Minister Beernink: Liever samenwerking dan samenvoeging gemeenten Beslissing over indeling IJmond valt in dit parlementaire jaar Vergassingen waren in ons land niet onbekend Kort en bondig Ook daar Aan 14 Vlissingse gezinnen de huur opgezegd Hoe meer zielen hoe meer welvaart Dubbeltjesactie na brand OMEGA VAN NIEL Agenda voor Haarlem en de IJmond Amsterdammer vrijgesproken 4 Prof. dr. L. de Jong in oratie: VERWACHTING IN KVP: B r andstichting W isselvallig DONDERDAG 21 SEPTEMBER 196 7 2 Gemeentelijke sanering Opvarende „De Zeven Provinciën" vermist Politiebeleid Kerkelijk nieuws Uit gehele land Voortgezette opleiding apothekersassistenten HAARLEM Velsen-IJ muiden Beverwijk B'g Se s 5 sl Sx (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Minister Beernink van Binnenlandse Zaken geeft de voorkeur aan samenwerking tussen gemeenten boven samenvoeging en grenswijziging. Alleen kleine gemeenten, die niet zijn opgewassen tegen de eisen, die de tegenwoordige tijd aan het plaatselijke bestuur stelt, komen in aanmerking voor opneming in een groter gemeentelijk verband. De minister wil gemeentelijke herindelingen bovendien zoveel mogelijk streeksgewijs realiseren. In de loop van dit zittingsjaar zal een beslissing worden genomen over de gemeentelijke indeling van de IJmond. De minister denkt ook aan een her ziening van de Wet op de Gemeenschap pelijke Regelingen. Hij wil daarin vast leggen dat ook een gemeenschappelijke regeling ter behartiging van een samen hangend belangencomplex toegestaan is. Voorts wil hij de mogelijkheid scheppen gemeenschappelijke lichamen in te stel len met een dirigerende en coördinerende taak. Overwogen zou verder kunnen wor den een regeling te treffen waardoor het bestuur van het gemeenschappelijk li chaam onder bepaalde omstandigheden in de plaats van een gemeente treedt. Ook moet een gemeente tot medewer king aan de uitvoering van de besluiten van het gemeenschappelijk orgaan geroe pen kunnen worden. Een beslissing over de instelling van een openbaar lichaam voor Groot-Amsterdam is nog afhanke lijk van een nader onderzoek. Minister Beernink heeft een vooront werp tot wijziging van de Gemeentewet klaar dat de verantwoordingsplicht van zowel de burgemeester als die van het ge hele college van B. en W. aan de gemeen teraad regelt. De minister wil de gemeenteraden meer inspraak geven bij de benoeming van een burgemeester. Hij acht het van belang dat de raad zijn wensen ten aan zien van een nieuwe burgemeester ken baar kan maken aan de commissaris der koningin. De regering wil zo spoedig mogelijk komen tot een sanering van de finan ciën van de drie grote steden. De regering is van oordeel dat de ge- (Van onze correspondent) ROTTERDAM. Prof. dr. L. de Jong, directeur van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie, heeft vanmiddag in de aula van de Nederlandse Economische Hogeschool zijn functie aanvaard als bui tengewoon hoogleraar in de geschiedenis van de jongste tijd. Prof. De Jong sprak over „Een sterf geval in Auschwitz", ontleend aan het eerste bericht uit dit concentratiekamp (september 1942), dat melding maakte van een sterfgeval. Toendertijd waren er al bijna 16.000 joodse landgenoten naar Auschwitz-Birkenau gestuurd, van wie er 52 bericht hadden gestuurd over „correc te behandeling" en „zwaar werk". Was er aanvankelijk weinig of niets bekend over het lot der gedeporteerden, allengs kwamen er Duitse getuigen, die hun be levenissen uit de kampen doorvertelden. Op deze manier, weten wij nu, wist een kring van mensen van de vergassingen uit de concentratiekampen in Polen. Ve len van hen geloofden de verhalen niet. Er is, aldus prof. De Jong, minstens één NSB'er geweest die getracht heeft Mussert niet alleen in te lichten maar ook te waarschuwen. Niet bekend is of Mussert er ooit van geweten heeft, wel is zeker dat een groep NSB'ers van een en ander op de hoogte was. Prof. De Jong stelde vast, dat er tussen NSB'ers en niet-NSB'ers tijdens de bezetting na- DEN HAAG. Dinsdagnacht is van „De Zeven Provinciën" tijdens de NAVO- oefening „Perfect Play" in de Atlantische Oceaan, de gehuwde sergeant-hofmeester W. J. Rasenberg, afkomstig uit Katwijk aan de Rijn, overboord geraakt. Hij wordt sindsdien vermist. Gedurende de nacht en verdere dag hebben de „Karei Doorman", „De Zeven Provinciën", drie Franse fregatten, en bij dag tevens heli kopters van squadron acht, het gehele zeegebied zonder resultaat afgezocht. De zoekacties zijn thans gestaakt. Beiaardconcours. In verband met het uit vallen van een aantal deelnemers door ziekte, waardoor het wedstrijdelement vrijwel geheel zal verdwijnen, is beslo ten het op 23 september in Eindhoven te houden internationaal beiaardcon cours uit te stellen tot een nader te bepalen datum in het voorjaar van 1968. genoeg geen contact bestond. Dat deze verhalen niet bekend werden had eigen lijk drie oorzaken: geheimhouding van de mensen die ze wisten, misleiding (men wist zelf niet wat deportatie inhield) en ongeloof. De vernietigingskampen van het nazisysteem, aldus prof. De Jong, zijn voor de meeste mensen, en dan nog maar tot op zekere hoogte, eerst psychische realiteit geworden, nadat, en doordat, zij in de feitelijke realiteit niet meer be stonden. meenten ten aanzien van het financiële beheer een eigen verantwoordelijkheid hebben en deze ook dienen te behouden. Er zullen werkgroepen komen om de oor zaak van het hoge uitgavenniveau in ver schillende sectoren op te sporen. Hierbij wordt met name gedacht aan de gemeen telijke bedrijven, de gemeenteziekenhui zen en de verschillende onderwijssecto ren. Om tegemoet te komen in de tekor ten van de gemeentelijke vervoersbedrij ven in de drie grote steden is dertig mil joen gulden opgenomen op de begroting van Verkeer en Waterstaat. Er komt een wetsontwerp tot uitbrei ding van het gemeentelijke belastingge bied. Voorts zal worden onderzocht of wijziging in de algemene verdelingsmaat staven van de gemeentefondsuitkeringen verbetering kan brengen in de structure le tekorten van de gemeenten. De ministers van Binnenlandse Zaken en van Justitie zullen nauwer gaan sa menwerken om tot een herziening van het politiebeleid te komen. In afwachting van een herziening van het politiestelsel zul len gemeenten met rijkspolitie niet meer op gemeentepolitie kunnen overgaan. De bijstand aan de gemeentepolitie van Amsterdam zal worden uitgebreid. De personeelsversterking zal worden aange grepen om het hoofdstedelijke politie korps te reorganiseren. In Kennemerland wordt met financiële steun van de rijksoverheid een proef ge nomen met een meer permanente regio nale verkeersgeleiding en -regeling. Er komt een centraal bureau dat de spreiding van rijksdiensten over de ver schillende delen van het land moet be vorderen en Coördineren. De nieuwe ziektekostenvoorziening voor het overheidspersoneel, welke reeds bij wetsontwerp ter goedkeuring aan de Kamer is voorgelegd, zal in 1968 nog niet in werking kunnen treden. Het kabinet beraadt zich nog over een wijziging van het ontwerp. De regering wil de gepen sioneerden de volle premie laten betalen, waardoor de 35 miljoen gulden, die extra met de nieuwe regeling gemoeid zijn, kan worden uitgespaard. De zaak is nog in behandeling bij het georganiseerd over leg. Monument. Woensdag heeft burgemeester Thomassen van Rotterdam een monu ment onthuld ter nagedachtenis aan de 12.000 joodse Rotterdammers, die in de oorlog 1940-1945 in Duitse vernieti gingskampen zijn vermoord. Het mo nument drie reliëfs van de beeld houwster Loekie Metz is aangebracht op de buitenmuur van de synagoge in Rotterdam. Eigen bos. In de „Uithofspolder" kunnen Hagenaars volgend jaar zelf een stukje bos gaan aanleggen. De gemeente laat ieder die mee wil doen helemaal vrij; zij beperkt zich slechts tot het aange ven van de plaats van het bos, het be schikbaar stellen van materiaal en het geven van deskundige voorlichting. Dit is te lezen in de toelichting op de begro ting. Niet slechts in Nederland, maar ook in Engeland heeft de regering strenger optreden aangekondigd tegen verkeersdeelnemers die alco hol hebben gebruikt. Reeds bij rijden na gebruik van een kleine hoeveelheid drank riskeert men 1000 gulden boete, één jaar intrek king van het rijbewijs en vier maanden gevangenisstraf Geref. Gemeenten Beroepen te Leerdam C. Wisse te Els- peet. Bedankt voor Rotterdam-Zuidwijk C. Harinck te Utrecht. (Van onze correspondent) VLISSINGEN. De N.V. Heykamp uit Amsterdam, eigenaresse van twintig flats aan de Boulevard De Ruyter in Vlissin- gen, heeft aan veertien van haar huur ders met ingang van 30 september de huur opgezegd. De huiseigenares had in augustus haar flatbewoners gevraagd ak koord te gaan met een huurverhoging van 30 percent met ingang van 1 oktober. Op deze datum komen in Zeeland de hu ren vrij. Veertien huurders hebben deze verhoging afgewezen en de huur opge zegd gekregen. Zes andere huurders hebben nog niet beslist. DEN HAAG. Van de 112 werkgroe pen van de KVP die zich met het vraag stuk van de bevolkingsgroei in Neder land hebben beziggehouden, beschouwen 84 een inwonertal van 20 miljoen in 2000 als aanvaardbaar op voorwaarde dat hun welzijn zoveel mogelijk wordt gega randeerd en 14 als „een schrikbeeld". De meeste werkgroepen menen dat de (Van een onzer verslaggevers) IJSSELSTEIN. - Hoe is het gegaan met Marinus van Zon, de 44-jarige meu belfabrikant uit IJsselstein die werd ge ruïneerd door een brand in zijn fabriekje en een faillissement wil ontlopen door van iedereen een dubbeltje te vragen? Zijn „dubbeltjesactie", waarbij hij zich voornam huis-aan-huis in Nederland aan te bellen, is nu ruim één maand oud. In het woninkje in de Heer Gijsbrechtstraat 31 in IJsselstein hebben wij gisteren de ervaringen van doorzetter Van Zon aan gehoord en zijn schoolschriften met ge noteerde giften gezien. Hij mag over het eerste resultaat niet ontevreden zijn: er kwam ruim 5600 gulden binnen. Marinus van Zon ontmoette bij zijn in zameling in het eigen dorp veel sympa thie. Inmiddels heeft hij ook de plaatsen Lopik, Benschop en Montfoort bezocht. Zijn aanwezigheid in zo'n dorp gaat al gauw van mond tot mond: daar gaat die Van Zon van de dubbeltjesactie. De ge middelde dagopbrengst is honderd gulden geweest, want de praktijk leert dat men niets geeft, of méér dan een dubbeltje. In het schoolschrift staan rijen giften van ƒ1,-, ƒ2,50 en ƒ5,-. De meubelmaker die na de ramp met zijn oude, bij geen enkele verzekering maatschappij onder te brengen fabriekje, met een schuld van circa 50.000 gulden bleef zitten, wil uit de bijdragen een nieuw bedrijfje begonnen onder de naam Meubelfabriek Adoptie". Het geld dat hij ophaalt wil hij niet gebruiken voor zijn levensonderhoud. Vandaar dat hij de in zameling af en toe moet onderbreken voor een „klusje" dat een paar tientjes opbrengt waarmee het door de beide zoons verdiende huishoudgeld moet wor den bijgespijkerd. De grootste gift is 1000 gulden geweest. Het geld zat in een envelop die op 'een middag werd afgegeven door een bejaar de vrouw die anoniem wenste te blijyen. Op een briefje stond: „80 jaar geledén verbrandde de fabriek van mijn vader en hij heeft het daarna heel moeilijk ge had. Hierbij 1000 gulden, die ik niet meer nodig heb voor mijn levensavond". Er zijn meer dan 100 brieven binnen gekomen uit alle delen van het land met postzegels, winkelierszegeltjes en geld. Op de rekening van Van Zon bij Slaven- burgs Bank te Utrecht worden dage lijks nog guldens bijgeschreven. De meu belmaker meent dat zijn actie niet met bedelen i& te vergelijken. „Dit is veel moeilijker. Het is zwaar werk om langs de deuren te gaan en de mensen je si tuatie uit te leggen. Bovendien vraag ik het niet voor mezelf, maar voor mijn bedrijf en mijn vijf werknemers .die er hun brood verdienden". De briefschrijvers maken de heer Van Zon complimenten voor het feit dat hij niet de gemakkelijke weg van het faillis sement heeft gekozen. Er zijn er die geen adres weten: Op twee brieven is op de envelop een krante foto van Van Zon geplakt. De PTT had er geen problemen mee. Brieven met geld, brieven met raad gevingen, brieven met bijbelteksten, brie ven met gedichten. Zij sterken de meubel maker in zijn streven de actie voort te zetten. ADVERTENTIE Grote Houtstraat 86 Haarlem Telefoon 10371 Speciaalzaak sinds 1883 bevolkingsgroei de welvaart eerder zal doen toe- dan afnemen. Dit blijkt uit een overzicht dat het partijbestuur heeft ge publiceerd. Veel werkgroepen menen dat de over heid het particulier initiatief in staat moet stellen voorlichting over de bevolkings groei te geven, vele anderen kennen de overheid slechts een indirecte taak toe. Men zou-kunnen concluderen dat de over grote meerderheid wil dat de overheid voorlichting stimuleert en subsidieert. Een aantal groepen blijkt voorstander te zijn van seksuele voorlichting voor kin deren boven de twaalf als verplicht leer vak, en radio- en t.v.-uitzendingen over dit onderwerp. De grote meerderheid wenst de over heidstaak te beperken tot voorlichting over de gevolgen van de bevolkingsgroei, de maatregelen die zij daarop richt en de offers die voor het welzijn van de toene mende bevolking moeten worden ge bracht. Het is echter tevens de taak van de overheid te zorgen dat geboortenbeper- kingsmiddelen legaal verkrijgbaar zijn. De verantwoordelijkheid van de ouders wordt door zeer veel werkgroepen pri mair gesteld. Volgens 89 groepen dient de KVP mee te werken aan wijziging van de strafrech terlijke bepalingen omtrent anti-concep- tionele middelen. Een grote meerderheid wenst voor het verstrekken van deze mid delen geen of een lagere leeftijdsgrens dan 18 jaar. Een minderheid is gekant tegen het openlijk tentoonstellen ervan. De overige werkgroepen wensen geen onbeperkte reclame en verkoop anders dan via speciaalzaken. DEVENTER In de woensdag te De venter gehouden jaarvergadering van de Koninklijke Maatschappij ter Bevorde ring van de Pharmacie, is besloten tot het oprichten van een voortgezette oplei ding voor apothekersassistenten. Het doel van deze twee jaar durende opleiding is de assistenten meer perspectief te bieden en daardoor mede het voortdurend te kort aan assistenten te verminderen. Be kend werd gemaakt dat een grote verbe tering tot stand is gekomen in de pen sioenvoorziening van de apothekersassis tenten. Minervatheater, vrijdag 20 u.: Concert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. So liste: Vera Beths. Coornhertlyceum, vrijdag 20 u.: Volks universiteit: Pianorecital door Sas Bunge. Tevens muzikaal-cabaret „Tierelyra" van Sas Bunge. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Je leeft maar twee keer", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Blonde han del voor Istanboel", 18 j, Vrijdag 23.30 u.: „De zeden in Zweden", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „De kanonnen van Na- varone", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Cosa Nostra, erfvijand van de FBI", '14 j. Minerva, 20 u.: „The sound of music", a.l. Vrijdag geen voorstelling. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Blow up", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Wereld zon der schaamte", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Le Bon- heur", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): Expositie „Eigen wereld van 12 vrijetijdsschilders". Dage lijks van 10 tot 17 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 16 oktober. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Tot 1 november dagelijks van 10- 12.30 u. (behalve maandag) en 14-17 u. (op zondag 14-17 u.): Tentoonstelling van werken uit het Aartsbisschoppelijk Mu seum van Utrecht. Teylers Museum (Spaarne 16) r Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. De Waag (hoek Spaarne-Damstraat) Expositie van schilderijen, gouaches en te keningen van Rie van Goor en beeld houwwerken van Wim Jonker. Dagelijks van 13 tot 17 uur. Tot 1 oktober. Galerie-T (Bakenessergracht): Expositie van schilderijen, aquarellen, tekeningen en gouaches van Hans Wiesman. Dagelijks van 11 tot 17 uur, op woensdag ook van 20 tot 22 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 15 oktober. Cruquius Museum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zon- en feest dagen gesloten. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 158): Expositie van schilderijen, aquarellen, tekeningen, grafiek, plastiek en edelsmeedwerk van Bloemendaalse kunstenaars. Dagelijks, ook op zondag ge opend van 14 tot 17 uur. Tot 8 oktober. DIVERSEN Linnaeushof (Bennebroek). Tot oktober: openluchttentoonstelling van voorj aars- en zomerbloemen. DONDERDAG 21 SEPTEMBER City, 20 u.: „Stella's sleutel". VRIJDAG 22 SEPTEMBER City, 20 u.: „Frankenstein schiep een vrouw". Stadsschouwburg, 20 u.: „Singapore, op dracht voor 5". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. „Het DONDERDAG 21 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: oudste beroep van de wereld". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, samen thuis". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling van schilderijen van Theo Mi- chels, geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. VRIJDAG 22 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Het oudste beroep van de wereld". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: Samen uit, Samen thuis". W.B. Theater, 20 u.: „Zeven tegen allen". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling van schilderijen van Theo Mi- chels, geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. De veertien huurders hebben de ver hoging afgewezen omdat de flats te veel defecten vertonen. De N.V. Heykamp heeft op vragen van één van de huurders meegedeeld dat de huurverhoging gebaseerd is op de geste gen rentevoet. De N.V. wil zich verder helemaal niet over de kwestie uitlaten. Naar een woordvoerder van de huiseige nares meedeelde is er nooit sprake ge weest van klachten over het onderhoud aan de woningen. Overigens zijn de 14 huurders niet van plan zich iets van de huuropzegging per 30 september aan te trekken. Volgens hen is deze opzegging niet juist, omdat de huiseigenares pas per 1 oktober de vrij heid heeft zulke maatregelen aan te zeggen. AMSTERDAM De Amsterdamse rechtbank heeft vanochtend conform de eis van de officier van justitie een 28- jarige lompensorteerder uit de hoofdstad vrijgesproken van de hem ten laste ge legde brandstichting, zeven jaar geleden, in zijn woning in de Buiten Brouwers straat. Ter zitting was de man veertien dagen geleden al op verzoek van zijn raadsman door de rechtbank in vrijheid gesteld. Bij de brand in de nacht van 30 april op 1 mei 1960 kwam een bejaard echtpaar om het leven. De lompensor teerder, die zelf ernstige brandwonden opliep, wist zijn vrouw met hun tweeja rig zoontje en zijn bejaarde vader in vei ligheid te brengen. Begin van dit jaar werd hij gearresteerd nadat zijn vrouw, van wie hij inmiddels is gescheiden, en zijn schoonvader bezwarende verklarin gen bij de politie hadden afgelegd. De lompensorteerder zat na zijn arrestatie een omgezette voorwaardelijke straf uit en zou op 3 juni vrij zijn gekomen maar bleef toen in verband met de brandstich tingszaak in voorarrest. De raadsman deelde mede, dat hij overweegt voor zijn cliënt een schadeloosstelling te vragen aan de rechtbank voor de tijd dat deze ten onrechte drie maanden in voorarrest heeft gezeten. '^'VVWVVWVVIAAAAAAnAAmAAAAAAAfWWAA/VVUVWVWWl Het KNMI deelt mee: Boven de Noordzee bevindt zich het res tant van een oude depressie, die gisteren veel buien, waarvan sommige met onweer veroorzaakte. Een nieuwe depressie, die oorspronkelijk als orkaan de naam Chloe had, is over de oceaan in de Golf van Bis- caye aangekomen. Deze depressie trekt het komende etmaal in oostelijke richting verder en zal samen met de oude de pressie op de Noordzee het weer in West- Europa bepalen. Het blijft wisselvallig en tijdelijk zwaar bewolkt weer met regen of buien. De luchtdrukverschillen zullen echter klein blijven zodat er in het alge meen weinig wind zal zijn. In het tempe- ratuursverloop komt weinig verandering. WERKRAPPORTEN -4 Maximum- en minimum *0 C m temperaturen J o» binnen- en buitenland ÏT, BS Den Helder licht bew. z 16 10 8 Ypenburg mist windst. 16 10 6 Vlissingen zw. bew. z 16 11 0 Eelde mist zzw 15 8 17 De Bilt zw. bew. z 16 7 7 Twente zw. bew. zzo 16 8 10 Eindhoven zw. bew. windst. 16 8 1 Z.-Limburg regen 14 9 4 Helsinki zw. bew. O 16 7 0 Stockholm onweer O 16 13 14 Oslo zw. bew. windst. 17 12 4 Kopenhagen regen zw 16 11 3 Aberdeen geh. bew. nnw 14 11 5 Londen mist windst. 17 4 0.1 Amsterdam half bew. z 15 8 4 Brussel regen windst. 15 9 7 Luxemburg regen zzo 15 10 16 Parijs regen zzw 17 13 7 Bordeaux zw. bew. zo 19 14 2 Nice zw. bew. n 23 16 0 Berlijn licht bew. z 18 10 2 Frankfort regen O 17 11 7 München regen z 17 11 0 Zürich zw. bew. ozo 17 11 10 Genève onbewolkt windst. 17 12 3 Locamo regen windst. 20 14 15 Wenen geh bew. O 17 9 0 Innsbruck regen verand. 17 9 2 Belgrado onbewolkt windst. 25 12 0 Athene onbewolkt windst'. 27 19 0 Rome half bew. ozo 24 18 0. Barcelona zw. bew. n 25 18 0 Madrid regen z 15 0.1 Mallorca onbewolkt windst. 27 16 0 Lissabon zw. bew. w 28 18 3 Vrijdag 22 september Zon op 6.25 uur; onder 18.40 Maan op 19.46 uur; onder 10.25 uur. uur. Maanstanden Laatste kwartier 26 september 22.44 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 21 september Hoog water 5.08 uur en 17.25 uur. Laag water 1.09 uur en 13.16 uur. Vriidag 22 september water 5.36 uur en 17.51 uur. water 1.39 uur en 13.44 uur. Hoog Laag Het hoog 10 tot 15 en laag water te min. vroeger dan Zandvoort ia te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2