IJmond reageert op uitspraak van minister Beernink WEES IJl WOONWIJS WEGWIJS NEDERLAND waarom is Pontiac liet meest verkochte zwitserse horloge in nederland? Pontiac tijd juiste tijd Handenarbeidcentrum van Kennemerstaten zaterdag opnieuw in gebruik Hf üms* STALEN SLAAPKAMER MEUBELEN MODERN EN STIJLVOL uiij maken u graag r I Velsen wil twee miljoen lenen JAaycan Priesterraad in Bisdom Haarlem gekozen P. J. Rijken neemt dinsdag afscheid van Hoogovens fül T DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1967 meubel: 1. Een Pontiac geeft feilloos de tijd 2. Een Pontiac is mooi, welk model ook 3. Een Pontiac heeft een bescheiden prijs 4. Een Pontiac: geen kosten, wat er ook in de garantietijd mee gebeurt. En om nog vele andere redenen, die uw Pontiac-dealer u graag zal vertellen. PONTIAC HORLOGES BIJ KAN ADVERTENTIE IJMUIDEN. Burgemeester en wet houders van de gemeente Velsen hebben de gemeenteraad voorgesteld een geldle ning groot twee miljoen gulden aan te gaan De commissie voor de financiën itemt hiermee in; de gemeenteraad zal woensdag 27 september in de openbare raadsvergadering hierover beslissen. Burgemeester. Met ingang van 1 oktober is benoemd tot burgemeester van Anna Paulowna de heer H. Warners met toe kenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van Beets en Ouden dijk. IJMOND. De uitspraak van minister Beernink van Binnenlandse Zaken in de door hem aangeboden begroting, dat hij liever samenwerking tussen gemeenten ziet, dan de samenvoeging en grenswijziging van ge meenten, heeft bij de gemeentebesturen in de IJmond nogal wat opzien verwekt. Dit standpunt strookt namelijk volkomen met de standpunten van de gemeenteraden van Beverwijk en Heemskerk. Alleen in Velsen wordt een ander beleid voorgestaan. Daar ziet men alleen maar heil in een samenvoeging van de drie IJmondgemeenten. De minister heelt vooits verklaard, dat alleen kleine gemeenten, die niet zijn opgewassen tegen de eisen, welke de tegenwoordige tijd stelt aan het lokaal bestuur, in aan merking komen te worden opgenomen in een groter gemeentelijk verband. Bovendien wenst minister Beernink gemeentelijke herindelingen zoveel mogelijk streekgewijs te realiseren. (Van een onzer verslaggevers) Naast dit alles heeft de minister aan gekondigd, dat in de loop van het nieuwe zittingsjaar al dan niet door de indie ning van een wetsontwerp beslissingen zullen worden genomen over de gemeen telijke indeling van de Noord-West Ve- ADVERTENTIE woonwijs Kom nu uw keus maken uit een enorm - maar dan ook enorm! - assortimentl Bankbedden (voor logees en zit- slaapkamers), bedden-boven-elkaar (voor de kinderen), Cleopatrabedden (voor de tieners), komplete slaapkamers, stoelen, kaptafels, krukjesu moet deze veelzijdige kol- lektie eens komen bekijken. Wij kunnen u dan alles vertellen over prijzen, maten, gebruiksmogelijkheden. Bovendien: een eerlijk advies kost u niets. Dus wat kan u gebeuren wegwijs P.S. Onze nieuwe dekenkollektie is binnen. AABE ZAALBERG - HATÉMA - TETEM. De nieuwste dessins in wol en dralon. En een keusONGELOOFLIJK BEDDENSPECIAALZAAK MARKTPLEIN 21 - IJMUIDEN Telefoon 0 2550- 10542 EUROPA luwe en van de IJmond. Het is naar aan leiding hiervan, dat wij de meningen heb ben gevraagd van de gemeentebesturen van Beverwijk, Heemskerk en Velsen. Burgemeester J. G. S. Bruinsma van I Beverwijk noemde het standpunt van de minister positief en geheel in overeen stemming met de maning van de Bever wij kse gemeenteraad, welke samenwer king boven samenvoeging stelt. Indien de bewindsman hierop voortborduurt, zal het kunnen worden zoals de raad van Bever-1 wijk zich dit voorstelt. Alleen de opmerking, dat in hert nieuwe zittingsjaar beslissingen worden genomen over de gemeentelijke indeling in de IJ mond al dan niet door de indiening van een wetsontwerp achtte de heer Bruinsma nogal vaag. Naar zijn oordeel behoeft dit wel enige mondelinge toelich ting van de zijde van de minister. De burgemeester van Heemskerk, de heer H. Nielen 'zeide in het standpunt van de minister de wil te zien om in de IJmond Noord tot samenwerking te be middelen. Wel is duidelijk gebleken, dat de minister na zijn laatste oriënterings- bezoek bepaalt niet in 6 weken zijn oor deel heeft geveld. Zelfs nu is het nog niet zover. Hier ligt dan een kans voor de IJmondgemeenten om in de komende pe riode met inspanning van alle krachten te komen tot de zonodige samenwerkings- regeling. Als er een mogelijkheid toe bestaat, zou 't een bestuurlijk manco zijn, dit niet aan te grijpen. Samenwerking I tussen de drie IJmondgemeenten acht burgemeester Nielen van regionaal be lang. Het zou tevens de zegen hebben van de minister. Wethouder C. Ockeloen, die wij als woordvoerder voor de gemeente Velsen spraken toonde een afwijkend standpunt Niet zozeer met betrekking tot de mening van de minister, dat samenwerking bo ven samenvoeging gesteld moet worden. In zijn algemeenheid wilde de heer Ocke loen een dergelijk standpunt gaarne on derschrijven. Doch naar zijn idee zondert de minister de IJmond uit. De bewinds man wil thans kennelijk nog geen uit spraak doen. Het feit, dat hij spreekt over „al dan niet door de indiening van een wetsontwerp" houdt aldus de me ling van wethouder Ockeloen in, dat le münister eventueel zelfs nog kan ko men met het zogenoemde „plan Toxo peus'! (fusie van Beverwijk en Heems kerk, alsmede een grenswijziging met Velsen-Noord); dan wel. dat de minister refereert aan het „plan-Westerhout: (samenvoeging van de drie IJmondge meenten Beverwijk, Heemskerk en Vel sen). Wethouder Ockeloen verklaarde voorts, dat hij dagelijks geconfronteerd wordt met de noodzaak om de drie IJmond gemeenten samen te voegen. Hij wil dan ook niet dat de minister dit niet ziet. Het streekplan voor de IJmond dwingt al tot een gecoördineerde aanpak zo betoog de deze Velsense wethouder, die mede deelde zeker niet te zullen juichen als het voorstel tot samenvoeging komt Hydraulica, het horloge, dat werkelijk 100% condensproef is, PONTIAC-DEALER JUWELIER-HORLOGE* KONINGSTRAAT 122 BEVERWIJK Defcgehele collectie m Barteljorisstraat 2 Telefoon 13004. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Bijna 700 priesters in maar niettemin als bestuurder er diep I het bisdom Haarlem hebben hun stem van doordrongen is, dat alleen door een uitgebracht voor de verkiezing van de samenvoeging talrijke zaken in groot ver- diocesane priesterraad, die de bisschop band aangepakt kunnen worden, die nu zal adviseren bij het beleid ten aanzien liggen te wachten. van de priesters. Gekozen zijn: A. H Het eindoordeel van de woordvoerders Beemer Haarlem, B. J. de Bot in Benne- van de drie gemeenten is, dat men bij- broek, F. Denkers ofm. cap. in Amster- zonder benieuwd is naar de verdere gang dam, mr. dr. P. Dresen s.j. in Amster- van zaken, waarbij gehoopt wordt, dat dam. G. P. M. Geukers in Heemstede, de definitieve beslissing niet te lang W. M. de Graaff cssr. in Bergen, J. Th. meer op zich zal laten wachten. Hoogervorst in Beverwijk, dr. B. A. M. Bij Binnenlandse Zaken deelde de voor- Peters, drs. W. F. M. Postma, J. Th. lichtingsdienst ons mede, dat men aan Reuten, B. J. N. van Santé en H. Win- deze opmerkingen niets naders heeft toe keler allen in Amsterdam en P. J. A. van te voegen, dat de kwestie nog volkomen Velzen in Haarlem. in studie is. bisschop heeft zelf een lid aan dit college toegevoegd. Hij heeft hiervoor ge- Plaatwellers. De personeelsvereni-1 kozen kapelaan W H. Al, omdat hij ging ,De Plaatwellerij" opent vrijdag- meende dat ook een kapelaan in het col avond in gebouw „De Meerpaal" aan de ege zitting moet hebben en omdat de Banjaertstraat te Velsen-Noord haar heer Al van de kapelaans de meeste nieuwe seizoen met een kienavond voor stemmen had gekregen De gekozenen de leden. Op deze bijeenkomst wordt ook zullen binnen korte tijd door de bisschop een tweetal films vertoond en wel „Een worden benoemd boortoren verhuist" en „De Zambesie Uit de parochiële zielzorg zijn slechts getemd" vier van de dertien gekozen: de heren Oecumenische dienst. Zondagavond Beemer, Denkers, Reuten en Van Santé, om zeven uur wordt in „Het Braambos" Veel gekozenen komen uit de bijzondere aan de Zeeweg in IJmuiden-Oost een vormen van zielzorg zoals onderwijs, stu oecumenische dienst gehouden. Voorgan- dentenzielzorg, bednjfsapostolaat, pasto gers zijn pater H. Hermans en ds. R. van rale begeleiding en ziekenhuiszielzorg. 't Lindenhout, vrijzinnig hervormd. Het Tweederde van de stemmen ls uitge- koor van de „Vereniging van vrijzinnig bracht op kandidaten die niet gekozen hervormden", onder leiding van mevrouw zijn. Mechanicus-Klomp, zal medewerking De meeste stemmen behaalden de heren verlenen. Aan het orgel zit de heer De Graaff (140), Beemer (102) en Win- W. Heidoorn. keler (82). (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Nadat op zater dag 8 juli voorafgegaan door een verhui zing. die in februari was begonnen het handenarbeidcentrum Kennemerstaten door middel van twee flinke kranen was overgezet van de oude plek in de drie hoek van Schulpweg en Breedbandspoor- weg naar de huidige plaats, in de drie hoek, gevormd door de Rijk de Waalweg en de spoorlijn naar Hoogovens en PEN, zal zaterdag 23 september de ingebruik neming van dit centrum plaats hebben. Het handenarbeidcentrum, dat aan ve len ontspanning biedt door middel van uit te voeren reparaties die men thuis moeilijk kan doen, is inmiddels wel enigs zins veranderd in opzet en afwerking. De grote dubbele reparatieloodsen van 10 bij 6 meter en 3 meter hoog, verbon den door een hal, hebben enige uitbrei ding ondergaan. De hal is zodanig ver groot, dat deze mede kan dienen als ge zelligheidsruimte. Voorts is er een royaal tegelplateau rond het nieuwe centrum, dat speciaal voor autobezitters van groot belang is aangezien zij in hoofdzaak van het centrum gebruik maken om daar te „sleutelen". Er is een smeerkuil aange bracht voor autoonderzoek. Een open hal verbindt de afdelingen metaalbewerking en houtbewerking. Tussen de beide afde lingen ligt het kantoor van de leiding van het centrum. Vanuit dit kantoor worden, via een aansluiting op het magazijn, de gereedschappen uitgegeven. In het kan toor zelf is een kleine keuken en verder zijn er een garderobe met was- en kleed gelegenheid en toiletten. De modelbouw loods heeft een plaats gevonden direct naast het handenarbeidcentrum Dit centrum kan slechts een tijdelijke plaats op het nieuwe terrein vinden want de gemeente Velsen heeft voor slechts drie jaar een vergunning verleend. In de ze tijd moet de nieuwbouw er komen, die direct naast het huidige centrum zal komen en waarvoor de tekeningen nog op gemeentelijke goedkeuring wachten. De vereniging Kennemerstaten heeft door de verplaatsing een mooie gelegen heid gekregen de nu aangebrachte veran deringen in de opzet te realiseren, waar door een uitbreiding werd verkregen, die wegens de belangstelling van de handar beiders en „doe-het-zelvers" bijzonder welkom was. S v rij- V vV.:. De óffitiële ingebruikneming van het handenarbeidcentrum geschiedt zaterdag morgen voor het gebouw met l?et hijseij. van de KenneiïièrStaten-vlag. Het programma vermeldt verder het wassen van een auto van een der aan wezige autoriteiten, waarschijnlijk all bewijs van erkentelijkheid voor de ver kregen medewerking. De receptie is 's morgens van 11 tot 12 uur en 's middags van 3 tot 4 uur. En daarna maar wachten op de officiële toestemming de nieuwe plannen voor een geheel nieuwe opzet tot uitvoering te kunnen brengen. (Van onze correspondent) BEVERWIJK. Dinsdag 26 september zal de heer P. J. Rijken uit Beverwijk, onderafdelingschef bedrijfsadministratie sector ijzer bij Hoogovens, afscheid ne men van het bedrijf wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Rijken kwam op 23 november 1923 in dienst van Hoogovens. In zijn loopbaan van bijna 44 jaar werd hij onderafdelingschef bedrijfsadministratie sector ijzer. Hij heeft echter voorname lijk bekendheid gekregen door zijn vele sociale functies in het bedrijf en daar buiten. Zo heeft de heer Rijken zitting gehad in de commissie van overleg be ambten, van 1946 af. Dit werd in 1957 de ondernemingsraad, waarvan hij plaats vervangend secretaris is. Eveneens sedert de oprichting, in 1929, is de heer Rijken lid van de raad van beheer van het pen sioenfonds. In 1946 werd hij lid van de raad van bestuur van het Wenckebach- fonds. In 1948 lid van de commissie va kantieaangelegenheden en secretaris van het Fonds 1948. In datzelfde jaar kreeg hij tevens de leiding van de plantsoen dienst. Verder was de heer Rijken lid van de reglementencommissie, van de centrale contactcommissie, van de verkiezingscom missie, van de commissie toezicht over werk beambten (thans de commissie toe zicht overwerk) en van de commissie ziektekostenverzekering. Onder zijn leiding kwam de regeling voor de voorziening van werkkleding voor het personeel tot stand. In verband met zijn op handen zijnd vertrek, heeft de heer Rijken reeds een aantal functies neergelegd. Voor een aan tal anders functies werkt hij opvolgers in. In het maatschappelijk leven is de heer Rijken lid van het landelijk vakgroep bestuur van de ANMB en voorzitter van het plaatselijk vakgroepbestuur en lid van het plaatselijk afdelingsbestuur van deze bond. Voorts is hij secretaris van de "Beverwij kse Sociaal Culturele Raad en lid van het Curatorium FIVOIJ. Jeugd en sex. Onder het motto „Hoe staan wij tegenover jeugd en sex" gaan dinsdag 26 september in het Cultureel Centrum in IJmuiden leraren, sport- en jeugdleiders en andere geïnteresseerden discussiëren, opder leiding van dr. M. Zeldenrust-Noordama. Eerst wordt een film van Kees Brusse, „Sex is overal" vertoond. De avond wordt georganiseerd door de „Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming".

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 7