Finale van vanavond al dagen uitverkocht Renners verdienen goudgeld in Londense zesdaagse m m 1 Vijf Nederlandse motorrenners kregen gouden plak in Polen Vultink blijft favoriet voor nationale titel 47-1 Nieuw gezicht in hoofdklasse badminton: het team van Yenlo Telstar-trainer De Visser heeft nu weer spelers over De opstellingen V estduitse atleten hebben de leiding Okker/Buding in finale Belgrado Spanje verder voor Daviscup De Kleine overrompeld door Roodenburg Veldhoen niet naar Kopenhagen Weer miljoen voor voetballer Frits Bartling traint weer BAKKER EN KORT OF ANDRÊ EN MANDERS IN VELSER TEAM TEGEN GVAV geminiseerd D.S.S.—H.H.C. ZATERDAG 23 SEPTEMBER 1967 11 Post de luitenant van promotor Ruys In Groot-Brittannië Weer zege voor Ben Groen 55.000 kijkers Mooie meisjes De „dikke" won De Kortenaer, dat voorzitter en spelers aan Drop Shot verloor, trok zich terug Madsen niet geschorst 208 h.s. 113 h.s. 121 h.s. 119 h.s. 149 h.s. 75 h.s. 74 h ss. 77 h.s. 32.43 alg. 30.00 alg. 26.08 alg. 17.90 alg. 12.80 alg. 12.67 alg. 11.20 alg. 10.78 alg. Haarlem Cardinals en Exercitia ronde verder i (Van een speciale verslaggever) LONDEN. Beroepsrenners vielen om als kegels: Post geblesseerd. Sid ney Patterson ook, Porter een ge broken sleutelbeen. Piet van der Lans denkt dat hij rondrijdt met een ge broken rib. De Londense zesdaagse kwam in het nieuws door de valpar tijen. Is er iets mis met de door uit sluitend Engelse handen in elkaar ge timmerde wielerbaan in de tentoon stellingskolos Earls Court? De Neder lander, die de Engelse voorpagina's haalde en een plaats kreeg in de „Willem Duys' vuist" vele malen overtreffende „Dave Allenshow", ver zekert van niet. Charles Ruys: „De baan is goed, maar je moet er even aan wennen. Engelse renners, die de koppelkoers nog niet zo goed kenden, maakten wat fouten bij het sturen. Dat is nu voorbij: iedereen is ge wend, de renners zeggen dat dit de beste zesdaagse is, die ze ooit hebben meegemaakt". Promotor Ruys marcheert door de arena en bedient zich van de geheimtaal die gangbaar is tussen zesdaagse-directeuren en wielrenners. Een knipoogje, een felle sprint - een handgebaar: de jacht wordt ingezet. Ruys: „ik heb zo'n geweldige me dewerking van de renners, ik had het nooit durven hopen. Dit is een fantasti sche zesdaagse. Elke avond vol, en de jongens verdienen goudgeld. Dat wil wel gezegd zijn. Voor meer dan honderddui zend gulden aan premies kan worden op- ■:r LONDEN Na de eerste dag van de atletiekwedstrijd in het White Citystadion van Londen tussen Groot-Brittannië en West-Duitsland leiden de Engelse dames en de Westduitse heren. De stand bij de dames is 38-35 en bij de heren 50-56. De meest opvallende prestatie werd ge leverd door Manfred Letzerich. Zijn tijd van 28 minuten 41,4 seconden was de bes te verrichting op de 10.000 meter, die ooit in Groot-Brittannië werd geleverd. De winnaars van de nummers op de eerste dag zijn: heren: 100 meter: Jones (GB) 10,5, 400 meter: Rozper (Wd) 47,3., 1500 meter: Simpson (GB) 3.42.5.. 10.000 meter: Letzerich (WD) 28.41,4., 110 me ter horden: John (WD) 14,2., hinkstap- sprong: Alsop (GB) 16,00., polsstokhoog springen: Wengel (WD) 4,80., speerwer pen: Salomon (WD) 79,92, kogelstoten: Glockler (WD) 19,00., 4 x 100 meter: Groot-Brittannië 39,8. Dames: 100 meter: Trabert (WD) 12,0., 400 meter: Board (GB) 53,5., 800 meter: Lowe (GB) 2.05,6., verspringen: Becker (WD) 6.28., hoogspringen: Knowles (GB) 1.66., diskuswerpen: Westermann (WD) 57,51., 4 x 100 meter: Groot-Brittannië 45,6. BELGRADO Tom Okker, donderdag uitgeschakeld in het enkelspel, heeft gis teren in Belgrado samen met de West- duitser Buding de finale heren dubbelspel van de internationale kampioenschappen ln Joegoslavië bereikt. In de kwarteind strijden versloegen Okker en Buding het Roemeense dubbel Dimitrescu-Dronsever met 6-4 6-0. In de voorlaatste ronde bleek de Nederlands-Duitse combinatie sterker dan die van de Tsjechen Kukal en Hut- ka (6-3, 2-6, 9-7). BOEKAREST Voor de tweede achter eenvolgende dag heeft Bennie Groen uit Steenwijk een etappe gewonnen in de Roe meense wielerronde. Groen versloeg na een rit over 152 km een grote groep in de eindsprint. gestreken door het veld. De finale, van avond, was al twee dagen uitverkocht. Vijf en vijftigduizend mensen zullen dan de „Skal" six day side race" hebben ge zien. Het projekt, dat een miljoen gulden vergde, is dan zodanig geslaagd, dat Ruys, die de zesdaagse terugbracht naar het land waar het werd uitgevonden, nu al staat kan maken op een vervolg vol gend jaar. De biergigant Skol, in samen werking met de brouwerijen d'Oranje- boom bezig een bestorming van de Ne derlandse markt voor te bereiden, is te vreden. 161.000 gulden minimaal bleken, omgezet in courantenpubliciteit, een goe de investering. Ruys, die de sponsors van het evenement elkaar liet overtroeven volgens de tientallen jaren oude specula tie op de ijdelheid van de groot-indu strieel, mag nu ook gaan bouwen aan een gecombineerd Engels-Nederlandse be- roepsploeg, die zich op de Europese we gen zal laten zien. Onderdeel van de show: elke avond trippelen drie beeldschone meisjes de tri bunes op om premies voor de renners op te halen. Resultaat daarvan is, dat in vijf dagen zesduizend gulden binnenkwam. Extra om nog eens te verdelen tus sen de rijders, als vanouds geleid door Peter Post, die „het spel" regelt en op de baan de luitenant is van Ruys. „Maar", meldt de volgens zijn zeggen alleen door idealistische liefde voor de sport gedreven organisator, „ze kunnen de show stelen zoveel ze willen en ik ver leen er zoveel mogelijk mijn medewerking aan, maar het beste koppel moet hier win nen. Als de groten het daar niet mee eens zijn komen ze volgend jaar hier niet te rug. Ik kan toch die Engelsen voorzetten wat ik wil?" Als omdat te illustreren klimmen 2.000 mensen bovenop de banken om te juichen voor een zeker Norman Hill, die een pre miesprint mag winnen. ,,En", zegt Ruys „doping is bij deze zesdaagse volkomen uitgesloten. Ik zwiep een renner die ik betrap er meteen uit. Je begrijpt, na Simpson, kunnen we dat hier beslist niet hebben". Na Simpsonde „six days" was eigenlijk in het bijzonder voor hem opge zet. De tragische dood van de oud-we reldkampioen zette de organisatie op los se schroeven. Maar Ruys die ook al eens enkele jaren in Australië was to verde een vergeten figuur terug op de baan van Earls Court: Sid Patterson, vijf voudig wereldkampioen, 40 jaar oud. Ge zette Patterson is bezig Engeland te ver overen. Zijn come-back is een goede pu bliciteitsstunt geworden. Elke avond na melijk wijst de applausmeter het team Baensch-Patterson aan als het meest po pulaire koppel. De renners glimlachen en houden Sid tussen de wielen. Ruys kan ze steeds voorhouden: „jon gens, deze zesdaagse vestigt een wereld record aan prijzen". De grijzende avon turler vertelt verder „ik had deze zes daagse zó helemaal rond, dat ik er uit gesprongen zou zijn, als er nul toeschou wers zouden zijn gekomen. Maar we zijn bijna elke avond uitverkocht en dat gaat dan toch tegen een gemiddelde toegangs prijs van vijftien gulden". Ruys grijpt de microfoon en roept in het Nederlands: „jongens als die dikke Patterson vijf keer een sprint achter el kaar wint, krijgt hij 500 gulden. Doe er eens wat aan". De renners grinniken en die dikke wint drie van de vijf sprints De rest van het geld wordt verdeeld Dankzij Ruys is er veel te verdelen. ZAKOPANE Op de laatste dag van de internationale motorzesdaagse die in de omgeving van het Poolse Zakopane werd gehouden, hadden de 206 overgeble ven rijders, het vrij gemakkelijk. Dat kwam doordat het af te leggen traject asfaltwegen en een stukje terrein bij zonder kort was (ongeveer 84 km) in ver gelijking tot de vorige dagen zodat de deelnemers weinig moeilijkheden op het lichte parkoers ondervonden. Er was maar één uitvaller op de laatste dag. Dreezen, een van de zes Nederlanden, die 't ochtends zonder strafpunten waren BARCELONA Het Spaanse tennis- team heeft zich geplaatst voor de inter- zone-finale van het toernooi om de Davis Cup. Spanje, dat donderdag in Barcelona tegen Ecuador de eerste twee enkelspelen had gewonnen, haalde vrijdag ook winst uit het dubbelspel en kwam daardoor op een beslissende 3-0 voorsprong. Manuel Santana en Luis Arilla versloegen Fran cesco Guzman en Miguel Olvera met 7-5, 6-8, 3-6, 9-7, 6-1. vertrokken en daardoor, gezien de lichte laatste dag, bijna zeker waren van goud, werd op het laatst nog door pech ge plaagd. Hij reed de 84 km wel uit, maar moest na zestien km van een snelheids proef over 24 km door de straten van Za kopane, het sluitstuk van de zesdaagse afstappen omdat zijn motor eenvoudig weigerde. Dat kostte hem enkele straf punten, waardoor het verwachte goud voor hem slechts zilver werd. De overige vijf liepen geen strafpunten op en konden na afloop het goud in ontvangst nemen. Voor Van der Sluis was het al bijna een traditie, maar hij zal er even tevreden mee zijn als Boon (aanvankelijk reserve in het B-vaasteam), Schenk, Lammers en Zijdemans, die het vijftal completeren. Van Olst was de tweede Nederlander die voor zilver zorgde, brons behaalden Van der Meulen, De Vos en Van Dobben De laatste ontging het brons bijna nog door een vastgelopen motor aan het slot van het terreingedeelte. Hij haalde de finish echter nog. De trophy, de prijs waarvoor alleen ploegen mogen inschrijven van landen die een eigen motorindustrie hebben, werd voor het vijfde achtereenvolgende jaar door Oost-Duitsland, dat als enige zonder strafpunten bleef, gewonnen. De zilveren vaas ging naar de constan te ploeg van Tsjechoslowakije. Nederland B werd negende, Nederland A achttiende NUENEN Vultink heeft ook op de tweede dag aangetoond, dat hij de grote favoriet voor de Nederlandse titel 47-1 is. De Twentenaar versloeg zowel Rooden burg als Van Nijnatten met een gemid delde van dertig. Het algemeen gemiddel de van Vultink is 32.43 en dat brengt hem op de eerste plaats voor Scholte (30.-) en Wijnen (26.08), die ook nog steeds ongeslagen zijn. De Kleine moest dit drietal in de avonduren laten schie ten. 's Middags nog had de Zwollenaar Jacobs verslagen, maar dat ging al vrij moeizaam. En gisteravond trof hij een Roodenburg tegenover zich, die nu einde lijk wel eens wilde winnen. Jacobs, Van Nijnatten en Van Leur wachten nog op hun eerste punt in dit toernooi. Vultink is dus de grote favoriet. Tegen Roodenburg maakte hij in de zesde beurt een serie van 119. Vier beurten verder beëindigde hij de partij met een serie van 77. Daarmee kwam het einde aan het lijden van Roodenburg, die met zijn gedachten in de buurt van Parijs bij het renpaard Jolly Jinks vertoeft. Rooden burg is namelijk een paardenliefhebber, bezit zelf een jaarling, Honda DW. die naar hij hoopt een kampioen wordt. Hij verzamelde tegen Vultink niet meer dan dertien punten. Dezelfde Roodenburg echter was 's avonds beter op dreef. Hij bezorgde De Kleine, die 's middags al een achter stand tegen Jacobs had moeten wegwer ken, zijn eerste nederlaag. Hij concen- treede zich nu beter en won gedecideerd in 18 beurten. Wijnen maakte ook (tegen Van Leur) een serie van 119. Die had groter kunnen zijn, als hij niet sportief de arbiter ge wezen had op een reste dedans-positie. Dat was in de derde beurt. Wijnen liep daarna toch gemakkelijk naar de zege. Jacobs was het volgende slachtoffer van Wijnen. Met Scholte gaat het nog niet zo vlot als hij zou wensen. De Eindhovenaar speelt nog wat moeizaam, al mochten zijn overwinningen op Van Nijnatten^ en Van Leur er zijn. In die laatste partij kwam de „oude" Scholte weer tevoorschijn. Wijnen Van Leur I De Kleine Jacobs Roodenburg Vultink Van Nijnatten Scholte Roodenburg De Kleine Wijnen Jacobs HAARLEM. Er komt een nieuw ge zicht in de hoofdklasse badminton. Venlo is in tweede instantie uitgenodigd om in de hoogste afdeling van de NBB te gaan spelen. De Kortenaer uit Den Haag heeft namelijk behalve zijn voorzitter De Graaf ook zijn prominente spelers Boelen en Wijzen naar concurrent Drop Shot zien vertrekken. Beide clubs waren bezig aan een fusie-bespreking. De spelers en de voorzitter hadden daar blijkbaar weinig (Van onze sportredactie) Ole Madsen is door de strafcommissie van de KNVB vrijgesproken, nadat hij zondag in de wedstrijd MVVSparta een waarschuwing had gekregen wegens na trappen naar doelman Körver. Spartas verweer en dat van Madsen maakte mel ding van overdreven reacties van de MVV-doelman, toen Madsen hem dreigde aan te vallen bij het uittrappen. DEN HAAG Cor Veldhoen van Feije- noord heeft Bondscoach Georg Kessler gevraagd hem niet te selecteren voor de wedstrijd Denemarken-Nederland (Euro pese beker landenteams), die op 4 okto ber in Kopenhagen wordt gespeeld. Veld hoen heeft dit verzoek gedaan in verband met drukke werkzaamheden. LONDEN. Mick Jones, midvoor van Sheffield United, is naar Leeds Uni ted getransfereerd voor 1 miljoen gulden Vandaag komt Jones voor zijn nieuwe club uit tegen Leicester in de Engelse competitie. Het was de vierde maal dat een Engel se club een miljoen voor een voetballer neertelde De andere „miljonairs" waren Denis Law (Manchester United), Alan Ball (Everton) en Tony Hateley (Liver pool). 300 8 119 37.50 57 8 21 7.12 300 15 119 20.00 196 16 75 13.06 13 10 5 1.30 300 10 119 30.00 57 12 17 4.75 300 12 83 25.00 300 18 63 16.66 264 18 42 14.66 300 13 89 23.07 173 13 46 13.30 300 9 113 33.33 148 9 7 16.44 300 10 145 30.00 52 10 15 5.20 vertrouwen in en gingen alvast naar Drop Shot. De Kortenaer stapte van de fusie- Scholte idee af en stelde zijn plaats in de hoofd- V an Leur klasse wegens het gemis van topspe- Iers ter beschikking. De NBB nodigde vuiun Haarlem 2 uit om de opengevallen plaats in te nemen. Maar Haarlem bedankte q0 stand na twee dagen luidt: voor de invitatie. Toen wees men Venlo |j Vultink 2. Scholte t» li I3- Wijnen Ook de teams van Duinwijck zullen 4 De Kleine nu zeker aan de competitie deelnemen. g Roodenburg Dat gebeurt dan officieel „hangende het 6 jacobs 8 pnt. 8 pnt. 8 pnt. 6 pnt. 2 pnt. 0 pnt. onderzoek van de commissie van be-1 v Nijnatten 0 pnt. roep". Duinwijck heeft inmiddels het g Van Leur (Van onze sportredactie) 0 pnt. door de bond gevraagde bedrag gestort, waardoor de hele contributie-affaire een theoretische aangelegenheid is geworden. Geeft de commissie Duinwijck gelijk, dan moet de bond het geld aan Duin wijck terugbetalen. Krijgt de bond gelijk dan is het bedrag betaald en is de zaak ook ten einde. Het weekeinde van 30 september en Rartlin» teruecekomen on zijn 1 oktober b^latdt0fn PAm"rsToo"rTeb i besluit om geheel met dftopsport teVop- sters van Nederland in Amers 1 pen De jg.jarige Amsterdammer had zich elkaar voor een t nü teruggetrokken uit de schaatskernploeg van de ranglijst. Nu heeft men één toer nooi in het leven geroepen. Voor dit toernooi zijn uitgenodigd: Ag-1 nes Geene, Marjan Lüsken, Marja Rid der, Lily en Margot ter Metz (allen 1 Duinwijck), Felice en Mirette de Nooyer van Haarlem, Joke van Beusekom (Dropl Shot), Tonny Pannemans (HBC Heerlen), Pim Jansen (Hoensbroek) en Toos Libregts (Ragazzi) en de heren: Herman Leidelmey- er, Jos Reimers, Rob Koutstaal, Boudewijn, I Paul en Piet Ridder en Ronald v. d. Meij- den (allen Duinwijck), Huub en Henk van Ginniken (Ragazzi), Henny van Leiden (Haarlem), Ad Verhooft ('t Goirke), Jan Willem Kroon (Vlaardingen). De nationale selectie zal niet, zoals in I de bedoeling lag, in de herfstvakantie trainen, maar pas met Pasen. Men zoekt een opvolger voor de Engelse trainer Robinson. Imre Rietveld, die samen met Erica Terpstra een badmintontoernooi in India heeft geopend, zal voorlopig niet kunnen spelen. Imre, getrouwd met de Deense badmintoncrack Knut Age Nielsen, ver-1 nïng, die in mei begon, dan ook niet mee, wacht in januari een baby. 1 (Van onze sportredactie) Slechts drie betaalde voetbalformaties in Haarlem en omstreken komen morgen in actie. RCH krijgt dit weekeinde vrij om wat op adem te komen na de vijf nederlagen, die deze competitie de Heem stedenaren tot nu toe opleverde. Ook Tel star kreeg al wat nederlagen te slikken, maar wist zich toch zondag boven de fatale streep uit te werken. In het duel tegen GVAV op Schoonenberg kunnen de Velsenaren weer wat verder klimmen op de ranglijst. Haarlem speelt in Dor drecht tegen het matig op dreef zijnde DFC. De thuisclub heeft echter een schut ter (Klijnjan) in de gelederen en juist daaraan heeft het Haarlem in de laatste wedstrijden nogal ontbroken. EDO dat goed blijft meelopen in de kopgroep van de tweede divisie speelt thuis tegen Hel mond Sport. I Trainer De Visser van Telstar heeft nog niet kunnen besluiten hoe zijn elftal dat tegen GVAV in het veld komt eruit zal zien. Bakker en Kort zijn weer fit, maar hun vervangers André en de jeugdige Manders deden het uitstekend Het is dus nog niet zeker of hij zijn team zal veranderen. „Maar", zei de Velser oefenmeester, „met zulke problemen heb ik liever te maken, dan dat ik te weinig spelers heb. Degene die het best in vorm is op het moment speelt zondag mee. Ik kan nu zeggen tegen een speler die Telstar (thuis tegen GVAV): wordt pas later bekend gemaakt. Haarlem (uit tegen DFC): Boom gaard - Wentink, Koster, Peters en Meyer - Peijs en Kunst - Hoeben, Kruyer, Couperus en Van Haaren. EDO (thuis tegen Helmond Sport): Amama - Van der Zon, Disselköter, Breeuwer en Spiers - Van der Putten en Koene - Mul, Hendriks, Koek en Burke. niet best speelt of te lauw is dat ik een ander voor hem heb. Vroeger had ik eenvoudig niemand anders." De wijzi gingen die De Visser eventueel zal aan brengen, zullen dan wel betrekking heb ben op de defensie of de middenlinie. De voorhoede Bond, Boekestein, Geest man en Clement zal ook zondag wel weer in actie komen. Bij GVAV kampt men met geblesseerde spelers. De Groningers maakten het vol gende voorlopige elftal bekend: Van Leeuwen. Petterson Koeman, Benders en Wortelboer, Cornelis en Van Tiilburg, Hoeksema, Fransen, Pedersen en Beuvink. maar sedert enkele weken is hij met schaatstrainer Gerard Maarse bezig aan een come back. Daarbij heeft hij niet de bedoeling te trainen als klassementsrij der, maar wel als sprinter, teneinde te proberen in Grenoble, waar in 1968 de olympische winterspelen worden gehou den op de 500 meter uit te komen. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. Gisteravond werd in de Kennemer Sporthal de bekercompetitie van de NBB voortgezet. Exercitia in poule 8 en Haarlem Cardinals in poule 9 plaatsten zich reeds in de volgende ronde. De uitslagen waren: Dames: Red TwinsBona Stars 2632. Heren, poule 9: tt 1 u a 1 nrn 1 HOCTyphoons 4655; Haarlem Cardi- Haarlem is voor het duel tegen DFC 1 nals_Albino-s 61_53; poule 8: Schoten- weer teruggekeerd tot het 4-2-4 zoals men Exercitia 38—97; Akrides—Antilopen dat ook verleden jaar speelde. Van Duf- felen heeft zich niet kunnen handhaven en is vervangen door Meyer. Kruyer be- l\/f hield zijn plaats in de voorhoede Ook de 1V1 0XlCO~piOcg rest van de aanval is in vergelijking met vorige week gehandhaafd. Cees de Wolf moet in het tweede nog steeds boeten voor het verzuimen van enkele trainin- gen. International Klijnjan staat bij de DEN HAAG Van de Nederlandse Dordtse ploeg weer in de spits. DFC: Ploeg, die op de internationale sportweken De Jong Van 't Hoff, Bouwer, De Blok 1967 in Mexico zal uitkomen, zijn vier en Bakker Vrauwdeunt en Luyten leden afgevallen. Leo de Winter is uit de Onsman, Klijnjan, Ten Oever en De ploeg genomen, omdat hij nog met her- Kreek steld is van een darminfectie, die hij tijdens de Universiade in Tokio opliep. Bij EDO speelt Dries Mul geen halve Corrie Bakker zal niet naar Mexico ver- wedstrijden meer. Door de blessure van trekken omdat het na een nauwgezet Bosdijk neemt Mul nu de volle negentig medisch onderzoek niet raadzaam geacht minuten de rechtsbuitenplaats voor zijn werd haar op grote hoogte aan de vijf rekening. Burke gisteren getrouwd kamp deel te laten nemen. Ook half- staat linksbuiten. Helmond Sport: Hen- zwaargewichtbokser Rudi Lubbers zal driks Chatrou, Van der Boogaard, Dael- niet in Mexico aantreden, mans en Voorjans Van Wissen en Van De zwemster Klenie Bimolt heeft boven- Melis Van Eijk, Van der Berk, Kree- dien een blessure opgelopen, waardoor zij kels en Van Berloo. I niet naar Mexico kan. ADVERTENTIE Beslissing kampioenschap van Nederland Softbal Zondagmiddag 5 uur. Kleverlaan bij zwembad.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 11