Zojuist gearriveerd: de fijnste rokken, de leukste blouses, de nieuwste truitjes! Aantal passagiers voor groter dan verwacht nieuwe buslijnen Verenigingsnieuws uit de IJmond Neem nü een kwartaalabonnement! IJmuider Courant SCHALK WIJK - IJMUIDEN Jack Groeneveld won in Waalwijk Auto's strandden in noodweer Havenberichten Huizen trillen in Robert Koch laan Weer opstopping in Velsertunnel Minister Klompé opent „Scheybeeck" RECHTSTREEKS Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 oktober gratis DINSDAG 19 SEPTEMBER 1967 5 C. Egas het jongerencentrum Beverwijk V else n-IJ muiden en groen 'V kunt deze aanmelding per post opzenden ol meegeven aan de bezorger in uw wijk. De ondergetekende naam «traat -- plaats wenst met ingang van 1 oktober a.s. een kwartaal-abonnement op Handtekening: HAARLEM. De Haarlemmer Jack Groeneveld heeft zondagmiddag in de ronde van Waalwijk zijn zesde overwin ning van dit seizoen bij de nieuwelingen behaald. Hij was in de voorlaatste ronde uit het peloton ontsnapt en bleef met vijf tig meter voorsprong aan de winnende hand. Zijn tijd over de 60 km. was 1.23.54 Piet Neeskens legde beslag op de derde prijs. Bij de amateurs in Waalwijk kwamen de Santpoortse broers Cees en Martin Wigchert respectievelijk als negende en dertiende over de eindstreep. Door het opdringen van de toeschouwers kwam Martin nog lelijk ten val. In Maarsen was Cees zaterdag twaalfde geworden. De ronde van Heerhugowaard voor nieuwelingen werd zondag in 1.13.58 over de 50 km. gewonnen door André Bakker uit Castricum. Tweede werd Jan Jansen (Haarlem), vierde Frank Schutter (Heem stede), vijfde Ron Bakker en zesde Jan Molenaar (Haarlem). Gerard Krom (Haarlem) kwam in de ronde van Tus senmeer-Osdorp op de achtste plaats bij de nieuwelingen. De Lissenaar Piet Drost won er in 30.41 over de 20 km. de rit voor aspiranten. Vijfde werd Ron van Berkel (Haarlem) en achtste Jan Breure (Vijf huizen). De Haarlemmer Jan Wempe werd zevende in de ronde van Koude kerk a.d. Rijn voor nieuwelingen. Twaalf de was Ron Bakker en veertiende Frank Schutter. BEVERWIJK. 18 juni. Bospeen 17-42; bloemkool 20-75; postelein 40-60; prei 15- 33; sla 10-35; spinazie 8-74M: groene kool 15-31; rode kool 6-13; andijvie 15-34; kom kommer 15-42; sperziebonen 35-133; snij bonen 80-250; pronkbonen 25-73; tomaten 40-65; waspeen 13-28; knollen 8-42; uien 15-24; spruiten 30-85. Sinds enkele dagen zijn de bussen van lijn 70 een nieuw verschijnsel op de Gedempte Oude Gracht, Haarlems kernvèrkeersader, die steeds meer als zodanig gaat func tioneren. Op de plaats van de beide bushalten in de buurt van de Frankestraat komen, nu de gepar keerde -auto's voor het openbaar vervoer het veld hebben moeten ruimen, de oude en ook de ver nieuwde gevels veel beter tot hun recht. VELSEN. Tijdens het noodweer, dat maandagavond boven deze streek woedde, heeft zich op de hoek van de Stationsweg en de Parkweg in Velsen-Zuid een ver keersongeval voorgedaan, toen een 31- jarige IJmuider automobilist met zijn auto in een bocht slipte, naar rechts gleed een trottoirband raakte, daarop naar links de weg overreed en tegen een boom tot stilstand kwam. De boom drong een halve meter in de auto. De automobilist liep een aantal snijwonden op en is in het Antoniusziekenhuis verbonden. Een tegenligger, welke op het moment van de slippartij naderde, kon niet tijdig tot stil stand komen en reed zachtjes tegen de glijdende personenauto aan. De schade tengevolge daarvan was niet groot. Op hetzelfde moment veroorzaakte de hevige regenval een binnenmeer op het punt waar in Santpoort de Brakenburger- laan en de parallelweg van de Rijksweg samenkomen. Verscheidene auto's strand den hier, zodat de politie het verkeer moest omleggen. Door het openen van afvoerputten werd de wateroverlast op geheven. Maandag te IJmuiden aangekomen: Rey Pa- layo, van Avilez, IJmuiden; Egret, Liverpool; Andescol. Londen, IJmuiden; Peter Frese, Kris- tinehamn, Zaandam; Torosand, Plymouth, IJ muiden; Bellconcorde, Cardiff, IJmuiden; Mera Grethe, Stockholm; Hera, Banty Harbour, Vel- sen; Tor Hollandia, Gothenburg; Wotan, Dagen ham; Inkurles, Leningrad, Velsen; Arne Hilck, Londen; Arion, Rotterdam; Lanrick, Grange- jnouth; Albert-V., Rotterdam; Zaanstroom, Goole; Voorwaarts, Rotterdam; Dintelborg, Rot terdam, IJmuiden; Haslach, Rotterdam, IJmui den. Dinsdag te IJmuiden aangekomen: Georg, van Brugge; Zaanborg, Dordrecht; Serooskerk, Ant werpen; Deltadrecht, Sydney. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Jacob Teekman, naar Milfordhaven, IJmuiden; Lepre- chaan, Londen; Lago Traful, Le Havre; Helios 2, Hangö; Tor Anglia, Gothenburg; Marchenland, Londen; Wolanda, Rocheford; Seeschwalbe, Drogheda; Schieborg, Great Yarmouth; IJstroom, Dagenham; Tasman, Londen; Brittenburgh, Rot terdam; Stadeland, Bremen; Gazelle, Rochester, Koog aan de Zaan; Plover, Felixtowe; Sleipnir 1, Bremen, Beverwijk; Torösand, Gdynia, IJmui den; Friederikie, Gothenburg; Hoegh Wilri, Rot terdam; Kurki, Rotterdam; Stella, Bordeaux; Aardenburgh. Rotterdam; Telamon, Hamburg; Styrsö, Hamburg, Velsen. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Tor Hollan dia, naar Immingham; Waverstroom, Teigne- mouth; Delft, Bremen; Antarctica, Mostyn, IJ muiden. (Indien achter de plaats van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.) Links Flannel rok met (nieuw uit Parijs!) een platte plooi aan beide zijden. In bruin en marine: 22.90 Sportieve blouse van tinneroy. Pittig kraagje met "button down". In de kleuren rood, bleu en groen: 16.90 Rechts Gerende rok uit zuiver wollen Shetland. Met sportieve zadelsteek gegarneerd. In gemêleerde najaarskleuren: bruin, groen, bleu en donker-oranje: 21.90 Leacril trui, dus zó gewassen en weer droog. Korter model, zoals de mode uit Parijs het wil. Let op de brede boord en manchetten! In bleu, cyclaam-rose, geel (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Nu sedert twee dagen de winterdienst van de NZH is ingegaan, blijkt de nieuwe lijn 70 die Schalkwijk met IJmuiden verbindt, in een duidelijke behoefte te voorzien. Het aantal reizigers valt de NZH aanzienlijk mee. Vooral in de spitsuren wordt druk gebruik gemaakt van de bussen van lijn 70. Het aantal passagiers dat van Schalkwijk uit recht streeks naar IJmuiden gaat, was vooral zondag groter dan aanvankelijk werd verwacht. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. In de Westbuis van de Velsertunnel heeft maandag een ongeval plaats gehad, toen een personenauto plot seling met moeilijkheden te kampen kreeg en niet verder kon rijden. De daar achter rijdende bestuurder van een per sonenauto kon onmogelijk tijdig remmen, stuurde naar links en kwam in botsing met een automobilist, die hem juist wil de inhalen. Drie andere auto's botsten tegen het tweetal, waarmede de opstop ping een feit was. Het bracht vrij veel oponthoud doch de schade beperkte zich tot verbogen bumpers en ingedeukte spat borden. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Minister dr. Marga Klompé zal maandag 16 oktober Huize „Scheybeeck" aan de Velserweg officieel openen als het sociaal-cultureel centrum van Beverwijk. Dit oude landhuis is van binnen geheel gerestaureerd, terwijl mo menteel werklieden bezig zijn om het ex terieur te verfraaien. Huize „Scheybeeck" geeft onderdak aan de B.S.C.R., het Groe ne Kruis, de Stichting Huishoudelijke Ge zinsvoorlichting, het VVV en aan de Ken- nemer Oudheidkamer. Woensdag 18 oktober, 's avonds om acht uur zal oud-staatssecretaris C. Egas uit Heiloo het jongerencentrum aan het Meer- plein officieel openen. De jongeren zijn nu zelf bezig met de inrichting van het cen trum. Vrijdagavond gaan ze samen een wand beschilderen van de grote zaal naar eigen idee. WOENSDAG 20 SEPTEMBER Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel- sen-Noord: 14.30 tot 17.30 u.; filiaal ge meentebibliotheek en r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79: 14.30 tot 17.30 uur. R.-k. bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10-12 u. en 14.30-17.30 u.; filiaal Banjaertstraat 13, Velsen-Noord: 14-17 u. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. DINSDAG 19 SEPTEMBER Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19 30 u.: Handenarbeid door de St. v. huish. en ge zinsvoorlichting. Gymnastieklokaal, Oosterwijk, 20.30 u.: Huisvrouwengymnastiek door de St. voor huish. en gezinsvoorlichting. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk-Heemskerk, Beverwijk, Hendrik Bur gerstraat 70, volw.: 15-17.30 u.,jeugd: 15.30-17.30 u.; Arendsweg 61, volw.: 15- 17.30 en 19-21 u., jeugd: 15.30-17.30 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44, volw.: 15- 17.30 en 19-21 u.; Meerestein, Parmentier- straat 2, volw.: 15-17.30 u.; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a: gesloten; Heemskerk, Kerkweg 45: gesloten; Ruysdaelstraat la, jeugd: 15.30-17.30 uur. WOENSDAG 20 SEPTEMBER Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 20 uur: Bloemschikken en plantenverzorging, door de St. v. huish. en gezinsvoorlichting. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-10, 10-11.30 (dameszwemmen), 12-13.45, 14.15-15.30, 16-17.15 en 20.45-22 u. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk-Heemskerk; Beverwijk, Hendrik Bur gerstraat 70, volw.: 15-17.30 u. en 19-21 u.; jeugd: 15-17.30 u.; Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 u., jeugd: 15-17.30 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44, jeugd: 14.30-17.30 u.; Mee restein, Parmentierstraat 2, jeugd: 14.30- 17.30 u.; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a, volw.: 19-21 u., jeugd: 14.30-17.30 u.; Heemskerk, Kerkweg 45, volw.: 19-21 u.; Ruysdaelstraat la, jeugd: 14.30-17.30 uur. Tot dusver heeft zich op de nieuwe lijn nog geen noemenswaardige vertraging voorgedaan. Elke bus van lijn 70 is tot heden nog volgens de regeling geheel op tijd aan het station in Haarlem vertrok ken. Van de stagnatie waarvoor werd ge vreesd door de route over' de Gedempte Oude Gracht, is nog weinig gemerkt. Men zal echter moeten afwachten of zich geen vertragingen voordoen als het weer slech ter wordt en de automobilisten in het algemeen gedwongen zijn langzamer te rijden. In Schalkwijk is de nieuwe lijn in het algemeen met vreugde begroet. De inwo ners van de Boerhaavewijk hebben niet alleen met IJmuiden een snellere verbin ding gekregen, maar vooral ook met de Haarlemse binnenstad. Lijn 70 rijdt uit de Boerhaavewijk rechtstreeks naar het centrum, terwijl lijn 2 waarop de inwoners van de Boer haavewijk voorheen waren aangewezen, een omweg maakte via de Europawijk, die de busreis zeker vijf minuten langer deed duren. Ook de bewoners van Meerwijk zijn met de nieuwe lijn gebaat. Voor hen is de nieuwe bushalte zeventig meter dichter bij gekomen. Door de verplaatsing van de halten van lijn 2 in de Europawijk, is ook voor de bewoners ten zuiden van de Italië- laan de loopafstand kleiner geworden. Alleen in een aantal huizen aan de Robert Kochlaan in de Boerhaavewijk, is men niet onverdeeld gelukkig met het nieuwe bustraject. De huizen trillen hier enigszins wanneer de bussen van lijn 70 langs rijden. DINSDAG 19 SEPTEMBER Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 19 tot 21.30 uur. modieus en meer keus

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5