Automatisch bellen uit eigen auto Chefarine „4" doet wonderen bij pijn of griep! Buiten het hoofdseizoen in ons land met vakantie KAMER AANVAARDT WOONWAGENWET 2575 voor Haarlem en de IJmon Vrijdag beraad in kabinet Kort en bondig NYLON Proef van PTT in Rotterdam Minister beraadt zich over stappen in Vinkeveense bouwkwestie Kwestie-Korsten Rust in Arnhem weergekeerd Aardgasexplosie in Apeldoorn Kind overleeft val uit trein Nog geen werk voor helft van bouw LTS-ers ANVV BEREIDT NIEUWE ACTIE VOOR Doden in het verkeer Inclusief vrijheidsbeperking Minder treklust Zonnige perioden De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nog beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1967 2 Boekhouder verdacht van verduistering Belastingschuld van Osse kapelaan thans kwijtgescholden Klomp. „v,„td haar op„lU„t a„ S'v™ spTJ\VL5u»r EEN KEIJZER TAPIJT PER METER2 Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk «e .se sa (Van onze correspondent) ROTTERDAM. De PTT begint deze week in Rotterdam met een proef die uiteindelijk moet leiden tot de automatisering van het Nederlandse mobilofoonnet. Veertig mobilofoon abonnees kunnen in het kader van deze proef, die zeker een half jaar zal duren, zonder tussenkomst van een telefoniste door middel van een kies- schijf automatisch verbinding met een telefoonabonnee zoeken. Elke verbin ding tussen een mobilofoonabonnee en een telefoonabonnee en ook andersom kan thans nog slechts tot stand komen door tussenkomst van een telefoniste in een van de 40 basisstations die daartoe in ons land zijn gevestigd. Op het dashboard wordt een schijf gemonteerd. kies- De automatisering gaat niet zover, dat ook een telefoonabonnee automa tisch met een mobilofoonbezitter kan bellen. Voor het verkeer in deze rich ting heeft de PTT enkele jaren gele den al een semafoon in omloop ge bracht. Gesprekken in deze richting zijn thans nog wel mogelijk, mits be kend is waar de mobilofoonabonnee zich bevindt. Na automatisering van het net zal aldus alleen lokaal ver keer mogelijk zijn. In andere gevallen zal de semafoon uitkomst moeten brengen. De PTT ver wacht na beëindiging van de proef nog 2Vi tot 3 jaar nodig te hebben om het net landelijk te automatiseren. De plannen om tot automatisering over te gaan houden enerzijds verband met de toename van het aantal mobilofoon abonnees en zijn daarnaast ontwik keld om sneller verkeer mogelijk te maken. Het openbare mobilofoonnet in ons land telt thans 1350 abonnees. Daarnaast zijn er 3100 semafoons in bedrijf. Voor een automatisch mobilofoonnet zal een gespreksbeperking van 3% mi nuut worden ingesteld. Indien gewenst kan men daarna eenzelfde periode spreker, mits zich na een speciaal signaal geen andere abonnee meldt die van het gesprekskanaal gebruik wil maken. Aangezien bij toename van het aan tal abonnees ook na automatisering van het net wachttijden kunnen op treden, is het de bedoeling in de toe komst het aantal voor mobilofoonver keer bestemde kanalen uit te breiden. In Rotterdam zijn voor de proef twee kanalen ingericht voor het auto matisch tot stand brengen van ge sprekken. De PTT zal frequent contact onderhouden met de abonnees, die als proefpersonen optreden. Aan de proef werken onder meer mee de N.V. Maat schappij Binnenvaart, een sleepdienst, de N.V. Van Ommeren, de Rotter damse Autoreparatiedienst en voorts een autosleepbedrijf en een container- bedrijf. **WWW^IWWAAAIUUWIAAIUIIIAIWUWIWAAIMWMyiAllA«UMMMUUIIWUUWIA<VWfMW>IWMIAAA<MWWyMlllilWUUIIUUUyyWM> DEN HAAG Uit een door de rijks recherche en een vanwege de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Or dening ingesteld onderzoek omtrent de toepassing van de wettelijke voorschriften met betrekking tot het verlenen van bouw vergunningen en van goedkeuring voor bouwwerken met een bouwsom beneden f 10.000 kwam aan het licht, dat in een groot aantal gevallen door het gemeente bestuur van Vinkeveen en Waverveen in strijd met deze voorschriften gehandeld was. In de onderzochte gevallen stond te genover een totaalbedrag van ruim f 500.000 aan opgegeven en aangehouden kosten rond f 1.600.000 aan werkelijke kos ten. Dit heeft minister Beernink van Bin nenlandse Zaken geantwoord op schrif telijke vragen van het Tweede-Kamerlid Franssen (P.v.d.A.). Een en ander heeft ertoe geleid, dat de toenmalige minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening de aan burge meester en wethouders van Vinkeveen en Waverveen verleende goedkeuringsbe voegdheid op 20 oktober 1966 heeft inge trokken. Bij het onderzoek kwam naar voren, dat ook in andere sectoren onregelmatig heden hebben plaatsgehad. De ambtsvoorganger van minister Beer nink heeft in september 1966 de minister van Justitie verzocht te bevorderen, dat ook door de justitie naar de misstanden in Vinkeveen en Waverveen en naar de faits et gestes van de burgermeester een onderzoek zou worden ingesteld. Het door de rechter-commissaris inge stelde gerechtelijke vooronderzoek is niet geëindigd. Aan de hand van de te zijner beschik king staande gegevens beraadt de minis ter zich in overleg met de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht over de stappen, welke zijnerzijds in dezen eventueel zullen moeten worden gedaan, aldus de minister. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. De Amsterdamse po litie heeft een 53-jarige boekhouder aan gehouden. Hij wordt er van verdacht bij zijn werkgever, een handelsonderneming, enkele duizenden guldens te hebben ver duisterd. De boekhouder is in 1962 tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld na dat hij bij de Amsterdamse Bank 850.000 gulden had verduisterd. De man werd aangehouden toen hij te rugkeerde van vakantie. Hij ontkent. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Het kabinet zal zich er vrijdag over beraden of verder gebruik gemaakt kan worden van de diensten van de in opspraak gebrachte voorlichtingsad viseur B. S. Korsten. Naar in Den Haag verluidt, zou men de eer aan de heer Korsten willen laten. Mocht hij zelf de re laties niet beëindigen, dan zou het kabi net daartoe het initiatief nemen. De heer Korsten, die momenteel met vakantie is, zou al een aantal ministeries hebben verzocht hem van zijn verdere verplichtingen te ontslaan. Hij heeft con tracten met de ministeries van Defensie, Onderwijs en Wetenschappen en Buiten landse Zaken (Ontwikkelingshulp). Het Tweede-Kamerlid mr. G. A. A. M. Boot (K.V.P.) heeft minister-president De Jong vragen gesteld over de invloed van de heer Korsten op de benoeming van me dewerkers van de regering. Hij doelt daarbij op de omstreden benoeming van de heer D. W. Dettmeijer als voorlich tingsambtenaar voor ontwikkelingshulp De heer Boot wil weten wat er wa&r is van de publikaties over de heer Kor sten en vraagt zich af welke werkzaamhe den door nietambtelijke functionarissen voor de ministers worden gedaan op het terrein van de voorlichting. Hij vraagt of er geen onderzoek nodig is naar de doel matigheid van de „vaak omvangrijke' voorlichtingsdiensten van de ministeries. (Van onze correspondent) DEN HAAG. De geïntensiveerde op sporingsactiviteiten en de snelle en gevoelige bestraffing door de rechter heb ben kennelijk tot gevolg gehad, dat na de vele ordeverstoringen de rust in Arnhem is weergekeerd. De burgerij zal dan ook geen, overigens onaanvaardbare, aanlei ding hebben het heft in eigen hand te ne men en te trachten de orde te herstellen. Dit zeggen de ministers Beernink (Bin nenlandse Zaken) en Polak (Justitie) in antwoord op schriftelijke vragen van de Tweede Kamerleden Geertsema en Joe- kes (beiden V.V.D.). Een woning werd totaal verwoest, twee of drie zwaar beschadigd en talrijke wo ningen liepen ernstige glasschade op bij een aardgasexplosie in een huis aan de Flamingoweg in Apeldoorn. Omwonenden hebben verklaard dat gedurende de nacht- en ochtenduren de hoofdbewoner en zijn echtgenote hevige ruzie hadden gehad. De hulp van de politie was inge roepen. Net toen de politiepatrouille wagen de Flamingoweg kwam inrijden, explodeerde de woning. De ébhtgenote had reeds met haar kind het huis ver laten. De man werd bij de explosie zwaar gewond. Omwonenden hebben hem uit het totaal vernielde huis gehaald. ADVERTENTIE ft Vier middelen in één tablet waaronder het betrouwbare maagmiddel Chefarox - helpen snel en... doen wonderen I (Van onze correspondent) KOUDUM. De 15-jarige Meggy Klop uit Koudum heeft een val uit een rijdende trein, die een snelheid had van bijna 100 km, overleefd. Het meisje, dat op het lyceum te Sneek zit werd uit de trein gezogen, toen ze een zijdeurtje van een van de balkons in de trein opende.Zij schoof over het langs de spoorbaan liggende grind en bleef bewusteloos voor een sloot liggen. Toen zij weer bij bewustzijn was gekomen, strompelde zij naar een boerderij. Het meisje zat onder de modder en was totaal overstuur. Met schaafwonden aan haar benen en een flinke buil op het hoofd ligt Meggy nu in bed. (Van onze correspondent) ARNHEM. Nog niet de helft van de 9.400 jeugdige timmerlieden, die deze zomer de LTS'en verlieten heeft werk gevonden in de bouwnijverheid. Voor de metselaars liggen de cijfers nog slechter. Het is voor de adjunct-directeur van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf, mr. A. G. J. van Abeelen, gisteren in Arnhem, reden te pleiten voor nieuwe en betere regeringsmaatregelen om jonge bouw vakkers gedurende hun praktijkopleiding het werk te houden. Bovendien vraagt hij onder meer haast met de ver bindendverklaring van de collectieve fi nanciering van de vakopleiding, waarover werkgevers en werknemers in het bouw bedrijf het al geruime tijd eens zijn. ROOSENDAAL. De Al gemene Nederlandse Vereni ging voor Vreemdelingenver keer hoopt in samenwerking met de horecabedrijven, ver voersbedrijven en toeristische attracties begin volgend jaar een actie te starten, die de Nederlanders zal tonen welke reële mogelijkheden er buiten het hoofdseizoen in eigen land zijn. Dit is meegedeeld door drs. C. H. L. Smits, adjunct directeur van de ANVV, tijdens de vergadering van de provinciale VVV Noord-Bra bant, die dinsdagmiddag in Roosendaal is gehouden. Hij voegde er aan toe, dat in dit verband graag gespro ken wordt over toeristische pakketten, waarmee aanbie dingen worden bedoeld die de toerist, al naar zijn smaak, verscheidene mogelijkheden bieden. Proeven op kleinere schaal hebben bewezen, dat er voor deze zaken belang stelling is. Drs. Smits herinnerde er aan, dat de Nederlandse be volking de laatste twaalf jaar met twee miljoen zielen is toegenomen. De reële in komens zullen de komende jaren met tweeëneenhalf a drie percent per jaar stij gen. De vrije tijd zal toe nemen. Reeds meer dan de helft van de Nederlanders woont in de stad; verwacht wordt dat over tien tot vijf tien jaar dit percentage zal stijgen tot 70 percent. Het autobezit groeit. Zes jaar ge leden was er in ons land één auto op 23 inwoners; nu ligt dit aantal bij de acht en de grens is nog niet bereikt. Meer dan een kwart van het aantal Nederlanders is bij het bepalen van zijn vakantie niet (meer) gebonden aan school of bedrijf; als het aan tal mensen, werkzaam in de landbouw nog verder af neemt, zal de binding met het bedrijf nog meer dalen. In 1960 gingen bijna vijf miljoen Nederlanders met vakantie in eigen land; voor dit jaar kan dit aantal reeds worden ge steld op zeven miljoen. Drs. Smits achtte het be langrijk zich te realiseren, dat vrijwel alle toeristische be drijven drijven op het bezoek van landgenoten. Wanneer men bedenkt dat een aantal bedrijven een uitgesproken seizoenkarakter heeft, is het duidelijk dat een verbetering in de financiële resultaten gezocht kan worden in een stimulering van het bezoek buiten het hoofdseizoen. Hiervoor is volgens drs. Smits zowel het buitenlands bezoek als het binnenlands toerisme van belang. GRONINGEN. De 32-jarige mevrouw H. Meijer-Doornbos uit Wester-Emden maakte een ernstige val, toen vlak voor haar bromfiets een hond de weg over stak. Zij werd ernstig gewond en is later in een ziekenhuis overleden. BOXTEL. De 5-jarige Yvonne van den Brekel, die voor de ouderlijke woning onverwacht de weg overstak, werd aan gereden door een personenauto. Het kind is later in een ziekenhuis overle den. Dode bij scheepsbrand. Bij een brand op het Griekse motorschip „Simba", dat aan de werken van Wilton Fijenoord gereed lag om te vertrekken, is de 24- jarige olieman Adoni Papadelis om het leven gekomen. Hij bevond zich tij dens het uitbreken van de brand in de machinekamer en kon daaruit niet worden gered. Alkmaarse sanering. In een voor de twee de maal herzien basisplan voor de sa nering van Alkmaar, dat B. en W. de raad hebben aangeboden, is, in tegen stelling tot de vroegere versies, geen sprake meer van demping van grachten. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Aan kapelaan H. van Hedel, leider van het jeugdwerk ,,'t Hoef- ke" in Oss, die in het krijt stond voor 1650 niet betaalde vermakelijkheidsbe lasting, is voor dit jaar dit verschuldigde bedrag kwijtgescholden. Bij niet betaling zou een deel van de bezittingen van de kapelaan verkocht worden, maar hij ver kreeg uitstel van betaling tot vandaag. Het kwijtschelden van het bedrag is voor hem een grote opluchting. Er zal thans een andere, eenvoudiger administratie opgezet worden voor het jeugdwerk, dat de kapelaan in Oss zo na aan het hart ligt. (Van onze parlementaire redactie) ondergebracht te krijgen. Daarvoor wordt niet het trekverbod gehanteerd, maar wordt geprobeerd de reizende bevolking op te vangen in goed geoutilleerde cen tra, waar men een standplaats kan krij- DEN HAAG. De Tweede Kamer is Sen met aansluitingen op riolering, wa- gisteren in grote meerderheid minister terleidinS, lichtnet en waar men kan de woonwagen moet worden beschouwd als een minder gelukkige woonvorm, die Trekpleister op den duur moet verdwijnen. De Kamer verwierp bij de voortgezette behandeling Volgens de minister heeft zeker 60 per van de nieuwe Woonwagenwet een amen- Eu de woonwaSenbevolking het trekken er al aan gegeven. Een vaste ent van drs. E. C. Visser (D66) en I plaats op een van de regionale centra dr. B. van der Lek (P.S.P.), waarin werd blijkt een grote trekpleister. Mej. Klompé voorgesteld iedereen in principe vrij te deelde mee dat getracht zal worden bij laten in een woonwagen te gaan leven. de.e centra Serichte werkgelegenheid te n scheppen en kondigde de instelling aan e nieuwe wet. die werd aangenomen van een rijksinspectie, die het woonwa- onder verzet van de Boeren Partij, de gënbeleid van de gemeenten moet con- P.S.P. en D'66 (met uitzondering van mr troleren en stimuleren. In december zal M. J. 1 nikampIaat de woonwagen alleen ee" nieuwe+ tellil?S worden gehouden, waarna eerst precies valt vast te stellen toe als woning voor de trekkende be- hoeveel centra er nog moeten komen. volking. I Voorlopig houdt de regering het nog op 50 centra in 1970. Het rijk draagt in de Het amendement-Visser, dat de steun I stichting van deze centra 3250 gulden per kreeg van de Boerenpartij, D'66, de standplaats bij. Ook neemt het 50 percent P.S.P., het G.P.V., en de socialisten drs. van de aanschaffingsprijs van een nieuwe E. van Thijn en drs. J. van der Doel, woonwagen voor haar rekening, werd door minister Klompé fel bestre den. Zij betoogde dat het in strijd was I hm* met de geest van waaruit de wet is ge-1 schreven. De minister weigerde zelfs de f Anti-Revolutionair J. A. Bennekom, die het amendement sympathiek vond, maar niet wilde stemmen, tegemoet te komen door een door hem gesuggereerde bepa ling in te voegen, welke de burger, die Het KNMI deelt mee: In de loop van dinsdag bereikte een de neiging voelt opkomen op een particu- zwak oceaanfront ons land. Het passeerde ifl ®rrT ln een woonwagen te kruipen, praktisch zonder regen. Het loopt nu van aai toe de moeelnkheid hiedt I Zuid-Scandinavië via Midden-Europa en T-. I het Alpengebied naar Zuid-Spanje. Ach- De minister dwong de Kamer daarmee ter het front stroomde geleidelijk met een keuze te doen tussen de verbeterin- een overwegend matige zuidwestelijke vT' I?6 ,W6t de rflz™de woonwagen- wind koelere en drogere lucht in de rich- bevolking als groep biedt en de vrijheid ting van West-Europa, die de wet de burger ontneemt om, als hij daarin zin mocht krijgen, in een woon- Ook donderdag blijft de zuidwestelijke wagen te gaan leven. „We moeten de luchtstroming rond een depressie ten wes- groep helpen, maar niet de gelegenheid ten van Ierland het weerbeeld in onze bieden om met zijn 12 miljoenen in een omgeving bepalen. De aangevoerde lucht woonwagen te gaan zitten", vond mej. wordt weliswaar iets onstabieler van op- Klompé. Zij. liet er geen misverstand bouw, maar de kans op een verspreide over bestaan dat de wet tot doel heeft de bui wordt nog klein geacht. Opklaringen trekkende woonwagenbevolking geleide- I zullen dan ook de overhand hebben. In lijk (in één generatie) in de gevestigde bet temperatuurverloop komt weinig ver samenleving (dus in normale woningen) andering. ADVERTENTIE Vervaardigd met de beroemde tapijt-computer. Sterk, veer krachtig, kleurecht Gemak kelijk in onderhoud. (390 cm) POSTBUS 39 HILVERSUM s SSO* sH"- Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland Stadsschouwburg, vandaag, 20 u.: De Haagse Comedie met „Zo is het (of zo lijkt het)" van Luigi Pirandello. Regie: Joris Diels en Wim van Rooij. Grote of Sint Bavokerk, donderdag, 15 u.: Orgelconcert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Je leeft maar twee keer", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Blonde handel voor Istanboel", 18 j. Van donder dag af 19 en 21.15 u.: „Nevada Smith", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „De kanonnen van Navarone", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De wraak van dokter Fu Man Chu", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: ,,Cosa Nostra, erfvijand van de FBI", 14 j. Van donder dag af 14, 19 en 21.15 u.: „Een gravin van Hongkong", a.l. Minerva, 20 u.: „The sound of music", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Blow up", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Wereld zonder schaamte", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Lollipop", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: ,,Le Bon- heur", 18 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Appaloosa", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Vishal (Grote Markt): Expositie „Eigen wereld van 12 vrijetijdsschilders". Dage lijks van 10 tot 17 u. en op zondag van 13 tot 17 u. Tot 16 oktober. Bisschoppelijk Museum (J&nsstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Tot 1 november dagelijks van 10 tot 12.30 u. (behalve maandag) en 14 tot 17 u. (op zondag 14 tot 17 u.): Ten toonstelling van werken uit het Aarts bisschoppelijk Museum van Utrecht. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eer ste zondag van de maand van 13 tot 17 u. De Waag (hoek Spaarne-Damstraat) Expositie van schilderijen, gouaches en tekeningen van Rie- van Goor en beeld houwwerken van Wim Jonker. Dagelijks van 13 tot 17 u. Tot 1 oktober. Galerie-T (Bakenessergracht): Exposi tie van schilderijen, aquarellen, teke ningen en gouaches van Hans Wiesman. Dagelijks van 11 tot 17 u., op woensdag ook van 20 tot 22 u. en op zondag van 13 tot 17 u. Tot 15 oktober. Cruquius Museum (Cruquiusweg, Heemstede)Historische stoommachines en maquette van Nederland met water standen en overzicht ramp 1953, Dage lijks geopend van 9 tot 17 u. Op zon- en feestdagen gesloten. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 158): Expositie van schilderijen aquarellen, tekeningen, grafiek, plastiek' en edelsmeedwerk van Bloemendaalse kunstenaars. Dagelijks, tok op zondag, geopend van 14 tot 17 u. Tot 8 oktober. DIVERSEN Lisse, vandaag en donderdag: volks feesten. Onder meer: vandaag, 18.30 u.: rondgang harmonieën en donderdag 12 u.: kortebaandraverijen op de Van Lynden- weg. Concertgebouw, vandaag, 20 u.: Concert door de Zangvereniging '„De stem des volks" o.l.v. Dick Dekker. De Ark (Nieuw Heiligland), vandaag, 20.30 u.: Optreden van Elly Nieman en Rikkert Zuiderveld. Stadsschouwburg, donderdag, 20 u.: De Lionsclub met „Het witte schaap van de familie" van L. du Gardepeach en Ian Hay. Regie Wim Paauw. Voorstselling ten bate van de restauratie der Grote Kerk. Raadhuis Heemstede, donderdag, 20 u.: Gemeenteraadsvergadering. Linnaeushof (Bennebroek). Tot ok tober: Openluchttentoonstelling \an herfstbloemen. WOENSDAG 27 SEPTEMBER City, 20 u.: „De terugkeer van de Wre- I ker". DONDERDAG 28 SEPTEMBER City, 20 u.: „Meisjes langs de weg". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 Parijs tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg licht bew. zw. bew. half bew. zw bew. Helsinki zw. bew. Stockholm half bew. Oslo regen Kopenhagen zw. bew. Aberdeen mist Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome WOENSDAG 27 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Het oudste beroep van de wereld". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Samen uit, samen thuis". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ten- I ®al,ce.'?na toonstelling schilderijen van Theo Mi- Korea chels, geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. I Lissabon Gebouw „De Wqkerbaan", Kennedyplein, 20 u.: P L. van Pel met lezing over m.s. „Karei Doorman", voor N.V.V.-Vrouwen- bond. mist onbewolkt onbewolkt licht bew. licht bew. half bew. licht bew. half bew. zw. bew licht bew. licht bew. zw. bew. mist mist onbewolkt zw. bew. half bew. geh. bew. Zon op 6.35 uur; Maan op 23.56 uur; PPORTEN ll «M U) «6 j a' d E C-C •- u 3 BS BS w 24 16 0 zw 25 12 0 zzw 22 14 0 zw 25 10 0 zzw 25 12 0 wzw 26 12 0 windst. 28 13 0 z 28 15 0 w 16 10 1 windst. 15 8 0 ono 13 10 0.1 zzo 15 14 0.3 windst. 15 6 14 z 22 12 0.1 z 23 11 0 z 27 11 0 windst. 25 13 0 zo 26 11 0 no 28 15 0 windst. 28 15 0 n 24 15 0 zw 23 16 0 zw 26 15 0 zw 29 15 0 zzo 27 14 0 w 26 11 0 O 23 11 0 wnw 24 12 0 w 26 7 0 windst. 30 19 0 windst. 25 13 0 n 26 19 0 windst. 26 9 0 ono 28 20 0 windst. 23 15 0 september onder 18.26 uur. onder 16.43 uur. DONDERDAG 28 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19.30 uur: „De ka-1 nonnen van Naverone". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Samen uit, samen thuis", (derde week). Galerie Boumans, Breestraat 122. Ten- toonstelling schilderijen van Theo Mi- chels, geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. I Hoog en laag water in IJmulden Woensdag 27 september Hoog water 8.49 uur en 21.20 uur. Laag water 4.09 uur en 16.30 uur. Donderdag 28 september Hoog water 10.06 uur en 22.49 uur Laag water 5.14 uur en 17.46 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort li 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2