AJAX SPEELDE TOCH: negen doelpunten tegen GSV Jfc I? m Gento speelt niet bij Real DOS-ADO bikkelharde strijd Arsenal kwam naast koplopers door grote zege op de Spurs Telstar zag spel me aantrekkelijk beloond w £t1 WwÈÈmm Goudse eersteklasser verguld met invitatie Niet te hard tacklen zeiden we onze jongens bleef Feijenoord op de goede weg Publiek eiste vervanging van „worger" Radi GELUKKIGE ZAAK DAT NEGATIEF SPELEND GO AHEAD NIET WON Veel winnaars in sporttoto mms X mw-m» MAANDAG 18 SEPTEMBER 1967 9 Spanjaarden gearriveerd AMYJ versloeg US 94MMU*M O g Um iT WW r - 1 1 ij 't t iMii. 5 WUkm H4LV.C l 1 1 ifswMtteÉw. f: Ut* Pa-mm f~~ ff II iiA«i5T SCHIPHOL Zonder de virtuoze links buiten Gento is gisteravond het elftal van Real Madrid uit Spanje op Schiphol aangekomen, waar Ajax-voorzitter Jaap van Praag met zijn echtgenote gereed stond ter begroeting. Trainer Miguel Mu- noz en directeur Santiago Bernabeu deel den niet zonder een gevoel van teleur stelling mee, dat de „veteraan" niet is hersteld van een blessure. De plaats van Gento zal nu worden ingenomen door de 25-jarige Manuel Bueno, die naar de trainer laconiek mededeelde tevens tot aanvoerder is gepromoveerd. Trainer Munoz is met 15 spelers naar Amsterdam gekomen, onder wie twee doelverdedigersde veteraan Betancourt king aan de enkel, die dicht bij een been dagavond zal opstellen wilde hij nu nog niet zeggen. Het Real-bestuur drong er onmiddel- Cruyff in duel met één van de ama teurs van GSV. (Van onze sportredactie) ZEIST. Voor de Goudse eerste klasser GSV is het zondag een histo rische dag geweest. De Gouwenaren speelden in het KNVB-centrum in Zeist een oefenwedstrijd tegen lands kampioen Ajax, dat zich daar voorbe reidt op de Europa Cup-wedstrijd te gen Real Madrid. GSV verloor uiter aard. Met 9-0. Dat is bijna net zo veel als Volendam vorige week in de com petitie. Het werd toen 7-1. De belang rijkste conclusie uit het oefenduel was, dat Barry Hulshof wel zal worden opgesteld. Hij speelde de hele wed strijd mee. Theo van Duivenboden zat langs de kant. Ajax kwam in de nor male opstelling uit. Bij de wedstrijd tegen het dit jaar naar de eerste klasse West II gepro moveerde GSV mochten geen verslag gevers, persfotografen en toeschou wers worden toegelaten. Ajax had hier om verzocht. Niettemin kwamen er toch foto's (zie boven) en was er toch publiek (kennelijk nieuwsgierigen uit de omtrek, die het hek over geklom men waren). Aan het bestuur van GSV, dat uitermate trots was op de 1litnodiging van Ajax om als sparring partner te fungeren, was gevraagd, niets over de wedstrijd aan te kon digen. „Dat hebben we toegezegd. We vonden het veel te leuk", aldus de secretaris, „we hebben onze jongens voor de wedstrijd gezegd, dat ze niet al te hard mochten tacklen. Stel je voor, dat een Ajacied geblesseerd was geraakt. Ik moet er niet aan denken. Onze spelers hebben het geweldig ge vonden. Er werden foto's gemaakt van onze spelers met de Ajacieden. Onze trainer Hegemans, zelf afkomstig uit het betaalde voetbal, EBOH indertijd, is een verwoed filmer. Hij heeft na tuurlijk grote gedeelten van de wed strijd vastgelegd". Hoe GSV aan de uitnodiging geko men is? Trainer Michels van Ajax is gaan informeren, welke eerste klasser er gisteren vrij was. En dat was GSV. Voor de dertigjarige doelman Tonny Everling is het een enorme belevenis geweest. Hoewel hij negen keer werd gepasseerd speelde hij geweldig. „Als hij niet zo goed had gekeept, was het 30-0 geworden. Nu schoten Henk Groot (3), Swart (2), Cruyff (2), Kei zer en Vasovic maar negen keer raak", aldus de secretaris van GSV, die ver ontschuldigend aanvoerde, dat zijn spelers, meest bouwvakkers, die over dag zwaar werk doen, niet zoveel kon den trainen als Ajax. WWVWWWWWWWWWWWtWniWWWWIAWAWWWWWWWWWWWWl ROTTERDAM. Hoezeer de hoop in de Feijenoordharten is herleefd, bleek uit de belangstelling voor de wedstrijd tegen Fortuna '54, die in feite in geen verhouding stond tot het belang van deze ontmoeting, waarvan de winnaar bij voorbaat vaststond. Bijna 50.000 toeschouwers gaven de kuip een goede bezetting. Tegenover dit elftal vertoonde Feijenoord geen zwakke plekken, wel uitblinkers. Zo kon men doorlopend genieten van Moulijn, Samardzic, Kindvall en Haak om er enkelen te noemen. Toen het eerste schaap over de dam was via Geels in de twintigste minuut, restte er alleen de vraag hoeveel er nog zouden volgen. Dat werden er tenslotte maar vijf. Samardzic, voor het eerst een volledige wedstrijd spelend, maakte nummer twee en na een half uur was het al 30 door Kindvall. Haak rondde na rust een 12 met Kindvall doeltreffend af, 40, en toen was het de beurt aan Fortuna, althans: het was Rutten die in eigen doel schoot, 5—0. Geels mocht de score sluiten, toen Moulijn een gave pass afleverde. Doelman Wings voorkwam door goed keeperswerk een veel ruimere nederlaag. lijk bij aankomst op Schiphol bij voorzit ter Van Praag op aan in tegenstelling tot gebruikelijke gewoonte de thuisclub het recht te geven in de eigen shirts te spelen. Zowel Ajax als Real hebben de kleur wit in het shirt en dat kan verwar ring wekken. Daarom zal in Amsterdam Ajax niet in de eigen rood-witte com binatie gehuld gaan en Real Madrid niet in het eigen wit verschijnen. Het voorstel van het Real-bestuur was ditmaal de re geling om te keren en de thuisclubs het recht te geven in de eigen shirts te spe len. Maar de Ajax-voorzitter voelt daar niets voor. Eigen shirts voor Real in Ma drid zijn naar hij meent een geducht wa pen in de psychologische oorlogsvoering. AMSTERDAM. Het Amsterdamse AMVJ heeft in een competitiewedstrijd voor de eredivisie heren met 3-1 van US gewonnen. De setstanden waren: 15-5, 15-7, 11-15, 15-6. (Van onze sportredactie) DOS en ADO hebben In het Utrechtse stadion een bikkelhard voetbalgevecht ge leverd. Twee strafschoppen, beide keren veroorzaakt door een handsbal, waren nodig om ADO aan zijn twee doelpunten te helpen, evenveel als DOS tenslotte wist te produceren. De Haagse voorhoe de heeft nog wel veel normale scorings kansen gekregen, maar slecht schietwerk en een enorm fel vechtende DOS-defen- sie verijdelden verdere doelpunten, al zouden die zeker verdiend zijn geweest. De eerste penalty viel vlak voor rust en Schoenmaker opende hieruit de score. Wery maakte echter nog juist voor het rustsignaal gelijk 1-1. Mansveld mocht de tweede penalty benutten, maar weer was het Wery die DOS aan een gelijke stand hielp. De 2-1 overwinning van Volendam op NAC was verdiend, maar viel eigenlijk te klein uit. Nonchalant aanvalsspel van de Volendammers in de tweede helft was eigenlijk de voornaamste oorzaak van de magere zege. NAC stelde teleur op bijna alle fronten. Sier, die overigens ook niet best speelde, opende na vier minuten de score toen zijn schot via een Breda's been in het doel vloog. Muhren maakte er na een half uur 2-0 van nadat een schot van Pelk van de lat was terugge plaatst en voor zijn voeten belandde. Na rust werd er nog één keer gescoord, dit keer door NAC uit een kopbal van Snoeck maar de Volendam overwinning bleef onaangetast. Sittardia heeft ook tegen NEC zijn draai niet kunnen vinden. De Nijmeegse over winning was dan ook volkomen verdiend. Voornamelijk dankzij een veel betere con ditie wist NEC in de tweede helft, na een 0-0 ruststand de meeste doelpunten te scoren. Weber was met scoren begonnen door een solo op de enig juiste manier af te ronden. Mares maakte nog wel ge lijk, uit een penalty, maar Hans Venne- ker kopte hierna twee keer raak, het geen de 1-3 eindstand verklaart. FC Twente heeft de goede lijn in zijn prestaties ook tegen Xerxes/DHC kunnen vasthouden. De 2-0 overwinning is nog maar een flauwe afspiegeling van de wer kelijke krachtsverhouding. Van der Vall wist na een half uur het cordon Delftse verdedigers uit een vrije trap voor het eerst te passeren. Jeuring zorgde kort na rust voor 2-0 en de strijd leek gestre den. Xerxes kwam echter nog terug en wist Misic ook twee keer te passeren. Jammer voor hen stond Drost twee keer op de doellijn om alsnog te redden. Twen te miste ook vele fraaie kansen maar dat was door de 2-0 voorsprong minder erg. Zwakke momenten in de PSV-achter- hoede gaven GVAV in de eerste helft de gelegenheid een 2-0 voorsprong te nemen. Pedersen en Visser profiteerden beheerst. In de tweede helft had Tonny van Leeu wen wat meer te doen en één keer was dat teveel. Van der Kuylen schoot enorm hard en zuiver in. Verder wist PSV echter niet te komen. MW-Sparta was een wat rommelige en ruwe wedstrijd, waarin niet werd ge scoord. Opwinding ontstond toen Ole Mad- sen een waarschuwing kreeg wegens na trappen van keeper Körver. Jan Schoenmaker van ADO heeft vanaf de elf-meterstip raak ge schoten. Het was het eerste Haagse doelpunt tegen DOS. Voor de leidende ploegen in de Engelse league is het een zwarte dag geweest. Liverpool, dat bij Southampton al na 35 sec. tegen een 1-0 achterstand aankeek, heeft daarna tweemaal drie kwartier stormgelopen op de versterkte defensie van Southampton, dat de winst niet uit handen gaf. Overigens had Liverpool dat ook gedeeltelijk aan zichzelf te wijten, want een in de tiende minuut toegeken de penalty werd door Ton Smith te zacht ingeschoten. Ondanks de nederlaag van Liverpool bleef de oud-titelhouder aan de leiding met elf punten. Eenzelfde aantal is overi gens ook verzameld door Arsenal, Man Chester City, Sheffield Wednesday en Tottenham Hotspur. De uitslagen: ArsenalTottenham Hotspur 4-0; BurnleySunderland 3-0; ChelseaStoke City 2-2; EvertonLeeds United 0-1; Leicester CityFulham 1-2. Manchester CitySheffield United 5-2; Newcastle UnitedCoventry City 3-2; Sheffield WednesdayManchester Uni ted 1-1; SouthamptonLiverpool 1-0; West Bromwich AlbionNottingham Fo rest 2-1; West Ham UnitedWolverhamp ton Wanderers 1-2. Na de zesde competitiedag in de Bundes' liga heeft FC Nürnberg een voorsprong van drie punten op een groepje van vier clubs: Borussia Mönchen-Gladb., Stuttgart, Duisburg en Borussia Dortmund. De Duit se ex-kampioen is de afgelopen week waarin drie wedstrijden werden gespeeld, wel bijzonder gelukkig geweest: er werd n.l. drie keer gewonnen. De Hamburger SV en Schalke-04, verloren deze week driemaal. ■yyt 'ff"'?-"zz-'WfZy nmnnnnnnnnnnnnnniMvinntMvinnnnnnnnnnnnnnnnnivMiiwinniwMinnnnonnnnnnniMinnnnAnnKiuumn Bond. Clement was wel zeer actief en had, zeker in de eerste helft, alle geluk van de wereld aan zijn zij en op zijn schoen bij zijn rushes. Zo was Clement in het eerste kwartier na de rust drie maal „in het nieuws". Eerst dwong hij Van Zoghei tot een las tige sprong bij een inswinger, vervolgens kreeg hij geen vrije trap, laat staan een strafschop tegen zich, toen hij op de lijn werd gevloerd en vervolgens schoot Cle ment, ongewild, de bal hard tegen het achterhoofd van scheidsrechter Boosten aan, een Boosten, die herhaaldelijk in de weg liep en daarmee blijk gaf de wed strijd niet aan te voelen. Hij zag ook niet, dat Wüstefeld bij een schot van Geestman de bal met de hand van rich ting veranderde. (Van onze sportredacteur) VELSEN. Het is een gelukkige zaak, dat Go Ahead op het sportpark Schoonenberg niet gewonnen heeft. Niet omdat Telstar nu de winnaar was. Dat is voor de voetbalenthou siasten in de IJmond natuurlijk een zeer prettige bijkomstigheid. Maar wel omdat de Deventer voetbalploeg zeer, zeer negatief voor de dag kwam. Een onbegrijpelijke zaak, al met al, omdat Go Ahead toch technisch het een en ander kan presteren en zich in de laatste jaren een goede repu tatie had opgebouwd in het Neder landse voetbal. Go Ahead liet het vrijwel alleen op de verdediging aan komen en had weinig of geen aan dacht voor de aanval. De 4-3-3-, meestal zelfs 5-3-2-formatie was dui delijk gericht op negativisme. Alleen maar goals voorkomen. Gelukkig stelde Telstar hier prettige voetbal zaken tegenover. Het trachtte tot een goede spelopbouw te komen en dat lukte vaak ook. Daarom dan ook was het verblijdend, dat de Velsense ploeg de kracht had om terug te ko men, toen twaalf minuten voor het einde Go Ahead de gelijkmaker (uit een uitval) had gescoord. Telstars overwinning (21) was verdiend, omdat het een zege was van een ploeg, die aanvallend, dus aantrekke lijk wil voetballen. Telstar had de strijd niet zonder be zorgdheid tegemoet gezien. Kort immers sukkelt nog steeds met een spierontste- king aan de enkel, die dicht bij een net vliesontsteking lag, en Ko Bakker moest het vlak voor de wedstrijd laten afweten, omdat de thermometer door een toncillen- infectie naar 38% was opgejaagd. De Vis ser moest nu zijn ploeg drastisch wijzi gen. Manders, vorig seizoen al enkele ma len opgesteld, moest nu samen met Van Wijk voor de bezetting van het midden veld zorgen. Het spel van Manders was verrassend. Hij paste zich zeer snel aan en was bepaald geen zwakke schakel in het geheel. De zwakke schakels moesten vóór ge zocht worden. Boekestein blijft een speler, die moeilijk wendt en keert, die weinig startsnelheid heeft ook. Een voor hem aardige toevalligheid was wel, dat hij zijn eerste doelpunt voor Telstar in de com petitie maakte tegen zijn oude club Go Ahead. Aan dat doelpunt van Boekestein na 34 minuten bekroning van inleidend werk van Van Wijk en Bond, waren wel enkele spectaculaire momenten voorafge gaan. Zo had Van Wijk een bijzonder fraai schot al even fraai zien wegslaan door Van Zoghei; was het doel van Go Ahead verscheidene malen in ernstig ge vaar geweest en had Van der Meeren zijn klasse bewezen door een verraderlijk schot van Jan Veenstra te keren. Het doelpunt was een beloning geweest voor goed voetbal van Telstar, waarvan de de fensie Van Essen-André-Althoff-Van Eg- mond voortreffelijk draaide. Vooral aan voerder Althoff speelde een beste partij. In de voorhoede moest het hoofdzakelijk komen van de „pingelaars" Clement en Boekestein, die een pass van Bond (links) heeft gekregen, schuift de bal onder de te laat vallende Van Zoghei door. Telstar leidt met 10. Alle activiteit van Telstar scheen ineens te verdrogen, toen Knoef Niehaus de kans bood cm raak te schieten en hij dat deed ook, 1-1. Go Ahead scheen dus op succes af te stevenen met zijn negatieve gevechtswijze. Maar twee minuten later was de Velser schade hersteld. Van Wijk bediende Clement van een pass op maat. Clement joeg de bal vol energie tegen het net, 2-1. De grote verrassing van de zesde speel dag was de nederlaag (0-3), die München 1860 leed tegen Kaiserslautern. In deze wedstrijd deed zich een incident voor. Petar Radenkovic, de Joegoslavische doel man van München, werd in de tweede helft op verzoek van het publiek vervan gen omdat hij zeven minuten voor rust zijn clubgenoot Hans Schmitt in een wurggreep had genomen. De uitslagen zijn: Eintracht Braun schweigFC Nürnberg 0-3, Hamburger SVHannover '96 2-3, BorussiaMönchen- GladbachDuisburg 1-1, München'60 Kaiserslautern 0-3, Borussia Neunkirchen- Bayern München 1-1, SchalkeWerder Bremen 0-2, Karlsruher SCBorussia Dortmund 2-0, FC KölnStuttgart 2-2. In België is na drie wedstrijden alleen Anderlecht nog zonder puntenverlies. De ploeg won nu met 1-3 van Charleroi. De voornaamste bedreiging komt nu van de butant Beveren Waas dat door een 1-2 zege op Mechelen met 5 punten de tweede plaats op de ranglijst inneemt. Real Madrid haalde tegen Real Socie- dad fors uit: 9-1. Het andere Madrileense elftal Atletico versloeg Cordova met 0-1 en heeft nu samen met Real 4 punten uit twee ontmoetingen. DEN HAAG. De cijfers van voetbal toto's 7 en 8 luiden: «SS Aantal deelnemers: 623.749, inleg: 788.213 gulden, totaal prij zenbedrag: 303.286 gulden, eerste prijs: 166.807 gul den, tweede prijs: 90.986 gulden, derde prijs: 45.493 gulden, extra prijs: 25.000 gulden. Er waren zondagavond zes meldingen van dertien en achttien meldingen van twaalf goedvoorspelde uitslagen. 4* Aantal deelnemers: 454.878, inleg: 527.668 gulden, totaal prijzenbedrag: 174.131 gulden, eerste prijs: 95.772 gulden, tweede prijs: 52.239 gulden, derde prijs: 26.120 gulden, extra prijs: 25.000 gulden. Er waren zondagavond twee meldingen van dertien en twee meldingen van twaalf goedvoorspelde uitslagen.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 9