno men inzake het overnemen van een aan tal personeelsleden. Aldus heeft de chef van de afdeling personeelszaken van Braat de heer F. Faro, desgevraagd meege deeld. Om hoeveel werknemers het gaat kon hij nog niet zeggen. Wel verklaarde hij dat de directie van de fabriek reeds over leg heeft gepleegd met de directeur van het arbeidsbureau in Delft, de heer P. J. Mors, en met enkele betrokkenen bij Van Heijst. ORANJESTAD De N.V. Electriciteit- Maatschappij „Aruba" (Elmar) zal ter gedeeltelijke financiering van projecten die naar verwachting de behoefte aan transportcapaciteit van elektriciteit op het westelijk deel van het eiland voor vele jaren zullen dekken binnen enkele maan den overgaan tot een emissie van aan delen b. Dit blijkt uit een toelichting van de directie op het verslag 1966. Deze pro jecten, waarmee een investering is ge moeid van na f 1,7 min, bestaan in hoofd zaak uit de aanleg van een dubbele 60.000 volt kabelverbinding tussen de hoofdscha- kelinstallaties van het water- en energie bedrijf van het eilandgebied Aruba en een transofrmator- en verdeelstation bij Oran jestad, de bouw en inrichting van dit sta tion en de aanleg van 12.000 Volt trans portkabel die vanuit het verdeelstation electriciteit zullen voeren naar Oranje stad en het hotelgebied aan de Palm Beach. Eind 1967 wordt de realisatie hier van verwacht. De Spaanse regering heeft het minimum dag loon verhoogd tot 96 peseta's Dit is meegedeeld na een kabinetsraad onder leiding van Franco. Op het ogenblik is het minimum dagloon, dat in 1966 werd vastgesteld, 84 peseta's. AMSTERDAM. Ruim 50 auto's van bij de „Auto Rijschool Unie" (ARU) aan gesloten Amsterdamse beroepsrij schoolhouders hebben zaterdag een pro testrit door de hoofdstad gemaakt. Deze was bedoeld, zo deelde de ARU-secretaris mee, als protest tegen het ontbreken van allerlei wettelijke voorzieningen, die vol gens de beroeprijschoolhouders dringend nodig zijn voor de bescherming van hun beroep. De ARU-secretaris merkte nog op dat er een oneerlijke concurrentie is in deze branche, doordat mensen die een eigen vaste werkkring hebben, bij voor beeld in de avonduren rijlessen geven. De ARU heeft de minister van economische zaken in een brief gevraagd richtlijnen te willen geven voor de prijzen, het les materiaal, de eisen van vakbekwaamheid en een economische bescherming. ROME (AFP) Na afloop van de dertiende (buitengewone) vergadering van de organisatie van olie exporterende landen (OPEC), die van 15 tot en met 17 september in Rome is gehouden ter be spreking van de ontwikkeling der econo mische situatie voor de internationale aardolie-industrie, is een communiqué verstrekt. Daarin is meegedeeld dat de conferentie onder andere heeft gesproken over de positie van Irak en Libië wat betreft de herwaardering van de lijstprij- zen en de prijzen aan de grens. Zij heeft op die punten haar volledige steun toegezegd met betrekking tot de „gerechtvaardigde verzoeken van de le den-landen". In het geval van Libië heeft de conferentie nota genomen van de twee vraagstukken waar het om gaat, namelijk de ongerechtvaardigd lage lijstprijzen en Achilles 16 v. Le Havre n. Curagao. Acmaea 16 v, Fredericia n. Freetown. Acteon 18 v. Thameshaven n. Rotterdam. Aegis 18 v. Kingston n. Nassau. Alcor 16 ten anker rede Calcutta. Algol 16 te Chalna. Alhena 17 v. Rotterdam n. Bremen. Alnati 16 te Rotterdam. Ammon 17 v. Georgetown n. Nickerie. Amsteldiep 16 v. Hsingkang n. Sydney. Area 18 v. Sundsvall n. Amsterdam. Attis 18 te Miami. Bat jan 16 v. Chittagong n .Penang. Batu 16 te Bremen. Beninkust 17 te Antwerpen. Boissevain 17 te Pusan. Caltex Arnhem 16 te Trinidad. Caltex Delfzijl 18 v. Rotterdam n. Purfleet. Caltex Gorinchem 17 te Hamburg. Camitia 16 v. Mersey n. Curagao. Ceres 18 te Buena Ventura. Chiron 17 te Rotterdam. Congokust 16 te Dakar. Cumulus 16 te Rotterdam. Dahomey kust 17 te Rouaan. Diemerdijk 15 v. Los Angeles n. Cristobal. Dordrecht 16 te Rotterdam. Farmsum 16 v. Duinkerken n. Buchanan. Gaasterkerk 16 te Rotterdam. Ganymedes 16 te Rotterdam. Garoet 16 v. Bremerhaven n. Antwerpen. Gooiland 16 v. IJmuiden n. Santos. Graveland 16 te Fortaleza. Hagno 17 te Rotterdam. Heemskerk 17 te Rotterdam. Hercules 17 te Willemstad. Isis 17 v. New York n. Miami. Johannes Frans 18 te Cartagena. Kabylia 17 te Rotterdam. Karakorum 16 v. Doha n. Calcutta. Karimun 18 te Dumaguete. (Van onze correspondent) ARNHEM. De afzet van de bak steenindustrie is de laatste jaren achtergebleven bij de sterke pro- duktiestijging. Daardoor ontstonden overschotten, prijsdalingen en liquidi- teitsmoeilijkheden. De zwakste broe ders in de branche leggen weliswaar het loodje, maar als het allemaal zo doorziekt gaat het veel te langzaam en gaan ook de gezonde bedrijven struikelen. Vandaar dat het proces versneld moet worden. Je kunt na tuurlijk niet allemaal de produktie gaan verminderen, want dan kap je het rendement bij alle fabrieken weg, zo verduidelijkte de directeur van de Vereniging De Nederlandse Bak steenindustrie, mr. C. A. Geurs, het nogal opzienbarende plan van de be drijfstak om zich zelf te saneren. Het saneringsplan, ontwikkeld door een commissie uit het midden der fabrikan ten, voorziet in de vrijwillige sluiting van ongeveer 25 minder rendabele steenfa brieken. Aan de betrokken ondernemin gen wordt een vergoeding verstrekt uit een fonds. Een bankconsortium heeft daartoe voorlopig een lening verstrekt van f 9 miljoen, die zal worden afgelost door middel van bijdragen van de fabrie ken die wel kunnen blijven doorwerken. In Nederland zijn op het ogenblik 225 steenfabrieken met een produktie van 1950 miljoen stenen per jaar. De totale voorraad bedraagt 400 miljoen stenen, on geveer het dubbele van de aanvaardbare omvang. Om de produktie, gezien de af zet, tot normale proporties terug te bren gen, zou zich een aantal fabrieken met een totale produktie van ten minste 150 miljoen stenen moeten aanmelden voor sanering. De verhoogde produktie is een begelei dend verschijnsel van de modernisering, die zich de laatste jaren heeft voltrokken. In vijf jaar werd voor f 170 miljoen ge ïnvesteerd. De bedrijven die zijn achter gebleven hebben het in het algemeen het moeilijkst. Hierbij spelen natuurlijk de loonkosten een belangrijke rol. Ook structureel zijn er wat moeilijk heden. De baksteenindustrie is een bij zonder oude bedrijfstak en wordt hoofd zakelijk uitgeoefend door familiebedrij ven, die economisch gezien niet de sterk ste positie innemen. Daarbij is het ongun stige fiscale klimaat een factor van be tekenis. Als alle bouwwerken in baksteen zou den worden uitgevoerd, aldus de heer Geurts, zou de huidige produktie achter zijn bij de behoefte van de bouw. De bouwmethoden zijn echter veranderd door de opkomst van beton en de faciliteiten voor de systeembouw. Die faciliteiten nemen nu wat af doordat nu wat meer naar de kosten wordt gekeken en bak steen is vaak goedkoper. SCHIPHOL De piloten van de Ita liaanse luchtvaartmaatschappij Alitalia zijn zondag met de aangekondigde sta king van drie dagen begonnen. Ook de da gelijkse retourvlucht van Rome via Mi laan naar Schiphol is daardoor vervallen. Voor de passagiers waren echter voor zieningen getroffen. Zij konden allen de voorgenomen reis met vliegtuigen van an dere maatschappijen uitvoeren. Naar Al italia Amsterdam mededeelt worden ook vandaag en dinsdag alle passagiers op bloemstuk dat typerend is voor het deel andere toestellen overgeboekt. nemende land Katendrecht 24 te Tripoli verw. Kelletia 16 te Rotterdam. Kennemerland 16 v. Rio Grande n. Salvador. Kieldrecht pass. 18 Gibraltar n. Marseille. Kopionella 17 v. Stockholm n. Fredericia. Korendijk 18 te Miami. Korovina 16 te Mena al Ahmadi. Kryptos 16 te Rotterdam. Laarderkerk 16 te Londen. Ladon 17 v. Port of Spain n. Porto Ordaz. Laertes 16 v. Antwerpen n. Liverpool. Loppersum 16 te Antwerpen. Maaslloyd 16 v. Mombasa n. Cochin. Mainlloyd 16 te Rotterdam. Mentor 16 te Antwerpen. Moerdijk 16 te Rotterdam. Neder Linge 17 v. Papeete n. Noumea. Oostkerk 16 te Rotterdam. Oranje Nassau 18 v. Porta Marion n. Port of Spain. Osiris 17 te Rotterdam. Parthenon 15 v. Mobile n. Houston. Pericles 17 te Buena Ventura. Pres. William V. S. Tubman 17 te Baltimore. Prins Alexander 16 v. Le Havre n. Montreal. Prins Maurits 16 v. Toronto n. Montreal. Prinses Margriet 18 v. Kopenhagen n. Amster dam. Purmerend 17 v. Bluff n. Bombay. Randfontein 17 te Durban. Rotterdam 17 te New York. Rotti 18 te Portland. Rijn 16 v. Singapore n. Vizagapatnam. Sarpedon 16 v. Santa Creuz n. Bremen. Schiedijk 16 v. New York n. Antwerpen. Senegalkust 16 v. Lagos n. Pointe Noire. Serooskerk 17 te Antwerpen. Sigli 18 te Sydney. Stad Gouda 18 te Cristobal. Stad Zwolle 18 te Chicago. Straat Banka 17 te Lourenco Marques. Straat Frazer 17 te Abidjan. Straat Lagos 17 te Nagoya. Straat Lombok 18 te Singapore. Streefkerk 16 v. Kaapstad n. Adelaide. Sumatra 16 v, Rotterdam n. Bremerhaven. Tahama 17 te Isle of Grain. Theano 16 v. Rotterdam n. Dublin. Tjinegara 18 te Portland. Togokust 16 v. Takoradi n. Abidjan. Viana 18 te Curagao. Woensdrecht 17 v. Port Churchill n. Londen. Woltersum 16 v. Mobile n. Le Havre. Wonogiri 18 te Apia. Wonosari 16 v. Marseille n. Genua. Zaankerk 17 te Barcelona. Zeeland 18 te Cochin. Zonnekerk 16 v. Mombasa n. Genua. SLEEPVAART Cycloop, 18 sept. werkzaam te Marsa el Brega (Libye). Friesland, 18 sept. verwacht te Djibouti met „Neptune VI" naar Marseille. Gelderland, 17 sept. 150 mijl noord Kaap Vil- lano (Spanje) met „Neptune I" naar Pescara (Italië). Groningen, 17 sept. 500 mijl noord Diego Sua- rez (Madagascar) met „Reavely" naar Durban. Jacob van Heemskerck, 17 sept. werkzaam t.h.v. Castellon (Spanje). Junior, 18 sept. werkzaam te Marsa el Brega (Libye). Noord-Holland, 19 sept. verwacht te Aden om „Tayga" van Aden naar Marseille te slepen. Octopus, 14 sept. werkzaam t.h.v. IJmuiden voor wrakopruiming. Sepiola, 14 sept. werkzaam t.h.v. IJmuiden voor wrakopruiming. Simson, 17 sept. werkzaam t.h.v. Castellon (Spanje). Utrecht, 18 sept. stationsdienst Landsend. Willem Barendsz, 17 sept. 150 mijl noord Kaap Villano (Spanje) met „Neptune I" naar Pes cara (Italië). STUTTGART De Amsterdamse bloe mist J. Weisz is als tweede, na U. Syfrig uit Zürich geëindigd in de strijd om de Europa Cup bloemschikken die zaterdag in Stuttgart werd besloten. Aan dit door Fleurop-Interflora georga niseerde concours namen bloemisten uit negentien landen deel. De Nederlandse deelnemer behaalde het hoogst mogelijke aantal punten voor het schikken van een de aanpassingen die tot stand zijn ge bracht om die prijzen in overeenstem ming te brengen met de huidige situatie. Voor het overige heeft de conferentie besloten voor 5 oktober in Taif (Saoedi- Arabië) een vergadering uit te schrijven waarin de delegatieleiders zullen beraad slagen over de vooruitgang die met de afgelopen vergadering voor de besproken onderwerpen is bereikt. Tot slot is het besluit genomen om op 27 november in Wenen de veertiende conferentie van de organisatie te houden. Waarnemers zijn van oordeel dat de conferentie in feite een fait accompli heeft geratificeerd, want Libië heeft enke le weken geleden met steun van zowel Irak als Saoedi-Arabië een poging ge daan zijn prijzen van ruwe olie te ver hogen. Juister gezegd, in de geest van de landen die om prijsverhoging hebben ge vraagd gaat het om aanpassing van die prijzen aan de prijzen die de landen aan de Perzische Golf in de praktijk be rekenen. BRUSSEL De vakbonden van het personeel van de Belgische radio en te levisie hebben voor zondag opnieuw een staking afgekondigd. Een algemene leden vergadering van de bonden, die een dub bele toeslag eisen voor werk op zon- en feestdagen, heeft voorstellen van de raad van beheer van de BRT-RTB voor extra vergoeding verworpen. De raad van be heer had die voorstellen gedaan na een eerste zondagstaking, vorige week. De staking betekent overigens niet dat de Belgische radio en televisie zondag niet in de ether zullen zijn. Er zal een gezamenlijk noodprogramma, voorname lijk bestaande uit grammofoonmuziek, worden uitgezonden en een viertal nieuws uitzendingen worden verzorgd. De Stoomvaartmaatschappij Nederland heeft haar ss „Riouw" verkocht aan een Panamese rederij Onderhandelingen tussen vertegenwoordiger» van de directie van de Ford-fabrieken en afge vaardigden van de ..United Automobile Worker* Union" (UAW) hebben vrijdag in Detroit geen overeenstemming opgeleverd. Het overleg zal maandag worden voortgezet. De piloten van de Italiaanse luchtvaartmaat schappij Alitalia gaan zondagochtend in staking voor de duur van 72 uur, aldus een bekend making van de Italiaanse bond van piloten bij de burgerluchtvaart. De staking geldt als pro test tegen contractbreuk door de maatschappij, zo heeft een woordvoerder van de bond ge zegd. Bij de bondsspaarbanken, inclusief enkele niet aangesloten spaarbanken, is in de maand augustus 387,5 miljoen ingelegd en 340,1 miljoen terugbetaald. Het spaaroverschot be draagt derhalve f 47,4 miljoen (juli 1967 60 miljoen, augustus 1966 58,1 miljoen). Een delegatie uit het bestuur van de vereni ging van Nederlandse verkeersvliegers is zater dagmiddag van Schiphol naar Moskou vertrok ken om daar op uitnodiging van de Russische vakbond voor al het personeel van de burger luchtvaart 14 dagen lang van gedachten te wisse len met collega-vliegers van Aeroflot. De dele gatie bestaat uit president A. van Ommen en de bestuursleden L. Blomberg en M. L. van der Stroom. Voor het eind van het jaar zullen de eerste huizen van het nieuwe Lelystad worden be woond, De bedoeling om van Lelystad in korte tijd een plaats van enige omvang en allure te maken wordt kracht bijgezet door de II mil joen gulden die het komende jaar extra worden uitgetrokken voor de IJsselmeerpolders. Het totaalbedrag voor het komende jaar komt daar mee op 80 miljoen. In 1968 komt 26 miljoen gulden meer dan dit jaar ter beschikking voor verbetering van de structuur in de landbouw. Met het totale bedrag van 273 miljoen wil de regering aan geven hoe belangrijk zij verbetering van de landbouw vindt. DEN HAAG. Na zeven maanden voorvluchtig te zijn geweest, is een 18- jarige Bredanaar zondagmiddag in Den Haag gegrepen. Hij was in februari van dit jaar uit een tuchthuis in Breda ge vlucht. De jongen werd aangehouden bij een autocontrole. Hij bleek geen rijbewijs te hebben. De internationals hebben zich in Amsterdam van de verliezen van vrijdag hersteld. In het telefonisch avondverkeer waren de koersen vrijdag overigens al verbeterd onder invloed van de vaste houding in Wall Street. In Düsseldorf waren vanmorgen de volgende openingskoersen van belang: Bayer 164.10 a 170, Volks wagen 429 a 434, Siemens 237.50 a 241, Mannesmann 142 a 144, AEG 429 a 435, Lufthansa 224 a_227. Londen was prijshoudend, maar Royal Dutch en Unilever zak ten fractioneel tot lS'/s en 395/s. In Amsterdam was de handel rustig. Wegens de mo gelijkheid van verrassingen pleegt de handel de dag voor Prinsjesdag nooit groot te zijn. De tendens was echter gunstig. Koninklijke Olie exdiv. 3.25 kwam bij de opening op 140.20, een verbetering van 2 ten op zichte van vrijdagmiddag. In New York was dit fonds een halve dollar vooruitgegaan. Unilever liep twee gulden op tot 109.30, maar moest toen het niveau los laten op 108.70. Philips ging 1.70 vooruit tot 113.80, waarna 113.50 volgde. AKU was rustiger, met een advieskoers van 59.10, die 20 cent boven de koers van vrijdag lag. Hoogovens boekte een bescheiden avance van twintig cent tot 93, KLM onder invloed van een stijging van een kwart in New York twee gulden hoger op 280. In de scheepvaarthoek was de tendens licht verdeeld, met NSU aanvankelijk lager, maar later op 137*/« toch weer beter in de markt. In de cultures ging weinig om, op de staatsfondsen- markt kwamen hier en daar fractionele verbeteringen voor. Bij de binnenlandse industriefondsen was Kon. Zout 760%, Zwanenberg 190. CSM moest de winst van vrijdag van 2 gulden weer afstaan op 397. Figée was 1 lager op 123. Op de Amerikaanse afdeling was Stu- debaker vast op 62'/», en Sperry Rand met 42'/» ander halve dollar hoger. Shell Canada ging 1®/» vooruit op SI»/,. 18 SEPTEMBER 11.30—12.15 ACTIEVE AANDELEN A.K.U. 58.90 59.20 Deli Mij 80 8.50gb Hoogovens 93 94.50 Philips 11.60 113.50 gl 'Jnilever 107.30 109.30 Dort petr. 644% 653% Dort Petr. 7 643% 650% Kon Petr 141.20 140.20 SCHEEPVAART EN LUCHTVAART H.A.L. 92% 91% gb Java-Ch. P. 183 183 K.LJV1. 279 278.50 K.N.S.M. 91% gl 91% St. Mij Ned 111% 110% Nievelt Goud. 114% 116 gl 178% Ommeren 179% Rot. Lloyd 156% 156% Sch. Unie 137% 137% OBLIGATIES: N. 66-1 7 105,36 N. '66-2 7 105,36 N. 66 6% 100/. N. '67 6 98 A N. '65-1 5% 96 gl N. '65-2 5% 9618 gl N. '64-1 5% 92% N.-'64-2 5% 92% N. '64 5 9034 N. 58 4% N *59 4% 90 89 N. '60-1 4% 89j7. N. '60-2 4% 87% N. '63 4% 87 N. '64 4% 95% N. '59 4% 87(2 gb N. '60 4% 85i*e N. *61 4% 85% N. '63-1 4% 85 N. '63-2 4% 84% N '61 4 85% N. '62 4 83% N 53 3% N. St. '47 3% 81% 72% N. '51 3% 90% N. '53 1-2 3% 84% N. '56 3% 83,'. N. 48 3% 72% N. '50 1-2 3% 74% N. 54 1-2 3% 77% N. '55-1 3V4 77 N. 55-2 3% 83% N. '37 3 83% Gr. b. 46 3 83% Dollar '47 3 89% Wonm. '57 6 99% Id. '58 '59 4% 91% Id. '60 4% 97% Inv. C 3 87% Indië '37-a 3 88% 105,», 105 100,'. 98", 96 96', 92', 92'i 90'/, 88", 89=i 87% 87 95H 87'/, 8511 85', 2 85,'. 84% 85,'. 83% 81% 72,». 90', 84% 83% 72% 74% 77% 77% 833, 833/, 83H 89 99% b 92', 97 "2 87U 97% 97% 953, 953, 93% 93% 91», 90% 90,'. 9011 165% 160 91 1 94)1 95% 62% 118% 97% 97% 953, 953, 933, 94 913', 903; 90% 903; 165% b 160% 90% 1 94U 95% CULTURES: Amsterd. R. 613; H.V A.-m. Ver 1183; A. l.OOO'47 3% 89% A. 1.000 48 3% Rd '52 1 4% B.N.G '65-1 6 ld '65-2 6 ld. 65-1 5% ld 65-2 5% ld. 65 5% ld. '58 5% ld. 64 5% ld. '58 5 ld. 64-1 ld. 52 4% Id. r.s b '52 ld. 500 '57 Exp. Fin. Exp. Fin Gron. Ind.'52 M. C. '57 1-3 N. B. '65 5% Nt. Ib.'65 5% N. I.b. 4% Alb. H. '55 4 Ams. B. 5 Bijenk. 6 Co-op N. o. B. Co-op R N.Gasun 5% Philips Philips 48 3% Philips 49 31.4 Pgem '57 6 ld. '52 4% Pegus 2 '57 6 PGEM 6 PGEM 4% OBLIGATIES: Luchtv., spoor, pr. obligaties KLM 15). 5 KLM 20 j. 4% N. Sp. 4% Alkm. '56 2% Asd '33 100 ld. pr.obl 51 id. '56-1 id. '56-2 id.'56-3 id. 59 Breda '54 Dordr '56 Eindh. '54 Enschede '54 s-Gr.h. 52-1 Id '52-2 R'dam '52-1 id '52-2 Id. '57 Utrecht '52 Z.-Holl. '57 Z.-Holl. '59 A.K.U. 4% Ams. Br 3s,; Borsumt) 33; V. Gelder 4% Hoogov 5',; Sch. Hon. 4% 92 b 92 b 104 104 96 95% 93 92% 97% 97% 93 92% 98% 98% 98% 98% 89% 93% 93% 90% 90 91 91 72% 73 113% 113 87 87 77 77 86 86% 85/. 85% 79% 78% 76% 77% 71% 72% 75 75% 71% 72% 86% 88% 86% 86% 88% 88% 87% 85% 86% 103% 86% 86% 87% 89 89% 87% 103 102% 86% 86% b 89% 88% 109% 108% 88% 89 Bank-, krediet en verzekeringswezen A. Bank N. 251 250 AMEV 902 902 Amro B. 48.90 48.40 Ass St R'd. 434% 430 BOZ 286 290 Cultuurb. 77 77 Groninger 1 147 146 H.B U. c.v.a 219% Holl S cert 468 1 460 Kas Ass 118 118% Nat. I. B. 3% Nat.-N cert 611 615 N. Cr b. 177% N. Mid.bank 91.80 N. Overzee B 178 177 RVS cert. 529 530 Slavenb. Bk. 176 Ngombezi 381 35% Handel, industrie en diversen: Albert H. 995 997 A. Hand. Mij 133 135 A.V.I.M. 142 b 143 b AmsteJ Br 340 340 Ams. Ballast 421 423 b Ams Droogd 112 113% Ams Rijtuig 150 1 148 1 A N.I.E.M 63% 63% AS W 303 302 Beeren 11% 11% Beers 254 250 b Begemann 114% 114% Bensdorp 375 375 1 Bergh. en J. 213 213% Bergoss Tap 319 321 Berkel 141 140.90 Bernet 150 150 Blaauwhoed 99.50 98.50 Blijdensteijn 73 73% Boer (De) Dr 354 354 Bols 187.50 187 Bors WehJT 74% 74% Braat A'dam 255 Breda Mach. 238 240 Bredero Ver. 422% 424 Brocade» Bührmann-T. 480 475 Buttlnger 237 237 Bijenkorf 621 625 Calvè 7701 Carp's Garen 22% 225 Centr. Suiker 399 Crane 62 62% Curag. H. Mij 160% 160 Daalderop 166 161 Dagra 235 1 238 b Desseaux 335 338 Dikkers 117 119 Dorp Co. Dr.-Overijs. 116 116 Drie Hoefijz 91 90 1 D.R.U. 279% 278% Duyvia 280 280 Elsevier 277 279.80 Emba 112% 112 Enkes 178% 179 Erdal 517 513 Excelsior 68% 68% Figee 124 b 123 Fokker 418 416% Ford 1000 Gazelle 175 175% Gelder( Van) 112 110 Gelderland-T 352 351 Gelderman 41 40% Gerofabr N.B Geveke en Co 490 491 Gist- Spir Grasso 1341 126 Grinten v. d. 869 865 Grofsmederij 91% 93% Gruyter Zn. 122% 122 Hagemetler 97 97.30 Halberg 59% 59% 't Hart Instr. Hatema 204 b 204% Havenwerken 108 209% Heineken 544 546 Hensen Hero 1951 194 1 Hoek Mach 505 505 Holec 182 179 Holl Kattenb 68 68 Holl. Beton 377% 376 Holl. Constr 9250 94 Holl. Melks 284 294% Homburg 261% 261 Hoogenbosch 223 225 Hoogenstr. C 136 1 Hooim. Zn 85 83% Indoheem 27.70 27.90 I.B.B. 161 162 Interlas 426 431 Tntematlo 290 287% Intern. G. B. 336 338 b Inventum 139 137% Jongeneel H. 257 264 Kemo Cors. 443 440% Kempen e. B. 100 Key Hout 164% 165 KI. Smits 177% 117% Kiene 1 000 171 174 Kon. Adam 61 K. N. Papier 165 164 Kon. T. Unie 54 53 Kon. Z. Ketj. 762 762 Korenschoof 190 b 192 Koudijs 110 111 K.V.T. 368 368 Kwatta 170 170 1 Leeuw. Papiei 288 b 288 b Leidsche Wol 295 297 .mdeteve» 117% 118 Lijempf 181 Lijm G Delft 129 Macintosh 424 b 424 Meelfabr. 384 384 Mees' B'wm 110 1 Metaverpa 310 313 Meteoor Bet Misset Mosa Mulder-Vog. Müller Co. Mijnb. W Naarden Naeff Gebr. Nedap N. Dagbl N. Dok Mij N. Exp P N Kabelfabr. N. Melk-Unie N. Scheepsb Nelle, Van Netam Nieaf Norit Nyma Nijverd.-t.C. Oranjeboom Ogem. Palerribang Palthe Phil, 100 6 p. Pietersen A. Pont Hout Poorter Reeslnk e Co rteineveld Riva Ruhaak Rijn-Schelde Rijsd.-Holl. Expl Mij Sch Sch. Expl. '66 Schok beton Scholten Car Scholten Hon. Schupp. Sajet Schuttersveld Simon de Wit Simons Emb. Smit Nijmeg Spaamestad Stokvis St.sp. Twent. Swaay, Van Synres Tab. Philips T.B. Marijnen Technische U Texoprint Thorn. Dm Thorns. V.B Tw. Kabel rw -O H Ubbink-Davo Udenhout Unikap UnU. 1000 Unil. 100 6c pr UnU. 1000 afl Utermühlen Utr. Asphalt!. 941/2 269 203 314 268% 2721/2 454 143 150 80 1 316 238 92% 334% 163% 100 178.30 27% 360% 160 b 77 1 68 86 1 175 47% 155 141 b 251% 141% 210 50 39 215 253 86 90 106 390 88% 185 635 90% 56 268 190% 83 168 255 101 107.30 105 364 71% 14% 93 160% 110 98 66 315 224 92 270 b 204 313 268% 271 460 145 148 b 92% 78% 311 235 92% 336 161 102 177.60 27% 92% 362% 105 67 105% 389 88% 185 1 639 90% 56 267 191 83 170 257 104 105 104% 364 71% 15 86 161 1 110 98 66 324 221 Varossleau Veenend. S.sp Veneta Ver. Glasf. V.MJF Ver. Touwt. Vettewinkel Vezelverw Vihamij Vorst Cult M. redest. Rubb Vries (De) IJ. Vulcaansoord Walvlschvaan Wereldhaven Weminks B Wessanen Wilt.-F.-Br. Wyers Wijk. e Herin Zaalberg Zeeuwscb C. Zwanenb.-O. 191 185 184 114 172 154 268 106 122% 90 150% 106 56 320 497 137 510% 165 393 69% 60 135 190.50 192 184 112 171 154 266% 105 125 90 155 106 55 320 499 136 510 163 391% 70 61% 140 b 190.50 Mijnbouw en petroleum: 85% Alg. Exp. Mij 26.50 26.20 176 Bill, le rubr. 47% Bill. 2e rubr. 120.30 120.90 K. P. 1 a 20 159 Id. 5 1 20 143 Maxw P H 124.50 126.10 251% Moeara Enim 1600 141 id. c. 1/10 0 a 2640 1 2645 215 id. 1 winstb 2800 id. 4 winstb. 49.80 O.-Bomeo M 115 b 116 b Fumess 445 443 38.90 Oostzee 117 116% 215 Geld. Tr.w M 74% Ant. Br. 86.40 Ant. Verff. 112 113% Elec. Mb Aru 125 130 b Participatiebewijzen A. F. 1/1 pb. 1025 1025 Converto 1034 1032 H.B.B. 753 753 Holland F 491 491 In terbon d» 663 663 Intergas 384 386 Wereldenergie 284 284 Beleggingsmijen: AMB 50 126.50 127 D.I.F 120.50 121.50 Interunle 50 182.80 184 Nefo 50 84.50 84.50 Robeco 50 223.50 223.70 Rolinco 210 211 Unitas 50 412 413 Utillco 116 50 116.50 Ver. B. 94 50 104.50 100 E.fonds 10 pb 465 465 Unifons 508 512 Eurunlon 1133 1140 Valeurop 626 626 Canada G. F. Chemical F. 18% 19 Mas», tnv. tr. 17 17 Telev E.Fd. 10% 10% Gevaert 319 121 Mannesmann 145 147 Union M. 1 a 650 650 Canada: Can. Pac. R. Imperial Oil Inl. Natur. G Int. Nickel Shell O C. 63 65% 11% 109% 30 62% 6JJ% 11,3* 113% 31% Verenigde Staten: A C J\l. Am. ENKA Am. Motors Am. Radiator Am. Smelting Am. T T Anaconda Atch. Top. Bethl. St. Chadb Goth Chesasp.O Chrysler Cities Serv Cor Gas Curt. Wrlbht Dougl Alrer Du Pont Nem Ford Motor Gen Electr. Gen. Mot. Greyhound Int. Busin M. Int. Flav. a. F Jones Laughl Kenn. Copp. Montgom. W. Nat. Can. Nat. Dairy P. Nat. Steel Penn. R. Philips P. Prot. and G Radio C. o. A.. Rep. St'sel Shell Oil Southern Cy. Southern Pac Standard Br. Stand. O N. J Studebaker-P Sunr M C. O Texas instr Tide Water Un. Pac. Rail Un. St. Steel West. Ban C. Westingh. E. Wils and Co Wool worth Prolongatie 51% 51% 33% 34 14% 14% 29 29 71% 71% 56 55% 50% 50% 29% 30% 37 37,56 6,'e 69% 53 53% 53 53 27% 27% 27% 27% 87 87 165% 166 52% 52% 111% 113% 86 86% 26 26% 520 525 59 59 66% 66% 48% 49% 24% 27% 39% 37% 51% 52% 64% 64% 62% 62% 95% 95% 60% 59% 48% 48% 73% 71% 25% 25% 30% 31% 38% 39% 65 lè 65% 6112 62 34% 34% 124 121 112% 111% 42% 42% 47% 47% 31 31 74% 73% 105 105 30% 30% 5

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 7