Commentaren op Troonrede en rijksbegroting Vakbonden: „Werkloosheid onvoldoende aangepakt" Voor twee ton aan hasjisch onderschept Ongeluk bij Muiden eist drie mensenlevens en bondig Kleuren TV in Arnhem voor 2398 gulden Agenda voor Haarlem en de IJmond ittaranka meubelen WÊÊ Auto botst tegen vijf tegenliggers MINISTER GEEFT RICHTLIJNEN Koel en onstabiel KEUKENMIJMERINGEN No. 4 KLM's kleinste -è| •SS ij i DINSDAG 19 SEPTEMBER 1967 2 LOOP VRIJ IN EN UIT bij: Anegang 39 - Haarlem 1800 m2 MEUBELSHOW wËÈËm. m Douanestaking verloopt Brandbeveiliging van warenhuizen Nog lager Twee doden bij reinigen van gierkelder «SU é;J |gÉ| tm U Mm Haarlem lelsen-IJ muiden Beverwijk Moeder tracht kinderen te elektrokuteren ZIJLSTRAAT 97 HAARLEM BRILLEN SPECIALIST v. UTRECHT. Het overlegorgaan van de drie vakcentrales zegt teleur gesteld te zijn dat het zowel in de Troonrede als in de Miljoenennota ont breekt aan een werkelijke visie van de regering op de aanpak van de grote problemen. Het is van mening dat de regering ook ditmaal weer te veel voorrang geeft aan het herstel van de betalingsbalans en aan het evenwicht in het overheidsbudget. Hoewel de vakbeweging al herhaaldelijk heeft aangedrongen op een programma van gerichte maatregelen ter bestrijding van de werkloosheid, wordt een dergelijk programma ook nu weer pijnlijk gemist. De vermindering van het aantal wo ningwetwoningen schept risico's voor de bouwbedrijvigheid, die het zwaarst door de werkloosheid wordt getroffen. Deze maatregel noemt het overlegorgaan der drie vakcentrales onaanvaardbaar. Het gevaar is groot, dat het aantal woningen met sociaal aanvaardbare huren nog kleiner wordt. Het begrotingsbeleid wil de inflatoire impulsen van de overheid beperken, maar door de daarbij gehan teerde methode wordt het gevaar van een nieuwe prijs- en loonspiraal opgeroe pen. De verhogingen van de bijdragen voor het onderwijs leggen de zwaarste lasten op de minst draagkrachtigen. Het overlegorgaan dringt er op aan dat het bedrijfsleven de gelegenheid krijgt om in samenhang met de aangekondigde planning van de overheidsfinanciën te komen tot een planning van de kosten van de sociale verzekering, inclusief die van de volksgezondheid. Teleurstellend acht het overlegorgaan de verhoging van de ontwikkelingshulp, die minder dan de helft bedraagt van het minimum dat de Nationale Advies raad heeft aanbevolen. De aarzelende aanpak van deze en andere structurele problemen steekt wel schril af tegen het vaste voornemen van dit kabinet om nog in deze kabinetsperiode te komen tot de correctie van de loon- en inkomstenbe lasting. Daarmee wordt een bron van financiering voor noodzakelijke uitgaven bij voorbaat afgesloten. Bovendien wordt kennelijk niet gedacht aan andere bron nen, die gevonden kunnen worden door invoering van onder meer vermogens winstbelasting en verhoging van suces- sierechten, aldus het overlegorgaan van de drie vakcentrales. De bladen welke vandaag commentaar leveren op de Troonrede en de Miljoenen nota zijn in het algemeen niet erg en thousiast over de daarin aangekondigde plannen van het kabinet-De Jong. Het Parool ziet in de eerste Troonrede van het kabinet-De Jong geen werkstuk dat getuigt van een nieuwe visie of van een onstuimige dadendrang. Als motto zou men er boven kunnen zetten: Voor zichtig aan dan breekt het lijntje niet. Kenmerkend voor die geestesgesteldheid van dit kabinet is volgens het blad de zinsnede, dat slechts een „in financieel economisch opzicht gezonde samenleving een vruchtbare bijdrage kan leveren tot het welzijn van de wereld." Volgens het blad schiet de begroting tekort waar het erom gaat de „bijzondere aandacht", die volgens minister Witte- veen het probleem der werkloosheid blijft vragen, waar te maken. Het streven om via de overheidsfinan ciën te bereiken „dat de vele verlangens en strevingen die in ons volk leven zoda nig worden gebundeld en begrensd dat zij zich tot een harmonische patroon sa menvoegen en dat onze economie zich in een beheerst ritme, zonder werkloosheid maar ook zonder inflatoire spanningen en storingen kan blijven ontplooien", is een mooi doel, maar het Parool twijfelt aan de mate waarin deze begroting daartoe zal bijdragen. Over de passage in de Troonrede over Vietnam zegt De Tijd: „De regering is diep verontrust over Vietnam. Dat was zij in april ook al. Toen heette het, dat zij iedere poging tot het bereiken van een (Van onze correspondent) UTRECHT.. Bij de arrestatie van drie mannen heeft de Biltse politie maan dagmiddag 45 kilo hasjisch totale waar de 200.000 gulden te pakken gekregen., de grootste hoeveelheid ooit ineens onder schept. Een onderwereldfiguur had de recher che en twee journalisten een tip gegeven. De twee journalisten hadden zich, samen met de tipgever, als kopers gemeld bij de hasjisch handelaren, twee in Algerije wegens terroristische activiteiten ter dood veroordeelde Marokkanen en een Span jaard. Totaal 27 man politie, drie honden en een groot aantal auto's waren betrokken bij de aanhouding van de misdadigers. Eén werd er gearresteerd in het voor malige Hotel Bilthoven, de twee anderen liepen in de val in de Biltse Hoek aan Rijksweg 25. De hasjisch lag in 57 zakjes in een auto. ADVERTENTIE duurzame vredezou blijven steunen Die poging is inmiddels uitgemond in een motie van de Tweede Kamer, die de re gering te ver ging. In de Troonrede staat nu, dat de regering „elke mogelijkheid" zal aangrijpen om het tot stand komen van vredesonderhandelingen te bevorde ren. De poging van de Kamer is door het kabinet dus gedegradeerd tot een on mogelijkheid. Wat de rest van de bui tenland-paragraaf betreft voldoet de Troonrede aan alle voorwaarden die no dig zijn om een klein landje klein te la ten blijven, door wat er niet in staat. Het blad mist vooral een passage over Grieken land. „Er resten deze regering moge lijk nog enige jaren om haar goede voor nemens uit te voeren. Dan kan in de toe komst wellicht ook voorkomen worden, dat van de destijds zo noodzakelijk ge achte verlaging van de Inkomstenbelas ting nu weer 120 miljoen wordt terugge haald via een beperking van de aftrekmo gelijkheden voor buitengewone lasten", aldus het blad. Het Vaderland schrijft dat door het aandraaien van de belastingschroef de zwaarste klappen vallen bij degenen, die niet tot de laagste inkomenstrekkers be horen. Maar de noodzaak om de mede door conjucturele oorzaken ondervoede schatkist een extra injectie te geven plus de keuze van de belastingmaatregelen zullen er waarschijnlijk toe bijdragen, dat de beheerder van de schatkist op de meest fiscale fronten zal winnen. Daarbij komt dat een deel van het parlement zo zeer gehandicapt wordt door interne par tijpolitieke woelingen dat het een kabi netscrisis tot vrijwel elke prijs zal willen voorkomen. Het Centrum schrijft: „Minister Witte- veen komt met een tekort van bijna 2,8 miljard gulden, zonder andere dekking dan een breedvoerig academisch betoog. Daarin praat hij 700 miljoen weg, omdat dit tekort van conjucturele aard zal zijn. Hoewel de minister niet de kool heeft kunnen sparen, probeert hij dat met de géit wel te doen: de lastenverhogingen zijn niet te zwaar, behalve als men toe vallig met een ruim inkomen een goed kope woningwetwoning bewoont. Zou de rechtervleugel van de Kamer nu van mi nister Witteveen slikken, wat van minis ter Vondeling niet genomen werd?" De Waarheid noemt de plannen van de regering-De Jong een programma van sociale afbraak. Het blad zegt dat de regering geen maatregelen neemt tegen de werkloosheid en berust in een aantal van 90.000 werklozen en critiseert dat in de Troonrede wordt gezwegen over het Griekse terreurregiem. In een commentaar op de Miljoenen- ADVERTENTIE) Laatst was de dokter bij mij voor de jongste. Hij vond, dat ik het wat rus tiger aan moest doen. Ik zei: „Wat wil je met jonge kinderen!" „Juist daar om moet je je leven wat praktischer inrichten! Straks ben je overwerkt en wat dan?" antwoordde hij en toen hij bij het weggaan in mijn keuken keek, schoot hij uit en vroeg: „Werk je hier heel de dag in? Je man verdient toch genoeg, is het niet? Ik vind het een schande!" en zo maar door. Ons zijn plotseling de ogen opengegaan; wij hadden maar doorgemodderd. Nu heb ben wij een Houtwerf keuken, wel iets boven de begroting, maar oh zo prak tisch! Ga ook maar eens naar de Kam persingel, Prècht keukens van 2.000,- tot 20.000,-. nota komt het Algemeen Handelsblad tot de conclusie, dat er gegronde bezwaren tegen de ingediende begroting kunnen worden ingebracht. Het blad meent dat zij echter in het licht van de moeilijke omstandigheden van het ogenblik, maar vooral door het ontbreken van alternatie ve mogelijkheden moet worden aanvaard, ook als uitgangspunt voor een herzien uit gavenbeleid, waarmede de regering thans een begin heeft gemaakt. De Troonrede noemt het blad een stuk zonder kraak of smaak. „Het ministerie-De Jong stelt zich er in hoofdzaak mee tevreden, pas op de plaats te maken op maat van het steeds weer herhaalde thema: de toestand van 's rijks financiën noopt tot beperkin gen". De Nieuwe Rotterdamse Courant schrijft: „De Troonrede spreekt over idea len van vrede, gezondheid en vrijheid. Denken we dus aan Vietnam, aan de ontwikkelingshulp alles in de Troon rede genoemd en ook aan Grieken land, waarover de Troonrede helaas niets zegt. Wat het Nabije Oosten betreft, zien we een brave formulering van een goed beginsel, maar van de sympathie voor Israel, indertijd toch ook door de regering geuit, is niets meer te merken. Jammer." Vandaag is de KLM begonnen met twee kleine Beechcraft „Queen Air"-vliegtuigjes een geregelde luchtlijn uit te voeren tussen Schip hol en Antwerpen. De lijn is met 109 km de kortste van de KLM. De reis duurt 55 minuten. De twee- motorige toestellen, waarvan de foto er één toont, huurt de KLM van de Belgische luchtvaartmaat schappij Delta Air. Zij bieden plaats aan slechts negen passagiers, die voor een retourvlucht 76 moe ten neertellen en voor een enkele reis f 40. Het is ongeveer het dub bele van de prijs, die men er per trein voor moet betalen, doch die doet er dan ook twee maal zo lang over. f m i MUIDEN Op rijksweg 1 is gisteravond tijdens een zware regenbui een auto ge slipt en op de andere rijbaan beland, waar hij on botsing is gekomen met vijf tegenliggers .De twee inzittenden van de slippende auto, de heren E. A. Boom gaard en P. L. Boomgaard uit Naarden, kwamen om het leven, evenals de heer J. de Weerd uit Apeldoorn, die in een van de tegemoetkomende auto's zat. Er waren vier gewonden, van wie één ern stig. De ravage was enorm. Op dezelfde plaats is vorige maand een ongeluk gebeurd dat eveneens aan drie mensen het leven kostte. UTRECHT. De 66-jarige timmerman brandwacht J. J. van Stekelenburg uit Driebergen is in het ziekenhuis van Zeist overleden aan de verwondingen die hij op 21 juli bij een verkeersonge luk op rijksweg 12 opliep. De heer Ste kelenburg was bezig met het blussen van een brand in een vrachtauto. Tij dens zijn werk werd hij door een ach teruitrijdende brandweerauto aangere den. WONSERADEEL. Op rijksweg 43 (Hee- De ravage op rijksweg 1 bij Muiden. renveen-Groningen) is de 54-jarige A. J. de Kruis uit Wijk bij Duurstede om het leven gekomen. De man had pech met zijn vrachtauto en had deze langs de weg geparkeerd. Toen hij een collega, die hem hulp zou verlenen, tegemoet Wilde lopen, werd hij bij het oversteken van de rijksweg door een passerende personenauto aangereden. NOORD WIJK De 21-jarige D. de Koning uit Rijnsburg is op een kruispunt in zijn woonplaats met zijn auto tegen een verkeerszuil gereden. De wagen kantel de. De man is op weg naar het zieken huis in Leiden overleden. GENDRINGEN. Op de rijksweg in Gen- dringen is de 59-jarige A. B. F. Aal- ders uit Ulft met zijn fiets gevallen. Hij overleed ter plaatse. NIJMEGEN. Alcoholgebruik was er ver moedelijk oorzaak van dat bij een ver keersongeluk op de Staddijk in Nijme gen een 19-jarige jongen uit Wijchen om het leven kwam en drie anderen licht werden gewond. Hun auto vloog uit de bocht en botste tegen een boom. De acht inzittenden van de verongelukte wagen hadden de kermis in Wijchen be zocht. BRUSSEL. De staking bij de Bel gische douane- en belastingdiensten, die maandag tekenen van verloop begon te vertonen, is vandaag verder afgezwakt. In Antwerpen was de staking van de dou anebeambten helemaal afgelopen. Plaatselijk worden nog stiptheidsacties verwacht, onder meer aan de grenspost te Wuustwezel. Dodelijke val. De 19-jarige J. B. Krijnen uit Utrecht is om het leven gekomen bij een ongeluk op de Vleutensebrug. De jongeman was op een werkpfatform be zig de verlichting van de brug schoon te maken. Toen de vrachtauto van de ene lantaren naar de volgende reed, raakte het platform de bovenbouw van de brug, waardoor de jongeman van het platform op het 10 meter lager ge legen wegdek viel. Automatendieven. De politie heeft in Al phen aan de Rijn drie jongens aange houden, die worden verdacht van een groot aantal diefstallen van verkoop automaten in Noord- en Zuid-Holland en Utrecht. Totaal hebben zij reeds 28 diefstallen bekend. Het drietal, een 15- jarige jongen uit het woonwagenkamp in Abcoude, een 17-jarige jongen uit het woonwagenkamp in Duivendrecht en een 18-jarige jongen uit Abcoude na men meestal de verkoopautomaten in hun geheel mee. Twee van hen waren pas op vrije voeten na een vorige ver oordeling. (Van onze correspondent) DEN HAAG. De minister van Bin nenlandse Zaken, mr. H. K. J. Beernink, heeft aan alle Nederlandse gemeenten de aandacht gevraagd voor de brandbevei liging van warenhuizen. In een rond schrijven gaf de minister richtlijnen voor het bepalen van het aantal en de breedte van uitgangen en trappen in de grote winkelbedrijven. Deze minim,um-eisen zijn ontleend aan een rapport met een aantal aanbevelingen, opgesteld door de Nederlandse Vereniging van brandweercommandanten. De richt lijnen zullen deels in verordeningen en bouwvergunningen moeten worden ver- (Van onze correspondent) ARNHEM. Enkele Arnhemse radio zaken bieden met ingang van oktober een kleurentelevisie te koop aan tegen een scherpe concurrentieprijs. Het toestel, merk Grundig, is op de komende Firato in Amsterdam te bezichtigen. De prijs die de Arnhemse zaken hebben vastge steld, is 2398 gulden. Alleen Grundig- dealers in Arnhem zijn er een stuk of vier kunnen het toestel aan de man brengen. Daarmee ontbrandt in Arnhem een prijzenoorlog, waarbij de merken, die de „normale" prijs van 2950 gulden per toestel vragen, in het gedrang lijken te komen. De heer Te Kaat van Radio Te Kaat zegt, dat hij de hand had weten te leggen op het nieuwe toestel. De verkoop ervan start hij in oktober. Over de prij zenoorlog zegt hij: „Dat ligt uiteraard op het terrein der fabrikanten. Zij beknok- ken de marktprijzen. Wij zijn alleen maar distribuanten." Een andere Arnhemse televisiehande laar verkoopt hetzelfde toestel voor een nog lagere prijs: 2.000 gulden. Hij wil echter nog niet uit de anonimiteit, uit vrees voor boycot. Hij zegt: „Over een maand, als alle papieren in orde zijn, treed ik in de openbaarheid. Dan verkoop ik de Grundig-toestellen waarschijnlijk voor nog minder dan tweeduizend gulden. Dat kan ik doen omdat ik rechtstreeks uit Duitsland importeer en omdat ik veel minder lasten heb dan de grote televisie zaken." „Maar", zo zegt hij, „als ik er nu al mee adverteer, loop ik de kans dat de grote handelaren de hoofden bij elkaar steken en me boycotten, zodat ik geen onderdelen meer kan betrekken." DONKERBROEK. Gisteren zijn de 52-jarige boer K. Dongstra uit Don kerbroek en zijn achttienjarige knecht A. Spek dood aangetroffen in de gier kelder achter de boerderij van Dong stra Bij het schoonmaken van de gier kelder zijn zij vermoedelijk door gas sen bedwelmd geraakt en onwel gewor den. -iy-h J* Grote of Sint Bavokerk, vandaag 20 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Je leeft maar twee keer", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „De uil slaat toe", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „De kanonnen van Navarone", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, samen thuis", a.l. Minerva, 20 u. en woensdag ook 14 u.: „The sound of music", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Kogels voor Mr. Solo", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Super sexy", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Le bon- heur", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): Expositie „Eigen wereld van 12 vrijetijdsschilders". Dage lijks van 10 tot 17 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 16 oktober. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Tot 1 november dagelijks van 10- 12.30 u. (behalve maandag) en 14-17 u. (op zondag 14-17 u.): Tentoonstelling van werken uit het Aartsbisschoppelijk Mu seum van Utrecht. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-T (Bakenessergracht): Expositie van schilderijen, aquarellen, tekeningen en gouaches van Hans Wiesman. Dagelijks van 11 tot 17 uur, op woensdag ook van 20 tot 22 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 15 oktober. De Waag (hoek Spaarne-Damstraat): Expositie van schilderijen, gouaches en te keningen van Rie van Goor en beeld houwwerken van Wim Jonker. Dagelijks van 13 tot 17 uur. Tot 1 oktober. Gemeentehuis Overveen (Bloem endaal- seweg 158): Expositie van schilderijen, aquarellen, tekeningen, grafiek, plastiek en edelsmeedwerk van Bloemendaalse kunstenaars. Dagelijks, ook op zondag ge opend van 14 tot 17 uur. Tot 8 oktober. Cruquius Museum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zon- en feest dagen gesloten. DIVERSEN Linnaeushof (Bennebroek). Tot oktober: openluchttentoonstelling van voorj aars- en zomerbloemen. DINSDAG 19 SEPTEMBER City, 20 u.: „Fantömas contra Scotland Yard". WOENSDAG 20 SEPTEMBER City, 20 u.: „Fantömas contra Scotland Yard". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 19 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Fotomodellen voor Marokko". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: Samen uit, Samen thuis". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling van schilderijen van Theo Mi- chels, geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. WOENSDAG 20 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Fotomodellen voor Marokko". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, samen thuis". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling van schilderijen van ThecxMi- chels, geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. werkt en deels zullen zij in goede samen werking tussen de brandweer en de direc ties van de warenhuizen in praktijk ge bracht moeten worden. Betreffende het aantal uitgangen en trappen in warenhuizen staat in de richt lijnen, dat personen zich nooit op meer dan dertig meter loopafstand van een uit gang of een naar de begane grond voe rende trap moeten kunnen bevinden, en dat vanaf eik punt, waar zich personen kunnen bevinden, ontvluchten in tenmin ste twee richtingen mogelijk moet zijn. Hoe breed een uitgang, en hoe breed een trap moet zijn, kan worden uitgere kend. Per honderd personen in één ruimte wordt een uitgangsbreedte van 55 cen timeter als minimum gesteld. Voor de trapbreedte wordt per honderd personen in één ruimte tenminste 110 centimeter geëist. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Een 26-jarige vrouw heeft gistermorgen in Amsterdam gepro beerd haar twee kinderen om het leven te brengen door hen in een badkuip te elektrokuteren. De poging mislukte. De vrouw is opgenomen in een psychiatrische kliniek. (ADVERTENTIE) Het K.N.M.I. deelt mee: Nadat gisteren een oud oceaanfront met regen- en onweersbuien ons land pas seerde, stond het weer vandaag onder in vloed van een volgend front van een oceaandepressie tussen IJsland en Schot land. Na de passage van het front zal woensdag van de oceaan afkomstige lucht ons land binnenstromen, welke koel en onstabiel is. Hierin komen op enkele plaatsen buien jot ontwikkeling. De wind zal overwegend matig zijn uit zuidweste lijke richting. Na een koude nacht zal woensdag de temperatuur oplopen tot on geveer dezelfde waarden als vandaag. WEERRAPPORTEN 4 Maximum- en minimum a S3 temperaturen binnen- en buitenland BS BH Den Helder regenbui z 18 11 6 Ypenburg zw. bew. z 18 10 2 Vlissingen regen z 17 12 5 Eelde zw. bew. zzw 19 11 4 De Bilt zw. bew. zo 18 8 9.9 Twente licht bew. z 19 10 7 Eindhoven Zw. bew. zzo 18 9 2 Z.-Limburg zw. bew- z 18 10 4 Helsinki licht bew. no 17 3 0 Stockholm half bew. windst. 19 8 0 Oslo zw. bew. no 16 12 0 Kopenhagen regenbui ono 21 14 0.1 Aberdeen mist windst. 16 7 2 Londen regen ozo 19 11 10 Amsterdam zw. bew. zzo 18 9 6 Brussel zw. bew. z 18 8 4 Luxemburg regen z 16 10 3 Parijs zw. bew. zzo 19 12 0 Bordeaux regen zzw 21 14 0 Grenoble zw. bew. windst. 22 11 0 Nice zw. bew. n 23 15 0 Berlijn onbewolkt windst. 20 11 0 Frankfort regen zzw 20 12 1 München zw. bew. z 20 10 0 Ziirich geh. bew. windst. 15 8 0.5 Genève geh bew. windst. 19 10 3 Locarno zw. bew. zzw 20 10 0 Wenen zw. bew. verand. 20 8 0 Innsbruck zw. bew. windst. 21 9 0 Belgrado zw. bew. windst. 22 14 0 Athene onbewolkt windst. 20 0 Rome onbewolkt windst. 24 13 0 Barcelona zw. bew. nnw 25 16 0 Madrid zw. bew. windst. 26 10 0 Mallorca mist windst. 25 17 0 Lissabon onbewolkt verand. 26 14 0 Woensdag 20 september Zon op 6.21 uur; onder 18.45 uur. Maan op 19.23 uur; onder 8.03 uur. Maanstanden Laatste kwartier 26 september 22.44 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 19 september Hoog water 4.08 uur en 16.28 uur. Laag water 0.01 uur en 12.20 uur. Woensdag 19 september Hoog water 4.39 uur en 16.57 uur. Laag water 0.38 uur en 12.48 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort li 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2