Gemeentebestuur bood stadsvlag aan „Sint drukke Joseph receptie in het goud, in Lommerlust Verenigingsnieuws uit de IJmond Plezierig toneel van de Martinitoren in IJmuiden LI MING IN ROTTERDAMSE WAALHAVEN a Neem nü een kwartaalabonnement! Betaling abonnementsgeld per giro Veel lof voor bestuur Plaatwellers begonnen nieuw seizoen Kort IJmondnieuws Auto's botsten in Velsen-Noord Drie exposities in Velsen IJmuider Courant Wijding bisschop G. A. van Kleef op 28 oktober Havenberichten Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 oktober gratis li (Van onze correspondent) BEVERWIJK. Tijdens een druk bezochte receptie, die de afdeling Beverwijk van de Nederlandse katholieke bond van werknemers in de bouwnijverheid „St. Joseph" ter gelegenheid van haar 50-iarig bestaan zaterdag in de zaal van paviljoen „Lommerlust" heeft gehouden, kreeg het bijzonder actieve bestuur van de jubilerende organisatie veel lof toe gezwaaid. Voor de toekomst werden haar de beste wensen meegegeven. Op deze feestelijke bijeenkomst waren onder meer aanwezig afgevaardig den van de burgerlijke en kerkelijke overheid, de middenstand, de patroons bond en de Algemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond alsmede vertegen woordigers van verscheidene zusterorganisaties, de centrale van het NK\ en afdelingen uit de omtrek. Jubilaris Beverwijk Vergeten groep' i 1131 Gerrit Schilder wordt voorlichtingsambtenaar bij „Rijnmond" Wethouder W. J. Vessies bracht namens het gemeentebestuur gelukwensen over. In een korte toespraak stelde de wethou der, dat het voor het gemeentebestuur zeer belangrijk is, dat er organisaties zijn op maatschappelijk gebied, die de belangen van de burgers behartigen Spreker hoopte, dat St. Joseph een bloei ende tijd tegemoet zou gaan om hierdoor i haar steentje bij te dragen aan de maat- r t"0gtl0S6 schappelijke structuur van de gemeente-1 Geassisteerd door zijn collega F. R. W Kaebisch bood hij het bestuur van de jubi lerende organisatie namens het gemeen tebestuur de stadsvlag aan. Districtsbestuurder Janmaat releveerde dat de afdeling Beverwijk met haar ruim 400 leden één van de vele gouden jubi larissen is, die zijn voortgekomen uit de eerste solidariteitsactie. Deze spreker roemde met name de verdienste van de secretaris, de heer Scheerman, die altijd een open oog en hart heeft gehad en trouwens nog heeft voor de jeugdbelan- gen. Volgens de heer Janmaat is het mede aan de activiteit van de heer Scheerman te danken, dat de afdeling Beverwijk zich gunstig heeft ontwikkeld Namens de geestelijkheid en katholiek Beverwijk sprak deken B. G. Hosman de hoop uit, dat St. Joseph haar zegen rijk werk in de toekomst zou kunnen blijven vervullen om hierdoor te kunnen meewerken aan goede sociale verhoudin gen. Ere-voorzitter H. van Zutphen, die tegelijk met de afdeling jubileerde, noem de het een voorrecht meegewerkt te mo gen hebben aan een verbetering van de sociaal-economische toestanden, die toch heel wat beter zijn dan vroeger. Ook de heer Van Zutphen sprak de hoop uit, dat de organisatie op de ingeslagen weg zou mogen voortgaan. MAANDAG 25 SEPTEMBER Huize „Scheybeeck", Velserweg 2, 19 u.: Naaien door de St. v. huish. en ge zinsvoorlichting. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. ge opend van 18.30-19.45 en 20.45-22 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijkHeemskerk; Beverwijk, Hendrik Burgerstraat 70, volw.: 15-17.30 u. en 19- 21 uur, jeugd: 15-17.30 u. en 19-21 uur; Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 u. en 19-21 u.; jeugd: 15.30-17.30 u. en 19-21 u.; Oos- terwijk, Amstelstraat 44, volw.: 15-17.30 u. jeugd: 19-21 u.; Meerestein, Parmentier- straat 2, volw.: 19-21 u.; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a: Gesloten; Heemskerk, Kerkweg 45, volw.: 15-17.30 u. en 19-21 u.; Ruydaelstraat la: jeugd 19-21 uur. DINSDAG 26 SEPTEMBER Huize „Westerhout", Westerhoutplein 5. 10 u.: Bejaardengymnastiek o.l.v. mevr. W R. Flierenga—de Voogt, door St. Recreatie Bejaarden. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 14 uur: Naaien door de St. v. huish. en gezinsvoor lichting. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19.30 u.: Handenarbeid door de St. v. huish. en ge zinsvoorlichting. Gymnastieklokaal, Oosterwijk, 20.30 uur: Huisvrouwengymnastiek door de St. voor huish. en gezinsvoorlichting. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. ge opend van 7-17.30 en 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk-Heemskerk: Beverwijk. Hendrik Bur gerstraat 70, volw.: 15-17.30 u.; leugd: 15.30-17.30 u.; Arendsweg 61. volw.: 15- 17.30 en 19-21 u., jeugd: 15.30-17.30 uur; Oosterwijk. Amstelstraat 44. volw.: 15-17.30 en 19-21 u.; Meerestein, volw.: 15-17 30 u.; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a: geslo ten; Heemskerk, Kerkweg 45 gesloten; Ruysdaelstraat la, jeugd: 15.30-17.30 uur. Namens het hoofdbestuur complimen teerde de heer J. Wortel ook de oud bestuursleden voor de door hen ontplooi de activiteiten in voorbije perioden. Er is naar de mening van de heer Wortel veel tot stand gebracht. Hij was er echter evenzeer van overtuigd, dat er in de toe komst nog heel wat staat te gebeuren Zo zal er met name volgens spreker in de bouwnijverheid hard moeten wor den gewerkt aan een representatief over legorgaan tussen werkgever en werkne mer, dat tot nu toe nog steeds niet van de grond is gekomen. Voorts moet het ondernemingsrecht worden herzien en zal de organisatie een rechtvaardig aandeel voor de werknemer moeten eisen in de prognose voor het jaar 2000: toenemende welvaart, verhoogd inkomen en verkorte werktijd. De heer M. van Noort maakte namens de centrale van het NKV gewag van een bijzonder goede samenwerking tussen de standsorganisatie en de jubilerende vak bond. Zo is het onder andere aan deze afdeling te danken, dat er voor het eerst sinds jaren weer een sociale cursus in Beverwijk van start kan gaan. Een ge schenk onder couvert onderstreepte de dank van de centrale. De heren Sturk en Bakker brachten de I felicitaties over respectievelijk namens de rk metaalbewerkersbond „St. Eloy" en de Nederlandse katholieke bond van werk nemers in de industriële bedrijven „St I Willibrordus". De heer Trieling sprak na mens de Algemene Nederlandse Bouwbe- drijfsbond en de heer Maat namens de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf. Tussen de verschillende sprekers door bracht de voorzitter van het feestcomité, de heer C. A. Wolters, de dames van de bestuursleden, die hij een „vergeten groep" noemde, een royale bloemenhulde als dank voor het feit, dat zij hun man nen zo veelvuldig zonder mopperen aan de organisatie afstaan. Namens het gemeentebestuur over handigen de wethouders W. Vessies en F. R. W. Kaebisch de stadsvlag aan het bestuur van de jubilerende organisatie. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. De personeels vereniging „De Plaatwellerij" is in „De Meerpaal" begonnen met haar activitei ten in het nieuwe seizoen. De voorzitter, de heer A. de Kofiing, heeft een en ander over het programma onthuld. In oktober gaan de Plaatwellers naar Carré in Amsterdam en in november zal er een cabaretavond zijn in het IJmuiden- se Hervormd Jeugdgebouw. Eind decem ber volgt de gebruikelijke oudejaarsvie- ring met films, dia's en kienspel. Voor januari, of februari, staat een be zoek aan de opera op het programma en in maart zal de jaarvergadering worden gehouden. Tot besluit komt in april een toneel avond. Als vast punt staat op het programma wederom de adoptie van het Zaandamse kindertehuis „Oosterweide", voor de twaalfde maal. De voorzitter wekte de aanwezigen op flink mee te werken aan het Sint Nico- laasfeest voor de kinderen in het tehuis. Nadat twee films waren vertoond „Een boortoren verhuist" en „De Zam besie getemd" werd de eerste bijeen komst in het nieuwe seizoen besloten met kienen. Gebroken. Tijdens een voetbalwed strijd zaterdagmiddag op het Waterloo- terrein heeft een 17-jarige jongen, woon achtig in IJmuiden een been gebroken. Per ongevallendienst is hij naar het An- toniusziekenhuis in IJmuiden overge bracht en daar opgenomen. Gestolen. Een bewoner van de Gil denlaan in Velsen-Noord ontdekte zater dagmorgen, dat zijn personenauto gesto len was De auto stond op een parkeer terrein voor de woning van de eigenaar. (Van een medewerker) het gezin Jansen door Janny Heinkens, I Kees Ottens, Germ Venema, Hein Vonde- IJMUIDEN Wederom was zaterdag- ling zette tot slot een karakteristieke boer avond de grote zaal van het Hervormd 0p de planken. Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan in Dat de aanwezigen zich met het kluch- IJmuiden feestelijk getooid met de kleur- tig gebeuren op het toneel bijzonder neb- rijke wapenschilden van tal van plaatsen gen geamuseerd, lijdt geen twijfel; luid- in de provincies Groningen en Drente. ruchtige blijken hiervan waren het enthou- Eveneens weerklonken voor de zoveel- siast applaus aan het eind van de avond ste maal de volksliederen van deze bei- en de geestdriftige uitroepen, de noordelijke provincies, welke gezongen werden uit volle borst door de le dendonateurs van de Gronings-Drentse vereniging „De Martinitoren een en an der onder welluidende begeleiding van een „Boerenkapel", waarvoor men enkele le den van de IJmuider Harmonie had aan getrokken. Het uit Groningen afkomstige streekge- wezigen met een ioiii£. voii t blijspel „Kou- perhof een 22-jarige instrumentmaker staallapper in Knup",_in Gronings dialect w00nachtig in Velsen-Noord met zijn personenauto moest uitwijken voor kin deren, die de weg overstaken, reed hij in (Van een onzer verslaggevers) Het uit üroningen aiKumsugc »n VELSEN-NOORD. Doordat op de zeischap verraste de aanwezigen met een krujsjng van de Schulpweg en de Breesa- leuke opvoering van het blijspel „Kou-1ic mctmmpntmalfpr geschreven door Jan Zijl. Dat dit door en door Groningse stuk een kolfje naar de hand van de spelers en speelsters uit die provincie was, spreekt voor zich zelf; het tempo zat er dan ook vrijwel onmiddellijk in, hetgeen het enthousiasme van de spelers merk- op een naderende personenauto, bestuurd door een 48-jarige landmeetkundige, eveneens in Velsen-N. woonachtig. Deze liep hierbij een gekneusde rechterknie op, terwijl een inzittend 11-jarig dochtertje het enthousiasme van ae speieis I terwijl een inzittend ii-jang uuliucx ijt- baar vergrootte, zodat een enkele duidelij- üchte verwondingen in het gezicht kreeg i,-wri/-It* oluomPTip hilariteit I 1 ïw- .,nM v-,Kvnl/on van Hp vrvnr— ke improvisatie de algemene hilariteit slechts nog ten goede mocht komen. Het stuk werd opgevoerd onder regie van Onno Bolhuis, die zijn spelers een vlotte mise en scène had voorgeschreven. Van de spelers was de uitblinker Harm Meins in de rol van Berend Jansen, de slimme dorpstimmerman. Met zichtbaar gemak en dikwijls lakonieke humor gaf hij de lepe timmerman gestalte. Wiep Niehuis, als echtgenote van de timmer man, wist zich als bedillerige alles rege lende huismoeder, die wel eens van een grapje houdt, uitstekend te ontplooien; sa men met haar man was zij de oorzaak van enkele onbedaarlijke lachsalvo's. Trijntje Oldenburger en Chris van Lu- als gevolg van het breken van de voor ruit. IJMUIDEN. De stichting Felison houdt van vrijdag 29 september tot en met 22 oktober een tentoonstelling in de expositieruimte Heidestraat 45 in IJmui- den-Oost. Daar zullen dan schilderijen van de kunstenaar Arnold Roemer te zien zijn. Tegelijkertijd vrijdagavond om acht ne die''res^eTtieve'hfk dochter Lenie en I uur worden in genoemde expositie- zèun" Dirk ten tonele voerden, vulden ruimte twee andere tentoonstellingen ge- 'ieder op hun manier het gezin naar be- opend, namelijk van gouaches, die men horen aan. Verder werd nog deelgeno- kan zien in de Ruïne van Brederode in men aan de vrolijke verwikkelingen rond Santpoort, en van tekeningen in Galerie 1 „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, even- m iflr™ llIHjllllll HWÉiMÉWiiUtWIW WÉftP ROTTERDAM, schip „Li Ming" Het Chinese ligt rijkelijk voor- De ondergetekende naam straat plaats wenst met ingang van 1 oktober a.s. een kwartaal-abonnement op Handtekening: U kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger in uw wijk. zien van spreuken ter ere van Mao The Toeng" in de Rotterdamse Waalhaven. Het ziet er niet naar uit dat het bezoek van de „Li Ming" aanleiding zal geven tot moeilijk heden zoals in Genua, waar de havenautoriteiten verwijdering van de leuzen eisten. Het conflict in Genua hield de „Li Ming", die niet mocht worden gelost, een maand in deze haven vast. De leuze (in het Chinees en het Engels) „Lang leve de vriendschap tussen het Chinese en Nederlandse volk", die op een spandoek op het dekhuis is aange bracht, geeft geen aanleiding tot critiek. Chinese zeelui moedigen de kijkers verder aan om de grote rode vlag van de gedachten van Mao Tse- Toeng hoog te houden en heroïek voort te marcheren, Zij bereiken met hun propaganda in Rotterdam overigens slechts een zeer beperkt publiek. De „Li Ming" ligt ver van het stadscentrum en van andere be bouwde gedeelten aan een pier in de Waalhaven. Portiers van het haventerrein waken er voor dat geen onbevoegden op de kade zullen verschijnen. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De nieuwe oud-katho-1 lieke bisschop van Haarlem, monseigneur G. A. van Kleef, zal op zaterdag 281 oktober tot bisschop worden gewijd. De wijding zal om half elf 's morgens I geschieden door de metropoliet van de Oud-Katholieke Kerk in Nederland, de aartsbisschop van Utrecht, in de parochie kerk van Egmond aan Zee. eens in Santpoort. Deze exposities zullen dagelijks van 14 tot 17 uur geopend zijn. Zaterdag te IJmuiden aangekomen: Schelde- borg. van Zwijndrecht, IJmuiden; Sylvia I, Sheemess. IJmuiden; Schieborg, Great Yar mouth, IJmuiden; Amstelstroom. Hull; Brinda, Workington, IJmuiden; Gol. Londen; Hada II, Par; Regina Ida, Sauda, IJmuiden; Reind, Lyse- kil' Spes. Swinoujscie, IJmuiden; Advant, Im- mingham, IJmuiden; Calvijn, Horneborg; Reint, Skutskar, Beverwijk; Buka, Londen; Stad Vlaar- dingen, Rotterdam, IJmuiden; Mentor, Bremen; Milbank, Zeebrugge; Vamos, Bowcreek, IJmui den; Lorna Soizis, Velsen; Gemma, Klaipeda; Lanrick, Leith; Texelstroom, Liverpool; Swift III, Londen; Barbara, Norsbron; Bemardus, Köplng. Zaterdag van IJmuiden vertrokken: Batavier, naar Workington, IJmuiden; Garoet, Marseille; Aldebaran, Vilvorde, Beverwijk; Jonas Alströ- mer Gothenburg, IJmuiden; Wotan, Dagenham; Hanoy, Rotterdam; Beninkust, Rouaan; Gazelle, Rochester. Zaandam; Hop, Stettin; Merrimac. Rotterdam: Gebina, Malmö; Bruse. Oslo; Jean- E„ Londen; Essen, Djakarta; Chiron. George town; Vliestroom. Leith, IJmuiden; Konsul Retz- laff, Piombino, IJmuiden; Kinnaird Head, Liver pool: Brinda. Londen, IJmuiden; Inkurles, Le ningrad, Velsen; Dina, Immingham, IJmuiden; Norbrott, Rotterdam, IJmuiden; Irish Plane, New York, IJmuiden. Zondag te IJmuiden aangekomen: Izhevskles, van Leningrad, Velsen; Portsmouth. Dover; IJ- stroom. Dagenham; Sarpedon, Bremen; Pallas, Lissabon; Brittenburgh, Middlesborough; Ouwer- kerk, Bremen; Wester Eems, Londen; Scarcity, Swansea; Brinio. Swansea; Tamba, Le Havre; Daphnis, Paramaribo; Aphaia, Dagenham; We- serstein, Bremen; Sleipner, Griivon; Cherie, Norwich, IJmuiden; Lebu, Rotterdam; Corona, Londen; Draco, Aarhus; Dania, Kopenhagen; Giidur, Norrköping, Velsen Waalborg, Kotka, Be verwijk; Gosport, Hull; Saint Bernard, Le Havre: Hondsbosch, Londen, Zaandam; Arte mis, Las Palmas; Strassburg, Monrovia; Plover, Felixtowe. Zondag van IJmuiden vertrokken: Roelof Buis- I man, naar Bristol; Quiescence, Cork; Martha I Frieseeke, Londen. IJmuiden: Cantick Head, Glasgow; Regina, Aberdeen; Speciality. South- I ampton; Deltadrecht, Seven Islands; Rijnstroom, Shoreham; Hontestroom, Sheemess; Socrates, I Antwerpen; Amstelstroom, Hull; Gemma, Klai- peda. I Maandag te IJmuiden aangekomen: Advance, van Tiborgtangen; Tor Anglia, Immingham. Maandag van IJmuiden vertrokken: Hunze- borg, naar Mostyn, IJmuiden. (Indien achter de plaats van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.) ROTTERDAM. Het dagelijks bestuur I van het Openbaar Lichaam Rijnmond heeft de raad voorgesteld, de journalist Gerrit Schilder bekend door de tv- rubriek Koning Klant aan te stellen als voorlichtingsambtenaar Tot zijn taak zal onder meer behoren het adviseren van het dagelijks bestuur in zaken waarbij de voorlichting is betrokken. Voorzitter C.J.V. Tijdens de landelijke vergadering van het Christelijk Jonge- renverbond is ds. H. J. van Heerden als voorzitter afgetreden. Hij blijft voor lopig adviseur van het C.J.V. Tot zijn opvolger is benoemd ds. A. J. Lam-1 ping, hervormd predikant te Leiden. U kunt het uzelf gemakkelijk ma ken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 12,35, postabonnees f 13,85. U kunt het ons gemakkelijker maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voorzien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. In dien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorgadres van de krant vermelden Voor incasso-betalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dit geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5