ADO - FEIJENOORD de wedstrijd van Kindvall en Ardesch Sheffield Wednesday, Arsenal en Liverpool gaven geen krimp Ajax - met Swart van Suurbier op plaats niet imponerend Ajax kreeg weer uitstel Telstar wel meer in de maar GVAV aanval CORNER VERHOUDING 17-8 speelde effectiever p s 1 g g a m NAC verdiende zege op DWS Denen vonden goede midvoor Keeper met fles Nog geen 13 Piet Fransen „geheim agent nummer 9" het grote gevaar uw R R T JL 71 O O O O Zé O vj O, O MAANDAG 25 SEPTEMBER 1967 tt a Vasas Györ naar tweede ronde van Europa Cup ÏI (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Twee voetbaliers zullen zich tot in hun grijze ouderdom wel de wedstrijd ADOFeijenoord herinneren: de Zweed Ove Kindvall en de Hagenaar Henny Ardesch. Kindvall. vorig jaar nogal eens de grote verguisde bij Feijenoord, omdat hij hoofdzakelijk maar met zijn landgenoot Harrv Bild wilde combinereii, hetgeen een niet al te vruchtbare samen werking opleverde, maakte nu niet minder dan vier goals voor de Rotter damse ploeg. En dat gebeurde dan in een wedstrijd, die altijd met tie groot ste angst door Feijenoord wordt tegemoet gezien. Want ook in de roem volle jaren van Feijenoord wonnen de Hagenaars vaak. We herinneren ons een 6—3 voor ADO in hetzelfde Zuiderpark. Nu waren die cijfers voor Feijenoord, mede door het falen van invaller-doelman Henny Ardesch. Hij maakte twee blunders en vooral de laatste van het tweetal pakte hem zo aan, dat hij met een totale zenuwinzinking het veld moest verlaten. Zijn eerste competitiewedstrijd hij speelde wel mee tegen liet militaire elftal en in een duel in de VS werd voor hem een grote kwelling. Feijenoord heeft met deze grote over winning duidelijk bewezen, dat het dit seizoen niet met zich zal laten spelen, zo als vorig jaar, toen de Rotterdammers kansloos waren. Dezelfde ploeg van vorig jaar min Bild, maar plus Samardzic doet het nu voortreffelijk. Voor ADO, dat de nieuwe uitbreiding van de overdekte tribune vierde met een vol huis (29.000 toeschouwers), was het begin veelbelovend, want na veertien mi nuten gaf Maassen de Hagenaars de lei ding. Maar Kindvall kwam toen op dreef. Met twee gave treffers bezorgde de Zweed Feijenoord met 1-2 de leiding. Maar de Haagse hoop kwam terug, toen Schoen maker voor de gelijkmaker zorgde. Maar weer dook Kindvall op als de gevaar lijkste man en de rust ging in met 2-3. Ook in de tweede helft ging Kindvall door. De kogel van de Zweed, die de stand op 2-4 bracht, werd onder daverend applaus na enkele minuten gevolgd door een prachtige trekbal van Heijnen, die succes had. 3-4 dus, de strijd was weer helemaal open. En toen dan, drie minuten later, kwam de rampzalige mis ser van Ardesch bij een vrije trap van Kraay. De bal zeilde over de ongelukkige doelman heen, die schijnbaar geblesseerd bleef liggen, 3-5. Daarmee was Feijenoord wel binnen. Voor Geels was het natuurlijk wel aardig, dat hij een rush met een rake schuiver kon besluiten, 3-6. BREDA. Hoewel NAC de kleine zege op een teleurstellend DWS zeker verdien de, kwamen de Brabanders niet tot grote prestaties. Vooral in de voorhoede, waar in Bouwmeester sr. en Visschers veel te individualistisch voetbalden, school wei nig gevaar. Bij DWS was het samenspel beter verzorgd, maar het verrassende element ontbrak in de statisch uitgevoer de aanvallen van de Amsterdammers. Al leen in de laatste tien minuten kwamen de blauwzwarten flink opzetten maar doel man Van der Merve wist met veel geluk zijn doel voor doorboring te behoeden. Het enige doelpunt werd in de zestigste mi nuut gemaakt door Snoeck. OSLO. De bijzonder schotvaardige Deen Erik Dyreborg van een tweede-divi sieclub, zorgde er voor dat zijn land in de ontmoeting tegen de Noorse voetbalploeg met 5-0 zegevierde. Dyreborg wiens ver kiezing fel bekritiseerd was, scoorde tweemaal voor de rust en drie maal in de tweede helft. -v. Er waren 32.000 toeschouwers getuige van deze wedstrijd in Oslo voor de com petitie om het Skandinavische voetbal kampioenschap. (Van onze sportredacteur) VELSEN Doelman Ton van Leeu wen kijkt op de foto niet bepaald vriendelijk naar het publiek achter het doel. Terecht. In de hand heeft hij een bierfles, die door het net heen is gegooid. Van Leeuwen kreeg ook stenen in zijn doel. De doelman van GVAV kreeg voorts verscheidene zeer nare uitroepen naar het hoofd geslin gerd. „Ik was eerst wel van plan om naar de scheidsrechter te gaan met die bierfles, maar ik dacht: het staat zo kinderachtig. Laat maar. De wedstrijd zelf was fijn.' Telstar was technisch beter dan wij. Telstar redt het wel, als er meer verrassing in de aanval komt". Kindvall Ardesch Liverpool, Arsenal en Sheffield Wed nesday zetten het gevecht om de leidende positie in de Engelse League onvermin derd voort. De drie clubs wonnen en na men twee punten voorsprong op Manches- m ter City en Tottenham Hotspur, die hun wedstrijden verloren. Vooral voor Liverpool was het een heel goede dag. In de derby tegen Everton zegevierde de formatie van Bill Shanklv namelijk, voor 54.000 toeschouwers met 1-0. De supporters hebben lang op de beslis sende treffer moeten wachten. Daarvoor zorgde international Roger Hunt een tien tal minuten voor het einde. Arsenal deed het al even goed door Manchester City te kloppen. Een doelpunt van John Radford bracht hier voor de rust de beslissing. Liverpool, Arsenal en Sheffield Wednesday, dat met 2-0 van Sunderland won, voeren met 13 punten uit negen wedstrijden de ranglijst aan. Tottenham Hotspur, Manchester City en Nottingham Forest delen met elf punten de vierde plaats. De uitslagen zijn: Arsenal Manches- Koen Moulijn loopt wel tussen de Hagenaars Villerius (l.) en Schoen maker door, maar hij vergeet de bal. (Van onze sportredactie) Ajax, dat het zonder Sjaak Swart moest stellen Suurbier stond nu als rechts buiten opgesteld heeft het niet moei lijk gehad bij Sittardia. De Amsterdam mers behoefden waarlijk niet alle krach ten aan te spreken om de verzwakte Lim burgse formatie naar een nederlaag van 0-4 te spelen. Cruyff gaf ook in Sittard de kijkers waar voor hun geld, maar Keizer speelde matig en Suurbier bleek geen Swart te zijn op de vleugel. Bij de rust leidde Ajax dank zij een treffer van Keizer. De Amsterdammers drukten na de rust flink door. Cruyff, Nuninga en Suurbier zorgden voor de doelpuntenpro- duktie. Van Duivenbode nam de plaats van Suurbier in. Bij SpartaFC Twente vielen er geen doelpunten. In de aantrekkelijke eerste helft domineerden de Twentenaren. Daar na waren de Rotterdammers het gevaar lijkst. Verrassend veel doelpunten vielen er bij FortunaVolendam. Verrassend vooral, omdat ze in het voordeel van de Lim burgers tot stand kwamen. Fortuna won met 5-0. Theunissen had met vier doel punten een groot aandeel in de winst. Gol- steijn completeerde het vijftal. In Nijmegen heeft NEC weinig moeite gehad met MVV. Bij de rust was de stand 2-0 door Venneker, die een produktieve bui had, want hij zorgde later voor nog een goal. Dat was toen Van Reeken en Brokamp de stand op 3-1 hadden ge bracht. Hoenen verkleinde de achterstand tot 4-2. Er waren 20.000 kijkers. Go Ahead, dat vorige week zo matig voor de dag kwam tegen Telstar, is tegen DOS ineens uil zijn slof geschoten. De Utrechters werden met 7-1 „opgerold". Het merkwaardige is, dat niet de Deven- tenaren, maar DOS de leiding nam (door Van Veen). Daarna kwam de Deventer artillerie in actie. Niehaus maakte ge lijk, Wietze Veenstra zorgde voor 2-1. Daarna doelpuntten Niehaus, Strik (voor het eerst na zijn blessure weer van de partij), Veenstra, De Weerd en Katte- staart (die inviel voor Knoef). Xerxes/DHC heeft in Delft voor de rust bij enige goede scoringskansen de mogelijkheid laten glippen om tegen een weinig overtuigend PSV een beslissende voorsprong te nemen. In een gelijk op gaand duel had Van der Kuylen met een onhoudbaar afstandsschot het eerst suc ces, maar even fraai was de gelijkmaker van Hanegem, die vlak daarna tegen de paal schoot. Het overwicht van PSV in de tweede helft werd tien minuten voor het einde bevestigd door een onverwacht raak schot van Van Stippent, 1-2. Er waren slechts 4000 toeschouwers. (Van onze correspondent) ENSCHEDE De voetbalcompetitiewed strijd van Ajax en FC Twente voor 8 oktober is uitgesteld. Dit in verband met de interland tegen Denemarken op 4 en de Europa Cupwedstrijd tegen Real Ma drid op 11 oktober. (Van onze sportredacteur) VELSEN. Als een schim liep Piet Fransen langs de eretribune van het sportpark Schoonenberg. Gro ninger geheim agent nummer 9 pro beerde zich onzichtbaar te maken voor de verdedigers van Telstar. Hij maakte zich zo klein mogelijk, zei niets, riep niets en bewoog zich alleen maar sluipend voort. Dat was in de tweede helft van het duel Telstar GVAV. Fransen wachtte op de kans om GVAV definitief buiten schot te brengen. En die kans kwam na twin tig minuten. Fransen kreeg de bal bij een uitval, rende naar rechts en vuur de. Paul v. d. Meeren stompte de ko gel weg. De bal vloog weer in de richting van de GVAV'er en nu was het raak. Met dodelijke precisie joeg nummer 9 de bal in het hart van de Velsense defensie, 02. Dat hetzelfde een kwartier later nog eens gebeurde gaf Fransen uitbundige reden tot lachen. Nu behoefde hij niet meer te sluipen en uit het „niets" opduiken om Telstars linies te ontredderen. Hij kon zich verder wijden aan wat keu velen met zijn opdrachtgever, mister Ludwig Veg, langs de kant. Zijn werk was gedaan. Hij was weer eens de gevaarlijke „onzichtbare man" ge bleken. succes bleef uit, omdat alle hoge ballen door de in de lucht beter ingrijpende Groningers .werden opgepikt en het schuif werk afstuitte op de blauwe wal. Telstar begon ook in de tweede helft weer zeer aanvallend te spelen. Drie maal joeg Van Egmond de bal hard in de rich ting van Van Leeuwen, Manders kogelde net over. Geen resultaten. Ten einde raad besloot De Visser Kort maar als „pinch Zo dus greep Telstar naast de punten. De Visser had Geestman uit de ploeg ge laten. Terecht had hij nu Bakker weer terug was de harde werker André in het team gehouden. En ook Manders kreeg de beloning voor zijn goede spel van vorige week tegen Go Ahead. Man ders kreeg rugnummer 10 te dragen. An dré en Manders zouden in de loop van het gevecht uitgroeien tot de beste spe lers van Telstar. De Velser ploeg draaide iets minder dan vorige week, had boven dien nu een veel slagvaardiger en effec tiever spelend elftal tegenover zich. Daar door liep het allemaal niet zo gemakke lijk als tegen Go Ahead. In het eerste kwartier scheen het wel dezelfde weg op te gaan als vorige week. Met glanzende combinaties rukte Telstar onweerstaanbaar op. Onweerstaanbaar in de opbouw, want ook nu weer bleven de attaques steken in de afwerking. Boeke- stein hij zou in de tweede helft ver vangen worden door Tjeerd Kort, die za terdag in het tweede speelde had geen schijn van kans om gevaarlijk te worden. Het moest dus ook nu weer van de an deren komen. Maar die Anderen zoals een Bond, die goed startte daarna wegzakte en tegen het einde pas weer met degelij ke passes voor de dag kwam. en een Clement vonden nu ofwel de richting niet meer of zagen een beste van Leeuwen hun pad kruisen. Na de goede offensieve beginperiode van Telstar, waarin Bond onfortuinlijk tegen Koeman opschoot bij een goede kans en Clement net naast kopte, kwam er opeens een razendsnelle uitval van GVAV. Beuvink zette voor en Visser onbegrijpelijk helemaal vrij staand kopte in, 0-1. Telstar drong weer aan en forceerde vele corners (het zouden er in totaal 17 tegen 8 worden), maar het T«lrtof<J.V.A.V. A.D.O.-N#HH»«rd Forhnwj 'sLVotewi. JNWLC.-D.WJS, lO sta mm mm Ël IMLC-WLV.V. w» - «porta-fC XêmnffWJUT, mevrn*W.~Wtl*m 11 D.f.CMiawritB» HVt-Alkmnbsmtff. t SHMtflOf-fanutKI - ter City 1-0, Coventry City West Brom- wich Albion 4-2, Fulham West Ham United 0-3, Leeds United Leicester City 3-2, Liverpool Everton 1-0, Manchester United Tottenham Hotspur 3-1, Notting ham Forest Chelsea 3-0, Sheffield Uni ted Newcastle United 2-1, Stoke City Southampton 3-2, Sunderland Shef field Wednesday 0-2. Wolverhampton Wan derers Burnley 3-2. FC Niirnberg, na zes wedstrijden rang lijst aanvoerder met drie punten voor sprong op de naaste concurrenten, is op de zevende competitiedag van de bundes- liga niet verder kunnen komen dan een gelijk spel: 1-1 tegen München 1860. De ploeg heeft thans 12 punten, twee meer dan Borussia Dortmund. De uitslagen: Hannover Eintracht Frankfort 2-1, Alemania Aachen Bo russia Mönchen-Gladbach 0-0, FC Nüm- berg München 60 1-1, Bayern München Hamburger SV 1-0, Kaiserslautern Schalke '04 1-0, Borussia Dortmund Borussia Neunkirchen 6-0, Werder Bremen Stuttgart 3-1, Karlsruher SC FC Köln 0-1. In België liet Anderlecht opnieuw zijn goede vorm zien dooi' Waregem met 5-0 naar huis te sturen. FC Brugge dat twee punten achterstaat won eveneens al was dat minder overtuigend 1-0 tegen Charle roi. Anderlecht heeft nu 8 uit 4. Real Madrid moest in Spanje met een 0-0 eindscore tegen Zaragossa genoegen nemen. Hierdoor is stadgenoot Atletico dat met 2-1 van Elche won, aan de kop van de ranglijst gekomen. Atletico heeft 6 punten uit 3 en Real vijf uit 3 wedstrij den. Ook in Italië nam de competitie een aanvang. Kampioen Juventus versloeg Mantua met 3-1. Inter startte wat minder overtuigend via een 1-1 stand tegen Roma. Benfica is samen met Setubal en FC Porto nog steeds leider in Portugal. Zes punten uit drie wedstrijden betekenden ook dit keer overwinningen voor de lei ders. DEN HAAG De cijfers van sporttoto negen van 24 september zijn: aantal deel nemers: 661.803, inleg: 918.642. Eerste prijs: 166.734, tweede prijs: 90.946, derde prijs: 45.473. Zondagavond waren er zes meldingen met twaalf goed voorspelde uit slagen. Eredivisie: Kindvall (Feijenoord) 10, Ven neker (NEC) 8, Veenstra (Go Ahead) 7, Geels (Feijenoord) 7. Van Dijk (FC Twen te) 7, Cruyff (Ajax) 6. Eerste divisie: Van Meeteren (SW) 7, Hakkens (Willem II) 6, Saris (Willem II) 6, Weering (Cambuur) 6. Tweede divisie: Holleman (Baronie) 8, Lenz (Gooiland) 7. Kort nam de plaats van Boekesteia in, maar ook hij kon Van Leeuwen niet om de tuin leiden. hitter" in te zetten, maar ook dat leverde niets op. Toen Fransen dan zijn werk ge daan had en het tweede Groninger doel punt had gemaakt liet Van der Meeren, die in de eerste helft door een charge van de Deen Pedersen geblesseerd was geraakt, zich vervangen door Jense. Ook Jense moest de schietkracht van Fransen ervaren. Dat gebeurde, nadat Kort net een kans had gemist om de achterstand in te lopen. Telstar trachtte de stand een gunstiger aanzien te geven, maar Bond zag een te zachte lob weggekopt en Kort kopte over. BOEDAPEST Vasas Györ heeft zich zaterdag in Boedapest zonder moeite ge plaatst in de tweede ronde van het toer nooi om de Europese voetbalbeker voor bekerhouders. De Hongaren wonnen in de tweede wedstrijd tegen Apollon Limassol Cyprus) met 4-0.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 9