Tankauto's in Velsertunnel Onjuist gebruik van radar leidde tot stranding AMRO-LENING i i \_6X25 Goed gezien: (als u in 24 maanden zou aflossen). *■0!* 111 Eis van een week tegen Beverwijker POLITIERECHTER Waarneming alleen is niet genoeg (Want erstaat niet alleen op het pakje dat Lex25 gemaakt is van de finest American tobaccos.Die beste Amerikaanse tabak ken zitten nog een keer in het pakje ook. En:voormaarf1.50de 25!).Goed gezien! Voor de DINSDAG 19 SEPTEMBER 1967 T* Onder invloed Geldkistje Belasting Als U op korte termijn 2.500,nodig hebt, maar niet weet waar U die zo gauw vandaan moet halen, hebben wij een voor stel: leen ze van de AMRO Bank. U be taalt ons terug in bijvoorbeeld 24 maan delijkse termijnen van ƒ118,37. Rekent U nu even mee: 24 X ƒ118,37 2.840,88. In die twee jaar betaalt U dus 340,88 aan financieringskosten, waarin begrepen rente alsmede vergoeding voor administratiekosten en overlijdensrisico. Dat is gemiddeld iets meer dan 14 gulden in de maand. Waarom komt U niet eens langs bij de Amsterdam-Rotterdam Bank in Uw buurt? (Bellen of schrijven kan natuurlijk ook). Dan vertellen wij U alles over de bedragen die U kunt lenen en het aantal termijnen waarin U kunt terugbetalen. Over de gemakkelijke manier van terug betalen. Over het feit dat bij overlijden het nog niet terugbetaalde gedeelte van de AMRO-Lening wordt kwijtgescholden. Voordat we het vergeten: de AMRO- Lening-folder ligt voor U klaar. EEN SERVICE VAN DE AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK i FINEST AMERICAN TOBACCOS Mnram (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Dagelijks rijden enorme tankauto's door de Velsertunnel. Auto's voor wie het bord „Gevaarlijke stoffen Pontveer" niet geldt, omdat de inhoud van de tanks onschuldig is. Althans dat mag worden aangenomen. Doch desalniet temin bekruipt de automobilist, die in de buurt van zo'n tankauto rijdt toch een ge voel van onbehagen, zo vlak na het on geluk in Martelange en de gevallen van gekantelde tankauto's gevuld met gevaar lijke vloeistoffen. De vraag welt op, of de inhoud van die tankauto's inderdaad wel onschuldig is. Degenen, die daarop het antwoord kun nen geven, zijn de mannen van de Vel- sense politie. Vanzelfsprekend kunnen zij niet iedere tankauto aanhouden en con troleren, doch er worden vrij veel steek proeven genomen. Het resultaat daarvan is alleszins bevredigend, opmerkelijk is zelfs de medewerking welke de politie mannen ondervinden van de chauffeurs van tankauto's, die volkomen begrip heb ben voor deze politietaak. Het Wegenverkeersreglement om schrijft bovendien nauwkeurig welke la dingen verboden zijn in tunnels en via ducten. Dat zijn ontplofbare stoffen, zo als munitie, dynamiet en vuurwerk; voor zelfontbranding vatbare of licht-ontvlam- bare stoffen zoals benzine, ether en ben zol; brandbare samengeperste, tot vloei stof verdichte of onder druk opgeloste gassen zoals butaan, propaan en acety leen- en bijtende of corrosieve stoffen zoals zoutzuur, zwavelzuur en salpeter zuur. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM De procureur-gene raal bij het' Amsterdamse gerechtshof heeft een week gevangenisstraf en ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van één jaar geëist tegen een 25-jari- ge kantoorbediende uit Beverwijk die op 31 december van het vorig jaar onder in vloed van alcohol auto gereden had. De verdachte had in een café aan de Groenelaan in Beverwijk ongeveer zes glazen bier gedronken. Toen hij met zijn wagen bij het café vertrok, was hij bij het achteruitrijden tegen een passerende auto opgereden. Een bloedproef wees uit dat verdachte 1,70 promille alcohol in zijn bloed had. De politierechter in Haarlem veroor deelde verdachte op 22 februari tot 2 we ken gevangenisstraf en een jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. De raadsman pleitte voor een voor waardelijke straf. Het hof zal op 2 oktober arrest wijzen. (Van een verslaggever) HAARLEM De Haarlemse politie rechter heeft maandag een 20-jarige zee man uit Haarlem conform de eis van de officier van justitie veroordeeld tot een week voorwaardelijke gevangenisstraf en 150 boete. De zeeman had tijdens een ruzie op 5 mei in een bar in Zandvoort een ander met een knalgaspatroon in het gezicht ge spoten. Hij werd wegens vuurwapenbezit veroordeeld. De verdachte zei de patroon op de grond te hebben gevonden. Een 54-jarige koopman uit Lisse werd wegens rijden pnder invloed veroordeeld tot drie weken gevangenisstraf en ander half jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. De eis was een maand en twee jaar ontzegging. De koopman was met zijn auto in de Hoofdvaart geraakt. Eenmaal in het water deed hij verwoede pogingen om zijn auto te starten en wellicht zo naar drogere oor den te rijden. De man had een alcohol promillage van 1,60. De politierechter veroordeelde een 54- jarige broodbezorger uit Haarlem tot twaalf weken gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk met aftrek. De of ficier van justitie had vier maanden, waarvan de helft voorwaardelijk met af trek geëist. De bezorger, die tevens kapper is moest terecht staan, omdat hij op 11 augustus in Spaarndam uit een geldkistje bij een dame, die hij kapte bankbiljetten van 1000 en 10 had genomen. Een week la ter nam hij drie biljetten van 100 weg. Over de verdachte waren bijzonder gun stige rapporten uitgebracht. De raadsman zag de diefstallen „als een gevolg van de overgangsperiode". Een 40-jarige onderaannemer in Haar lem werd wegens het meermalen opgeven van onjuiste loonbelasting ver oordeeld tot een maand gevangenisstraf en 2000 boete. De officier had tegen de man drie maanden gevangenis en 6000 boete geëist. (Van een verslaggever) AMSTERDAM. De stuurman van het Nederlandse bevoorradingsschip „Smit- Lloyd 3" navigeerde op radar, maar hij trok geen conclusies uit zijn waarnemin gen. Dit had tot gevolg dat zijn schip, op weg van het booreiliand „North Star" naar Great Yarmouth (op de zuidoostkust van Engeland) op de Scroby-bank strand de, waarbjj, zoals later bleek, zware bo- demschade werd opgelopen. De stuurman mag drie weken niet varen. Zijn kapitein, die hem niet voldoende had geïnstrueerd, is door de Raad voor de Scheepvaart met een week ontzegging van zijn bevoegd heid gestraft. De stuurman, die voornamelijk op radar had genavigeerd, vergat conclusies uit de waarnemingen van de boeien te trekken en daarnaar te handelen. Zo moet het nu precies niet. Wanneer moderne elektro nische navigatiehulpmiddelen onoordeel kundig worden gebezigd, dan zijn zij eer der een nadeel dan een voordeel. Want dan geven zij zoals hier is gebeurd een vals gevoel van veiligheid en er is weinig dat bij de navigatie gevaarlijker is. Door het falen van de stuurman kwam het schip 0,8 mijl oostelijk van de zoge noemde North Caisterboei, hetgeen bete kende dat het in de richting van de Stroby-bank voer. De stuurman maakte nu een fout, door inplaats van 0,8 mijl 0,8 kilometer op de kaart uit te zetten en door dit bestek werd hij niet attent op het dreigend gevaar. Hij liet de kapitein roepen wegens het slechte zicht, maar zo iets had hij eerder moeten doen, namelijk, toen hij volgens de radarwaarneming het baken tot op drie mijl was genaderd, maar het met het blote oog niet kon zien. Na tien uur vastgezeten te hebben, kwam het schip door eigen middelen vlot. De kapitein treft schuld, omdat hij na het vertrek van het booreiland de navi gatie geheel aan de 29-jarige stuurman heeft overgelaten zonder behoorlijke in structies. Deze stranding van een modern, krach tig en geoutilleerd schip houdt een waar schuwing in: ook bij korte, bekende rou tes die bij herhaling worden gevaren, moet nauwlettendheid bij de navigatie en bij het algemeen beleid worden betracht. Zodra door de routine de aandacht ver slapt, dreigen grote gevaren. De raadsman van de verdachte typeer de de handelingen van de man als het gevolg van de zwarte lonen. Grote zaken, aldus de raadsman kunnen bepaalde gro te posten administreren als representatie of privé. Kleine zaken kunnen dat niet. De onderaannemer was inmiddels fail liet. Het tekort aan gelden had hij bijgespij kerd met valse kwitantties. De kwitanties suggereerden dat er tienduizenden gulden aan een andere aannemer waren betaald. Deze aannemer had de valse kwitanties gemaakt en ze voor 700 aan de verdach te verstrekt. De belasting was door de onderaanne mer voor 10.000 benadeeld. Zijn huidige belastingschuld bedraagt op het ogenblik 40.000. (ADVERTENTIE) voor f.118,37 in de maand ■1 "ii-iüB I pyo L6X25

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 4