Toenemend gebruik van rustgevende medicijnen Geen angst meer, r Versnelde aanleg van urgente verbindingen F aillissementen nemen sterk toe Agenda voor Haarlem en de IJmond Apothekers verontrust NeoSilvlkrln co GNAC Ook ons land dient klacht in tegen Griekenland en bondig CNV ongerust over vrijlaten der huren Dr. Hatta naar Rotterdam Voor nachtlezers Rijkswegenplan aangevuld Eén verdachte vrij JOSEPH GUY f 13.20 Minister Luns over Israel HOOFDPIJN? Als u V WITTE KRUIS Meer zon it .s-s ii s* WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1967 2 Octrooi-problemen Lepra-actie Concentratie want er is Neo-Silvikrin! Eerst komt roos... dan Yolgt haaruitval... daarna verhoornt de hoofdhuid... en kaalheid is het eind. Dit kunt u verwach ten, als u niet bijtijds zorgt voor „bijvoeding" van de hoofdhuid. NEEM NEO-SILVIKRIN! Silvikrin bevat in de juiste verhouding alle 18 natuurlijke opbouwstoffen, die ook uw haar nodig heeft. Vandaar dat niets zo helpt tegen roos en haaruitval als Neo-Silvikrin! de biologische haarvoeding Voor dagelijkse haarverzor- ging is er Silvikrin Lotion (met of zonder vet). Houdt v het haar gezond en laat het gemakkelijk kappen. Utrechtse roofoverval vmm? tj COGt^C \\OU U©SE Nieuw pleidooi voor regeling van vervoer gevaarlijke stoffen Twee bromfietsers verongelukt A msterdam Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk Wèg pijn poeders kiest! U es 11 (Van onze correspondent) DEVENTER. Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Maatschappi; ter Bevordering der Pharmacie toont zich bijzonder verontrust over het sterk toe nemende gebruik van psychofarmaca medicijnen, die invloed hebben op de psychische verschijnselen. Gebleken is, dat verhoudingsgewijs meer vrouwen psychofarmica slikken dan mannen. In 1964 heeft de maatschappij een uit gebreide steekproef genomen in de Phi- lipsapotheek in Eindhoven, waarvan 250 gezinnen gebruik maken. In '64 werden 16300 doses zogenaamde „tranquillizers" (kalmerende middelen) verstrekt, in '66 was dit gestegen tot 28.000 doses. KNMP voorzitter dr. J. H. M. Winters deelde dit gistermiddag mee tijdens een perscon ferentie in Deventer. De vrees vindt haar grond in de, naar het oordeel van de apothekers, onvoldoen de ervaring, de te geringe bekendheid met het effect op de mentale volksgezondheid, met op den duur mogelijke nadelige in vloeden op de hersens en de geest van de verbruikers. Deze middelen zijn nog slechts circa vijf jaar op de markt. Enke le gevolgen zijn intussen wel bekend. De werking van de meeste dier middelen is vergelijkbaar met die van alcohol. Geluk kig is wel dat artsen en apothekers wij zen op die invloed, en de daarvan te vrezen gevolgen voor de verkeersveilig heid. Dr. Winters kon geen verklaring geven voor het voortgaand veelvuldiger voorschrijven der psychofarmaca door de artsen. Een ander ernstig probleem dat de apothekers bezig houdt vloeit voort uit de octrooiwetgeving. Vroeger kon alleen de wijze van bereiding, de synthetisering uit grondstoffen van geneesmiddelen, wor den geoctrooieerd. Nu kan ook, zo is ge bleken, onder andere op het bereiden van dat geneesmiddel zelf in tablet, ampul, zetpil en dergelijke octrooi worden ver leend. Dat kan onder meer betekenen dat het fijnwrijven van een (door de indu strie geleverd) tablet van 500 milligram om dit te verwerken tot vijf poeders van 100 milligram, een overtreding van de octrooiwet is. Aangezien in het algemeen geneesmiddelen worden voorgeschreven In aan het lichaamsgewicht evenredige doses is het duidelijk dat er bij de apo thekers behoeft bestaat aan het genees middel zelf, niet in tablet of andere vorm, zo meende dr. Winters. In samenwerking met de Nederlandse Dermathologenvereniging zal de KNMP 5 oktober starten met een geneesmidde lenactie voor de lepralijders in de wereld. Miljoenen enveloppen zullen 5 oktober huis aan huis worden verspreid. Apothe ken zullen 's avonds geopend blijven om giften aan te nemen. De KNMP-voorzitter is verheugd over de steeds toenemende concentratie in de apo thekerswereld. In 1843 kende ons land 2000 apotheken, die te zamen ÏVi miljoen mensen verzorgden. Nu zijn dat er 800 geworden voor ongeveer 8 miljoen Neder- ADVERTENTIE landers, één apotheek op ongeveer 9000 landgenoten. Deze concentratie, die een betere taakverdeling tussen de apothe kers doet ontstaan, noemde dr. Winters de weg van verstandig beleid. „Zierikzee had ongeveer 125 jaar geleden vijf apo theken, thans nog één. Middelburg had er 23, nu nog drie. En wanneer men be denkt hoe sterk deze plaatsen ondertus sen gegroeid zijn dan is de conclusie dui delijk. Wij zijn nu met één apotheek op 9000 zielen praktisch op het peil gekomen waar andere landen met ver schillende apothekers per apotheek, zoals de Scandinavische landen waar een strik te reglementering bestaat, het ideaal zien: één apotheek op 10.000 tot 12.000 zielen." Een nieuwtje voor liefhebbers van lezen-in-bed: brillen met ingebouw de, door een batterij gevoede lampjes. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De regering wil de aanleg van urgente wegverbindingen, die passen in het ruimtelijke orde ningsbeleid, zo snel mogelijk ter hand nemen en uitvoeren. Daartoe is het rijkswegenplan voor de jaren 1968 tot en met 1972 aangevuld met verschillende wegen of weggedeelten die de grote steden, de havens en de industriecentra moeten ontsluiten en die het noorden en oosten des lands beter met het westen moeten ver binden. Het programma ondermeer aangevuld met: Verbreding tot 2 x 3 rijstroken van het gedeelte van weg nr. 4 (AmsterdamDen Haag) tussen Schiphol en de splitsing van de wegen naar Den Haag-Centrum en naar rotonde Ypenburg. Aanleg van weg nr. 7 ten westen van Purmerend, welke aanleg gewenst is voor de werken die door de provincie Noord-; Holland worden uitgevoerd ter realise ring van een moderne wegverbinding door de Wijde Wormer tussen de Coentunnel en weg nr. 7 bij Purmerend. Hierdoor zal een belangrijke verbetering tot stand komen voor het verkeer afsluitdijk-Coen- tunnel. Volgend jaar zal in de omgeving van Amsterdam voor 77 miljoen aan werken worden uitgevoerd, o.m. de aanleg van de ter weerszijden van de Coentunnel aanslui tende wegen tot Koog aan de Zaan (E-10) en tot de E-9 (Amsterdam-Utrecht). Voor grondaankoop voor de doortrekking van de Coentunnelweg voorbij Koog aan de Zaan naar Heemskerk is 2 miljoen uit getrokken; voor de aanleg van de E10 tussen Amsterdam en de omlegging bij Schiphol 5 miljoen en voor de rijbaan verdubbeling tussen Haarlem en Halfweg 4 miljoen, voor het weggedeelte Velsen- Schiphol ƒ21 miljoen. Bij Rotterdam zullen werken worden uit UTRECHT. De Utrechtse politie heeft, naar eerst thans blijkt, maandag een 19-jarige fotograaf uit Bilthoven op vrije voeten gesteld. Hij werd zaterdag met twee Utrechters aangehouden in ver band met de mislukte gewapende over val op het kantoor van het Sociaal Fonds Bouwnijverheid in Utrecht. Omtrent de motieven van de plotselinge vrijlating wenst de recherche zich niet uit te laten. Evenmin werd een verklaring gegeven voor het feit, dat de vrijlating plaats vond enkele uren nadat de politie offciëel de arrestatie bekend had gemaakt. gevoerd tot een bedrag van 83 miljoen. Hiervan zal 30 miljoen worden besteed aan de voortzetting van de aanleg van het gedeelte van de noordelijke randweg van Rotterdam tussen de weg Rotterdam Den Haag en de weg RotterdamGouda met inbegrip van de ombouw van het verkeersplein Kleinpolderplein. In de nabijheid van Utrecht zullen wer ken worden uitgevoerd tot een som van 29 miljoen. Tot deze werken behoort de verdere ombouw tot 2 x 3 rijstroken van het wegvak. Bij Linschoten de bouw van nieuwe bruggen over het Amsterdam- Rijnkanaal en het Merwedekanaal en de verdere ombouw van het verkeersplein Oudenrijn. Voorts zal 106 miljoen worden besteed voor aanleg en uitbreiding van diverse over het gehele land verspreide werken. ADVERTENTIE DlSTIItERlE JOSEPH GVf z Let Ménirits JARNAC - COGNAC PRODUrr DE FPANCF, pet pe\e (les UTRECHT. De sectie wegvervoer van de christelijke internationale fede ratie van vervoerspersoneel, waarbij voor wat Nederland betreft de Katholieke Bond van Vervoerspersoneel en de Protestants- Christelijke Bond van Vervoerspersoneel zijn aangesloten, heeft een motie aange nomen waarin wordt geëist dat voor het internationaal vervoer over de weg van gevaarlijke stoffen zo spoedig mogelijk een strenge reglementering wordt toege past; dit in het belang van de verkeers veiligheid, van de gemeenschap en in het bijzonder van hen die beroepshalve werk zaam zijn in het wegvervoer. In de motie wijst de sectie er op dat er al een Europees akkoord betreffende het internationaal vervoer van gevaar lijke goederen langs de weg tot stand is gekomen, maar dat dit akkoord nog niet door een toereikend aantal landen werd geratificeerd. DEN HAAG. Nu de Scandinavische landen zich met een klacht over de Griek se regering hebben gewend tot de Euro pese commissie voor de rechten van de mens, ligt het in het voornemen van de regering ook harerzijds zulk een stap te ondernemen. Beneluxoverleg ter zake is inmiddels nog gaande. Dit zegt minister Luns van Buitenland se Zaken in antwoord op schriftelijke vra gen van zes Tweede-Kamerleden. De heer Luns bevestigt dat de regering gen van Denemarken, Zweden en Nöorwe gen bij de Europese commissie een klacht hebben ingediend tegen de Griekse rege ring wegens het niet naleven door deze re gering van een aantal bepalingen van het Europese verdrag tot bescherming van de rechten van de mens en de fundamentele vrijheden. Voorts refereert de bewindsman aan zijn antwoord op 18 juli j.l. op vragen van zeven Tweede-Kamerleden, dat een actie krachtens artikel 24 „bij voorkeur van een grote groep, althans van meerdere lan den zou dienen uit te gaan". VLAGTWEDDE Dinsdagavond is in Vlagtwedde de 15-jarige J. Kiel bij een verkeersongeluk om het leven gekomen De jongen mocht met zijn brommer op een zandweg rijden, doch is van de zandweg de verkeersweg opgereden. Hi; werd aangereden door personenauto en was op slag dood. Een der inzittenden van de personenauto liep een gebroken been op. BREDA. De 16-jarige bromfietser H Pijpers uit Bavel is na een aanrijding in Breda met een auto aan zijn ver wondingen overleden. DEN HAAG. In vele jaren is het niet voorgekomen dat er in één maand tijds zoveel faillissementen werden uitgespro ken als in augustus het geval is geweest. De toenemende liquiditeitsverkrapping bij het bedrijfsleven en de middenstand brengt steeds meer ondernemers in beta lingsmoeilijkheden. Volgens opgave van Van der Graaf en Co. te Amsterdam zijn in de afgelopen maand in totaal 170 fail lissementen uitgesproken. Dat waren er 60 meer dan in augustus van het vorig jaar, toen 110 maal het bankroet werd uitgesproken. Sedert het begin van het jaar zijn al 1381 faillissementen voorgekomen tegen 1068 gevallen in het overeenkomstige tijdvak van verleden jaar. Voorts is er in Utrecht Het bestuur van het Chris telijk Nationaal Vakverbond maakt zich ongerust over de vrijlating van de huren in 345 gemeenten in de drie noordelijke en drie zuidelijke provincies. Zo blijkt uit een publikatie in „De Gids", het officeiel or gaan van het CNV. Het CNV heeft geen bezwaar tegen vrije huren als er voldoende woningen in aller lei soorten en prijsklassen zijn. Er zijn evenwel aanwijzingen dat deze toestand in alle 345 gemeenten niet is bereikt. Waar dit niet het geval is, dreigt het gevaar dat er hogere huren worden gevraagd dan redelijkerwijs verantwoord en gerecht vaardigd is, zonder dat de huurder zich daartegen kan verzetten. Het verbondsbe- stuur van het CNV meent dat daarover zo spoedig mogelijk meer zekerheid moet worden verkregen. Nagegaan moet wor den of in alle betrokken gemeenten inder daad voldoende aanbod van woningen in alle prijsklassen is. Blijkt dit ergens niet het geval te zijn, dan behoort in zo'n ge meente op verzoek van B. en W. de vrij lating van de huren weer ongedaan te worden gemaakt. Bovendien is het nodig dat alle huurverhogingen worden geregis treerd. de eerste acht maanden in 112 gevallen surséance van betaling verleend tegen 82, terwijl 67 definitief verleende surséances werden geregistreerd tegen 37. Gedurende augustus vielen er vooral 'in Amsterdam, Den Haag en Utrecht veel slachtoffers van de financiële nood. In Amsterdam werden 20 faillissementen uitgesproken tegen 13 in augustus van verleden jaar, terwijl er in Den Haag 8 voorkwamen tegen 4 en in Utrecht 13 tegen 6. In de provincie Noord-Holland, uitgezonderd Amsterdam, kwamen 15 faillissementen voor tegen 14, in Zuid- Holland exclusief Den Haag en Rotter dam waren het er 21 tegen 11, in Rotter dam 8 tegen 7. Voor Gelderland kwam het aantal ge- failleerden uit op 18 tegen 9. Noord-Bra bant stond 26 maal aangeschreven tegen 19, Limburg 6 keer tegen 8, Zeeland hield het op 3-0, Friesland op 8-1, Groningen op 7-5, Drente op 5-6, en Overijssel op 12-7. NEW YORK. Minister Luns heeft dinsdagavond bij aankomst in New York ter bijwoning van de 22ste zitting van de VN-assemblee gezegd, dat de kwesties Vietnam en het Midden-Oosten naar zijn mening het belangrijkst zijn. Nederland is van oordeel, aldus de minister van Buitenlandse Zaken, dat men bij het zoeken van een oplossing in het Midden- Oosten moet uitgaan van erkenning van het bestaansrecht van Israel en van garanties tegen herhaling van een derge lijk conflict: de grenzen moeten worden gegarandeerd. Tijdens zijn verblijf in de V.S. zal mr. Luns een gesprek hebben met zijn Ameri kaanse ambtgenoot Dean Rusk en met zijn Israëlische ambtgenoot Abba Eban, Hij zal zijn verblijf in New York volgen de week enkele dagen onderbreken om in Paramaribo de regering te vertegenwoor digen bij de herdenking van de Vrede van Breda, waarbij 300 jaar geleden de ban den tussen Suriname en Nederland wer den aangeknoopt. Mr. Luns vervangt hier minister Bakker, die dan in Den Haag moeilijk kan worden gemist. V. Grote of Sint Bavokerk, donderdag 15 u.: Orgelconcert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Je leeft maar twee keer", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „De Uil slaat toe", 18 j. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „Blonde handel voor Istanboel", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „De kanonnen van Navarone", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, samen thuis", a.l. Van donderdag af 14, en 21.15 u.: „Cosa Nostra, erfvijand van de FBI", 14 j. Minerva, 20 u.: „The sound of music", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Kogels voor mr. Solo", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Blow up", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Super sexy", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Wereld zonder schaamte", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Le bon- l heur", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): Expositie „Eigen wereld van 12 vrijetijdsschilders". Dage lijks van 10 tot 17 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 16 oktober. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Tot 1 november dagelijks van 10- 12.30 u. (behalve maandag) en 14-17 u. (op zondag 14-17 u.): Tentoonstelling van werken uit het Aartsbisschoppelijk Mu seum van Utrecht. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-T (Bakenessergracht): Expositie van schilderijen, aquarellen, tekeningen en gouaches van Hans Wiesmah. Dagelijks van 11 tot 17 uur, op woensdag ook van 20 tot 22 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 15 oktober. De Waag (hoek Spaarne-Damstraat): Expositie van schilderijen, gouaches en te keningen van Rie van Goor en beeld houwwerken van Wim Jonker. Dagelijks van 13 tot 17 uur. Tot 1 oktober. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 158J: Expositie van schilderijen, aquarellen, tekeningen, -grafiek, plastiek en edelsmeedwerk van Bloemendaalse kunstenaars. Dagelijks, ook op zondag ge opend van 14 tot 17 uur. Tot 8 oktober. Cruquius Museum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zon- en feest dagen gesloten. DIVERSEN Linnaeushof (Bennebroek). Tot oktober: openluchtten toonstelling van voorj aars- en zomerbloemen. WOENSDAG 20 SEPTEMBER City, 20 u.: „Fantömas contra Scotland Yard". DONDERDAG 21 SEPTEMBER City, 20 u.: „Stella's sleutel". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 20 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Fotomodellen voor Marokko". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: Samen uit, Samen thuis". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling van schilderijen van Theo Mi- chels, geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. DONDERDAG 21 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het oudste beroep van de wereld". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, samen thuis". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling van schilderijen van Theo Mi- chels, geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. Canadese onderscheiding. Het Royal Ca nadian Legion heeft aan twee Nederlan ders" de orde van verdienste uitgereikt wegens hun zorg voor de Canadese oor logsdoden. Het zijn mr. W. H. Enklaar, burgemeester van Holten, en de Neder landse ambassadeur in Canada, A. H. J. Lovink. De uitreiking had plaats in het Nederlandse paviljoen van Expo '67. Mr. Enklaar is vice-voorzitter van het Ne derlandse Oorlogsgravencomité. Zeeman verdronken. In de haven van Bangkok is het lichaam gevonden van de 19-jarige Jos Reumkens uit Bruns- sum. De Limburger zou tijdens het zwemmen zijn verdronken. Reumkens voer sinds 2 jaar als stoker-olieman op het m.s. „Blita" van de Rotterdam se Lloyd. Aangerand. Drie jonge Duitsers worden ervan verdacht een dertigjarige vrouw uit Venray te hebben aangerand. De vrouw, een moeder van drie kinderen, was op een aanbod van de Duitsers ingegaan om haar per auto naar huis te brengen.. Deserteurs aangehouden. De politie in Houten heeft twee gedeserteerde Duitse militairen aangehouden. Zij probeerden bij een landbouwer in Houten werk te krijgen. De boer ging daar niet op in. De jongemannen gingen daarop de boer derij binnen en stalen een portemonnee met 7 en een stuk brood. Aldus kwam de politie eraan te pas. ADVERTENTIE DEN HAAG. De voormalige vice- presidident van Indonesië, dr. Mohammed Hatta, zal begin volgende maand een be zoek van drie dagen aan de Rotterdamse Economische Hogeschool brengen, zo is vandaag in Djakarta vernomen. Dr. Hatta heeft voor de Tweede We reldoorlog aan de Economische Hoge school gestudeerd. Het bezoek aan Rotterdam vormt een onderdeel van een reis door West-Europa, die onder andere naar West-Duitsland en Zweden voert. Dr. Hatta is van plan op 3 oktober uit Djakarta te vertrekken. Het KNMI deelt mee: Boven de Noordzee bevindt zich thans een van de oceaan afkomstige depressie. Een bij dit lagedrukgebied behorend front passeerde dinsdagmiddag en avond ons land. Aan de achterzijde van het front stroomt met zuidwestelijke winden onsta biele lucht naar onze omgeving, waarin vooral in de nacht van dinsdag op woens dag op vele plaatsen buien met onweer voorkwamen. De buiigheid neemt echter geleidelijk af onder invloed van een zwak ke rug van hoge luchtdruk, die zich over Frankrijk naar het noorden uitbreidt. Voor donderdag worden dan ook zon nige perioden verwacht met slechts hier en daar een bui bij een overwegend zwakke wind. De middagtemperaturen zullen donderdag dezelfde zijn als woens dag of iets hoger. WBElt RAPPORTEN -g Maximum- c n minimum- «i *3 b temperaturen tJ C binnen- en buitenland ét: Den Helder regenbui wzw 15 12 5 Ypenburg onweer zw 16 10 U Vlissingen licht bew. zw 16 11 1 Eelde regen zw 17 10 2 De Bilt regenbui zzw 15 10 11 Twente zw. bew. zzw 17 10 6 Eindhoven half bew. zw 15 10 1 Z.-Limburg regen zzw 16 10 0.4 Helsinki licht bew. O 16 7 0 Stockholm regenbui O 17 14 4 Oslo regen O 16 12 3 Kopenhagen zw. bew. zo 17 13 2 Aberdeen regen n 13 10 2 Londen zw. bew. zw 17 9 1 Amsterdam zw. bew. zzw 15 10 16 Brussel regenbui zzw 16 9 8 Luxemburg zw. bew. zw 10 Parijs regen zw 17 12 14 Bordeaux regen Z'zo 20 12 10 Grenoble geh bew. windst. 22 12 1 Nice zw. bew. n 23 15 0 Berlijn half bew. zw 19 13 0.3 Frankfort geh. bew. z 18 11 6 München half bew. z 20 10 3 Zürich half bew. O 19 10 3 Genève zw. bew. zzw 21 10 14 Locarno mist ozo 17 10 0 Wenen zw. bew. w 22 17 0 Innsbruck regen windst. 18 10 6 Belgrado licht bew. windst. 21 11 0 Athene licht bew. windst. 27 20 0 Rome zw. bew. O 24 16 0 Barcelona licht bew. nnw 26 16 0 Madrid licht bew. windst. 26 10 0 Mallorca licht bew. windst. 27 15 0 Lissabon motregen wzw 26 19 0.1 Donderdag 21 september Zon op 6.23 uur; onder 18.43 uur. Maanstanden Laatste kwartier 26 september 22.44 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 19 september Hoog water 4.39 uur en 16.57 uur. Laag water 0.38 uur en 12.48 uur. Donderdag 21 september Hoog water 5.08 uur en 17.25 uur. Laag water 1.09 uur en 13.16 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort li 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2