OPTIMISME BIJ FEIJENOORD NA SUCCESSEN IN COMPETITIE Moulijn: Wij hebben een veel betere conditie dan vorig seizoen KINDVALL: Ajax is over de berg heen Niet in mijn derde jeugd Feijenoord oppermachtig tegen OFK Beograd (5-1) Bewogen dag voor profrenners Klaas Balk en Harry Jansen domineerden in Alkmaar mmm fris in de mond Tommie Smith: „plannen voor boycot door negers van Olympische Spelen" ■O". Geen wijziging in Deens elftal voor duel tegen Oranje Nieuwe psycholoog voor Ajax Verrassend verlies voor FC Antwerp JAN KLIJNJAN: Ik hou handen wel thuis" 21 Leer schermen bij; WOENSDAG 2 7 SEPTEMBER 1967 91 VALMELINE REGENJAS DIOLEN/COTTON v.a. 99,- met borgvoering 148,— Nieuwe profs DE HAARLEMSE SCHERMCLUB 17.— per maand. |t XV La ROTTERDAM. „Het is leuk als er weer eens enthousiast over je ge schreven wordt, maar dat ik, zoals ik ergens heb gelezen, in mijn derde jeugd ben, vind ik maar zo-zo". Dat zegt Coen Moulijn, een van de Feijenoorders, die zelf al weer luidop durven hopen op een kentering in het Nederlands voetbal: op een kam pioenschap van Feijenoord in de plaats van een kampioenschap van Ajax. Op die „derde jeugd" na is Coen Moulijn erg in zijn sas. Hij toont zich niet eens zo erg teleurgesteld, dat zijn nieuwe roem nog niet hele maal tot Zeist is doorgedrongen. „Ach", zegt Moulijn, „als Kessler Piet Keizer op het ogenblik nu beter vindt. Bovendien ben ik nog niet in topvorm. Misschien over een paar weken". „Tja," zegt Moulijn, „hoe komt het nu. dat we weer zo goed draaien en dat het het vorige seizoen niet lukte. We hebben praktisch hetzelfde elftal nou ja met Samardzic in plaats van Bild. Maar Paja lost het geheim niet op, al is hij nog zo'n goede voetballer. Het zit hem dieper." „Wij zijn in de eerste plaats in een veel betere conditie. Het is geen roddelen achteraf, maar onder Kment was dat maar zo zo. En al die interne verwikkelingen met Brox, waarin wij onwillekeurig ook werden betrokken deden het elftal ook geen goed. Dat is onder Ben Peeters heel anders. In een prettige sfeer wordt vre selijk hard getraind. Voorbeeld. Zondag hadden we toch een zware wedstrijd ge speeld tegen ADO. maar maandag liepen we al weer te hollen en kwam ik bekaf thuis. En gisteravond weer een wedstrijd tegen Beograd." „Als we het geluk hebben kampioen te worden. Als we volgend jaar in de Europa Cup zijn is het daaraan te danken. Ajax draait geloof ik, niet zo goed als vorig jaar. Ik kan het mis hebben, maar het is of die ploeg een beetje down is." Ove Kindvall, de 24-jarige Zweed, die in zijn tweede seizoen bij Feijenoord tot grote hoogte is gerezen, verwacht de Rotterdamse club dit seizoen mede in de Europa Cup competitie te bren gen. „Want", zegt hij, „Ajax is over de berg heen en Feijenoord heeft de goede smaak te pakken." 99 AAAAIMUWWMIAIWMWWUWMWWWWIAIWMIAAIUIAAIIAIWMWyMWWWWWIAAAAAAIMUIIWUIAAIMUWIAIWUIIMWMIAIWIAVWA /'V&/ Coen Moulijn, weer in zijn element. ROTTERDAM. Feijenoord heeft gis teravond in Rotterdam de Joegoslavische ploeg OFK Beograd in een vriendschap pelijke ontmoeting met 5-1 verslagen. Bij de rust was de stand nog gelijk: 1-1. Feijenoord was doorlopend sterker en vooral Moulijn stichtte voortdurend ge vaar in de Joegoslavische verdediging. Van de Beogradaanvalslinie ging wei nig stootkracht uit en alleen rechtsbuiten Santrac viel op door zijn snelheid. Na ruim een kwartier opende hij de score na een doelworsteling. Direct daarop scoorde Kindvall tegen. Na de pauze kwam Beograd er niet meer aan te pas. Moulijn en Paja Sa mardzic, die tegen zijn oude club speele en als rechtsbuitenspeler beter tot zijn recht kwam dan als binnenspeler, be dienden hun teamgenoten van droomvoor- zetten en het enige afweermiddel van de Joeslaviers was hard spel. Prompt kre gen de Rotterdammers van scheidsrech ter Van der Veer twee strafschoppen toe gewezen, die respectievelijk door Haak en Israel benut werden. Kindvall had inmid dels als zijn tweede doelpunt gescoord. Ruud Geels, dit keer in de spits naast Kindvall bracht tenslotte met een magm fieke solo de stand op 5-1. Er waren 33.500 toeschouwers. W' ''w/A AlVWVVtfVVVVVVVVtfVVVVVVVVVVUVMWVVVVVVVVVVVVV A|WVW«fWWWWWVWIIVWWIfWVVVWWWtflfWVVWWWVWWWVV«fWV (ADVERTENTIE) Zodra u de frisse en zuivere smaak van dubbel gezuiverde Doublemint proeft merkt u hoe koel en aangenaam Doublemint uw mond en adem houdt. Koop vandaag nog een pakje Doublemint - plezier voor twee - en ondervind zelf hoe Doublemint uw smaak ver frist. SAN JOSE. Sprinter Tommie Smith denkt dat er een goede kans bestaat, dat neger-sportlieden de Olympische Spelen in Mexico volgend jaar zullen boycotten, zoals de Black Power conferentie in Newark advi seerde. Smith zei dat het ontmoedi gend was om met blanke atleten aan sport te doen. „Op de baan ben je Tommie Smith, de snelste man ter wereld, maar daar buiten ben je ge woon een nikker", zei hij. „Als de ne geratleten de Olympische Spelen ne geren zal dat voor de Verenigde Sta ten niet zo best zijn. Wij betekenen heel wat op de sprint, het verspringen en de hordenloop". Smith en zijn ploeggenoot Lee Evans, beiden lid van het bestuur van de negerstudenten- actiegroep, vertelden in een vraagge sprek dat niet nader genoemde neger leider hen hebben benaderd met een verzoek de spelen te boycotten. De plannen zijn nog niet georganiseerd, zei Smith. „We praten er alleen over bij wedstrijden". (Van onze sportredacteur) HAARLEM Voor veel prof ren ners is het gisteren een bewogen dag geweest. Pellenaars kondigde 's mid dags officieel de ontbinding van de Televizier-wielerformatie aan. Van der Ende van Caballero kon de we reldkampioenen Piet de Wit en Gert Bongers als nieuwelingen op de loon- staat van Caballero zetten. Rini Wagt- mans verbond zich bij Willem-II met een 2-jarig contract. Gerben Karstens heeft een akkoord met de Franse wie- Ierstal BIC (van Anquetil) bereikt. Deze Franse formatie wil ook Van der Vleuten, Harings, Dolman, Haast en Nijdam wel hebben. De 54-jarige Pellenaars zelf zal in een andere rol dan ploegleider werkzaam zijn in de wielrennerij. Naast zijn adviseurs schap op wielergebied bij Televizier krijgt hij de handen vol als manager-organisator. „Ik heb geen moraal op het ogenblik om opnieuw met een wielerploeg te starten. Dan moet ik weer tegen de KNWU gaan (Van onze wielermedewerker) ALKMAAR. Aan strijd en spanning heeft het dinsdagavond bij de „populai- res" op de Alkmaarse wielerbaan weer eens niet ontbroken. Vooral het slotnum mer, de wekelijkse race over veertig ron den, droeg een boeiend karakter. Klaas Balk nam daarin prachtig revanche op Harry Jansen voor zijn eerder op de avond geleden nederlaag in de persoon lijke achtervolging. De rappe Harry Jansen, die ook met ADVERTENTIE BARTELJORISSTRAAT 5 - HAARLEM overmacht een klassementsrit had gewon nen, sleepte de meeste premies in de wacht en scheen de race te gaan winnen, maar met een flitsende „jump" kwam Balk langszij van hem én drukte zijn voorwiel iets eerder over de streep. De uitslag: 1. K. Balk, Badhoevedorp, de 10 km in 13.42,7; 2. H. Jansen, Westzaan; 3 J. Buis Bzn., Zwanenburg; 4. J. Peetoom, Vijfhuizen; 5. J. Dekker, Enkhuizen. Klas sementsrit: 1. H. Jansen 14 pnt.; 2. R Duin, Alkmaar 9 pnt.; 3. J. Dekker E pnt. Persoonlijke achtervolging: 1. H. Jansen, de 4 km in 5.17,8; 2. K. Balk in 5.17,9. Het sprintnummer van de nieuwelin gen leverde een zege op voor Aad Bak ker uit Castricum in 13,0 over de laatste 200 meter. De plaatselijke favoriet Hans Kaay werd tweede en Gé Fens uit Am sterdam derde. De Aalsmeerder Piet de Vos won de afvalrace door de vinnige Marcel Jamin in de sprint te kloppen In de race over 5 km kreeg de Amster dammer Jamin loon naar werk en legde hij na een solovlucht beslag op de zege in 7.23,1. Aad Bakker werd tweede en Piet de Vos derde. Na twintig wedstrijden en met nog twee voor de boeg, is de stand in het algemeen klassement voor de 10 km als volgt: 1. Jan Buis 37 pnt.; 2. Balk 34 pnt.; 3. Pennings 25 pnt. Drie man van het Halfwegse „De Bataaf" op de eerste rij. Bij de nieuwelingen kan Piet de Vos de eindzege vrijwel niet meer ontgaan. Hij heeft 38 punten en staat er acht voor op de Haarlemmer Jack Groeneveld. opboksen. Dat ben ik beu. Ik ga het dit jaar wat rustiger aandoen". Pellenaars die binnenkort aan het lin kerbeen geopereerd moet worden (nog een gevolg van zijn zware val als actief ren ner), heeft gisteren zijn Televizier-renners bij zich thuis gehad om de ontbinding van de ploeg te bespreken. Pellenaars gaf de moeilijkheden met de KNWU rond de Tour en de wijze van dopingonderzoek de schuld van het opheffen van de ploeg. Hij gaf de renners zelf ook nog een schrobbering. „Wanneer jullie niet naar de Tour waren gegaan zou Televizier 60.000 gulden als schadevergoeding tussen de Tourkandida ten hebben verdeeld". Televizier, die zijn renners niet wilde verplichten om voor de Tour te weigeren, had dit financiële ge baar niet wereldkundig gemaakt om naar buiten niet de schijn te wekken dat men de zaak wilde saboteren. Pellenaars die onder andere een prof ronde van Limburg en de Baronie wil organiseren wil zijn renners zoveel mo gelijk behulpzaam zijn om onderdak te vinden. Hij heeft ze geadviseerd om bij een Kees Pellenaars met zijn renners, die naar een andere werkgever moeten zoeken: Karstens, Nijdam, Van der Vleuten, Pellenaars, Zilver berg, Snepvangers en Huub Harings (v.l.n.r. zittend rond de tafel) en staande v.l.n.r. Kloosterman, Van Espen, Dolman, Van Dongen, Jan Harings, Van Middelkoop, Zoet en Haast. Nederlandse formatie te gaan rijden als zij er de kans toe krijgen. Van buitenlandse zijde hadden BIC, Mercier en Peugeot aan biedingen gedaan. Uit België was niets ge hoord („daar is toch niets te verdienen' oordeelde Pellenaars) en uit Italië ver wachtte hij nog wel wat. „De klok is te ruggezet door de houding van de KNWU" vond Pellenaars. „Veel renners gaan nu weer in het buitenland rijden. Voor de zwakkeren van mijn ploeg is het wel sneu maar als ik doorgegaan zou zijn zou ik toch ook, enkele van hen hebben weggestuurd, Zo is het nu eenmaal". De Televizier-ploeg neemt afscheid in de ronde van Lombar- dije (21 oktober). Rini Wagtmans heeft zich verbonden aan Willem-II de Brabander had aanbiedingen van of contacten met Smith, Salvarani (Gimondi) Peugeot, Mercier, Willem-II en Caballero. De Brabander koos voor Willem- II. Hij tekende gisteravond in Breda. Hij zal niet in Parijs-Tours (8 oktober) debute ren, zoals hem gevraagd was, want hij wil tot het eind van het jaar amateur blijven. In december wordt Wagtmans 21 jaar. Het „touwtrekken" rond De Wit en Bon gers is ook ten einde. Nadat De Wit gete kend had bij Caballero volgde nu ook Bon gers. De beide wereldkampioenen die vrien den zijn, zullen zowel op de baan als op de weg starten. Officieel kunnen ze pas op 1 januari 1968 als prof aan de slag omdat ze een wereldtitel bij de amateurs hebben veroverd. KOPENHAGEN Denemarken brengt 4 oktober in de voetbalwedstrijd tegen Nederland hetzelfde elftal in het veld dat zondag een 5-0 overwinning op Noorwe gen heeft behaald. De Denen hopen dat midvoor Erik Dyreborg, afkomstig van een tweedeklasser, die zondag alle vijf doelpunten maakte, hun ploeg ook 4 okto ber weer aan een overwinning zal helpen. De opstelling is: Leif Nielsen, Johnny Hansen, John Worbeije, Kresten Bjerre, Henning Boel, Erik Sandvad, John Steen Olsen, Finn Laudrup, Erik Dyreborg, Tom Soendergaard, Ulrik le Vevre. AMSTERDAM De heer D. Grunwald uit Amsterdam wordt de nieuwe psycho loog van Ajax. Het bestuur van Ajax heeft hem gisteravond na overleg met clubarts J. Rolink, dr. R. Zeven en trai ner Michels als zodanig aangesteld. De heer Grunwald is de opvolger van de heer Slikboer uit Haarlem. ANTWERPEN. Goeztepe Izmir uit Turkije heeft op verrassende wijze dins dagavond in Antwerpen met 2-1 van FC Antwerp gewonnen in een wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om de jaarbeursstedenbeker. FC Servette en München 1860 hebben dinsdagavond in Genève met 2-2 gelijk gespeeld in een wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om de jaarsbeurs- stedenbeker. ADVERTENTIE o.l.v. mtr. C. v. d. Valk Club- en privélessen voor dames en heren. Jeugdigen tot 16 jaar spec, tarief. Uitrusting in bruikleen. Lesgeld voor één lesavond en één trainingsavond per week Vraagt inlichtingen en folder Nieuwe Gracht 76 Telefoon 11154 m w Yl.M; M (Van onze sportredactie) Scheidsrechters wachten te lang met ingrijpen," vindt Jan Klijnjan, „Ze waarschuwen tien, twaalf keer en als ze dan optreden is het meestal te laat" De kersverse Dordtse international doelt daarmee duidelijk op de wed strijd van zondag tegen Haarlem. „Kunst had me al een paar maal onderuit gehaald. Ik stond er bij toen scheidsrechter Mulder tegen hem zei .nog één keer en je krijgt een offi ciële waarschuwing". Toen hij het weer deed kreeg hij die ook, maar toen was het al te laat". De felle charge van Nico Kunst „hij raakte me van achteren". De bal kon hij onmogelijk spelen bezorgde Klijnjan een scheur in zijn kuitbeen én een gedwon gen rust van minstens zes weken. Het is dit seizoen niet de eerste maal dat het „afstoppen" van Klijn jan een verdediger op een schorsing komt te staan. Twee weken geleden kon ook Willem Il-er Roemgens de Dordtse scherpschutter slechts met on- oirbare middelen de baas blijven wat hem eveneens een waarschuwing kost te. Het zijn deze praktijken die de lol van Klijnjan in het spelen in de eerste divisie maar zeer betrekkelijk maken. „Ik krijg altijd een of twee man bij me. Ik moet altijd in de spits lopen, gaten maken voor anderen. Ik doe ei genlijk het frontwerk, waar je het snelst gepakt wordt. Maar ik wil ook wel eens gewoon lekker voetballen. In die eerste divisie zijn te veel spelers die hun gebrek aan techniek met hard heid moeten opvangen. Als je in de eredivisie speelt staan er wat jongens naast die ook gevaarlijk zijn, maar bij DFC probeert de tegenstander mij uit te schakelen. Ik moet het allemaal op een paar vierkante meter versie ren. Maar ik hou mijn handen en voe ten wel thuis. Eens tegen EDO dreigde ik alleen maar en dat kostte me al vier wedstrijden". Nee, dan beleeft donkere Jan Klijn jan meer plezier aan zijn wedstrijden met het militair elftal, Jong Oranje en het Nederlands elftal. „Ja. dat was wel fijn twee weken geleden. Ik heb lekker gespeeld, vooral tegen het eind. In het begin durf je niet zoveel. Je bent bang dat je fouten maakt. Later ging het veel beter. Ik had dan ook wel zo half en half verwacht dat ik er tegen Dene marken weer bij geweest was." Voorlopig zal het voor Jan Klijnjan bij het ene oranje-shirt, dat hij boven zijn bed heeft opgehangen, blijven. Dat is een bittere pil, die maar zeer ge deeltelijk wordt goedgemaakt door de vele bij huize Klijnjan bezorgde bloe men en fruitmanden. Daarbij is er ook een van Haarlem. Gistermiddag bezorgd. „Ach", zegt DFC's ster-voet balier," wat koop ik ervoor. Ik had al die presentjes liever niet gehad en ge zond gebleven." De prognoses van Jan Klijnjan „wat een rotwedstrijden deze week Wat moet je daar nou voor invullen" luiden: TOTO 10 DOSTelstar FeijenoordGo Ahead VoiendamADO SittardiaNAC 1 MVVAjax FC Twente—NEC 3 PSVSparta GVAV—Xerxes/DHC Hermes DVSExcelsior 1 Helmond SportZFC WageningenEDO 1 BaronieZwolse Boys 3 PECVeendam TOTO II VW-RCH VitesseHeracles VolewijckersDen Bosch 2 RBC—SVV Willem IICambuur 1 Alkm./ZaanstreekBlauw Wit 1 HaarlemHVC ElinkwijkDFC Holland SportVelox GooilandRoda JC Fortuna VI.SC Drente LimburgiaHilversum 1 HeerenveenNO AD

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 21