Kinder zegelactie 1966 bracht f 4.720.000 op Borm Verenigingsnieuws uit de IJmond IWIKER Hoteldirecteur in actie om behoud van zijn uitzicht Geldboeten voor leraar en student die geen auteursrecht betaalden RADIO RADIO BECKER Betaling abonnementsgeld per giro Neem nu een kwartaalabonnement! IJmuider Courant Bouw van UTS in Santpoort T entoonstelling Herfsttooi 1967 in Bakkum Auto kantelde bij de tunnel Kort IJmondnieuws Procedure tegen gemeente Lisse Leraar: Bewijs van BUMA is een giller Havenberichten Visserijgrenzen van Portugal ruimer TELEVISIE Vijf ketels voor Nieuw Amsterdam TOESTELLEN Voor nieuwe abonnees de nummers tof 1 oktober gratis SEPTEMBER 1967 Opbrengst verdeeld in ,,'t Vinkennest I elsen" if Veilige f rolschaatsen Voor het zwakzinnige kind BURGERLIJKE STANDI VAN VELSEN elsen-IJmuiden Beverwijk WASAUTOMATEN A. BEEKHUIS AUTOVERHUUR (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De Haarlemse po litierechter heeft vanmorgen een 32- jarige h.t.s.-leraar uit Haarlem we gens overtreding van de Auteurswet veroordeeld tot drie keer f 100. De officier van Justitie had tegen de le raar drie maal f 250 geëist. Ook een 30-jarige student uit Heemstede stond terecht wegens overtreding van de Auteurswet. Hij werd conform de eis tot f 100 boete veroordeeld. Geheugen Student Aanleg en onderhoud van Licht- en Krachtinstallaties PHILIPS ERRES - ARISTONA BLAUPUNKT TRAWLERKADE 64 TELEFOON 16490 IJMUIDEN ADVERTENTIE wielbevestiging zonder moeren (Van onze correspondent) DRIEHUIS. De stichting „Neder lands Comité voor Kinderpostzegels" heeft vandaag in het kinderhuis ,,'t Vinken nest Velsen" ih Driehuis symbolisch de ƒ4.720.000 verdeeld, die de Kinderpost- Nederlandse Mettray, Eefde: 150.000. J. P. Heye-stichting, Oosterbeek: 50.000. Het gaat bij deze bijzondere projecten - .bijna altijd om het eigen geld dal instel-1 zegelactie van het afgelopen seizoen heeft lingen op tafel moeten leggen willen ze opgebracht en een nieuwe actie ingeleid met de presentatie van de kinderzegels 1967: vijf postzegels, waarvoor de voor stellingen ontleend zijn aan kindervers jes van Annie M. G. Schmidt. Professor dr. J. Koekebakker, voorzit ter van de stichting „Nederlands Comité voor Kinderpostzegels", deelde bij deze gelegenheid kwistig gouden eieren uit, die de grote bedragen vertegenwoordigen, waarmee de kinderzegelactie èinds 1958 bijzondere projecten in de kinderbescher ming steunt. Van de twintig instellingen, die dit jaar een groot bedrag ontvangen, waren er negen betrokken bij deze gouden- eierenregen: Epilepsiecentrum Cruquiushoeve, Heemstede: 125.000. Utrecht: voor dove, geestelijk kinderen, Oostelbeers: Medisch kleuterdagverblijf, 100.000. Instituut gestoorde 100.000. Stichting Algemene Vakantiehuizen voor zwakzinnigen, 's-Gravenhage: 80.000 (voor Bosch en Heide in Udel). Van 't Lindenhoutstichtingen Neer bosch: ƒ150.000. Huize Mariënwaard, Limmel: 150.000. Huize „Het Zonneke", Boxtel: 100.000. van de overheid subsidie krijgen voor bouw of uitbreiding. Door het fourneren van rond twaalf I miljoen gulden uit het kinderzegelgeld zijn sinds 1958 bijna negentig nieuw- bouwplannen verwezenlijkt en konden I vele honderden wijkgebouwen van kruis verenigingen aan de goed geoutilleerde ruimte voor zuigelingen en kleutercon-1 trole worden geholpen. Van de 4.7 miljoen gulden pit de afge lopen actie gaat 400.000 naar Suriname en de Nederlandse Antillen, 450.0001 naar de menggroep (tussenvorm tussen justitiële en hygiënische kinderbescher ming). De justitiële kinderbescherming zelf krijgt 1.935.000 gulden, waarvan rond miljoen gulden voor grote projecten. Naar de hygiënische kinderbescherming gaat eveneens 1.935.000. In deze sector wordt 1.560.000 besteed aan grote pro jecten. Voor de nieuwe actie, die dinsdag 3 oktober begint met het uitzwermen van HUDORA stofvrije kogellagers m VAN DER LANGE NIEUWSTRAAT 491 (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. In Santpoort, op een I terrein begrensd door de J. T. Cremer- laan, de Roos en Beeklaan en de Bialos- terskilaan, is dezer dagen begonnen nel grondwerkzaamheden om het terrein gereed te maken voor de binnenkort te verwachten bouw van de IJmond-U.T.S. Er zal hier een schoolgebouw worden geplaatst naar een ontwerp van het ar chitectenbureau Wils en Meysen uit Voor-1 de schoolkinderen langs de huizen zal burg Het uitgebreid technisch onderwijs, een fors bedrag besteed worden aan de dat in deze school zal worden gegeven l zorg voor het zwakzinnige kind. ;s bestemd voor leerlingen uit de IJmond het Haarlems gebied. De voor de (Van een onzer verslaggevers) BLOEMENDAAL. Voor de vijftiende Ikeer heeft het Provinciaal Waterleiding bedrijf van Noord-Holland de tentoonstel ling „Herfsttooi" georganiseerd. Deze wordt van vrijdag 6 tot en met maan dag 9 oktober gehouden in een tent van 1600 vierkante meter bij het Theebuis Johanna's Hof aan de Zeeweg in Bakkum. Op overzichtelijke en instructieve wijze I zullen de in het Noordhollands Duinre- I servaat voorkomende herfstvruchten en paddestoelen worden opgesteld. De te naamstelling hiervan zal weer geschieden I door bekende paddestoelenkundigen. Be- I zocht kunnen worden een diorama met flora en fauna in de grote tent en het Wegwijsmuseum in de onmiddellijke na- bijheid. De openingstijden van „Herfsttooi 1967 Izijn: vrijdag 6 oktober van vier tot zes uur, zaterdag 7 zondag 8 en maandag |9 oktober van negen tot zes uur. Voor het geven van voorlichting zullen I steeds deskundigen aanwezig zijn. In de I buurt van de tentoonstelling is in het duingebied een speciale wandeling van een uur uitgezet. Bovendien kan van de I bestaande wandelroutes gebruik worden gemaakt. (ADVERTENTIE) I REPUTATIE^ DOOR RlCOtlMANDATiF] BRCESTBflRT 107 TELZ3957 BEVERWIJK Voor die actie worden postzegels ge bruikt, waarvoor Wim Bijmoer de voor school gekozen plaats tussen beide Druip, waarvoor wim Bijmoer aevoor-1 lijkt ook gezien de verbindings-1 stellingen tekende. Annie M. G. Schmidts mogelijkheden met trein en bus, gunstig. Het 1 luitke-1 Het 0fficiële begin van de bouwwerk Stekelvarkentjes Wiegelied, teltje, Dikkertje Dap, De Mooiste Bloe- men en Beertje Pippeloentje gaan in de komende maanden een postaal en filate-1 1 listisch leven tegemoet. BEVALLEN: E. de Droog-Vellekoop, z., van Dalenlaan 157. Santpoort; L. Heling- Nijmeijer, d.. Stratingplantsoen 69, Velsen (noord); M. H. van den Noort-Wijker, z., Eikenstraat 13, IJmyiden; G. P. Romijn- Blok, z., Gen. Bothastraat 14, Haarlem; R. J. Knaapen-van den Berg, d., Wilgen straat 46. IJmuiden; A. N. Borst-Homburg, d., Steenbokstraat 18, IJmuiden: M. H. Bolsenbroek-Peen, d., Ign Bispincklaan 1\ Bloemendaal; M. van Vliet-Bakhuijs, z., Gladiolenstraat 4, Santpoort; H. P. Heere mans- Duijn, d., Beekvlietstraat 6, Sant poort; F. Kiewiet-van Opbergen, d., Zee weg 143, IJmuiden; A. H. Nuijens-den Uijl, d., van den Vondellaan 45, Driehuis; A. G. M. B. Carati-Acquoij,. 4-, Bestevaer straat 14, IJmuiden; N. R. van Houwelin- gen-van' Staveren, z., Bellatrixstraat 225, IJmuiden; E. de Beer-Pelganta, z., Mag- dalenastraat 16 rd., Haarlem. OVERLEDEN: B A. Dammers. 60 jr., echtgenoot van J Meijerink, J. P. Coen- straat 109, IJmuiden; J. A. Vermaat, 67 jr., echtgenoot van M. G. Molenaar, v. Wassenaerstraat 39, IJmuiden; J. Meij- boom, 71 jr., echtgenoot van N. de Rid der, Esdoornstraat 31, IJmuiden; L. Hout- Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19.30 u.: fup 77 jr.; weduwe van P. A. Cornelis, u.1.1 „i 4. j Weerdstraat 10, IJmuiden; P. Kulk, WOENSDAG 20 SEPTEMBER Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 uur. DONDERDAG 21 SEPTEMBER Stichting huishoudelijke en gezinsvoor' lichting, spreekuur leidster: van 9.30-12 u. in de Willebrordstraat 102, in IJmuiden, tel. 02550-10715. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10-12.30 u. en 14.30-17.30 u.; uitleenpost IJmuiden-West, bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228c, 16-17.30 uur; Gem. bibliotheek en r.-k bibliotheek in Santpoort-Zuid, Wijkcentrum „De Duin pan", Willem de Zwijgerlaan: 14.30-17.30 en 19-21.15 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. WOENSDAG 20 SEPTEMBER zaamheden, die naar schatting anderhalf jaar zullen duren, is binnen enkele we ken te verwachten. ADVERTENTIE IGNIS - ZANKER ZANUS9I daqeliiks demonstratie (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Een in Amstelveen woon- echtige automobilist heeft dinsdagmiddag, vanuit de richting Alkmaar komende even voorbij de uitgang van de Velsertunnel een ongeluk veroorzaakt, toen hij inplaats van de afbuiging naar Velsen in te rijden waarheen hij wilde; de aanvoerweg vanuit IJmuiden naar de Rijksweg in te slaan. Althans hij poogde dit laatste, zoni der dat het hem gelukte. Drie achter hem rijdende personenauto's echter werden door zijn maneuver genoodzaakt naar links te sturen, waar juist een vierde auto bezig was het drietal in te halen. De bestuurder van deze auto week op zijn beurt uit naar de wegberm, waar zijn wagen kantelde en op het dak bleef lig gen. De bestuurder liep geen letsel op Zijn personenauto was echter geheel ont zet. Dezer dagen zijn op de werf Wilton- Fijenoord vijf ketels aangekomen voor het passagiersschip Nieuw Amsterdam. Het schip werd aan vankelijk uit de vaart genomen; later evenwel werd besloten vijf van de zes ketels te vernieuwen. Op de voorgrond een nieuwe ketel, op de achtergrond een die vervangen wordt. Bloemschikken en plantenverzorging. door de St. v. huish. en gezinsvoorlichting. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 16-17.30 en 20.45-22 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk-Heemskerk; Beverwijk, Hendrik Bur gerstraat 70, volw.: 15-17.30 u. en 19-21 u.; jeugd: 15-17.30 u.; Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 u„ jeugd: 14-17.30 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44, jeugd: 14.30-17.30 u.; Mee- restein, Parmentierstraat 2, jeugd: 14.30- 17.30 u.; Wijk aan Zee, De ZwaanStraat 4a, volw.: 19-21 u., jeugd: 14.30-17.30 u.; Heemskerk, Kerkweg 45, volw.: 19-21 u.; Ruysdaelstraat la, jeugd: 14.30-17.30 uur. DONDERDAG 21 SEPTEMBER Verenigingsgebouw, Dommelsingel. 20 u.: ledenavond voor Aquariumver. „Kenne- merland". Huize „Westerhout", Westerhoutplein 5, j 13.30 u.: Naai- en kniples voor bejaarden, door de St. Recreatie Bejaarden. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 14 uur: I Hoedjes maken door de St. v. huish. en ge- zinsvoorlichting. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19.30 u.:| Van Top tot Teen verzorgd, door de St. v. huish. en gezinsvoorlichting. Buurthuis De Lichtboei, 19.30 u.: Bloem- schikken door de St. v. huish. en gezins voorlichting. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge-1 opend van 7-17.30 en 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever- wijk-Heemskerk: Alle leeszalen zijn sloten. U kunt het uzelf gemakkelijk ma ken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJ muider Courant. U bespaart daarmee incasso kosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 12,35, postabonnees 13,85. U kunt het ons gemakkelijker maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voorzien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. In dien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorgadres van de krant vermelden Voor incasso-betalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dit geval diént men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINtSFRAT'TB MARKTPLEIN - IJMUIDEN - TEL. 14262 Geen spreekuur. De burgemeester I van Velsen, mr. J. C. Bührmann kan maandag 23 september geen spreekuur houden. Ook het spreekuur van de wet houder voor onderwijszaken, de heer H. I de Boer op woensdag 27 september komt te vervallen. -Vakantiedia's. Vrijdag 22 septem ber houdt het departement Velsen-IJmui-1 den van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen zijn jaarveggadering in de Pe-1 trazaal aan de Spaarnestraat. Het be stuur heeft deze bijeenkomst een attrac- j tief vervolg gegeven, omdat na behande- (Van onze streekredactie) LISSE. De directeur van hotel-res taurant „De Nachtegaal" in Lisse, de „c --- - - - .heer F. van der Eerden, heeft tegen de 73 jr., echtgenoot van E. Zwart, Lange ling van de agenda door een zestal leden gemeente een procedure aangespannen 1 n n r 1 1 Tl TT 111 - I 1mill TTTr,^r] n v\ imï'i A TT n n 1 n nnftr I t 1.14 Knl Nieuwstraat 126, IJmuiden; B. Hellings, I de dia's zullen worden vertoond, die door 54 jr., van Leeuwenstraat 62, IJmuiden; hen tijdens de vakanties werden gemaakt. A F Beekhuis, 4dagen, Torricellistraat Door een jury zullen zowel de presenta- 32, IJmuide.n; J. T. M. Louwerens, 73 jr., tie als de kwaliteit van de dia's worden 32, IJmuiden; J. T. M. Louwerens, 73 jr., beoordeeld, waarbij voor de beste een straat 7, IJmuiden. prijsje beschikbaar is gesteld. ADVERTENTIE Speciaalverhuur V.W. BUSJES, luxe en bestel, met en zonder chauffeur. V.W. DE LUXE 1300 - TAUNUS 17 M - FORD COR TINA 1200 en 1300. TORRICELLISTRAAT 32 - IJMUIDEN - TEL. 10179 bij de Kroon om te voorkomen, dat het terrein tegenover zijn bedrijf wordt be bouwd, waardoor het landschapssclioon geweld zal worden aangedaan. Zijn hotel geeft namelijk uitzicht op een bijzonder fraai landschap. In het gemeentelijk uitbreidingsplan Ivan Lisse, gelegen langs de Rijksweg naar Hillegom, is grond, die bestemd als agrarisch gebied, waarbij uitsluitend bebouwing voor agrarische bedrijven is toegestaan. Het gemeentebestuur van Lisse heeft I nu, omdat het begrip bloembollenbedrijf zo veelomvattend is, een maas gevonden in de bouwverordening waardoor het mo gelijk is bouwvergunningen af te geven voor handels- en transportondernemingen De leraar organiseerde muziekavonden I in Haarlem. Zo had hij bands laten optre den in de Hildebrandzaal en het Krela- gehuis. Tijdens deze avonden hadden controleurs geconstateerd dat er muziek werd gespeeld die door de „Buma" be- schermd was. De leraar vocht de verklaringen van I deze controleurs aan. „Volgens de Auteurswet", zo zei hij, „moet de Buma aantonen dat het werk qua onderwerp, uitdrukkingswijze en stijl zodanig is dat er sprake is van een vrijwel getrouwe nabootsing van het werk. De vorm, aldus de verdachte, moet dus zodanig zijn dat er sprake is van plagiaat. Mijn groepen spelen zodanig, dat de muziek niet onder de Buma bescherming valt." „Hoe heeft u", vroeg de leraar aan I een van de controleurs na het zoveelste nummer kunnen herkennen dat er sprake was van nabootsing?" „Het was een tophit", aldus de getuige „Ikvraag, niet", repliceerde de-leraar, ,of u een deuntje herkent, maar of het een getrouwe kopie was." Op een andere muziekavond had de leraar ook incognito bezoek gekregen van een Buma-controleur. Volgens zeggen van deze controleur had hij ook een nummer horen spelen dat „beschermd" was. „U constateert iets", aldus de verdachte, „dat u later echter niet meer kunt produ ceren, zoals een foto. Ik vecht dit bewijs aan: iemand komt binnen, hoort een stuk muziek, moet op zijn geheugen afgaan en spreekt dan van getrouwe nabootsing. Dat, terwijl het gaat om stijl, onderwerp en uitdrukkingswijze. Wij spelen vijftig tot tachtig nummers op een avond. Het is volslagen onmogelijk dat iemand dan nog hoort of het een zuiver oorspronkelijk werk is." Toen de verdachte kwam te spreken over het feit, dat hij de Buma gevraagd had welke werken beschermd waren en hij als antwoord had gekregen „bijna alles" en eveneens verschillen constateer de in tarieven die aan de Buma moesten worden betaald, sneed de politierechter de leraar de pas af. „U brengt mij van mijn apropos af' ■was de reactie van de verdachte. De officier eiste 750 boete „gezien de houding van de verdachte." De verdachte merkte tenslotte nog op dat het bewijsmateriaal, zoals dat dooi de controleurs naar voren werd gebracht in andere gevallen „een giller zou wor den gevonden, als dit als bewijs geaccep teerd zou worden. Waarom hebben de controleurs de muziek niet op de band vastgelegd? zo vroeg hij zich af. Maar volgens een controleur was dat niet nodig. Hij stelde nog voor om in de rechts zaal bands te laten optreden om dan mu- ziekdeskundigen er hun oordeel over te laten geven. „Men zou vier verschillende beoordelingen krijgen," aldus de ver dachte. Hij besloot hoger beroep aan te tekenen. Hij is voor dit feit al eerder civiel-rechterlijk veroordeeld. De student had in de jeugdsociëteit Ekestos bands laten optreden. Deze bands zouden volgens een controleur van de Buma beschermde muziek hebben ge speeld. De organisator was volgens hem echter aansprakelijk voor wat er gespeeld werd. De student zei niet te weten wat voor muziek zij ten gehore brachten. De verdachte zei nog steeds door te gaan zonder auteursrechten te betalen. De officier dreigde in de toekomst an dere maatregelen te nemen, namelijk inbeslagneming van de muziekinstrumen ten. „Die instrumenten zijn niet van mij aldus de student. „Dit wijst er toch op •dat de band aansprakelijk is", met bakkerijen, kantoren en koelhuizen. Hiermee is de heer Van der Eerden het niet eens. Hij wordt in zijn actie gesteund door het A.N.V.V., de A.N.W.B., de KNAC, het Staatsbosbeheer en de stich ting het Zuidhollands Landschap. Hij voert de procedure mede omdat er voor de gehele bollenstreek gevaar dreigt, dat op goedkope bouwgronden complexen ver rijzen, in strijd met de bedoelingen van het uitbreidingsplan. De burgemeester van Lisse, mr. Th J. de Graaf acht het een vervelende zaak. Hij is echter van oordeel, dat geen enkele grond aanwezig was om de gevraagde bouwvergunning te weigeren. Wel meen de hij, dat het gemeentebestuur in de toekomst bij eventuele andere uitbreidin gen de voorschriften ten aanzien van de bebouwing scherper moet vaststellen. Dinsdag te IJmuiden aangekomen: Delta- drecht, van Sydney; Ceres, Kotka; Hanoi, Ant werpen; Martha Friesecke, Londen, IJmuiden Rijnstroom. Shoreham: Gosport, Dover; Stor- rington, Cardiff; Gotaland, Pitea; Proton, Ma rokko, IJmuiden; Corstream, Dordrecht; Vigs- nes. Moh i Rana, IJmuiden; Leona Vielyeux Le Havre; Tromp, Nemours; Longa, Le Havre Gamma. Rotterdam; Liana, Avilez, IJmuiden Sea Piper, Noordzee, IJmuiden; Tegelhom Hamina; Port Talbot, Boston; Wolfgang Russ Rotterdam; Oostkerk. Rotterdam. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden; Harma naar Sunrishamn, IJmuiden; Sea Piper, Noord zee IJmuiden; Draco, Aarhus; Tweelo, Nor wich; Velox, Temeuzen; Horation, Londen; Has- lach Tripoli, IJmuiden; Dania. Kopenhagen; Albert V, Londen; Diet. Kristianstad; Feunika Rochefort; Gouweborg, Mostyn, IJmuiden; Ge- org. Kopenhagen; Wotan, Dagenham; Arion Londen; Rheinland, Antwerpen; Merc Grethe, Rotterdam: Hondsbosch. Rochester, Zaandam Buka, Londen; Lanrick, Huil; Zaanstroom Goole; Kassei. Antwerpen; Swift 3, Londen Arne Hilck, San Maquira; Rem, Bremen, IJ- Woensdag te IJmuiden aangekomen: Delfborg, van Kristinehamn; Ilias, Rotterdam; Eos, Alex Noordborg, Klaipeda; Chiron, Rotterdam; Gany- medes, Antwerpen; Delfines. Strabo, Rotter dam- Calchas, Stoltenhorn, Huelva; Frederick T. Everard, Huil; Fivelborg, Londen, IJmuiden Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Gesuri, naar Antwerpen; Alca. Rotterdam; Hathor, Rot terdam; Leonidas, Rotterdam; Rijnstroom, Shore ham; Voorwaarts, Londenary; Liberiakust. Ham burg'; Constancia, Emden; Sea Piper, Maassluis, IJmuiden. (Indien achter de plaats van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, be_ tekent dit dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.) LISSABON (AP) Portugal heeft zijn territoriale wateren voor visserij doelein den uitgebreid tot twaalf zeemijlen, zo is in de Portugese staatscourant gepubli ceerd. Nu is de in augustus 1966 aangenomen wet van kracht. Portugal maakt aan spraak op alleenrechten voor de visserij in deze zone, waar geen enkel buiten lands schip mag vissen. Overtreders kun- n boetes van 600.000 escudos krijgen. ADVERTENTIE IzMËIÜIw Orionweg 88 - IJMUIDEN - Tel. 12232 ADVERTENTIE 48 - 59 - BEELDBUIS Gespecialiseerd visserijband in klassen. in toestellen met verschillende prijs- 'De ondergetekende naam straat plaats wenst met ingang van 1 oktober a.s. een kwartaal-abonnement op Handtekening: 'U kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger in uw wijlt.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5