Structuurverbeteringsbeleid in de visserij wordt voortgezet Verenigingsnieuws uit de IJmond BORST S.O.S.-feest in Heemskerk gaat morgen van start Nieuw in Gemeentebibilotheek G. INIA Betaling abonnementsgeld per giro INVITATIE Voor volgend jaar wordt zes miljoen uitgetrokken r Onderscheidingen bij Rode Kruis in IJmuiden Carillonklanken over Velsen Optreden van streekambassadrices Gehele IJmond er bij betrokken SIMCA1000 Chauffeur krijgt twee maanden voor dodelijk ongeval JWV sluit zeilseizoen af Neem nü een kwartaalabonnement! IJmuider Courant EEN GROTE K0LLEKTIE TAFELKLEDEN EN 0VERG0RDIJNST0FFEN Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 oktober gratis VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1967 Wv. MEERVAL Alle maten AQUARIA Tropische vissen - planten enz. Mutaties in bestuur van Prov. Sportraad V elsen-I J muiden Beverwijk JERSEYJAPON „FAVORIET" U slaagt zeker bij de WONINGINRICHTING PLANETENWEG 30-42 - IJMUIDEN - TELEF. 1 59 91 BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK KENNEMER GARAGE Stichting Nutsspaarbank ADVERTENTIE KONINGSTRAAT 4 - IJMUIDEN ALLEEN ZATERDAGS DINSDAGAVONDS 7—9 UUR voorlichting over inrichting ziektebehandeling enz. HAARLEM. In verband met drukke werkzaamheden heeft de heer A. P. N. Pielage in Haarlem, die als lid van Pro vinciale Staten zitting had in het bestuur van de Stichting Sportraad voor de pro vincie Noord-Holland, deze functie moe ten neerleggen. In zijn plaats is benoemd de heer W. v. d. Knoop te Amsterdam. Door zijn benoeming tot lid van Ge deputeerde Staten van Noord-Holland heeft ook dr. C. G. M. Miermans in Haar lem zijn bestuurslidmaatschap van de Sportraad moeten beëindigen. In deze vakature is benoemd de heer H. J. C. Smits in Amsterdam. Zowel de heer Miermans als de heer Pielage heeft sinds de oprichting deel uit gemaakt van het bestuur van de Provin ciale Sportraad. VRIJDAG 22 SEPTEMBER Petrazaal, Spaarnestraat, IJmuiden, 19.30 u.: Jaarvergadering Maatschappij tot Nut van 't Algemeen; vakantiedia's van leden. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijker- straatweg 77. Velsen-Noord: 19 tot 21.15 u.; filiaal van de Gemeentebiblio theek en de r.-k. bibliotheek in Santpoort- Noord, gebouw „Spaarnberg", Wüste- laan 79: 19 tof 21.30 u.; r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeek- weg 96, IJmuiden: 19 tot 21 u.; filiaal r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek in Velsen-Noord, Banjaertstraat 13: 19 tot 21 uur. ZATERDAG 23 SEPTEMBER Ned. Rode Kruis, Jubileumrally, start om 12.01 uur bij Sportpark Schoonenberg, Ingang Minister Van Houtenlaan. Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan 45, IJmuiden-Oost, 20 u.: Toneelavond Gronin ger Vereniging De Martinitoren. Bibliotheken: De gemeentelijke open bare bibliotheek en leeszaal, de filialen in Velsen-Noord, Santpoort-Noord en Wil- lemsbeekweg in IJmuiden zijn geopend van 10 tot 12.30 uur. VRIJDAG 22 SEPTEMBER Sportfondsenbad. Kuikensweg 84. ge opend van 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk-Heemskerk: Beverwijk. Hendrik Bur gerstraat 70, volw.: 15-17.30 u. en 19-21 u.; jeugd: 15-17.30 u. en 19-21 u.; Arendsweg 61. volw.: 15-17.30 en 19-21 u., jeugd: 15.30 17.30 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44. volw 19-21 u., jeugd: 15.30-17.30 u.; Meerestein Parmentierstraat 2, volw.: 15-17.30 en 19-21 u„ jeugd: 15-17.30 u.; Wijk aan Zee. De Zwaanstraat 4a, volw.: 19-21 u.; Heems kerk, Kerkweg 45, volw.: 19-21 u.; Ruys- daelstraat la, jeugd: 15.30-17.30 uur. ZATERDAG 23 SEPTEMBER Creatief Centrum. Hoflanderweg 104 14 u.: Schilderen en tekenen door het St Lucasgilde, door de heer J C Heerk. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. ge opend van 9-10.15, 10.45-12, 12.30-13 45 en 14.15-15.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk-Heemskerk, Beverwijk, Meerestein Parmentierstraat 2: gesloten. Alle andere leeszalen zijn geopend van 10-12.30 uur. U kunt het üzelj gemakkelijk ma ken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 12,35, postabonnees f 13,85. U kunt het ons gemakkelijker maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voorzien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. In dien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorgadres van de krant vermelden Voor incasso-betalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dit geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De structuurveranderin gen, die zich aan deze en aan gene zijde van onze staatsgrenzen voltrekken, ver tonen veelal een verregaande mate van overeenstemming. De mogelijkheden tot een doelmatige aanpak van deze proble men bieden evenwel in de grote Europese ruimte betere kansen. Mede om deze re denen moet ook de ontwikkeling van een gemeenschappelijk beleid voor de visse rij van grote betekenis worden geacht. Aldus minister ir. P. J. Lardinois in de algemene inleiding tot zijn Memorie van Toelichting bij de Landbouwbegroting- 1968. De bewindsman vangt het Visserij- hoofdstuk aan met op te merken, dat het tot dusver gevoerde beleid, gericht op een blijvende structuurverbetering van de gehele bedrijfstak, inclusief het be- en verwerkingsapparaat in de handel, on miskenbaar bijdraagt tot versterking van de positie van de Nederlandse Visserij binnen de E.E.G. Het goede samenspel tussen alle geledingen van het visserij bedrijfsleven en de overheid is hierbij van grote waarde gebleken. Minister Lardinois is dan ook voornemens, het tot nu toe gevoerde beleid voort te zetten met inachtneming van de beperkingen die de economische situatie van deze bedrijfstak en die van het land vragen. Werd in 1967 bijna ƒ6,2 miljoen en in 1966 een bedrag van 5.6 miljoen vastge legd voor de diverse structuurverbete rende maatregelen, in 1968 zal het actieve structuurbeleid met 6.041.000 worden doorgetrokken waarvan een tiende deel (6 ton) bestemd is ter financiering Van be doelde activiteiten ten behoeve van de sport- en de beroepsbinnenvisserij. Stimuleringsohjecten Bij de maatregelen, die erop gericht zijn, een nationale produktie en afzet van kwaliteitsvis te bevorderen, alsmede de zeevisserij in ruimere zin te bevorderen, gaan de gedachten uit naar de volgende objecten: Premieverlening ter verbetering van de verzorging van haring, makreel, schelvis en wijting. Verbetering van de technische outilla ge van trawlers en kotters. Sanering van de garnalenvloot Steun aan experimentele visreizen en andere visserij experimenten. Bijdragen aan het in 1967 door het Visserijschap ingestelde Onderwijs fonds ter stimulering van de nascho ling van vissers. Nieuwe plannen, die betrekking hebben op de sanering van de trawler- en kotter- vloot, worden voorshands niet overwo gen. Verwacht wordt echter, dat de voor lopig verlengde en een ter vervanging daarvan strekkende nieuwe financierings- 'regeling het voor het bedrijfsleven mo gelijk zullen maken althans ten dele deze activiteiten zelf uit te voeren. In de be- en verwerkings- en in de handelssector is het beleid, onder meer gericht op het vergroten van de moge lijkheid de kwaliteitsprodukten aan de wal op te slaan. Hierdoor wordt het mo gelijk aanvoerfluctuaties op te vangen het aanbod en daardoor de prijsvorming te egaliseren en het euvel van het door draaien van vis tegen te gaan. Ter vergroting van de afzet is het no dig, dat de be- en verwerkingsindustrie en de handel meer dan tot nu toe aan dacht besteden aan voorbewerking en verpakking van vis en visprodukten. Aan nieuwe initiatieven, die naast een zeker risico ook nieuwe mogelijkheden bieden, zal in het kader van het structuurbeleid aandacht worden besteed. De in 1966 aan gevangen proefneming ter stimulering van goed geoutilleerde „rijdende viswin kels", heeft zodanig gunstige resultaten opgeleverd, dat de premieverlening in het kader van de structuurverbetering ook in 1968 nog zal worden voortgezet. Een rapport over de specifieke behoeften en aspecten van de Nederlandse vissersha vens kwam op het departement van de bewindsman gereed en maakt thans on derwerp van overleg uit met het depar tement van Verkeer en Waterstaat. Internationale visserijaangelegenheden Na Groot-Brittannië en Ierland hebben ook Spanje en Portugal een 12-mijls-vis serijzone ingesteld. De Deense regering heeft, na nieuwe basislijnen te hebben vastgesteld langs de Deense kust, even eens hier visserijgrenzen uitgebreid met ingang van 1 juli 1967. Overleg is gaande omtrent historische rechten voor Neder landse vissers binnen de Deense 12-mijls- visserijzone. Omtrent de vervanging van de uit 1882 daterende „overeenkomst ter regeling van de politie der visserijen in de Noord zee" door een nieuw verdrag is op breed internationaal niveau voorlopige overeen stemming bereikt. Voor achttien deelne mende .landen waaronder alle West Europese kuststaten en ook de Verenigde Staten, Canada. Rusland en Polen staat het nieuwe Verdrag inzake de uitoefe ning van de visserij in het noordelijk deel van de Atlantische Oceaan ter onder tekening open. Doel van dit verdrag is door middel van gedragsregels voor vissersschepen schade te voorkomen aan vissersvaartui gen en vistuig bij de uitoefening van de visserij. Ook dit verdrag brengt een in ternationale controle met zich mede. In het kader van de Benelux mogen de vaartuigen van de beide partners thans in eikaars territoriale wateren vrij de visserij uitoefenen met inachtneming van de regelen geldende voor de eigen vissers. Na de onderhandelingen tussen het bedrijfsleven in België en Nederland over een „clearing"-systeem ten aanzien van de wederzijdse fondsen is ook voor de meeste vissoorten de vrije aanlanding mogelijk. Premiëring schol vervalt Uit de geringe belangstelling, welke het bedrijfsleven voor de premieregeling op schol heeft getoond, meent de minister van visserij de conclusie te kunnen trekken, dat de kwaliteit van de aan voer thans reeds zodanig is, dat niet ver wacht mag worden dat extra zorg ooit in de prijs tot uitdrukking zal komen. Wel zal in het kader van de voorlichting nog speciale aandacht worden besteed aan de wijze van aanvoeren van deze vis soort. Garnalenvloot Met het oog op de ouderdom van de huidige garnalenvloot en mede gelet op de noodzaak tot aanschaf van moderne vaartuigen met een grotere actieradius, die ook periodiek kunnen overschakelen op de „kleine zeevisserij" op platvis, rondvis en haring kan het volgende wor den gesteld. In een periode van vijf jaren zullen naar schatting ca. 200 garnalenvaartuigen als totaal verouderd moeten worden be schouwd, waarvan 150 vrijwillig aan de bedrijfsmatige visserij zouden kunnen worden onttrokken. Een vijfjarenplan, waarvan thans 2 jaren zijn verstreken voorziet in de sloop van vaartuigen op vrijwilligheidsbasis door hel toekennen an een slooppremie. Voor degenen, die de visserij blijven uitoefenen en derhalve tot vervanging van hun afgestoten vaartuigen overgaan, geldt de voorwaarde, dat het vervangende schip in ieder geval van een aanvaard bare jaarklasse dient te zijn en geschikt voor visserij buiten de territoriale wate ren. Op deze wijze wordt een geleidelijke modernisering van de verouderde Neder landse garnalenvloot verkregen, hetgeen tevens een uitweg betekent voor de gar nalenvisserij in de kustwateren. ADVERTENTIE SPECIALE AANBIEDING gebloemd en effen 39,75 JERSEl'SHOP B ARTEL J ORIS STRAAT 27. Tel. 11770 (Van een verslaggever) IJMUIDEN Tijdens een bijeenkomst van het Rode Kruis, donderdagavond in de Slingermuur aan de Zeeweg in IJmui- den-Oost, zijn onderscheidingen uitge reikt door de kringcommissaris, de heer J. C. Korver. De heer M. Roos, penningmeester, ont ving de zilveren medaille van verdienste. De medaille van verdienste in brons werd uitgereikt aan de heer J. van Boe len en mevrouw W. J. Lieuwes-Harsveld. Mevrouw G. de Ruyter-van der Hoek, die reeds eerder deze onderscheiding in ontvangst mocht nemen, werd eveneens in de huldiging betrokken, evenals me juffrouw Demmers, die de medaille in zilver, behorende bij de Orde van Oranje Nassau, onlangs in Amsterdam uitgereikt kreeg. Mejuffrouw Demmers kreeg gis teravond een spiksplinternieuwe fiets en twee draagmedailles van het bestuur. ADVERTENTIE kennemerlaan 150, telefoon 10745", ijmuiden ADVERTENTIE IJMUIDEN Beiaardier Hein de Ligt zal zaterdagmiddag het stadhuiscarillon in Velsen bespelen. Het programma is als volgt samengesteld: Trumpet voluntary, van Jer. Clarke; Aminte (tambourin), Menuet d'ezandet en Martian dites-moi; Rule Brittannia, van dr. Arne; Der Vogelfanger bin ich ja, In diesen Heil'gen Hallen, Ein Madchen oder Weib- chen uit de opera Die Zauberflöte van W. A. Mozart; Improvisatie, van H. de Ligt; Gondellied, Wiegelied en Herfstlied van C. M. von Weber; Pizzicati (Sylvia), van L. Delibes; Fantasia, van Arthur Lynds Bige- low. HEEMSKERK. Zaterdag 23 septem ber, morgen dus, start in Heemskerk het groots opgezet S.O.S.-feest, dat pas op zondag 1 oktober wordt besloten. Ai- te festiviteiten zijn door de Prins Willem- Alexander Stichting i.o. op touw gezet, teneinde de doelstellingen van deze stich ting meer bekendheid te geven. Er wordt onder andere naar gestreefd om op korte termijn de bouw van een kinderdagver- IJMUIDEN. In de Gemeentebiblio theek Velsen zijn de volgende boeken nieuw. Nederlandse romans en novellen: Forester, De jonge Hornblower; Hil- desheimer, Tynset; Norel, In de buik van de walvis; Peypers, Tussentijds; Reeu- wijk, Anna en Adriaan; Vallejo, Dag der vergelding; Wahloö, De opdracht; Wal schap, Tor: Wouk, En eeuwig duurt het carnaval: Zola, In het paradijs voor de vrouw; Van der Velde, Forliezers; Jacobi, Een echte Kavalsky; Schnurre, Vriend schap met Adam; De Vries, Het uur werk van de eenzaamheid. Buitenlandse romans: Caute, The decline of the West; Devine, Devil at your elbow. Studieboeken: Haas, Leven zonder conflicten; Spoor, KloosterlevenRegeringsverklaring 18-4-'67; De Nederlandse economie in 1970; Marx, Kerngedachten; Advocaat en pro cureur; Korps Mariniers; Stone en Church Beknopte ontwikkelingspsychologie Whyte, Braaf en stout; Snoek en Streef kerk, Inleiding tot de analyse voor het technisch onderwijs; Ursing, Planten gids; Van Iersel, Eenvoudige flora voor Nederland; Varaday, Gara-Yaku's do mein; Broadhurst, Het gedrag der dieren; Ellak, Het grote baby-boek: Gülcher, Wed strijdzeilen in beeld; Lee, Eenvoudige di- nertjes; Stadtlaender, Kook met honing- kook gezond; Wintzell, De Duitse herder; Herwig, De nieuwe Herwig tuinplanten encyclopedie; Metaalkundig ingenieur Jongkind, Niveaumetingen; De Jong Prisma-autogids; Hameeteman, De spoorwegen van Afrika; Smit, Ballon -en luchtvaart in oude ansichten; Bontenbal, Wat men moet weten voor men gaat bou wen; Nortier, Algemene constructieleer: Willets, Veertig eeuwen Chinese kunst; Gay, De schilderkunst van de achttiende eeuw; Yan Nie, Wij filmen kinderen Brongers, Antieke rariteiten; Van Dijk Van Hees, Vi taler dansk: Fens, Loodlij nen; Broch, Wandeling naar den vreem de; Prause, Niemand heeft Columbus uit gelachen; De Bree. Kostuum en sieraad in Zeeland; Fuchs, Klassiek vademecum; Kieffer, De groene baret; Hingley, De rus- siche roman; Reed. Tien dagen die de wereld deden wankelen; Venezuela, Co lombia en Suriname; Van Dijk-Wittop Ko ning, Aegeon; Kossmann, Clownsreis.; Baars, Noorwegen. De afdeling voor tieners heeft de vol gende aanwinsten. Nederlandse romans: Camus, De pest; Holm, Peter; Ste wart, Kasteel in de Alpen. Studieboeken: Parool/Life, De Reformatie; Bosscher De Nederlandse mariniers;' Blöt Obbes Kijken én maken; Wonderen der moderne techniek; Parool Life, Scheepvaart; Soe- tekouw, Triangel; Kok, Voordragen; Rei necker, Nachtzug; Bernay, L'armure du magyar; Maupassant, Boule de suif; Jur- gens, Gaat u mee aapjes eten? Lift naar.de Amazone. Nieuwe aanwinsten jeugdafdeling zijn: Aafjes, Pet en Petra en het geheim van de bouwkunst; Aiken, De gemene gouver nante; Ambrus, Drie arme kleermakers; Betlem, De vier van de poppenkast; Bruz- se. Brand toren „De Vlimmers"; Heerde, Bernulf, de zoon van Baarling; Jacob, Een handvol poppespelen; Johns, Bigg ies in India; Kraay, Finland; Kraay, In donesië; Kraay Oostenrijk; Kraay, Schot land; Langedijk, Tonnetje schijfsnuit; Ligt hart, het boek van Ot en Sien; Maran, De geuzentrouw van Stevijn Hazehart; Meuldijk, Pipo en de waterlanders; Mi- chalski, Goochel je mee? Nowee, Arends oog en de goudkoorts ;0'Morran, Rode Ade laar, Buffalo Bills aangenomen zoon; Pieters-Graafland, Onder de lat; Proysen, Nieuwe belevenissen van het theelepel vrouwtje; Raephorst, Rosalind; Sherman De tuinman en de jongen; Vliet, Wat ma ken we van vouwblaadjes; Zweeres Vo gels om ons heen. blijf te realiseren. De financiering van het beslist indrukwekkend programma wordt verzorgd door de Gemeenschaps raad Heemskerk. De giften die de stich ting tot dusver van alle kanten heeft ont vangen, blijven onaangeroerd op de bank staan. Er is nu een saldo van onge veer 4.000. Aan het S.O.S.-feest werken honderden mensen mee, zodat de gehele IJmond erbij is betrokken. Het initiatief van de stichting heeft zelfs tot gevolg, dat de IJmond de permanente beschikking krijgt over 28 streekambassadrices, onder wie Helen Shepherd uit Driehuis. Het zijn aardbeien- en bloemenmeisjes, die mor gen vroeg voor het eerst in het openbaar optreden in Heemskerk. Om elf uur wor den zij door burgemeester H. Nielen offi cieel op het gemeentehuis ontvangen. Een half uur later opent burgemeester Nielen tegenover de Dr. Prinsenhal „Jeugdland" dat wellicht ook een permanent karakter zal krijgen zij het op een andere plaats. In „Jeugdland" is onder andere een non stop poppenkastvoorstelling, een poffer tjeskraam, melkbar en dergelijke, 's Mid dags om één uur vindt bij de Zevensprong aan de Const. Huygensstraat de start plaats van een wandelmars over 5, 10 en 15 kilometer. De belangstelling voor dit evenement, dat door „De Natuurvrien den" wordt georganiseerd, is zeer groot Het programma voor zaterdag vermeldt voorts van 14 tot 18 uur pony-rijden op de ijsbaan aan de Corn. Geelvinckstraat. De organisatie hiervan is in handen van de „Assumburg-rijders". Zondagmorgen om elf uur wordt opnieuw gewandeld, terwijl van 12 tot 18 uur „Jeugdland" open is, Voorts pony-rijden van 14-18 uur. GEBOREN: Johanna M. d. v. J. M. Ka bel en S. van der Bos; Marijke d. v. C. D. Liefting en M. W. M. Ceton; Martinus z. v. K. van den Braber en D. W. de Kruijf; Edith d. v. J. B. Wijers en H. A. Keijzer; Wiebe José z. v. A. Amador Manfredis en R. J. M. E. Oldenburger; Monique J. S. d. v. A. M. Glerum en J. Wisse; Alexandra W. M. d. v. P. Ooms en M. P. G. Dingjan; Peter J. z. v. H. Gött- ker en K. A. K. Roodnat; Willem G. z. v. W. H. A. van Buuren en M. G. van den Beidt; Jacobus z. v. J. Vessies en A. G. M. Castricum; Jan Willem z. v. W. Kre- mer en T. Aardema; Catharina E. E. M. d. v. H. C. Struive en E. M. F. de Leijer. ONDERTROUWD: A. van Duijn en D. A. Goris; D. A. van Leeuwen en M. van Brugge; F. J. H. M. Hoogewerff en A. M. van der Lee; P. Tijms en M. M. van der Does; P. Th. Mossinkoff en M. A. Schuijt; P. van der Haag en D. H. Hendrikse; J. Garcia Gimenez en C. Perez Gonzalez; J. Messaoudi en M. J. G. Oorthuis. GEHUWD: D. Schotvanger en A. E. Huisman; J. F. Lodewijks en M. C. Mosk; J. Tervoort en A. G. A. Davidson; J. H. G. Nieuwenhuisen en J. M. Gelderman; T. J. J. Tervoort en E. C. H. Metselaar; P. E. G. Konijn en J. E. van Meurs; J. M. A. Meester en J. G. de Weers. OVERLEDEN: E. Vosse 72 j., geh. gew. m. W. M. Schepers; A. Zoontjes 70 j., geh. gew. m. H. Talsma; L. P. Lensen 22 j.; F. Kroon 19 j.; D. W. N. Bosch 77 j.; M. van den Oever 52 j. ADVERTENTIE Kennemerlaan 224-226 - IJMUIDEN Telefoon 0 2550 - 1 43 24 - 1 62 38 AMSTERDAM. Een 20-jarige chauf feur P. J. M. V. uit Esch is door het Amsterdamse gerechtshof veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Op 15 juni 1966 had de chauffeur met zijn vrachtwagen in een inhaalmanoeuvre op de Delftlaan in Haarlem enkele voet gangers op een zebrapad aangereden. Een 31-jarige man liep daarbij zulke ern stige verwondingen op dat hij op 2 juli ten gevolge daarvan overleed. De procureur-generaal had drie maan den gevangenisstraf en drie jaar ontzeg ging van de rijbevoegheid geëist. Op 1 december 1966 had de rechtbank te Haar lem verdachte in eerste instantie veroor deeld tot drie maanden gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. (Van onze sportredactie) HAARLEM. De Haarlemse jachtver- eniging De Water vrienden organiseert het komende weekeinde als afsluiting van het seizoen najaarswedstrijden. Het hoogte punt vormt een internationale zeilwed strijd in de Scow Temp-klasse waar en kele Duitsers aan de start zullen komer Op De Liede, Mooie Nel en het Buiten Spaarne worden drie wedstrijden gezeik Het startsein wordt zaterdag om twee e zondag al om negen uur gegeven. Om de aandacht te vestigen op de zesdaagse die maandag in Londen begint lieten de organisatoren deze meisjes door de Britse hoofdstad peddelen. De figuren op de benen bewegen op wonderlijke wijze als de meisjes fietsen. ADVERTENTIE Laat regelmatig uw Spaarbankbusje ledigen. in de gemeente Velsen De ondergetekende straat plaats wenst met ingang van 1 oktober a.s. een kwartaal-abonnement op Handtekening: U kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger in uw wijk. t

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5