„Geen sprake van een noodtoestand in de zuivel" Staking in Limburg van zandschippers was succesrijk keuze uit spaarvormen met tiD middenstandsbank Minister Lardinois van landbouw Schut vraagt SER-advies over hogere huren Begin 1968 Daf van 7000 op de markt Kort economisch nieuws Deze maand eerste uitkeringen aan middenstand Meer geld voor aankoop van landbouwgrond Personeelsstop in Antwerpse haven English Electric naar Damrak Eerste Amerikaanse order voor F 228 Forse teruggang American Enka Justitie doet gauw wat aan jaarstukken besloten NV's SCHEEPVAARTBERICHTEN Koers Transalpine gesteld op 98% Waarom geen rente op giro, vraagt Kamerlid Oele Recordomzet bij Mulder Yogem NEDERLANDSCHE DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1967 19 Antwoord aan CPN De bank waar u zich thuis voelt! Geen knecht meer Doopfeest O.T5 en petroleum ENSCHEDE. Met zwartgallige artikelen, ook in de zuivelpers bewijst men niet de beste dienst aan de Nederlandse zuivel. Alarmgeluiden werken nimmer afzetbevorderend of prijsstimulerend. Integendeel, ze wer ken de lusteloosheid in de hand. Het image van de Nederlandse zuivel wordt er niet door verbeterd en men zet er geen kilo kaas meer door af. Aldus reageerde minister Lardinois vanmiddag op publikaties over de huidige grote kaasoverschotten, die volgens zuivelkringen zijn ontstaan doordat de minister dit jaar geen in leveringsregeling voor magere melk poeder heeft uitgevaardigd. DEN HAAG. De huren van de wo ningen in de gebieden waar deze nog niet vrij zijn gelaten zullen met ingang van 1 januari 1968 met zes percent wor den verhoogd. Daarna zullen in negen jaar nog negen verhogingen van zes per cent volgen. Een en ander als het voor stel van de minister Schut door de Kamer wordt aangenomen. Het gaat hierbij dus voornamelijk om de huizen in het westen van ons land. De minister gaat een spoed- advies vragen aan de SER. Een en ander blijkt nog uit de memorie van toelichting op de begroting voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning. Hieronder staat zoals gemeld ook nog dat bewoners van woningwetwonin gen met een inkomen boven, de 12.750 Eer jaar een huurbelasting moeten gaan etalen om de zogenoemde doorstroming te bevorderen. Voor een huurbelasting zullen ongeveer een kwart miljoen men sen in aanmerking komen. (Van onze correspondent) EINDHOVEN'De nieuwe middenklas se personenauto van Van Doorne's Auto mobielfabrieken, de DAF 55, die naast de DAF 44 in de nieuwe fabriek in Born (L.) wordt geproduceerd, zal waarschijnlijk in februari 1968 worden geïntroduceerd. De DAF 55 zal als gevolg van de over eenkomst die DAF en Renault onlangs heb ben gesloten, een Renault-motor krijgen van ruim 1100 cc. De motor, die de wagen een topsnelheid van bijna 140 kilometer per uur zal kunnen geven is watergekoeld, telt vier cilinders en komt overeen met die ln de Renault 10. De 55 zal de eerste DAF- personenwagen zijn met vier deuren. Had DAF tot nu toe alleen schijfremmen op zijn wagens, nu zullen er voor schijfremmen en achter trommelremmen worden aange bracht. De prijs van de nieuwe DAF zal rond de 7.000 liggen. De directie van de N.V. Koninklijke Kamper Metaalwarenfabriek voorheen H. Berk en Zoon (één der werkmaatschappijen van de N V. in dustriële maatschappij Berk Beccon N.V.) heeft besloten met ingang van 19 september met lan ger gebruik te maken van de haar verleende vergunning voor werktijdverkorting voor 250 van haar werknemers. De huidige orderpositie heeft zelfs aanleiding gegeven om voor verschei dene afdelingen een overwerkvergunning aan te vragen De minister sprak in Enschede in de vergadering van de FNZ, de toporganisa- tie van de coöperatieve zuivelindustrie. Ook in deze vergadering werd kritiek uit geoefend op 's ministers beleid in dezen, en wel door de algemeen secretaris van de FNZ, dr. E. van de Wiel. Het ware te wensen, aldus minister Lar dinois, dat diegenen die te lichtvaardig de overheid te hulp roepen,om orde op zaken te stellen, meer zelfvertrouwen aan de dag legden om de vraagstukken waar voor wij ons gesteld zien zoveel mogelijk op eigen kracht tot een bevredigende op lossing te brengen. De toegenomen kaas- produktie, aldus de minister, stelt ons wel voor een extra krachtsinspanning, waar voor wij niet mogen terugschrikken. Kwa liteitsverbetering bij de produkten en vin dingrijkheid en vastberadenheid bij de af zet dienen de lijfspreuk te zijn. De minister schatte dat de veehouders voor een totale melklevering aan de zui velfabrieken van zeven miljard kg in het lopende melkprijsjaar rond 2500 miljoen gulden aan melkgeld uitbetaald zullen krij gen. Tegen die achtergrond krijgen de verliezen op ingeleverde kaas, geschat op tussen de 15 en 40 miljoen gulden, een reëlere betekenis: zij liggen in de orde van grootte van een percent. Van 1 janu ari tot 2 september is de kaasproduktie ten opzichte van dezelfde periode van vo rig jaar met ruim 27.000 ton toegenomen. Daarvan was echter 8000 ton cheddarkaas en daarvoor geldt niet het „eigen risico van het (door de veehouderij zelf ge vulde) zuivelfonds. Wanneer, begunstigd door uitermate goede groeiomstandighe- den de melkproduktie toeneemt met vijf percent, leek het de minister niet gemotiveerd onder deze omstandigheden te spreken van een noodtoestand. DEN HAAG Naar verwachting zullen nog deze maand de eerste periodieke uit keringen uit het ontwikkelings- en sane ringsfonds voor het Midden- en Klein bedrijf uit hoofde van bedrijfsbeëindiging worden toegekend. Eind augustus waren 7.197 aanmeldingen voor bedrijfsbeëindi ging binnengekomen, alsmede 533 aanvra gen om ontwikkelingshulp. Dit blijkt uit 't antwoord van de staatssecretaris van Eco nomische Zaken op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Kremer (C.P.N.; over dit onderwerp. In de vergadering van de raad voor het Midden- en Kleinbedrijf heeft de heer P. J. de Kruif (secretaris van het Nederlands Verbond van Middenstandsverenigingen) zijn diepe teleurstelling uitgesproken over hetgeen het kabinet in de miljoenennota en troonrede heeft meegedeeld over zijn plannen voor het midden- en kleinbedrijf. Hij herinnerde er aan dat in de regerings verklaring destijds is gezegd dat het te voeren beleid in 1967 voor het Midden- en Kleinbedrijf bijzondere aandacht verdien de. Dat zou geschieden mede door een se lectief beleid van de ontwikkelings- en saneringsfondsen. Nu wordt meegedeeld dat het kabinet de veranderingen in het midden- en kleinbedrijf ten goede wil hel pen richten. Dat noemde de heer De Kruif een verbazingwekkende toezegging. Over de beknotting ontbreekt in de mil joenennota elk woord. Vóór de heer De Kruif is het duidelijk dat hetgeen is voor bereid bij de stichting van het ontwikke lings- en saneringsfonds voor de midden stand, thans wordt ingepikt. Dit is geen helpen bij de ontwikkeling, maar een te rugkomen op hetgeen in 1966 is toegezegd (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De stichting beheer landbouwgronden hoopt liet komende jaar de grond van 630 boerderijen over te nemen. Daarvoor onder meer is de stich ting op de landbouwbegroting 38 miljoen gulden toebedeeld, 12 miljoen meer dan vorig jaar. Geraamd wordt dat de stichting dertig bedrijven van boeren in ruilverkavelin gen zal kunnen overnemen, die een nieuw bestaan zullen zoeken in de IJsselmeer- polders. Verder wordt verwacht dat de grond van ongeveer 600 boeren, die ge saneerd zullen worden, zal worden ver worven. Verder streeft minister Lardinois er naar dat boeren buiten ruilverkavelin gen die hun bedrijf stopzetten hün grond in de eerste plaats aanbieden aan de stichting. BRUSSEL In Antwerpen zal met in gang van 1 januari het aanwerven van havenarbeiders worden stopgezet, zo heeft de secretaris van de havenafdeling van de Belgische transportarbeidersbond woensdag op een congres in de Schelde- stad verklaard. Na 1 januari zal het huidige aantal ar beiders, circa 13.000 man, geleidelijk wor den teruggebracht tot 12.000, doordat af vloeiend personeel niet meer zal worden vervangen. AMTSREDAM Op vrijdag 29 septem ber zullen terbeu rze van Amsterdam worden geïntroduceerd certificaten aan toonder van „The English Electric Com pany Ltd" te Londen. De certificaten ver tegenwoordigen elk 15 gewone aandelen met een nominale waarde van een pond sterling. De eerste koers van de certifi caten zal, rekening houdend met het Ne derlandse effectenzegel, de aanmaakkos- ten der certificaten en de noteringskosten, worden vastgesteld op basis van de slot- notering te Londen op 28 september. Op 18 september bedroeg deze 50-9 wat over eenkomt met een notering Amsterdamse usance van 404,83 per certificaat van 15 aandelen. Opneming der certificaten in de prijscourant van de Vereeniging vohr den Effectenhandel zal worden aangevraagd. ADVERTENTIE 4%6 SCHIPHOL De Amerikaanse binnen landse luchtvaartmaatschappij West Coast Airlines te Seattle heeft als eerste Ameri kaanse maatschappij drie F-228-straal- vliegtuigen besteld bij de Amerikaanse Fairchild Hiller fabrieken en zij heeft tevens een optie genomen op een niet bekendgemaakt aantal vliegtuigen van hetzelfde type. De ..Good Year" rubbermaatschappij heeft besloten te Colmar-Berg in Luxemburg een fabriek te vestigen voor vervaardiging van linnen voering voor autobanden. Het project zal een investering van 13 miljoen dollar vergen. ENKA N.C. American Enka Corpo ration waarin AKU een 55 percent belang heeft, heeft vandaag volgens Reuter bekendgemaakt dat de netto-inkomsten in de eerste 36 weken van 1967 (tot 10 september) zijn gedaald tot 6.647.000 dol lar of 1,25 dollar per aandeel. In dezelfde periode van 1966 bedroegen de netto-inkomsten 14.068.000 dollar of 2,63 dollar per aandeel. De omzet daalde in de genoemde periode van 141 miljoen dollar (1966) tot 121,7 miljoen dollar (1967). Naar van de A.K.U. wordt vernomen heeft de president-directeur, Claude Ram sey, verklaard dat de resultaten van het derde kwartaal ongunstig zijn beïnvloed door een sterkere seizoenslapte dan nor maal en door een langdurige staking in de grote autobandenfabrieken. DEN HAAG De minister van justitie streeft ernaar, dat op korte termijn wets voorstellen worden ingediend inzake de jaarrekening van ondernemingen en het enqueterecht, waarin mede aan de positie van besloten naamloze vennootschappen aandacht wordt geschonken. De minister deelde dit mee in antwoord op een schrif telijke vraag van de Tweede Kamerleden Van Lier en Masman, beiden van de PvdA, naar aanleiding van de gebeurte nissen bij Van Heijst en Zonen N.V. Abbekerk 20 v. Lissabon n. Kaapstad. Alcor 20 rede Calcutta. Amstelveld 21 v. Penang n. Manilla. Area 21 te IJmuiden. Argos 20 dw. Atretic? n. Antwerpen. Batu 21 v. Hambirrg n. Amsterdam. Bengkajlis 21 te K^iorramshar. Beftinkust 20 v. j^rttwerpen n. Amsterdam. Borneo 22 te Rabaul verw. Caltex Leiden 20 te Mogadiscio. Caltex Madrid 20 te Mombasa. Caltex Nederland 20 v. St. John n. Maracaibo. Esso Amsterdam 21 v. Ras Tanura n. Bombay. Esso Den Haag 20 te Ras Tanura. Giessenkerk 20 v. Tanga n. Zanzibar. Guineekust 20 v. Dakar n. Rotterdam. Holsworthy Beacon 20 v. Manzanillo. 21 te Acapulco. Ittersum 21 te Hamilton. Kalydon 20 te Lourenco Marques. Kara 21 te Singapore verw. Kennemerland 21 te Salvador. Kieldrecht 20 v. Marseille n. Las Palmas. Kopionella 21 te Kopenhagen. Korendijk 20 te New Orleans. Kosicia pass. 20 Guadeloupe n. Vado. Ladon 20 v. Matanzas n. Baltimore. Lelykerk 21 te Kuwait. Limburg 19 v. Hongkong n. Singapore. Loppersum 21 v. Le Havre n. Miami. Mainlloyd 20 v. Bremen n. Hamburg. Medon 20 te Willemstad. Mentor 20 te Hamburg. Munttoren 20 v. Port Ulsan n. Singapore. Musilloyd 20 te Damman. Naess Tiger 20 te La vera. Neder Eems 21 te Singapore verw. Neder Waal 20 v. Bangkok n. Singapore. Nijkerk 21 v. Hamburg n. Bremen. Oranje Nassau 20 v. Grenada n. Bridgetown. Ossendrecht 20 v. Rio Grande. Polydorus 20 v. Penang n. Singapore. Prinses Emilia 20 v. Livorno n. Sevilla Randfontein 20 v. Durban n. Lourenco Marques. Riouw 20 v. San Juan. 21 te Matarani. Sanana 20 v. Bandjermasin n. Singapore. Senegalkust 20 te Matadi. Slamat 20 v. Port Swettenham. 21 te Singapore Spaarnekerk 20 v. Lourenco Marques. 21 te Beira verw Stad Utrecht 21 te Antwerpen. Statendam 21 in Panamakanaal n. Acapulco* Straat Fiji 20 v. Rio de Janeiro n. Kaapstad. Straat Frazer 20 v. Takoradi n. Walvisbaai. Straat Mozambique 20 v. Lobito n. Luanda. Straat Soenda 21 te Lourenco Marques verw. Straat Van Diemen 20 v. Durban n. Kaapstad. Tahama 21 v. Killingholme n. Saltend. Telamon 21 te Bremen. Tjibantjet 20 v. Singapore n. Mahé. Tjinegara 20 v. Portland. 21 te Melbourne verw Triton 21 te Port of Spain. Viana pass. 20 Mona Passage n. Pineypoint. Wonogiri 21 te Suva verw. Zaankerk 20 v. Barcelona n. Antwerpen. Zaria 20 v. Tobroek n. Curagao. SLEEPVAART Cycloop, 20 sept. werkzaam te Marsa el Brega (Libye). Friesland, 19 sept. met boortender „Neptune 6 vertrokken van Djibouti naar Marseille. Gelderland, 20 sept. met booreiland „Neptune I' 85 mijl west van Oporto, naar Pescara (Italië) Groningen, 20 sept. met ..Reavely" 300 mijl zuidoost Zanzibar, naar Durban. Hector, 21 sept vermoedelijke vertrekdatum IJmuiden met 2 bakken naar Leith. Jacob van Heemskerck, 20 sept. werkzaam ter hoogte van Castellon (Spanje). Junior, 20 sept. werkzaam te Marsa el Brega (Libye). Noord-Holland, 21 sept. vermoedelijke vertrek datum Aden met „Tayga" naar Marseille. Octop.us, 19 sept. werkzaam ter hoogte van IJ muiden. Sepiola, 19 sept. werkzaam ter hoogte van IJ muiden. Simson, 20 sept. ter hoogte van Castellon (Spanje). Utrecht, 20 sept. station Landsend. Willem Barendsz, 20 sept. met booreiland „Nep tune I", 85 mijl west van Oporto, naar Pes cara (Italië). Sleept samen met „Gelderland". (Van onze correspondent) ROERMOND. Bijna 150 stakende schippers uit de sector zand- en grindvervoer hebben woensdag de eerste dag van een nogal plotseling uitgeroepen staking een redelijk succes geboekt. Zij dwongen hun op drachtgevers, een aantal groothande laren in zand en grind in Noord- Brabant, een verhoging van het vrachtloon met tien cent per ton af. Ze hadden een verhoging met twintig cent per ton geëist. De opdrachtgevers, onder andere Vi- bouw, de Kempen in Eindhoven, Van Happen in Geldrop en Van de Maas in Amsterdam, gingen tijdens de woensdag middag in Eindhoven met zestien verte genwoordigers van de schippers gevoerde onderhandelingen door de knieën omdat de aanvoer van grind en zand ernstig werd gestagneerd en de continuïteit bij bouwwerken ernstig gevaar liep. Gedu rende twee aan de staking van woensdag voorafgaande dagen werd het vervoer naar Noord-Brabant via de Zuid-Willems vaart al geblokkeerd door het wegens reparatie uitvallen van de sluis bij Panheel. De vloot, die uitsluitend grind en zand van Limburg naar Noord-Brabant ver voert voer maandag en dinsdag bij de defecte sluis te hoop. Sinds 1965 hebben de groothandelaren de vrachtprijzen re gelmatig verlaagd. De meeste schippers hebben daardoor hun winst met 4000 tot 5000 gulden per jaar zien dalen. De winst is al lang niet meer voldoende om er aan boord een knecht op na te houden. „Al het werk komt neer op de schipper en zijn vrouw", aldus schipper Van Veen van De Volharding. „Wé staan machte loos tegen onze opdrachtgevers Al lang vechten wij ervoor, dat ook het vervoer van zand en grind op de schippersbeur- zen wordt bevracht. Het is een wilde boel geworden. Intussen werken wij ons veertien uren per dag en zeven dagen per week krom om het schip varende te houden. Dinsdagavond, toen hun aantal in het café bij de sluis van Panheel tot boven de honderd was opgelopen, voelden zij zich sterk. Haastig werd daar de „Stich ting Binnenschippers Zuid-Willemsvaart' in het leven geroepen. Het doopfeest van die stichting zou met een staking worden „gevierd". De schipper van „Maria van Dalen" die woensdagmorgen toch wilde uitvaren kreeg van zijn stakende collega's het klemmende advies het anker weer snel te laten zakken. Bij de sluis deuren stond dreigend een mand met stenen gereed. Woensdagavond besloten de schippers hun staking op te schorten, toen de voor lopige voorzitter van de nieuwe stichting, K. van Oost uit Maasbracht, het resul taat van de gevoerde onderhandelingen in Eindhoven bekendmaakte. De schip pers hebben het bestuur zes weken tijd gegeven om (met succes) over verdere verhoging (tot minstens het peil van 1965) van de vrachtprijzen te onder handelen. De Zuid-Willemsvaartvaarders besloten als aan hun wensen niet zal worden voldaan rond half november weer gezamenlijk koers te zetten naar de Panheelse sluis om daar opnieuw in staking te gaan. AMSTERDAM. De koers van uitgifte van US-dollars 25.000.000 6s/« percent obligaties per 1983 ten laste van Trans alpine Finance Holdings S.A. gevestigd te Luxemburg, waarop woensdag in Amster dam werd ingeschreven, is vastgesteld op 98 3/4 percent. DEN HAAG Het Tweede Kamerlid, de heer Oele (PvdA), heeft de minister van verkeer en waterstaat schriftelijk ge vraagd, of hij het, mede met het oog op de dienstverlening jegens het grote pu bliek, niet gewenst acht dat de PTT ook rente gaat vergoeden over de girosaldi van haar rekeninghouders. In een toelichting op zijn vraag zegt de heer Oele' dat zeer onlangs- de grote ban ken in Nederland rentegirorekeningen hebben ingevoerd, waarop het salaris van de rekeninghouder kan worden gestort, terwijl op het saldo een halfmaandelijkse rente van 3,5 pet wordt vergoed. NIEUW-VENNEP. De afleveringen van de specifiek eigen produkten van n.v. Mulder-Vogem (koude- en vacuümlech- niek) zullen dit jaar de 10 min over schrijden. De raad van het bestuur van dit bedrijf beschouwt dit als een mijlpaal zo blijkt uit het huisorgaan van Mulder Vogem „Modus Vitae". Voorts is besloten om de dochteronder neming „MulderVogem Latino Ameri cana N.V." een belang van 100.000 dollar te laten nemen in „Adela Investment Company S.A., Luxemburg". Volgens de raad van bestuur sluiten de doelstellingen van deze investeringsmaatschappij, die in het bijzonder zijn gericht op de financie ring van projecten ten behoeve van de economische ontwikkeling in Latijns- Amerika, geheel aan bij de huidige en toekomstige activiteiten in dit gebied. AMSTERDAM Het grote nieuws van de Amsterdamse ef fectenbeurs was vandaag dat de notering van de tot de Zwolsmangroep behorende maatschappijen was opgeschort. Dit in verband met een te verwachten communiqué. Uit een mededeling van de Zwolsman Maatschappij CAM en de EMS aandeelhouder mr. Polak bleek tegen het middaguur dat het omwisselingsaanbod van de EMS niet door zou gaan. Het kort geding dat morgen zou dienen is bovendien ingetrokken. Hier in zou opheffing worden gevraagd van het beslag op de on roerende goederen van de CAM. De tendens ter beurze was vandaag weer onregelmatig. Voor de internationals bestond weinig belangstelling in verbanS met de aarzelende houding van Wall Street. De oliehoek was gun stig gedisponeerd. De affaire bleef echter beperkt. Kon. Olie 1 tot 143.40. Philips steeg 0.70 tot 113.90, Unilever op 109.20 nauwelijks prijshoudend. AKU 1.20 tot 56 als nawerking op het bericht over de gehalveerde winst bij Enka Hoogovens 93 (_0.50). Gisteravond 93.80. KLM 265 267 tegen gisteren 265. Scheepvaart licht in reactie voor wat betreft Van Nievelt op 115%. Staatsfondsen rustig met fractionele verbeteringen. Atch. Top. Can. Pacific Illin. Cent N.Y. Centr. Penssylvanl South Pac. Union Pac. Allied Chem. Am. Can. A.C.F. Ind. Am Smelting Am. T. and T. Am. Tobacco Anaconda Bethl. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison McDonn.D.C. Du. de Nem. E. Kodak Gen. Electr. Gen. Motors Goodyear T. 30 V4 30 Va 65 Va 65 Va 74 73% 76 Va 77 exd 62% 63 31% 31% 423,4 42% 44 Va 44 Va 55V4 55 Va 51% 51% 72^4 73 Va 51% 51% 32% 32 7 a 49% 493a 37 Va 37% 88% 89 Va 53 53% 59 Va 59 34% 34 46 Va 48 164 164% 135 Va 137Va 114% 113% 86% 85% 47 Va 47% A. Motors 15% Int. Harvester 37% Int. Nickel 103% Int. T. and T. 107 Kennecott 50 Mont.Ward 24% Radio Corp. 57% Republic St. 49 Royal Dutch 43 Va Sears Roeb 57% Shell Oil 70% Soc. Vacum 42 Va Stand. Br. 37% Stand. Oil N.J 68 V2 Studebaker 58 Va Texaco 78% Un. Aircraft 87 34 Un. Corp. 11 Va Un. Fruit 50% Uniroyal 44 Va Us Steel 47 Va Westingh. 72 Va Woolworth 30% Ford 52 r L.M. 73 Va 15% 37% 102% 108% 49'/, 24% 57% 49 43% 56% 71 42% 38% 69 59 79 88% 11% 51% 44% 47% 72% 30% 51% 73% De Dow Jones indices: industrie 929.70 (—0.28); sporen 264.31 (+0.70) en openbare nutsbedrijven 131.71 (—0.16). De omzet beliep 11 miljoen shares. 21 SEPTEMBER 11.30—12.15 ACTIEVE AANDELEN A.K.U. Dell Mij Hoogovens Philips Unilever Dort petr. Dort Petr. 7 Kon. Petr 57.10 56 84.90 85 gb 92.20 113.80 gl 113.60 109.70 109.30 650 V2 653 650 652 142.70 143.10 SCHEEPVAART EN LUCHTVAART H.A.L. Java-Ch. P. K.L.M. K.N.S.M. St. Mij Ned Nievelt Goud. Ommeren Rot. Lloyd Sch. Unie 91% 183 268 92% 110% 116 b 175% 155% 138% 93% gl 181% 265 gb 93 110% 116 176% 153 138% OBLIGATIES: N. '66-1 7 105 u 105} 4 gb N. '66-2 7 10514 105} 4 gb N. 66 6Va 100 Va 100 Va N. '67 6 98 Va 98/. gl N. '65-1 5% 96/., 96/. N. '65-2 534 96 Va gl N. '64-1 5Va 93 93/. N.-'64-2 5% 92}J 92% N. '64 5 9H4gl 91% gl N. 58 4% 90 Va 9014 89 N '59 4% 89% N. '60-1 4Va 89% 89 Va N. '60-2 4Va 87% 87/. N. *63 4Va 87 Va 87/. N. '64 4 Va N. '59 4Va 95% gb 95}g 88 gb 88/. N. '60 4% 85% 85% N. '61 4% 85% 85 Va N. '63-1 4Va 85 Va 85% N. '63-2 4Va 84} 2 N '614 85% 853 a N. '62 4 83 Va 83% N 53 3% N. St. '47 3Va 72% 72 Va N. 51 3Va 90 Va 90 Va N. '53 1-2 3% 84% 84% N. 56 3Va N. 48 3% 83% 83% 73 73 N. '50 1-2 3 Va 74 Va 74/. N. 54 1-2 3Va 7712 771/2 N. '55-1 3Va 77 Va 77% N. 55-2 3Va 84 84 N. '37 3 8334 83,4 Gr. b. 46 3 8411. 89 83% gb Dollar '47 3 88% Wonin. '57 6 99VAb 99% Id. '58 '59 4Va 921/4 92% Id. '60 4Va 98 98% Inv. C 3 87% 87% Indië '37-a 3 88% 88% CULTURES: Amsterd. R. H.V.A.-m. Vei A. 1.000 '47 3% A. 1.000 48 3% Rd '52 1 4% B.N.G. '65-1 6 ld. '65-2 6 ld. 65-1 5% ld. '65-2 5% ld. '65 5% ld. '58 5% ld. 64 5% ld. '58 5 ld.'64-1 ld. 52 4% ld. r.s b. '52 ld. 500 '57 Exp. Fin. Exp. Fin. Gron. Ind.'52 M. C. '57 1-3 N. B. '65 5% Nt. I b/65 5% N. I.b. 4% Alb. H. '55 4 Ams. B. 5 Bijenk. 6 Co-op N. O. B. Co-op R N.Gasun 5',4 Philips Philips '48 3% Philips '49 3% Pgem '57 6 ld. '52 4% Pegus 2 '57 6 PGEM 6 PGEM 4% OBLIGATIES: Luchtv., spoor, pr. obligaties KLM 15). 5 KLM 20 j 4% N. Sp. 4% Alkm. '56 2% Asd '33 100 ld. pr.obl 51 ld.'56-1 ld. '56-2 id. '56-3 ld. 59 Breda '54 Dordr '56 Eindh. '54 Enschede '54 s-Gr.h. 52-1 ld. '52-2 R'dam '52-1 id. '52-2 ld. '57 Utrecht '52 Z.-Holl. '57 Z.-Holl. '59 A.K.U. 4% Ams. Br. 3% Borsumij 3",4 V. Gelder 4% Hoogov. 514 Sch. Hon. 4% 61% 62 gb 118% 118 89 88 Va 97% 9734 95% 9518 95 3 a 95% 93% 93% 93% 94 9214 92/. 90} g 90} g 90% 90 Va 90% 91 165 165 Va b 161 161 97% 97% 96 901 90 95 95 96 96% b 96 88% 92 921% 104 104 1401 96% 96 Va 93 92% 95 98 97% 9314 93 9814 98 Va 98% 98 89% 89 94 94 90 90 91 91 72% 72% 111 Va 86 Va 87 76 Va 76 87 85/. 86 86 79% 79 77% 72% 73 75% 71% 86% 86% 88% 88% 88% 86 Va 86% 87 Va 87}. 103 8614 86% 89 3 8 89 89% 89 102 103% 86% 88% 109% 1081 a 89 88% Bank-, krediet en verzekeringswezen A. Bank N. 247% 245% AMEV 905 895 Amro B. 48 48.60 Ass. St. R'd. BOZ 290 295 Cultuurb. 771/a 77% Groninger 1. 146 146 H.B U. c.v.a 218 225 Holï. S. cert 480 488 Kas Ass. 119% 118 Va Nat. I. B. 3Va Nat.-N. cert 619 Va 619 Va N. Crb. 1771/a 177% N. Mid.bank 91.50 91.50 N. Overzee B 176 RVS cert. 520 526 Slavenb. Bk 174% 175 Ngombezi 43% 43% Handel, Industrie en diversen: Albert H. 993 991 A. Hand. MiJ 138 136 1 A.V.I.M. 145 b 150 Amstel Br. 343 Ams. Ballast 423 421 Ams. Droogd 111% 111% Ams. Rijtuig 142 A.N.I.E.M. 63% 637 8 A.S.W. 297 297 Beeren 11% 11% Beers 251 251 Begemann 116 117 Bensdorp 367 366 Bergh. en J. 212% 212 Bergoss Tap 319 317 Berkel 138% 139 Bernet 150 150 Blaauwhoed 98.10 98 Blijdensteijn 72 71% Boer (De) Dr 354 354 3 a Bols 188 188.80 Bors. Wehry 74% 74 Va Braat A'dam Breda Mach. 235 237 Bredero Ver 424% 434 Va Brocades Blihrmann-T 480 477 Buttinger 235 Va Bijenkorf 639 636 Calvé 765 Va 765 Va Carp's Garen 234 Va 234 Centr. Suiker 398 399 Crane 65% 70 Curag. H. Mij 160% 160% Daalderop 158 Va 159 Dagra 235 232 Desseaux 330 332 Dikkers 122 Dorp Co. 120 Dr.-Overijs 117 117 Drie Hoef ij z. 90 89 D.R.U. 280 278% Duyvis 275 277 t-lsevler 282.50 282 80 Emba 113 Va Ul% Enkes 180 180 Erdal 512 511 Excelsior 69 69 Va Figee 124 122% Fokker 425 430 Ford 1000 Gazelle 175 175 Gelder (Van) 113 Va 111 Gelderland-T 355 359 Gelderman 39 b 39 b Gerofabr. N.B Geveke en Co 491% 491% Gist- Spir. Grasso 131 Grinten v. d. 862 855 Grofsmederij 96 96 Gruyter Zn 121 1 HagemeHer 97.80 97.50 Halberg 59% 59 t Hart Instr Hatema 204 204 Havenwerken 109% 109 Heineken 549% 548% Hensen Hero 1911 1901 Hoek Mach. Holec 179 176 Holl. Katten b 67% Holl. Beton 377 Va 378 Holl. Constr 94 94.30 Holl. Melks 294% 293 Homburg Hoogenbosch 222 222 Hoogenstr. C 130 127 Hooim. Zn. 89 Vt 87 Indoheem 27.90 27.80 l.B.B. 164% 168 Interlas 429 429 Intematlo 288 289 Intern. G. B 346 354 Inventum 238 b 140 Jongeneel H. 265 1 Kemo Cors. 441% 437% Kempen e. B. 99 Va Key Hout 165 167 KI. Smits 117% 117% Klene 1 000 166 175 Kon. Adam 60 1 60 K. N. Papier 162 161 Kon. T. Unie 50% 51 Kon. Z. Ketj. 760 762 Korenschoof Koudijs 113 Va 113 Va K.V.T. 369 368 Kwatta 168 167 Leeuw. Paplei 289 Va 288 Leidsche Wol 300 300 b Lindeteve» 119 118 Lijempf 176 175 Lijm G Delft 131 131 Macintosh 436 438 Meelfabr. 384% 182 Mees' B'wra 1101 Metaverpa 320 326 Meteoor Bet Misset Mosa Mulder-Vog. Müller Co. Mijnb. W Naarden Naeff Gebr. Nedap N. Dagbl. U. N. Dok Mij N. Exp. P. N. Kabelfabr. N. Melk-Unie N.Scheepsb Nelle, Van Netam Nieaf Norit Nyma Ntjverd.-t.C. Oranjeboom Ogem Palembang Palthe Phil, 100 6 p Pietersen A Pont Hout Poorter Reeslnk e Co Reineveld Rlva Ruhaak Rijn-Schelde Rijsd.-Holl. Expl Mil Sch Sch. Expl. '66 Schokbeton Scholten Car Scholten Hon. Schupp. Sajet Schuttersveld Simon de Wit Simons Emb Smit Nljmeg Spaamestad Stokvis St.sp. Twent. Swaay, Van Svnres Tab. Philips T.B. Marijnen Technische U Texoprlnt Thom. Drt.1 Thoms V.B Tw Kabel fw -O H Ubblnk-Davo Udenhout Unikap Unil 1000 Unil 100 6c pi Unil. 1000 afl Utermühien Utr. Asphaltf. 91 91 Va 270 203 205 b 319 320 272 268 272 270 456 450 147 149 150 151 94 7/a 77% 317 315 93 Va 93 341 345 161 163 102 Va 102 177 177.50 26 26% 92 91% 361 360 Va 106 106 721 70 1 66 Va 66 85 Va 85 Va 176 174 46 45% 155 Va 136% 137 250 250 141 141% 212 212 47 36.10 224 225 257 257 85.20 85.10 91 1 911 107% 106 389 391 Va 88 88 176 Va 176 631 631 90 88 Va 55% 55 270 269 193 196 84 165 1 161 258 260 100% 102% 104 102 103 Va 103 3621 '2 362% 75 75% 15% Qd. 15. 159% 160 b 109% 109% 93% 98% 65 Va 64 331 333V2 221 221 Varossieau Veenend. S.sp v'cneta Ver. Glasf. V.M.F Ver. Touwf. Vettewinkel Vezelverw ihamij Vorst Cult M. redest. Rubb Vries (De) IJ. Vulcaansoord Wereldhaven Weminks B Wessanen Wilt.-F.-Br Wyers Wijk. e Herin Zaalberg Zeeuwsch C. Zwanenb.-O Alg. Exp. Mij Bill, le rubr. Bill. 2e rubr. K. P. 1 5 f 20 ld. 5 20 Maxw P. H. Moeara Enlm ld. c. 1/10 o a id. 1 winstb. id. 4 winstb. O.-Borneo M Fumess Oostzee Geld. Tr w Ant. Br Ant. Verff. Elec. MM Aru M 192 b 192 185 1 182% 184 113% 113% 170 168% 155 154 267 270 1 106 b 108 124 124% 89 161 170 106 106% 56 57 320 320 510 b 530 143gb 147 512 507 163 162% 398 406 67 63 64 140 140 190 190.50 26.40 26.40 692 Va 124.60 124.50 129 126 1575 1620 2599 2620 b 2820 b 2755 2765 124 122 439 431 114% 113% 74 b 1131/a 112 132% 130 Participatiebewijzen A. F. 1/1 Pb Converto H.B.B Holland F Interbonds Intergas 1030 1030 1034 1034 750 760 490 489 664 664 390 392 284 llltClgUiJ Wereldenergie 284 Beleggingsmijen: AMB 50 D.I.F Interunle f 50 Nefo f 50 Robeco 50 Rolinco Unitas 50 Utilico Ver. B 94 I 50 E.fonds 10 pb Unifons Eurunion Valeurop 127 127 123 122.50 184.50 184 85 224.30 223.70 212 212 415 413 177 116.50 100.50 100.50 465 465 524 516 1142 1145 632 632 Canada G. F. 9% 9% Chemical F. 18Va 18% Mass. Inv. tr. 17 17 Telev E.Fd. lOVs 10% Gevaert 122 121 Mannesmann 135% Union M. 1 a. 655 655 Canada: Can. Pac. R. Imperial Oil Inl. Natur. G int. Nickel Shell O C. 61% 63% lli'. 112 32% 61% «2% 11% 109% 31% Verenigde Staten: A.C.F.l. Am. ENKA Am. Motors Am. Radiator Am. Smelting Am. T T Anaconda Atch. Top. Bethl. St. Chadb Goth. Chesasp.O. Chrysler Cities Serv Cor Gas Curt. Wrlbht Dougl Alrer Du Pont Nem Ford Motor Gen Electr Gen. Mot Greyhound Tnt. Busln M. Int. Flav a F lones Laughl Kenn. Copp Montgom W Nat. Can. Nat. Dairy P. Nat. Steel Penn R. Philips P. Prot. and G Radio C. o. A Rep. Steel Shell OU Southern Cy Southern Pac Standard Br Stand. O. N. J Studebaker-P Sunr M C.O Texas instr Tide Water Un. Pac. Kali Un. St. Steel West Ban C. Westingh. E. Wils and Co Woolworth Prolongatie 51% 50'/, 335/6 331/2 15% 15 29 Va 28', 72% 59% 531/2 49 1 4 29% 37% 37% 6 511 68 53% 53 52 V, 52 2711 27% 26 26% 81) 84 1641/j 1651/2 52 51% 1141/2 113% 87 86 26 V. 26 535 523 59 571/2 66 V2 6614 49'/, 49 241', 24% 391/2 38 Va 531'2 54 62i,i 621, 631/2 95 95', 57 li 57% 481, 48', 71 li 71% 25 257', 31% 31 371/2 68 38', 68 60 61 35,», 35% 118 123 1091/2 109% 42,', 42=8 42i,i 471, 31 30% 73 73 99 102 301/4 30% 5 t

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 19