Arts A. J. M. Smulders bijeenkomst Oranje Kruis: Afgrijselijke lacunes het ziekenvervoer" m Nederlandse aanspraken op scheepswrak-met-inhoud mm mm Kort en bondig Abortus is toelaatbaar in noodgevallen Twee Spanjaarden in auto verbrand „Politiek van Z.-Afrika is goed" Agenda voor Haarlem en de IJmond Wachttijden vaak te lang Groep-Voogd in de CDU opgegaan Brug verbindt Papendrecht en Dordrecht Pro/. Sporken op studiedag: Mr. Biesheuvel verwerpt de VVD-critiek DODEN IN HET VERKEER C. Verolme: Vrij warm Optocht tegen de vivisectie MAANDAG 2 5 SEPTEMBER 196 7 2 TEGELZETTERS 10 tegelzetters De Steenwerf Doktertje spelen' Als therapie V-.VA, Haarlem mm Beverwijk S is Ss „Het verkeersongeval heeft de vinger gelegd op de zieke plek. die zieken vervoer heet. Op het gebied van het vervoer van zieken en verkeersslacht offers bestaan in ons land afgrijselijke lacunes. Dit vervoer is het laatste stuk gezondheidszorg dat nog door vakmanschap vervangen moet worden". Dit zei de geneesheer-directeur van de G.G. en G.D. te Breda, de arts A. J. M. Smulders, is een bijeenkomst in Ooster beek van de Koninklijke Nationale Bond voor Reddingwezen en Eerste Hulp bij On gelukken „Het Oranje Kruis". De heer Smulders pleitte voor een ver deling van het land in districten met als middelpunten centrale posten, van waaruit het vervoer kan worden geregeld. Van de rijksoverheid moet een stimulans uitgaan om die districten te creëren, centrale pos ten in te stellen en het aandeel van de deelnemende gemeenten in de paraat heidskosten vast te stellen. De heer W. Frackers, officier van de rijkspolitie voor bijzondere verkeerstaken. zei ook dat er nog veel ontbreekt aan het UTRECHT. De Amsterdamse advocaat, mr. dr. A. Zeegers is herkozen tot lan delijke voorzitter van de Christen De mocraten Unie. Tijdens de zaterdag in Utrecht gehouden jaarvergadering bleek ook, dat inmiddels de Nationale Volkspar tij van het vroegere Boeren-tweede ka merlid P. Voogd zich bij de CDU ge voegd heeft. Grote winst verwacht de CDU in de naaste toekomst uit de kring van KVP, ARP en CHU, als gevolg van de actie der linkse radicalen, aldus de CDU-voor- zitter. De bestuursverkiezing leverde de CDU een aanzienlijk verjongde dagelijkse lei ding op, die thans bestaat uit: mr. dr. A. Zeegers, H. Walraven, Amsterdam, drs. E. van de Beek, Bennekom, J. W. Hekman, Hilversum, W. P. J. Smitt, Haarlem, drs. T. L. J. Steenmetser, Oegst- geest, P. W. de Hart, Haarlem, P. Voogd, Bergambacht en jhr. P. Martini Buys, Rotterdam. Naar de voorzitter bekendmaakte is een landelijke partijraad in oprichting. Het conflict, enige maanden geleden ontstaan tussen oud-Unie voorzitter J. Smits uit Waalwijk en dr. Zeegers is tijdens de vergadering bijgelegd. De heer Smits blijft werkzaam voor de CDU. alarmeren van ambulances, waarvoor een landelijke of desnoods regionale organisa tie nodig zou zijn. Voor het afvoeren van verkeersslacht offers langs de rijksweg Den Haag Utrecht, welke door 19 gemeenten loopt, zijn goed geoutilleerde en met bekwaam personeel bemande ambulancewagens van de G.G.D. van Voorburg en Utrecht en van de ziekenhuizen van Woerden en Gouda beschikbaar en nog zes ambulances van particuliere ondernemingen. (Van onze correspondent) DORDRECHT-PAPENDRECHT. Za terdagmiddag om half één daalde lang zaam de 425 ton zware basculebrug bij Papendrecht naar beneden. Een doffe klap en Papendrecht en Dordrecht waren met elkaar verbonden. In het bruggehuis van het nieuwe bouwwerk stond minister Bakker van Verkeer en Waterstaat met de vinger op de knop, waarmee hij de voor de beide steden historische hande ling had verricht. Een groot gezelschap genodigden kon daarna aan de wandeling van Papen drecht naar Dordt beginnen. De Papendrechtse brug wordt in beide steden met groot enthousiasme begroet. Voor het eiland van Dordrecht betekent de brug een nieuwe belangrijke verbin ding met het „vasteland" en voor de Alblasserwaard een ontsluiting waardoor nieuwe recreatieve en industriële moge lijkheden zijn ontstaan. De brug over de Beneden-Merwede is een van de grootste bruggen in ons land. Ze heeft een lengte van 1032 meter. De boogbrug, die 202 meter lang is, is qua constructie gelijk aan die van de Rotterdamse Van Brienenoordbrug. De brug is opgebouwd uit 17 overspanningen van elk 45 meter. In december 1964 werd met de bouw ervan begonnen. De totale kosten over schrijden de 19 miljoen gulden. Het rijk, de provincie en de zogenaamde Drecht- steden hebben de bouw van de brug be kostigd. Ze is niet alleen toegankelijk voor het snelverkeer; ook fietsen en bromfietsen kunnen ervan profiteren. (Van onze correspondent) DEN HAAG De Nederlandse regering meent rechten te kunnen laten gelden op het wrak van de „Liefde", een pinas van de Verenigde Oostindische Compagnie die in 1711 voor de Schotse kust is vergaan, een ramp die slechts één van de driehon derd opvarenden overleefde. Die rechten betreffen ook de lading van het schip: een kapitaal aan dukaten en andere mun ten ter waarde van vermoedelijk tiental len miljoenen guldens. De regering is echter bereid deze rech ten te verkopen aan de bergingsmaat schappij, die reeds vierduizend dukaten aan de oppervlakte heeft gebracht. Zij eist een aandeel in de buit. Hiertoe is besloten nadat de bergingsmaatschappij Den Haag had gevraagd de eventuele Ne derlandse rechten te mogen overnemen en de Britse regering had laten blijken voor overneming ervan niet te voelen. De „Liefde" was toen zij verging het eigendom van de Verenigde Oostindische Compagnie. In 1799 heeft de Bataafse Re publiek alle rechten en verplichtingen van de V.O.C. overgenomen. De Nederlandse regering zal nu haar rechten ongetwijfeld baseren op de rede nering dat de „Liefde" bezit was van de Nederlandse staat. Het is echter de vraag of deze aanspraak juridisch waargemaakt kan worden. Deskundige juristen vermoe den dat het voor het Koninkrijk der Ne derlanden zelfs niet eenvoudig zal zijn aan te tonen dat het civielrechtelijk de erfge naam is van de Bataafse Republiek. De „Liefde" (ongeveer 400 ton) vertrok op 3 november 1711 van Texel naar de Oost. Schipper was Barend Muijkens. In die tijd woedde de Spaanse successie-oor log. Waarschijnlijk om vijandelijke oor logsbodems en Franse kapers te ontlopen koos schipper Muijkens de route om En geland heen. Op 7 of 8 november liep de „Liefde" od een klip bij de Shetland- eilanden. Slechts één van de 300 opva renden overleefde de scheepsramp. ATLANTISCHE-B OCEAAN BHETLANO WÊÊm EfL rm'V 'jy fJOG&PE» 'ZEE Mentha ISCHJ.Y ADVERTENTIE Voor div. werken in Noord-Holland - Zuid-Holland - Utrecht en Gelderland zoeken wij nog Aannemers van tegelwerken verzoeken wfj te melden bij SPAARNDAMSEWEG 48 - HAARLEM Telefoon 0 23 -58211 Het nieuws over de berging van de schat uit de Nederlandse pinas (een oorlogsschip dat zich onderscheidde door het vlakke achterschip) valt samen met de vondst van een Brits goudschip, „Association", bij de Scilly-eilanden. Het kaartje geeft beide vindplaatsen aan. Desondanks is de gemiddelde wachttijd 25 minuten. Maar ook wachttijden van 35 a 40 minuten komen voor. In enkele gevallen werd zelfs een tijd van VA uur, in één geval zelfs van 105 minu ten genoteerd. Omdat elke vorm van coördinatie blijkt te ontbreken is het voor de politie een zaak van „net zo lang bel len tot het lukt." De oorzaak hiervan is bij de particu liere ondernemers dikwijls dat deze hun wagens zo economisch mogelijk moeten gebruiken en ze dus soms als trouw- of rouwwagens benutten. Bij de GGDen en ziekenhuizen is vol gens de heer Frackers, niet permanent een ambulance uitsluitend beschikbaar voor diensten langs de grote autowegen, zodat een beroep op deze wagens niet altijd onmiddellijk kan worden uitgevoerd. De kwaliteit van de hulpverleining door G.G.D. en particuliere vervoerder met goed materiaal en gediplomeerd personeel is uitstekend, in tegenstelling tot onder nemers die hun wagen produktief moeten maken en wier chauffeur dikwijls een monteur uit de garage is die snel zijn beoliede overall uit en een witte jas heeft aangetrokken. De politie noemt dat „doktertje spelen." Naar Brazilië. Prof. Witteveen. de minis ter van Financiën, en mr. E. van Len- nep, thesaurier-generaal van het minis terie van Financiën, zijn naar Rio de Janeiro vertrokken, waar zij <ie jaarlijk se bijeenkomst van het Internationale Monetaire Fonds zullen bijwonen. Ook prof. Zijlstra neemt in zijn functie van president van de Nederlandse Bank aan de vergadering deel. Zwanenridders. Wegens jacht op zwanen in een natuurreservaat in Nieuw-Zee- land zijn de voorzitter en de vice-voor- zitter van een pas opgerichte vereni ging van motorrijders van Nederland se afkomst veroordeeld tot boeten van 400. Zij hadden hun motorfietsen wil len versieren met zwaneveren. Hun vereniging heet „De Zwanenridders". In Nieuw-Zeeland omgekomen. Een 5-ja- rige Nederlandse jongen, Jacobus Mo lenaar is om het leven gekomen, toen hij tijdens een tocht met zijn ouders door het nationale park in Nieuw-Zee land van een berg 140 meter naar be neden viel. Het jongetje was onge merkt onder een veiligheidshek doorge kropen toen zijn ouders naar het land schap stonden te kijken. Zaterdag is in Amsterdam een op tocht gehouden om te protesteren tegen onnodige dierproeven. v AMSTERDAM. Reflexies rond het abortus-vraagstuk was het onderwerp van de studieconferentie, die de Katholieke Artsen Vereniging zaterdagmiddag in het St. Lucasziekenhuis te Amsterdam heeft gehouden. De moraaltheoloog prof. dr. C. P. Sporken uit Eindhoven gaf zijn ethische reflexies vanuit een christelij ke levensvisie." Deze resulteerden in de principiële stellingneming: de opzettelijke beëindi ging van ongeboren leven is ethisch on verantwoord tenzij het gebeurt op een werkelijk objectieve rechtvaardigings grond. Dit betekent concreet dat er redding van een ander leven (lichamelijk of gees telijk) of van een daaraan equivalent be lang tegenover moet staan, bijv. om een groter of even groot goed te kunnen red den. Abortus provocatus zal daarom, hoe verantwoord die in sommige noodgeval len ook moge zijn, altijd het karakter vertonen van een noodzakelijk kwaad, van iets wat eigenlijk niet zou moeten, van onheil. Terzake van de medische indicatie (le vensgevaar voor de vrouw) zei inleider, onder meer, dat het zijns inziens totaal buiten de competentie van de kerkelijke overheden en van de theologen valt om aan de medici van alle tijden voor te schrijven wat zij precies in de ene situa tie wel en in de andere niet mogen doen. De sociale indicatie wees inleider af. Prof. dr. J. L. Mastboom, hoogleraar in de verloskunde en gynaecologie te Nij megen, besprak „de abortus als therapie". Het huidige standpunt van de Neder landse artsen illustreerde spreker met de volgende cijfers: de zuiver medische indi catie (gevaar voor het leven van de vrouw) wordt door 91 percent van alle artsen geaccepteerd. Daarentegen door 78 percent van de katholieke artsen. De indicatie van „existentiële nood" wordt door 71 percent van alle Nederlandse artsen aanvaard, evenwel slechts door 47 percent van de katholieke artsen. De „maatschappelijke nood" als indicatief moment wordt slechts door 29 percent van alle artsen aanvaard en slechts door 12 percent van de katholieke artsen. 92 percent van alle, ook de katho lieke, artsen, aanvaardden geboortenrege- ling in het algemeen. De (verantwoorde) medische indicatie tot abortus is, door de vooruitgang van de wetenschap, steeds zeldzamer gewor den. Met betrekking tot de psychiatrische reactie meent inleider dat de mededeling van psychiatrische zijde dat de vrouw zelfmoord zal plegen als haar zwanger schap niet wordt afgebroken, vaak ten onrechte door de gynaecoloog wordt ge accepteerd om de abortus een legaal ka rakter te geven. Professor Mastboom meent ook dat dp eugenetische indicatie moet worden verworpen, op grond van het levensrecht van niet alleen het gezon de maar ook van het zieke kind. (Van onze correspondent) DEN HAAG - De anti-revolutionaire fractieleider mr. Biesheuvel, verwerpt de VVD-critiek op de houding van de A.R.- fractie tegenover het kabinet-De Jong. De ze critiek kwam vrijdag tot uiting op een nartij vergadering van de VVD in Den Haag, waar de tweede voorzitter van de VVD, mr. Geertsema, de anti-revolutio nairen „een weinig betrouwbare rege ringspartner" noemde. De onbetrouwbaar heid was volgens mr. Geertsema tot uiting gekomen in de houding van de anti revolutionairen tijdens het Vietnamdebat en vooral gebleken uit de verwarde uit latingen van mr. Biesheuvel over de mil joenennota. „Ik heb mij in het debat over de re geringsverklaring positief opgesteld en daarin is tot op de dag van vandaag geen wijziging gekomen," aldus mr. Biesheuvel in zijn reactie op de critiek. Hij zei deze kritiek niet te begrijpen. „Bij het Viet namdebat hebben zowel de VVD als wj gestemd voor een motie waar minister Luns tegen was. Als er met ons iets niet in orde was, dan was dat ook het geval met de VVD." „In mijn commentaar over de miljoe nennota voor de radio", aldus de heer Biesheuvel, „heb ik gezegd dat het kabi net op zwaar terrein speelt en dat men daarom zijn critiek zou moeten matigen." De anti-revolutionaire fractievoorzitter wees voorts op zijn uitlating dat over de begroting-1968 overeenstemming moge lijk zou zijn. „Ik heb alleen gesproken over onze wensen inzake de werkgelegen heid. Overigens heeft de VVD ook cri tiek. Verder heb ik gezegd dat de Troon rede teveel een opsomming is en te wei nig visie heeft. Het liberale Algemeen Handelsblad noemde de Troonrede een stuk zonder kraak of smaak," aldus mr. Biesheuvel. ARNHEM. In de nacht van zaterdag op zondag zijn bij een verkeersongeluk even buiten Arnhem twee in Duits land woonachtige Spanjaarden om het ranza uit Essen, gehuwd en vader van ranza uit Essen, gehuwd en vander van vijf kinderen en de 29-jarige Eusebio Lo pez, ongehuwd, eveneens uit Essen. De auto van de Spanjaarden stond onver licht stil op de rijbaan. Een vrachtauto met aanhanger is er in volle vaart op ingereden. De personenauto en ook de cabine van de vrachtwagen vlogen in brand. De vrachtwagenbestuurder en zijn bijrijder konden echter bijtijds uit de wagen springen. De twee Span jaarden konden echter niet worden ge red. Hun auto brandde geheel uit. ARCEN. Bij een botsing op de rijks weg Venlo-Nijmegen in de gemeente Ar- cen tussen een autobus en een personen auto is de bestuurder van de personen auto, de 26-jarige H. M. Goertz uit Roer mond, om het leven gekomen. SCHIJNDEL. De 17-jarige A. P. van de Heijden week met zijn bromfiets plotse ling naar links en botste frontaal te gen een personenauto. Hij was op slag dood. ENSCHEDE. De 15-jarige Harm Jal- ving is zondagavond toen hij langs de weg stond te liften, door een auto aan gereden. Hij was terstond dood. De 19- jarige automobilist stopte even, maar reed weer weg na gezegd te hebben dat hij de politie zou waarschuwen. Hij deed dat niet. Hij is later aangehouden. Hij had geen rijbewijs, de auto was niet van hem en niet verzekerd. HALLE. De 19-jarige bromfietser H. D J. Wenneker is om het leven gekomen, toen hij frontaal in botsing kwam met 'n (Van onze correspondent) HEUSDEN. Scheepsbouwer Corne lls Verolme heeft opnieuw een lans ge broken voor de Zuidafrikaanse apart heidspolitiek. Na de vlotte stapelloop op zijn werf in Heusden van het koelschip „S.A. Zebediela" in aanbouw voor de South-African Marine Corporation Ltd. te Kaapstad zei hij zaterdag, dat Zuid- Afrika zijn problemen goed oplost: „er is vrede in het land en iedereen is er ge lukkig." „De toekomst zal bewijzen, dat de Zuidafrikaanse politiek goed is en er zal een tijd komen, dat andere landen dat zullen erkennen", aldus de heer Verolme. Daarna bracht hij een dronk uit op de goede relaties tussen Zuid- Afrika en Nederland. V - >- i - SE-'A >F\ - Lïfe i - Concertgebouw, vandaag 20 u.: Panto mime-optreden van Rob van Reyn en het gezelschap „Carroussel". Sint Joseph Kerk (Jansstraat), dinsdag 20 u.: Hendrik Andriessen-concert door de organist Albert de Klerk. M.m.v. het Ne derlands Kamerkoor o.l.v. Felix de Nobel. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Je leeft maar twee keer", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Blonde handel voor Istan- boel", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „De kanonnen van Na- varone", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Cosa Nostra, erfvijand van de FBI", 14 j. Minerva, 20 u.: „The sound of music", a l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Blow up", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Wereld zon der schaamte", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Le Bon- heur", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. In het Prentenkabinet Keuze-expositie uit de collectie van Looy. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): Expositie „Eigen wereld van 12 vrijetijdsschilders". Dage lijks van 10 tot 17 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 16 oktober. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Tot 1 november dagelijks van 10- 12.30 u. (behalve maandag) en 14-17 u. (op zondag 14-17 u.): Tentoonstelling van werken uit het Aartsbisschoppelijk Mu seum van Utrecht. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. De Waag (hoek Spaarne-Damstraat): Expositie van schilderijen, gouaches en te keningen van Rie van Goor en beeld houwwerken van Wim Jonker. Dagelijks van 13 tot 17 uur. Tot 1 oktober. Galerie-T (Bakenessergracht): Expositie van schilderijen, aquarellen, tekeningen en gouaches van Hans Wiesman. Dagelijks van 11 tot 17 uur, op woensdag ook van 20 tot 22 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 15 oktober. Cruquius Museum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zon- en feest dagen gesloten. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 158): Expositie van schilderijen, aquarellen, tekeningen, grafiek, plastiek en edelsmeedwerk van Bloemendaalse kunstenaars. Dagelijks, ook op zondag ge opend van 14 tot 17 uur. Tot 8 oktober. DIVERSEN Linnaeushof (Bennebroek). Tot iktober: openluchttentoonstelling van voorj aars- en zomerbloemen. Raadhuis Zand voort, dinsdag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. MAANDAG 25 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Het oudste beroep van de wereld". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Samen uit, samen thuis". W'.B. Theater, 20 uur: „Zeven tegen allen" DINSDAG 26 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Het oudste beroep ter wereld". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Samen uit, samen thuis". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ten toonstelling schilderijen van Theo Mi- chels, geopend van 9-12.30 en 13.30-18 u. personenauto. Van de auto brandde slechts één koplicht. De bestuurder had geen rijbewijs. DEN HAAG De 19-jarige C. Roseveld is om het leven gekomen, toen de motor fiets waarop hij op de duo zat, tegen een personenauto botste, doordat de be stuurder van de motor met te grote snel heid door een bocht reed. DRUTEN. De 63-jarige wielrijder J. C. van Schaik uit Horssen is op een voor rangskruispunt aangereden door een auto. Hij was op slag dood. VOORTHUIZEN. Vanmorgen is de 61- iarige H. Bos uit Nieuw-Weerdinge om het leven gekomen toen de auto waarin hij zat tegen een rechts van de weg stil staande vrachtwagen botste. INCASSO WEEKABONNEMENTEN Da incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens DE ADMINISTRATIE. Het KNMI deelt mede: Op de Atlanti sche Oceaan ten noordwesten van Ier land bevindt zich een diepe depressie, terwijl zich boven Midden- en Zuid-Euro pa een hogedrukgebied handhaaft. Tussen beide druks.vstemen staat een zuidelijke tot zuidwestelijke luchtstroming, waar mee vrij warme lucht wordt aangevoerd. Kleine storingen die via de Golf van Biscaye en Frankrijk naar het noordoos ten trekken, brengen ook in ons land af en toe wolkenvelden, waaruit plaatselijk wat lichte regen valt. In deze situatie komt het komende etmaal maar weinig verandering. Het blijft dan ook vrij warm weer met een overwegend matige zuide lijke wind. WEERRAPPORTEN ••4 Maximum- «n minimum w •M h temperaturen 2 O w a 5 BB V 3 binnen- en buitenland BS BS Den Helder zw. bew. zw 18 16 0.1 Ypenburg zw. bew. w 20 16 0.2 Vlissingen zw. bew. z 20 16 0.1 Eelde zw. bew. zw 18 15 0 De Bilt regen zzw 20 15 0.4 Twente regen zzw 20 16 0.4 Eindhoven regen z 22 16 0.1 Z.-Limburg zw bew. z 24 15 0 Helsinki geh. bew n 14 8 0.1 Stockholm onbewolkt windst. 13 3 0 Oslo geh. bew. windst. 16 7 0.3 Kopenhagen regen zo 18 13 0.1 Amsterdam zw. bew. zw 17 15 0 Brussel half bew. z 24 15 0 Luxemburg mist zzo 23 13 0 Parijs half bew. zo 27 13 0 Bordeaux licht bew. zo 31 17 0 Grenoble onbewolkt windst. 26 11 0 Nice onbewolkt n 23 17 0 Berlijn half bew. z 20 12 0 Frankfort licht bew. wzw 22 9 0 München onbewolkt zzw 26 11 0 Zürich mist nw 25 9 0 Genève mist windst. 24 9 0 Locarno mist windst. 22 10 0 Wenen mist verand. 21 10 0 Innsbruck mist windst. 22 5 0 Belgrado onbewolkt windst. 23 10 0 Athene onbewolkt n 30 22 0 Rome onbewolkt windst. 25 14 0 Barcelona licht new. n 19 0 Madrid onbewolkt windst. 30 9 0 Mallorca licht bew. windst. 30 16 0 Lissabon zw. bew. zzo 24 19 0 Dinsdag 26 september Zon op 6.31 uur; onder 18.31 uur. Maan op 21.40 uur; onder 15.09 uur. Maanstanden Laatste kwartier 26 september 22.44 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 25 september Hoog water 7.09 uur en 19.27 uur Laag water 2.55 uur en 15.05 uur Dinsdag 26 september Hoog water 7.53 uur en 20.15 uur. Laag water 3.26 uur en 15.41 uur. Het rtoog er laag water te Zand voort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2