IJmuider Courant CHEQUE „Kennemerduin" centrum van staalconferentie Verenigingsnieuws uit de IJmond Kamer van Koophandel motiveert instemming met streekplan P. J. Rijken nam afscheid van Hoogovens en ondernemingsraad Mode-show voor bejaarden •ïppp - 3 weken IJmuider Courant per giro Betaling abonnementsgeld Kolendamp Vakbondsleiders en -leden bijeen Verduisteringen in twee bedrijven Verbinding met Oostelijke Randweg weer Chauffeur viel in slaap in de Velsertunnel opnemen Verzorging vogels van groot belang NOORDZEEK A DE GROOTSTE (GRIT) ROL HERENMODE MET EEN APART KARAKTER WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1967 Velsen-IJ muiden Beverwijk voor de prijs van 1 WEEK 95 cent VELSEN. De bewoners van een wo ning in de Meervlietstraat raakten dins dagmorgen hevig verontrust, toen zij een kostganger, die in een apart staand ge bouwtje verblijft, niet wakker konden krijgen. De politie werd gewaarschuwd en trof de man gekleed liggende op bed aan, met zijn pyjama over zich heen, doch in bewusteloze toestand. Als vermoede lijke oorzaak wordt aangewezen een lich te kolendampvergiftiging. De man is ter stond via de Ongevallendienst naar het Antoniusziekenhuis overgebracht en daar ter verpleging opgenomen. Naam Adres Gemeente Deze cheque is alleen geldig voor hen "die nog niet op de IJmuider Courant zijn geabonneerd. mnwinnnnnnrwMjmmmmmmmmmuwuwwwwwwmwwmwmwwvmmwwwwmvmwwi iinnnnnnn-JUUuiimnnniMiiiiwiiMWMWM«wi»i«iww*<wwiiiii»www*AiwiAiM*ww'iJii|*'''A|i*iiWwwMMwwwMWww"www*^* veruit het meest gelezen dagblad in IJmuiden en omgeving U kunt het uzelf gemakkelijk ma ken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 12,35, postabonnees 13.85. 1/ kunt het ons gemakkelijker maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voorzien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. In dien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorgadres van de krant vermelden Voor incasso-betalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dit geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Vakbondsleiders en le den uit de landen van de Kolen- en Staal gemeenschap zijn tot donderdagmiddag bijeen op het vormingscentrum „Kenne merduin" in Wijk aan Zee. Zij volgen daar een Europese stage, die is georga niseerd door de voorlichtingsdienst van de Europese Gemeenschappen in samen werking met de Internationale Federatie van Christelijke Metaalbewerkers. Een dergelijke stage vindt voor het eerst in Nederland plaats. Dit jaar is het thema van de conferentie de huidige moeilijkheden op de staalmarkt en de middelen die de Gemeenschappen ADVERTENTIE toepassen om deze te boven te komen. Uiteraard is het gezelschap vakbondslei ders bijzonder geïnteresseerd in de werk gelegenheidssituaties. Van Nederland se zijde nemen aan de conferentie deel leden en leiders van de Christelijke Me taalbedrijf sbond en van St. Eloy katholie ke vakbond in de Metaal- en Elektrotech nische industrie en in aanverwante be drijven. De gasten werden dinsdagmiddag offi cieel door het gemeentebestuur van Be verwijk op het Stadskantoor ontvangen. Burgemeester J. G. S. Bruinsma richtte zich in het Frans tot het gezelschap. In zijn rede wees de heer Bruinsma onder andere op de verbondenheid tussen zijn stad en de Hoogovens. Namens de hoofd besturen van CMB en St. Eloy voerde de heer P. Zijm, een oud-Beverwijker, het woord IJMUIDEN. In IJmuiden hebben zich twee gevallen voorgedaan van ver duistering in dienstbetrekking. Allereerst in een groot warenhuis, waar een perso neelslid zo bleek tijdens het onder zoek sedert september vorig jaar aller lei kledingstukken heeft meegenomen. De man is door de politie gearresteerd. In een melkinrichting heeft een perso neelslid 1200 verduisterd. Het betrof een 52-jarige inwoner van Beverwijk, tegen wie in het begin van de maand reeds procesverbaal was opgemaakt wegens diefstal in hetzelfde bedrijf. Zilveren cent. Groentenhandelaar A. Ra- senberg uit het Noordbrabatse plaatsje Raamsdonksveer deed een merkwaar dige ontdekking toen hij na afloop van zijn werk het wisselgeld telde. Tussen de muntstukken in zijn beurs zat een zilveren cent met het jaartal 1964. De heer Rasenberg heeft inmiddels al di verse aanlokkelijke aanbiedingen ge kregen voor deze cent maar tot nu toe is hij daar niet op ingegaan. WOENSDAG 27 SEPTEMBER Stadhuis, 19.30 u.: Openbare gemeente raadsvergadering. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 uur. DONDERDAG 28 SEPTEMBER Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen IJmuiden, 20 u.: lezing J. Frederiks over cactussen en vetplanten, voor „Succulenta". De Meerpaal, Banjaertstraat, Velsen-N., 20 u.: Klaverjas-drive voor VARA-Speel- goedactie. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting, spreekuur leidster: van 9.30-12 u. in de Willebrordstraat 102, in IJmuiden, tel. 02550-10715. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek Plein 1945: 10-12.30 uur en 14.30-17.30 uur; uitleenpost IJmuiden-West, bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228c, 16-17.30 uur; Geoj. bibliotheek en r.-k. bibliotheek in Santpoort-Zuid, Wijkcentrum „De Duin pan". Willem de Zwijgerlaan: 14.30-17.30 en 19-21.15 uur. Stadhuis, Plein 1945, TJmuiden-Oost, is te, bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. WOENSDAG 27 SEPTEMBER Huize „Scheybeeck", Velserweg 2, 19.30 u Bloemschikken en plantenverzor ging, door de St. v. huish. en gezinsvoor lichting. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. ge opend van 16-17.30 en 20.45-22 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk-Heemskerk; Beverwijk, Hendrik Bur gerstraat 70, volw.: 15-17.30 en 19-21 u„ jeugd: 15-17.30 u.; Arendsweg 61, volw.: '15-17.30 u.; jeugd: 15.00-17.30 u.; Ooster- wijk, Amstelstraat 44, jeugd: 14.30-17.30 u.; Meerestein, Parmentierstraat 2, jeugd: 14.30-17.30 u.; Wijk aan Zee, De Zwaan straat 4a, volw.: 19-21 u„ jeugd: 14.30-17.30 u.; Heemskerk, Kerkweg 45, volw.: 19-21 u.; Ruysdaelstraat la, jeugd: 14.30-17.30 u I deze verbinding, of althans een even goe- I de alternatieve, opnieuw te worden op genomen om een gezonde economische ontwikkeling mogelijk te maken. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Slaap is er de oorzaak van geweest, dat een 20-jarige chauffeur van een trekker met aanhangwagen, woonachtig in Winkel, nabij de oostbuis van de Velsertunnel enige ravage heeft aangericht. De jongeman kwam als ge volg van de nachtelijke werkzaamheden in de tunnel, vanuit het noorden, de oost buis doorgereden en in plaats van via de wisselplaats de westelijke rijbaan op te rijden, reed hij door. Een verkeers- schraag met richtingpijl werd verplet terd, enkele bebakingstonnen sneuvelden. Niettemin reed de man door tot aan het viaduct, keerde daar en verdween via de afvoerweg naar Amsterdam. De Velser politie zette een achtervolging in en wist de chauffeur bij de oprit naar de Coen- tunnel in te halen. Bij zijn aanhouding vertelde de jongeman, dat hij in slaap was gevallen, toen hij de Velsertunnel doorreed. Een blik in het werkboekje van de chauffeur leerde de politiemannen ech ter, dat deze slaap niet te wijten geweest kan zijn aan langdurige arbeid. Hoe dan ook, een proces-verbaal wordt tegen hem opgemaakt. De heer en mevrouw Rijken moch ten van ir. W. H. Schoenmaker als afscheidsgeschenk een radiotoestel in ontvangst nemen. ADVERTENTIE DONDERDAG 28 SEPTEMBER Huize „Westerhout", Westerhoutplein 5, 13.30 u.: Naai- en kniples voor bejaarden door St. Recreatie Bejaarden. Huize „Scheybeeck", Vels.erweg 2, 14 u.: hoedjesmaken, door de St. v. huish. en gezinsvoor lichting. Huize „Scheybeeck", Velserweg 2. 14 u.: Van Top tot Teen verzorgd door de St. v. Huish. en gezinsvoorlicrting. Buurthuis „De Lichtboei", 19.30 u.: Bloemschikken door de St. v. huish. en gezinsvoorlichting. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 u. en 20.15-21.30 u. Verenigde Openbare Bibliotheek Be verwijk-Heemskerk; Alle leeszalen zijn gesloten. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De Kamer van Koop-1 handel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken heeft zich welbewust aange- j sloten bij de instemming die de gezamen lijke Noordhollandse Kamers eind augus tus in een brief aan Gedeputeerde-Staten hebben betuigd met het voorontwerp van het streekplan voor het Noordzeekanaal- gebied. De Kamer vindt namelijk de op zet van het plan, die volgens haar door I vele publikaties wel eens verdoezeld dreigt te worden, van essentieel belang. Deze opzet is dit gebied in te richten voor hoogwaardige industrieën die be hoefte hebben aan diep vaarwater, waar omheen zich andere bedrijven door hun aard bij deze industrieën passend, kun nen groeperen. Hierdoor zal een nieuwe bedrijvigheid langs het kanaal ontstaan die een waarlijke bijdrage kan leveren aan en een nieuwe impuls betekenen voor de nationale economie. Nog. afgezien van toenemende werkgelegenheid in haar dis trict is de Kamer van mening dat vele reeds gevestigde bedrijven in de gemeen ten rondom het Noordzeekanaal zullen kunnen profiteren van een harmonisch meegroeien met deze nieuwe ontwikke- "^Teneinde vestiging van bedrijven in het nieuwe gebied zoveel mogelijk te bevor deren stelde de Kamer op 13 april van dit jaar aan Gedeputeerde-Staten voor te komen tot een intergemeentelijk voor lichtingsbureau waar bedrijven die be langstelling tonen voor vestiging, alle ge wenste inlichtingen kunnen inwinnen. Gelet op de uitslag van een enquête onder het bedrijfsleven heeft de Kamer van Koophandel de overtuiging dat vele bedrijven in de Haarlemse agglomeratie en in het overige deel van haar district een deel van hun activiteiten zullen rich ten op de mogelijkheden die door vesti ging van nieuwe bedrijven langs het ka naal zullen ontstaan. Dit brengt met zich mee dat een goede wegverbinding voor vervoer van materieel tussen het district van de Kamer en het in ontwikkeling zijnde gebied onontbeerlijk is. Daarom wendde de Kamer zich op 29 augustus nogmaals tot Gedeputeerde-Staten om te pleiten voor zulk een goede wegverbin- Tuurlijk is voor een Tiener 't montuur belangrijk: Op Art, Pop Art, IN of OUT, 't speelt een grote rol. Maar de grootste rol speelt Grit, wel te verstaan Mr.OpticiënGRIT.Gritweetwat voor soort montuur tieners wensen, maar hij weet ook welke glazen je /fflrJÊS. op-art, pop-art bril moet hebben, opdat jij je rol goed mee kunt spelen! Ga daarom met een gerust hart naar GRIT!! Mr. Opticièn (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Na bijna vieren veertig jaar bij Hoogovens werkzaam te zijn geweest, het laatst als onder afdelingschef op de bedrijfsadmini stratie, heeft de heer P. J. Rijken uit Beverwijk wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd dins dagmiddag van deze werkkring af scheid genomen. Ter gelegenheid hiervan werd hem door de directie in het ontvangstcentrum van Hoog ovens een receptie aangeboden welke, mede doordat de heer Rijken ook in het maatschappelijk leven talrijke functies verzorgde, zich kenmerkte door een bijzonder grote belangstel ling. Meer dan twee uur heeft de heer Rijken, die in gezelschap was van zijn echtgenote, dan ook van een tiental sprekers de uitvoerige omschrijvin gen mogen beluisteren van de rede nen. waarom hij door hen allen steeds zo buitengewoon is gewaardeerd. CONTACTLENSSPECIALIST J HOORTOESTELPRACTICUS IJMUIDEN - KENNEMERLAAN 92 - TELEFOON 15072 In verband met de 5-daagse werkweek van het personeel is onze zaak dinsdags de gehele dag GESLOTEN (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Zes mannequins in de leeftijd van 76 tot 84 jaar hebben dins dagmiddag in het W. F. Visserhuis een uitgebreide collectie kleding getoond, wel-' pleiten voor ettlk een goe«e wegvemn- bedrijven aan het kanaal die ongetwijfeld c op^omst voor de show was zo groot in een vrij groot aantal in de Haarlem- vele belangstellenden teleurgesteld se agglomeratie wonen. te kleuren waren steenrood, groen en cog nac-kleurig. Ook werden enkele dusters getoond. Dit alles in de grote maten van af 44 tot 50. Na afloop van de show de eerste op dit gebied in IJmuiden kregen de zes mannequins bloemen. Op het oorspronkelijke ontwerp van het streekplan was een goede wegverbin ding aangegeven, namelijk een verbin ding tussen de zuidelijke basissnelweg van het Noordzeekanaalgebied met de Oostelijke Randweg om Haarlem. In een later stadium is deze weg komen te ver vallen om het recreatiegebied niet te doorkruisen. Volgens de Kamer dient moesten worden: er waren niet voldoende zitplaatsen aanwezig. Mannequins waren de dames Brand, Ot- te, Otter. Van der Steen, Van der Wal en Wilderom. Het begeleidend woord werd verzorgd door mevrouw J. C. de Vries Smits. De mannequins waren veelal gekleed in modieuze ensembles gecompleteerd door bijbehorende handschoenen, tasjes en chi que shawls in diverse tinten. De favorie- Deze rij van sprekers werd geopend door ir. W. H. Schoenmaker, die als lid van de raad van bestuur van Hoogovens vooral de nadruk legde op de belangrij ke rol, welke de heer Rijken steeds bij de ondernemingsraad heeft vervuld. Zijn grote activiteiten waren daarbij niet al leen gericht op het belang van het perso neel, doch ook op dat van de onderne ming, want een integraal goed functione rend persoonlijk overleg behoort immers tot de pijlers waar de stijl van het lei dinggeven op berust. Ook de heer Rijken heeft steeds gestreefd naar een verant woord personeelsbeleid, niet als compo nent van de klassenstrijd, doch als een redelijk man, die zich een volwaardig partner toonde bij de opbouw van het zelfde bedrijf. In het vervolg van zijn toespraak wees ir. Schoenmaker er nog op, dat de on derneming bereid is tijd, geld en energie te besteden aan de vorming van mensen die aan dit overleg moeten deelnemen waarbij het experimenteren allerminst zal worden geschuwd. Al komen hier dan on getwijfeld vele idealen bij in het geding die nauwelijks in een mensenleeftijd kun nen worden gerealiseerd. Tenslotte bracht ir. Schoenmaker de dank van de onderneming nog onder woorden voor de wijze, waarop de heer Rijken de belangen van bedrijf en per soneel steeds heeft voorgestaan, waarbi; het spreker tot vreugde stemde dat een deel van Rijkens idealen ongetwijfeld reeds in vervulling is gegaan. „De rust van het emeritaat word je dan ook door ons allen van ganser harte gegund", be sloot ir. Schoenmaker zijn toespraak, „het ga je nog vele jaren zeer goed en welbe- dankt". Ais herinneringsgeschenk werd de heer Rijken hierna een radiotoestel aangeboden. Namens het overleg werd vervolgens het woord gevoerd door d$ heer Piet Mulder, die eraan herinnerde dat de basis voor het eerste prille contact met de heer Rijken in 1945 is gelegd, die daarna tot de laatste dag „als een renpaard" heeft gewerkt. Geen wonder dat op deze wijze ook veel persoonlijke gevoelens van waardering zijn ontstaan, die de heer Mulder tenslotte zichtbaar tot uitdruk king bracht door hei aanbieden van een fraaie kleurenets als blijvend aandenken. Hierna meldde zich nog een lange rij van sprekers, onder meer als vertegen woordigers van de bedrijfsadministratie, de ANMB, CNV, „St. Eloy", Moderne Jeugdraad, AVH, de Raad van Beheer van de pensioenfondsen, de afdeling per soneelszaken en de BSCR, die er allen de nadruk op legden dat zij de scheidende functionaris altijd bijzonder hebben ge waardeerd. Velen van hen boden de heer en mevrouw Rijken, behalve de beste wensen voor hun toekomst ook een her inneringsgeschenk aan. Tenslotte was het woord aan de heer Rijken zelf, die de gevoelens die deze middag bij hem naar boven kwamen sa menvatte met het woord: „Dank!" Na dit officiële gedeelte volgde de receptie, jj waarbij de vele bezoekers in de gelegen heid werden gesteld persoonlijk van de heer en mevrouw Rijken afscheid te nemen. (Van onze correspondent) BEVERWIJK De leden van de volière, vereniging „Vogelvreugd" hadden dinsdaj een leerzame avond. De deskundige leden Korver, Pools en Schram beantwoordden een groot aanttal vragen van hun begin nende collega's in het vogelvak. Duidelijk kwam naar voren, dat de verzorging van de vogels van het allergrootste belang is. Vooral het juiste voer is van doorslagge vende betekenis. Wat dat betreft hebben de vogelliefhebbers het niet gemakkelijk, aan gezien het onkruidzaad vaak vergiftigd is. Zo worden van overheidswege (provincie) de grasbermen met dodelijk gif bespoten. Gif waaraan de vogels sterven. De vragen stellers kregen dan ook het advies groen voer bij de groenteboer te halen en zaden uit de bossen van het duingebied. Na de pauze werd een aantrekkelijke verloting gehouden. Grenzen van Holland. De eerste Kamer is zonder hoofdelijke stemming akkoord gegaan met de grenswijziging van de gemeente Helmond. De fracties van de Boerenpartij en van de P.S.P. lieten aantekenen tegen de wijziging te zijn. Een gevolg van de grenswijziging is, dat de gemeente Stiphout wordt in zijn geheel bij Helmond gevoegd. De ge meenten Aarle Rixtel, Bakel en Milhee- ze Deurne, Someren en Mierlo staan ge bied aan Helmond af. Vermoedelijk zul len eind november nieuwe gemeente raadsverkiezingen plaatsvinden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5